Wrocic do Polski czy zostac w UK. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wrocic do Polski czy zostac w UK.

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 82 ]

1

Temat: Wrocic do Polski czy zostac w UK.

Witam
Mam duzy problem ktory nie pozwala mi spac spokojnie. Mieszkam teraz w UK od 4 lat. Mam chlopaka (obcokrajowca) i to raczej dobry zwiazek niestety ostatnio mam straszna depresje bo mysle czy naprawde chce zostac w UK. Bardzo tesknie za domem za rodzina i moim dawnym zyciem w UK nie czuje sie szczesliwa choc moj chlopak robi wszystko by tak bylo. Niestety choc bardzo sie staram nie potrafie myslec o niczym innym jak o Polsce. Musze wkoncu podjac ta decyzje bo czas ucieka a ja mam juz 28 lat. Podejmowalam w zyciu kilka trudnych decyzji ale nigdy nad zadna nie spedzilam tak wiele czasu i nie wylalam tak wiele lez. Ostatnio placze prawie codzien oczywiscie po kryjomu bo jesli moj chlopak juz widzi ze cos jest nie tak jest mu bardzo przykro przytula mnie i mowi ze bedzie dobrze ale ja placze jeszcze bardziej bo wiem ze drugiego takiego nie znajde ze kocham go i cokolwiek nie postanowie to nie bede szczesliwa. Czasem choc tego na glos nie powiem ale zaluje ze wogole wkroczylam w ten zwiazek bo teraz moje zycie nie byloby tak trudne choc wiem ze on wlasnie sprawil ze przezylam najpiekniejsze chwile w zyciu, niestety to bylo przed ta brutalna rzeczywistoscia ktora mnie wkoncu trafila. Czuje sie jak w pulapce z ktorej nie ma wyjscia i tak bardzo chcialabym zapytac rodzicow co o tym mysla ale nie potrafie bo gdy tylko chocby wchodzimy na ten temat zalewam sie lzami a nie chce zeby wiedzieli jak mi ciezko. Powrod do domu hmmm troche mnie jednak przeraza bo raczej nie szybko znajde prace o ile wogole znajde nie mowiac juz o tym ze nie wiem czy jeszcze kiedys sie zakocham wyjde za maz bede miec dzieci. Dwoch moich bylych chlopakow zeni sie w przyszlym roku pewnie gdyby wiedzieli ze wrocilam jako ,, przegrana'' pewnie by sie ze mnie wysmiewali ze to niby taka milosc a i tak sprawdzilo sie to co mowili a najgorsze to beda mnie zalowac a tego nie zniose. I zyje tak z dnia na dzien zastanawiajac sie nad sensem i przyszloscia mojego zycia a im wiecej mysle tym mniej wiem. Jedyne czego chce to podjac dobra decyzje i byc szczesliwa. Problem w tym ze nie wiem co dla mnie dobre. Moze ktos pomoze opowie swoja historie doradzi bylabym wdzieczna .

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wrocic do Polski czy zostac w UK.

Przykro mi, że jesteś w takiej sytuacji, ale może pocieszy Cię fakt, że moja nie jest lepsza.
Jeżeli naprawdę Go kochasz i to jest TEN, usiądź z nim na spokojnie i porozmawiaj. Jestem człowiekiem z zewnątrz a widzę kilka rozwiązań: może on wróci z Tobą do Polski? Może wystarczą częstsze wizyty w Polsce, albo rodziny u Ciebie? (matka mojej przyjaciółki mieszka w Londynie i udaje jej się często kupić b tanie bilety), może przeprowadźcie się na próbę do Polski? Na pewno istnieje jakieś rozwiązanie..może ściągnij rodziców do siebie?

3

On nie chce jechac do polski bo co by mial tam robic skoro nawet dla polskow nie ma pracy. On nawet nie chce o tym slyszec i rozumiem go troche. A i rozmawiam z nim bardzo bardzo czesto o tym i on mowi ze musze sama podjac decyzje bo to moje zycie i on tez chce zebym byla szczesliwa bo jak to mowia szczesliwa zona szczesliwe zycie. A jaka jest Twoja sytuacja ?

4

Najwazniejsze - czy wiazesz z tym chlopakiem nadzieje? Chcesz zakladac rodzine? Jezeli tak, to nie przejmuj sie tesknota - to minie.
Z drugiej strony nie warto sie przejmowac co ludzie w kraju powiedza. Mnie strasznie meczy ta presja, ze musze sie pokazac, jak mi sie powodzi, jaka bogata jestem. Najczesciej ludzie ktorzy chwala sie w kraju zdobytym bogactwem pracuja po kilkanascie godzin dziennie i jedza najtansze rzeczy. A potem w domu chca wszystkich olsnic. Po co to wszystko? Zeby moja Mame okradli, bo pewnie mase kasy jej posylam? Ostatnio na wyjazd do domu  zlosliwie wzielam dwie pary szortow i pare starych podkoszulek, niech sasiedzi maja o czym gadac.

5

ja mieszkam za granica duzo dluzej niz Ty, wrocilam raz, ale wrocilam tu spowrotem. jednak od miesiaca znowu mam ochote wrocic do polski. zaczelam nawet liczyc wydatki, czy ida mi sie zyc jak tu albo chcoaiz mniej wiecej na dobrym poziomie. z tym że ja nie mam tu nikogo sad wszystcu sa w polsce. nie mam tu milości, ani rodziny. rodzice w polsce, rodzenstwo. tu mam tylko przyjaciol ale tez juz niewielu bo wikszosc wyzla za mąż wieć widaomo jak to jest... jestem tak jak Ty pol na pol jednak ja mam prosciej bo jestem sama, pakuje sie jedneo dnia drugie jestem tam i zaczynam nowe zycie.

jednak zawsze powtarzam sobie ze gdybym tu ni byla sama to bym nie wrocila to polski. dopiero co rozstalam sie z chlopakiem wiec znow jestem sama,jesli nikogo nie poznam do konca roku to ja wroce.

6

Kurcze! Jaka trudna decyzja!

Myślę jednak, że przede wszystkim powinnaś posłuchac głosu swojego serca i po prostu się w nie wczuć tak, żeby usłyszeć to, co chce Ci powiedzieć. I wtedy pokierować swoje życie tam, gdzie ono Ci podpowiada, bo żadna kalkulacja (nawet najbardziej rozsądna czy mądra!) nie spowoduje, że będziesz szczęsliwa, jeśli Twoje serce będzie cierpiało i tęskniło (za rodziną czy za miłością, którą zostawisz)...

I najważniejsze! Jak posłuchasz serca, podejmiesz decyzję, to myśl tylko i wyłącznie, że to najlepsza decyzja w życiu i nie będziesz jej nigdy żałowała!

7

nina28 napisał/a:

Witam
Mam duzy problem ktory nie pozwala mi spac spokojnie. Mieszkam teraz w UK od 4 lat. Mam chlopaka (obcokrajowca) i to raczej dobry zwiazek niestety ostatnio mam straszna depresje bo mysle czy naprawde chce zostac w UK. Bardzo tesknie za domem za rodzina i moim dawnym zyciem w UK nie czuje sie szczesliwa choc moj chlopak robi wszystko by tak bylo. Niestety choc bardzo sie staram nie potrafie myslec o niczym innym jak o Polsce. Musze wkoncu podjac ta decyzje bo czas ucieka a ja mam juz 28 lat. Podejmowalam w zyciu kilka trudnych decyzji ale nigdy nad zadna nie spedzilam tak wiele czasu i nie wylalam tak wiele lez. Ostatnio placze prawie codzien oczywiscie po kryjomu bo jesli moj chlopak juz widzi ze cos jest nie tak jest mu bardzo przykro przytula mnie i mowi ze bedzie dobrze ale ja placze jeszcze bardziej bo wiem ze drugiego takiego nie znajde ze kocham go i cokolwiek nie postanowie to nie bede szczesliwa. Czasem choc tego na glos nie powiem ale zaluje ze wogole wkroczylam w ten zwiazek bo teraz moje zycie nie byloby tak trudne choc wiem ze on wlasnie sprawil ze przezylam najpiekniejsze chwile w zyciu, niestety to bylo przed ta brutalna rzeczywistoscia ktora mnie wkoncu trafila. Czuje sie jak w pulapce z ktorej nie ma wyjscia i tak bardzo chcialabym zapytac rodzicow co o tym mysla ale nie potrafie bo gdy tylko chocby wchodzimy na ten temat zalewam sie lzami a nie chce zeby wiedzieli jak mi ciezko. Powrod do domu hmmm troche mnie jednak przeraza bo raczej nie szybko znajde prace o ile wogole znajde nie mowiac juz o tym ze nie wiem czy jeszcze kiedys sie zakocham wyjde za maz bede miec dzieci. Dwoch moich bylych chlopakow zeni sie w przyszlym roku pewnie gdyby wiedzieli ze wrocilam jako ,, przegrana'' pewnie by sie ze mnie wysmiewali ze to niby taka milosc a i tak sprawdzilo sie to co mowili a najgorsze to beda mnie zalowac a tego nie zniose. I zyje tak z dnia na dzien zastanawiajac sie nad sensem i przyszloscia mojego zycia a im wiecej mysle tym mniej wiem. Jedyne czego chce to podjac dobra decyzje i byc szczesliwa. Problem w tym ze nie wiem co dla mnie dobre. Moze ktos pomoze opowie swoja historie doradzi bylabym wdzieczna .

Wracaj skoro jestes nieszczesliwa! Powiedz mu ze jedziesz na probe i zobacYsz czy zwiazek przetrwa ,czy szybko sie pocieszy inna..a co bedzie dalej,sie okaze. Wracaj poki nie masz dziecka. Co zrobisz jak zajdziesz w ciaze? Wtedy juz wogole nie wrocisz. Uwazaj bo chlopak moze miec taki pomysl by cie zatrzymac.

Czlowieka poznamy po jego stosunku do zwierzat

8

wiesz tak sobie myślę, że ja jak bym miala miłość jednak bym nie wrocila. ona by mnie tu zatrzymała gdzie jestem, a tak to mysle caly czas o powrocie rownież tylko boje sie strasznie że nie znajdę pracy i bede zyla na niskim poziomie sad

jednak z drugiej strony strony patrząc praktycznie wszystkim moim znajomym zyje sie dobrze, maja auta, podruzują, wiec może nie ma sie czego wcale bać...

9

nina28 napisał/a:

On nie chce jechac do polski bo co by mial tam robic skoro nawet dla polskow nie ma pracy. On nawet nie chce o tym slyszec i rozumiem go troche. A i rozmawiam z nim bardzo bardzo czesto o tym i on mowi ze musze sama podjac decyzje bo to moje zycie i on tez chce zebym byla szczesliwa bo jak to mowia szczesliwa zona szczesliwe zycie. A jaka jest Twoja sytuacja ?

Jak wrócisz , to bedziesz żałowała tej decyzji do końca życia PAMIĘTAJ .

10

Zawsze moZe wrocic jak jej nie wyjdzie w pl.przynajmnej nie bedzie ciagle myslala co by bylo...

11

jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz.
nie sluchaj nikogo idz za glosem serca, skoro aż tak Ci zle to wróć zobacz jak będzie. ale skoro masz milosc w uk to czy nie bedzie ci tam ciagnelo spowrotem?

12

Na probe? Raczej nie ma takiej mozliwosci jesli sie na cos zdecydowac to do konca i na zawsze nie moge byc tez samolubna bo moj chlopak tez wiecznie nie bedzie czekal i tez chce sobie wkoncu unormowac zycie bo nikt nie mlodnieje. Nie wiem co zrobie to nie latwe a chcialam tylko byc szczesliwa szkoda ze sie troche przeliczylam.

13

Czy zapadła jakaś decyzja?

14

Niestety nie raz mysle ze zostaje a za pare dni dopada mnie depresja bo teskni mi sie za domem. A do tego dzis rozmawialam z kolezanka jej siostra jest z anglikiem i maja dziecko i ona mowi ze zaluje sie wogole zaczynala ten zwiazek bo chociaz kocha jego i dziecko tesknota jest nie do wytrzymania i chcialaby wrocic do Polski. Boje sie ze ja ze mna bedzie tak samo i przez reszte zycia bede zalowala ze nie wrocilam ale jak mam powiedziec ukochanemu ze wracam do Polski i pewnie juz nigdy go nie zobacze. Czasem mam takie dni ze mam ochote tylko caly dzien przelezec w lozku ze sluchawkami w uszach i poprostu beczec jak bobr. I choc to glupio zabrzmi bo ludzie maja wieksze tragedie to czuje jakby swiat mi sie walil jakbym nie miala wyjscia z tej sytuacji i czasem juz nie chce mi sie zyc.

15

Też kiedyś podejmowałam decyzję o powrocie do PL, tylko że ja zostałam za granicą prawie sama, więc faktycznie nie miałam dla kogo zostać. Żałowałam powrotu, wciąż uważam, że nie była to mądra decyzja. Depresja z UK spowodowana tęsknotą za domem zamieni się miejscami z depresją spowodowaną urokami naszego pięknego kraju - bezrobociem które Cię czeka,  innym podejściem ludzi, z brakiem uśmiechu, brakiem pomocy, nawet w urzędzie będą warczeć, potencjalny pracodawca uśmieje się jak zobaczy Twoje CV i choćby dla zasady ,że "chciałaś być za cwana i wyjechałaś" nie da Ci szansy. To minusy powrotu na które ja się natknęłam i walczyłam 10mieś. o pracę, po czym byłam ścigana jak pies, schudłam 15kg w PL mimo że na wikcie mamy to czułam się jak gówno w przeręblu.
Oczywiście plusy też będą ,ale wiesz co ? Wszyscy pójdą do pracy, do swoich spraw i nikt nie będzie Cię wiecznie przytulał.
Do tego MASZ faceta, który może się PL nie odnaleźć - zna język ? Co myśli o Twoim wyjeździe ?
Masz po co być tam i na pewno masz tam lepsze szanse niż tu.

Czemu nie polecisz na 2tyg urlopu do PL, weź chłopaka, odpocznijcie, posiedzisz przy rodzinie to przemyślisz czy tu tak różowo będzie wyglądać Wasze życie.

16

Tylko ze ja wiem ze lekko nie bedzie napewno bo musze za cos zyc a z praca wiadomo jak jest do tego samotnosc i ta swiadomosc za stracilam tak fantastycznego faceta. Ale jak we wszystkim sa dwie strony medalu. Bardzo tesknie za moja rodzinka ciagle mam w glowie ze rodzice sa coraz starsi a ja bede za daleko zeby im pomagac a chyba najgorsze to dowiedziec sie o smierci kogos bliskiego przez telefon i swiadomosc ze nie bylo sie przy niej ze tak dlugo sie jej nie widzialo, a moje dzieci nawet nie beda znaly dziadkow. Ale z drugiej strony jak powiedziec ukochanemu ze to koniec byloby o wiele latwiej gdybym go nie kochala. A co na to moj chlopak hmmm mowi ze musze wkoncu cos postanowic ze to tylko moja decyzja , ze gdybym zastala to moglby ze mna wziasc slub bo wie ze chce byc ze mna ale w glebi duszy wie ze chyba nie bede w stanie zostac w UK. Czasem mam wrazenie ze czyta mi w sercu.

17

Radze Ci jedz na probe. Daj sobie max pol roku w Pl, zobaczysz czy znajdziesz prace,jak sie ulozy. Ukochany jak kocha to poczeka.jak nie czyli nic nie byl wart. Ja bym sama wrocila,ale moj facet ani moj syn nie chce. Ja to dop mam ciezka sytuacje..

18

Ale on juz czeka 2 lata na moja decyzje i to nie jest takie proste poprostu go zostawic bo musialby zmienic mieszkanie itd a potem mialabym poprostu mu powiedziec ze wracam? chyba raczej to nie mozliwe. Boje sie ze jak wroce do PL to nie znajde pracy i faceta choc w polowie tak kochanego jak moj teraz. Jeszcze chwila a zwariuje od tego wszystkiego. A Ty masz meza polaka ?

19

Zostań tam, masz super chłopaka to dasz radę. Wielu ludzi marzy o mieszkaniu w UK a ty to masz smile Ciesz się smile Tu w Polsce nic nie ma za czym można by było aż tak tęsknić, najważniejsze że nie jesteś tam sama. Przyjeżdżaj do Polski częściej w odwiedziny i będzie dobrze smile

20

Naprawde staram sie tak myslec jak piszesz ale nawet nie wiesz jak trudno jest mi wyjechac z domu gdy juz przyjdzie czas powrotu do UK . Gdy przychodzi czas pozegnania z calego serca staram sie nie plakac i jak najszybciej wsiasc do auta zeby po chwili wybuchnac placzem. Zadnej wymiany zdan zadnego przytulania bo poprostu nie wytrzymalabym tego. Ale w Polsce nie mam nic taka jest prawda jednyna nadzieja w tym ze moze wkoncu po pewnym czasie bede mogla powiedziec ze podjelam dobra decyzje ze swoje przezylam ale wszystko sie ulozylo. Czytalam chyba wszystkie fora na ten temat i ja jeszcze mam na tyle dobrze ze nie mam dzieci choc i tak czuje sie troche jak bez wyjscia.

21

wiem co czujesz nina.
Ty masz przynajmniej chlopaka w uk, ja za granica mam kilku przyjciol,tak naprawdę kazy juz praktycznie zalozyl rodzine.
i tez tesknie, nie wiem za czym ale tesknie.
moze widzę wieksze szanse w Pl na znalezienie milosci i ustatkowanie sie? ja raczej pozytywnie podchodzenie do tematu poslki i mysle ze z czasem bym prace znalazla w wiekszym mieście, tylko trzeba  na pewno czasu i cierpliwości.

jak ja bym miala chlopaka czyli byalbym na twoim miejscu, to bym nie wychala.

22

Podejmowalam w zyciu kilka trudnych decyzji ale poprostu przychodzil moment ze wiedzialam czego chce i choc to tez nie byly latwe wybory a ich decyzje mialy wplyw naprawde duzy na moje zycie poprostu wiedzialam ze tak ma byc. Nie wiem czy tez tak macie ale poprostu budzilam sie rano i wiedzialam czego chce. Niestety ta sytuacja chyba mnie przerasta sad

23

Nina uważam , źe gdybyś miała więcej wsparcia ze strony Swojej rodziny i kochającego chłopaka , to byś tak bardzo nie tęskniła . Napisz czy rodzina chłopaka Cię wspiera .

24

A może złotym środkiem będą częstsze wizyty w Polsce? Albo chociażby dłuższy urlop? Bardzo Ci współczuję tej sytuacji...

25

Rodzina mojego chlopaka jest naprawde mila wogole wszyscy w jego kraju sa bardzo mili i uwielbiam tam jedzic musze powiedziec ze moj chlopak nie jest anglikiem. do damu jade raz na rok na miesiac czesem uda mi sie pojechac w srodku roku na kilka dni ale im dluzej jestem w domu tym bardziej nie chce wyjezdz. Z drugiej strony milo jest wiedziec ze w czasie pobytu w domu moge pozwolic siebie na  wszystko i nie martwie sie o pieniadze. I tak leci dzien za dniem a ja wciaz nie wiem co robic.

26

Naprawdę bardzo trudna sytuacja. Wychodzi na to, że i on jest dla Ciebie ważny i Polska. Ja w takich trudnych sytuacjach zamykam się sama ze sobą, włączam nastrojową muzykę i zaczynam po prostu myśleć. Często takie myśli są bolesne, ale zestawiając ze sobą wiele kwestii, szukając plusów i minusów w końcu poczujesz na czym bardziej Ci zależy. Nie ma innego wyjścia jak samemu podjąć decyzję. Nikt nie weźmie za Ciebie odpowiedzialności i nie powie ZOSTAŃ, bo on nie wie czego Ty naprawdę chcesz. Jedna z nas wolałaby zostać, druga wrócić. Wiem jedno, że tylko Ty możesz zadecydować.
Mocno trzymam za Ciebie kciuki!

27 Ostatnio edytowany przez Lalka lalka (2014-08-01 17:45:02)

nina28 napisał/a:

Rodzina mojego chlopaka jest naprawde mila wogole wszyscy w jego kraju sa bardzo mili i uwielbiam tam jedzic musze powiedziec ze moj chlopak nie jest anglikiem. do damu jade raz na rok na miesiac czesem uda mi sie pojechac w srodku roku na kilka dni ale im dluzej jestem w domu tym bardziej nie chce wyjezdz. Z drugiej strony milo jest wiedziec ze w czasie pobytu w domu moge pozwolic siebie na  wszystko i nie martwie sie o pieniadze. I tak leci dzien za dniem a ja wciaz nie wiem co robic.

Od razu wiedzialam ze nie jest anglikiem. Pakistan i te rejony..,?? I czy ma on paszport brytyjski?

28

witaj,

podjelas juz jakąs decyzje?
pytam ponieważ ja też stoję na rostaju dróg.z tym że ja jestem sama wiec moze mam troche latwiej.

niby juz podjelam decyzje że chce wrócić, sama nie wiem czemu moze dlatego ze czuje sie tu coraz bardziej samotna od jakiegos czasu.

jednak czasem nachodzą mnie wielkie watpliwosci i tak naprawe nie wiem w ktorą stronę iść.
jest to bardzo uciążliwe bo wszystko przestaje mnie cieszyc i tylko myslę o tym co wybrac.

29

Lalka lalka napisał/a:
nina28 napisał/a:

Od razu wiedzialam ze nie jest anglikiem. Pakistan i te rejony..,?? I czy ma on paszport brytyjski?

A po czym poznalas ze to nie anglik bo nie rozumiem jak majac doslownie garstke informacji wie sie takie rzeczy hihi no mniejsza przyzwyczailam sie ze Polacy pierwsze co to pytaja o narodowosc a juz Bron Boze zeby sie okazalo ze to Pakistanczyk Turek albo Murzyn. A dla zaspokojenia ciekawosci powiem ze to zaden z nich a czy ma paszport Brytyjski hmmm to chyba nie istotne i nie pomoze mi w tej decyzji.

30

kalaa napisał/a:

witaj,

podjelas juz jakąs decyzje?
pytam ponieważ ja też stoję na rostaju dróg.z tym że ja jestem sama wiec moze mam troche latwiej.

niby juz podjelam decyzje że chce wrócić, sama nie wiem czemu moze dlatego ze czuje sie tu coraz bardziej samotna od jakiegos czasu.

jednak czasem nachodzą mnie wielkie watpliwosci i tak naprawe nie wiem w ktorą stronę iść.
jest to bardzo uciążliwe bo wszystko przestaje mnie cieszyc i tylko myslę o tym co wybrac.

Nie podjelam jeszcze zadnej decyzji dalam sobie czas do konca roku i ostatecznie wtedy sie wyjasni. Jesli chodzi o Ciebie to nie mialabym problemu z podjeciem decyzji bo skoro nikogo tu nie masz to nic nie stoi Ci na przeszkodzie wrocic chocby na pare miesiecy zeby zobaczyc jak sobie dasz rade z szukaniem pracy idt i chocby Ci nie wyszlo to zawsze mozesz wrocic do UK ja nie mialabym takiej szansy bo moj chlopak przeciez nie bedzie czekal w nieskonczonosc i odwrotu nie bedzie. Ale Ty masz jeszcze mozliwosc:)

31 Ostatnio edytowany przez Lalka lalka (2014-08-03 16:40:53)

Czy ma paszport czy nie ma ... W sumie niewazne ale moze pomoc w odpowiedzi na pytanie czemu tak nalega by sie zenic gdy nie jest obywatelem ue gdy jest to juz inna historia.

32

Lalka lalka napisał/a:

Czy ma paszport czy nie ma ... W sumie niewazne ale moze pomoc w odpowiedzi na pytanie czemu tak nalega by sie zenic gdy nie jest obywatelem ue gdy jest to juz inna historia.

Troche mnie rozsmieszylas moze chce sie zenic bo jestesmy juz razem 3 lata bo moze mnie kocha i chce ze mna zalozyc rodzine bo moze juz czuje ze najwyzsza pora. Uwierz mi ze nie mialby zadnych korzysci z naszego malzenstwa oprocz moze bycia szczesliwym.

33

To czyli jest obywatelem UE. To fajnie....;)

34

Zostać, a częściej odwiedzać kraj...

35

Mam pytanie - po co wyjeżdżałaś z PL ?
Tak było dobrze, że wyjechałaś do UK ?
Skoro kilka lat temu niewiele Cię trzymało, a wizja lepszego życia była obiecująca, to o co chodzi teraz ?

Kiedy masz dla kogo zostać, masz pewny byt i z pewnością lepsze warunki życia niż w PL.
Otóż może okrutnie napiszę, ale możesz mieszkać z rodzicami i doglądać ich co dnia, a i tak nic nie poradzisz jak coś przydarzy się im w drodze do sklepu.
Znałam sytuację mojej koleżanki, wróciła do PL, otworzyła sklep, wszystko szło OK, póki jej mama nie dostała wylewu, nie wiedziała jak się rozdwoić by prowadzić sklep i doglądać mamy, po pewnym czasie ze sklepu nie szło zapewnić pełnej rehab. i mimo łez w oczach ona znowu wyleciała by opłacić leczenie matki. Teraz mama jest w lepszym stanie i ... planuje wylot do córki i pozostanie z nią tam.

Musisz mieć własne życie i nei bać się wiecznie ! Cud ,że Twój facet to znosi.

36

Nina podjęłaś dobrą decyzję. Przemyśl to, do końca roku sporo czasu. Sama musisz zadecydować i nie daj się nikomu zmanipulować, bo jak ktoś Ci źle doradzi to później nie weźmie odpowiedzialności za Twoje życie.
Trzymam serdecznie kciuki!:)

37

mocna.Frappe napisał/a:

Mam pytanie - po co wyjeżdżałaś z PL ?
Tak było dobrze, że wyjechałaś do UK ?
Skoro kilka lat temu niewiele Cię trzymało, a wizja lepszego życia była obiecująca, to o co chodzi teraz ?

Kiedy masz dla kogo zostać, masz pewny byt i z pewnością lepsze warunki życia niż w PL.
Otóż może okrutnie napiszę, ale możesz mieszkać z rodzicami i doglądać ich co dnia, a i tak nic nie poradzisz jak coś przydarzy się im w drodze do sklepu.
Znałam sytuację mojej koleżanki, wróciła do PL, otworzyła sklep, wszystko szło OK, póki jej mama nie dostała wylewu, nie wiedziała jak się rozdwoić by prowadzić sklep i doglądać mamy, po pewnym czasie ze sklepu nie szło zapewnić pełnej rehab. i mimo łez w oczach ona znowu wyleciała by opłacić leczenie matki. Teraz mama jest w lepszym stanie i ... planuje wylot do córki i pozostanie z nią tam.

Musisz mieć własne życie i nei bać się wiecznie ! Cud ,że Twój facet to znosi.

Wyjezdzalam tylko na sezony ktore trwaly kilka miesiecy i wracalam do domu nigdy nie planowalam zamieszkania w obcym kraju bo jestem dosc silnie przywiazana do rodziny. Jesli chodzi o wizje lepszego zycia hmmm chyba chodzi o to ze tam gdzie ja mieszkam ludziom a przynajmniej tym ktorych znam zyje sie dobrze. Maja domy prace rodziny i chyba w pewnym sensie im zazdroszcze ze sa w domu i im sie powodzi. Wiem ze musze miec wlasne zycie ale chyba ciezko mi sie jest pogodzic z tym ze bedzie ono wygladalo inaczej od tego ktore ja planowalam. Jesli chodzi o mojego chlopaka to troche sie z Toba zgodze ma facet cierpliwosc:)

38

eldob napisał/a:

Nina podjęłaś dobrą decyzję. Przemyśl to, do końca roku sporo czasu. Sama musisz zadecydować i nie daj się nikomu zmanipulować, bo jak ktoś Ci źle doradzi to później nie weźmie odpowiedzialności za Twoje życie.
Trzymam serdecznie kciuki!:)

Wlasnie czasem chcialabym zeby ktos mi cos doradzil ale nikt nie chce zebym potem nie mowila ze to czyjas wina. Dlatego pisze na forum chcialabym poprostu wiedziec jak ludzie poradzili sobie z podobna sytuacja do mojej. Czytalam tez duzo wypowiedzi na innych forach ale tam przewaznie chodzilo o pieniadze ja skupilam sie raczej na tej drugiej stronie.

Posty [ 1 do 38 z 82 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wrocic do Polski czy zostac w UK.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018