Nie będę mogła iść na psychoterapię - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie będę mogła iść na psychoterapię

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Nie będę mogła iść na psychoterapię

Wygląda na to, że nie będę mogła iść na psychoterapię. W moim mieście jest psychoterapeuta tylko prywatnie, na NFZ jest w większym mieście. A ja nie mam pieniędzy na prywatne wizyty (w moim wątku o rencie na jednym z forów dowiedziałam się że nie przysługuje mi zasiłek na jaki dotychczas liczyłam), ani nie mam jak dojeżdżać do większego miasta w tym celu (nie mam samochodu, a jeśli chodzi o autobusy to sama nie pojadę przez zespół lęku uogólnionego, z mamą natomiast nie mogę jeździć bo ona pracuje, a gdy już kończy pracę to nie ma już autobusów). A tak marzyłam żeby się wyleczyć, teraz to stało się niemożliwe :'(((

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nie będę mogła iść na psychoterapię

Czy to oznacza, że będziesz mieć jeszcze więcej czasu i będziesz zakładała jeszcze więcej wątków o jednym i tym samym??
Zgroza.

3 Ostatnio edytowany przez R_ita2 (2023-02-21 22:01:04)

Dobrze, ktoś na jakimś wątku na forum napisał Tobie, że nie dostaniesz renty... a rozumiem, że złożyłaś wszystkie stosowne dokumenty do odpowiedniego organu aby takową uzyskać i to zweryfikować? Mi też na forum pisali,  że z moją historią choroby nie uzyskam renty a dostałam zawrotne 1086 zł z tytułu częściowej niezdolności do pracy na rok. Zawsze coś. Po roku ponowię wniosek by mieć na waciki. Jeśli nie stać Cię na prywatną wizytę jeśli chodzi o psychoterapię to poszukaj fundacji, które oferują pomoc osobom w Twojej sytuacji. Zawsze jest rozwiązanie! Kto chce szuka sposobu, a kto nie chce szuka powodu. Szukaj tego sposobu.

PS Wydaje mi się, że też w poradniach zdrowia psychicznego jak przyjdziesz to nie mogą Tobie odmówić pomocy i muszą przekierować do psychologa/psychiatry. Ja nawet nie mając umówionej wizyty zawsze miałam info, że mogę przyjść w dowolnym terminie i zostanę przyjęta bo to nagła interwencja.

4 Ostatnio edytowany przez hinarta (2023-02-21 23:10:02)

R_ita2 napisał/a:

Mi też na forum pisali,  że z moją historią choroby nie uzyskam renty a dostałam zawrotne 1086 zł z tytułu częściowej niezdolności do pracy na rok. Zawsze coś. Po roku ponowię wniosek by mieć na waciki. Jeśli nie stać Cię na prywatną wizytę jeśli chodzi o psychoterapię to poszukaj fundacji, które oferują pomoc osobom w Twojej sytuacji. Zawsze jest rozwiązanie! Kto chce szuka sposobu, a kto nie chce szuka powodu. Szukaj tego sposobu.
PS Wydaje mi się, że też w poradniach zdrowia psychicznego jak przyjdziesz to nie mogą Tobie odmówić pomocy i muszą przekierować do psychologa/psychiatry. Ja nawet nie mając umówionej wizyty zawsze miałam info, że mogę przyjść w dowolnym terminie i zostanę przyjęta bo to nagła interwencja.

Jeśli dostałaś rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, to pewnie pracowałaś i dlatego ją dostałaś. Ja się już nie uczę ani nigdy nie pracowałam, więc ja jej nie dostanę, prawda?
Serio są fundacje zajmujące się pomocą takim osobom jak ja, nie mającym pieniędzy na psychoterapię? Myślałam że fundacje zajmują się poważniejszymi problemami...
Tylko że ja już mam psychiatrę, a psychologa nie potrzebuję.

5

Jeśli dobrze kojarzę fakty, to jeśli nigdy nie pracowałaś to faktycznie nie będzie Tobie przysługiwać. Tam są limity ile trzeba mieć  przepracowane by się o nią ubiegać. Ile ty masz lat, że nigdy nie pracowałaś? Dalej zostają fundację, pomagające takim osobom, jak ty. Poszukać Tobie linki by chociaż spróbować? Są fundację pomagające takim osobom jak ty. Trzeba szukać, googlowac, niektóra pomoc będzie tylko online ale będzie. Sama mieszkam pod niedużym miastem i wiem, ze  u nas pomocy znikąd. Jak pisałam, kto chce szuka sposobu... próbowałaś szukać w necie wsparcia psychoterapeutycznego? A co do fundacji, zajmują się przeróżnymi problemami... na każdym szczeblu.

6

R_ita2 napisał/a:

Ile ty masz lat, że nigdy nie pracowałaś? Dalej zostają fundację, pomagające takim osobom, jak ty. Poszukać Tobie linki by chociaż spróbować? Trzeba szukać, googlowac, niektóra pomoc będzie tylko online ale będzie. próbowałaś szukać w necie wsparcia psychoterapeutycznego?

23.
Możesz poszukać linki, ja też coś spróbuję poszukać, ale słaba jestem w te klocki.
Przez "Trzeba szukać, googlowac, niektóra pomoc będzie tylko online ale będzie" masz na myśli psychoterapię online na NFZ? Jeśli tak, to mam zamiar nawiązać kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego w tym dużym mieście, zostanie im zadane pytanie czy u nich są dostępne wizyty u psychoterapeuty online na NFZ.
Jak w necie wsparcia psychoterapeutycznego?

7

R_ita2 napisał/a:

Ile ty masz lat, że nigdy nie pracowałaś? Dalej zostają fundację, pomagające takim osobom, jak ty. Poszukać Tobie linki by chociaż spróbować? Trzeba szukać, googlowac, niektóra pomoc będzie tylko online ale będzie. próbowałaś szukać w necie wsparcia psychoterapeutycznego?

23.
Możesz poszukać linki, ja też coś spróbuję poszukać, ale słaba jestem w te klocki, nawet nie wiem co należy wpisać w Google by wyszukało to co trzeba...
Przez "Trzeba szukać, googlowac, niektóra pomoc będzie tylko online ale będzie" masz na myśli psychoterapię online na NFZ? Jeśli tak, to mam zamiar nawiązać kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego w tym dużym mieście, zostanie im zadane pytanie czy u nich są dostępne wizyty u psychoterapeuty online na NFZ.
Jak w necie wsparcia psychoterapeutycznego?

8

Poszukam, ale daj mi z 2-3 dni. Nie wiem czy funkcjonuje psychoterapia NFZ online ale poszukam jakiejkolwiek formy pomocy dla osób w Twoim położeniu. Nawiąż koniecznie kontakt z przychodnią zdrowia psychicznego, nie daj się zbyć, znaj swoje prawa!  Mi zawsze lekarz powtarzał, że wystarczy zgłosić że sytuacja wymaga nagłej interwencji i muszą przyjąć.

9

R_ita2 napisał/a:

Poszukam, ale daj mi z 2-3 dni. Nie wiem czy funkcjonuje psychoterapia NFZ online ale poszukam jakiejkolwiek formy pomocy dla osób w Twoim położeniu. Nawiąż koniecznie kontakt z przychodnią zdrowia psychicznego, nie daj się zbyć, znaj swoje prawa!  Mi zawsze lekarz powtarzał, że wystarczy zgłosić że sytuacja wymaga nagłej interwencji i muszą przyjąć.

A ta pomoc fundacji na czym miałaby polegać? Na szukaniu środków na moją psychoterapię? Czy na wizytach u ich psychoterapeuty online?

10

Dzwoń, gdzie się da. To szczera prawda. Najwyżej Cię odeślą  do innych.

Co znalazłam na stronie gov?

Gdzie znajdziesz pomoc w przypadku pogorszenia stanu psychicznego
1. Skontaktuj się ze specjalistą poradni zdrowia psychicznego.
Jeżeli niepokojące objawy w zakresie zdrowia psychicznego mają nasilony charakter albo zauważyłeś je już wcześniej, a obecnie odczuwasz pogorszenie samopoczucia, warto abyś skontaktował się ze specjalistą w poradni zdrowia psychicznego. W ten sposób będziesz mógł skorzystać między innymi z porady diagnostycznej lekarza psychiatry. Pamiętaj - ze świadczeń opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia możesz skorzystać także z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych. ( to o czym pisałam)

Jak to zrobić?
Skontaktuj się z poradnią zdrowia psychicznego dla dorosłych lub dzieci i młodzieży. 
Telefon do poradni najłatwiej znajdziesz przez wyszukiwarkę internetową. Informację na temat placówek udzielających świadczeń możesz znaleźć na stronie: https://www.nfz.gov.pl/o-nfz/informator … h-umowach/

wybierz interesujące Cię województwo,
wpisz w pole Nazwa produktu kontraktowanego:  „świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne” (w przypadku osób dorosłych),
wpisz „świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dzieci i młodzieży”).
Zadzwoń do poradni i dowiedz się o możliwość konsultacji z lekarzem psychiatrą.
Jeżeli lekarz uzna, że potrzebna jest farmakoterapia wystawi e-receptę (więcej dowiesz się na https://pacjent.gov.pl/internetowe-kont … /erecepta)

W ramach świadczeń udzielanych w poradni zdrowia psychicznego możesz też skorzystać z porady psychologicznej lub sesji psychoterapeutycznej z wykorzystaniem technik teleinformacyjnych.

Znajdź Centrum Zdrowia Psychicznego – sprawdź czy w Twojej okolicy znajduje się Centrum Zdrowia Psychicznego na stronie: https://czp.org.pl/index.php/o-czp/
2. Jeśli szybko potrzebujesz wsparcia zadzwoń na telefon zaufania. W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia zadzwoń na numer alarmowy 112.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

Tel. 116 111  (czynny całą dobę)
strona WWW
Telefon dla rodziców i profesjonalistów w sprawie bezpieczeństwa dzieci prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

Tel.800 100 100 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-15:00. Rozkład dyżurów na stronie internetowej: https://800100100.pl)
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka:

Tel.: 800 121 212 (czynny całą dobę)
Strona WWW
3. Zadzwoń do jednego z miejsc, które udziela wsparcia w związku ze specyficznymi problemami zdrowia psychicznego.
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia":

Konsultacje w sprawie przemocyw rodzinie (dla ofiar i świadków)

Tel.: 800 120 002
Strona WWW
Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki:

Telefon zaufania dla osób uzależnionych od narkotyków prowadzony przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii

Tel.: 800199990 (czynny codziennie w godzinach 16:00-21:00)
Strona WWW
Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne:

Telefon zaufania dla osób z uzależnieniami behawioralnymi przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP

Tel.: 801889880 (czynny codziennie w godzinach 17:00-22:00)

Strona WWW

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym:

Telefon zaufania dla osób palących prowadzony przez Narodowy Instytut Onkologii w ramach Narodowego Programu Zdrowia

Tel.: 801 108 108 lub (22) 211 80 15  (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00)
Strona WWW
Ośrodki Interwencji Kryzysowej:

Numery telefonów dostępne są na stronach ośrodków
Strona WWW
Telefon wsparcia kryzysowego Asystentów Zdrowienia:

Dla osób dotkniętych kryzysem psychicznym, ich Rodzin i Przyjaciół

Tel.: 698 761774 (czynny w poniedziałki w godzinach 10:00 – 19:00)
Pogotowie psychologiczne

Oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne

https://pogotowiepsychologiczne.com.pl/

4. Inicjatywy lokalne
Całodobowe wsparcie psychologiczne dla wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia w województwie małopolskim:

strona WWW
Wykaz środowiskowych centrów zdrowia psychicznego z danymi teleadresowymi znajdziesz pod adresem:

strona WWW
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych Warszawa Bielany

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego udzielają wsparcia psychologicznego mieszkańcom na obszarze działania centrum.

Tel.: 22 569 07 50
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa Bielany

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego udzielają wsparcia psychologicznego mieszkańcom na obszarze działania centrum.

Tel.: 536 777 251, 530 777 875
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Koszalinie

Tel.: 94 712 55 55
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Wieliczce

Tel.: 505 006 665
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Nowym Targu

Tel.: 18 263 31 81
Stowarzyszenie Pomorskie Centrum Terapeutyczno Prawne

Stowarzyszenie Pomorskie Centrum Terapeutyczno Prawne udziela wsparcia psychologicznego mieszkańcom woj. pomorskiego pozostających bez pracy.

interios.org.pl

Nawet jeśli jesteś z daleka, nie zbyją Cię. WSKAŻĄ dalszą drogę gdzie uderzać. Nawet jeśli źle wybierzesz numer to nie zostawią Cię z niczym, pomogą i wskażą gdzie się kierować.

11

R_ita2 napisał/a:

A ta pomoc fundacji na czym miałaby polegać? Na szukaniu środków na moją psychoterapię? Czy na wizytach u ich psychoterapeuty online?

12

R_ita2 napisał/a:

13

Wiesz co, starałam się w wolnej chwili (nie miałam ich dużo) googlować i słabo to w Polsce wygląda. Znalazłam stronę www.pokonaćkryzys.pl gdzie w sumie oprócz paru linków odnoszą się głownie do poradni zdrowia psychicznego o których już Tobie wspominałam. Z ciekawości zadzwoniłam do poradni, gdzie przyjmuje mój lekarz mówiąc, że chciałabym skorzystać z wizyty u lekarza nie mając jej umówionej to kazali mi się zgłosić osobiście i lekarz na miejscu ocenia czy jej wymagasz czy nie- spróbuj w najbliższej poradni zdrowia psychicznego dostać się na taką nagłą wizytę, co Tobie szkodzi?

Linia bezpośredniego wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego na gov to 800 70 2222. Może tam Cię pokierują gdzie szukać pomocy dalej?

14

Doskonale Cię rozumiem, bo sama przez bardzo długi czas nie mogłam sobie pozwolić na psychoterapię. To jest mega frustrujące, bo potrzebujesz pomocy, ale Cię na nią nie stać. Nie tak to powinno wyglądać. sad
Możesz spróbować sama wdrożyć nowe rzeczy do swojej codzienności, żeby czuć się coraz lepiej. Możesz zajrzeć na mojego bloga, gdzie poruszam często temat samopomocy. Wiadomo, że to nie zastąpi wizyty u specjalisty, ale może nieco pomóc: https://bezproblemowa.pl/

15

bezproblemowa napisał/a:

Doskonale Cię rozumiem, bo sama przez bardzo długi czas nie mogłam sobie pozwolić na psychoterapię. To jest mega frustrujące, bo potrzebujesz pomocy, ale Cię na nią nie stać. Nie tak to powinno wyglądać. sad
Możesz spróbować sama wdrożyć nowe rzeczy do swojej codzienności, żeby czuć się coraz lepiej. Możesz zajrzeć na mojego bloga, gdzie poruszam często temat samopomocy. Wiadomo, że to nie zastąpi wizyty u specjalisty, ale może nieco pomóc: https://bezproblemowa.pl/

Jakie masz kwalifikacje do tego,    żeby "pomagać" osobom, które potrzebują terapii? Sama jesteś terapeutką? Psychologiem? Uważasz, ze twój blog, którym tu wszędzie na forum spamujesz, jest  takim darem dla ludzkości? Nie wstyd ci wpychać tego wszędzie?
Nie widzisz, jak bardzo jest to nieetyczne i niesmaczne?
Nie masz pojęcia z czym zmagają się ludzie, w tematach których tak ochoczo spamujesz swoim blogiem, więc nie masz pojęcia co może im pomóc.

16

istnieją różne rozwiązania takie jak prywatna  terapia online, co do pieniędzy to mimo wszystko wydać nawet 600 -900 zł za miesiąc, żeby odzyskać zdrowie to moim zdaniem niewygórowana cena

17

Czasami pomocna może być neuroza.pl/psychoterapia-krotkoterminowa/ która jest mniej kosztowna i trwa krócej niż tradycyjna terapia, a są problemy z którymi sobie świetnie radzi ta forma terapii.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nie będę mogła iść na psychoterapię

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024