Moja dziewczyna chce zamieszkać z "kolegą" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Moja dziewczyna chce zamieszkać z "kolegą"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1 Ostatnio edytowany przez yvette (2010-06-01 23:25:05)

Temat: Moja dziewczyna chce zamieszkać z "kolegą"

Proste pytanie: Moja dziewczyna ( jestesmy razem 5 miesiecy) studiuje w innym miescie. Teraz szuka na przyszly semestr mieszkania... problem w tym ze zamieszka najprawdopodobniej z chłopakiem ze studiów który coś do niej cały czas próbuje...

z jednej strony pewnie nie powinienem się wtrącac, z drugiej srednio mi sie to podoba...

prosze o rade co w takiej sytuacji zrobic...

Froger, jeśli nazywasz swój wątek "problem", to użytkownikom niewiele to mówi - przecież większość wątków na Forum to czyjś problem właśnie. Staraj się przestrzegać tego punktu regulaminu, który mówi o nadawaniu konkretnych tytułów.
Pozdrawiam
Moderatorka Yvette

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja dziewczyna chce zamieszkać z "kolegą"

No cóż, moim zdaniem niestety w takiej sytuacji nie masz zbyt pola do manewru. Uważam, że przede wszystkim powinieneś zadbać o to by Wasza więź była silna. Jeśli facet mówiłby mi lub prosił bym nie mieszkała z facetem, który do mnie startuje - i de facto może być przeze mnie traktowany jak kolega - to wkurzyłabym się. Nie ma nic gorszego, niż okazanie braku zaufania. I wierz mi, to może wręcz przynieść odwrotny skutek. Wiem, bo sama coś takiego przeszłam. Plusem tej sytuacji jest to, że Wasz związek od początku był "na odległość". W takiej sytuacji nie będzie jakiejś diametralnej zmiany, w której ona poczułaby przysłowiowe "zerwanie ze smyczy". Oczywiście nie widzę powodu, dla którego nie miałbyś wykazać odrobiny zdrowej zazdrości. Przede wszystkim może powiedz, jak ona go Twoim zdaniem traktuje? I skąd wiesz, że on ma w stosunku do niej jakieś zamiary?

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

3

Według mnie powinna Ci się zapalić czerwona lampka - zagrożenie. Nie jest to normalne, że kobieta mieszka z "kolegą"

Reklama

4

Zgadzam sie z justynka2239, zreszta ktory facet bylby szczesliwy, gdyby sie dowiedzial, ze jego dziewczyna zamieszka z innym mezczyzna? I odwrotnie: ktora kobieta ucieszylaby sie, ze jej facet mialby mieszkac z inna kobieta - reka w gore? Nie widze rak? No wlasnie... zaufanie zaufaniem, ale bez przesady, pewne granice sa.

5

miłe Panie, lampka się zapaliła, ona obiecała że poznam tego kolege z ktorym ma mieszkac, chociaz teraz podobno ma byc 2... no ale szczerze mowiac nic nie moge z tym zrobic wiec na zapas stresowac się nie będę. Zrobie po prostu wszystko zeby byla jeszcze szczesliwsza ze mna smile

Reklama

6

Normalnie bym napisała - mieszkanie z kolegą to nic wielkiego. Mieszkanie z dwoma kolegami też nic, najwyżej będzie im za sprzątaczkę służyć. Ale w świetle Twojego innego wątku obawiam się, że jej rola na sprzątaniu może się nie skończyć... Aczkolwiek nie wiem po co Ci to piszę - w tej sprawie i tak niewiele możesz zrobić... Przecież zabronić jej nie możesz...

7

Ja będąc w związku nawet nie pomyślałabym o tym, żeby zamieszkać z kolegą. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Chce zamieszkać z dwoma kolegami sam na sam? Trochę dziwne.
Byłam w podobnej sytuacji. W zeszłym roku zrezygnowałam z mieszkania tylko dlatego, że współlokatorzy nie spodobali się mojemu chłopakowi. Było dwóch chłopaków i dwie dziewczyny. Typowe mieszkanie studenckie. Zależało mi więc ok, obecnie nie jesteśmy razem. Wydaje mi się, że w tym przypadku przesadził, bo taki skład jest typowy w mieszkaniach studenckich. Ale Twoja dziewczyna i dwóch chłopaków to chyba nie za bardzo. Rozumiem, gdyby się znali od dziecka, byli przyjaciółmi z piaskownicy, to taki układ by pasował. Ja bym się bała zamieszkać (jako jedna dziewczyna) z dwoma "kolegami" których znam tak krótko.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

8

Troszkę zaufania...
Ja mieszkam z dwoma chłopakami i jest ok smile Nie znamy się całe życie, tylko kilka lat. Nie wiem skąd bierze się takie przekonanie, że jak dziewczyna mieszka z kumplem to na pewno się z nim prześpi... No może nie dosłownie, ale tak się zachowujecie.
Froger, jeśli Twoja dziewczyna jest godna zaufania to nie martw się. Porozmawiaj, powiedz o swoich obawach. Jeśli coś będzie nie tak, zauważysz to.

9

leeann napisał/a:

Troszkę zaufania...
Ja mieszkam z dwoma chłopakami i jest ok smile Nie znamy się całe życie, tylko kilka lat. Nie wiem skąd bierze się takie przekonanie, że jak dziewczyna mieszka z kumplem to na pewno się z nim prześpi... No może nie dosłownie, ale tak się zachowujecie.

Jasne, nie byłoby w tym nic złego, gdyby ten właśnie "kolega" nie próbował walczyć o uczucia tej dziewczyny. Ja osobiście nie byłabym w stanie zamieszkać z kimś, kogo traktowałabym jak kumpla, a dla którego ja sama byłabym kimś więcej niż koleżanką. Raz, że nie chciałabym zranić uczuć mojego faceta, dwa, że to także byłoby nie fair wobec zakochanego kolegi. Każdy człowiek jest inny. Być może chłopak, z którym chce zamieszkać ta dziewczyna jest w porządku i nie będzie na siłę o nią zabiegał, ale ludzie są różni- być może to będzie dla niego idealna okazja, żeby zrujnować ten związek i niesłusznie odbić dziewczynę autorowi wątku, który po prostu chce być szczęśliwy ze swoją partnerką i nie mieć powodów do zmartwień.

Oczywiście, zaufanie to podstawa, ale w takiej sytuacji byłabym ostrożna. Gdyby obydwoje nic do siebie nie czuli i byliby po prostu przyjaciółmi do pogaduszek, super. Ale póki jedna ze stron ma zamiary sięgające nieco dalej od przyjaźni, lepiej nie ryzykować.

Froger, porozmawiaj poważnie ze swoją dziewczyną i zapytaj jakie są relacje między nimi. Jeśli więź między Wami jako partnerami jest wystarczająco silna i ufacie sobie wzajemnie bez granic, może nie wyniknie z tego nic złego.

There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no chaos, there is harmony. There is no death, there is the Force.

10

Ja studia przeżyłam i uwierz mi że jeśli chcesz aby ten związek trwał, to postaw sprawę jasno i tyle. Jak koleś coś próbuje i ona o tym wie to powinna dobrze wiedzieć co czujesz. Ja po moich doświadczeniach nie zgodziłabym się aby mój partner mieszkał z inną kobietą na studiach. smile

Pozdrawiam

"...Tęgi chłop co lekko w ręku łamie sztaby, względem baby jest tak jak dziecko, całkiem słaby...."

11

Wystarczy odwrócić sytuację: która z Was przyjęłaby spokojnie fakt, że wasz facet chce zamieszkać z dwiema koleżankami ze studiów? Studiowałam, mieszkałam na studenckiej stancji i akurat z chłopakiem, który do mnie startował. Fakt, było świetnie, nieustanne imprezy lub posiedzenia przy herbatce do późnej nocy. Nie łączyło nas nic jako kobiety i faceta, ale ten nieustanny flirt, który mimowolnie ciągle się przewijał... I alkohol na imprezach, który odrobinę przesuwa granice koleżanka-kolega...
Ja bym się 20 razy poważnie zastanowiła, zanim zgodziłabym się na taką sytuację...

12

PTo twoja dziewczyna.. masz prawo czucc sie zle .. ja bym powiedziala wprost ze mi sie to nie podoba..

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

13

nie no blagam cie nie pozwol by zamieszkala z facetem ktory cos do niej czuje to nie zapowiada sie dobrze

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Moja dziewczyna chce zamieszkać z "kolegą"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018