Co sądzicie o leku SERONIL? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-03-17 11:18:05

lady in black
O krok od uzależnienia

Co sądzicie o leku SERONIL?

Mam pytanie czy któraś z was brała ten lek i czy przyniósł zamierzony skutek? Mam przepisaną najmniejszą dawkę 10mg na dobę , wzięłam dopiero 2 tabletki więc efektów jeszcze nie widać , ale obawiam się trochę efektów ubocznych , a najbardziej przyrostu wagi no i podobno spada też libido , czy wystąpiło u was coś takiego? Jeśli wiecie coś na temat tego leku napiszcie proszę .

#2 2010-03-17 11:34:34

Anemonne
Moderator

Re: Co sądzicie o leku SERONIL?

Brałam ten lek przez kilka miesięcy. Przytyć nie przytyłam, zwłaszcza, że lekarz przepisał mi te tabletki na moją prośbę, by dał mi coś, po czym nie przytyję - przez poprzednie tabletki i ogólnie całą depresję przytyłam 15 kg. Fluoksetyna zmniejsza apetyt (sprawdzone wink), więc myślę, że wzrostu masy ciała nie musisz się obawiać.
Co prawda libido mi spadło znacznie (niestety niemal do zera, choć wtedy akurat było mi to na rękę, bo byłam świeżo po rozstaniu z chłopakiem), ale natychmiast po odstawieniu leku wróciło.

Żadnych innych efektów ubocznych raczej nie miałam, a przynajmniej nie pamiętam. Co do skuteczności, to ciężko mi stwierdzić, bo na początku brania Seronilu i tak czułam się paskudnie po rozstaniu z facetem, a po jakimś czasie depresja ustąpiła - ale nie wiem, czy to zasługa tabletek, czy po prostu ogólnej poprawy jakości mojego życia. Jednak z Seronilu (fluoksetyna) byłam bardziej zadowolona, niż z poprzednich tabletek, jakie brałam (Cilon - citalopram) - mniej efektów ubocznych i znaczne zmniejszenie apetytu.

#3 2010-03-18 09:02:42

lady in black
O krok od uzależnienia

Anemonne, dziękuję za odpowiedź , kamień z serca, że chociaż nie tyje się po nim jak po innych antydepresantach, ale co do jego skuteczności mam teraz trochę mieszane uczucia . Poczytałam trochę w necie i większość opinii była raczej krytyczna . Jest to polski odpowiednik PROZACU więc lek już trochę przestarzały, no , ale każdy organizm reaguje inaczej może na mnie dobrze działał. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

#4 2010-03-18 10:17:17

Anemonne
Moderator

Przede wszystkim nie nastawiaj się na "nie". Jak będziesz wmawiać sobie, że nie pomoże, to jest duża szansa że tak będzie wink Trzeba myśleć pozytywnie! Na razie najlepiej się nad tym w ogóle nie zastanawiaj, bo każdy antydepresant zaczyna działać dopiero po miesiącu regularnego przyjmowania. Żeby było widać jakieś długoterminowe efekty, trzeba pobrać przez przynajmniej 4-6 miesięcy (lub dłużej, w zależności od indywidualnego przypadku).
Trzymaj się ciepło i powodzenia.

#5 2010-03-19 07:30:07

morawa
Przyjaciółka Forum

lady in black napisał:

Mam pytanie czy któraś z was brała ten lek i czy przyniósł zamierzony skutek? Mam przepisaną najmniejszą dawkę 10mg na dobę , wzięłam dopiero 2 tabletki więc efektów jeszcze nie widać , ale obawiam się trochę efektów ubocznych , a najbardziej przyrostu wagi no i podobno spada też libido , czy wystąpiło u was coś takiego? Jeśli wiecie coś na temat tego leku napiszcie proszę .

seronil bralam bardzo dobry itez coaxil ,ale zeby bylo dzialanie trzeba brac 2-3tygodnie dopiero bedzie dzialanie ,tym wieku zaczynaja sie przedklimaterium i moze trwac do 50 zanim zacznie sie klimaterium ,i objawy stresu sie beda pojawiac ,dlatego trzeba brac leki lepsze od hormonow .masz 39lat z tego wnioskuje .

przyjaciel to ten ,kto przychodzi, gdy caly swiat odchodzi

#6 2010-03-19 19:42:51

julia3773
Tajemnicza Lady

Ja brałam... w maju 2008 roku, kiedy byłam w szpitalu. Ja odrazu po podaniu mi tego leku nic nie pamiętałam. Nie pamiętałam co jadłam, co robiłam, co powiedziałam dosłownie przed chwilą. Do dzisiaj zapominam niektóre bardzo istotne rzeczy. Tragedia..

Nie warto być dobrym, bo i tak nikt tego nie docenia.. Nie warto być dobrym, bo i tak każdy ma to gdzieś... sad

#7 2010-03-19 22:14:21

Anemonne
Moderator

julia3773, to nie mogła być wina tylko i wyłącznie Seronilu... leki SSRI są zbyt łagodne, żeby mogły spowodować coś takiego.

#8 2010-03-20 08:02:05

lady in black
O krok od uzależnienia

Anemonne masz rację, nie będę się "nakręcać " bo z takim nastawieniem efekty mogą być rzeczywiście marne , a przecież każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na dany lek , a moje wątpliwości wzięły się stąd ,że przeczytałam , że jest to lek starej generacji i że po nim występuje jedynie efekt placebo.     MORAWA dzięki za odpowiedź , dobrze wiedzieć , że komuś ten lek rzeczywiście pomógł , no i trafiłaś w dziesiątkę rzeczywiście mam 39 lat , ale już nie długo bo za parę dni stuknie i 40-stka (buuu!) .    JULIA3773 ty brałaś tylko ten seronil? bo to co napisałaś jest trochę zastraszające, ja wzięłam dziś 5 tabletkę no i żadnych kłopotów z pamięcią , koncentracją itp. nie mam. Napisałaś ,że u ciebie te objawy wystąpiły ODRAZU , ale co to dokładnie znaczy , po pierwszych kilku tabletkach , czy po kilku tygodniach zażywania?

#9 2010-03-21 12:52:19

julia3773
Tajemnicza Lady

u mnie to jakoś tak po kilku dniach... wiem, że to dziwne. sad

Nie warto być dobrym, bo i tak nikt tego nie docenia.. Nie warto być dobrym, bo i tak każdy ma to gdzieś... sad

#10 2011-06-15 21:35:56

Avalla88
O krok od uzależnienia

witajcie, przepisano mi również Seronil. 20mg, raz dziennie. Dziś rano wzięłam czwartą tabletkę. Zauważam że jestem bardzo senna i mam momentami lekkie zawroty głowy. Jak wasze organizmy reagowały na seronil na początku?

#11 2012-02-06 23:39:29

loveaellie
Przyjaciółka Forum

julia3773 napisał:

Ja brałam... w maju 2008 roku, kiedy byłam w szpitalu. Ja odrazu po podaniu mi tego leku nic nie pamiętałam. Nie pamiętałam co jadłam, co robiłam, co powiedziałam dosłownie przed chwilą. Do dzisiaj zapominam niektóre bardzo istotne rzeczy. Tragedia..

zgadzam sie, bo mam to samo! seronil przestalam brac juz prawie 2 lata temu, przed nim mialam pamiec idealna, potrafilam przypomniec sobie co robilam rok temu danego dnia o tej samej porze. a dzis mam problemy z przypomnieniem sobie co robilam w zeszlym tygodniu.. koszmar.

Life is hard. After all it kills you.

#12 2012-02-08 20:06:14

julia3773
Tajemnicza Lady

Loveaellie myślisz, że dlaczego tak się dzieje po tym? W mojej pamieci mam wciąż okropne luki... np mówię coś a za sekundę "to o czym ja mówiłam, bo zapomniałam?"

#13 2012-02-16 09:45:18

loveaellie
Przyjaciółka Forum

JA TO SAMO! Nareszcie znalazlam kogos z podobnymi objawami.
Pamietam, ze zanim zaczelam brac Seronil, gdzies w ulotce bylo napisane, ze moze powodowac problemy z koncentracja/pamiecia.. Ale myslalam, ze tak tymczasowo i raczej nie takie duze!
Troche mnie to martwi. Najbardziej denerwuja sie moi bliscy, bo mysla ze ich nie slucham - bo nigdy nie pamietam, ze np. tydzien temu ktostam mi costam opowiadal. A ja owszem - slucham ale zapominam! Masakra.
Jeszcze jeden przyklad - trzy miesiace(!) temu moja Mama zrobila male przemeblowanie w kuchni i czajnik przestawila z jednej strony parapetu, na druga. Wszyscy domownicy przyzwyczaili sie do tego juz po tygodniu, a ja do dzis jak rano chce zrobic sobie kawy, najpierw ide do tostera (czyli w miejsce, gdzie kiedys stal czajnik). Straszne.. Czuje sie jakbym miala demencje starcza.

#14 2012-02-18 22:27:52

maszkarada
Netbabeczka

No to ja to biorę od dzisiaj. Nie na depresję akurat, tylko nerwicę lękową.
Pani psychiatra mi powiedziała, że po ok. 11-14 dniach zacznie działać. Podjarałam się, a Wy tutaj o 2-3 miesiącach... Ech, na każdego inaczej leki działają, ja sobie powmawiam, że za tydzień już poczuję wink
Na razie na tydzień jadę na alprazolamie, żeby mi wygłuszyło straszny mój stan w jakim zgłosiłam się do lekarza.

oczywiście, wierzę w boga, o ile bóg nazywa się andrew. andrew eldritch.

#15 2012-02-23 11:03:52

aisoglam
O krok od uzależnienia

Brałam Seronil  i nie miałam skutków ubocznych.Ale na poprawę samopoczucia trzeba trochę poczekać.Jakieś 3 miesiące.

#16 2012-02-23 14:38:14

julia3773
Tajemnicza Lady

Loveaellie bierzesz go nadal? Mam nadzieje, że chociaż Tobie poprawi się pamięć, bo u mnie to juz chyba zbyt dużo czasu upłyneło... bo brałam go na początku 2008 roku sad
Nie bierzcie tego.

#17 2012-02-23 18:21:56

loveaellie
Przyjaciółka Forum

julia3773 napisał:

Loveaellie bierzesz go nadal? Mam nadzieje, że chociaż Tobie poprawi się pamięć, bo u mnie to juz chyba zbyt dużo czasu upłyneło... bo brałam go na początku 2008 roku sad
Nie bierzcie tego.

Nie biore. Bralam od poczatku 2009 przez niecaly rok. Minely juz 2 lata i wciaz jest tak samo, wiec nie sadze zeby to wrocilo. Moze kupie sobie jakies ziolka na poprawe pamieci, albo cos.. hmm

#18 2012-02-24 01:25:35

julia3773
Tajemnicza Lady

Myślisz, że tabletki ziołowe pomogą?tongue jak znajdziesz jakieś dobre, to proszę daj mi znać :***

#19 2012-02-24 10:24:35

loveaellie
Przyjaciółka Forum

julia3773 napisał:

Myślisz, że tabletki ziołowe pomogą?tongue jak znajdziesz jakieś dobre, to proszę daj mi znać :***

Szczerze? Mysle, ze nie. Ale nie wierze, ze to juz tak nam zostanie, przeciez jestesmy mlode! Nie moge przez nastepne 60lat zyc z mozgiem swojej babci! tongue

#20 2012-02-27 22:24:49

sAmOtNa05
Zaglądam tu coraz częściej

Ogólnie ten lek wywołał u mnie lęki i spowolnione ruchy  . . . Ale przecież na każdego działa inaczej.pozdrawiam.

#21 2012-02-27 22:26:33

sAmOtNa05
Zaglądam tu coraz częściej

Ogólnie ten lek wywołał u mnie lęki i spowolnione ruchy  . . . Ale przecież na każdego działa inaczej.pozdrawiam.

#22 2012-02-27 23:25:02

loveaellie
Przyjaciółka Forum

sAmOtNa05 napisał:

TAK! Spowolnione ruchy big_smile pamietam to! Teraz juz przeszlo, ale faktycznie mialam cos takiego..

#23 2012-02-28 12:27:38

maszkarada
Netbabeczka

apdejtuję: zadziałał po tygodniu, ogólnie mam więcej energii i czuję, jakby "zastopował" tę melancholijno- rozkminiającą część mojej osobowości. lęków nie zlikwidował na amen, muszę posiłkować się przy napadach alprazolamem.

działania niepożądane: mam problemy ze snem.

nie wiem, być może jego działanie na mnie będzie się z czasem jeszcze zmieniać.

oczywiście, wierzę w boga, o ile bóg nazywa się andrew. andrew eldritch.

#24 2012-02-29 13:13:46

loveaellie
Przyjaciółka Forum

zadzialal juz po tygodniu? niezle! ja musialam czekac chyba z ponad miesiac..

#25 2014-06-03 05:19:28

epaszkowska@o2.pl
Niewinne początki

Biore seronil od ponad dziesieciu lat. Jak jest lepiej to 20 mg, jak gorzej - 40. Nie tyje, nie trace pamieci, nie odczuwam sennosci czyli chyba zero objawow ubocznych. Do tego 5 mg nitrazepamu i wreszcie wiem ze zyje! A mam CHAJ:) Lecze sie Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Polecam te placowke:)

#26 2014-07-01 19:03:29

merely_amused
Powoli się zadomawiam

Dziewczyny, dzięki, że odpowiedziałyście. Byłam dzisiaj u lekarza i od jutra zaczynam brać ten lek. Też bałam się przyrostu wagi, ale lekarz mi powiedział, że lek hamuje nadmierny apetyt (w moim przypadku, zagłuszanie stresów czekoladą) i że może pomóc mi schudnąć.

Mam nadzieję, że dużych efektów ubocznych nie będzie, zwłaszcza tej senności i utraty pamięci.

Stopka forum