Nimesil na ból gardła - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-01-26 06:07:46

justynka2239
Słodka Czarodziejka

Nimesil na ból gardła

Hej wszystkim!
Dawno mnie tu nie było, ale dzisiaj postanowiłam zajrzeć. Powód jest prosty. Kiedyś bolało mnie gardło i mama mojego chłopaka poradziła mi, żebym piła 3 razy dziennie NIMESIL w saszetkach oraz rumianek a ból minie. Zrobiłam tak jak mi poradziła i działanie leku nimesil dało jakieś efekty. Ból gardła minął, chociaż ciężko stwierdzić jednoznacznie czy była to zosługa właśnie nimesilu. Dzisiaj znów mam ból gardła i sięgnęłam po granulat nimesil. Niestety, ulotka nimesil gdzieś się zawieruszyła i postanowiłam wpisać nazwę nimesil w google, i co się dowiedziałam?? Otóż to lek na „leczenie ostrego bólu, leczenie objawowe dolegliwości bólowych i w przebiegu zapalenia kości i stawów, pierwotne bolesne miesiączkowanie”. Nie ma tu nic o leczeniu bólu gardła... oczywiście po tym co przeczytałam już nie zamierzam przyjmować tego leku.
Jakie są Wasze o nimesil opinie? Co o tym myślicie? Boję się, że przez przypadkowe zażywanie tego leku mogłam sobie zaszkodzić;/ myślicie, że powinnam iść do lekarz żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku? nie zaobserwowałam u siebie żadnych skutków ubocznych więc może martwię się na zapas, czy lepiej chuchać na zimne?

#2 2011-01-26 09:25:42

joedlka78
Wróżka Bajuszka

Re: Nimesil na ból gardła

Witaj. Lek nimesil przepisał mi mój ginekolog na ostre miesiączki. Często ból z tym związany był tak silny, że mdlałam. Nimesil na pewno pomaga na bolesne miesiączkowanie, jednak w żadnym wypadku nie jest to lek na ból gardła. Nimesil mógł wywołać jakieś skutki uboczne, bo to silny lek. Lepiej skonsultuj się z lekarzem. Na własną rękę nigdy nie powinnaś zażywać żadnych leków, zwłaszcza tych silnie działających i sprzedawanych na receptę. Ktoś wie jaka jest aktualna cena nimesil?

#3 2011-01-26 10:22:46

apoteoza
Moderator

hi, zabawne bo mam własnie ten lek  przed sobą.. zrządzenie losu? smile No Nimesil napewno nie jest na ból gardła mi lekarz przepisał na ból stawów.  To są silne leki  i mają dużo możliwych skutków ubocznych. Lekarz musiał prawdopodobnie wypisac ten lek na recepte więc skąd pomysł u Twojej mamy aby Ciebie tym leczyć? Mam nadzieje, że Ci nic nie było smile

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

#4 2011-01-26 10:25:49

joedlka78
Wróżka Bajuszka

heh no właśnie też się dziwię może pomyliła z jakimś innym lekiem o podobnej nazwie

#5 2011-01-26 10:38:20

apoteoza
Moderator

może i pomyliła... nie wiem ale nie powinno się leczyć innych na własną rękę.  Zobacz sama jaki to silny lek i Bogu dziękować, że nic się nikomu nie stało!

Wskazania: Leczenie ostrego bólu. Leczenie objawowe dolegliwości bólowych w przebiegu zapalenia kości i stawów. Pierwotne bolesne miesiączkowanie.

Dawkowanie: Doustnie. Granulat do sporządzenia zawiesiny rozpuścić w szklance wody, przyjmować po posiłkach. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nimesil powinien być stosowany najkrócej jak to tylko jest możliwe w danej sytuacji klinicznej.   Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.   Nie należy stosować jednocześnie innch niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).   Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.  Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Często występowały: biegunka, nudności, wymioty, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Niezbyt często: zawroty głowy, nadciśnienie tętnicze, duszność, zaparcia, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, świąd, wysypka, obrzęki. Rzadko: złe samopoczucie, osłabienie, bolesne oddawania moczu, krwiomocz, zatrzymanie moczu, rumień , zapalenie skóry, krwotoki, wahania ciśnienia tętniczego, nagłe zaczerwienienie twarzy. Bardzo rzadko: zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zaburzenia hematologiczne,  nadmierne obniżenie temperatury ciała, krwawienia z przewodu pokarmowego, wrzody i perforacje żołądka lub dwunastnicy, zapalenie wątroby, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, obrzęki twarzy, rumień wielopostaciowy, niewydolność nerek, skąpomocz, śródmiąższowe zapalenie nerek.   Nie przeprowadzono badań mających na celu ocenę wpływu preparatu Nimesil na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn. Jednak pacjenci, u których w czasie przyjmowania preparatu Nimesil występują zawroty głowy, zaburzenia równowagi lub senność powinni unikać prowdzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na nimesulid lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne - NLPZ (w przeszłości wystąpiły u Ciebie reakcje nadwrażliwości np. skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka), chore serce, skazę krwotoczną, czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, schorzenia nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, doustne leki przeciwzakrzepowe, glikokortykosteroidy, cyklosporynę, metotreksat, preparaty zawierające lit.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

apoteoza@netkobiety.pl

#6 2011-01-26 11:17:08

justynka2239
Słodka Czarodziejka

Wiem, że to silny lek i aż się przeraziłam jak to czytałam. Nie na szczęście nic mi nie było po nim i więcej się jej nie posłucham. Aha APOTEOZA23 to nie mama tylko przyszła teściowa:)

#7 2011-01-26 11:25:58

joedlka78
Wróżka Bajuszka

hahaha i wszystko jasne  haha

#8 2011-01-26 12:20:21

Młoda_Ania
Wkręcam się coraz bardziej

ja brałam nimesil jak miałam silne migreny, każdy ma swoje sposoby na leczenie np. jak w tym przypadku bólu gardła i można wziąć je pod uwagę, ale najpierw należy dokładnie sprawdzić, no i przede wszystkim zacząć od przeczytania ulotki,
kiedyś dentystka dała receptę mojemu chłopakowi na ból zęba na ketonal 100mg a na kartce napisała żeby brać 2 lub 3 tabletki na dobę, i zachowywał się po nim dziwnie, był strasznie senny, wziął 2 czy 3 tabletki, jak tylko go zobaczyłam to wzięłam ulotkę, a w niej napisane było, że można przyjmować 2 lub 3 tabletki, ale 50 mg... więc przekroczył dawkę kilkakrotnie, lekarka mogła na recepcie napisać 50mg albo na kartce z dawkowaniem, ale to nauczka, żeby zawsze czytać ulotkę

#9 2011-01-26 14:34:41

apoteoza
Moderator

Młoda_Ania napisał:

ja brałam nimesil jak miałam silne migreny, każdy ma swoje sposoby na leczenie np. jak w tym przypadku bólu gardła i można wziąć je pod uwagę, ale najpierw należy dokładnie sprawdzić, no i przede wszystkim zacząć od przeczytania ulotki

Boże, widzisz i nie grzmisz? jakie własne sposoby na leczenie? Podałam skutki uboczne  i chociażby na tym przekładzie nie można się leczyć na własną rekę. Przytoczę jeszcze raz

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

I uważasz, że ten lek można stosować na ból gardła?
Pomimo, że może wystąpic krwiomocz?, duszności?, wysypka?, krwotok?, krwawienia z przewodu pokarmowego?
To nie apap, że nic Ci nie będzie ( chociaż przy uczuleniu to i apap jest niebezpieczny).

Justynka przepraszam za błąd smile dobrze, że Cię tkneło i sprawdziłaś smile

apoteoza@netkobiety.pl

#10 2011-01-26 16:32:45

Juliette
Przyjaciółka Forum

ja biorę czasami nimesil, bo jestem po dość powaznej kontuzji stawu kolanowego....
i czasem na bóle kręgosłupa, bo ten lek przepisał mi lekarz.Ja biorę sporadycznie.Raz na 3 miesiące albo i nie.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#11 2011-01-26 19:35:56

ania6600
Mój jest ten kawałek podłogi

NIMESIL jest jednym z silnych leków przeciwbólowych, mąż dostał go na kręgosłup. Z bólem gardła nie ma nic wspólnego - nie wiem skąd ten pomysł u mamy Twojego chłopaka. W aptece jest mnóstwo leków wydawanych bez recepty na ból gardła, które są łagodniejsze i pomagają. Zawsze też można zasięgnąć porady lekarza.

#12 2011-01-31 17:34:29

MagdaZ
100% Netkobieta

Ja miałam przepisany nimesil na zapalenie okostnej przy górnych zębach trzonowych (zapalenie było z przewiania). Nimesil poza działaniem przeciwbólowym jest również przeciwzapalny i chyba dlatego jest stosowany tak powszechnie. Mój mąż dostał go na zapalenie ucha (dwa razy dziennie po saszetce) - poza innymi lekami. Jeżeli jest proces zapalny, któremu nieodzownie towarzyszy silny ból to lekarze bardzo często przepisują nimesil.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

#13 2011-01-31 18:34:31

London69
100% Netkobieta

Zgadza się, mi przepisała Nimesil moja pani doktor na ostre bóle miesiączkowe, więc nie wiem skąd tej kobiecie ubzdurało się, że to na gardło. tongue

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#14 2011-09-20 19:34:25

izabela285
Niewinne początki

Nimesil na ból gardła!!
Ten lek została mi przepisany przez specjalistę właśnie na ból gardła....
Na ulotce nie ma w prawdzie wzmianki o tej dolegliwości ale na pewno był on przepisany trafnie - pomógł.

Jedno jest pewne nie należy brać takich leków bez konsultacji z lekarzem.

#15 2011-09-20 19:35:42

Wielokropek
Moderator

izabela285 napisał:

Nimesil na ból gardła!!
Na ulotce nie ma w prawdzie wzmianki o tej dolegliwości ale na pewno był on przepisany trafnie - pomógł.

Post, na który odpowiedziałaś, jest ze stycznia tego roku.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

#16 2011-09-20 19:39:32

izabela285
Niewinne początki

Wielokropek napisał:

izabela285 napisał:

Nimesil na ból gardła!!

Post, na który odpowiedziałaś, jest ze stycznia tego roku.

I...???

#17 2011-09-20 22:03:05

KGB
Redaktor Działu Zdrowie i Kariera

Witajcie, przeczytałam ten wątek i przeszły ciarki przez moje ciało!!!!!!!! Dziewczyny Nimesil jest Niesteroidowym Lekiem przeciwzapalnym ( NLPZ) lek - dla przybliżenia lek z tej samej grupy co ketonal. Co za pomysł tak silny lek pić na gardlo? Po pierwsze ta grupa leków stosowana zbyt długo może wywołać poważne skutki ze strony układu pokarmowego. Nie będe się rozpisywać o dalszych działaniach ubocznych, bo znajdują się w ulotce.
Kobietki w zeszłym roku firma Berlin Chemie ( czyli producent NImesilu) kierował listy do lekarzy z infromacją o zakazie przepisywania leku Nimesil jako lek pierwszego rzutu, ze względu na wysoką toksyczność, zwłaszcza dla wątroby. W większości krajów europejskich został ten lek wycofany.
też stosowałam ten lek i bardzo mi pomagał na miesiączki....... ale od kiedy pracuję jako konsultant med. m.in na linii przeciwbólowej zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę sobie szkodzę a nie pomagam przyjmując Nimesil. Nie mam interesu wypowiadać się negatywnie o leku, ale na wszystkie świetości dziewczyny na BÓL GARDŁA NIE PRZYJMUJE SIĘ NLPZ!!!! - zwłaszcza 3 razy dzienniee....

Jestem dyplomowanym trenerem biznesu.Jeśli masz  problemy ze znalezieniem pracy, napisaniem CV, chcesz zmienić prace, zapraszam do Działu KARIERA gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania a także pomoc i wsparcie.

http://www.katarzynabuchacz-trenerbiznesu.pl
http://katarzynabuchaczcv.blogspot.com/

#18 2011-11-23 14:38:43

Mario007
Niewinne początki

Mi kiedyś lekarz przepisał Nimsil na ból gardła. Teraz znów choruje i jak powiedziałem innemu lekarzowi że brałem nimesli to wcale się nie zdziwił a wręcz przeciwnie powiedział że bardzo dobrze. Przepisał mi Flavamed ale to tez jest na recepte. Teraz biore to przetestuje ale jest moze jakis podobny lek bez recepty? Kiedyś brałem taki jeden i byl b dobry ale w ogole nie moge sobie przypomniec jak sie nazywal.

#19 2012-01-20 16:56:32

justynka22
Niewinne początki

czy koś może wie czy stosowanie nimesilu wpływa na puzniejsze zajście w ciążę? czy można mieć po nim problemy w tej kwestii? proszę o żetelną odp. dzia:)

#20 2012-01-21 01:06:50

Tuptusiaaaa
Zbanowany

Mój lekarz 1 kontaktu wypisywał wszystkim pacjentom nemesil,a każdemu dolegało co innego..
Nie ma to jak wycieczka dla pani doktor za dobre rozpowszechnienie leku..
A nemesil ogólnie do niczego bo coś co działa na wszystko to nie działa na nic  wink

#21 2012-01-23 00:29:23

marta2418
Niewinne początki

Witam serdecznie. Wiecie Co przeczytałam wszystkie posty i muszę przyznac ze hmm chwilowo zwariowalam. Jestem właśnie w trakcie L4 w zeszłym tygodniu byłam u lekarza z silnym bólem gardła i chrypą i własnie perzepisał mi Nimesil i nie bardzo wiem jak to sie ma do tego co tu piszenie, czy Pan doktor przepisal bo tak mu pasowalo czy ten lek faktycznie moze tez byc na gardło??? Juz sama nie wiem.....

#22 2013-04-04 17:26:30

ewelinar86
Niewinne początki

Witam, mimo, że sporo czasu mineło od poruszenia przez Słodką Czarodziejkę tematu skuteczności Nimesilu, chciałabym podzielić się swą wiedzą na ten temat. Mój lekarz rodzinny, do którego mam zaufanie-naprawdę, również przepisał Mi Nimesil na ostre i bolesne zapalenie gardła ALE POLECIŁ PŁUKAĆ GARDŁO NIMESILEM A NIE GO PIĆ I NA TYM POLEGA RÓŻNICA. Płukając-nie połykając Nimesilem gardło w stanie zapalnym działamy na gardło oszczedzając przy tym wątrobę bo oczywistym faktem jest, iż "Nimesil to nie apap". Nimesil to wydawany na receptę ściśle określonej osobie silny lek przeciwzapalny oraz przeciwbólowy.

Pozrawiam

#23 2013-09-22 13:43:57

EvilGirl
Zbanowany

Ja na ból gardła stosuje Uniben, jest tani bez recepty, a tez bardzo skuteczny łagodzi ból i można go stosować przy stanach zapalnych gardła

#24 2013-09-22 14:18:22

Scorpii
Słodka Czarodziejka

Nigdy nie słyszałam, żeby Nimesil był na ból gardła. Jest to silny srodek przeciwbólowy. Ja biorę go kiedy bardzo mocno boli mnie głowa i na silne bole miesiączkowe- pomaga niemalże od razu. Ale lekarz rodzinny kazał mi stosować razem z Nimesilem leki osłonowe np. Polprazol

A na ból gardła rewelacyjny jest Vocaler i do tego dobry w smaku smile

Ola wink

#25 2013-10-07 06:57:25

witam
Dobry Duszek Forum

Witam, też przyjmowałam NIMESIL na stawy. Był dla mnie najlepszym lekiem z niesterydowych leków p.zapalnych. Oskrzela, ból gardła i stawów to była moja prawie codzienność.
Po zastosowaniu przez co najmniej 2 tygodnie "ssania oleju" pozbyłam się problemu  z bolącym gardłem na jakiś czas. Gdy ból powracał znowu sięgałam po ten olej.
W jednym z postów tutaj przeczytałam, że jednej pani pomogła ta kuracja na bolące stawy. Zaciekawiona nie zakończyłam tej kuracji po 2 tygodniach, ale stosuję ją już dłuższy czas (właśnie teraz też).Faktycznie, nie potrzebuję niczego na bolące stawy . Mam nadzieję,że tak już będzie. Oby...
Niektórzy nazywają ten sposób kuracji "Płukanie ust olejem". ale ten sposób polega na przeciąganiu tego oleju z miejsca m. zębami i wargami przez ok. 20 min.i wypluciu go.
To sposób dla wytrwałych, albo bardzo obolałych. Pozdrawiam.

Stopka forum