Usuwanie blizn i przebarwień po trądziku... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-03-17 17:53:44

mała19
Niewinne początki

Usuwanie blizn i przebarwień po trądziku...

witajcie!smile
co możecie mi doradzić w tym temacie. Mam sporo przebarwień i blizn. Kremy raczej nie pomagają. Znacie jakieś dobre i sprawdzone zabiegi? Jakie są koszty i efekty? Warto w nie zainwestować?

Co sądzicie o wybielaniu?

Proszę o pomoc wink!!:*

#2 2011-03-17 18:30:05

smutna123
Przyjaciółka Forum

Re: Usuwanie blizn i przebarwień po trądziku...

Witaj Mała19,

Zgadzam się, kremy nic nie dają (nawet te drogie). Nie wiem, jak na małe blizny, bo ja mam duże pooperacyjne na ręce (4), na nogach (łącznie 5) po drutach w kościach, śrubach i innych. Byłam kiedyś na konsultacji u chirurga plastycznego, ale takie blizny usuwa się jak najszybciej po operacji (oczywiście, gdy rany się zagoją), a nie kilka lat później i kosztuje to niemało.
Ja do swoich przywykłam. Oszpecając moje kończyny i czasem muszę się tłumaczyć, bo jeśli chodzi o rękę- ludzie często myślą, że się pocięłam wzdłuż. To tak na pocieszenie, że inni mają gorzej, a więc się za bardzo nie przejmuj. Pozdrawiam;)

Akcja: "karmimy psiaki"

#3 2011-03-17 20:45:58

mała19
Niewinne początki

biedactwo ;*...
wiadomo do wszystkiego można się przyzwyczaić ale... ja marze o dniu w którym będe mogła wyjść z domu w pełni zadowolona, a przy tym bez tapety na twarzy -.- ... to na prawdę mnie dobija neutral... Dość że tyle lat walczyłam ze wstrętnym trądzikiem, to jeszcze teraz została mi ta paskudna pamiątka. Jak narazie nie jestem w stanie tego zaakceptować :X.
mhh...

pozdrawiam Cię smutna123 i dziękuje za odpowiedź!;*

#4 2011-03-17 22:20:01

smutna123
Przyjaciółka Forum

A co do trądziku, proponuje nie nakładać tapety, bo skóra nie oddycha. Wiem, że teraz wymyślają najróżniejsze krem do twarzy, pudry i inne, ale na jedno wychodzi (bynajmniej u mnie, co bym nie użyła, robi się tłoczniej na twarzy). Też miałam problem z trądzikiem (i nadal coś czasem wyskoczy). Wiem jedno, nie wyciskać, bo to najgorsze, co może być! Warto nosić ze sobą, jakiś preparat antybakteryjny, który łagodzi podrażnienia, oczyszcza i przyśpiesza gojenie.
Co jeszcze... Chwilami stosowałam wiele środków, które strasznie wysuszyły mi skórę. Maseczki na trądzik, kremy, płyny, plasterki na wyprysk- po jakimś tam czasie (najpierw była poprawa) zaatakowało podwójnie i wiem, że to wysuszanie nie jest dobre.
W sumie to nie ma jednej rady. Z rozmów z koleżankami wiem, że każdej pomogło coś innego. Trzeba dbać ciągle o twarz. Jak patrzę na moją kuzynkę to ona często kładzie się w makijażu, a potem narzeka. Ah...i nie podpierać twarzy na rękach. Dużo czasu zajęło mi wykorzenienie tego nawyku. Na rękach są bakterie.
Tyle z mojej strony. Powodzenia w walce!wink

Akcja: "karmimy psiaki"

#5 2011-03-19 21:03:31

cholita
Niewinne początki

PRZEMYWAJ SOBIE TWARZ RUMIANKIEM.....Kosmetyczka mi tak poradzila...
zaparz sobie rumianek i jak ochlodnie przemywaj najczesciej jak sie da....pozdrawiam

#6 2011-03-22 13:53:06

smutny_miś
Cioteczka Dobra Rada

nie wiem na ile skuteczne będzie na trądzik, ale ja miałam przebarwienia po depilacji. Kremy były drogie i nieskuteczne, nawet te zapisane przez dermatologa nie pomogły. Przebarwienia wybieliły się po stosowaniu soku z cytryny. Smarowanie wacikiem nasączonym sokiem kilka razy dziennie przebarwień. Do twarzy polecam sok rozcieńczony z wodą, bo  sam sok jest za mocny i ja miałam na twarzy uczulenie. Polecam spróbować taniego i domowego sposobu

*Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami*

*Każdy z nas nosi w sercu wiele wilków, miłość, gniew, odwagę, strach...Przeżyją tylko te, które nakarmisz*

#7 2011-04-10 09:57:34

generalna
Niewinne początki

Witam. Męczę się juz z trądzikiem od bardzo dawna, jednak ostatno bardzo pomogła mi moja kosmetolog, ale zostały małe blizny. Miałam robioną mikrodermabrazję, dużo mi nie pomogła. Jednak bardzo dobre są kwasy !!! Mialam jeden zabieg zrobiony a juz widze różnicę. Na prawdę super. Nie wydawaj kasy na lasery !!!! Moja koleżanka wydała ponad 3000 zł. A nie widać było żadnej różnicy. Kwasy można też kupić na allegro, są o wiele tansze. Na prawdę polecam .

#8 2011-05-30 14:59:48

kryspek
Zaglądam tu coraz częściej

Ja co prawda sama nie miałam tego problemu, ale moja siostra przez wiele lat nie mogła się uporać z trądzikiem, a potem bliznami. W końcu trafiła na cudownego lekarza, który zaproponował jej Fraxel. Po samym zabiegu była trochę opuchnięta i czerwona - nie wyglądała najlepiej, ale szybko twarz się goiła. Potem jeszcze 2 zabiegi i w końcu blizny, które wcześniej były brzydkie i bardzo głębokie stały się niemal niewidoczne, a po użyciu zwykłego podkładu znikają całkowicie. Okazało się, że ma bardzo ładną buzię smile
Wreszcie pozbyła się kompleksów i jej życie zmieniło się całkowicie. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak cierpią młode dziewczyny, które ocenia się po wyglądzie.
Polecam fraxel wszystkim dziewczynom, które mają dość bycia "brzydkim kaczątkiem".

#9 2011-06-08 13:03:50

madziamag44
Niewinne początki

Córka znajomej miała okropne dziury po trądziku, Bidusia cierpiała bardzo - szczególnie że była nieszczęśliwie zakochana właśnie i sobie ubzdurała, że ukochany nie chce jej właśnie przez blizny. W końcu wzięła sprawy w swoje ręce i z polecenia trafiła do artclinique w Krakowie. Tam mają jakąś super metodę na to, nie pamietam nazwy. W kazdym razie efekt jest bez zarzutu, więc polecam. A dziewczyna znalazła nowy obiekt uczuć, tym razem z wzajemnością wink

#10 2011-06-15 16:27:55

madamKier
Na razie czysta sympatia

Ostatnio jak pytałam dermatologa co zrobić z przebarwieniami, jak zregenerować skórę po bliznach, poradziła mikrodermabrazję, ale jeszcze nie próbowałam. Podobno zabiegi takie trzeba robić na jesień/zimę, kiedy skóra nie jest wystawiona na słońce.

#11 2011-06-28 10:06:19

certyfikowani

Obok mikrodermabrazji jest jeszcze Cosmelan. Jest zabiegiem, który pomaga usunąć przebarwienia dbając jednocześnie o przywrócenie równowagi skórze mieszanej i tłustej. Cosmelan wyraźnie rozjaśnia małe plamy: piegi, znamiona, przebarwienia posłoneczne, przebarwienia starcze, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory, rozjaśnia, wygładza i odmładza skórę, stymuluje odnowę kolagenu. To bardzo bezpieczna metoda na usuwanie przebarwień.

#12 2011-07-07 11:18:30

artistic_girl
Tajemnicza Lady

Też słyszałam o tych metodach, poza tym - rumianek rzeczywiście może coś zmieni. Ale wiadomo efekty mogą byc raczej znikome. Mikrodermabrazja za to powinna pomóc ale to już zależy od rodzaju naszej skóry no i od tego co powie lekarz po obejrzeniu naszej skóry.

#13 2011-07-12 17:47:09

certyfikowani

Kontaktując się z lekarzem warto sprawdzić czy ma certyfikat wystawiony przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.  Mamy wtedy pewność, że dany lekarz jest na bieżąco z informacjami z dziedziny medycyny estetycznej i bierze udział w szkoleniach i konferencjach.

#14 2011-07-15 10:32:10

moni921234
O krok od uzależnienia

Ja polecam krem Zorac - sama mam sporo blizn po trądziku i o dziwo nie zbierałam ich wiele lat. Po prostu raz strasznie mnie 'wysypało', a że mam dopiero 19 lat to nie chciało mi się siedziec w domu. Tym bardziej, że wtedy miałam spotkać się z chłopakiem. I co zrobiłam? Zaczęłam je wyciskać, wciskać, rozdrapywać, smarować Amolem (gdzies wyczytałam, że to pomaga). Efekt ? Czerwone plamki. Niedlugo potem poszlam do pani dermatolog, ktora powiedziala mi, że o tyle o ile te czerwone paskudztwa da sie jeszcze wyleczyć, to z bialymi bliznami jest już duzo gorzej. I dlatego własnie przepisała mi Zorac, mam go stosować co drugi dzień, na ulotce pisze, że minimum 12 tygodni. A jesienią ide na kwasy. Za mloda jestem, żeby nakladac kilo tapety. I nie chce zapeszyc, ale od jakiegos miesiaca zadne nowe zmiany sie nie pojawily. I jeszcze jedna dobra informacja - kiedy pojawiaja sie plamki i blizny, to znaczy, ze cera juz sie regeneruje i to jest tak naprawde ostatnie stadium choroby. Pozdrawiam smile

#15 2012-04-16 14:33:54

sonik222
O krok od uzależnienia

Witam,
czy któraś z was usuwała kiedyś blizny laserowo?

Ostatnio edytowany przez sonik222 (2012-04-16 14:37:34)

#16 2012-04-30 16:40:05

biegnaca
Do zakochania jeden krok

A co sądzicie o opalaniu jak ma się potrądzikowe blizny? Całkiem nie można?

#17 2012-05-04 09:11:31

yoghurt007
net-facet

Na krótką metę jest wskazane praktycznie zawsze. Na dłuższą - szkodliwe. Po prostu chodzi o to, że nasza skóra potrzebuje od czasu do czasu słońca, aby być w dobrej kondycji, wytwarzać witaminę D itp. Jednak przy opalaniu trzeba pamiętać o kremach z filtrem - możliwie wysokim.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

#18 2012-05-29 18:37:52

damianka123
Zbanowany

Część przebarwień osuwają środki dermatologiczne np. epiduo. Aczkolwiek z cięższymi rzeczami to po prostu do deratologa...

#19 2012-06-04 16:18:51

biegnaca
Do zakochania jeden krok

narazie to nie ma za bardzo nawet gdzie sie opalać.. słonca brak ;(

#20 2012-06-04 17:20:27

nestia
Dobry Duszek Forum

Mnie ostatnio kosmetyczka powiedziała, że przy trądziku to trzeba zapomnieć o tapecie bo robią się "dziury" w skórze a potem takie widoczne blizny. Ale się jesiennie zrobiło, już tęsknię za słońcem.

#21 2012-08-28 14:56:40

damska-torebka
Na razie czysta sympatia

Według mnie blizny po trądziku można skutecznie usunąć tylko laserem. Peelingi owszem pomogą, ale na bardzo płytkie zmiany. Krem i maseczki? Jak dla mnie mają prawie zerową skuteczność na takie dolegliwości. Miałam to szczęście, że trafiłam na dr Marka Wasiluka, który wie co robi w tym temacie. Bo laser to bardzo inwazyjna metoda i jeśli chce się ją stosować, nie ważne czy na blizny po trądziku, na rozstępy czy na przebarwienia, trzeba mieć pewność, że trafia się do właściwej osoby, która nie wyleczy a nie wyrządzi jeszcze większej szkody.

#22 2012-12-09 23:04:16

gosiakot
Zbanowany

dziewczyny, poczytajcie sobie o metodzie frakcyjnej smile ja miałąm ostatnio wykonywany taki zabieg (w gabinecie znajomej) spam - po kilku zabiegach, faktycznie efekt jest baaardzo widoczny

#23 2012-12-12 22:02:10

Martkaaa
Na razie czysta sympatia

Witajcie dziewczyny! smile
Mogę potwierdzić to co poprzedniczki pisały, że kremy jeśli chodzi o blizny i zmiany skórne to tak średnio niestety dają radę sad ale już dobre zabiegi mogą naprawdę dawać sporą poprawę. Szczególnie jeśli trafi się do dobrego specjalisty, który naprawdę wie jak się tą technologię laserową posługiwać.

Medycynaestetycznawawrszawa.blogspot.com - fakty i mity o medycynie estetycznej smile

#24 2012-12-14 12:32:40

Fafcia
Do zakochania jeden krok

Ja miałam na twarzy bliznę po zadrapaniu taką na 2cm w okolicach oczu. Bardzo to źle wyglądało i kremy na blizny nie pomogły więc poszłam na mikroabrazję i to pomogło. Dodatkowo po zabiegu używałam dalej kremu na blizny i tak po 2 tyg blizna wyblakła i jej już nie widać smile Polecam ten zabieg na blizny bo są po nim efekty. (Ja za swój zabieg zapłaciłam 40zł a za krem 24zł tak więc lepiej dołożyć by mieć pewność skutku)  Teraz zastanawiam się czy nie iść na ten zabieg znów z moimi rozstępami po ciąży. Pozdrawiam

#25 2012-12-16 21:35:34

kizalfooo
Niewinne początki

Przebarwieniami nie ma co się martwić. Znikają w ciągu 3-6 miesięcy, czasami do roku. Samoistnie. Pamiętać trzeba jednak, aby stosować filtr SPF30 przy wyjściu na Słońce, bo Słońce utrwala przebarwienia, przez co dłużej znikają. smile
Jak ktoś chce się ich pozbyć szybciej, polecam Isotrexin/Isotrex/Zorac/Differin/Epiduo. Co kto woli i co bardziej komu leży... Wszystkie na receptę.

A co do blizn, najlepszy jest laser Fraxel.

Ostatnio edytowany przez kizalfooo (2012-12-16 21:37:30)

#26 2012-12-18 18:04:45

Martkaaa
Na razie czysta sympatia

No tutaj mogę poprzeć to co Fafcia napisała, dobry prosty zabieg kosmetyczny + dobry krem dają naprawdę fajne rezultaty, bo sam krem to jednak jeszcze nie wszystko. Tylko trzeba trafić do dobrego specjalisty.

Medycynaestetycznawawrszawa.blogspot.com - fakty i mity o medycynie estetycznej smile

#27 2012-12-18 22:13:21

paulla777
Przyjaciółka Forum

cholita napisał:

PRZEMYWAJ SOBIE TWARZ RUMIANKIEM.....Kosmetyczka mi tak poradzila...
zaparz sobie rumianek i jak ochlodnie przemywaj najczesciej jak sie da....pozdrawiam

Ja pewnego czasu zrobilam sobie tonik z rumianku i rzeczywiscie byl bardzo dobry. Niedosc, ze łagodził wszelkie podrażnienia, zaczerwienienia w pewnym stopniu znikały, to Skora byla zdrowsza smile wiadomo, ze na cięższe plamki czy wlasnie blizny po trądziku, az tak nie zadziała i na pewno trzeba skorzystać z jakiegoś zabiegu, zeby sie tego pozbyć, ale w zakresie domowym skórę dodatkowo mozna rumiankiem sobie upiększac.
Niestety nie jestem Ci w stanie pomoc w sprawie jakis zabiegów, bo z zadnych nie korzystałam i nie mam pojęcia, ale moze warto udać sie do dobrej kosmetyczki, ktora Ci cos poradzi, doradzi:)

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

#28 2013-01-03 09:17:03

Martkaaa
Na razie czysta sympatia

No popieram tutaj Paulę777 - krem jako dodatek na pewno się sprawdzi lub po zabiegu, ale na większe zmiany potrzeba dobrego lekarza i dobrego zabiegu, teraz to głównie laserowe są te zabiegi ale to dobrze bo są bezbolesne i w sumie to całkiem szybkie, a i efekty większy niż przy samych kremach.

#29 2013-01-03 18:38:04

woman style

Jest sporo zabiegów, które oferują nawet zwykłe salony kosmetyczne. Możesz zacząć od mikrodermabrazji, która ponoć  pomaga ale ja osobiście zdecydowałabym się na zabiegi przeznaczone do tego, wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej, wykonywane przez lekarza.

#30 2013-01-05 12:24:36

Marzycielka93
Niewinne początki

Ja również miałam sporo pryszczy. Długo się męczyłam aż w końcu postanowiłam że będę robić maseczki z drożdży oczywiście domowe a nie kupne. Można mieszać z mlekiem lub białkiem ale do rozcienczenia drożdży używałam mało tego bo jak dacie za dużo białka to będziecie mieć płyn a nie maseczke. Białka dosłownie odrobina. Jedno białko wystarczało mi na tydzień. Maseczki robiłam codziennie. Dzięki nim widocznie zmniejszyła się ilość pryszczy. Teraz czasami coś się pojawi ale staram się poczekać aż ten pryszcz "dojrzeje" i sam zniknie. To trwa parę dni więc cierpliwości smile a na przebarwienia polecam okłady z wody utlenionej stosować przed snem, po kilku takich zabiegach przebarwień prawie wcale nie widać. Polecam też nie dotykanie twarzy jeśli to możliwe dłońmi, zmniejszenie używania toników oraz tych wszystkich chemikaliów. O wiele lepsze jest zrobienie tzw parówki raz w tygodniu, co kilka dni peeling twarzy i jakiś krem do cery tłustej na noc. Powodzenia w walce z trądzikiem smile

#31 2013-01-05 15:35:24

Spokojna_Dama
Słodka Czarodziejka

gosiakot napisał:

dziewczyny, poczytajcie sobie o metodzie frakcyjnej smile

Laser frakcyjny jest świetny na ślady po ospie, przypuszczam, że byłby również skuteczny w przypadku trądziku. Sugeruję taki gabinet w którym zaczyna się od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Osobiście korzystałam z takiego gabinetu (gdzie i u kogo nie mogę podać ze względu na regulamin) i jestem bardzo zadowolona.
Laser frakcyjny jest trochę bolesny, ale da się wytrzymać i niestety drogi (no też się da wytrzymać...)

#32 2013-01-09 08:59:25

Martkaaa
Na razie czysta sympatia

Mikroabrazja powinna zdecydowanie w takiej sytuacji pomóc, jeśli kremy nie pomagają no to trzeba skonsultować się z dobrym lekarzem i sprawdzić jakie są możliwości - najcześciej można szybkimi zbiegami nieinwazyjnymi i bezbolesnymi praktycznie usunąć blizny i przebarwienia.

#33 2013-01-12 14:29:45

Karolcia_M
Zbanowany

Może zanim jakiś zabieg to spróbować dostarczyć skórze białka, z którego jest zbudowana czyli kolagenu? Czytałam, że likwiduje drobne przebarwienia, blizny i ujędrnia skórę. Sama po ciąży stosowałam colyfine na bazie zielonej herbaty, może wam też pomoże smile

#34 2013-01-14 10:50:00

Martkaaa
Na razie czysta sympatia

Jasne, zabieg jest metodą jeśli ktoś sobie nie radzi ze zmianami za pomocą kosmetyków etc., lub są to zbyt duże zmiany itd. Aczkolwiek ws. niektórych kosmetyków jeśli ktoś ma "trudną" skórę, też dobrze skonsultować się z lekarzem, bo można sobie czasem zaszkodzić próbując coś poprawić.

#35 2013-01-14 22:13:20

starshaped
Słodka Czarodziejka

Mikrodermabrazja jest może i dobra, ale wyłącznie na znikome problemy, prawie niewidoczne. Miałam 6 zabiegów i spodziewałam się lepszych efektów - jest lepiej, ale bez szału.

True love lives on lollipops and crisps.

#36 2013-01-17 11:45:44

wanilia
Tajemnicza Lady

Spokojna_Dama napisał:

gosiakot napisał:

dziewczyny, poczytajcie sobie o metodzie frakcyjnej smile

Laser frakcyjny jest świetny na ślady po ospie, przypuszczam, że byłby również skuteczny w przypadku trądziku. Sugeruję taki gabinet w którym zaczyna się od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Osobiście korzystałam z takiego gabinetu (gdzie i u kogo nie mogę podać ze względu na regulamin) i jestem bardzo zadowolona.
Laser frakcyjny jest trochę bolesny, ale da się wytrzymać i niestety drogi (no też się da wytrzymać...)

Spokojna Dama ma rację. na blizny potrądzikowe może pomóc tylko laser frakcyjny. Mikrodermabrazja jest za słaba, a z kolei dermabrazja medyczna zdziera całą zewnętrzną warstwę skóry, a to dość niebezpieczne. Po laserze frakcyjnym twarz szybko się goi i są małe szanse na powikłania. Jeśli chodzi o przebarwienia po trądziku to dr Marek Wasiluk mówił mi, że też najlepiej zadziałać laserem, ale tym razem barwnikowym, np. bromkowo-miedziowym, który będzie działał na melaninę.

#37 2013-01-17 22:47:10

niunia13
Niewinne początki

Cześć!

Postanowiłam zamieścić posty wszędzie gdzie się da...bo od niepamiętnych czasów walczyłam - wraz z siostrą z bliznami po okropnym trądziku.
Trudno mi wymienić ilość specyfików i zabiegów, które stosowałyśmy, ale przeszłyśmy przez Roacutane, antybiotyki, mikrodermabrazje, kwasy, kremy na blizny, Fraxel, jakiś inny laser, etc!
Trafiłam jednak na zabieg, który mi pomógł jak żaden inny - i piszę aby polecić: DermaPen. Robiła go w Krakowie u takiej Pani Agnieszki.
Wiecie...pierwszy człowiek, który się przejąła moim przypadkiem i polecił coś co pomogło.
Ogólnie jest hard-core! Po zabiegu twarz jest spuchnięta, czerwona, piekąca itd, ale po dwóch dniach jest już po ludzku!
Dziewczyny - na prawdę - piszę to bo robiłam wszystko i byłam załamana.
Powiem tak, że zaleciła mi ta babka jeszcze wit C w ampułkach i krem azelac i z tymi zabiegami jest taki efekt, że skaczę z radości!
Moja siostra jest już po pierwszym zabiegu i też wygląda lepiej.

Pozdrawiam Was
a! i jak czytam o przemywaniu twarzy rumiankiem to mnie aż trzęsie, że takie głupoty można wypisywać:(

#38 2013-01-18 15:52:05

esy_floresy
Do zakochania jeden krok

Pani w aptece poleciła mi ostatnio mocno złuszczający krem z firmy Pharmaceris. Zaczęłam go stosować dopiero jakiś tydzień temu, więc nie mogę obiektywnie stwierdzić jak się sprawdza, ale podobno jest bardzo dobry.

Ostatnie tematy :

Stopka forum