Wakacje 2016 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Wakacje 2016

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 87 ]

1

Temat: Wakacje 2016

Witajcie Netkobietki!

Planuję z narzeczonym nasze pierwsze wakacje, gdzie finanse nie będą nas jako tako ograniczać... I stąd pytanie: gdzie warto jechać? Interesuje nas relaks połączony z naszym zamiłowaniem do pływania i zwiedzania. Może być Polska, może być zagranica, byle by bezpieczna.

Czy są miejsca, które odwiedziłyście/odwiedziliście a są godne polecenia? A może są miejsca, których nie polecacie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :-)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wakacje 2016

Portugalia smile
Byłam w te wakacje i bardzo polecam. Dużo pięknych miejsc do zwiedzania: Porto, Lizbona, ale także Coimbra, która mnie najbardziej zachwyciła. Piękne, klimatyczne, średniowieczne miasto. Niesamowite wąskie i strome uliczki smile no i gdziekolwiek nie będziecie mieszkać, to blisko do oceanu smile w Portugalii dobrzez jest rozwinięta sieć pociagów. Nie ma problemow z dotarciem gdzie się chce.
No i raczej bezpieczny kraj, oczywiście w 100% nigdy nie bedziesz pewna, no ale tak myśląc, to lepiej wogóle z domu nie wychodzić (chociaż nie, to przecież w domu dzieje się najwięcej wypadków wink ). przygotuj się do podróży, zadbaj o dobre ubezpieczenie, osobiście polecam link4, i ruszajcie w podróż smile

3 Ostatnio edytowany przez maya03 (2016-01-11 16:26:53)

Odp: Wakacje 2016

Dziękuję Ci za odpowiedź! :-)
Na samym początku też myślałam o Portugalii, a w szczególności o wyspie Madera. A są jakieś hotele, które również są godne polecenia? Zawsze mam pietra przed zamawianiem czegoś w ciemno, często obawiam się, że wybiorę tzw. boobla. A co do bezpieczeństwa, to zgadzam się, że najwięcej wypadków dzieje się w domu. Ale mimo wszystko, to co się teraz na świecie wyprawia. . Aż strach myśleć (Egipt, Tunezja itp).

Czy jest jeszcze ktoś kto był w Portugalii? A może jakieś inne miejsce, co Was rozkochało?

Czekam dalej na Wasze odpowiedzi i rady, bo w Netkobietkach siła jest! :-*

4

Odp: Wakacje 2016

To ja zapraszam w swoje okolice. Szczecinek - Pojezierze Drawskie - kraina jezior. Więc pływać można czym i jak się tylko zamarzy: osobiście mocząc tyłek i przyległości smile, kajakiem, łódką, na nartach wodnych, żaglówką, statkiem itp. Do zwiedzania również znajdzie się co nie co. Dodatkowym atutem jest to, że blisko do morza (100km). Więc następne możliwości pływackie smile

Odp: Wakacje 2016
maya03 napisał/a:

Dziękuję Ci za odpowiedź! :-)
Na samym początku też myślałam o Portugalii, a w szczególności o wyspie Madera. A są jakieś hotele, które również są godne polecenia? Zawsze mam pietra przed zamawianiem czegoś w ciemno, często obawiam się, że wybiorę tzw. boobla. A co do bezpieczeństwa, to zgadzam się, że najwięcej wypadków dzieje się w domu. Ale mimo wszystko, to co się teraz na świecie wyprawia. . Aż strach myśleć (Egipt, Tunezja itp).

Czy jest jeszcze ktoś kto był w Portugalii? A może jakieś inne miejsce, co Was rozkochało?

Czekam dalej na Wasze odpowiedzi i rady, bo w Netkobietkach siła jest! :-*

Chorwacja smile Jestem zakochany w niej od pierwszego spojrzenia. Krystalicznie czysta woda plus świetne warunki do pływania. Niezwykle życzliwi i sympatyczni ludzie. Ciekawa kuchnia i język, pasjonująca historia tego kraju. Zapierające dech w piersiach klimatyczne i romantyczne krajobrazy. Zabytki, które można spotkać dosłownie na każdym kroku. Przyjazna turystom infrastruktura.

6

Odp: Wakacje 2016
maya03 napisał/a:

wakacje, gdzie finanse nie będą nas jako tako ograniczać...

Musisz to doprecyzować, przynajmniej w jakichś zarysach.
Ograniczenie finansowe jest jednak pojęciem względnym wink

maya03 napisał/a:

I stąd pytanie: gdzie warto jechać? Interesuje nas relaks połączony z naszym zamiłowaniem do pływania i zwiedzania. Może być Polska, może być zagranica, byle by bezpieczna.

Jak doprecyzujesz pierwszą kwestię, to pewno będzie więcej odpowiedzi.

maya03 napisał/a:

Na samym początku też myślałam o Portugalii, a w szczególności o wyspie Madera. A są jakieś hotele, które również są godne polecenia? Zawsze mam pietra przed zamawianiem czegoś w ciemno,

Portugalia jak najbardziej jest godna polecenia.
Madera też. Zwiedzania (zabytków) mniej niż w Portugalii kontynentalnej (właściwie tylko Funchal i Wąwóz Zakonnic), ale za to przyrodniczo wyspa fantastyczna.
Mnie zachwyciła też Albania.
Podobnie jak Bbasia wskazałabym też miejsca w Polsce np. właśnie Pojezierze Drawskie, Bory Tucholskie, Lubuskie.

Widziałam Wielbicielu, że będziesz zachwalał Chorwację smile

7

Odp: Wakacje 2016
luc napisał/a:

Portugalia jak najbardziej jest godna polecenia.

Fantastyczna, polecam. Zjeździłam wszerz i wzdłuż. Warto jednak pojechać po okresie wakacyjnym, bo dużo taniej i mniej ludzi.
I miejsce dla mnie bajeczne Santorini, ale ja zakochana jestem w greckich wyspach.

8

Odp: Wakacje 2016
in_ka napisał/a:


I miejsce dla mnie bajeczne Santorini, ale ja zakochana jestem w greckich wyspach.

Prawda - Santorini ( i wiele wysp greckich) też piękna, ale także najlepiej pojechać poza sezonem: taniej, mniej ludzi i nie tak upalnie (ja "zaliczyłam" 42 stopnie C na Santorini).

9 Ostatnio edytowany przez in_ka (2016-01-11 21:14:17)

Odp: Wakacje 2016
luc napisał/a:
in_ka napisał/a:


I miejsce dla mnie bajeczne Santorini, ale ja zakochana jestem w greckich wyspach.

Prawda - Santorini ( i wiele wysp greckich) też piękna, ale także najlepiej pojechać poza sezonem: taniej, mniej ludzi i nie tak upalnie (ja "zaliczyłam" 42 stopnie C na Santorini).

dlatego wybieram wiosnę lub jesień,
a maj na Krecie, kiedy kwitną oleandry, cudny smile

10

Odp: Wakacje 2016
in_ka napisał/a:

dlatego wybieram wiosnę lub jesień,
a maj na Krecie, kiedy kwitną oleandry, cudny smile

To zdecydowanie najlepsza pora.
Oleandry i inne (głównie moje ulubione bugenville) kwitną w Grecji całe lato wink
Rozmarzyłam się...

11 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-01-13 00:08:57)

Odp: Wakacje 2016

Grecja, Włochy, Chorwacja, Hiszpania są piękne. Mnie w tym roku zaciekawiły Wyspy Kanaryjskie. Czy był ktoś może już na tej wyspie?
Zastanawiam się tylko gdzie kupować gotówkę na wakacje, czy wymienić ją w takim [spam] czy stacjonarnie?
Jak Wy robicie?

Odp: Wakacje 2016

Luc, zostałem zatem rozpracowany smile W 2015 roku podziwiałem wyjątkowej urody oleandry przed chorwackimi hotelami i domami. Dobrze im w tym klimacie smile

13

Odp: Wakacje 2016
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Luc, zostałem zatem rozpracowany smile W 2015 roku podziwiałem wyjątkowej urody oleandry przed chorwackimi hotelami i domami. Dobrze im w tym klimacie smile

Nie maskujesz się specjalnie, więc i trudności nie miałam wink

14 Ostatnio edytowany przez in_ka (2016-01-12 18:13:06)

Odp: Wakacje 2016
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

W 2015 roku podziwiałem wyjątkowej urody oleandry przed chorwackimi hotelami i domami. Dobrze im w tym klimacie smile

Nie zakochałam się w Chorwacji, ale za to Plitwickie mnie urzekły i uratowały. Ukrop był okrutny, w środku lata, a na jeziorach ulga przed upałem.
I te cykady nad morzem spać nie pozwalały.
https://www.youtube.com/watch?v=OsDUcn8oQmg
Na dodatek małe trzęsienie ziemi, tam mnie dopadło, bardzo dziwne uczucie przyznam.

teklata56 napisał/a:

Mnie w tym roku zaciekawiły Wyspy Kanaryjskie. Czy był ktoś może już na tej wyspie?

Wyspy Kanaryjskie, a może Wyspy Szczęśliwe. Byłam na Gran Canarii, w lutym. Mały kontynent, tak o niej mówią i rzeczywiście wielka różnorodność. Polecam. W 2 tygodnie zjeździ się wszystko, co interesujące. No, ale my najmniej czasu spędzaliśmy na plażach, chociaż playa de ingles obowiązkowo.

15 Ostatnio edytowany przez Wielbiciel Lidiji Bacic (2016-01-13 21:11:31)

Odp: Wakacje 2016
in_ka napisał/a:
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

W 2015 roku podziwiałem wyjątkowej urody oleandry przed chorwackimi hotelami i domami. Dobrze im w tym klimacie smile

Nie zakochałam się w Chorwacji, ale za to Plitwickie mnie urzekły i uratowały. Ukrop był okrutny, w środku lata, a na jeziorach ulga przed upałem.
I te cykady nad morzem spać nie pozwalały.
https://www.youtube.com/watch?v=OsDUcn8oQmg
Na dodatek małe trzęsienie ziemi, tam mnie dopadło, bardzo dziwne uczucie przyznam.

teklata56 napisał/a:

Mnie w tym roku zaciekawiły Wyspy Kanaryjskie. Czy był ktoś może już na tej wyspie?

Wyspy Kanaryjskie, a może Wyspy Szczęśliwe. Byłam na Gran Canarii, w lutym. Mały kontynent, tak o niej mówią i rzeczywiście wielka różnorodność. Polecam. W 2 tygodnie zjeździ się wszystko, co interesujące. No, ale my najmniej czasu spędzaliśmy na plażach, chociaż playa de ingles obowiązkowo.

Nigdy nie zapomnę zwiedzania Plitvickich Jezer smile Magia tego miejsca jest niesamowita! 
Widzisz, a mnie cykady usypiają smile
Luc, maskowanie nie stanowi mojej bajki smile

16

Odp: Wakacje 2016
maya03 napisał/a:

Witajcie Netkobietki!

Planuję z narzeczonym nasze pierwsze wakacje, gdzie finanse nie będą nas jako tako ograniczać... I stąd pytanie: gdzie warto jechać? Interesuje nas relaks połączony z naszym zamiłowaniem do pływania i zwiedzania. Może być Polska, może być zagranica, byle by bezpieczna.

Czy są miejsca, które odwiedziłyście/odwiedziliście a są godne polecenia? A może są miejsca, których nie polecacie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :-)


W dzisiejszych czasach nigdzie nie jest bezpiecznie. Pięknie jest na Chorwacji np w Makarska, Novi Vinodolski - byłam tam stąd wiem, że warto tam jechać,w morzu woda błękitna. pogoda zapewniona. Ale równie dobrze można wakacje spędzić nad naszym pięknym Bałtykiem, w Szczawnicy, na Mazurach - takich miejsc jest sporo,nic tylko wybierać, pakować bagaże i jechać. smile

17

Odp: Wakacje 2016

Tak tak! też zdecydowanie polecam Portugalię! ja z kolei byłam na południu, w Algarve, gdzie jak nie przepadam za plażami, byłam zachwycona! przepiękne klify, cudna pogoda, wspaniały ocean. smile ale jeśli bym teraz jechała, zdecydowałabym się na objazdówkę (samodzielnie zorganizowaną) - tydzień 9 dni po Portugalii, 5 dni leżakowania. smile

krupczykasia napisał/a:

Portugalia smile
Byłam w te wakacje i bardzo polecam. Dużo pięknych miejsc do zwiedzania: Porto, Lizbona, ale także Coimbra, która mnie najbardziej zachwyciła. Piękne, klimatyczne, średniowieczne miasto. Niesamowite wąskie i strome uliczki smile no i gdziekolwiek nie będziecie mieszkać, to blisko do oceanu smile w Portugalii dobrzez jest rozwinięta sieć pociagów. Nie ma problemow z dotarciem gdzie się chce.
No i raczej bezpieczny kraj, oczywiście w 100% nigdy nie bedziesz pewna, no ale tak myśląc, to lepiej wogóle z domu nie wychodzić (chociaż nie, to przecież w domu dzieje się najwięcej wypadków wink ). przygotuj się do podróży, zadbaj o dobre ubezpieczenie, osobiście polecam link4, i ruszajcie w podróż smile

18

Odp: Wakacje 2016

Dziękuję za ogrom odpowiedzi! :-)
W tym roku, stawiamy więc na Portugialię, a może jakiś krótki rejs jesienią padnie na Grecję, Chorwcję lub Hiszpanię.

JESTEŚCIE WSPANIALI! :-)

Odp: Wakacje 2016

Proponuję wakacje w górach i hotel dla rodzin z dziećmi - klimczok w szczyrku, który jest jednym z ciekawszych tego typu miejsc w górach - dużo atrakcji, dobra lokalizacja jeśli lubisz aktywny wypoczynek, baseny itp. polecam

20

Odp: Wakacje 2016

Portugalia górą!! big_smile nie będziecie żałować smile ]jeśli tylko mogę coś doradzić - zdecydujcie się na porę, gdzie jeszcze nie ma wielu turystów, a pogoda jest piękna - ja byłam w pierwszej połowie czerwca - mieliśmy 35 stopni i puste plaże! smile nikt nie siedział nam na głowie. w miastach to inaczej - tam zawsze są ludzie smile

maya03 napisał/a:

Dziękuję za ogrom odpowiedzi! :-)
W tym roku, stawiamy więc na Portugialię, a może jakiś krótki rejs jesienią padnie na Grecję, Chorwcję lub Hiszpanię.

JESTEŚCIE WSPANIALI! :-)

Odp: Wakacje 2016

ja się w tym roku wybieram na bali i gili wink trafilam na wyprawanabali i postanowilam zaryzykowac i ruszyc na urlop juz w marcu! bede odpoczywać i poznawać siebie, a że trafie do raju na ziemi, to już wgl bajka ;)co prawda wybieram się sama, ale może to i lepiej w tej sytuacji bo wreszzcie bede mogla zrobic coś do siebie!

22

Odp: Wakacje 2016
luc napisał/a:

Portugalia jak najbardziej jest godna polecenia.


zdecydowanie! Piękna i jak dla nas egzotyczna (nawet ichniejszy gotyk/renesans ma zupełnie innych charakter niż ten bardziej europejski), w środku zimy kwitną kolorowe kwiaty, temp. ~10-15st czyli wiosna jak na nasze warunki. Jak dla mnie Lizbona - to jedna z ładniejszych stolic europejskich. W przeciwieństwie do innych południowców, (chyba większość w dużych miastach) Portugalczyków porozumiewa się w obcych językach, są życzliwi, pomocni.

luc napisał/a:

Madera też. Zwiedzania (zabytków) mniej niż w Portugalii kontynentalnej (właściwie tylko Funchal i Wąwóz Zakonnic), ale za to przyrodniczo wyspa fantastyczna.

Madera ...? co kto lubi. Południowa część wyspy - obrzydliwa! od lotniska, hen daleko na zach cały stok uwalony domkami, kurortami, drogami, turystami i tymi, co oskubują turystów. Zwiedzanie - pomnik z wielki przyrodzeniem słynnego Maderczyka, jego muzeum... jeśli ktoś chce koniecznie wydać pieniądze, to może coś tam pozwiedzać, ale nawet ogród Monte nie umywa się do tego, co można zobaczyć np. w Quinta da Regaleira w Sintrze, a cena znacznie wyższa.
Natomiast północe wybrzeże, szczyty, przyroda - piękna smile

23

Odp: Wakacje 2016

Averyl, czy jest jakieś konkretne miejsce na północnym wybrzeżu, które chętnie odwiedziłbyś/odwiedziłabyś ponownie? :-)
My planujemy wybrać się na koniec czerwca do początku lipca... będzie zapewnie gorąco i tłocznie, jak to w sezonie... może damy rade :-)

Mamy też problem z wyborem hotelu. Tyle pięknych zdjęć serwują nam strony pośrednicze, a opinie często bywają średnie... A to jeden pan trafił na pokój ruinę, a to jedna pani była niezadowolona z pokoju, bo zupełnie inny niż zamawiała... Czy są jakieś hotele w Portugalii, które szczerze polecacie bądź odradzacie?

Serdecznie pozdrawiam, Maya

24

Odp: Wakacje 2016

Mieszkałam w Funchal, więc nie doradzę Ci hotelu w pł. cz. Generalnie w pł. cz. są małe miasteczka, a ruch turystyczny skupia się na pd. wyspy. Jeśli chcesz szukać na pł - to w większych miastach jak Sao Vicente, Porto da Cruz, Canical czy na zach. - Porto Moniz. Większość doradza stolicę na bazę, albo optymalnym sposobem jest wynajęcie samochodu - dzięki czemu ma się dużą niezależność (większość lewad zaczyna się "gdzieś" na parkingu, chodzisz po lewadzie, a potem musisz zejść tą samą drogą, nie wiele szlaków tworzy jakieś sensowne pętle).
Opcja z samochodem jest raczej dla dobrych kierowców - bo drogi są kręte, strome, jest ich olbrzymia plątanina. Wrzuć sobie na YT drogi na Maderze, a na pewno znajdziesz filmiki - jak wygląda podróż. Sama wyspa nie jest duża 50x20 km, chociaż z racji krętych dróg czas przejazdu jest dość długi.
Zabrakło mi czasu na zach. część wyspy - pewnie obejrzałabym kilka miejsc właśnie tam.

25 Ostatnio edytowany przez luc (2016-01-26 17:25:53)

Odp: Wakacje 2016
Averyl napisał/a:

Madera ...? co kto lubi. Południowa część wyspy - obrzydliwa! od lotniska, hen daleko na zach cały stok uwalony domkami, kurortami, drogami, turystami i tymi, co oskubują turystów. Zwiedzanie - pomnik z wielki przyrodzeniem słynnego Maderczyka, jego muzeum... jeśli ktoś chce koniecznie wydać pieniądze, to może coś tam pozwiedzać, ale nawet ogród Monte nie umywa się do tego, co można zobaczyć np. w Quinta da Regaleira w Sintrze, a cena znacznie wyższa.
Natomiast północe wybrzeże, szczyty, przyroda - piękna smile

Rzeczywiście - co kto lubi.  Południowa część wyspy wcale obrzydliwa nie jest, a zbocza rzeczywiście usiane są domkami i malutkimi miejscowościami, wioseczkami właściwie. To stanowi o uroku tej części wyspy. To właśnie tu, zauroczony widokami, malował swoje obrazy... Winston Churchill.
Stolicy w ogóle nie polecam Autorce do mieszkania, a właśnie wynajęcie czegoś poza miastem - jest mnóstwo małych miejscowości. Do stolicy można zrobić jednodniowy wypad i wystarczy.
Pomnika, o którym piszesz, ani jego muzeum nie oglądałam, a ogrody (bo jest więcej niż jeden) na wzgórzu Monte godne polecenia.
Kurorty spokojnie można omijać (zresztą czynię to gdzie się tylko da), a poza nimi nie tylko nie ma oskubywania turystów, a wręcz przeciwnie, przy życzliwości rdzennych mieszkańców. Ale by tego doświadczyć trzeba się powłóczyć po miejscach poza turystycznymi szlakami.
Pisałam już wcześniej - przyrodniczo wyspa jest fantastyczna.
Można też poszukać polskich śladów np. króla Warneńczyka, który jak wiadomo wink nie zginął pod Warną wink i dokonał żywota właśnie na Maderze (jest tam "jego" opuszczony dom, grób, można też o tym porozmawiać z Maderczykami). 

maya03 napisał/a:

Mamy też problem z wyborem hotelu. Tyle pięknych zdjęć serwują nam strony pośrednicze, a opinie często bywają średnie... A to jeden pan trafił na pokój ruinę, a to jedna pani była niezadowolona z pokoju, bo zupełnie inny niż zamawiała...

Averyl napisał/a:

Mieszkałam w Funchal, więc nie doradzę Ci hotelu w pł. cz. Generalnie w pł. cz. są małe miasteczka, a ruch turystyczny skupia się na pd. wyspy. Jeśli chcesz szukać na pł - to w większych miastach jak Sao Vicente, Porto da Cruz, Canical czy na zach. - Porto Moniz. Większość doradza stolicę na bazę, albo optymalnym sposobem jest wynajęcie samochodu - dzięki czemu ma się dużą niezależność (większość lewad zaczyna się "gdzieś" na parkingu, chodzisz po lewadzie, a potem musisz zejść tą samą drogą, nie wiele szlaków tworzy jakieś sensowne pętle).
Opcja z samochodem jest raczej dla dobrych kierowców - bo drogi są kręte, strome, jest ich olbrzymia plątanina. Wrzuć sobie na YT drogi na Maderze, a na pewno znajdziesz filmiki - jak wygląda podróż. Sama wyspa nie jest duża 50x20 km, chociaż z racji krętych dróg czas przejazdu jest dość długi.
Zabrakło mi czasu na zach. część wyspy - pewnie obejrzałabym kilka miejsc właśnie tam.

Maya - wyspa jest tak mała, że w ciągu ok. 10 dni można ją zjeździć wzdłuż, wszerz i w poprzek.
Funchal nie polecam do zamieszkania, chyba, że lubisz tłok i gwar. Jeżeli szukasz spokoju, to najlepiej wynająć domek na zachód od stolicy, ale po południowej stronie wyspy. Strona północna zwykle jest zachmurzona i wietrzna. My wynajęliśmy domek przez bookingcom i wszystko było tak jak trzeba. Położony był na zboczy usianym (ale w pewnych odległościach) małymi domkami - co tak nie podoba się Averyl wink - domek był komfortowy, okolica cicha, a część nocy spędzaliśmy na tarasie z widokiem na ocean (wcześniej obserwując zachód słońca).
Tak jak wskazała Averyl - dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu - można odebrać i oddać na lotnisku. Jesteś wtedy w stanie zjeździć dosłownie całą wyspę. Drogi raczej nie dla początkujących kierowców (część jest krętych i stromych), ale są to drogi dobre (stare już są w większości pozamykane - niektórymi można jeszcze przejechać dla adrenaliny wink). 
Maya - jeśli lubicie chodzić po górach, to koniecznie trzeba wejść na najwyższy szczyt wyspy - Pico Ruivo - widoki są fantastyczne.

26

Odp: Wakacje 2016

Annimka - na pewno polecasz połowę czerwca w Portugalii? tongue A Festiwal Św. Antoniego? Tłumy, co ja mówię... Dzikie tłumy na ulicach Alfamy i nie tylko. Jeśli ktoś lubi klimaty karnawału w Rio to polecam właśnie 12.06, ale jak ktoś szuka spokoju, wyciszenia i swobodnego zwiedzania, to odradzam smile

Portugalia jest rzeczywiście piękna. Szczególnie polecam ze względu na mnogość ryb i owoców morza. Mmm, pycha! smile Warto wybrać się też na Targ Złodziei, ale to już odsyłam do przewodników i "oprowadzaczy" - oni najbarwniej o tym cudzie świata opowiedzą smile

A co ja polecam na wakacje z Lubym? Myśleliście o Bułgarii? My się przymierzamy: http://www.itaka.pl/no-limits/bulgaria/ … p;childs=0

Może zdam relację smile

27 Ostatnio edytowany przez cslady (2016-01-26 23:13:51)

Odp: Wakacje 2016

Dziewczyny, ale w Polsce też jest fajnie np. Mazury, albo taka Jura Krakowsko Częstochowska, możecie się zaszyć w hotelu ze SPA - spam , co ważne jest taniej niż zagranicą, a teraz dodatkowo ceny mogą skoczyć w góre, nie mówiąc już o tym, że Polska jest piękna - morze, góry, jeziora, bory, lasy, wszystko co chcecie, dzika przyroda, parki, rezerwaty. Zachęcam by chociaż rozważyć taką opcje smile

28 Ostatnio edytowany przez in_ka (2016-01-26 23:33:25)

Odp: Wakacje 2016
ColdMary napisał/a:

Myśleliście o Bułgarii?

piękny Nessebar, zależy co kto lubi?
hotele i plaże - Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, czy właśnie starą Bułgarię, ja byłam w Sozopolu - super i plaże i stare miasto, polecam smile
a smak owoców wygrzanych, w słońcu - niepowtarzalny i na dodatek tanio, na wszystko człowieka stać wink

29

Odp: Wakacje 2016

Dziękuję za odpowiedzi :-)
Wybraliśmy najpiękniejszy hotel, jaki tylko, biuro podróży nam zaoferowało. Jest on położony o 3km od centrum (Funchal). Jesteśmy nastawieni na poznanie choć części tej wyspy, więc jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie to chętnie poczytam! :-) Lubimy lekki gwar. Na codzień mieszkamy w dość cichym miasteczku... Troszke wesołego hałasu nam nie zaszkodzi :-)

Całuję, Maya

30

Odp: Wakacje 2016

Jak się was tak czyta, to człowiek marzy, żeby już było ciepło, widno i słonecznie.... Ja w tym roku raczej na wakacje zorganizowane się udam i myślę o Bułgarii. Co lepsze, Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg?

31

Odp: Wakacje 2016
Minky napisał/a:

Jak się was tak czyta, to człowiek marzy, żeby już było ciepło, widno i słonecznie.... Ja w tym roku raczej na wakacje zorganizowane się udam i myślę o Bułgarii. Co lepsze, Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg?

To wszystko zależy jakie przyjmiesz kryteria. Co preferujesz.

32

Odp: Wakacje 2016

Minky - wejdź sobie na stronę Itaki i znajdź wycieczkę "Randka z Drakulą". Bardzo dobra cena, no i słynne Złote Piaski. Jak sobie wejdziesz w wyszukiwarkę, to wybierasz Bułgarię jako kierunek i wyskoczą Ci też inne propozycje, ale moim zdaniem ta jest najciekawsza i ma dobry stosunek ceny do atrakcji smile

Kasis7788 - jeśli chodzi o Polskę, to jest fajna na weekendowy wypad. Natomiast pełny urlop w Polsce to samobójstwo. Nie tylko jeśli chodzi o samopoczucie, ale też o finanse. Niestety, ale nasz kraj jest cholernie drogi w sezonie wakacyjnym. I co gorsze - wcale nie oferuje za te kosmiczne ceny lepszej jakości. A narzekanie na plaży, czy gdziekolwiek - masakra... Polacy niestety nie potrafią się zrelaksować i wyluzować na urlopie. Wszędzie narzekanie, marudzenie, szarpanie sobie i innym nerwów, a najbardziej lubię przepychanki. Wszędzie. W kolejkach, na ulicy, w kolejce na parking, na polu namiotowym. Dosłownie wszędzie. Dlatego my, jeśli już jeździmy po Polsce, to tylko w weekendy, albo w środku tygodnia, w czas "pracujący", a nie wakacyjny i z reguły omijamy wszelkie kurorty, czy miejsca oblegane przez turystów.

33

Odp: Wakacje 2016

Chorwacja polecam piękne miejsce i do odpoczynku i do popływania:) Ja byłam kiedyś z biurem podróży itaka i super odpoczęłam a jak siostra jechała autem to narzekała. Więc chyba miło sobie spędzić czas zobacz jak tu pięknie http://www.itaka.pl/wycieczki/chorwacja … p;childs=0

34

Odp: Wakacje 2016

Jak by mnie było stać to Meksyk

35

Odp: Wakacje 2016

Z urlopem w Polsce to jest tak, szczególnie jeśli chodzi o polskie morze, które uwielbiam zresztą: szukasz kwatery, znajdujesz, cena wydaje się być ok, masz 2 tygodnie urlopu, przez 10 dni pada, dzieci marudzą, bo chcą się kąpać, gofry kosztują 14 zł, podobnie jak czereśnie, na każdym rogu stoisko z bazarowymi atrakcjami - koniki, samochodziki itd, itp. jedna rundka 5 min - 20 zł (dla jednego dziecka oczywiście). Jedyną porządną atrakcją w okolicy jest park linowy, super, ale też kosmicznie drogi, poza tym jak leje to i do parku linowego nie pójdziesz. Wolę jechać za granicę. Mówisz o tym?  http://www.itaka.pl/wycieczki/bulgaria/ … p;childs=0 Myślę, że jednak w tym roku będą Złote Piaski smile

36

Odp: Wakacje 2016

Ze wspomnianych w tym wątku:
Madera - moim zdaniem piękna wyspa, zrobiła na mnie dużo większe wrażenie niż np. Dominikana. Przepiękna roślinność, wprost cudowna. Jeśli ktoś lubi spacery/wycieczki tym bardziej będzie zachwycony, mogąc korzystać z licznych lewad. smile
Chorwacja też bardzo ładna, niestety nie widziałam Dubrownika, bo byłam na pn, więc bardziej opłacało się zgłębiać tamte rejony niż gnać na drugi koniec. Ale Dubrownik na pewno kiedyś zobaczę.
Co do Meksyku - intrygujący, inny, ale klimat mało przyjemny (bardzo duża wilgotność, gorąco).

Minky napisał/a:

Z urlopem w Polsce to jest tak, szczególnie jeśli chodzi o polskie morze, które uwielbiam zresztą: szukasz kwatery, znajdujesz, cena wydaje się być ok, masz 2 tygodnie urlopu, przez 10 dni pada.

Z pogodą masz trochę racji, trzeba się wstrzelić. Jednak jeśli już uda się załapać na słoneczko, to jest bardzo przyjemnie. Wydaje mi się, że nad polskie morze najlepiej jechać w czerwcu (ale nie pod koniec, tylko bardziej początek). Ładnie, ciepło, pogoda w miarę stabilna i nie ma tłumów, osobiście mam duży sentyment do Helu. Ładne plaże - owszem, ale także spory kawałek ścieżek rowerowych, więc można się przejechać na sam koniec. Ścieżka bardzo ładnie odizolowana od ulicy sporym pasem zieleni, do dzisiaj pamiętam zapach dzikiej róży, która kwitła. A od drugiej strony oczywiście Zatoka Pucka. smile

37

Odp: Wakacje 2016

Polecam w szczególności wakacje z Niemiec, które organizuje biuro podróży Proxima Travel. Wycieczki z Niemiec są nawet o 50% tańsze. A ja z chęcią wybrałabym się na wakacje 2016 do słonecznej Hiszpanii.

38

Odp: Wakacje 2016

ja się zastnawiam nad kierunkiem chorwacja, ewentualnie Albania. Chociaż np. myślę też nad Bułgarią albo Wyspami kanaryjskimi. nie wiem czy są bezpieczne. Chciałabym wybrać dobre miejsce

39

Odp: Wakacje 2016

Minky - tak, dokładnie o tej wycieczce Itaki mówię. Moim zdaniem ekstra propozycja. Bezpiecznie, pięknie i cuuudne widoki. No i masz pewność, że Cię biuro nie oszuka i nie zostawi gołej i nieco mniej wesołej w obcym kraju smile A z tym wypoczynkiem nad polskim morzem to trafiłaś w sedno tongue My mamy jedną, w miarę zjadliwą miejscówkę (Karwia), bo nocleg w pensjonacie, który prowadzi znajoma, blisko do piaszczystej plaży i w sumie nie ma aż takich tłumów jak w innych miejscowościach obok. Ale tak czy inaczej - ceny przerażają. W zeszłym roku się zdenerwowałam, bo zgubił nam się kapelusz dla dziecka, a drugi jak na złość został zalany jogurtem (tak, nieszczęścia chodzą parami) i szukałam czegoś w tych kioskach z akcesoriami na plażę. Znalazłam - za 79zł. Myślałam, że gościa uduszę gołymi rękami. 79 złotych za kawałek materiału - nieusztywniany tongue W tym roku jak Luby wpadnie na pomysł wyjazdu - choćby na weekend - nad polskie morze, to zażądam rozwodu z orzeczeniem o winie tongue

40

Odp: Wakacje 2016

no to ostatnio się zastanawiałam co, gdzie pojechać a już mam- kupiłam. Tym razem wykupiłam Bułgarię. Myślę, ż eto dobry kierunek. Był ktoś? Powiedzcie co polecacie zobaczyć w bułgarii? Złote piaski? Co kupić, jakie pamiątki? Jakie są ceny?

41

Odp: Wakacje 2016

nie byłam w bułgarii ale opinie słyszałam pozytywne, i cenowo jest porównywalna ponoć do polskich wakacji, mnie się marzy Meksyk, może kiedys

42 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2016-02-27 16:24:28)

Odp: Wakacje 2016
in_ka napisał/a:
ColdMary napisał/a:

Myśleliście o Bułgarii?

piękny Nessebar, zależy co kto lubi?
hotele i plaże - Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, czy właśnie starą Bułgarię, ja byłam w Sozopolu - super i plaże i stare miasto, polecam smile
a smak owoców wygrzanych, w słońcu - niepowtarzalny i na dodatek tanio, na wszystko człowieka stać wink

Ach,Sozopol.Przez wiele lat jeździłam co roku.Najczęsciej do hotelu Aqua w nowej części miasta.Na te wakacje mam już rezerwację ogromnego apartamentu na najwyższym piętrze z wielkim tarasem i widokiem na plażę.

Złote Piaski i inne kombinaty polecam omijać szerokim łukiem.

Na ostatnim pobycie całkiem przypadkowo odkryłam Koprivszticę-cudowne małe miasto-skansen
Nie można nie zwiedzić także Bełogradczika-jest to pięknie położony fort.W forcie jest obserwatorium astronomiczne.

Wypoczywałam też w Bałcziku-spokojne,nieduże miasteczko z pięknym ogrodem botanicznym i w Achtopolu-tego niestety nie polecam,mimo,że w przewodnikach piszą o najpiękniejszych plażach tam się znajdujących.

43

Odp: Wakacje 2016
daenerys7 napisał/a:

  Wydaje mi się, że nad polskie morze najlepiej jechać w czerwcu (ale nie pod koniec, tylko bardziej początek). Ładnie, ciepło, pogoda w miarę stabilna i nie ma tłumów, osobiście mam duży sentyment do Helu. Ładne plaże - owszem, ale także spory kawałek ścieżek rowerowych, więc można się przejechać na sam koniec. Ścieżka bardzo ładnie odizolowana od ulicy sporym pasem zieleni, do dzisiaj pamiętam zapach dzikiej róży, która kwitła. A od drugiej strony oczywiście Zatoka Pucka. smile

Niestety, rodzaj wykonywaj pracy + dziecię w wieku szkolnym wyklucza dla nas wyjazd w terminie czerwcowym. Ja tez bardzo lubię Hel i Kuźnicę nad Zatoką Pucką. Natomiast wypatrzyłam na stronie Itaki zniżkę dla dzieci 50% do 15 marca - może ktoś skorzysta (http://www.itaka.pl/promocje/dla_dzieci/). Dziś spędziłam pół niedzieli na wyszukiwaniu atrakcyjnego obozu dla dziecka w godziwej cenie - porażka

44

Odp: Wakacje 2016

Teraz to strach za granice jeździć. Zwiedzajmy Polskę bo tu też uroków mamy sporo. Mi się bardzo podobało w Szczawnicy, ale to może też zależeć od osób, które z nami są.

45

Odp: Wakacje 2016

Polecam Czarnogórę.
Mozna samolotem i samochodem. Szczególnie warto zobaczyć Kotor i Budwę. Jeżeli lubicie góry to jedzcie do Zabljaka - kanion Tary. Dawna stolica Cetnije. Jezioro Szkoderskie. Wszystko w zasięgu kilku godzin samochodem. Kraj ma 160 km wybrzeża, można rano byc na 2600 wysokości w górach i wieczorem wykąpac się ciepłym morzu. Możecie spróbować naturyzmu na wyspie Ada Bojana. Jeżeli dalej macie watpliwości czy tam jechać zobaczcie stronę czarnogora.net
Pozdrawiam

46

Odp: Wakacje 2016

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to w obecnych czasach polecam jednak Polskę wink Pisałaś, że zależy Ci na relaksie, pływaniu i zwiedzaniu, więc nie przychodzi mi nic innego do głowy jak Krynica Morska gdzie bywam dość często na urlopie. Jest tam pięknie, morze, lasy, więc jest gdzie pływać jest gdzie chodzić. Jeżeli finansowo nie ma ograniczeń i lubicie wygodę to polecę hotel continental, bo jest bardzo wygodnie czysto i ma piękne widoki bo morze aż wchodzi w okna. Nic tylko pojechać, może się tam spotkamy bo sama się tam wybieram w te lato smile

47

Odp: Wakacje 2016

Niestety, teraz wybór miejsca najbardziej wiążę się z kwestią bezpieczeństwa. Ktoś pisał że mu się marzy Meksyk, to jest także moje marzenie;) W Europie chyba teraz najlepiej Hiszpania lub Portugalia;)

48

Odp: Wakacje 2016

ojj ja to bym z chęcią wybrała się na jakieś bora-bora. oczywiście marzy mi się też japonia, ale na to to i tak za późno bo podobno tam najlepiej jechać pod koniec lub na początku roku.

49

Odp: Wakacje 2016

albania to może niekoniecznie dobre miejsce na odpoczynek, ale za to chorwacja piękne miejsca i widoki. rewelacyjna pogoda wink

50

Odp: Wakacje 2016

Zdecydowałam się na wycieczkę objazdową. Zarezerwowałam wyjazd do Czarnogóry wraz ze zwiedzaniem Macedonii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny oraz Albanii. Czy się boję? Wszędzie może czyhać na nas jakieś zło i niebezpieczeństwo. Nie popadam w paranoję tylko jadę i będę się świetnie bawić. Wyjazd zorganizowany przez wytwórnię wypraw, która jest mi już znana. Ciekawy program zachęca do wyjazdu.

51

Odp: Wakacje 2016
Edyta_W napisał/a:

nie byłam w bułgarii ale opinie słyszałam pozytywne, i cenowo jest porównywalna ponoć do polskich wakacji, mnie się marzy Meksyk, może kiedys

Jeżeli chodzi o Bułgarię to widziałam że itaka znowu ma ciekawe promocję nawet za 1300zł. Sama się zastanawiam bo lubię akurat z ich usług korzystać byłam już kilka razy z nimi i wszystko zawsze jest załatwione idealnie.

52 Ostatnio edytowany przez luc (2016-04-28 10:03:55)

Odp: Wakacje 2016
gusia_k napisał/a:

albania to może niekoniecznie dobre miejsce na odpoczynek, ale za to chorwacja piękne miejsca i widoki. rewelacyjna pogoda wink

Ależ dlaczego?
Piękniejsze wybrzeże niż w Chorwacji, cieplejsze morze (dużo cieplejsze), przyjaźni ludzie, dużo taniej. Świetne miejsce na wypoczynek. Zwiedzać także jest co.
Same plusy.
Chorwacja ma na pewno jedną przewagę nad Albanią - lepsze drogi.

Odp: Wakacje 2016

Byłam na majówce rok temu w Darłowie w hotelu, fajny klimat, morze i relaks, duuuużo relaksu smile hotelenadmorskie.pl  tu są oferty między innymi tego hotelu. Naprawdę mogę polecić smile

54

Odp: Wakacje 2016

Ja też jestem za Albanią. Warto zobaczyć Kanion rzeki Osum  o długości 15 kilometrów i wysokości 100 metrów. Tutaj, najlepiej dotrzeć z Beratu, następnie do Corovodi, ok. 7 kilometrów od kanionu.  Kanion można przejść po dnie rzeki Osum w trakcie suszy, a po ulewnych deszczach (marzec-maj) można skorzystać z atrakcji jaką jest spływ pontonem (ok 10 km długości spływu). Te widoki będę zawsze pamiętać. 2 lata temu byłam tam na wycieczce z Wytwórnią wypraw. Organizacja bardzo dobra

55

Odp: Wakacje 2016

Proponuję Rumunię. Coraz więcej turystów przekonuje się do tego kraju. Mnie osobiście to nie zaskakuje. Wspomniana w komentarzu wyżej Wytwórnia Wypraw organizuje wycieczkę autokarową na 15 dni. Byłam już na takiej i moje wrażenia z niej są tylko i wyłącznie pozytywne. Polecam wszystkim. Wrażenia są niesamowite. Pamiętam je do dziś. Najbardziej zapamiętałam wizytę w Sapancie. To wesoły cmentarz.  W Sybinie czy Wilkowie też było fajnie. Zresztą wszędzie mi się podobało. Cała trasa znajduje się na stronie biura podróży Wytwórnia Wypraw.

56

Odp: Wakacje 2016

Cześć smile W Polsce mogę polecić rejon Beskidu Sądeckiego. Jeśli lubicie chodzić po szlakach i zwiedzać to dobrą bazą wypadową będzie Muszyna. Co do basenów - są zarówno kryte jak i otwarte, więc o ochłodę w gorące dni nie ma się co martwić. Z konkretnych miejsc noclegowych mogę polecić hotel albo pensjonat Klimek, będziecie mieli wstęp wolny do Aquaparku, groty solnej, saun i strefę SPA pod ręką.
A z dalszych kierunków - Chorwacja, szczególnie Split, Zadar, Baska Voda, jeśli wolicie bardziej dzikie klimaty to może zainteresuje Was wyspa Pag.

Odp: Wakacje 2016
Blue_bird napisał/a:

Cześć smile W Polsce mogę polecić rejon Beskidu Sądeckiego. Jeśli lubicie chodzić po szlakach i zwiedzać to dobrą bazą wypadową będzie Muszyna. Co do basenów - są zarówno kryte jak i otwarte, więc o ochłodę w gorące dni nie ma się co martwić. Z konkretnych miejsc noclegowych mogę polecić hotel albo pensjonat Klimek, będziecie mieli wstęp wolny do Aquaparku, groty solnej, saun i strefę SPA pod ręką.
A z dalszych kierunków - Chorwacja, szczególnie Split, Zadar, Baska Voda, jeśli wolicie bardziej dzikie klimaty to może zainteresuje Was wyspa Pag.

Dziękuję za wymienienie Zadaru smile Dzikie klimaty można bez trudu odnaleźć, także w Parku Narodowym Paklenica.

58

Odp: Wakacje 2016

bylam we Wloszech, polecam z calego serca. piękny kraj, wspaniali ludzie, niesamowite jedzenie (!!!) i wszyyystko! na pewno jeszcze nie raz tam wpadnę, dlatego baaardzo polecam. ale jeśli szukasz czegoś bardziej egzotycnego to moze Grecja, Hiszpania albo jakies hiszpanskie wyspy? zajrzyj sobie na magazyn.startholidays.pl - ja tam przegladalam informacje na temat krajów, najpopularniejsze atrakcje itd. jest sporo ciekawych i rzeczowych artykułów :-)

59

Odp: Wakacje 2016

Ja byłam na południu Włoch - doskonałe warunki do wypoczywania. Murowana dobra pogoda, plaże, śródziemnomorski klimat, mili Włosi i Włoszki.
Jeśli macie ochotę też na trochę klubowego szaleństwa polecam też grecką Wyspę Grzechu - Zakynthos. w Laganas jest dużo klubów, na plażach beach bary, dużo młodych ludzi i wszechobecny luz. Aby zwiedzić lepiej wyspę i zobaczyć Zatokę Wraku i inne atrakcje warto wynająć auto (ja rezerwowałam przez travel-experts). Udanego urlopu!

Odp: Wakacje 2016
Codina napisał/a:

Ja byłam na południu Włoch - doskonałe warunki do wypoczywania. Murowana dobra pogoda, plaże, śródziemnomorski klimat, mili Włosi i Włoszki.
Jeśli macie ochotę też na trochę klubowego szaleństwa polecam też grecką Wyspę Grzechu - Zakynthos. w Laganas jest dużo klubów, na plażach beach bary, dużo młodych ludzi i wszechobecny luz. Aby zwiedzić lepiej wyspę i zobaczyć Zatokę Wraku i inne atrakcje warto wynająć auto (ja rezerwowałam przez travel-experts). Udanego urlopu!

Czytając ciepłe komentarze tyczące się Włoch, zastanawiam się, dlaczego mnie one nie urzekły w żadnym stopniu? smile Po prawdzie spędzałem tam tylko raz urlop. Rozczarowały mnie: kolor Adriatyku (znam zupełnie inny), pizza i lody. Kompletnie dobił widok suszących się jaskółek. Z początku z dużej odległości pomyliłem je z żywymi nietoperzami.

61

Odp: Wakacje 2016

Ja byłam w Zakopanem i w tym roku dla odmiany jadę nad polskie morze. W następnym roku chyba w końcu wybiorę za granicę. Chociaż w Polsce jest tak pięknie, że aż nie chce się wyjeżdżać smile Poza tym łatwo znaleźć nocleg w rozsądnej cenie. Ofert szukam przeważnie na portalach, bo są tańsze (w tamtym roku na nocujznami.pl, w tym roku też planujemy tam szukać). Przez biura podróży jeszcze nie próbowaliśmy, zawsze na własną rękę i nie wychodzi źle smile

62 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-05-23 15:56:31)

Odp: Wakacje 2016

Ja w tym roku wybieram się na NEUM. Piękne miejsce:) Jeśli któraś z Was jest zainteresowana tym miejscem polecam stronę [tu była reklama]. Kilka ciekawych propozycji podróży smile

63

Odp: Wakacje 2016

Z całym szacunkiem,ale możesz wybrać  się DO Neum a nie na Neum:)
Bo chodzi Ci zapewne o to miasto w BiCh?

64

Odp: Wakacje 2016

Cześć kochana smile Mam podobny dylemat. Zwykle jeżdżę za granicę, ale w tym roku raczej obstawiam Polskę, i to niedaleko od domu. Trzeba poznawać swoje tereny. tongue Zakwaterujemy się z mężem pewnie w Muszynie i stamtąd będziemy robić wypady po okolicy, szlakiem architektury drewnianej, szlakami górskimi po schroniskach czy samochodem - do Krynicy, Piwnicznej-Zdrój, Nowego Sącza. Jeśli chodzi o możliwość pływania, w Muszynie są bardzo fajne baseny otwarte i Aquapark. A jak komuś mało to można się popluskać w Popradzie wink
A z kierunków zagranicznych - tutaj się nie wyłamię, Chorwacja jest przepiękna, ale dużo dobrego słyszałam też o Bułgarii. Dawniej częściej jeździłam do Włoch, niestety jest tam teraz znacznie drożej.

65

Odp: Wakacje 2016

ja w tym roku wybrałam się ze StartHolidays do Grecji - już teraz jest tam pięęękna pogoda :-) poza tym super widoki, jedzenie też pyszne, dosyć niedrogo - czego chcieć więcej. no i za hotel zapłaciłam niewielkie pieniądze, ale to akurat dzięki pośrednikowi - baaardzo go polecam :-D

Posty [ 1 do 65 z 87 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Wakacje 2016

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024