Pieczenie i powiększenie warg sromowych - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-29 11:45:47

Juliette
Przyjaciółka Forum

Pieczenie i powiększenie warg sromowych

Mój problem polega na tym,że od ok.2 dni odczuwam pieczenie i swędzenie warg sromowych.
Poza tym, zauważyłam, że są trochę zaczerwienione, powiększone (jakby spuchnięte).
Dziwne jest to, ponieważ w pochwie jest wszystko w porządku, boli mnie tylko 'na zewnątrz'.

Może to uczulenie na płyn do płukania, proszek etc. Zapewne tabletki antykoncepcyjne
też mogą mieć na to wpływ...
Smarowałam się kremem Triderm, odczuwam znaczną ulgę.

Czy któraś z Was Kobietki miała kiedyś podobnie? O czym takie objawy mogą świadczyć?
Oczywiste jest, że wybieram się do ginekologa, ale pytam, bo może ktoś wie co to.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#2 2010-08-29 12:16:02

aalleexxiiss
Przyjaciółka Forum

Re: Pieczenie i powiększenie warg sromowych

mam ten sam problem od prawie 1,5 roku. Najpierw miałam niby zapalenie pochwy. Ginekolog przepisał mi tabletki dopochwowe i maść. Przeszło ale nie na długo. Później jak problem powrócił znów poszłam do lekarza okazało sie że to grzybica. Znów tabletki i maści. Ale problem co jakiś czas powraca. Mam przez to problemy ze współżyciem, bo mnie boli. Za niedługo czeka mnie znów wizyta u lekarza i zobaczymy co mi powie. Jeśli chodzi o  tabletki anty to nawet jak przestałam brać to problem nadal powraca. Lepiej też idż  do lekarza smile Pozdrawiam

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

♥ ♥ ♥ Kacperek ♥ ♥ ♥ ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

#3 2010-08-29 13:28:44

MaryMary
Tajemnicza Lady

Hej, jesli jeszcze nie bylas u gina, to szybko idz. Moze to byc grzybica, choc ja takich objawow spuchniecia u siebie przy grzybicy nigdy nie zaobserwowalam. Pieczenie, swedzenie - owszem, ale nie spuchniecie. Natomiast jesli chodzi o tabsy, nie sadze, ze to od tego, bo wtedy caly organizm by zareagowal chyba a nie tylko wargi sromowe. Tez mysle, ze to mogloby byc uczulenie na proszki lub plyny do plukania, mi sie takowe czasem zdarza, np na visir. Moze tez byc uczulenie na wkladki, kiedys kupilam jakies tam zapachowe czy cos i bylo swedzenie i pieczenie, nie wiem, moze i spuchniecie, nie pamietam. Idz do lekarza (moze warto tez zrobic wymazy na rozne bakterie, bo moze tez przynioslas cos z basenu), ale zaobserwuj sama siebie czy ta reakcja pojawia sie po uzywaniu jakich konkretnych rzeczy - proszki, plyny, podpaski, wkladki, a moze i nawet plyn do higieny intymnej. Pozdro.

Aha, dziewczyny, bardzo wazna rzecz - jesli macie partnerow - niech oni sobie tez zrobia badania na grzybice albo co tam konieczne. Ja nie jestem juz z facetem ok 5 miesiecy i nie mam absolutnie zadnych problemow, a wczesniej bylam z moim ex 2.5 roku i czesto sie cos zdarzalo, bo jesli nie ty masz akurat grzybice, to moze facet miec, nawet od brania antybiotykow, a faceci niestety niechetnie wybieraja sie do lekarzy z takimi sprawami. To ich sprawdzcie i wygoncie do doktora, jesli macie jakiekolwiek podejrzenia, inaczej wy bedziecie sie leczyc bez skutku wink Jesli jednak jest uparty jak osiol i nigdzie nie pojdzie, a Wy akurat macie kuracje przeciw grzybicza - dajcie mu ten swoj krem, co macie od lekarza i niech tez smaruje przez ok 8 dni. No i najlepij zadnego wspolzycia, zeby infekcja sie nie przeniosla do srodka.

Ostatnio edytowany przez MaryMary (2010-08-29 13:35:26)

I never change, I simply become more myself. - Joyce Carol Oates

#4 2010-08-30 17:30:52

Juliette
Przyjaciółka Forum

Nigdy nie miałam grzybicy.
Posiew kiedyś robiłam i nie było nic. Zawsze 'atakuje' mnie coś innego.
Mam taką wygodę,że idę do lekarza to od razu robią mi  czystość pochwy i wszystko wiadomo.
Wybieram się w tym tygodniu,zobaczymy co powie.
Dziękuję dziewczyny,miłego dnia;)

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#5 2011-03-22 16:40:50

dxv
Niewinne początki

Witam. Mam 15 lat. Jedna z moich warg sromowych mniejszych, jest naciągnięta, opuchnięta i sina na końcach, wystaje tak ze 3 cm. Bardzo się tego wstydzę. Nie wiem, czy to od mastrubacji, nie pamiętam żebym ją jakoś naciągała. U ginekologa jeszcze nigdy nie byłam. Coraz bardziej jednak zastanawiam się, że powinnam, w związku z zaistniałą sytuacją. Czy według was, jeśli było to od mastrubacji, da się coś z tym zrobić? Czy można temu jakoś zaradzić?

xyz.

#6 2011-03-22 18:20:41

pennylane
100% Netkobieta

Czasem wargi sromowe puchną i stają się zaczerwienione od podrażnienia. Może to byś spowodowane proszkiem do prania albo jakimś zatarciem (np. majtki mogły się "wżąć" i nie zauważyłaś tego przez dłuższy czas), lub też masturbacją zwłaszcza jeśli miałaś brudną rękę. Polecam kupić zioła do płukania pochwy np Vagosal czy jakoś tak i ewentualnie Clotrimazolum który trochę może złagodzić objawy (mi się takie opuchnięcie czasem zdarza i wtedy lekko smaruję clotrimazolum głównie po to żeby przestało swędzieć).

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

#7 2011-04-04 11:20:44

agula8
Do zakochania jeden krok

clotrimazolum jest juz konkretnie przeciwgrzybiczy-ja stosuje jak odczuwam świąd, a na takie lekkie podrażnenia mam provag-żel, tez jest łagodzący i nawilżający. Choć po basenie tez lubię go użyć tak-dla profilaktyki.pozdr

Stopka forum