Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

Od zawsze miałam duże problemy z samooceną. W ciągu ostatnich dwóch lat wydawało mi się, że w dużej mierze je już zarzegnałam, jednak po pewnych złych wydarzeniach w moim życiu wszystko wróciło do poprzedniej normy i zrozumiałam że tylko wmawiałam sobie moją dobrą samoocenę. Od kilku miesięcy znowu mnie to dręczyło. Jestem osobą której ciężko jest komuś zaufać. Mam dużo znajomych, którzy jednak na dobrą sprawę są mi obojętni, kilkoro przyjaciół, którym mówię tylko część rzeczy i jedną najlepszą przyjacółkę, z którą gadam o wszytkim, dosłownie, do pewnego czasu miałyśmy ze sobą kontakt 24/7 głównie za sprawą FB, jednak również dużo się spotykałyśmy, wspólnie imprezowałyśmy itp. Wiedziała o mnie dosłownie wszystko, zwracałam się do niej z każdym problemem, brała udział w podejmowaniu każdej mojej decyzji poprzez swoje rady i sugestie i nie ukrywam, że jej zdanie było dla mnie bardzo ważne. Niejednokrotnie zmieniłam swoje dzięki jej argumentom. Nie wyglądło to tak, że zrezygnowałam z czegoś bo ona tak mówiła, ale po prostu jej argumenty do mnie trafiały i potrafiły zmeinić moje myślenie. Od pewnego czasu mamy o wiele słabszy kontakt, każda skupiła się bardziej na swoim życiu i swojej pracy. Widujemy sie raz na tydzień/dwa, czasem wymienimy kilka wiadomości i to w sumie na tyle, w porównaniu z tym jak wyglądało to wczesniej to jest na prawdę duża przepaść. Z początku nad tym ubolewałam, jednak po pewnym czasie zauważyłam, ze moja samoocena zaczeła wzrastać, wydaje mi się, że zaczełam myśleć bardziej samodzielnie i jestem po prostu pewniejsza siebie. Nie wiem co o tym myśleć. Czy osoba która wydawała się ideałem w moim życiu i kimś kto zawsze chce dla mnie dobrze mogła w jakiś sposób niekorzystnie na mnie wpływać?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?
aga12356 napisał/a:

Czy osoba która wydawała się ideałem w moim życiu i kimś kto zawsze chce dla mnie dobrze mogła w jakiś sposób niekorzystnie na mnie wpływać?

Ona raczej nie, ale to, że podporządkowałaś się jej i oddałaś całkowicie pod jej wpływ - owszem.
Musiała Ci bardzo imponować, jeżeli jej argumenty były zawsze tak trafne, że zmieniały każdą Twoją decyzję.
Fajnie, że się z tego wyzwoliłaś smile Możesz ją informować o swoich decyzjach, opowiadać o swoim życiu, wyborach, zdarzeniach, ale przestań pytać, co masz zrobić i jak masz się zachować smile
To musiało być okropne chcieć żyć pod czyjeś dyktando.

3

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

Właśnie nie chodzi o to, że ona mi imponowała i żyłam pod jej dyktando. Przynajmniej nie świadomie. Nie było tak też w każdej sytuacji tylko w pojedyńczych sprawach.

4

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?
aga12356 napisał/a:

dosłownie, do pewnego czasu miałyśmy ze sobą kontakt 24/7 głównie za sprawą FB, jednak również dużo się spotykałyśmy, wspólnie imprezowałyśmy itp. Wiedziała o mnie dosłownie wszystko, zwracałam się do niej z każdym problemem, brała udział w podejmowaniu każdej mojej decyzji poprzez swoje rady i sugestie i nie ukrywam, że jej zdanie było dla mnie bardzo ważne. Niejednokrotnie zmieniłam swoje dzięki jej argumentom. Nie wyglądło to tak, że zrezygnowałam z czegoś bo ona tak mówiła, ale po prostu jej argumenty do mnie trafiały i potrafiły zmeinić moje myślenie. [...] Czy osoba która wydawała się ideałem w moim życiu...


Tak zrozumiałam ten fragment Twojej wypowiedzi.

Teraz jesteś samodzielna i bardzo dobrze! Powodzenia na nowej drodze!

5

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

Gdy głębiej się nad tym zastanowiłam to faktycznie tak było, jednak nie byłam tego nawet świadoma. Teraz mam nadzieję że nadal uda nam się utrzymać fajny kontakt jednocześnie odcinając się od niej w pewien sposób. Dziękuję bardzo!

6

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

Wygląda na to, że zaczęłaś ufać samej sobie i wzięłaś swoje życie we własne ręce. To zawsze napędza i wzmacnia człowieka. Gratuluję :-)

7

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

czasami takie wyjście jest najlepszym rozwiązaniem smile skupić się na sobie, wtedy dzieją się ciekawe rzeczy

8

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

Moim zdaniem. Zaczęłaś dojrzewać i patrzysz na to z lepszej perspektywy. Tzn. Twoja przyjaciółka jest dalej tą samą osobą, ale Ty jesteś sobą i wiesz już że nie musisz opierać się o nikogo.

9

Odp: Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

To dziwne, bo przyjaciółka powinna Cię wspierać, a nie powodować, że czułaś się jeszcze gorzej

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Najlepsza przyjaciółka obniżała moją samoocenę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024