15-letnia siostra nie dba o siebie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » 15-letnia siostra nie dba o siebie.

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 109 ]

39

Odp: 15-letnia siostra nie dba o siebie.

Nataluszku, no właśnie. Siostra nigdy nie lubiła dbać o siebie, ale teraz to jakieś apogeum jest.
Tak czy inaczej, to nie stało się nagle.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa
Zobacz podobne tematy :

40

Cynicznahipo napisał/a:
sophie2 napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Nie, to nie wchodzi w grę. Nie ma problemów i na pewno nikt jej nie skrzywdził.

Pinkpiwonia, siostra była już u pedagoga parę razy oraz u psychologa dziecięcego.
Ogólnie stwierdzono, że to zdolna i inteligentna dziewczyna, ale bardzo leniwa.
Jak walczyć z lenistwem?

Jej po prostu nie zależy na ładnym wyglądzie. Chyba ma to po swoim ojcu, bo on też nie za bardzo dba o siebie.

nie ma problemów? Skąd możesz to wiedzieć? Nie siedzisz w jej głowie. U mnie nikt nie zauważa tego co się ze mną dzieje, myślą, że jest ok bo nie pokazuję tego otoczeniu. Ona wręcz krzyczy o pomoc. To widać i nie mów mi, że nie ma problemów bo każdy je ma. Skąd wiesz, że nie została skrzywdzona? Może nie chce o tym gadac. Psycholog byłby wskazany

Sophie, kto jak kto, ale Ty akurat nie powinnaś się za bardzo rozgadywać na ten temat, dopóki samej sobie nie pomożesz.
Siostra jest mega otwartą osobą, jest ciepła, gadatliwa, dowcipna. Ma mnóstwo koleżanek. I była już u psychologa i ŻADNYCH podstaw nie ma do tego, by sądzić, że ktoś jej coś zrobił (gwałt bądź napastowanie). Psycholog wydała opinię po 4 spotkaniach z siostrą.
Wiem, że nie ma problemów, bo często mi się zwierza. Np. jak pokłóciła się z koleżankami z klasy i miała podły nastrój, to byłam pierwszą osobą, która się dowiedziała.

Ja mam akurat z Młodą dobry kontakt i sama mi powiedziała ostatnio podczas luźnej osoby, że ''nie chce być plastikiem'' i dlatego się nie maluje. Wtedy zapytałam, dlaczego się nie myje i odpowiedziała, że uważa to za stratę czasu smile i że jej się nie chce, woli w tym czasie serial obejrzeć. A psycholożce podobno powiedziała, że ona od siebie brzydkiego zapachu nie czuje i nie wie, o co chodzi innym.

P.S Osoby zgwałcone bądź napastowane zdradzają pewne objawy. Psycholog niczego takiego nie zauważyła u mojej siostry.

o wiele latwiej jest pomoc innym niż sobie. Mnie też znajomi uważają za otwarta i wesoła osobę a tymczasem płaczę po kątach. Pogadaj z nią o chorobach wynikających z tego co robi i jak otoczenie będzie reagować. Skoro mówi, że nie chce być plastikiem to widać, że się buntuje i aż za bardzo chce pokazać, że nim nie jest.

41 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2014-07-10 07:18:36)

sophie2 napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:
sophie2 napisał/a:

nie ma problemów? Skąd możesz to wiedzieć? Nie siedzisz w jej głowie. U mnie nikt nie zauważa tego co się ze mną dzieje, myślą, że jest ok bo nie pokazuję tego otoczeniu. Ona wręcz krzyczy o pomoc. To widać i nie mów mi, że nie ma problemów bo każdy je ma. Skąd wiesz, że nie została skrzywdzona? Może nie chce o tym gadac. Psycholog byłby wskazany

Sophie, kto jak kto, ale Ty akurat nie powinnaś się za bardzo rozgadywać na ten temat, dopóki samej sobie nie pomożesz.
Siostra jest mega otwartą osobą, jest ciepła, gadatliwa, dowcipna. Ma mnóstwo koleżanek. I była już u psychologa i ŻADNYCH podstaw nie ma do tego, by sądzić, że ktoś jej coś zrobił (gwałt bądź napastowanie). Psycholog wydała opinię po 4 spotkaniach z siostrą.
Wiem, że nie ma problemów, bo często mi się zwierza. Np. jak pokłóciła się z koleżankami z klasy i miała podły nastrój, to byłam pierwszą osobą, która się dowiedziała.

Ja mam akurat z Młodą dobry kontakt i sama mi powiedziała ostatnio podczas luźnej osoby, że ''nie chce być plastikiem'' i dlatego się nie maluje. Wtedy zapytałam, dlaczego się nie myje i odpowiedziała, że uważa to za stratę czasu smile i że jej się nie chce, woli w tym czasie serial obejrzeć. A psycholożce podobno powiedziała, że ona od siebie brzydkiego zapachu nie czuje i nie wie, o co chodzi innym.

P.S Osoby zgwałcone bądź napastowane zdradzają pewne objawy. Psycholog niczego takiego nie zauważyła u mojej siostry.

o wiele latwiej jest pomoc innym niż sobie. Mnie też znajomi uważają za otwarta i wesoła osobę a tymczasem płaczę po kątach. Pogadaj z nią o chorobach wynikających z tego co robi i jak otoczenie będzie reagować. Skoro mówi, że nie chce być plastikiem to widać, że się buntuje i aż za bardzo chce pokazać, że nim nie jest.

Już były takie rozmowy - problem w tym, że otoczenie nie reaguje.
Tzn. reagują osoby dorosłe, rówieśnicy nie. Może gdyby usłyszała od którejś z koleżanek, że brzydko pachnie, to by ją to ruszyło..
Totalnie żal mi mamy, o której wszyscy myślą, że nie dba o swoje dziecko... Nie wytłumaczysz w szkole, że Młoda ma całą szafę czystych wypranych i wyprasowanych ciuchów, ale woli tydzień chodzić w jednych, brudnych. Masakra.

P.S Sophie, ja chciałam Tobie pomóc, ale mnie objechałaś.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

42

To chyba pozostaje tylko poczekać aż się zakocha... wink

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

43

bbasia napisał/a:

Mam pewne podejrzenia co do jej seksualności. Niedługo 16-lat kończy, a chłopcy mogliby dla niej nie istnieć.

44 Ostatnio edytowany przez Nataluszek (2014-07-10 10:50:27)

Nie wiem...Skoro pobłażanie nie przynosi skutku, to może ganianie i pilnowanie tego mycia?
No niby teoria wychowywania nastolatka w okresie dojrzewania mówi ''odpuść'', ale jak to się zaniedba to dziewczyna może mieć masę problemów, które będzie ciężko odkręcić.

Może jak rutyną stanie się matka powtarzająca i zaprowadzająca wręcz Młoda do łazienki, to dziewczyna dla świętego spokoju zacznie się myć?
A jeśli będzie 'udawać', że się myje to niech mama będzie z nią w łazience i pilnuje.
Może wtedy dziewczynie zrobi się wstyd i zacznie wreszcie dbać o siebie...

Sama nie wiedziałabym jak zachować się w takiej sytuacji, ale jeśli nie prośbą, to może 'groźbą'?

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

45

Ciezko jest cos podpowiedzieć. Gdyby to bylo Male dziecko to są rożne sposoby na zachęcenie poprzez kolorowa wanienkę, mydełka w kształcie ulubionej postaci z bajki itp. A to ze to juz w sumie kobieta to będzie gorzej. Napewno cos jej dolega, wizyta u psychologa powinna być, nawet jeśli juz byla. Bo to raczej nie jest normalne żeby mloda dziewczyna miala opory do mycia sie. Przypuszczam ze miesiączkuje ? Naprawdę można nabawić sie jakiejs choroby i to w tedy nie będzie juz fajne. A może cyniczna poszukaj na necie różnych takich wlasnie reportaży gdzie osoby maja podobne problemy i jakie są pozniej skutki uboczne. Moze sie cos przestraszy i trawi do niej ze zle robi.

46 Ostatnio edytowany przez Malinowy_Elf (2014-07-10 11:52:06)

Cynicznahipo napisał/a:
bbasia napisał/a:

Mam pewne podejrzenia co do jej seksualności. Niedługo 16-lat kończy, a chłopcy mogliby dla niej nie istnieć.

Cyniczna, na problem z siostrą nie pomogę bo nie mam pojęcia jakby tu zaradzić.
Ale co do przytoczonego fragmentu, jeśli tylko na tym podpierasz swoją obawe o jej seksualność to nie musisz sie martwić...znam gro osób które sie nie interesowały płcią przeciwną długo a teraz tworzą szczęśliwe rodziny.
Ba! sama nie miałam chłopaka do 19 roku życia i choć przyznam że serducho drgało na widok kilku kolegów to moja siostra nie miała o tym bladego pojęcia (jest między nami 10 lat różnicy). Nigdy sie nią w ten sposób nie interesowałam ale nie kojarzę żadnych jej kolegów przed klasą maturalną a teraz jest szczęśliwą żoną i matką 2 dzieci, więc może nie ma sie czym martwić wink (oczywiście jeśli to miałby być jakiś "problem" - bo ja jestem w tych kwestiach raczej tolerancyjna).
Także może porostu nie chce sie przyznać, że jakiś Piorek jej sie podoba, no ale chodzi z Aśką więc lipa tongue albo po prostu musi do tego etapu dojrzeć.

Edit
i tak jeszcze pomyślałam odnośnie innej orientacji którą zasugerowałaś (bo przypuszczam że o to ci chodziło). To kwestia zakochania nadal może wszystko zmienić nawet jeśli to będzie osoba tej samej płci. Przecież osoby homoseksualne też dbają o siebie.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

47

Tak, miesiączkuje...
Groźby też już były, jak do domu zawitała opieka społeczna...

48

Moze podeślij jej parę linkow o takich osobach jak ona i jakie pozniej moga byc konsekwencje nie dbania o siebie. Dziwię sie ze w ogóle nie wziela do siebie tego ze opieka zapukała do nich do drzwi, przecież same nie przyjemności ma Wasza matka i naprawdę moze byc nie przyjemnie gdy pojawi sie drugi raz. Stwierdza ze Twoja matka nie daje sobie rady w wychowaniu Twojej siostry.

49

P.s również dziwi mnie fakt ze miesiączkuje i nie dba o higienę osobista - a to juz podstawa. Przepraszam ze pisze post pod postem ale tak mi wygodniej, korzystam wlasnie z telefonu.

50

Spróbuję poszukać jakichś artykułów lub czegoś w tym stylu.

Ja mam dziwne wrażenie, że ona robi matce na złość. Coś chce osiągnąć, może...

51

Jeśli chce zrobić na zlosc matce to sobie moze krzywdę zrobić różnymi chorobami i kolejna wizyta pan z pomocy i moze mieć również kuratora jeśli będą w stanie udowodnic ze Wasza matka nie daje sobie z nią rady. Przekaz jej ze tym sposobem zrobi aby problemy które pozniej będą co raz większe i trudno będzie je wyprostować.

52

Wpisałam w Google "moja siostra nie dba o higienę" wyskoczylo dużo stron m.in pierwsza o Twojej siostrze. Poszukaj również pomocy w innych forach bo tak nie może byc aby nie dbala o higienę. Pies ogryzł o styl ubierania sie ale o higienę ! No musi dbać bo czeka ja wiele nie przyjemnych konsekwencji i to nie przyjemnych.

53

Cisowianka, dzięki.

Elfiku, ja się nie boję o jej orientację, bo jest mi wszystko jedno, czy ona będzie/jest hetero, czy homo. Zawsze będzie moją siostrą, bez względu na orientację.

Nie musi mieć chłopaka, ale trochę mnie dziwi to, że ona nie chce ładnie wyglądać - nie chce się podobać. Wiem, że są różne charaktery, ale większość nastolatek pragnie, by ktoś je zauważył...  Wydaje mi się to takie jakieś... nienaturalne.

54

No właśnie większość nastolatek... ale widocznie ona nie jest tą większością...
Ma koleżanki, które ją akceptują, więc nie za bardzo widocznie zauważa że coś jest nie tak. Bo to tylko "starzy" się czepiają (matka, szkoła, opieka).
Może pogadaj z jej koleżankami. Może gdy one zaczną wyrażać dezaprobatę ( bo raczej trudno uwierzyć, że im to nie przeszkadza) to młoda coś ze sobą zrobi.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

55

Cynicznahipo napisał/a:

(...)Ja mam dziwne wrażenie, że ona robi matce na złość. Coś chce osiągnąć, może...

Może brak higieny jest jedną z niewielu rzeczy, na którą ma realny wpływ.

Cynicznahipo napisał/a:

(...)większość nastolatek pragnie, by ktoś je zauważył...  (...)

Myślisz, że przez brak higieny i chodzenie w brudnych ciuchach nie wyróżnia się? Śmiem wątpić.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

56 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2014-07-10 13:56:58)

Wielokropek napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

(...)Ja mam dziwne wrażenie, że ona robi matce na złość. Coś chce osiągnąć, może...

Może brak higieny jest jedną z niewielu rzeczy, na którą ma realny wpływ.

Cynicznahipo napisał/a:

(...)większość nastolatek pragnie, by ktoś je zauważył...  (...)

Myślisz, że przez brak higieny i chodzenie w brudnych ciuchach nie wyróżnia się? Śmiem wątpić.

Myślisz, że chce być w centrum zainteresowania?
Jakoś mi to do niej nie pasuje... Ona zawsze była oczkiem w głowie rodziców. Nie musi starać się o zainteresowanie, bo zawsze była i jest na pierwszym miejscu...

Jeszcze przyszło mi do głowy, że może ona chce się dostosować do Francuzów, którzy, niestety, nie są zbyt czystym narodem. Wszy są na porządku dziennym. Miałam koleżanki w akademiku, które potrafiły nie myć się 3 dni, a oblewały się za to perfumami...

57

Cynicznahipo napisał/a:
sophie2 napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Już były takie rozmowy - problem w tym, że otoczenie nie reaguje.
Tzn. reagują osoby dorosłe, rówieśnicy nie. Może gdyby usłyszała od którejś z koleżanek, że brzydko pachnie, to by ją to ruszyło..
Totalnie żal mi mamy, o której wszyscy myślą, że nie dba o swoje dziecko... Nie wytłumaczysz w szkole, że Młoda ma całą szafę czystych wypranych i wyprasowanych ciuchów, ale woli tydzień chodzić w jednych, brudnych. Masakra.

P.S Sophie, ja chciałam Tobie pomóc, ale mnie objechałaś.

ona się jeszcze rozwija i jest w takim wieku, że właśnie największą rację będą dla niej mieli rówieśnicy. Dobrze by było gdyby usłyszała od kogoś takiego coś na swój temat, można nawet namówić jakąś koleżankę, żeby z nią pogadala. A co do pomocy mi to nie da się tego zrobić na odległość a ja wiem, że gdybym poszła do psychologa to nie powiedziałabym nic bo już tak było, że zamknęłam się w sobie i nie potrafiłam wydusic z siebie słowa

58

Była oczkiem w głowie? Dzięki temu, że nie myje się i nie zmienia ubrań dalej jest w centrum zainteresowania: rodziców, nauczycieli, Twoim. I wyróżnia się spośród rówieśników. Ten temat już długo jest na jednym z czołowych miejsc, dlatego proponowałam, by przestał istnieć. Przestał, a nie został na chwilę odłożony na półkę.

Edit:
Nooo, proszę. To znaczy, że jednak nie jest odosobniona w tym braku higieny. tongue

Pamiętasz, co robiłaś, gdy Twoim rodzicom na czymś bardzo, ale to bardzo, zależało? tongue

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

59

Wielokropek napisał/a:

Była oczkiem w głowie? Dzięki temu, że nie myje się i nie zmienia ubrań dalej jest w centrum zainteresowania: rodziców, nauczycieli, Twoim. I wyróżnia się spośród rówieśników. Ten temat już długo jest na jednym z czołowych miejsc, dlatego proponowałam, by przestał istnieć. Przestał, a nie został na chwilę odłożony na półkę.

Edit:
Nooo, proszę. To znaczy, że jednak nie jest odosobniona w tym braku higieny. tongue

Pamiętasz, co robiłaś, gdy Twoim rodzicom na czymś bardzo, ale to bardzo, zależało? tongue

Pamiętam tongue.

60

Przyklad powinna brać z najblizszych, a nie od otoczenia. Musisz pogadac z jej znajomymi niech zwrócą jej delikatnie uwagę , bo naprawdę to sie moze zle skończyć. Kurator to jeszcze nie tragedia ale zabrania jej od rodzicow to w tedy zobaczy ze to nie są żarty. Bo dla mnie dbanie o higienę jest tak ważne ze nie wyobrazam sobie aby o nią nie dbać.

61

Sie zakocha to będzie się szorować do krwi trzy razy na dzień.

62

pitagoras napisał/a:

Sie zakocha to będzie się szorować do krwi trzy razy na dzień.

A jeśli nie? A jeśli się zakocha dopiero po 30-tce?

63 Ostatnio edytowany przez Nataluszek (2014-07-10 20:12:30)

Nie ma co stawiać na zakochanie się.
Lepiej postawić na to, aby dziewczyna zaczęła o siebie dbać i robić coś w tym kierunku.

Ja bym postawiła na odcięcie od internetu. Ale tak sumiennie, nie tylko na chwilę.
Nie weźmiesz wieczorem szybkiego prysznicu? Nie ma neta. Nie umyjesz się rano przed szkołą? Nie ma neta.
Może to na nią wpłynie?

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

64

I zakaz Tel. Bo i w Tel jest dostęp to neta. Takie kary to nie wiem czy będą skuteczne. Ja bym ja posadziła i szczerze pogadała. Czy zdaje sobie sprawę ze przez jej zaniedbania moze ucierpieć cala rodzina. Same nie przyjemnosci, wizyty pan z opieki.

65

Ja tu widzę mocny związek pomiędzy tym, że podejrzewasz u siostry odmienną orientację (o ile to są jakieś sensowne podejrzenia, a nie, wybacz, bzdety "bo nie interesuje się chłopcami i nie chce się podobać"). Nastolatka, która w okresie dojrzewania i tak jest targana hormonami i emocjami, a jeszcze odkrywa w sobie coś, z czym nie potrafi się pogodzić i co ją przeraża (no bo jak to, jestem lesbijką, przyjaciółki mnie odrzucą, w szkole wyśmieją, na ulicy oplują, co powie mama, nie pójdę nigdy do ślubu, nie będę miała dzieci?), może zacząć odczuwać do siebie obrzydzenie. Na tyle silne obrzydzenie, że człowiek nie ma ochoty, by inni widzieli choć zarys jego sylwetki (obszerne ciuchy), by na niego patrzono (ciuchy stare i brudne, mające teoretycznie "odstraszać"), nie potrafi dotykać swojego ciała nawet namydloną dłonią i oglądać się nago w wannie czy łazienkowym lustrze.

Problemy z orientacją mogłyby wyjaśniać też te częste płacze i ucieczki, gdy Wasza mama naciska na zwierzenia. W sytuacji "co się wtrącasz, matka, nie chcę ci o niczym mówić" młody człowiek reaguje raczej agresją - te łzy Twojej siostry, gdy mama dopytuje, co się dzieje, mogą świadczyć o "chcę ci powiedzieć, ale się boję, jak zareagujesz".

66

Ja bym jej odcięła internet i pozwoliła na korzystanie tylko wtedy jak siedzi w wannie. rozbierasz się, wchodzisz do wanny, dostajesz komórkę, czy tablet, czy coś i jak długo siedzisz w wannie tak długo ogladasz. PRzynajmniej się odmoczy

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

67

Ogólnie z karaniem jest problem, bo mama nie jest konsekwentna. Ale raz siostra miała szlaban na neta, 2 tygodnie. Mocno to odczuła, może odniosłoby to skutek.

Cisowianko, takie rozmowy już były.

Babo, trudno mi powiedzieć, nie mam pewności, ale wpadło mi do głowy, że może ona jest homo i dlatego tak się buntuje... W sensie, włosy ścina na chłopaka, ubiera się jak chłopak... ale od chłopców stroni. Nie wiem.

68

Najgorsze jest to ze ona juz nie dlugo będzie miec 16 lat i powinna sobie zdawac sprawę ze moze byc nie sympatycznie z czasem. No chyba ze ma wszystkich kolo dupki to co innego. A moze ja zagadać w sprawie koleżanek, czy woli kolezanki. No nie wiem. Czasem lepiej jest spytac, podpytać moze boi sie Waszej akceptacji.

69

cisowianka napisał/a:

Najgorsze jest to ze ona juz nie dlugo będzie miec 16 lat i powinna sobie zdawac sprawę ze moze byc nie sympatycznie z czasem. No chyba ze ma wszystkich kolo dupki to co innego. A moze ja zagadać w sprawie koleżanek, czy woli kolezanki. No nie wiem. Czasem lepiej jest spytac, podpytać moze boi sie Waszej akceptacji.

Nie chcę gadać z jej koleżankami bez jej zgody, nie chcę stracić jej zaufania.
Ma koleżanki, bo przychodzą do niej do domu. Lubią się, wrzucają fotki na fejsa, jak to koleżanki.
Wychodzą razem na miasto.

70

Chodzilo mi raczej o to by ja podpytać w sprawie koleżanek, podpytać o jej orientacje seksualną.

71

cisowianka napisał/a:

Chodzilo mi raczej o to by ja podpytać w sprawie koleżanek, podpytać o jej orientacje seksualną.

Trochę głupio pytać o to wprost... nie chcę jej zniechęcić do rozmów ze mną.

72

Nie chodzi mi o pytanie wprost tylko podchodami.

73

cisowianka napisał/a:

Nie chodzi mi o pytanie wprost tylko podchodami.

Zaciekawiłaś mnie. Jakbyś o to zapytała ''podchodami''?

Coś w stylu ''Może, jak przyjedziesz na wakacje, to pójdziemy razem do kosmetyczki? Fajnie byłoby spodobać się jakiemuś fajnemu chłopcu...'' I czekać na reakcję? Trochę to głupie...

74

No nie, wprost głupio. Ale zaaranżujcie (Ty albo mama, choć nie wiem, jakie zdanie o homoseksualistach ma Twoja matka i jaka jest tak ogólnie) jakąś sytuację, podczas której dojdzie do rozmowy na temat orientacji seksualnych. Nie wiem, program jakiś, serial, w którym nastolatka przyznaje się mamie, że jest lesbijką, i komentujcie akcję tak, by dać siostrze do zrozumienia, że nie będzie problemu, jeśli i ona się przyzna.

O, no właśnie, jednocześnie pisałyśmy to samo z Cisowianką smile Podchodami.

75

Cos takiego jak BabaOsiadla smile Glupie to siedzieć i czekac nie wiadomo na co. Lepiej działać nóż widelec może uda sie cos z niej wyciagnac.

76

No dobra... podpowiem to mamie..

Posty [ 39 do 76 z 109 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » 15-letnia siostra nie dba o siebie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018