Wrocic do Polski czy zostac w UK. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wrocic do Polski czy zostac w UK.

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 82 z 82 ]

77

Odp: Wrocic do Polski czy zostac w UK.

Jestem ciekawa jak sie potoczyła historia?
Jestem w bardzo podobnej sytuacji, normalnie jakbym czytała swoją historie, nawet wiek ten sam.

Mieszkam w Londynie z chłopakiem Irlandczykiem, który jest wspaniały i kochany, ale motam sie z powrotem do Polski juz od roku.

Wyrób miedzy rodzina i przyjaciółmi w Polsce a miłością i ułożonym życiem za granica nie jest łatwy. Leczę sie obecnie z depresji której sie przez to nabawiłam. Wszystkie odpowiedzi na ten post unikają tego ze żadna decyzja nie jest czarno biała. Raczej obie to odcienie szarości. W moim przypadku to decyzja miedzy strachem, wysokim prawdopodobieństwem samotności i poczucia niedopasowania do rzeczywistości w Polsce ale za to bliskości z rodzina. A pewna, wieczna tesknota I niewygoda wiecznych podróży ale za to z dobrym, uczciwym, kochającym mnie mężczyzna.

W moim przypadku raczej nie mam problemu o prace będąc programistka, wiec i w Polsce powinno mi byc ok.
Większy problem z szansa na odnalezienie takiego wspaniałego człowieka w Polsce jak mężczyzna z którym jestem obecnie. Jestem nieśmiała, niezbyt piękna i niezbyt kobieca, większość życia byłam sama wiec wiem jak nikłe to szanse.

Bardzo często latam do Polski ale to wcale nie pomaga. Widze dzieci na lotnisku które tylko mówią po angielsku mimo tego ze mama mowi do nich po polsku... Tak przykre, za każdym razem myśle sobie ze tak beda moje powroty wyglądały i pęknie mi serce jak moje dziecko nawet po polsku nie bedzie chciało mowić. Moj chłopak to tragedia jeżeli chodzi o naukę polskiego...

Dziś rano śnił mi sie mój slub z moim chłopakiem, czułam sie jak w pułapce obudziłam sie z bólem brzucha w srodku nocy. Na palec założył mi czarną, luźną obrączkę we śnie. Ten sen był tak wyrazisty, mimi tego ze mimicznego ze nie wierze w takie banialuki sprawdziłam znaczenie w senniku.

Zobacz podobne tematy :

78

Doskonale cię rozumię.Mozesz zjechac do PL.a ,a dowiesz się jak bardzo zalerzy twojemu chłopakowi na tobie.Jeśli mu zalerzy będzie chciał z tobą być czy tu czy tam.Ja akurat mam gorszy problem,bo wyjechałam zagranice z 3dzieci na próbe czy chcę tam żyć.Mam męża który pracuje tu już7lat,w polsce widywaliśmy sie co 1,5miesiąca,wizyty trwały tydzień i znów jechał do pracy,dodam że w polsce mamy swój własnościowy dom,za który spłacamy kredyt,zostało nam 2lata do spłaty.Mąż już miał dosyć zycia na odległośc,dlatego postanowiliśmy spróbować i teraz jest wielki problem bo tak jak ty tęsknie za rodziną,domem,przyjaciółmi,zakupami w pl z mamą,językiem,jedzeniem,niemoge przestac o tym myslec,niespie w nocy itd.Ale jeśli wróce będe tęsknić za mężem,znów będziemy osobno i będę wiecznie na niego czekać od wyjazdu do przyjazdu.Cały czas mąż namawia mie i dzieci na pozostanie tu choć wcześniej mówił że jeśli będziemy chcieli wrócić to nic niestoi na przeszkodzie ,a teraz na samą myśl o tym że moglibyśmy go zostawić ogarnia go złośc i jest załamany.Musze podjąć decyzje jak najszybciej ,ale niemam pojęcia jaką bo tak żle i tak niedobrze.

79

Ja wracam, taka podjąłem decyzję po hmm-- będzie 13-tu latach emigracji.   Kiedyś tam wyjechałem bo wszystko straciłem i powiedziałem sobie:  zdechnąć jakby co można gdziekolwiek, a być może znajdę fajniejszy most z którego skoczę smile
  No i pojechałem sobie w cholerę że tak powiem.  Najpierw w niemczech dwa lata a potem UK.   Tutaj poznałem fantastyczną kobietę dla której ten kraj równiez nie był ojczyzną i wtedy wogóle nawet nie myślałem o powrocie.  W końcu żadnych przyjaciół ani domu.  Po prostu niczego nie mam w Polsce, poza bardzo nieliczną rodziną.  A do nich to zaden problem, UE w końcu to jak większy kraj i po prostu tylko dłużej się jedzie a lot zajmuje tylko godzinę smile   Mielismy tam jakieś plany, ale wszystko wskazywało na to że zostaniemy razem w UK.   Bo to tak jakos wychodzi że im dłużej jest się GDZIEŚ to tym bardziej stajesz się KIMŚ  z tego miejsca.  Przynajmniej ja to tak czuję.
Tutaj mam znajomych, tutaj pracuję gdzie uznawany jestem już za swojaka.
Ale po stracie mojej ukochanej, która zgineła w wypadku, jakoś wszystko uległo zmianie.  Najpierw olałem życie, potem trochę się ogarnąłem bo mam córkę i dla niej zacząłem żyć. Ale dzieci nam się starzeją, ma już 18 a wkrótce 19 lat.  Udała mi się bardzo dobrze moja córka.  Pomimo tak młodego wieku i  nastoletniej szczenięcości to jest jednocześnie już dojrzałą kobietą.  Znakomicie da sobie radę sama a ja odsunę się troche z moimi opiekuńczymi skrzydłami.   Mogę powiedzieć że to stary wyfruwa z gniazda teraz, a nie młode.
Zaczęło mnie po prostu ciagnąć do Polski.

Gdy człowiek będzie miał wszystko
Bogowie będą musieli umierać...

80 Ostatnio edytowany przez bronko88 (2016-04-25 15:53:50)

Po przykładzie swojej bliskiej przyjaciółki widzę, że to jest niezwykle trudna decyzja.
Od czasu matury wyjeżdżała na krótko do UK, do Londynu, bo tam miała starszego brata, a potem wracała, bo wybór studiów itd. Potem w trakcie wzięła dziekankę na rok i znowu pojechała i została tam na dłużej, bo się zadomowiła, poznała faceta (Polaka) i stwierdziła, że nie opłaca jej się tu wracać, że studia może równie dobrze dokończyć tam, zyskując angielski stopień.
Jasne, rozstanie z rodziną i przyjaciółmi nie było łatwe, telefony nie były za częste ze względu na koszty, widywaliśmy ją raz na ruski rok, ale widać było, że jest tam szczęśliwa, że całkiem sobie układa życie. Aż przyszła taka tęsknota za krajem, za tym wszystkim, w połączeniu ze zdiagnozowaną depresją, że zastanawiają się z partnerem nad powrotem. Chociaż trudno powiedzieć, czy tutaj byłaby lepiej leczona niż w Anglii, bo tam mają inne podejście do pacjenta.
Nie mogę powiedzieć, by do końca mi się to podobało, skoro wszystko miała tam ułożone, źle im się nie wiodło, część rodziny tam ma, już nie mówiąc o pracy czy znajomych, a tam jest tak rozwinięta Polonia, że nawet chodzi do polskiej przychodni Panamedic z polskimi lekarzami, już nie mówiąc o tym, że na ulicy czy w sklepie spotyka polskojęzycznych na każdym kroku. A ile polskich sklepów tam jest to podobno wrażenie się ma, jakby się było w PL.
Mówimy jej, żeby tam została, skoro oboje prowadzą w miarę przyzwoite życie, że sytuacja w kraju nie nastraja pozytywnie, z pracą jest ciężko, ale przyjaciółka jest upartym typem i ciężko ją do czegoś przekonać, kiedy raz coś wymyśli. Czasem nie wiem, jak mam z nią rozmawiać, wiem, że powinnam ją wspierać i oczywiście staram się, jak mogę, w miarę możliwości, ale mam przeczucie, że tutaj będzie o wiele bardziej nieszczęśliwa niż tam w Anglii i martwię się tym.

81

bronko88 napisał/a:

Po przykładzie swojej bliskiej przyjaciółki widzę, że to jest niezwykle trudna decyzja.
Od czasu matury wyjeżdżała na krótko do UK, do Londynu, bo tam miała starszego brata, a potem wracała, bo wybór studiów itd. Potem w trakcie wzięła dziekankę na rok i znowu pojechała i została tam na dłużej, bo się zadomowiła, poznała faceta (Polaka) i stwierdziła, że nie opłaca jej się tu wracać, że studia może równie dobrze dokończyć tam, zyskując angielski stopień.
Jasne, rozstanie z rodziną i przyjaciółmi nie było łatwe, telefony nie były za częste ze względu na koszty, widywaliśmy ją raz na ruski rok, ale widać było, że jest tam szczęśliwa, że całkiem sobie układa życie. Aż przyszła taka tęsknota za krajem, za tym wszystkim, w połączeniu ze zdiagnozowaną depresją, że zastanawiają się z partnerem nad powrotem. Chociaż trudno powiedzieć, czy tutaj byłaby lepiej leczona niż w Anglii, bo tam mają inne podejście do pacjenta.
Nie mogę powiedzieć, by do końca mi się to podobało, skoro wszystko miała tam ułożone, źle im się nie wiodło, część rodziny tam ma, już nie mówiąc o pracy czy znajomych, a tam jest tak rozwinięta Polonia, że nawet chodzi do polskiej przychodni z polskimi lekarzami, już nie mówiąc o tym, że na ulicy czy w sklepie spotyka polskojęzycznych na każdym kroku. A ile polskich sklepów tam jest to podobno wrażenie się ma, jakby się było w PL.
Mówimy jej, żeby tam została, skoro oboje prowadzą w miarę przyzwoite życie, że sytuacja w kraju nie nastraja pozytywnie, z pracą jest ciężko, ale przyjaciółka jest upartym typem i ciężko ją do czegoś przekonać, kiedy raz coś wymyśli. Czasem nie wiem, jak mam z nią rozmawiać, wiem, że powinnam ją wspierać i oczywiście staram się, jak mogę, w miarę możliwości, ale mam przeczucie, że tutaj będzie o wiele bardziej nieszczęśliwa niż tam w Anglii i martwię się tym.

bo nikt kto nie mieszkam za granica nie rozumie co czuje taka osoba i jak wielka moze byc tesknota za krajem.. naprawde mozna wpasc w depresje hmm

jestem ciekawa co z bohaterka posta

82

Ja wróciłam do pl i teraz żałuję, że podjęłam taką decyzję. W pl nie jest łatwo, tu trzeba umieć żyć żeby być szczęśliwym. Nie oszukujmy się ale sytuacja finansowa zawsze ma wpływ na to czy jest nam dobrze czy nie. Wegetować we dwoje albo we troje jak dziecko się pojawi? Ja wróciłam bo tęskniłam za rodziną i znajomymi i za niespełnionymi marzeniami o studiach. Studia ukończyłam ale to w moich okolicach nie daje gwarancji dobrych zarobków, znajomi (o losie!) postanowili wyjechać, pozakładali rodziny itd. A rodzina? Chyba wyobrażałam sobie, że relacje w rodzinie poprawią się a tak naprawdę każdy poszedł swoją drogą. Jak wrócisz to na począstki będzie ok a potem dopadnie Cię szara rzeczywistość od której kiedyś uciekłaś.

Posty [ 77 do 82 z 82 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wrocic do Polski czy zostac w UK.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018