kłopoty Polaków w Anglii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Strony Poprzednia 1 2 3 4

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 115 do 136 z 136 ]

115

Odp: kłopoty Polaków w Anglii
Ewika99 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Nie można dyskryminować jednych, a drugim pozwalać na wszystko - czy Ci się to podoba, czy nie.

Ot to, to. Pod tym zdaniem podpisuje sie rekoma i nogami. Tylko widzisz, ja uwazam, ze w sytuacji jaka obecnie panuje na naszym kontynencie to rasa biala jest najbardziej dyskryminowana. I prosze Cie, nie wyskakuj tylko ze stwierdzeniem, ze nie ma roznicy kto jaki ma kolor skory, bo roznice sa i to ogromne- w sposobie bycia, myslenia, kultury. I zebysmy sie wszyscy, w ramach solidarnosci z imigrantami, przemalowali na bezowo, to bariery kulturowe pozostana. Predzej sie Polak czy Litwin zzaklimatyzuje w UK niz przybysz z Afryki. To sie nazywa INNA KULTURA, a nie zaden rasizm.

Oczywiście, że inna kultura.
Ale trzeba było o tym wcześniej pomyśleć, zanim się zaczęły problemy.
NIE MA teraz ŻADNEGO wyjścia Z TWARZĄ z obecnej sytuacji.
Przynajmniej moim zdaniem.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa
Zobacz podobne tematy :

116 Ostatnio edytowany przez Jaguar (2016-09-20 22:08:51)

Cyngli napisał/a:

Polscy emigranci w UK nie spraszali muzułmanów do UK wiec o czym mieliśmy wcześniej myślec? Ja bym chciała mieszkac w Europie w której rządzą wartości podobne do moich. Nie zaliczam do takich morderstw honorowych, oblewania kwasem zon czy obrzezania dziewczynek.

117

w tej sytuacji chyba najmniej istotne jest szukanie wyjścia z twarzą. Kopa w zad i pa pa. Niech ci dobrzy muzulmanie podziękują tym niedobrym, że ludzie mają ich wszędzie serdecznie dosyć.

118 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-09-21 04:44:13)

Jaguar napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Polscy emigranci w UK nie spraszali muzułmanów do UK wiec o czym mieliśmy wcześniej myślec? Ja bym chciała mieszkac w Europie w której rządzą wartości podobne do moich. Nie zaliczam do takich morderstw honorowych, oblewania kwasem zon czy obrzezania dziewczynek.

Europa mogła pomyśleć wcześniej. Nie stawiam Polaków na czele Europy.

Adi, nigdy nie dadzą im tego kopa w tyłek. Bo rasizm, bo prawa człowieka, bo to, bo tamto. Głównie dlatego, że nie wszyscy muzułmanie to przestępcy, a segregacji nie ma jak dokonać - przynajmniej na razie nie wymyślili sposobu.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

119

Moim zdaniem Polski rząd i Polskie społeczeństwo jako nieliczni w Europie podchodzą do kwestii imigrantów ze zdrowym rozsądkiem tym bardziej biorąc pod uwagę naszą historię i krzywdy które nam wyrządzono w przeszłości powinniśmy się bronić przed falą "uchodźców"

Adi, nigdy nie dadzą im tego kopa w tyłek. Bo rasizm, bo prawa człowieka, bo to, bo tamto. Głównie dlatego, że nie wszyscy muzułmanie to przestępcy, a segregacji nie ma jak dokonać - przynajmniej na razie nie wymyślili sposobu."

Niestety przykry jest fakt , że władze krajów sąsiednich są nieudolni w dokonywaniu selekcji , ale można na pewno zatrzymać kolejne fale...po prostu odławiać i odsyłać...
przecież imigranci specjalnie swoje łodzie podtapiają żeby nasze Europejskie procedury pozwolły na ratowanie ich i przyjmowanie...dziwne , że te łodzie dopiero topią się przy  punktach kontrolnych nie??

3.01.2016 Bartuś

120

wiem Cyngli, logistycznie to byloby nie do ogarniecia,  ale pomarzyc mozna...

121

http://www.wykop.pl/link/3371271/erasmu … ich-zabic/

wideo dla wszystkich którzy uważają Europejczyków przeciwnych wpuszczaniu fali uchodźców do Europy, jako rasistów,  ksenofobów itp.

Chyba Europa to najbardziej tolerancyjny kontynent..NIESTETY

3.01.2016 Bartuś

122 Ostatnio edytowany przez authority (2016-09-25 15:22:17)

Z filmiku nie widać gdzie było to kręcone i nawet nie słychać nie mówiąc już o obrazie iż za drzwiami są czarni poza tym co innego np ruch narodowy a co innego normalny Polak. Każde nacjonalizmy są złe. Nikt nie mówi iż każdy czarny jest super a każdy biały to rasista, ksenofob. Po prostu SA pewne wąskie ale bardzo głośne aktywne środowiska podkreślam w każdym państwie.
Można tak dawać przykłady w nieskończoność z dwóch stron barykady  https://youtu.be/l82Rhp7SlJw
Gość który to publikuje na dodatek wierzy w raptilian - jaszczuroludzi big_smile, uważa iż generalnie kobiety lecą na kasę  jako mężczyzna zaprzeczam. Generalne Żydzi Arabowie, teorie spiskowe to cała jego działalność na wykopie co raczej nie przyczynia się do rzetelności jego materiałów.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

123

Już kiedyś pisałam, że dla mnie wykop.pl to nie jest wiarygodne źródło informacji.

124

Politycy nie uleczą obecnej sytuacji w Europie, oni tylko gadają. Zrobi to natura, ludzka natura. Po drugiej wojnie światowej, po zachodniej stronie żelaznej kurtyny rządzili głównie liberałowie, socjaldemokraci i inne lewicowe ugrupowania. To się zmienia, świat skręca w prawo. W umęczonej multi-kulti Francji partia Marine Le Pen o mało nie wygrała ostatnich wyborów, w Austrii w grudniu prezydentem zostanie najprawdopodobniej prawicowiec, przeciwnik imigracji. W Skandynawii i Niemczech coraz częściej dochodzi do ataków na "uchodźców" (kilka dni temu w niemieckim miasteczku przy granicy z Polską doszło do linczu, policja musiała eskortować uchodźców do ośrodka). Nieunikniony jest rozlew krwi. Krew tą będą mieli na rękach wielcy europejscy politycy, orędownicy wielokulturowości. Oni rządzą swoimi obywatelami, a powinni im służyć. Nie słuchali głosów sprzeciwu, to teraz zbiorą plon swojej ignorancji. Niestety.

"Wszys­cy się rodzą z wy­rokiem śmier­ci jak ma­wiają mędrcy."

125

zawsze smieszy mnie to ze Polacy siedza na benefitach.... ja i nikt z moich znajomych nie siedzi na benefitach... ja mieszkam w uk pracuje na cały etat mąż też płacimy podatki, wychowujemy córkę. kiedyś szef (anglik) spytał się jak dajemy rade z małym dzieckiem a ja mu odp o proste poprostu nie widzimy się po 4 dni 9wymieniamy się opieką) dla nich jest to nie do pomyślenia to oni siedza na zasiłkach i maja nas za nikogo a prawda jest taka że wolą przyjąć polaka bo bedzie robił niż angola który tylko kombinuje co zrobić aby nic nie robić. mieszkam w uk kilka lat mąż koło 9 i nigdy niekt nie był dlamnie niemiły. jak mam kogoś prosić o pomoc wole anglika ze strony polaków spotkało mnie wiele przykrych rzeczy ;(

Amanda Amelia - 22.08.2013

126

Potwierdzam to co pisze Joasia sam mam partnera biznesowego co zaczynał pracami w Anglii.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

127

To bardzo źle, że świat skręca w prawo. Trzeba robić wszystko, by do tego nie dopuścić.
Jak tak czytam Wasze posty to przyznaję co raz większą rację Cyngli. Za dużo dyskutujemy, a za mało robimy. Dziwi mnie Wasza postawa względem muzułmanów i brak tolerancji. No ale to zawsze polacy są skrzywdzeni.

128 Ostatnio edytowany przez X77 (2018-09-28 17:30:38)

beniaban, mglisty, Jaguar, Ewika99, adiaphora, CatLady(przynajmniej w tym temacie) to jedyne jeszcze zdrowe na umyśle osoby mające instynkt samozachowawczy i zdrowy rozsądek.

Czytając zaś pozostałe posty to aż obrzydzenie i odraza bierze człowieka. Coraz częściej co raz większą rację przyznaję tym, którzy uważają że lewactwo i poprawność polityczna to degeneracja umysłowa i obecna dżuma tocząca Europę.
Widząc też jak lewactwo stanowi/stanowiło sporą większość w naszym kraju to zaczynam też rozumieć czemu na przestrzeni lat Polska stała się śmietnikiem/Meksykiem Europy.

Tak swoją drogą to jakiś czas temu była wiadomość o pewnej działaczce lewicowej na rzecz "postawi i tolerancji względem muzułmanów" takiej jak właśnie Anai, która została zamordowana przez jednego z nich. Jak widać tragedia też potrafi mieć swoje mroczne poczucie humoru.

Tak czy inaczej, każdy normalny na umyśle będzie wyżej stawiał bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich oraz w ogóle pojęte dobro własne od tej patologicznej idei "poprawności politycznej" i "tolerancji" złodziei i morderców którzy nie dość że mordują to jeszcze nawołują do tego innych i to w imię swojej nie lepszej religii.

Prawdziwa przyjaźń damsko-męska istnieje tylko między bratem i siostrą oraz między gejem i lesbijską.

129 Ostatnio edytowany przez CatLady (2018-09-28 19:09:26)

X77 aż musiałam się cofnąć i przeczytać własne wypowiedzi bo zapomniałam, że w ogóle się tu wypowiadałam. smile

A wracając do tematu - ostanio chyba w Holandii sąd wydał zaniżony wyrok na afgańczyka za gwałt, bo jakby dostał wyrok cięższy, to by biedaka mogli wydalić z kraju. Taki litosciwy sąd... gwałcicielem się przejmuje, gwałciciela - przestępce! - chce za wszelką cenę zatrzymać w kraju! Tak bardzo są ogłupieni poprawnością polityczną!!! Dobrze, że ofiary, która ten gwałt zgłosiła nie oskarżyli o rasizm - tak do kompletu... Bo biedak nie wiedział, że nie wolno - inna kultura, której broń boże nie wolno krytykować, bo o też rasizm, nawet w takim kontekście.

Teraz słowo "rasizm" stało się chyba najgorszą możliwą obelgą - już widać mniej obraźliwie jest być gwałcicielem, niz rasistą.

130

Ja tez musialam cofnac sie kilka stron wstecz, by przypomniec sobie dyskusje, ale dalej w 100% popieram to, co napisalam smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili
  Sokrates   

07.05.2013- Czarus smile

131

"Tak czy inaczej, każdy normalny na umyśle będzie wyżej stawiał bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich oraz w ogóle pojęte dobro własne od tej patologicznej idei "poprawności politycznej" i "tolerancji" złodziei i morderców którzy nie dość że mordują to jeszcze nawołują do tego innych i to w imię swojej nie lepszej religii."

Dokładnie. Nie mamy wcale obowiązku przyjmować do siebie jakichkolwiek ludzi, ja wiem, że część z tych osób jest naprawdę poszkodowana, ale jak niby mamy oddzielić osoby, które są pokrzywdzone przez los od zwykłych brutali, przez których czulibyśmy się w niebezpieczeństwie we własnym kraju?

132 Ostatnio edytowany przez authority (2018-10-02 22:02:54)

To czemu przyjmujemy Ukraińców big_smile Jest traktat na który powołały się włochy oraz Grecja o solidarności w przyjmowaniu uchodźców. Polska mogła przyjąć np 5  i sprawa była by już dawno pozamiatana. Nie widzisz iż tu chodzi o debilną politykę postawienia się aby się postawić.

Poniżej ciekawa rozmowa z taśm Morawieckiego rozszyfrujcie o co mu chodzi.

Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku... i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier.... za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.

(…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier... i rowy, ku... kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania.

Matuszewska: No, ale to jest trudne.

Morawiecki: To... To jest trudne. To będzie... To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę.

Matuszewska: Tak.

Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa... Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota.

Matuszewska  „przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej”.
Morawiecki  „Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

133

A ja się zastanawiam co będzie z Polakami w UK teraz. Cały Brexit toczy się jak jakiś po*ebany autobus do przepaści i niczego nie można być już pewnym.

Mieszkam w tym kraju 18 lat, studiowałam, pracuję, ale już na przykład przez ileś lat nie miałam prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, no i doopa, bo mi tych lat nie doliczą do okresu bycia w kraju. Nie jest to katastrofa, bo wg ichnich założeń udowodnić muszę tylko 5 lat na kartę stałego pobytu, ale jakoże ten cały cyrk może się skończyć wylotem z Unii bez żadnej umowy, to moja karta będzie nic nie warta po 29 marca przyszłego roku. I co ja mam wtedy zrobić? Zostawić narzeczonego, wrócić do kraju i mieć przyszłe małżeństwo na odległość przez skypa??? A co z naszym domem i kredytem? Sprzedać i podzielić się po połowie?

I to te wszystkie ksenofobiczne świnie z Tory Party chcą nam (zresztą nie tylko Polakom) zrobić.

134 Ostatnio edytowany przez authority (2018-10-08 02:25:34)

Było za dobrze to teraz będzie tylko gorzej. May powinna podać się do dymisji. Czemu tak boi się suwerena tj ponownego referendum...
Teraz się doucz Liberalizm to ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością, ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny rynek. Liberalizm powstał w epoce oświecenia, w sprzeciwie wobec absolutyzmu i instytucji feudalnych. W XIX wieku stał się szerokim, postępowym ruchem politycznym. Początkowo miał często charakter antydemokratyczny. Z czasem jednak przyjął wartości demokratyczne w formie demokracji liberalnych. Liberalizm jest obecnie jednym z trzech dominujących stanowisk politycznych, obok konserwatyzmu i lewicy Najbardziej znaczący podział w ramach liberalizmu zachodzi między socjalliberałami a liberałami klasycznymi. Ja jestem gdzieś bliżej liberalizmu klasycznego.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

135

Ja wiem co to jest liberalizm klasyczny więc nie musisz mnie douczać. Douczaj tych co nie wiedzą.

Co do Brexitu, May nie może poddać się do dymisji, bo w ten sposób rozwaliłaby rząd torysów i spowodowałaby nowe wybory, których nie mają ani nikłej szansy wygrać. Zresztą, dowiodłaby tym samym, że spaprali negocjacje z Unią i nie mają żadnych pomysłów. Ten rząd jest określany co prawda jako najgorszy we wpółczesnej historii, ale opozycja labourzystów jest tak mierna, że zębami i pazurami się trzymają stołków.

Obie partie uwikłane są w ideologicznie motywowane gierki. Torysi (przynajmniej z tej najbardziej głośnej frakcji kompletnych lunatyków i cynicznych milionerów) chcą odciąć UK od Unii by kontrolować całkowicie rynek, zlikwidować zabezpieczenia pracownicze i wywalić emigrantów. Labourzyści pokroju Corbyna czy Mcdonnela chcą się dorwać do władzy i odcinając się od Unii wprowadzić swoje socjalistyczne pomysły. Co prawda obie te szalone frakcje są mniejszościami w obydwu partiach, ale skutecznie terroryzują resztę członków.

I tak sobie stoimy, my obywatele, pomiędzy jednym i drugim blokiem wariatów.

136 Ostatnio edytowany przez authority (2018-10-08 22:31:18)

Nie było do ciebie skasowali mój post i innej osoby. Nawet z postu na który odpowiedziałaś skasowali obrazek z wyników wyborów ze Szwecji. Pisałem iż dostałem ksywę Szwed ponieważ po partnersku traktowałem żonę. To jakiś user wleciał mi z lewakiem tak samo nazywając liberała gospodarczego skrajnym lewakiem.
Jak akurat nie mieszkam w UK ale cześć mojej rodziny owszem.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

Posty [ 115 do 136 z 136 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018