Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1

Temat: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Pilnie potrzebuję rzetelnych i wiarygodnych informacji na temat terminu wypowiedzenia/odstąpienia od umowy dotyczącej usług świadczonych drogą elektroniczną. Czy jest to określony ustawą termin 10 dni, tak jak przy wszystkich umowach zawieranych na odległość? Spotkałam się również z informacją (nie umiem jej jednak potwierdzić), że termin odstąpienia od takiej umowy w przypadku usług elektronicznych wynosi 3 miesiące od chwili jej zawarcia. Jeśli tak jest w istocie jaki przepis to reguluje?

I jeszcze jedno pytanie... Czy zgodne z przepisami prawa możliwe jest zawarcie takiej umowy wyłącznie poprzez formularz rejestracyjny? Chodzi mi o sytuację kiedy usługodawca za potwierdzenie tego faktu uznaje już samo wypełnienie formularza i kliknięcie w link aktywacyjny, bez wyraźnej zgody na chęć związania się długoterminową umową, wiążącą się z wniesieniem opłaty za cały ten okres z góry. Jest to sytuacja o tyle trudna, że w regulaminie faktycznie taka informacja została zawarta, regulamin jest jednak długi i dosyć zawiły, można więc przypuszczać, że takie działanie jest świadome i celowe, a potencjalny użytkownik usługi pozostaje niedoinformowany, sądząc, że aktywuje wyłącznie darmowy 10-dniowy okres próbny. Informacja o faktycznym związaniu się z firmą jest sprytnie ukryta i mogłabym nawet posunąć się do przypuszczenia, że mamy do czynienia z działaniem psychomanipulacji.

Jeśli potrzebne będą bardziej szczegółowe wyjaśnienia oczywiście służę informacją. Za pomoc z góry dziękuję w imieniu wielu tysięcy użytkowników, którzy w ten sposób nieświadomie związali się z pewnym, budzącym ogromne wątpliwości co do metod działania, usługodawcą.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Lupus (2011-03-29 21:43:36)

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Nie wiem jak jest prawnie Olinko, ale na tego Pobieraczka też dałem się nabrać - zarejestrowałem się nie czytając dokładnie umowy, nie znalazłem nic do ściągnięcia, więc więcej tam nie wlazłem. Postraszyli mnie sądem, to im odpisałem, że czekam na pozew. I przez rok się nie doczekałem.

Pobieraczkiem już się zajmowały instytucje państwowe i ta firma po bardzo cienkim lodzie stąpa. Więc nie sądzę, żeby odważyli się kogokolwiek do sądu podać. Tylko straszą, a nuż trafi się jeleń, który zapłaci.

W każdym razie, na wielu forach o Pobieraczku gadali, wszędzie masa straszonych, a nikogo, kto rzeczywiście zostałby do sądu wezwany... Czyli, moim zdaniem, można Pobieraczka olać.

Tu jest wątek o Pobieraczku na forum prawnym (pewnie jest tych wątków tam więcej):
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/76799-oszustwo-przez-internet-pobieraczek-pl.html

3

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście mnóstwo na temat jest informacji i dyskusji na różnego typu forach, nie chciałam tak szczegółowo przytaczać, ale skoro znasz temat to doskonale wiesz jakie praktyki ta firma stosuje. Prawdopodobnie takich nabranych osób jest już ponad 60 tys., z materiału w TV wynika, że w ich sprawie został złożony tylko jeden pozew i to po stronie klienta. Natomiast policja wciąż czeka na doniesienia o próbie wyłudzenia, a UOKiK na skargi, których do chwili obecnej wpłynęło naprawdę bardzo dużo, co zresztą skłoniło rzecznika konsumentów do zajęcia się tą sprawą i złożenia stosownego oświadczenia. Na Pobieraczka została też nałożona olbrzymia kara, która jak widać skłoniła ich tylko do zmiany regulaminu, ale nie zmiany stosowanych praktyk.

Napisałam do nich już drugie pismo, teraz czekam na odpowiedź smile. Pierwsza była próbą zasypania mnie artykułami i paragrafami z przepisów prawa, na szczęście wiem gdzie i jak szukać, więc też swoje wiem i umiałam się do tego odnieść. Gdyby ktoś jednak miał jakieś sugestie czy podpowiedzi wszystkie na pewno będą mile widziane, tym bardziej, że jestem przekonana, że jeszcze mnóstwo osób będzie miało wątpliwą przyjemność z tą firmą korespondować.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama

4

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Olinko
Przepisy, o których piszesz regulujące termin odstąpienia od umowy w takim przypadku znajdziesz w tym akcie prawnym:

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

Można tam przeczytać, że w przypadku zawarcia umowy na odległość konsument może od niej odstąpić w terminie 10 dni bez podania przyczyny. Jest też drugi, wspomniany przez Ciebie, termin 3 miesięcy. Jest to wydłużony termin do odstąpienia od umowy w przypadku, kiedy przedsiębiorca- usługodawca nie potwierdzi na piśmie, najpóźniej w momencie spełnienia świadczenia podstawowych informacji dotyczących usługi (art. 9 ust. 1, 2 i 3 ustawy). Jednakże mamy jeszcze ustęp 4 tego samego artykułu, z którego moim zdaniem wynika, że w przypadku świadczeń spełnianych drogą elektroniczną przedsiębiorcy nie dotyczy powyższy obowiązek.
Z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną możemy przeczytać o obowiązkach usługodawcy (rozdział 2 ustawy), jednakże trudno się dopatrzeć jakiejś nieprawidłowości u pobieraczka jeśli chodzi o te przepisy.
Na pytanie czy samo wypełnienie formularza rejestracyjnego i aktywacja usługi może być zawarciem umowy odpowiem, że tak, jeśli zostało to wyraźnie określone w regulaminie, a przy rejestracji konsument oświadcza, że zapoznał się z regulaminem, lub w treści formularza znajduje się odniesienie do regulaminu.
Tak więc na dobrą sprawę przyczepić by się można jedynie do treści reklamy zachęcającej do usługi, gdzie znajduje się zwrot "za darmo" czy "darmowe, nieodpłatne korzystanie", które mogą wprowadzić w błąd. Ale z drugiej strony przez pierwsze 10 dni usługa jest rzeczywiście darmowa, jak rozumiem, opłata zaczyna być naliczana, jeśli konsument po tym terminie nie oświadczy, że z usługi rezygnuje, co jest napisane w regulaminie.
To, że regulamin jest obszerny i zawiły nie zwalnia nikogo z zapoznaniem się z nim przed skorzystaniem z usługi. Umowy kredytowe też bywają bardzo treściwe i niełatwe w odbiorze, a przecież jeśli ktoś podpisze umowę nie czytając lub nie rozumiejąc nie zwalnia go to z zobowiązania.
Mimo to również uważam, że chwyty stosowane przez pobieraczka, jak i np. wspaniałe "systemy do zarabiania fortuny z domu przez godzinę" powinny być ostro sankcjonowane, gdyż celowo podają informację zapakowaną w taki sposób, iż nie każdy do niej dotrze we właściwym czasie. Prawnie niby wszystko jest w porządku, ale moralnie na pewno nie. Tylko pytanie brzmi, czy przypadkiem większość ofert na naszym rynku nie jest wątpliwa moralnie i etycznie...
W każdym razie mam nadzieję, że UOKiK rzetelnie zajmie się tą sprawą oraz tym podobnymi. Jeśli serwis straszy sądem, a potem pozwy jakoś nie przychodzą, to widocznie nie są do końca sami przekonani, że nie można im niczego zarzucić. Również proponuję się nie przejmować dopóki nie przyjdzie jakieś pismo o wszczęciu postępowania.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

5

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Dziękuję Kjersti.

Zastanawiające jest dla mnie, że nawet prawnik we wspomnianym programie TV wspomniał, że mamy czas od odstąpienie od tej umowy w ciągu 3 miesięcy, te informacje kilkukrotnie pojawiają się również w internecie, a ja nie umiałam doszukać się przepisu, na który można byłoby się bezspornie powołać, a zatem skąd zostały zaczerpnięte, stąd zresztą moje zapytanie w tym wątku.

I trochę z innej beczki smile.
Czy można byłoby powołać się na par.4 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który mówi:
1. Jeżeli ustawa wymaga uzyskania zgody usługobiorcy to zgoda ta:
1) nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści,
2) może być odwołana w każdym czasie.

Czy w związku z powyższym można dociekać, że wprowadzenie w błąd jest celowe, a zatem zgoda domniemana?
Czy rzeczywiście można tę zgodę odwołać w każdym czasie, choć regulamin zakłada, że jeśli nie odstąpi się od umowy do 10 dni to związujemy się z firmą na okres co najmniej 12 miesięcy?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama

6

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Taki przepis (o 3 miesięcznym terminie do odstąpieniu od umowy) znajduje się we wskazanej przeze mnie powyżej ustawie. Możliwe, że w przypadku takiej usługi, jaką świadczy pobieraczek, wysłanie usługobiorcy pisemnego potwierdzenia warunków umowy jest konieczne, by termin się nie wydłużył, choć dla mnie z przepisów to nie wynika. Ale nie próbuję być mądrzejsza od wypowiadających się w temacie prawników smile
Jeśli chodzi o przytoczony przepis o zgodzie - warto by się poradzić kogoś bardziej doświadczonego ode mnie, gdyż z tego wynika po pierwsze,
że taka zgoda jest konieczna tylko wtedy, gdy ustawa wprost tak stanowi w danym aspekcie. Po drugie - pytanie brzmi, czy zawarcie umowy samo w sobie nie jest zgodą. Skoro regulamin usługodawcy stanowi, że aktywacja jest zawarciem umowy, a usługobiorca przy aktywacji oświadcza, że zapoznał się z regulaminem - oznacza to, że akceptuje postanowienia regulaminu, a więc wyraża zgodę. Zgodę świadomą. Bo inaczej, to tak samo jak by uznać, że osoba podpisująca umowę kredytu nie przeczytawszy jej wyraża zgodę dorozumianą.
Ewentualnie można by to uznać za domniemaną zgodę, gdyby w formularzu rejestracji nie było odniesienia do regulaminu, a sam regulamin nie był swobodnie dostępny na stronie.
Przedstawiam tu swój pogląd na sprawę, ale nie ukrywam, że nie potrafię jednoznacznie sklasyfikować tego problemu. Postaram się sama również zasięgnąć porady od kogoś mądrzejszego.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

7

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Przepisy prawa i regulaminy mają to do siebie, że można je czasem błędnie rozumieć, stąd moje liczne zapytania, a jest ich znacznie więcej smile.

A zatem... Par.4 pkt1 wspomnianego regulaminu Pobieraczka brzmi:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestrację danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym." 

Niestety podczas rejestracji NIGDZIE nie jest napisane, że jest to równoznaczne ze zleceniem jakiejkolwiek usługi. Wdaje mi się zatem, że firma wyraźnie i celowo wprowadza użytkowników w błąd. Oczywiście tutaj ponownie można się powoływać na regulamin, niemniej nie można pozbyć się wrażenia, że wszystko jest tak skonstruowane i zaplanowane, żeby potencjalny odbiorca usługi przypadkiem nie zorientował się, że ten regulamin zdecydowanie odbiega od standardowych regulaminów tego typu, gdzie po okresie próbnym zwyczajnie odcina się dostęp do zasobów, a dopiero po wyraźnym oświadczeniu woli przedłuża umowę na jakiś dłuższy okres.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I jeszcze wyciąg ze wspomnianej Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

Art. 7.
1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.  Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Art. 8.
1. Umowa o świadczenie ciągłe lub okresowe może być zawarta na czas oznaczony albo nieoznaczony.
2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.
3. Jeżeli czas trwania umowy nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony zastrzegły krótszy termin wypowiedzenia.

Art. 9.
1. Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, o:
1) imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany,
2) istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu,
3) cenie lub wynagrodzeniu obejmujących wszystkie ich składniki, a w szczególności cła i podatki,
4) zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia,
5) kosztach oraz terminie i sposobie dostawy,
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3,
7) kosztach wynikających z korzystania ze środków porozumiewania się na odległość, jeżeli są one skalkulowane inaczej niż wedle normalnej taryfy,
8) terminie, w jakim oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają charakter wiążący,
9) minimalnym okresie, na jaki ma być zawarta umowa o świadczenia ciągłe lub okresowe,
10) miejscu i sposobie składania reklamacji,
11) prawie wypowiedzenia umowy, o którym mowa w art. 8 ust. 3.
2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny być sformułowane jednoznacznie, w sposób zrozumiały i łatwy do odczytania.
3. Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji, o których mowa w ust. 1, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia.
4. Obowiązek określony w ust. 3 nie dotyczy jednorazowych świadczeń, które same są spełniane przy użyciu środków porozumiewania się na odległość i za które rachunek wystawia osoba fizyczna lub prawna, która w ramach swojego przedsiębiorstwa udostępnia co najmniej jeden środek porozumiewania się na odległość, dostępny dla konsumenta i przedsiębiorcy (operator środków porozumiewania się), z wyjątkiem jednak informacji, o których mowa w ust. 1 pkt 1.

Art. 10.
1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.
2. W razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.
3. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:
1) świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1,
2) dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania,
3) umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym,
4) świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
5) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu,
6) dostarczania prasy,
7) usług w zakresie gier losowych i zakładów wzajemnych.

Art. 11.
1. Umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia przed otrzymaniem świadczenia.
2. Umowa powinna określać miejsce i sposób składania reklamacji, nie powodujące nadmiernych trudności lub kosztów po stronie konsumenta.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

8 Ostatnio edytowany przez kjersti (2011-03-31 16:31:02)

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Polecam zwrócić uwagę zwłaszcza na artykuły 7, 9 i 10 cytowanej ustawy, o których pisałam już powyżej.
Ważne jest również by znać różnicę między umowami zawieranymi na odległość, a tymi zawieranymi jedynie poza lokalem przedsiębiorstwa.

Oczywiście, że wiele zależy od interpretacji, ale nie naszej-konsumentów, ale sądów i UOKiK. Serwis sprawia rzeczywiście wrażenie chęci zasnuwania mgłą rzeczywistych intencji, ale na podstawie wrażenia nic im zarzucić nie można, gdyż w regulaminie wszystko informacje są zawarte, a regulamin należy czytać dokładnie przed jakąkolwiek czynnością na portalu usługowym.
Nie stoję po niczyjej stronie, staram się być obiektywna i rzeczywiście ocenić możliwości uzyskania czegokolwiek na tym konflikcie. Zwłaszcza, że UOKiK interesował się firmą już w 2009 roku i do dziś nic konkretnego z tego nie wynikło.
Ale jak już powiedziałam - nie czuję się autorytetem, zasięgnę porady jak tylko będę miała taką możliwość.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

9

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Wymiany korespondencyjnej z kłopotliwą firmą ciąg dalszy smile, a oto jej fragment:

,,Chcielibyśmy uniknąć niemiłego dla obu stron wejścia na drogę sądową, ale zachowujemy sobie prawo do skorzystania z tej możliwości. Przypominamy, że adres IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia został zapisany. Usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP. W razie podania nieprawdziwych danych adresowych podczas rejestracji i co się z tym wiąże niemożności dostarczenia wezwania do zapłaty pocztą tradycyjną , zostanie to zgłoszone odpowiednim organom ścigania w celu ustalenia prawdziwej tożsamości. Podawanie nieprawdziwych danych nosi znamiona przestępstwa, za które grozi odpowiedzialność karna."

Jakie mogą być potencjalne problemy wynikające z podania nieprawdziwych lub nieścisłych danych podczas rejestracji?
Czy firma zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych ma obowiązek na nasze wyraźne żądanie ujawnić w posiadanie których danych weszła? Co jeśli tego nie zrobi?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

10

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Co do odpowiedzialności karnej-moim zdaniem to bzdura, podanie nieprawdziwych danych w takim przypadku nie wyczerpuje znamion żadnego przestępstwa. Ale po stronie osoby podającej nieprawdziwe dane przy zawieraniu umowy może powstać odpowiedzialność cywilna - firma teoretycznie ma prawo wystąpić o odszkodowanie z tego tytułu, skoro nie ma jak egzekwować należności i naraża ją to na jakieś koszty.
Co do danych, którymi dysponuje-jest w posiadaniu tylko tych danych, która osoba rejestrująca się podała, oraz faktycznie może dysponować adresem IP. Organy ścigania mogłyby na tej podstawie ustalić i inne dane, ale tutaj nie ma przesłanek, gdyż brak jest podejrzenia popełnienia przestępstwa.
Z tego co czytam, to nikt jeszcze od pobieraczka pozwu nie otrzymał, więc raczej nie ma się czym przejmować. Z drugiej strony-kto wie, czy za jakiś czas nie przyjdzie wezwanie do zapłaty wraz z odsetkami i do tego widmo odszkodowania. Ja jednak stoję na stanowisku, że trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi i jeśli się coś nieopatrznie "podpisało" nie zaznajamiając się z tematem-ponieść konsekwencje. Suche przepisy stoją zdecydowanie bardziej po stronie pobieraczka, mimo, że etycznie patrząc, świadomie nastawieni są na nabieranie naiwnych, co nawet przebrzmiewa z treści ich maili. Przykre, że prawo można u nas w ten sposób wykorzystywać do swoich celów.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

11

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną
kjersti napisał/a:

Ja jednak stoję na stanowisku, że trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi i jeśli się coś nieopatrznie "podpisało" nie zaznajamiając się z tematem-ponieść konsekwencje. Suche przepisy stoją zdecydowanie bardziej po stronie pobieraczka, mimo, że etycznie patrząc, świadomie nastawieni są na nabieranie naiwnych, co nawet przebrzmiewa z treści ich maili. Przykre, że prawo można u nas w ten sposób wykorzystywać do swoich celów.

Temat zainspirował mnie do tego, aby na przykładzie własnej nieostrożności przestrzec inne osoby przez rejestrowaniem się gdziekolwiek bez zapoznania się z regulaminem. Jeśli więc choć jedną osobę uda nam się uchronić od tego rodzaju konsekwencji to już uznam, że było warto smile. Dziękuję, Kjersti!

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

12

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Mi tez trafił się "pobieraczek". Tylko się zarejestrowałam, nawet nie logowałam się ani razu. Napisałam 2 odstąpienia od umowy, ale nadal dostaję wezwania do zapłaty z opisem całej procedury co i kiedy mnie czeka (sąd, komornik, itp).

smile

13

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Sandra.sanda, co prawda te wezwania są irytujące, a ich treść brzmi złowrogo, niemniej po kilku wysłanych do nich mailach i jednym piśmie u mnie tymczasowo ucichły. Myślę, że polityka firmy jest taka, że liczą na zastraszenie zarejestrowanego klienta, ale kiedy ten zlekceważy wszystkie te wezwania sami również odpuszczają, choćby z uwagi na fakt, że sami działają na granicy prawa. Jedno jest pewne - od tamtej pory, zanim zarejestruję się na jakiejkolwiek stronie, wnikliwie czytam wszelkie regulaminy z wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

14

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Wiesz, to jest chore, bo wchodząc do sklepu nie płacę za samą tylko obecność. Mało tego, mogę oglądać towar i przebierać, przymierzać. A tutaj...ja nawet się nie zalogowałam jak mi dali hasło. Chyba będę milczeć. (??)

smile

15

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Post przeniesiony:

coralgolek01 napisał/a:

PROSZE O POMOC OK. 12.LISTOPADA ZAŁOŻYŁAM TAM KONTO A NAWET O NIM ZAPOMNIAŁAM DO DZISIAJ RANA KIEDY NA MOJEJ SKRZYNKE PRZYSZLA WIADOMOSC

Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 12.11.2012 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Pani nasz serwis w 10-cio dniowym okresie Bezpłatnego Testowania i dziękujemy, że zdecydowała się Pani pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na bieżąco rozwijany i ulepszany.

Informujemy, iż zgodnie z warunkami zawartej umowy z dnia 12.11.2012 zostanie uaktywniony dla Pani najtańszy dostępny pakiet - Pobieraczek5 - o miesięcznym limicie 5.0 GB. Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu.

Pakiet ten posiada 12-to miesięczny okres ważności oraz miesięczny limit 5.0 GB. Zgodnie z warunkami umowy kwota za wymieniony pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry.

Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania.

Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pani okresu próbnego, czyli do dnia 30.11.2012.

Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - kasiaroszyk1985@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=gpNsiji1fttwObSb%2FDa0RjlYDYpp

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Kończąc, życzymy Pani miłej zabawy oraz owocnego pobierania z Pobieraczkiem.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

TERAZ NIEWIEM CO MAM ZROBIC ? ZAPLACIC ? NIE MAM KASY!!! PROSZE POMOCY

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

16

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Mówię wszystkim którzy natknęli się na Pobieraczka: Pobieraczek to oszuści, ścigani przez policję. Nie płaćcie w żadnym wypadku.

17

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Olinka pisze że należy najpierw czytać umowy przed podpisaniem i ma rację , tyle że umowy są długie, pisane bardzo zawile i kto będzie je analizował? Pobieraczka pokazywali w telewizji i udawadniali że nie tylko działa na granicy prawa , ale je dawno przekroczył, i co z tego, dalej działa i ma się dobrze. W internecie na różnych serwerach umowy też napisane są językiem poplątanym, dobrze jakby do takiej umowy dostarczano tłumaczenie z polskiego na nasze.

18

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Na własnej skórze przekonałam się, że największą głupotą jaką można zrobić, to im zapłacić. Żal mi jednak tych wszystkich zastraszonych dzieciaków, które boją się przyznać rodzicom, że zarejestrowały się na płatnej stronce. Nauczona własnym doświadczeniem zaledwie kilka tygodni temu uspokajałam kolegę syna, który wręcz panicznie bał się reakcji taty. Oczywiście wyjaśniłam, że nie ma się czego obawiać, bo raz, że w wieku 12 lat nie ma zdolności do czynności prawnych, a dwa, że oni sami nie mają w swojej mocy żadnych środków prawnych, które pozwalałyby na ściganie ,,dłużnika".

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

19

Odp: Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

tak nie nabierajcie się też na wirusa który  zablokuje kompa (na początku tylko neta) powołują sie na cyberprzestępczość policja z Sępólna Krajeńskiego,każą płacic 300 zł albo kompa całkiem zablokują i na drogę sądową wyślą,nie nabierzcie się na to,wystarczy tylko system cofnąć do dnia poprzedniego smile

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Termin odstąpienia od umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018