1

Temat: Pasta wybielająca zęby. Jaka?

Cześć, mam do was pytanko smile

Szukam ostatnio skutecznych past wybielających naprawdę zęby. Wiem, że nie ma złotego środka na to, że od razu moje zęby będą białe jak śnieg, tylko chodzi mi o to, żeby wybielić je chociaż o jeden odcień.
Moim problemem jest to, że palę papierosy i w ciągu 3 lat ząbki mi strasznie pożółkły chociaż myję je regularnie i chodzę do dentysty.

Ostatnio kupiłam w Rossmanie pastę Dentavit 25 ml za 18 zł, a powiedziałam sobie co tam, spróbuję. Stosuję już ją od tygodnia i jakoś efektów nie widać (producent upierał się że tydzień starczy), dlatego może znacie jakieś pasty, które chociaż trochę wybielą moje ząbki? smile

~to let myself go, to let myself flow is the only way of beeing
there´s no use telling me, there´s no use taking a step back, a step back for me
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2014-06-25 19:17:15)

Odp: Pasta wybielająca zęby. Jaka?

Denvit stosowałam i mi też nie przyniósł praktycznie żadnej poprawy. Za to poczytałam opinie i bardzo dobre były o paście Blend a med white lux glamorous white i powiem Ci, że nie wierzyłam, myślałam, że trzeba kupić droższą i dopiero będzie fajny efekt, bo na tych zwykle drogeryjnych nacinałam się. No, ale kupiłam niecały miesiąc temu i faktycznie efekty zadowalające. Wiadomo, że na pewno nigdy nie będą jak u dentysty, śnieżna biel nie, ale najlepsze efekty z dotąd mi stosowanych i na razie są dość trwałe. Zęby są sporo bielsze. rozjaśnione, super jest smile

Wkleję Ci zdjęcie, bo tych blend a medów jest sporo, a chodzi o tę konkretną, bo z tego co czytałam inne tak skutecznie nie działają i faktycznie, ta jest super. Nie wychodzi też tak tanio, bo tubka mała, nie tak wydajna, ale i tak na pewno teraz kupię kolejne tubki, bo efekt bardzo mi się podoba i będę chciała go przedłużyć, utrwalić, więc najlepiej na pewno jak parę miesięcy będę stosować, to już będzie w ogóle super. No, a pierwsze efekty już fajne było po dwóch zastosowaniach smile

http://www.fotoszok.pl/upload/71049a78.png

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

3

Potwierdzam, pasta Blend-A-med 3D white jest najlepsza, nic tak nie rozjaśnia zębów jak ona.

4

Nie rozumiem po co przepłacać za pasty wybielające skoro można zastosować najzwyklejszą, tanią + sodę oczyszczoną, które to właśnie te pasty zawierają.

5

A moim zdaniem najlepsze jest wykonanie zabiegu piaskowania albo skalingu u dentysty by usunąc osad którego żadna pasta ani szczoteczka nie jest w stanie sie pozbyć.

A po zabiegu postawić profilaktycznie na pastę -wspomniana przez truskaweczke jest bardzo dobra;) a od siebie dodam że np. w superpharmie czasami można trafić na promocję past z serii Blanx (normlanie kosztują około 34-39 zł), na promocji mozna dostać już za 24 zł. Pasta ta jest warta swojej ceny bo jest niezwykle wydajna i ma fajny dozownik, a moim zdaniem daje naprawde widoczny efekt. Najlepsza z nich jaka miałam to Blanx White Shock;)

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

6 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2014-08-10 18:14:21)

Iceni napisał/a:

Nie rozumiem po co przepłacać za pasty wybielające skoro można zastosować najzwyklejszą, tanią + sodę oczyszczoną, które to właśnie te pasty zawierają.

Też można, ale trzeba uważać, bo może chyba niszczyć szkliwo. Po Blend a med póki co tego nie mam, ale oczywiście też uważam.

To prawda Sarenko, najlepsze efekty zabiegi u dentysty, ale jako pasta ta Blend a med bardzo mnie zadowala swoim działaniem smile A Blanx nie stosowałam, ale to prawda, czasem są pewnie promocje i warto patrzeć smile Widziałam, że z Blanxa zrobili też do kupienia taką mini lampkę, co podobno wybiela, ale tu właśnie nie wiem jaka ona jest, szkoda byłoby wydać pieniądze, jeśli jednak to bubel, a z 50 zł chyba kosztuje. No, ale poszukam opinii, bo jeśli działa, to pewnie też kiedyś kupię. Taka lampka jeśli działa pewnie skuteczniejsza od pasty, więc mogłaby być fajnym uzupełnieniem no i zawsze też taniej niż u dentysty, więc jak coś daje, to pewnie warto spróbować. Poczytam o tym smile

Wisława Szymborska

7

Truskaweczko - a nawet nie wiedziałam o tej lampie dzięki za info ,poczytam!;)

a wczoraj kupiłam Blend-A-med bo była na promocji w rossmanie za 10,99 wink

Zapomniałam napisac,że stosowałam przez jakiś czas vademecum express white 10 - kosztuje około 6-8 zł w superpharmie, baardzio sie pieni i daje naprawde mega efekt tyko po 4,5 dniach stosowania trzeba przerzucić się na inna paste bo po tej normalnie krwiawią dziąsłą;/ ona ma jakieś takie substancje czyszczące i podrażniające że zęby po umyciu od razu są optycznie bielsze, jednak na dłuższą mete jej stosowanie kończy się krwawiącymi dząsłami , dlatego przerwałam stosowanie.

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

8

sarenka1990 napisał/a:

Truskaweczko - a nawet nie wiedziałam o tej lampie dzięki za info ,poczytam!;)

a wczoraj kupiłam Blend-A-med bo była na promocji w rossmanie za 10,99 wink

Zapomniałam napisac,że stosowałam przez jakiś czas vademecum express white 10 - kosztuje około 6-8 zł w superpharmie, baardzio sie pieni i daje naprawde mega efekt tyko po 4,5 dniach stosowania trzeba przerzucić się na inna paste bo po tej normalnie krwiawią dziąsłą;/ ona ma jakieś takie substancje czyszczące i podrażniające że zęby po umyciu od razu są optycznie bielsze, jednak na dłuższą mete jej stosowanie kończy się krwawiącymi dząsłami , dlatego przerwałam stosowanie.

O to tej nie znam wink No wiadomo, trzeba uważać, niektóre podrażniają niestety.

Wisława Szymborska

9

Wspomniana wyżej Blend a med jest najlepsza, a wierzcie, próbowałam już prawie wszystkiego wink

10 Ostatnio edytowany przez gothka (2014-08-16 14:54:06)

Potwierdzam pozytywne opinie o wyżej opisywanej paście Blend-a-med wink

Używałam już różnych past wybielających, które miały choć trochę rozjaśnić moje zęby okazjonalnej palaczki. Niestety, nigdy nie widziałam poprawy koloru szkliwa. Blend-a-med Glamorous stosuję od niedawna (pewnie jakieś 2 tygodnie) ale są już pierwsze efekty. Na pewno kupię następne opakowanie tej pasty.
Przed nią używałam innej z tej samej serii (3D white luxe)- niestety, nie było nawet minimalnego wybielenia.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

11

Kilka dni temu moja dentystka poleciła mi pastę wybielająco-ochronną BlanX White Shock. Zastanawiam się jednak czy istotnie jest tak skuteczna, jak twierdzi, czy może za to polecanie ktoś jej wcześniej dobrze zapłacił, tym bardziej, że miała pod ręką ulotkę, a to znaczy, że przede mną był tam jakiś przedstawiciel. 
Stosowałyście? Jakie przyniosła efekty?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

12

Olinka napisał/a:

Kilka dni temu moja dentystka poleciła mi pastę wybielająco-ochronną BlanX White Shock. Zastanawiam się jednak czy istotnie jest tak skuteczna, jak twierdzi, czy może za to polecanie ktoś jej wcześniej dobrze zapłacił, tym bardziej, że miała pod ręką ulotkę, a to znaczy, że przede mną był tam jakiś przedstawiciel. 
Stosowałyście? Jakie przyniosła efekty?

Miałam ją i moim zdaniem daje bardzo dobry  widoczny efekt -czyszcząc nią 2x dziennie zęby starczyła mi na ponad miesiąc (jest bardzo wydajna, odrobinka baardzo sie pieni i nie pieką dziąsła), dlatego uważam ją  (i zdaniem mojej siostry, więc już 2 osoby ją polecają;)) nr 1 wśród past wybielających , a jedyne co może zniechęcac to cena , bo zazwyczaj właśnie white shock nie jest na promocji  w superpharmie(promocja zazwyczaj jest dla blanxa dla palących czy dla wrażliwych zębów). wink

Johnny Bravo !

13

A ja się zastanawiam czy bierzecie pod uwagę to że takie pasty mogą uszkadzać szkliwo? Udowodniono naukowo że zęby o naturalnym kolorze kości słoniowej są mocniejsze niż zęby śnieżnobiałe. Tak trochę odbiegłam od tematu, ale mi by było szkoda zębów wolę żeby były zdrowe.

14

Istotnie pasty wybielające mogą uszkadzać szkliwo. Niektórzy twierdzą, że Ajona, pasta (w zasadzie koncentrat) lecznicza, której głównym zadaniem jest wzmocnienie dziąseł, równocześnie ma działanie wybielające, ale ja takowego nie zauważyłam.

Sarenko1990, bardzo Ci dziękuję za opinię smile, choć w międzyczasie zdążyłam zauważyć, że już o tej paście nieco wyżej wspomniałaś.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

15 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2014-08-20 22:27:42)

Małpa69 napisał/a:

A ja się zastanawiam czy bierzecie pod uwagę to że takie pasty mogą uszkadzać szkliwo? Udowodniono naukowo że zęby o naturalnym kolorze kości słoniowej są mocniejsze niż zęby śnieżnobiałe. Tak trochę odbiegłam od tematu, ale mi by było szkoda zębów wolę żeby były zdrowe.

Wiem, no staram się uważać. Zanim kupiłam tę Blend a med, to czytałam wiele opinii i właśnie pisali, że skuteczna, a do tego żadnego bólu czy czegoś, że wszystko jest ok. A po niektórych pastach wybielających były opinie, że ból itp. Takich nie wybieram. No i faktycznie ten Blend a med sprawuje się u mnie bardzo dobrze, mogłabym powiedzieć, że wybiela, ale tak nie niszcząc, tak mi się wydaje. Oczywiście jak będę teraz u dentysty, to też podpytam i najlepiej oceni. A kiedyś bez czytania opinii kupiłam Denvit i wiecie, nie dość, że efekt mizerny, to właśnie zęby mnie zaczęły trochę boleć. No więc coś szkodziła. Tutaj tego nie mam. Inne osoby pisały, że też nie.

Wisława Szymborska

16

Ja niestety nie widzę efektów działania Blend-a-med 3D White Luxe, a miałam dwie różne (są bodajże trzy). Może jeszcze spróbuję poleconej przez Gothkę Glamorous albo właśnie BlanX White Shock.

17

Pasty wybielające niszczą zęby... przynajmniej moje sad ja używam elmexu i nie moge uzywac nic innego...

18

mi też się pasty wybielające w ogóle nie sprawdziły

19

Czy to nie jest tak z tymi pastami, ze one wybielaja, ale tylko biale zeby? smile

Jestem spamerką. Polecane przeze mnie produkty kupujesz na własną odpowiedzialność!

20

Najlepszą pastą z firmy signal jest gold.Jest ona intensywnie granatowa:) Są pasty np w takiej w malutkiej tubce, których używa się raz na tydz. Wypróbowałam i nie szkodzą w ogóle. Wybielają zadowalająco. Bez żadnych skutków ubocznych.

https://youtu.be/W8EM0Cs9r1g

...z najlepszych muzyków sceny Polskiej.

21

Summertime napisał/a:

Są pasty np w takiej w malutkiej tubce, których używa się raz na tydz. Wypróbowałam i nie szkodzą w ogóle. Wybielają zadowalająco. Bez żadnych skutków ubocznych.

Możesz podać, o jaką konkretnie pastę chodzi? Niestety nie kojarzę wybielających w malutkich tubkach wink.

22

A mi się wydaje, że najskuteczniejsze rozwiązanie  może zaoferować dentysta.  Jeszcze nie spotkałam pasty, która  jakoś znacznie wybielałaby zęby. Wydaje mi się, że to raczej o profilaktykę chodzi.

23 Ostatnio edytowany przez Summertime (2017-06-21 14:10:15)

Olinka

Możesz podać, o jaką konkretnie pastę chodzi?

Chodzi o medyczną polerską pastę jej nazwa to.... Apa Care professional home,
używa jej się do 2× w tyg. Korzystałam jeszcze z innej w maleńkiej tubce pasty do rozjaśniania przebarwień, też była świetna niestety i opakowanie już wyrzuciłam, a nazwy za nic w świecie nie pamiętam.... Chodź niebawem będę ponownie zaopatrywać się w tego typu preparaty, i jak gdzieś ją zobaczę to dam znać.

Natie333

Jeszcze nie spotkałam pasty, która  jakoś znacznie wybielałaby zęby.

Jeśli, ktoś ma naturalną kość w kolorze nie bardzo białym, to i nie uzyska efektu o jakim pragnie. W moim przypadku te produkty usuwają całkowicie naloty po kawie... Bo to piję.... To nadaje swoisty odcień zębom, Nie palę natomiast nikotyny jestem bardzo rzadkim egzemplarzem, który pije czarną herbatę. I przede wszystkim regularnie dbam o wybielanie... Chodż też i nie tylko o to... Używam ulubionych past mineralizujących usuwających pierwsze oznaki psucia...oraz myję zęby nie tyle pastami co koncentratami. Całkowicie niewelującymi nieprzyjemny oddech......oraz szukam cynku w produktach. On też pomaga utrzymać higienę jamy ustnej na satysfakcjonującym poziomie.

24

Summertime napisał/a:

Chodzi o medyczną polerską pastę jej nazwa to.... Apa Care professional home,
używa jej się do 2× w tyg. Korzystałam jeszcze z innej w maleńkiej tubce pasty do rozjaśniania przebarwień, też była świetna niestety i opakowanie już wyrzuciłam, a nazwy za nic w świecie nie pamiętam.... Chodź niebawem będę ponownie zaopatrywać się w tego typu preparaty, i jak gdzieś ją zobaczę to dam znać.

Bardzo dziękuję za informacje. Za pamięć i podanie nazwy tej drugiej będę wdzięczna, bo nie chcę już zębów wybielać u stomatologa, czegoś takiego chyba mi trzeba smile.
Kupujesz je w aptece, sklepie zaopatrzenia stomatologicznego (mam pod nosem) czy w jakichś jeszcze innych miejscach?

25

wszelkie przebarwienia po kawie, winie, papierosach usuwa wegiel aktywowany do poziomu naturalnego koloru zebow.. kosztuje grosze. mozna go uzywac nawet codziennie bo w zaden sposob nie niszczy szkliwa.

nie usuwa jedynie kamienia nazebnego i to na tym nalezy sie skupic wybierajac paste.

26

Olinka

Kupujesz je w aptece, sklepie zaopatrzenia stomatologicznego (mam pod nosem) czy w jakichś jeszcze innych miejscach?

Ja swoje zakupuję za granicą. Ale weszłam teraz w netowe obszary i widzę, że jest ona w obiegu:) Za ponad tydzień ponownie będę za granicą i jak tylko zobaczę ją na półkach to zakupię. Po opakowaniu rozpoznam... .. A może coś nowego odkryję.... I dam znać.. A ta signal gold jest najlepsza ze wszystkich tych potocznych past. Ja cenię sobie produkty od orginalnych producentów, bo już nie raz się przekonałam że ten sam produkt wykonany w polsce jest zaledwie zbliżony do orginału. Niestety.

27

Summertime napisał/a:

Ja cenię sobie produkty od orginalnych producentów, bo już nie raz się przekonałam że ten sam produkt wykonany w polsce jest zaledwie zbliżony do orginału. Niestety.

To już nie jest tajemnicą, że te same produkty mają inny skład, co oczywiście przekłada się na właściwości, w zależności od rynku, na jaki ma trafić dana partia. Niestety.

Iceni, słyszałam o właściwościach węgla aktywowanego, ale nigdy ich na sobie nie sprawdzałam. Rozumiem, że Ty tak? Tabletkę węgla tylko rozkruszasz (albo i nie), robisz potem jakaś papkę, nakładasz szczoteczką, wcierasz palcem? Podpowiedz coś wink.

28

kilka tabletek w.a. wrzucam do moźdierza (ale można je tez pokruszyc w szklanej misce, one nie są zbyt twarde) na pył, im drobniej tym jest wydajniejszy, wsypuję sobie ten pyl do sloiczka po kremie. Do mycia zebow nakladam tak 1/3 do 1/2 zwyklej porcji pasty i zanurzam tę szczoteczkę w tym pyle węglowym, zeby sie okleila - tym normalnie (a wlasciwie nienormalnie, bo delikatniej, ale za to dluzej, tak okolo 3 min) myje zeby. Nie trzeba wlasciwie szorować, chodzi o to by pyl weglowy mial kontakt ze szkliwem. i tyle.

Wegiel aktywowany jest tez swietny do oczyszczania skory (w postaci maseczki - wegiel wchlania toksyny (tzn metale i zwiazki metali) wiec jest swietny do oczyszczania twarzy z wszelkiego ulicznego "nalotu" tongue

29

Iceni

Węgiel posiada czynniki ścierające...Rozumiem, że parę razy w tyg, nie częściej można używać?

Natomiast jeśli chodzi o maseczki, to brzmi niezwykle interesująco.Jakoś nie obiło mi się wcześniej o uszy, to bardzo tani sposób i do tego NATURALNY.Jak go nałożyć na twarz ?Z mlekiem?Z jogurtem?A może na bazie wody termalnej?

30

wegiel aktywny to nie jest taki zwykly wegiel do pieca big_smile

wegiel aktywny to mieszanka sadzy i grafitu - jego twardosc w porownaniu do twardosci szkliwa zebow jest znikoma (to tak jakbys chciala zetrzec asfalt przy uzyciu kredy tongue)

do maseczek uzywa sie go w sposob najprostszy
-mozna wymieszac z jogurtem na papkę i nalozyc na

-mozna z dowolnym olejem (oliwa, jojoba, maslo klarowane, olej kokosowy (z tym ostatnim ostroznie, bo on nasila powstawanie pryszczy)

- w wersji najbardziej oczyszczajacej: wegiel aktywny (okolo lyzeczki proszku) pol lyzeczki sody oczyszczonej i lyzeczka oleju (jak wyzej) - suuuuuper oczyszcza pory przy tlustej skorze, pozostalosci chemiczne po kosmetykach itp.

przy tej ostatniej mieszance trzeba jedynie uwazac i nie masowac skory zbyt mocno, za pierwszym razem tylko nalozyc, lekko rozsmarowac i poczekac 3min. potem zmyc woda a na koniec zakwasic skore woda z sokiem z cytryny (jesli ktos nie uzywal cytryny do twarzy to lyzka soku na pol szkl wody wystarczy za pierwszym razem)
nie nalezy zmywac oleju zadnym mydlem itp. pozostawic do wchloniecia. Najlepiej sprawdza sie maslo klarowane (ghee) i olejek jojoba , moze byc tez oliwa, ale ta pozostawia na skorze lekki, tlusty film.

za kazdym razem nalezy troche dluzej poczekac, az skora sie przyzwyczai - koncowo tak do 10 min przy tlustej skorze, 1-2 razy w tygodniu. Ja zakwaszam skore po sodzie po prostu przecierajac twarz plasterkiem cytryny na koniec.

maseczke najlepiej zmywa sie sciereczka do twarzy (ja uzywam bardzo delikatnej mikrofibry - takiej zwyklej, kuchennej sciereczki) albo delikatna gabka. Olej jednoczesnie rozpuszcza naturalne tluste wydzieliny twarzy (stare sebum) oraz odzywia skore.

wbrew pozorom olej jest doskonaly do oczyszczania tlustej skory, jak tez suchej - w pierwszym przypadku usuwa stary tluszcz ze skory, w obu przypadkach - doskonale odzywia.

wersja z jogurtem to po prostu wersja dla leniwych big_smile  jogurt tez zawiera tluszcz zwierzecy (maslo) tak samo jak ghee, ale ze malo kto wie, co to jest ghee, to jogurt jest bardziej popularny. Rownie dobrze mozna uzyc zwyklego masla. (tylko nie solonego big_smile)

wersja z jogurtem sprawdza sie tez przy sodzie, do skory bardzo wrazliwej, bo soda rozpuszcza sie w wodzie i krysztalki nie podrazniaja skory. w mieszance z olejem soda dziala jak peeling.

31

Iceni,

wegiel aktywny to nie jest taki zwykly wegiel do pieca big_smile

Chyba nie myślisz,  że ktoś tu na tym portalu sądzi, że węgiel opałowy można kupić w... aptece.

Ja powiem tylko tyle, że każdy z Nas ma inną strukturę grubości szkliwa. I należy o nią dbać, ponieważ naruszenie jej, to poważny problem. Prowadzi do szybkiego zepsucia się zębów.I problemów z nadwrażliwością temperaturową.

Podane przepisy są hardrockowe połączenia sody, czy też użycie soku cytrynowego też nie dla mnie....  Iceni, ale dla Ciebie te metody korzystnie wpływają więc pomysł podtrzymuj.Ja używam kosmetyków 100%naturalnych,  jestem też fanką olejków.  Po próbuje może sama jakieś inne wersje z tym węglem. To zapomniamy stary lek:) Mam sentyment do niego pamiętam. Czasy gdy cała dzieciarnia z podwórka najadła się zielonych jabłek i każdy z nas potem miał rewolucje żołądkowe... A rodzice nam serwowali właśnie ten węgiel, z jakimi radochami pokazywaliśmy buzie umorsane czarnym kolorem big_smile

32

Iceni napisał/a:

kilka tabletek w.a. wrzucam do moźdierza (ale można je tez pokruszyc w szklanej misce, one nie są zbyt twarde) na pył, im drobniej tym jest wydajniejszy, wsypuję sobie ten pyl do sloiczka po kremie. Do mycia zebow nakladam tak 1/3 do 1/2 zwyklej porcji pasty i zanurzam tę szczoteczkę w tym pyle węglowym, zeby sie okleila - tym normalnie (a wlasciwie nienormalnie, bo delikatniej, ale za to dluzej, tak okolo 3 min) myje zeby. Nie trzeba wlasciwie szorować, chodzi o to by pyl weglowy mial kontakt ze szkliwem. i tyle.

Za Twoją radą kupiłam opakowanie węgla, ale że nie mam w domu moździerza, to kupiłam kapsułki, które nie tylko są tańsze, ale też wydaje się, że ich miałkość jest większa niż rozkruszonej tabletki. Niemniej tutaj nie mam porównania, więc pewności także, w każdym razie metoda jest bardzo wygodna, bo wystarczy kapsułkę rozkręcić, a zawartość wysypać. 

Muszę przyznać, że efekt od razu był widoczny. Nie mam kamienia i nigdy go nie miałam, ale drobny nalot powstający z tego co jemy i pijemy jest chyba nieunikniony, za to po zastosowaniu węgla różnica widoczna była gołym okiem i to nie tylko dla mnie. Widzę, że w kilku punktach, przede wszystkim jeśli chodzi o zagłębienia międzyzębowe, coś tam jeszcze pozostało, więc zabieg powtórzę, a potem nałożę na całą powierzchnię zębów płynne szkliwo. Przyznam jednak, że chyba bałabym się stosować tę metodę częściej, choć może niesłusznie?

Summertime, jeśli uda Ci się namierzyć tę pastę do rozjaśniania przebarwień, to podziel się, proszę. Poza tym za wszelkie nowinki i sprawdzone polecenia z góry dziękuję. Mój mąż niebawem wybiera się do Niemiec, więc dostanie ode mnie stosowną listę z zapotrzebowaniem wink.

33 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-07-04 19:31:56)

Olinko, tym weglem nie trzeba zebow szorowac a jedynie pokryc nim zeby - ja tam wspomnialam - chodzi o to zeby wegiel mial KONTAKT z zebami - znaczy trzeba je dokladnie pokryc i poczekac ok. 3 min. Wegiel i tak wchlonie to, co trzeba. Wegiel ma wlasciwosci scierajace i oczywiscie "szorowanie" nim zebow wskazane nie jest. ale dziala niewiele slabiej tylko przez sama obecnosc na powierzchni bo czasteczki jego sa bardzo drobne, a w calym tym zabiegu chodzi nie o jego wlasciwosci fizyczne (scieranie) tylko chemiczne (latwe laczenie sie wegla z czasteczkami metali i wchlanianie wielu substancji /dlatego sie go nazywa "aktywnym"/ on w taki sam sposob wchlania substancje powodujace przebarwienia jak toksyny z zoladka po polknieciu

34

A widzisz, stwierdzenie "myję zęby" odczytałam, że należy tym węglem umyć zęby jak tradycyjną pastą, ale już nie ma potrzeby szorować bardziej niż przy normalnym myciu big_smile, bo to zupełnie wystarczy, aby węgiel miał kontakt ze szkliwem i zadziałał. 
Ja umyłam je szczoteczką elektryczną Oral-B 3D White, bo ona ma takie specjalne zagłębienie, ale czułam, że węgiel działa, więc profilaktycznie myłam tylko 2 minuty. W takim razie teraz zrobię to inaczej, dzięki za sprowadzenie na właściwy tor smile.

35

wiesz, za pierwszym razem to moze i dobrze je tak przeszorowac, ale potem w ramach odświeżania to juz glownie chodzi o to by ten wegiel na tych zebach byl przez te kilka minut smile

tak że probuj smile

mnie wystarcza w zasadzie jeden taki zabieg raz na tydzien i jest ok

36

Olinka napisał/a:

A widzisz, stwierdzenie "myję zęby" odczytałam, że należy tym węglem umyć zęby jak tradycyjną pastą, ale już nie ma potrzeby szorować bardziej niż przy normalnym myciu big_smile, bo to zupełnie wystarczy, aby węgiel miał kontakt ze szkliwem i zadziałał. 
Ja umyłam je szczoteczką elektryczną Oral-B 3D White, bo ona ma takie specjalne zagłębienie, ale czułam, że węgiel działa, więc profilaktycznie myłam tylko 2 minuty. W takim razie teraz zrobię to inaczej, dzięki za sprowadzenie na właściwy tor smile.

Olinka i jak efekt?

Jestem spamerką. Polecane przeze mnie produkty kupujesz na własną odpowiedzialność!

37

Himalaya pasta wybielająca- ogólnie ta firma słynie z dobrej jakości past do zębów
Polecam również Białą Perłę do wybielania ząbków

38

MissAnnavene napisał/a:

Himalaya pasta wybielająca- ogólnie ta firma słynie z dobrej jakości past do zębów
Polecam również Białą Perłę do wybielania ząbków

zasadnicze pytanie-do wybielana? Czy do utrzymania w bieli po wybielaniu u specjalisty?