Refluks żółciowy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-07-13 16:54:35

allllaaaa
Niewinne początki

Refluks żółciowy

Witam,

Czy macie moze jakiś sprawdzony sposób dotyczący refleksu żółciowego ?
Mam zdiagnozowany refluks żółciowy leki nie pomagają ciągle zalewa mnie żółć ...

Czy któraś z was zmaga sie z takim problemem jak sobie radzicie ?
Napaday żółciowe są dosyć częśte strasznie to wpływa na funkcjonownaie....

#2 2010-07-13 21:52:36

carboczar
Net - EKSPERT

Re: Refluks żółciowy

allllaaaa
Należy zaznaczyć,że nie ma leków leczących bezpośrednio refluks.W leczeniu refluksu stosuje  leki z grupy inhibitorów pompy protonowej oraz leków  propulsacyjnych.Wskazana jest również dieta lekkostrawna.Leczenie powinien przeprowadzić gastrolog.

#3 2010-07-13 22:43:58

P&P
100% Netkobieta

Ja też niestety na to cierpię. USG nic nie wykazało, a podejrzewano wrzody. Dopiero gastroskopia wyjaśniła wszystko. Ból rano, zaraz po przebudzeniu był nie do wytrzymania.
Carboczar, teraz pytanie do Ciebie- lekarz powiedział, że refluks żółciowy jest nie do wyleczenia, przepisał mi Polprazol (jedną tabletkę na czczo). Mam brać to codziennie, dopóki  nie zauważę poprawy i ból zniknie całkowicie. Jeśli znów się zacznie (a zaczyna się jakieś 2 miesiące później), mam od nowa zacząć kurację.
Powiedz mi, czy stosowanie polprazolu tak długi czas nie wpływa negatywnie na wątrobę i czy lekarz powinien przepisać mi do tego coś osłonowego?

Teraz te "napady" są mniej intensywne. Zmieniłam dietę-  nie piję gazowanego, jak ognia unikam smażonego i ostrego (wszytskiego, co wywołuje zgagę). Jem dużo warzyw i owoców (gotowanych) i tylko białe mięso. Nie wiem, w jakim stopniu to leki, a w jakim dieta wpływa na moje samopoczucie, ale naprawdę jest lepiej.

Ostatnio edytowany przez P&P (2010-07-13 22:51:14)

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

#4 2010-07-14 11:39:28

carboczar
Net - EKSPERT

P&PNie jest to tak,że nie można pozbyć się refluksu,czasami dzięki zastosowaniu odpowiedniej farmakoterapii można na zawsze pozbyć się tej przypadłości,
jednak jeśli leki nie
przynoszą skutku pozostaje tylko leczenie operacyjne,a tego bym radzi uniknąć ze wzg na skomplikowany zabieg,który wykonuje się sporadycznie.
Stosowanie Polprazolu(pewno w dawce 20 i 1x dn) jako  inhibitora pompy protonowej  może nie przynosić rezultatu dlatego zalecał bym inną formę leczenia i
tak  z rana zamiast Polprazolu leki nowszej generacji Esomeprazol.(ostatecznie  mogą być też
Lancoprazol.a na wieczór H2-blokery(Ranitydyna czy Famotydyna czy leki z gr. Cimetidinum jak Altrament czy  Cimetidine)
Oczywiście wymafgana jest dieta stosowana jak przy chorobie wrzodowej żołądka (żołądkowo- XII-cza)
- niewielkie objętościowo posiłki, ale często (5-6 razy)
- posiłki o stałej porze, w spokoju i powoli
- umiarkowana temperatura potraw
- unikanie potraw ciężkostrawnych i wzdymających
- nie smażyć lecz gotować, dusić lub piec w folii
- unikanie dużej ilości przypraw szczególnie ostrych
- unikać używek typu alkohol,papierosy,kawa
- wskazany jest ruch(ćwiczenie,spacery)
Pić dziennie minimum 2 l wody mineralnej niegazowanej
Jak potrzeba podam  jaka to jest dieta na e-maila
Aby już za wiele nie namieszać nie wspominam o wspomagającym  leczeniu prokinetycznym i propulsacyjnym .
Oczywiście, wieloletnie stosowanie Polprazolu nie wykazuje szkodliwości.

#5 2010-07-14 11:59:07

allllaaaa
Niewinne początki

CZarcoczar a tak z ciekawosci jak te leki na których piszę żę działają na kwas solny mają się do tej żółci która nasz zalewa lekarz mi przepisał i wciaż się zastanawiam jak to działa bo moim problem nie jest zgaga jako taka ale żółć która dostaję się do dwunastnicy i dalej ?

#6 2010-07-15 12:03:21

carboczar
Net - EKSPERT

Leki te mają za zadanie zmniejszenie kwasów,spektrum działania jest szersze.Aby wyjaśniając całe zagadnienie zależności i działania organów i ich roli w układzie pokarmowym,zajęło by to trochę czasu i kilka stron(a ile z tego zrozumiesz?bez obrazy,ja na to potrzebowałem kilka dobrych lat nauki).Krótko to zadaniem kwasu żółciowego jest(oprócz innych funkcji w organizmie) wspomagają trawienie tłuszczów a kwasy żołądkowe mają funkcje trawienne.Każdy z tych kwasów dzieli się jeszcze na różne składniki o różnych formach działania i zależności i w różnych miejscach.Tak że leki zalecone mają swoje określone działania i na pewno są skuteczne.

#7 2010-07-15 13:23:30

allllaaaa
Niewinne początki

carboczar napisał:

Leki te mają za zadanie zmniejszenie kwasów,spektrum działania jest szersze.Aby wyjaśniając całe zagadnienie zależności i działania organów i ich roli w układzie pokarmowym,zajęło by to trochę czasu i kilka stron(a ile z tego zrozumiesz?bez obrazy,ja na to potrzebowałem kilka dobrych lat nauki).Krótko to zadaniem kwasu żółciowego jest(oprócz innych funkcji w organizmie) wspomagają trawienie tłuszczów a kwasy żołądkowe mają funkcje trawienne.Każdy z tych kwasów dzieli się jeszcze na różne składniki o różnych formach działania i zależności i w różnych miejscach.Tak że leki zalecone mają swoje określone działania i na pewno są skuteczne.

Chciałam po porstu lepiej zrozumieć ten proces żaden lekarz tego nie był w stanie jasno i przejrzyście przedstawić.

#8 2010-08-13 17:50:59

aleksandra06
Zbanowany

Jaka jest róznica pomiędzy takim "zwykłym" refluksem?
I czy można juz mówic o czymś poważnym kiedy takie dolegliwości dotykaja nas kilka razy w tygodniu?

#9 2010-08-14 17:20:15

carboczar
Net - EKSPERT

aleksandra06
Można mówić o refluksie jako umowne określenie o ile zdarza się sporadycznie(np z przejedzenia,zatrucia itd)jeśli pojawia się częściej(przynajmniej raz w tygodniu) należy zdiagnozować przyczynę.

#10 2010-09-14 14:05:41

krykat
Zaglądam tu coraz częściej

Moje drogie Panie ja walcze z refluksem od dawien dawna. Dla mnie niezawodny jest polprazol acidcontrol. Nawet pomagają w walce z tymi dolegliwościami – zrobili konkurs w którym można wygrać parowar firmy Philips. polprazolacidcontrol.pl/konkurs wysłałam już im zdjęcie, które kojarzy mi się z uporczywą zgagą… miałam idealne zdjęcie i trochę je przerobiłam, ale może być obrazek ściągnięty z Internetu. trzeba tylko dołączyc krótki opis i gotowe.

#11 2011-08-08 17:32:17

Finka
Niewinne początki

Witam

Dziś otrzymałam wynik gastroskopii. Nie bardzo wiem co to znaczy... może mi ktoś wytlumaczy!

Blona śluzowa okolicy antrum z cechami nieżytu, widoczny refluks żólciowo XIIczo-żołądkowy. Błona śluzowa wytapetowana żółcią.

#12 2012-01-30 13:16:11

januszs812
Niewinne początki

Prawie zemdlałem z bólu brzucha /tak mnie piekło/ i wylądowałem na nocnej izbie przyjęć w Jeleniej Górze w sierpniu 2011. Refluks żółciowy  leczyłem  wcześniej już wielokrotnie lekiem typu Controloc "20" lub "40"  tydzień, dwa, czasem trzy tygodnie i koszmar  po pewnym czasie  znów wracał... Tzn. raz lepiej raz gorzej...Żadne diety nie pomagały, kleiki, kisielki,lekkostrawne,..Nic, nic i nic..Pieczenie w żołądku lub w przełyku.
Lekarz  w szpitalu uspokoił mnie i powiedział, że  jeżeli przyjmowane leki typu Controloc nie pomagały  wcześniej i doraźnie to znaczy że były za słabe.... Proszę  więc przyjmować  dawkę podwójną,  tzn.  przez dwa tygodnie a potem jak dolegliwości zmniejszą się zmniejszyć dawkę o połowę I tak zrobiłem. Najpierw Controloc "40"  2 tabletki rano godzinę przed śniadaniem. /Pieczenie szybko ustało/ przez dwa tygodnie  a dieta oczywiście lekkostrawna więcej płynów i częściej jeść a mało..ale bez przesady mięsko gotowane i  lekkie ciasto /bez czekolady i kremu/ od czasu do czasu też można. Potem  jak dolegliwości zniknęły na dobre następne 6 tygodni Controloc 40 jedna tabletka godzinę przed śniadaniem i dieta cały czas lekka i małe posiłki a więcej płynów i częściej  i małe porcje...Tego leku nie można szybko odstawić bo żołądek się zemści a refluks powróci jak huragan przy najmniejszym błędzie dietetycznym. I zanim się zorientujemy, że jest stan zapalny żołądka to już  zacznie piec na dobre. Następnie po tych 6 tygodniach Controloc 20 przez sześć tygodni pod warunkiem, że  czujemy się dobrze. Jeżeli nie to wracamy do większej dawki aby żołądek się nie "rozpalił" na nowo.
Lekarze pierwszego kontaktu najczęściej przepisują Controloc 40 jedna tabletka rano godzinę przed śniadaniem a to często nie pomaga. Czasami serwuje się w szpitalach większe dawki Controlocu niż 2 x "40"  i ludzie  żyją i wątroby maja całe jeśli mieli je oczywiście wcześniej zdrowe. Czasami na krótko taka większa dawka Controlocu 40 jest  wskazana bo nie ugasicie ognia w żołądku.
Obecnie ugaszony mam pożar w brzuchu i przyjmuję właściwie  profilaktycznie Controloc 20 jedna tabletka godz. przed śniadaniem  co drugi dzień już kończę 3 tydzień.  Potem przejdę do dawki co trzeci dzień  2 tyg. a potem co czwarty 1 tydzień aż do zaprzestania. Oczywiście dieta musi być cały czas zachowana. Nawet po zaprzestaniu  brania Controlocu. Lepiej nie zjeść czegoś na przyjęciu czy u znajomych np. śledziki, musztardy, majonezy, alkohol, ciasta, czekolady, owoce w ocie, keczup, wymyślne sałatki itp...  niż ryzykować paleniem żołądka po kilku dniach. Żołąd to taki cichy piec który nie reaguje od razu na lekkie podrażnienia. Np. wielu palaczy papierosów ma przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i nawet o tym nie wie. Dowiaduje się dopiero jak jest wrzód lub gorsze badziewia...
Pozdrawiam
Janusz.

#13 2012-01-30 16:58:35

kamisia24
Dobry Duszek Forum

Mnie refluks dopadł w marcu 2011 przechodziłam kilkudnowy atak teraz już prawie rok bez powrotu ale zgaga piecze jak wypije cole lub zjem czekolade..

#14 2012-02-06 14:30:43

januszs812
Niewinne początki

Prawie  zemdlałem z bólu brzucha /tak mnie piekło/ i wylądowałem na nocnej izbie przyjęć w Jeleniej Górze w sierpniu 2011. Refluks żółciowy /tak wskazywało badanie gastroskopii z przed kilku mięsiecy/ leczyłem  wcześniej już wielokrotnie lekiem typu CONTROLOC"20" lub "40"  tydzień, dwa, czasem trzy tygodnie i koszmar  po pewnym czasie  znów wracał... Tzn. raz lepiej raz gorzej...Żadne diety nie pomagały, kleiki, kisielki, lekkostrawne,..Nic, nic i nic.. Pieczenie w żołądku lub w przełyku. Po prostu żółć w żołądku drażni śluzówkę. Nie powinna się w nim znajdować. Cofając się  z dwunastnicy  podrażnia żołądek a ten wytwarza więcej kwasu. Jak więcej kwasu to i więcej żółci i tworzy się błędne koło! Czym więcej cofającej się żółci tym więcej kwasu i  tym bardziej piecze, piecze i piecze....Powód: zaburzony mechanizm opróżniania  żołądka lub mieśni zwieraczy. Czego przyczyną może być stres, zła dieta lub inne choroby..
Lekarz  w szpitalu wyjaśnił mi ten mechanizm i  uspokoił mnie. Powiedział, że  jeżeli przyjmowane leki typu Controloc nie pomagały  wcześniej i doraźnie to znaczy że były za słabe i za krótko przyjmowane. Proszę  więc przyjmować  dawkę podwójną,  tzn.  np. przez dwa tygodnie a potem jak dolegliwości zmniejszą się zmniejszyć dawkę o połowę. I tak zrobiłem....Najpierw Controloc "40"  2 tabletki rano godzinę przed śniadaniem. /Pieczenie ustało  w dwa dni/ przez dwa tygodnie  a dieta oczywiście lekkostrawna więcej płynów i częściej jeść a mało..ale bez przesady mięsko gotowane i  lekkie ciasto /bez czekolady i kremu/ od czasu do czasu też można. Ograniczyć tłuszcz do maksimum. Gotowane potrawy mają dominować i jak najmniej tłuszczu. Ja jem kanapki bez masła. Potem  jak dolegliwości zniknęły /nie tylko pieczenie ale i uczucie pełności po jedzeniu lub dyskomfort w przełyku/ na dobre  to przez następne 6 tygodni Controloc 40 jedna tabletka godzinę przed śniadaniem i dieta cały czas lekka i małe posiłki a więcej płynów i częściej  i małe porcje...Tego leku nie można szybko odstawić bo żołądek się zemści a refluks powróci jak huragan przy najmniejszym błędzie dietetycznym. I zanim się zorientujemy, że jest stan zapalny żołądka to już  zacznie piec na dobre. Następnie po tych 6 tygodniach Controloc 20 przez sześć tygodni pod warunkiem, że  czujemy się dobrze i już jest komfort w żołądku i apetyt przed jedzeniem tez jest.  Jeżeli nie to wracamy do większej dawki aby żołądek się nie "rozpalił" na nowo. Nie odstawiamy  nigdy Controlocu  z dnia na dzień  przy długotrwałym przyjmowaniu  bo to jest niebezpieczne! Warunkiem przejścia na mniejsza dawkę jest komfort w żołądku i brak dolegliwości, apetyt przed posiłkami. Zmniejszamy stopniowo przez wiele tygodni. 
Lekarze pierwszego kontaktu najczęściej przepisują Controloc 40 jedna tabletka rano godzinę przed śniadaniem a to często nie pomaga bo za krótko, za mało i zła dieta. Czasami serwuje się w szpitalach większe dawki Controlocu niż 2 x "40"  i ludzie  żyją i wątroby maja całe jeśli mieli je oczywiście wcześniej zdrowe. Czasami na krótko taka dużo większa dawka Controlocu 40 jest  wskazana bo nie ugasicie ognia w żołądku.
Obecnie ugaszony mam pożar w brzuchu i przyjmuję właściwie  profilaktycznie Controloc 20 jedna tabletka godz. przed śniadaniem  co drugi dzień już kończę 3 tydzień.  Potem przejdę do dawki co trzeci dzień  2 tyg. a potem co czwarty 1 tydzień aż do zaprzestania. Oczywiście dieta musi być cały czas zachowana. Nawet po zaprzestaniu  brania Controlocu. Lepiej nie zjeść czegoś na przyjęciu czy u znajomych np. śledziki, musztardy, majonezy, alkohol, ciasta, czekolady, owoce w ocie, keczupy, wymyślne sałatki itp...  niż ryzykować paleniem żołądka po kilku dniach. Żołądek to taki cichy piec który nie reaguje od razu na lekkie podrażnienia. Np. wielu palaczy papierosów ma przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i nawet o tym nie wie. Dowiaduje się dopiero jak jest wrzód lub gorsze badziewia...
Pozdrawiam
Janusz.

#15 2012-02-16 12:52:38

januszs812
Niewinne początki

Prawie zemdlałem z bólu brzucha /tak mnie piekło/ i wylądowałem na nocnej izbie przyjęć w Jeleniej Górze w sierpniu 2011.  /Refluks żółciowy  leczyłem  wcześniej już wielokrotnie lekiem typu Controloc "20" lub "40"  tydzień, dwa, czasem trzy tygodnie i koszmar  po pewnym czasie  znów wracał... Tzn. raz lepiej raz gorzej...Żadne diety nie pomagały: kleiki, kisielki,lekkostrawne,siemie lniane ..i nic nic, nic i nic..Pieczenie w żołądku lub w przełyku po jedzeniu dwie  lub trzy godziny/.
Lekarz chirurg  w  Jeleniogórskim szpitalu uspokoił mnie i powiedział, że  jeżeli przyjmowane leki typu Controloc nie pomagały  wcześniej i doraźnie to znaczy że były za słabe.... a i o diecie nie należy zapominać jak poprawi sie samopoczucie.Proszę  więc przyjmować  dawkę podwójną,  tzn.  przez dwa tygodnie a potem jak dolegliwości zmniejszą się zmniejszyć dawkę o połowę. I tak zrobiłem. Najpierw Controloc "40"  2 tabletki rano godzinę przed śniadaniem. /Pieczenie szybko ustało..po 2, 3 dniach / przez dwa tygodnie  a dieta oczywiście lekkostrawna więcej płynów i częściej jeść a mało..ale bez przesady mięsko gotowane i  lekkie ciasto /bez czekolady i kremu/ od czasu do czasu też można. Potem  jak dolegliwości zniknęły na dobre następne 6 tygodni Controloc 40 jedna tabletka godzinę przed śniadaniem i dieta cały czas lekka /gotowane produkty, mało tłuszczu, bardzo mało owoców, jeśli już to owoce po jedzeniu a nie na pusty żołądek.. i kwaśnych mało!/ i małe posiłki a więcej płynów i częściej  i małe porcje...Chodzi o to też aby pokarm był w żołądku dłużej /z mniejszymi przerwami kiedy jest pusty/  bo będąc tam osłania śluzówkę. Rano jak zjecie Controloc 1 godz. przed śniadaniem a po pół godzinie poczujecie ssanie i głód, apetyt to nie czekajcie przystępujcie do   śniadanka. Ważne też: Controlocu nie można szybko odstawić..tak z dnia na dzień... bo żołądek się zemści a refluks powróci jak huragan przy najmniejszym błędzie dietetycznym. I zanim się zorientujemy, że jest stan zapalny żołądka to już  zacznie piec na dobre. Następnie po tych 6 tygodniach  zmniejszamy dawkę i lecimy z Controlockiem  20 przez sześć tygodni  1 x 20 rano godz. przed śniadaniem..pod warunkiem, że  czujemy się dobrze. Jeżeli nie to  czym prędzej wracamy do  poprzedniej większej dawki aby żołądek się nie "rozpalił" na nowo.
Lekarze pierwszego kontaktu najczęściej przepisują  standard Controloc 40 jedna tabletka rano godzinę przed śniadaniem a to często nie pomaga. Czasami serwuje się w szpitalach większe dawki Controlocu niż 2 x "40"  i ludzie  żyją i wątroby maja całe jeśli mieli je oczywiście wcześniej zdrowe. Czasami na krótko taka większa dawka Controlocu 40 jest  wskazana bo nie ugasicie ognia w żołądku.
Obecnie ugaszony mam pożar w brzuchu po zakończeniu  6 tygodniowej kuracji Controlockiem  1 x 20 rano  i przyjmuję właściwie  profilaktycznie Controloc 20 jedna tabletka godz. przed śniadaniem  co drugi dzień już kończę 3 tydzień.  Potem przejdę do dawki co trzeci dzień  2 tyg. a potem co czwarty 1 tydzień aż do zaprzestania. Oczywiście dieta musi być cały czas zachowana. Nawet po zaprzestaniu  brania Controlocu...na długo, dłuuugo... Lepiej nie zjeść czegoś na przyjęciu czy u znajomych np. śledziki, musztardy, majonezy, alkohol, ciasta, czekolady, owoce w ocie, keczup, wymyślne sałatk, gazowane, cola.. słone, czipsy, frytki...itp...  niż ryzykować paleniem żołądka po kilku dniach. Żołądek to taki cichy "mądry" piec który nie reaguje od razu na lekkie podrażnienia. Np. wielu palaczy papierosów ma przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i nawet o tym nie wie. Dowiaduje się dopiero jak jest wrzód lub gorsze badziewia...
Pozdrawiam
Janusz.

#16 2012-02-16 12:58:12

januszs812
Niewinne początki

Prawie zemdlałem z bólu brzucha /tak mnie piekło/ i wylądowałem na nocnej izbie przyjęć w Jeleniej Górze w sierpniu 2011.  /Refluks żółciowy  leczyłem  wcześniej już wielokrotnie lekiem typu Controloc "20" lub "40"  tydzień, dwa, czasem trzy tygodnie i koszmar  po pewnym czasie  znów wracał... Tzn. raz lepiej raz gorzej...Żadne diety nie pomagały: kleiki, kisielki,lekkostrawne,siemie lniane ..i nic nic, nic i nic..Pieczenie w żołądku lub w przełyku po jedzeniu dwie  lub trzy godziny/.
Lekarz chirurg  w  Jeleniogórskim szpitalu uspokoił mnie i powiedział, że  jeżeli przyjmowane leki typu Controloc nie pomagały  wcześniej i doraźnie to znaczy że były za słabe.... a i o diecie nie należy zapominać jak poprawi sie samopoczucie.Proszę  więc przyjmować  dawkę podwójną,  tzn.  przez dwa tygodnie a potem jak dolegliwości zmniejszą się zmniejszyć dawkę o połowę. I tak zrobiłem. Najpierw Controloc "40"  2 tabletki rano godzinę przed śniadaniem. /Pieczenie szybko ustało..po 2, 3 dniach / przez dwa tygodnie  a dieta oczywiście lekkostrawna, mięsko gotowane,więcej płynów i częściej jeść a mało..ale bez przesady  i  lekkie ciasto /bez czekolady i kremu/ od czasu do czasu też można. Potem  jak dolegliwości zniknęły na dobre następne 6 tygodni Controloc 40 jedna tabletka godzinę przed śniadaniem i dieta cały czas lekka /gotowane produkty, mało tłuszczu, bardzo mało owoców, jeśli już to owoce po jedzeniu ale nie na pusty żołądek.. i kwaśnych mało!/ i małe posiłki a więcej płynów i częściej  i małe porcje...Chodzi o to też aby pokarm był w żołądku dłużej /z mniejszymi przerwami kiedy jest pusty/  bo będąc tam osłania śluzówkę. Rano jak zjecie Controloc 40 1 godz. przed śniadaniem a po pół godzinie poczujecie ssanie i głód, apetyt to nie czekajcie przystępujcie do   śniadanka. Ważne też: Controlocu nie można szybko odstawić..tak z dnia na dzień... bo żołądek się zemści a refluks powróci jak huragan przy najmniejszym błędzie dietetycznym. I zanim się zorientujemy, że jest stan zapalny żołądka to już  zacznie piec na dobre. Następnie po tych 6 tygodniach  zmniejszamy dawkę i lecimy z Controlockiem  20 przez sześć tygodni  1 x 20 rano 1 godz. przed śniadaniem..pod warunkiem, że  czujemy się dobrze. Jeżeli nie to  czym prędzej wracamy do  poprzedniej większej dawki aby żołądek się nie "rozpalił" na nowo.
Lekarze pierwszego kontaktu najczęściej przepisują  standard Controloc 40 jedna tabletka rano godzinę przed śniadaniem a to często nie pomaga. Czasami serwuje się w szpitalach większe dawki Controlocu niż 2 x "40"  i ludzie  żyją i wątroby maja całe jeśli mieli je oczywiście wcześniej zdrowe. Czasami na krótko taka większa dawka Controlocu 40 jest  wskazana bo nie ugasicie ognia w żołądku.
Obecnie ugaszony mam pożar w brzuchu po zakończeniu  6 tygodniowej kuracji Controlockiem  1 x 20 rano  i przyjmuję właściwie  profilaktycznie Controloc 20 jedna tabletka godz. przed śniadaniem  co drugi dzień już kończę 3 tydzień.  Potem przejdę do dawki co trzeci dzień  2 tyg. a potem co czwarty 1 tydzień aż do zaprzestania. Oczywiście dieta musi być cały czas zachowana. Nawet po zaprzestaniu  brania Controlocu...na długo, dłuuugo... Lepiej nie zjeść czegoś na przyjęciu czy u znajomych np. śledziki, musztardy, majonezy, alkohol, ciasta, czekolady, owoce w occie, keczup, wymyślne sałatk, gazowane, cola.. słone, czipsy, frytki...marynaty,itp...  niż ryzykować paleniem żołądka po kilku dniach. Żołądek to taki cichy "mądry" piec który nie reaguje od razu na lekkie podrażnienia. Np. wielu palaczy papierosów ma przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i nawet o tym nie wie. Dowiaduje się dopiero jak jest wrzód lub gorsze badziewia...
Pozdrawiam i życzę zdrówka
Janusz.

#17 2012-02-22 13:03:29

januszs812
Niewinne początki

UWAGA: Gdy po 40 roku życia piecze cię brzuch lub przełyk lekarz powie : Refluks! Żółciowy!
Rutynowe postępowanie Controloc 40 przez 6 tygodni. Następny proszę..
He, he....
A tu okazuje się, że to nie pomaga.. i po  kuracji i w czasie brania Controlocu też piecze i piecze... i to tak samo i częściej....a nawet jeszcze bardziej..../?/A kasa na leki i gastrologa  już wydana.Co to jest?
To może być niedokwaśność  czyli za mało kwasu w żołądku, np. z powodu stresu, wieku, złej diety...I jak wam przepisze coś takiego będzie tylko gorzej i gorzej...
Łatwo  jednak to  sprawdzić. Jak po jedzeniu zjecie jabłko lub winogrona  i jest lepiej ..nie piecze to znaczy, że nie jest to żaden refluks a lekarz to głąb. Zmień wtedy lekarza. Ja mówiłem gastrologowi,że po czekoladzie dobrze się czuję i po owocach też  oczywiście  jedzonych po posiłkach  i nie na pusty żołądek.. Ten stwierdził: .."nie możliwe" i kazał  mi  jednak unikać surowych owoców, cytrusów, słodyczy, i zalecał mało jeść a często. U mnie było odwrotnie: Jak mnie piekł żołądek lub przełyk to tylko wtedy jak jadłem za małe posiłki, bez owoców czy cytrusów po jedzeniu, bez słodyczy i  bez czekolady i bez cukierków/landrynków/....Co jest cholera myślę.... Po kleiku ryżowym, siemieniu lnianym, kisielku... bez cukru  piecze a po czekoladzie nie.../?/
Gastrolodzy nie badają takich przypadków bo  to się bada w warunkach szpitalnych /tzw. niedokwaśność/ a nikt nie da skierowania do szpitala jak piecze brzuch i można dać Controloc abyście się odczepili i następny proszę...następny...
Niedouczeni rutyniarze.

#18 2014-01-30 12:36:42

gabrysia000
Niewinne początki

Witam! Mnie również od jakiegoś męczy refluks żółciowy. Leki pomagały mi tylko na jakiś czas lub wcale. Bolał mnie brzuch, strasznie męczyła mnie zgaga i to po wszystkim sad....Na jakiejś ze stron wyczytałam ze komuś pomogło zażywanie magnezu, wit. B12 i wit. C. Spróbowałam i mnie również pomogło smile Proszę też spróbować magnez zażywam dwa razy dziennie a wit. B12 i wit. C raz.Pozdrawiam smile

Stopka forum