Migrena - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-08-14 09:36:41

Kalina34
Niewinne początki

Migrena

mam uporczywe bóle głowy. Faszeruje się tymi róznymi lekami ale juz mi żołądek siada od tego. Czy znacie może jakieś naturalne metody leczenia migreny? Bedę wdzięczna za każdą rade.

Ostatnio edytowany przez Kalina34 (2007-08-14 09:37:57)

#2 2007-08-14 09:55:21

Krysia46
Zaglądam tu coraz częściej

Re: Migrena

Zrób sobie taka kuracje. Będziesz potrzebować 50g ,liści melisy, kwiatu pierwiosnka, ziela dziurawca.Po 20g. kwiatu lawendy, korzenia waleriany, szyszek chmielu. Wszystko to wymieszac. Łyżeczkę takiej mieszanki wsypać do szklanki wrzatku, parzyć pod przykryciem 20 minut, przecedzić, nieco podgrzać. Taką mieszankę tzreba pić rano i wieczorem - najlepiej niesłodzoną.

#3 2007-10-01 00:01:51

siopek
Niewinne początki

A ja od czasu kiedy przeprowadzilam kuracje homeopatyczna, mam migreny, duzo, duzo rzadziej. Na stronce www.homeopatiaok.pl poradzili mi Spigelon i nie da sie ukryc, ze zadzialal...smile

Ostatnio edytowany przez siopek (2007-10-16 18:27:46)

#4 2008-09-03 20:51:25

tran
Gość Netkobiet

Witam Wszystkich z "bólem głowy",
ostatnio pojawiło się na rynku ciekawe urządzenie CEFALY do leczenia migrenowych bólów głowy. Jest to nowość na rynku. Pierwsze opinie użytkowników wydają się obiecujące.
Więcej o urządzeniu i jego działaniu można przeczytać na stronie medbox.pl

#5 2008-09-04 09:11:40

niki
100% Netkobieta

dobre są także masaże

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

#6 2009-06-18 13:00:54

Celia
Zbanowany

Mnie czasami pomaga "Solpadeine"rozpuszczalna, ale czasami mam taki okropny ból jakbym miała żelazną obręcz na głowie, gdyż boli z tyłu zaraz nad karkiem i z przodu na czole, więc zdarza się, że nawet ten lek nie jest w stanie pomóc.

#7 2009-06-18 13:20:47

kasiula810
Cioteczka Dobra Rada

Ja tez mam migrene czasem. Straszny bol glowy. Czasem poprzedza ja tak zwana aura, czyli w moim przypadku blyski przed oczami, strasznie sie wtedy czuje, polowa obrazu calkiem rozmyta, i takie blyski, ktore zaczynaja sie od malenkiego punkciku i przeksztalcaja sie w luk.  Do calkowitej poprawy wzroku potrzebuje jakies 30 minut.Wtedy musze wziasc tabletke jesli wezme 2 paracetamole  500 mg. w momencie rozpoczecia ataku i poloze sie z zamknietymi oczyma to bol pozniej nie jest taki okropny, ale caly czas pozniej czuje sie taka otepiala.
Niedobrze mi jest i nie moge patrzec na swiatlo oraz mam wstret na i tensywne zapachy.

#8 2009-07-28 01:25:31

anette10
Na razie czysta sympatia

jeśli chodzi o mogreny i bóle głowy to poważna sprawa, mnie dokuczaja one szzczególnie w pracy jak robi się duszno , tutaj metodą jest chwila oddechu przy otwartym oknie ;-)

ale jak znacie jakieś inne metody,,cwiczenia bądź leki .... piszcie proszę ;-)

#9 2009-08-01 13:37:45

Jedynka
Na razie czysta sympatia

Byłam u neurologa.Zapisał mi Divascan w celu zapobiegania atakom migreny.W razie bólu DeXak.A jesli to nie pomoże to Cinie które przerywają atak migreny.Czy któras z Was brała takie leki?Jakie macie doswiadczenia w tym wzgledzie?

#10 2009-08-18 23:41:14

kotoko
100% Netkobieta

nie wiem czy migreny są dziedziczne, ale ja niestety mam je chyba po mamie...
kiedy boli mnie głowa nie mogę patrzeć na słońce, ani żadne inne źródło światła, mam bardzo wrażliwy zmysł węchu, jest mi niedobrze i ten ból, jakby ktoś mnie cisnął tak dziwnie w głowę... z reguły biorę ketonal forte w porę i kładę się spać w jakimś ciemnym pomieszczeniu, chociaż na pol godziny i jest trochę lepiej...

#11 2009-08-19 01:01:26

PurBlanca <3
Przyjaciółka Forum

Ja genetycznie mam okropne migreny.(po linii żeńskiej w każdym pokoleniu)
Nie chodzi już o sam gigantyczny,potworny ból głowy,ale to co się ze mną dzieje...
Drętwieje mi każda część ciała...Nawet twarz,powieki,policzki...
Nie mogę się z nikim dogadać,bo mówienie sprawia mi ból,pozatym rozjeżdzają mi się litery w wyrazach i powstaje niezrozumiały bełkot...
Mam wyostrzony słuch i zaczynam słyszeć wodę w grzejnikach...
Każdy dzwiek dprawia,że mam wrażenie jakby ktoś stukał mi młotem w głowę.
Nie pomagają mi żadne leki,muszę to przecierpieć.Bardzo częśto po jaiś 2 godzinach wymiotuję.
Lekarze mówią,że tak już mam i koniec.Przeszłąm wiele badań,przetestowałam miliony leków,ale mam tak w genach i nic nie poradze sad
To jest bardzo uciążliwa dolegliwość i czas wycięty z życiorysu...

Penetruję swoj wewnętrzny kosmos i płaczę nad rozlanym mlekiem.

#12 2010-02-10 13:23:08

Tatiana
Słodka Czarodziejka

Witam
Zasnawiam sie czy u mnie nie wystepuje migrena ??
moje objawy poza bólem głowy to :
mrowienie < dretwienie
nudności
światłowstret
uczucie chwiania sie
wrazliwość na hałas

Bo jest w piersi u człowieka taka dziwna moc
że z nadzieją słońca czeka choć na ziemi noc

#13 2010-02-10 20:49:51

PurBlanca <3
Przyjaciółka Forum

U mnie  występują te wszytskie czynniki przy migrenie hmm Tatiano,więc chyba jednak masz migrenę

#14 2010-02-10 22:16:39

coco59
Przyjaciółka Forum

No wlasnie ,ja miewam bole migrenowe trzydniowe,a objawy mam jak pisze PurBlanca,ale niestety musze jechac do pogotowia na zastrzyk,poprostu nie daje rady z bolem,przewaznie musze lezec w betach,bylam u roznych lekarzy nawet znachora,chyba tez mam to w genach.Pozdrawiam cieplo....

Naucz sie zachowywac obojetnosc wobec fałszywych sadow o Tobie...
Bez takiej obojetnosci człowiek nie moze byc wolny;)

#15 2010-02-11 09:01:34

PurBlanca <3
Przyjaciółka Forum

Dla mnie nawet zastrzyki nie pomagają sad
Lekarz stwierdził,że zastrzyk pomógł by jedynie przed rozpoczęciem bólu migrenowegoNo a przecież nie zgadnę kiedy zacznie mnie boleć....

#16 2010-02-11 14:58:12

Tatiana
Słodka Czarodziejka

yyy no ale to uczucie jakby zachwiania , zawrotów ,  mrowienie też??
Dzis byłam u lekarza...raczej to migrena , ale jeszcze badania czekaja
Tyle że  to trawa już tydzień sad
Znaczy że tak już bede czułam sie zawsze ??

Bo jest w piersi u człowieka taka dziwna moc
że z nadzieją słońca czeka choć na ziemi noc

#17 2010-02-11 18:52:51

PurBlanca <3
Przyjaciółka Forum

Myśle ze raczej nie.
Poniewaz ja mialam to jakos okresowo. Zdarzało sie ze kilka razy w miesiacu,albo pol roku nic..

#18 2010-02-14 14:05:51

H2O
Wkręcam się coraz bardziej

Też tak miewam. Czasem przez jakiś okres częste bóle głowy a potem długo nic. Moja mama cierpi na migreny i boję się, ze to po niej odziedziczyłam. Ja na taki ból biorę ibuprom, ale moja mama właśnie to mi odradza. Brała w młodości leki przeciwbólowe na migreny i tak sobie zniszczyła wątrobę, ze teraz prawie nic nie może jeść i jeszcze brzuch ją wiecznie boli...

#19 2010-02-14 20:45:48

Truskaweczka30
Netbabeczka

[b]Tatiano[b\]to raczej migrena,moja kolezanka takie ma objawy,ma stwierdzona migrene,i jak zaczyna ja bolec głowa to musi jechac na zastrzyk na pogotowie,inaczej nic jej nie pomoze.

#20 2010-09-01 12:58:11

natka21
Niewinne początki

Witam!
Moja mama od kiedy pamiętam, też ciągle męczyła migrena i nic nie pomagało. Niedawno zaczęła brać Panzol (na recepte) i płyn doustny Iberogast (bez recepty). Widać poprawę, już się z tym nie męczy, jak to trwało wcześniej aż kilka dni .  Myślę że warto wszystkiego spróbować, może i dla innych to skuteczny lek. Pozdrawiam

#21 2010-09-03 14:52:24

natka21
Niewinne początki

Sorki Panzol tez można dostać bez recepty

#22 2010-09-04 07:07:43

carboczar
Net - EKSPERT

natka21
Wniosek z tego,że twoja mama ma zupełnie inną chorobę a migrena była objawem wtórnym.Tą chorobę można skutecznie leczyć.

#23 2010-11-02 14:03:40

shella
Niewinne początki

Kochane, a ja kupiłam urządzenie, które odmieniło moje zycie! Miałam takie migreny, że chcialo mi  sie wymiotowac , oczy jak u narkomana wrażliwe na światło. Koleżanka podesłała mi link do dystrybutora urządzeń bazujących na aparaturze madycyny chińskiej, cos jak akupunktura bezigłowa
Zaryzykowałam...i jestem szczesliwa..urządzenie można zobaczyć na naturaizdrowie.blogspot com

#24 2011-01-27 11:09:51

hudson
O krok od uzależnienia

Kalina34 napisał:

mam uporczywe bóle głowy. Faszeruje się tymi róznymi lekami ale juz mi żołądek siada od tego. Czy znacie może jakieś naturalne metody leczenia migreny? Bedę wdzięczna za każdą rade.

Polecam refleksoterapię stóp. Też męczyłam się z migreną bardzo długo. Znalazłam artykuł na necie, że naciskanie odpoweidnich punktów na stopach ma wpływ na cały organizm. Przeszłam się do pobliskiego salonu Chanta'l do pana Tylmana, wykonał on całą serię zabiegów. Już po kilku masażach czułam poprawę, jednak cały cykl skutecznie uwolnił mnie od migreny. Polecam!

#25 2011-02-07 14:02:23

izabelcia1979
Powoli się zadomawiam

ja miewam migrenę na szczęście rzadko ale łykam wtedy pyralginę nie obciąża żołądka-polecam u mnie tylko to działła więc nie mieszam przeciwbólowych,no i najlepiej wtedy p ójść spać

#26 2011-02-09 22:03:14

chalva
O krok od uzależnienia

Moja mama też miewa migreny i tez bierze właśnie pyralginę. Na szczęście nie ma tego często, ale jednak czasem się zdarza. A ja chyba nie odziedziczyłam, bo nie miewam wielkich problemów z bólami głowy i mam nadzieję, że się u mnie nie rozwiną

#27 2011-02-13 13:25:01

jakaja
Na razie czysta sympatia

Cześć dziewczyny:)
Ja cierpię na migrenę od ok.20 lat-objawy typowe:aura,nudności,światłowstręt,zapachowstręt,problemy z koncentracją,drażliwość itp.Miałam różne badania:EEG,prześwietlenie kręgosłupa,okulista wreszcie tomografia głowy-na szczęscie wszystko wychodzi dobrze.Brałam rózne leki przeciwbólowe Ketonal 100, solpadeine,pyralginęi inne,przeciwmingrenowe:Sumamigren,Cinie i inne.Ostatnio miałam dwie serie akupunktury igłowej-co drugi dzień zabieg w sumie 10 zabiegów,przerwa i nastepna seria.Zauważyłam znaczna poprawę.Miałam miec jeszcze trzecią serie ale niestety zamknęli przychodnię i dupa blada;)Ale naprawdę zauwazyłam sporą poprawę po tej akupunkturze...szkoda że nie mam gdzie zrobić tej 3 serii.Spróbujcie-moze i Wam pomoże.Pozdrawiam.

"Przygotuj się na trudności,
bo to nieodłączna część życia,
i kiedy nadejdą,trzymaj głowę wysoko,powiedz-nie dam się"

#28 2011-02-14 10:44:58

izabelcia1979
Powoli się zadomawiam

ale pewnie to kosztowna sprawa i gdzie to można zrobić?Moja migrena zdarza się rzadko al;e się zdarza, może bym spróbowała ,ketonalu nigdy nie łykałam bo jak wcześniej wspominałam działa swietnie pyralgina ale jeśli istnieje inna możliwość to czemu nie zkorzystać?

#29 2011-02-18 19:20:43

wanilia
Tajemnicza Lady

Dla mnie sen jest najlepszy. wiem co to znaczy migrena. współczuję

#30 2011-02-18 20:46:24

jakaja
Na razie czysta sympatia

Ja robiłam akupunkturę na kasę chorych.Weź od lekarza rodzinnego skierowanie do poradni leczenia bólu, tam poproś lekarza o zlecienie akupunktury.Pozdrawiam!

#31 2011-02-18 20:50:48

chalva
O krok od uzależnienia

No popatrz, myslałam że medycyna nie uznaje leczenia chińskimi metodami, a jednak akupunktura została doceniona, skoro można na nią dostac skierowanie. I rzeczywiście pomaga na ból? W jakim stopniu ci się zmniejszył i po jakim czasie? Wiesz, leki przeciwbólowe jest łatwiej i szybciej wziąć, pewnie mało kto wie o leczeniu akupunkturą

#32 2011-02-18 21:10:38

jakaja
Na razie czysta sympatia

Tak jak wspomniałam, miałam dwie serie po 10 zabiegów.Miałam mieć trzecią, ale niestety zwolnili panią doktor a nowa zlecała zabiegi ludziom, którzy przyszli z "głową pod pachą".Ale zapewne nie wszędzie tak jest.Poszukajcie poradni w której robią akupunkturę na kasę.Moja przemiła pani doktor powiedziała, że jej koleżance pomogło po 3 serii,a mnie znacznie osłabiło ataki po drugiej.
Warto spróbować!

#33 2011-02-20 12:00:32

chalva
O krok od uzależnienia

A takie zabiegi są codziennie? Jak szybko serie są po sobie i jak szybko mozna czekać na efekt?

#34 2011-02-20 15:55:28

izabelcia1979
Powoli się zadomawiam

ciekawa sprawa ,nie wiem czy w Białymstoku mamy taką poradnię -szczerze to wątpię,ale po moim ostatnim ataku bólu to gdyby akupunktura miała mi pomóc to bym chyba pieszo poszła.

#35 2011-02-23 22:07:25

kataner
Niewinne początki

wiatam,mi bol glowy towarzyszy od kiedy pamietam....tabletek to zjadlam pol apteki...ale gdy dochodzilam do 6 szt to pomagaly na ktotki czas i bol powracal,wybawieniem byly sastrzyki dozylne badz domiesniowy z pyralginy z glukoza ,ketonalu ,dexsaku,ale to sie skonczylo nawet kroplowka z ketonalu nie pomaga,jestem  zalamana.bylma u neurologa mialam EEG glowy ,tomograf  z kontrasem,RTG kregoslupa szyjnego i owszem sa zmiany ale nie powinny dawc takich objawow..... patrza na mnie jak na kosmitke ktora boli GLOWA.....probowalam roznych rzeczy np kupilam lampe medoliht-pulsujace swiatlo czerwone i bliskiej podczerwieni,byl okres ze jak sie naswietlilam to bol ustawal,powinnam moze codziennie sie naswietlac ale jak wroce do 'zywych '"to nie chce nic robic,jezdzilam do gab medycyne naturalnej-Grenda Teresa obiecywala zlote gory kase brala a bole nie ustaly,wiec chdzilam na masaze bo niby napiecie placilam po 80 zl i zero ulgi,teraz chodze do  kregarza po pierwszej wizycie , miesiec bez bolu glowy ,myslalam ze mnie uzdrowila....niestety obiecala ze po 3 wizytach zapomne co to bol glowy....hihihi boli nadal ale leczy homopatychnymi lekami i zapisala mi Mariomigren i Spigelon.zamowilam w aptece,chce wrocic do sumigry 100 kiedys nie pomagaly ,ale nie mam juz pomyslu a pracowac musze,co jeszcze mozna zrobic?

#36 2011-02-24 08:57:17

kataner
Niewinne początki

kazdy mowi barac tabletke zaraz jak pojawi sie bol...oki nie raz tak ,ale jesli glowa mnie boli okresowo CODZIENNIE ,budzi mnie 6.30,najpierw staram sie brac BIOPRAZOL Bio,a pozniej roletka wsrod tabletek....ale jak sie nalykam na czczo to mam wrazenie ze w zoladku mam z
żarówkę pali mnie.musze mniec zwiazana glowe bo mam wrazenie ze kazdy roch glowy spowoduje ze mi  sie rozpadnie .Ale najgorzej jak dopadna mnie wymioty,to je ma to wie co sie dzieje z czlowiekiem ,zlany potem,2 lata temu tak mie dopadlo ze krzyczalam z bolu i maz mie zawiozl do szpitala na neurologie,podali mi kroplowke z ketonalu,stwierdzila ze mam zapalenie nerwu trojdzielnego,ale na moja prosbe ze ja chce zostac w szpitalu ,a ona  ze zadnych badan pani nie zrobia bo to koniec roku i limity mamy wyczerpane!!!!a nie chcialabym  pani patrzec na osoby po wylewach,wiec wrocilam do domu a jeszcze nie wyjechalam z Poznania ból wrocil.Jak mam siłe to polewam sobie kark i glowe naprzemiennie lodowata i goraca woda,mocze nogi w dwoch miskach tez z zimna i goraca,,ale ja mam niskie cisnienie ,a jak mam120 /70 to mam bol.prowadzilam notatki ale nie natrafilam na dobrego lekarza aby sie przejal sie moim bolem glowy,rodzinny zaproponowal ,jak bol sie pojawia aby sie odwadniac sa  dni ze to pomaga ale rzadko,Nie wiem jak wy ale ja kiedy mam tyle dni kiedy  ,bo doli mnie zawsze 3 dni i 3 noce,a nawet co 6 dni,to ja mam takie zaleglosci ze potem wariuje i robie ,robie to co moge DO PRZODU ,bo mam w glowie MOZE JUTRO BEDE LEZEC,Mialam okres ze z nikim sie nie umawialm ,nie planowalam nie wychodzilam bo bylo mi szkoda czasu bo nie boli wiec nadrabilalm domowe rzeczy,mialam depresje...

#37 2011-02-24 11:30:23

izabelcia1979
Powoli się zadomawiam

no to pięknie,mnie tak długo nie boli ale biorę tabletkę na początku bólu bo wiem że jak sobie odpuszczę to potem nie przeżyję tak nawala,do tego mam silne wymioty,więc staram się jużz na początku coś wziąć,ciekawe czy gdybym zgłosiła się do lekarza z tak silnym bólem mogłabym liczyć na taki zastrzyk z pyralginy

#38 2011-02-24 12:01:38

CookieBitch
100% Netkobieta

Doktor Prandota, który uczy mnie farmakologii robił badania dot. bólu głowy. Okazało się, że za częste bole głowy odpowiada pasozyt  Toxoplasma gondii, który zyje w naszym mózgu i jedyne co to właśnie ujawnia się tym, że boli nas głowa. Powiedział, że w takim przypadku należy pójść do sanepidu i tam się robi takie dwa badania Igg oraz Img, które powinno się zrobić w ciąży obowiązkowo. Na własny koszt niestety ale choroba ta, jest bardzo niebezpieczna. Powoduje zapalenie łożyska i przejście pasozyta do płodu. Ja zbytnio o tym nie wiem, poczytajcie o toksoplazmozie.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

Stopka forum