Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Strony Poprzednia 1 813 814 815 816 817 1,181 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44,771 do 44,825 z 64,916 ]

44,771

Odp: Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

zainspirowałyście mnie ostatnimi pomysłami:

śniadanie dla niejadka

http://images76.fotosik.pl/35/fef256d60930aecfmed.jpg

Jestem?
Zobacz podobne tematy :

44,772

witajcie Bulinka i Weronka lol

coś na humorek  http://imgup.pl/di/7AO7/0279dbab14b7effc4bf9363ed7769e560b085879.png hii

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

44,773

u nas pochmurno i tak przygnebiajaco

44,774

a u mnie słońce i chce się żyć /gdyby nie to, żem znów w pracy.../

oczywiście człowiek się stara - robi te inne śniadanka - a dziecina co zjadła?    CHLEB! sam! smile

Jestem?

44,775

bo najlepszy jest suchy chleb smile

44,776 Ostatnio edytowany przez Sponi (2015-11-02 11:34:56)

Dzień dobry Dziewczęta…
Wróciłam wczoraj od Mamy. Rozmawiałam z Nią na temat zachowań córki. Przedstawiłam mój pogląd na całą sprawę. Mama jest po mojej  stronie. Jeszcze się miotam, bo nie ukrywam, że boje się utracić w całym tym zamieszaniu Młodszą. Ale nie mogę pozwolić też na to, by bezpowrotnie utracić Starszą.

Widzisz  BaCha, to nie jest tak, że ja będąc nastolatką zachowywałam się wzorowo. Też chodziłam na imprezy. I pewnie skłamałabym, że nigdy nie wypiłam żadnego alkoholu. Nie pamiętam jednak, żebym się upijała. Przecież potrafiłam Mamie zwiać na festiwal do Jarocina albo do Mogilna na imprezę bluesową.
Odnoszę wrażenie, ze te nasze dobre kontakty (relacje różne bo nie obywało się bez zgrzytów odkąd na całego jest u mnie) to tylko zasłona dymna do Jej niecnych celów. Bo tak: ojciec alkoholik, matka z nawracającą depresją… Od ojca ciągnie kasę a mnie traktowała chyba jak podest, po którym może sobie swobodnie biegać. Mieszkamy przecież w dużym mieście. Tu dotarcie do domu po imprezie jest zdecydowanie łatwiejsze aniżeli na wieś oddaloną 20 km od aglomeracji.
Te okoliczności utwierdzają mnie w przekonaniu, że zostałam wykorzystana. Przez Nią. Bo przecież zawsze postępowałam w ten sposób: kryłam ojca, podstawiałam się, żeby tylko było „dobrze”. Tyle, że do czego mnie to doprowadziło. Gdy odchodziłam (a sposób był nietuzinkowy) zostałam przez wszystkich wyklęta. Dopiero odkrywanie kolejnych mrocznych stron mojego tamtego życia sprawiło, że  inaczej na moje decyzje zerknęli wszyscy.
Jeśli teraz zamiotę to pod przysłowiowy dywan, nie ja przegram. Pokonanym będzie moja Córka. A tego nie chcę. Tylko… Czy dam radę? Czy nie jest tak, że Ona powinna chcieć jeszcze coś ze sobą zrobić….
Meg ja niestety nie jestem dobra mamą. I nie pisze tego z przekorą, bo doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że do ideału jest mi bardzo daleko. I nawet się tego nie wstydzę.
Wciąż się uczę być mamą. Uczę się żyć. Bo tak naprawdę po dłuższym etapie życia (nie takiego o jakim marzyłam, a jednak na takowe przystałam – i nie jest usprawiedliwieniem dla mnie żadne tłumaczenie się) zaczynam raczkować. Pod każdym względem…
I chciałabym kiedyś być taką kobietą…

Kamień mądrej kobiety

Pewna mądra kobieta podczas wędrówki po górach znalazła w strumieniu cenny kamień. Następnego dnia napotkała podróżnika, który był bardzo głodny. Mądra kobieta otworzyła tedy torbę i podzieliła się z nim swoim jedzeniem. Głodny człowiek dostrzegł drogocenny kamień w jej tobołku, zachwycił się nim, po czym zwrócił się do niej z prośbą, by mu go podarowała. Mądra kobieta zrobiła, jak prosił, bez chwili zwłoki.
     Podróżnik odszedł, radując się swoim szczęściem. Wiedział, że dostanie za ten klejnot taką furę pieniędzy, że już do końca życia nie będzie musiał martwić się o swoją strawę.
     Po kilku dniach powrócił wszakże w to samo miejsce w poszukiwaniu mądrej kobiety. Kiedy ją już odnalazł, zwrócił jej kamień i powiedział:
     "Dużo myślałem. Wiem, że ten klejnot jest bardzo wartościowy, ale oddaję ci go w nadziei, że podarujesz mi coś o wiele bardziej cennego. Jeśli możesz, ofiaruj mi tę rzecz, która pozwoliła ci dać mi ten kamień".

Autor nieznany

Znamy siebie na tyle, na ile zostaliśmy sprawdzeni...

44,777

Spo..... jakby patrzał na doskonałosc . to kazdej z nas wiele brakuje
i nie mow o tym , ze jestes zła mama . bo starasz sie aby dzieci miały wszystko aby niebrakowało im niczego .
sama w zyciu wiele przeszłas i podniosłas sie ,
ale dajesz im miłosc i sluzysz tez własnym doswiadczeniem . a dzieci sa buntownikami  i zawsze jako rodzic zastanawiamy sie gdzie popełnilismy bład

44,778

Podpisuję się pod tym co napisała Elżbieta.Spo Ty się obwiniasz i ja Cię rozumiem,ale spójrz teraz na mnie:mam syna na warunkowym.Uważasz,że powinnam się potępiać jeżeli On zrobił dokładnie odwrotnie to,czego ja Go uczyłam.Dzieci popełniają błędy i uczą się na nich.Nie możemy za wszystko się obwiniać.

"Nigdy nie walcz o przyjaźń. O fałszywą nie warto, o prawdziwą nie trzeba."

44,779

Obwiniamy się bo w nas wpojono poczucie winy, że kobieta musi być idealną matką, żoną i kochanka. A ja się pytam: w imię czego? Nikt nie jest idealny, takowych nie ma.

Abstrahując nieco od tematu: wiecie, że szpilki wymyślił mężczyzna? To dlaczego on w nich teraz nie chodzi? Założę się, że i depilację/golenie nóg wymyślił jakiś facet. Tak więc... ktoś coś kobiecie narzucił, a one teraz się dręczą i męczą.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

44,780

Witam milutko Was wszysciutkie ,miłego popołudnia i wieczorka.

Im więcej poznaje ludzi,tym bardziej wolę  psy

44,781

Kochane, może ktoś zainteresuje się lekturą z linku. Po przeczytaniu uświadomiłam sobie zachowanie własnej matki... dobrze czasem coś poczytać mądrego, by zrozumieć...  hmm .
Miłego wieczoru wszystkim.

http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia … -winy.html

44,782

Taja bardzo pouczający artykuł.Tak mi się przypomniał kolega mojego syna.Chłopak ma porażenie mózgowe.Fizycznie jest w kiepskim stanie.Ledwie chodzi o balkoniku.Chodzi do LO.Mieszka w internacie.Wybiera się na studia dziennikarskie i do akademika.Chodzi na koncerty,jeździ samochodem.Sam organizuje sobie życie.Potrafi sam z siebie żartować.Wiele jeszcze mogłabym wymieniać.Jego rodzice odwalili kawał dobrej roboty.

44,783

Dobrego wieczoru wszystkim

44,784

elzbieta47 napisał/a:

a czas znowu nie przestawiony na netkach .

Elu można poradzić sobie samemu - po wejściu w "Profil" w zakładce "Ustawienia" zaznaczyć strefę czasową UTC+01:00, przy czym kwadracik "Włącz korekcję czasu letniego (przesunięcie o 1 godzinę do przodu)" powinien być odhaczony,myślę ze pomogłam

44,785

Tematy się nam pokończyły,czy +40-stki czasu nie mają?
Heh...idę spać.Dobranoc.

44,786

w takim wieku to sie juz spi

44,787

Witajcie!
Elu dowcip Ci się wyolbrzymia hi...hi...

44,788

...bryy przywitaski wtorkowe ..... lol

caffe podaje ....  http://imgup.pl/di/N1GL/1514496-571747176227425-1667037179-n.jpg i każdą z osobna

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

44,789

hej ... hej  ...
smacznej porannej kawusi
http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/018/247/18247516_800.0.jpg/aromat-porannej-kawy.jpg

wiesz ja zazwyczaj o tej porze to juz niewiem o bozym swiecie   smile

44,790 Ostatnio edytowany przez Sponi (2015-11-03 13:18:38)

Dzień dobry Dziewczęta...

Rozmawiałam z Córką. Wczoraj... Musiałam się najpierw uspokoić by złość, która we mnie na Nią siedziała nie zakłóciła celu rozmowy.
Długo by mówić. Trochę zawaliłam jako matka. Wydawało mi się, że robię dobrze. Dla Dziewczynek. Skupiona tak bardzo na tym by łapy ojca i nie ukrywam mojego nietuzinkowego odejścia od niego (bo nie da się ukryć, że okoliczności były dość precedensowe) nie wpłynęły na Dzieci, zapomniałam, że Dzieci niekoniecznie chcą być w to wszystko zaangażowane.

W każdym bądź razie nie zauważyłam, że Starsza czegoś szuka. Miejsca dla siebie w życiu. I chyba ja również...

Sądziłam, że ucieczka od byłego pozwoli mi wyjść od razu na prostą. Mentalnie, bo reszta nie ma aż tak dużego znaczenia. I tu się myliłam.
Wow... ile jeszcze przede mną. Końca nie widać.

Aha... Zapisuję się na studia. Muszę tylko zrobić sobie zdjęcia mojej paszczki. To dobry krok ku temu by odejść z tej pracy. Jest elementem przeszłości, z której nieudolnie próbuje się  otrzepać.

Będę zaglądać do Was Dziewczęta.

https://www.youtube.com/watch?v=2fngvQS_PmQ

44,791

gratulacje ..... i trzymam kciuki

44,792 Ostatnio edytowany przez Basia1973 (2015-11-03 14:07:32)

Cześć dziewczynki -miłego popołudnia.
Sponi- super gratulacje wielkie już 3 mam kciuki

44,793

Spo gratuluję.Tylko listopad się zaczął.Nie jest już za późno?

44,794 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2015-11-03 14:30:55)

Witajcie
skleroza zmusiła mnie do ponownego wyruszenia na zakupy, zmachałam się dość mocno. Dla odpoczynku przysiadłam się więc do Was.
Sponi> podziwiam, że chce Ci się w tym wieku uczyć. Gratuluję i życzę powodzenia.
Ela> cudny ten kot, ja w ogóle uwielbiam koty. Każdy obrazek z kotem, który wklejacie wywołuje u mnie uśmiech.

44,795

ja w domu mam dwa koty i jeden jest taki szary jak na tej fotce

44,796 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2015-11-03 17:19:16)

Kiedyś miałam kota biało-czarnego, takiego elegancika (czarny z białym krawatem i białymi skarpetkami). Wyjątkowy kocur,zawsze poruszał się z gracją, wcinał warzywa i trzymał porządek na podwórku- nawet pies się go bał wink .

44,797

U mnie obecnie też dwa szare biegają i trzy psy,a właściwie cztery,bo syn przyprowadził jeszcze jednego.Normalnie schronisko.U nas zawsze dużo czworonogów.

44,798

Miałam... Mieliśmy psa. Mądre bydle było. Kot został u niego. Wiem jednak, że mu tam dobrze. Może kiedyś przygarnę kota...

http://x2.zwala.pl/zwala01/fe2fc08700eda357888cfa27e61c05a9/

O właśnie. Tak czasem zachowywał się nasz kot...

44,799

http://www.nawesolo.net/upload/images/large/2015/01/wstawac_spiochy_kawa_stygnie_2015-01-22_07-09-44.jpg

Chociaż raz wyręczę nieudolnie Basię.

http://i.pinger.pl/pgr261/049423ae0006e5684e214896

44,800 Ostatnio edytowany przez Ba-Cha (2015-11-04 08:31:01)

http://imgup.pl/di/O5Y4/1aa25055d216.jpg

hiii Bulinka - jak to miło jak już na cafejce caffa paruje lol

witajcie Dziewuszki   

hallo Sonia  - dzisiaj to musowo musisz zaglądnąć ....  środa smile

Sponi zdradź tak troszkę - na jakie studia się zapisałaś ???
                              sama od siebie ???? czy w pracy przymus ????

pozdrawiam WSZYŚCIUTKIE  lol

44,801

http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/poranna-kawa-maddie.jpg

44,802 Ostatnio edytowany przez takasobiemamuśka (2015-11-04 10:19:47)

https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/07/12/14/26/coffee-842020__180.jpg

witam się w dzień loda, trochę bez energii....ale może przejdzie jak posłucham muzyki..
dobrego dnia wszystkim...
Nasz kocik też taki szaruś...

44,803

Ela - normalnie jestem pełna podziwu - "sza po ba" smile  dla Ciebie lol

44,804 Ostatnio edytowany przez Sponi (2015-11-04 10:50:12)

Ba-Cha napisał/a:

Sponi zdradź tak troszkę - na jakie studia się zapisałaś ???
                              sama od siebie ???? czy w pracy przymus ????

A i owszem. To kierunek związany trochę bardzo z moja pracą. Chciałam prawo, ale nie sądzę bym poradziła sobie z tak obszernym materiałem. Jeśli przetrwam 3 lata licencjatu, mogę wskoczyć na uzupełniające pod tym kątem.
Niemniej jednak kiedy pomyślę sobie jak narozrabiałam w swoim życiu, to co za problem.
Jestem już stara i nie ten mózg. Nie te siły, ale jeśli się człowiek zaprze....

goska_np napisał/a:

Sponi pozdrawiam-to już prawie rok jak się pojawiłaś-jak remont w mieszkaniu skończyłaś?

Gosiu
Pokoje jakoś ogarnęłam. A co do kuchni. Musiałam zweryfikować swoje plany co do wymarzonej kuchni. Bo chyba za bardzo zagalopowałam się w skupianiu na sobie. Dla Glist potrzebna była funkcjonalna kuchnia - zwykłe meble. Dostałam je od kogoś. A wiesz, że zaczynałam od przysłowiowej łyżeczki... Zostawiłam sobie te zabudowę ceglana pod zlewem. Chociaż tyle. Drzwiczek jeszcze (wstyd przyznać) nie ukończyłam, ale zrobię to.

A właśnie... Mamuś czy Ty mi możesz powiedzieć czy kładłaś glazurę na ścianie? A jeśli tak czy trzyma się to wszystko? Wypatrzyłam zwykłe płytki po 10 zł z metra w markecie. Muszę obłożyć ściany wokół brodzika. Ponieważ mieszkanie jest najmowane i mam niewiele pieniędzy, myślę że to może wystarczyć.

Eluś
Zadziwiasz mnie z każdym dniem smile  Obrazki świetne, serio smile A pamiętasz jak się wzbraniałaś przed nauką? Ty mój Kochany Milczku http://emotikona.pl/emotikony/pic/16icon_kiss.gif

Na miłe przedpołudnie odrobina nuty. Wiecie już o tym, że lubię tę dziewczynkę smile

44,805 Ostatnio edytowany przez takasobiemamuśka (2015-11-04 11:47:27)

hej Spo...dobrego dzionka
kładłam tak płytki...podest do brodzika podmurowałam z cegły z rozbiórki..nawet kawałków cegły... pokleiłam na zaprawe...jak  wyschło poleciałam klejem...zwykłym do płytek i opłytkowałam...płytki też były z resztek...najtańsze...zwracałam uwagę  tylko na kształt płytek i kolor...
jak na razie  ładnie wszystko się trzyma... smile
aaa..jeszcze jedno...jakbyś czasem musiała murek z cegły, czy pustaka układać na płytkach, które już są na podłodze...to musi być klej tzw płytka na płytkę..
na ścianach też kładłam...i wokół umywalki...i w rogu...gdzie prysznic....jeśli chodzi Ci o ściany na rogu tam gdzie kabina prysznicowa...to przed płytkami trzeba by taką masę...... pomalować nią te ściany....ona izoluje od wody...sprawdzę jak się nazywa...jakaś WODER W...z Atlasa to była...taka brązowa....
płytki też tanie...na zwykły klej...trzymają ładnie

44,806 Ostatnio edytowany przez Sonia2012 (2015-11-04 11:41:39)

czesc moje Lasencje smile
jak milusio, ze pamietacie o ...srodzie i lodzie.
Spo, jestem z Ciebie dumna...studia..w tym roku uda Ci sie wskoczyc?
Fajnie, ze Was zarazilam bakcylem, po Weronce, DeM, teraz Spo superowo smile))
Ja wlasnie wczoraj na zerowki nie poszlam, nie dalam rady...rozwiazuje prywatne sprawy.
Dzisiaj mam wyklad z chirurgii.
A ta wlasciwie to koncze za chwile wyklady i do szpitala na dlugie praktyki ide...
Szyje mundurek, zamowilam butki do kompletu i będę praktykowac....zaczynam za dwa tygodnie na odziale pediatrii. Zmienilam sobie grupe do praktyk...będę miała fantastyczne dziewczyny...jest nas siedem.
W ogole, bardzo ciezko bylo zmienic grupe...ale sie udalo. Dziewczyny mnie chciały smile nawet bardzo- jestem najstarsza. To było przemiłe, ze chciały mnie.

Spo zdradz jaki kierunek, umieram z ciekawosci smile

No i co?  loda? dzisiaj zimniasto smile

Mamuska...szacun wielki za Twoja prace  remont domu...jestem pelna podziwu smile

Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają.

Jest mnóstwo ludzi na świecie...którzy powiedzą Ci, że nie dasz rady. Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć - No to patrz!

44,807 Ostatnio edytowany przez takasobiemamuśka (2015-11-04 11:56:36)

Sonia...remont pomaga mi nie myśleć o kawałku zmarnowanego życia ...zajmuje ręce i głowę...
mam tylko nadzieeję, że jak już nie będę dawała rady fizycznie... tyle będzie spokoju w głowie,że przetrwam...
Trzymam kciuki za zaliczenia smile

44,808

"zajmuje rece i glowe"..dobrze, ze tak mozesz....ja pod wplywem stresu silnego wpadam w niemoc

Jest mnóstwo ludzi na świecie...którzy powiedzą Ci, że nie dasz rady. Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć - No to patrz!

44,809

och wzbraniała sie moja tepa głowa . Ale dzieki Tobie Spo ....
dzieki wielkie

44,810

Sonia2012 napisał/a:

"zajmuje rece i glowe"..dobrze, ze tak mozesz....ja pod wplywem stresu silnego wpadam w niemoc

Był taki czas, jeszcze w małżeństwie, że nie potrafiłam wymóc na sobie aktywności...apatia i niemoc....podejrzewam, że to depresja...ale jakoś się wygrzebałam...na szczęście na razie ten stan nie wraca...
Nabijam się, że wreszcie głowa zaczyna zwalczać wirusy bez dobrego antywirusa...albo sama go sobie stworzyła...kto to wie..

44,811

to jest duzo samozaparcia mamuska a malo kto potrafi

44,812

Mamuska...Twoje slowa "zajac glowe i rece" dla mnie na dzis,beda moja inspiracja, dziekuje smile

44,813 Ostatnio edytowany przez weronka44 (2015-11-04 14:31:34)

jest coś w tym co piszecie - powiedziałabym nawet, że zajęcie rąk pomaga głowie...  wszystko się wtedy lepiej w niej układa.  W pierwszym szoku po porzuceniu pomogło mi porządkowanie szaf... a już takie remonty jak robią Mamuśka i Sponi - musi działać smile

daje nam poczucie mocy -sprawczej smile i podnosi poczucie wartości - tego nigdy za mało

Sponi - kibicuję! /w sprawie szkoły też/

w ogóle uważam kobiety za nadgatunek smile

Jestem?

44,814

bo kobiety sa silniejsze

44,815

Dzień dobry smile

Juz dwa tygodnie mi zostało do zjazdu wink
Podziwiam Wasze zapały remontowe, tez mam w planie remont łazienki, ale sama nie dam rady, fachowca muszę poszukać, a na to trzeba troche kasy, moze jakos uzbieram mam nadzieje tongue

Weronko a Ty nie w Holandii ???mialas wyjechać w listopadzie, czy cos pokręciłam ???:/

Ladna pogoda dzisiaj u mnie wiec konczę pić kawkę i idę na spacerek.

Miłego popołudnia życzę wszyściutkim  smile

,,Nigdy nie  rezygnuj z celu tylko dlatego, że  osiągniecie go  wymaga czasu.Czas i tak upłynie".

44,816

och ... alika ... u nas mgła wiec pogoda dołowa
a ty pewnie juz liczysz dni do wyjazdu

44,817

Hejka wszystkim smile .
Sponi> fantastyczne to zdjęcie kota z myszą. Rewelacja smile .

44,818

Alika wyjeżdżam 19-go hmm

Jestem?

44,819

Mine tez pomoglo remontowanie,mialam zajecie a teraz ciesze sie efektow.Zrobilam juz lazienke troche kuchnie.Teraz pokoje chlopakow trzeba odswiezyc potem zbieram kase na reszte.Nareszcie moge sie urzadzic take jak mine sie podoba.Pozdrawiam
Spo gratuluje odwagi ja najwyzej NA jakis kurs moze sie zapisze.

44,820

weronka44 napisał/a:

Alika wyjeżdżam 19-go hmm

To jednak pomerdałam hmm  na miesiac czy dłuzej ??

,,Nigdy nie  rezygnuj z celu tylko dlatego, że  osiągniecie go  wymaga czasu.Czas i tak upłynie".

44,821

elzbieta47 napisał/a:

och ... alika ... u nas mgła wiec pogoda dołowa
a ty pewnie juz liczysz dni do wyjazdu

Właśnie od dzisiaj zaczełam odliczać smile

44,822

Dobry wieczór Dziewczęta...
Dziękuję za oklaski. Ja tego najnormalniej w świecie chcę. Nie czuję nacisku. Zwyczajnie chcę. Jeśli nie zaliczę sesji, przyznam się Wam. To potrafię - żyć z poczuciem porażki.

Kierunek prosty - administracja. Budżetówka i takie tam. Trochę z prawa. To mi nawet pasuje. Musi się udać.

Na dobranoc kilka wersów o walce o przetrwanie...

Życie to walka

Pewien uczeń znalazł raz kokon i przyniósł do pracowni biologicznej. Nauczyciel umieścił kokon w nieużywanym akwarium pod rozgrzaną lampą. Minął tydzień i w jego dolnej części zarysowała się szczelina. Uczniowie przyglądali się, gdy zaczął się lekko poruszać. Nagle w otworku pojawiły się delikatne czułki, potem głowa i cieniutkie nóżki. W czasie przerw zaglądano do pracowni biologicznej, by obserwować rozwój sytuacji. Do obiadu owadowi udało się uwolnić na wpół bezwładne skrzydełka, których ubarwienie wskazywało, że jest to paź królowej. Motyl wiercił się i kręcił, z trudem próbując wydostać się na zewnątrz, ale wyglądało na to, że utknął. Choć starał się ze wszystkich sił, zdawało się, iż nie uda mu się przecisnąć reszty ciała przez niewielki otwór.

Wreszcie jeden z uczniów postanowił mu pomóc. Wziął nożyczki, rozciął krępującą motyla warstwę kokonu i oczom wszystkich ukazało się coś na podobieństwo owadwóch pierwiastków, więc rudę wyrzucano na hałdę odpadów.

Pewnego dnia jeden z górników wziął kawał rudy za bryłę węgla i wrzucił do pieca. Gdy wyrzucał popiół, zobaczył, że dno pieca usłane jest grudkami czystego złota. Żar wypalił tellur zostawiając oczyszczone złoto. Odrzuconą rudę przetopiono, uzyskując fortunę.

Ludzie są jak ta ruda. Mamy w sobie złoto, lecz często konieczna jest próba ognia w wielkim piecu życia, by nas przemienić.

Anonim

Wow... Widok zapierający dech w piersiach.

http://b3.pinger.pl/f86a15cc08164a0d1e1357f6f0e762e5/4.jpg

A to jest ciekawe...

http://www.bodziec.c0.pl/wp-content/uploads/2012/09/zycie.jpg

44,823

Dobry...
Miłego....

44,824 Ostatnio edytowany przez Sponi (2015-11-05 08:08:38)

bulinka_1969 napisał/a:

Dobry...
Miłego....

Co Tobie Bulinko?

Widzę jakieś CBA, ja tego nie wstawiałam. Miał być inny obraz...

http://www.bodziec.c0.pl/wp-content/uploads/2012/09/zycie.jpg

Mam dziś sprawę w sądzie. Boję się...

44,825

heyy Dobry miłego Bulinko
witam wszyściutkie DZIEWCZYNKI lol
budzimy się do życia    http://imgup.pl/di/QB3Q/20130612104110-b.gif >>>> lol

caffa zapodana   http://imgup.pl/di/D5JN/dea04774f13e.jpg  zapraszam

Sponi tak też czułam,że administracje z przymusu musisz zrobić .... smile

mój Syncio robił licencjat z administracji .... jakąś samorzadową dokłanie nie pamiętam
ojjjjj miał chyba 8 rodzajów PRAW ....
chodziły z nim - takie "uczetylnice" co musiały skończyć ten lic . do pracy
one wszystkie jechały na piąteczkach smile  też dasz rady .... ale nauki jest dużo ...

ale się wymieniacie Alika zjeżdża a Weronka wyjeżdża lol

miłego słonecznego dnia lol WSZYŚCIUTKIM bez wyliczanki ....
zmykam przypilnować MAM z zastrzykiem ..... smile

Posty [ 44,771 do 44,825 z 64,916 ]

Strony Poprzednia 1 813 814 815 816 817 1,181 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018