Związek młodszego mężczyzny ze starszą kobietą - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-01-03 22:31:03

Kamil1992
Niewinne początki

Związek młodszego mężczyzny ze starszą kobietą

Jestem mężczyzną, mam 18 lat. Jestem z dojrzałą kobietą, która ma 22 lata. Wszystko było b.dobrze do ostatniego czasu. Zaczęła zastanawiać się nad uczuciem, przez moją chwilę zwątpienia... Co doprowadziło do upadku naszego związku i stoimy że tak powiem na zakręcie. Powiedziała mi że nie jestem na tyle dojrzały co powinienem. Powiedziała że potrzebuję pewnej stabilizacji, zrozumienia. Staram się jak mogę. Ale nie wiem jak teraz do Niej podejść i co zrobić. Jestem w stanie zrobić wszystko,  bym był znów dla Niej najwspanialszą osobą, by mnie takiego widziała w swych oczach. Jestem pewien swego uczucia co do Niej, tylko Ona zrozumiała mnie do końca, tylko przed Nią się otworzyłem, tylko przy Niej czuję się do końca sobą... Czuję że właśnie Ona jest moją szansą na lepsze życie, okazało się to w tym czasie, w którym byliśmy razem. Stając się lepszy dla siebie stałem się lepszy dla Niej i dla innych dookoła. Czasem mi się wydaję że za wcześnie dorosłem... Przez 3/4 życia byłem ukryty za "maską" wszystkie uczucia były schowane głęboko, i tylko Ona potrafiła je wyciągnąć ze mnie. Jak mam okazać swoją dojrzałość jak powinienem się zachować ? Teraz kiedy Ona ma wiele problemów, cała ta sprawa jeszcze sprawia jej więcej problemów. Chcę zrobić wszystko, proszę o rady, co mógłbym zrobić. Jestem tak zdesperowany że potrafię się posunąć do wszystkiego.
Pomyślałem właśnie o tym forum, ponieważ chcę uzyskać radę dojrzałych kobiet. Czego wymagają od swych partnerów.
Pomoże ktoś Facetowi tutaj ?

Ostatnio edytowany przez Kamil1992 (2011-01-03 22:42:57)

#2 2011-01-04 14:37:51

Amis
Przyjaciółka Forum

Re: Związek młodszego mężczyzny ze starszą kobietą

Przedewszystki nie naciskaj ale zawsze bądz pod reką-twoja wybranka jest starsza wiec boi się ,ze bierze za twoją młodość odpowiedzialność,
Jeżeli cie kocha a ty będziesz cierpliwy i okażesz swą dojrzałość to napewno będziecie razem.
Mam męza młodszego o 6 lat a jesteśmy udanym małżeństwem i choć od początku było mi bardzo z nim dobrze to miałam obawy i trochę się broniłam.
Czym mnie rozbroił :szczerością ,otwrtością,uczuciem ,odwagą,rozmową
Staraj się porozmawiac ,nie domyślac bo często inaczej myślimy a inaczej się zachowujemy.

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#3 2011-01-04 15:05:48

Kamil1992
Niewinne początki

Obrona z jej strony była w wakacje w 2009 roku. Spędzaliśmy wtedy ze sobą każdy dzień, lecz bała się. Dawała mi do zrozumienia że z tego nic nie będzie, kłamała że ma faceta i w ogóle. Aż doszło do wakacji w 2010r. wtedy znów zaczęliśmy się spotykać i dałem jej ponowną wiarę w miłość, w końcu przestała się bronić przed tym uczuciem, uległa sercu. I każdy dzień spędzaliśmy razem, było wspaniale, zdarzały się sprzeczki, ale jak to w każdym związku... Teraz to jest najpoważniejszy kryzys jakiego doświadczamy oboje. Jestem strasznie niecierpliwy i to bywa dla mnie zgubne. Staram się jak mogę...

#4 2011-01-04 15:19:22

Saaraa
Przyjaciółka Forum

Nie wiem czy zdecydowałabym się na związek z młodszym.
Niecierpliwość to ostatnie czym powinieneś wię wg. mnie wykazać.
Ja wolałabym, żeby facet mnie poprostu przytulił. Nawet milcząc. Niech wie, że może na Ciebie liczyć.
Tak jak napisała Amis - bądź zawsze pod ręką, niech widzi, że się starasz. Ale nie nachalnie, tylko tak subtelnie.
I rozmowa to podstawa, powiedz jej o tym jak się w tej sytuacji odnajdujesz, jak się z tym czujesz, co Cię boli.

#5 2011-01-04 15:33:25

Amis
Przyjaciółka Forum

Twój wiek charakteryzuje sie niecierpliwością i to jest urocze -ale panuj nad sonbą.
Druga sprawa ,ze do miłości trzeba dwojga smile

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#6 2011-01-04 15:48:42

Kamil1992
Niewinne początki

Właśnie i czasem boję się i czuję jakbym stracił jej miłość... Powiedziałem jej że mnie to boli, wiele rozmawiamy. Ale staram się by chociaż teraz nie myślała o tym wszystkim ze mną. Wiem że ma wiele poważnych teraz problemów na głowie. Zawsze staram się jej pomóc, wesprzeć. Wiek dla związku to nie jest może duża różnica, chodzi tylko o dojrzałość. Potrafię milczeć, kiedy jest to potrzebne, bez słów można się także zrozumieć. Najbardziej przeraża mnie właśnie czas... I nie wiedza czasem, co się z Nią dzieje. Ale staram się zapanować nad sobą jak mogę. Mam nieprzyjemną przeszłość, i Ona ją zna, bo chciałem by wiedziała jaki byłem i widziała różnicę że jestem inny i nie chcę wracać do przeszłości. Tylko przy Niej czuję się sobą, nigdy wcześniej tego nie czułem. Tylko przy Niej jestem spokojny, nie odczuwam żadnych problemów. I nawet w najgorszej sytuacji kiedy tylko zobaczę Jej twarz, kiedy u mnie źle to pojawia się uśmiech u mnie.

#7 2011-01-07 19:02:36

enya
Przyjaciółka Forum

Dojrzałość to nie tylko kwestia wieku, tylko jakiejś wewnetrzej równowagi. Czasem starszy mężczyzna może być miej dojrzały niz ten młodszy. Jednak to też zależy po ile macie lat, bo z pewnością inne problemy ma nastolatek, inne kiedy się jest na studiach i inne kiedy wchodzi się w dorosłość, praca, rodzina itp. W pewnym wieku te różnice się wyrównują i wówczas nie tyle jest ważne kto ma ile lat, co ważne jest właśnie kim ktoś  jest, jaki jest. Ważna jest ta równowaga wewnętrzna, zrozumienie własnych uczuć, umiejętność przeżywania uczuć, świadomość czego się chce itp. ważna jest dojrzałość emocjonalna, psychiczna, a także społeczna, duchowa.

Kamil napisałeś, że Twoja dziewczyna zarzuca Ci brak dojrzałości. Ale czy powiedziała Tobie co najbardziej jej przeszkadza, jakie oznaki Twojej niedojrzałości ją denerwują? To takie dziwne bo ona ma 22 lata i piszesz o niej dojrzała, z mojej perspektywy to oboje jesteście jeszcze małolaty. Nie wydaje mi się aby ta różnica wieku wasza była jakaś drastyczna, ale z drugiej strony młody mężczyzna, nastolatek to faktycznie wyzwanie. wink

Najlepiej będzie jak sam zapytasz co ma na myśli uważając, iż jesteś niedojrzały? Co jej przeszkadza, czego od Ciebie potrzebuje, oczekuje jako od swojego mężczyzny?

To też zalezy na jakim etapie życia jest ona, a na jakim Ty. Czy ona studiuje? Pracuje? Czy myśli ona już o poważnym związku, wspólnym zamieszkaniu, ślubie? Czy jesteś na to gotowy?

#8 2011-01-08 14:49:05

Kamil1992
Niewinne początki

Zapytałem Jej dlaczego uważa mnie za mało dojrzałego to nie potrafiła mi na to pytanie odpowiedzieć... Zarzucała mi także że Jej nie znam, nie rozumiem. A za każdym razem jak chciała coś przekazać wiedziałem już o co jej chodzi, znałem bez słowa powód jej smutku. Ona studiuje. Jestem świadom i jestem gotów na stały związek, tego właśnie ciągle szukałem, na to liczyłem. To jest szczyt moich marzeń. Chciałbym by towarzyszyła mi przez resztę życia, zamieszkać razem będziemy mogli dopiero kiedy pójdę na studia. Ja wiem czego oczekuję od życia, od siebie i potrafię ukazać każde uczucie, ciężko mi jest je maskować, ale ból i rozpacz czasami maskuje. Chociaż Ona ją dostrzega kiedy spojrzy mi w oczy.

#9 2011-02-14 14:08:24

zaoknem
Niewinne początki

Hmm, problemy z byciem w "dojrzałym" związku? Czasem ktoś młody może lepiej "umieć" być w poważnym związku niż osoba starsza - tutaj chyba nie ma jednej słusznej zasady prawdziwej we wszystkich wypadkach... Ale miłości i bycia razem z drugą osobą trzeba się też uczyć, dlatego często się mówi, że jeśli ktoś jest starszy i ma kilka związków za sobą to lepiej to wszystko zrozumie... Ale oczywiście nie zawsze tak jest. Warto czasem spojrzeć na siebie i swój związek z dystansem, przeanalizować wszystko na spokojnie. Mnie np. pomogło poczytanie trochę psychologicznych książek - o tym jak to wszystko działa. Wiem, że takie naukowe podejście może niektórych odstraszyć, ale to naprawdę pomogło. Z polskich autorów w tej kwestii polecam Wojciszke (podejście bardziej teoretyczne, naukowe), a także Bennewicza "Miłość toksyczna, miłość dojrzała. Coaching relacji." - podejście bardziej praktyczne, przystępne także dla kogoś kto niekoniecznie musi interesować się psychologią:)

Stopka forum