Ulubiony cytat ! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 48 ]

1

Temat: Ulubiony cytat !

Z góry przepraszam jeśli w złym dziale założyłam temat lub jeśli się powtórzył ,szukałam ale nie znalazłam wink

Uwielbiam cytaty dlatego chętnie poczytam Wasze ulubione cytaty ,aforyzmy itd wink



Może ja zacznę wink

"Można zamknąć oczy na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia"

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ulubiony cytat !

Najważniejszym cytatem w moim życiu jest ten jeszcze nie napisany ale obiecuję, że jak go przeczytam, to na pewno zapamiętam. A tych mniej ważnych jest dużo. Ale pomysł mi się podoba. Będę czytał. Coś ukradnę.

Mirra napisał/a:

... szukałam ale nie znalazłam wink

Czy Ty aby nie cytujesz Bogini Miłości?
Kiedyś pewna dziewczyna prosiła Boginię Miłości.
Powiedz mi gdzie znajdę inteligentnego, przystojnego i miłego męża.
Na to Bogini miłości odpowiada: szukałam ale nie znalazłam.
pozdrawiam

3

Odp: Ulubiony cytat !

A to mój cytat, który wymyśliłam i zapisałam w swoim pamiętniku po śmierci Taty.

"Strata osoby, która była dla Ciebie wszystkim sprawia, że wszystko staje się niczym."

4

Odp: Ulubiony cytat !
Lem napisał/a:

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów.

5

Odp: Ulubiony cytat !

iryd  a wiesz być może to Bogini Miłości .. widzisz sama podsuwa mi teksty wink

Zbyt często udajemy...
Uda­jemy obojętność choć bar­dzo nam zależy...
Uda­jemy, że nie kocha­my choć kocha­my tak moc­no, że aż boli...
Uda­jemy brak tęskno­ty choć jes­teśmy go­towi prze­biec ki­lomet­ry by
zo­baczyć ukochaną twarz..
Uda­jemy szczęśli­wych choć w no­cy łzy po po­liczkach płyną...
Uda­jemy bo tak łatwiej..
Uda­jemy a więc tracimy ... Kochajmy i nie bójmy się tego ..

6

Odp: Ulubiony cytat !

*wyciąga z szuflady zeszyt z ulubionymi cytatami*

Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?
-A. Einstein

Being a woman is a terribly difficult task, since it consists principally in dealing with men.
- W. Churchill

Radość pisania
Możność utrwalania
Zemsta ręki śmiertelnej
- W. Szymborska, "Radość pisania"

Świat cierpi na brak mężczyzn, szczególnie tych, którzy są cokolwiek warci.
- J. Austen

Kocham (...) to słowa najwięcej może ze słownika ludzkiego kłamliwe i kłamane.
- W. Reymont, "Ziemia Obiecana"

Pisarz jest pisarzem, ponieważ pisze, a bynajmniej nie dlatego, że ma legitymację.
- M. A. Bułhakow

Kto się lęka, już przegrał.
- K. Bunsch

Zamiast wierzyć albo nie wierzyć - wątpię. I wątpienie jest moją religią.
&
Jeżeli już się na tym świecie jest, to po jaką cholerę być przeciętnym?
&
- A wie pan, co jest najlepsze w złamanym sercu? - zapytała bibliotekarka.
Pokręciłem głową.
- Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to tylko zadrapania.

Trzy ostatnie: C. R. Zafon, "Gra Anioła"

Nic nie jest bardziej okrutne od serca z krwi i ciała, gdyż takie serce wie, co człowiekowi sprawia ból.
- C. Funke, "Atramentowa Śmierć"

- Fraszka cnota! - powiedział Brutus porażony.
- Fraszka, kto się przypatrzy, fraszka z każdej strony!
Kogo kiedy pobożność jego ratowała?
Kogo cnota przypadku złego uchowała?
- J. Kochanowski, Tren XI

(...) to wszystko, co wy grzechem zwiecie,
Zniszczeniem lub wprost złem przeklętym,
Jest mym właściwym elementem
- Goethe, "Faust"

Just because I'm resisting the wine doesn't mean I can't appreciate the bouquet
- S. Meyer, "Twilight" xd

Czego krzyczysz... Tylko noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo.
- J. Piłsudski

- Pogrożę mu tylko palcem - rzekł, kładąc go na cynglu.
- S. J. Lec

Kto nie umie świecić z wytrwałością słońca, może przynajmniej zabłysnąć jak gwiazda.
- H. Sienkiewicz, "Bez dogmatu"

Dobra, tyle wystarczy big_smile.

7

Odp: Ulubiony cytat !

Wszystko co napisal Jeremi Przybora moge jesc wielkimi lyzkami!

8 Ostatnio edytowany przez Wielbiciel Lidiji Bacic (2013-12-17 16:45:02)

Odp: Ulubiony cytat !

Z bardzo wielu ukochanych przeze mnie cytatów na razie dwa.
"Nigdy nie zapominaj, że jesteś kimś wyjątkowym, podobnie jak każdy inny człowiek" (z magnesu, który mam na lodówce).
"Dobry pies nigdy nie umiera, zostaje na zawsze. Idzie koło ciebie w rześkie jesienne dni, kiedy pola pokrywa szron i zima jest coraz bliżej, a głowę zawsze ma przy twojej ręce, jak dawniej".   Mary Carolyn Davies

9 Ostatnio edytowany przez flores18261 (2013-12-17 17:31:35)

Odp: Ulubiony cytat !

' Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie kochać " Ten cytat jak i inne Św. Augustyna lubię jak i lubię ten cytat J.T. "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą " I mój cytat bo kiedyś tak się czułam -Najgorzej być nikim dla kogoś kto dla Ciebie jest całym światem.

10 Ostatnio edytowany przez Summerka (2013-12-17 17:55:10)

Odp: Ulubiony cytat !

Wiele jest pięknych lub zabawnych cytatów, które mi się podobają, jak chociażby ten:

Cza­sem do­piero sek­cja zwłok po­kazu­je, że ktoś miał skrzydła.

  Wiesław Brudziński

11

Odp: Ulubiony cytat !

?Nadzieja jest jak okruch szkła w stopie. Dopóki w niej tkwi, sprawia ból przy każdym kroku. Kiedy jednak zostanie wyjęty, to co prawda rana przez chwilę krwawi i trzeba trochę czasu, żeby wszystko się zagoiło, ale w końcu można normalnie chodzić.? S.Fitzek

Kiedyś bardzo dużo otuchy wlewał w moje serce ten właśnie cytat.

12

Odp: Ulubiony cytat !

Chciałabym, abyś kiedyś, bez względu na wszystko co zrobię lub powiem, przytulił mnie, nie mówił jaka jestem, nie krytykował, nie krzyczał, żebyś chociaż raz uświadomił sobie, że ja jestem Ci potrzebna..

Odp: Ulubiony cytat !
Mirra napisał/a:

Chciałabym, abyś kiedyś, bez względu na wszystko co zrobię lub powiem, przytulił mnie, nie mówił jaka jestem, nie krytykował, nie krzyczał, żebyś chociaż raz uświadomił sobie, że ja jestem Ci potrzebna..

Piękne, wspaniałe!
Mój ukochany cytat miłosny: "Lecę jak spadająca gwiazda, która wreszcie znalazła swoje miejsce obok innej, w cudownej konstelacji, gdzie odtąd będą razem świecić na niebie".  Amy Tan
"Miłość nigdy nie stanie się różanym ogrodem, jeśli nie dosięgnie jej światło wiary, deszcz szczerości i sztuka namiętności".   Autor nieznany
"Gdybym nigdy cię nie spotkała, nie polubiłabym cię. Gdybym cię nie polubiła, nie zakochałabym się w tobie. Gdybym się w tobie nie zakochała, nie tęskniłabym za tobą. Ale spotkałam cię, polubiłam i tęsknię".  Autor nieznany
"Każde z nas jest aniołem z jednym tylko skrzydłem. Wzlecieć możemy jedynie objęci".  Luciano de Crescendo
"Nie kocha prawdziwie ten, kto nie kocha wiecznie".  Eurypides
"Tam, gdzie jest wielka miłość, zawsze zdarzają się cuda".  Willa Cather
"Serce ma swoje racje, których rozum nie zna". Blaise Pascal
"Człowiek ma tyle lat, ile jego serce". przysłowie gwatemalskie

14

Odp: Ulubiony cytat !

Zapożyczę sobie ten "Każde z nas jest aniołem z jednym tylko skrzydłem. Wzlecieć możemy jedynie objęci" -Śliczny



" Ludzie pragną cza­sami się roz­sta­wać, żeby móc tęsknić, cze­kać i cie­szyć się powrotem. "

Odp: Ulubiony cytat !

Dziękuję Mirro za założenie tak wartościowego i potrzebnego tematu.
"Ten, kto jest kochany, jest zawsze piękny".  Norweskie przysłowie

16

Odp: Ulubiony cytat !
Mirra napisał/a:

iryd  a wiesz być może to Bogini Miłości .. widzisz sama podsuwa mi teksty wink

Zbyt często udajemy...
Uda­jemy obojętność choć bar­dzo nam zależy...
Uda­jemy, że nie kocha­my choć kocha­my tak moc­no, że aż boli...
Uda­jemy brak tęskno­ty choć jes­teśmy go­towi prze­biec ki­lomet­ry by
zo­baczyć ukochaną twarz..
Uda­jemy szczęśli­wych choć w no­cy łzy po po­liczkach płyną...
Uda­jemy bo tak łatwiej..
Uda­jemy a więc tracimy ... Kochajmy i nie bójmy się tego ..

Dzięki wiesz, że lubię takie liryczne wiersze,
ale ostatnia linijka jest dla Ciebie, chyba wiesz dla czego? 
Jeśli chcesz napisz na email tu mi się nie chce pisać co myślę o Twojej decyzji

A moje jedno z ulubionych to:
Poszukiwania życia w kosmosie trwa
Nie mówimy oczywiście o życiu inteligentnym
Bo nawet na Ziemi znalezienie inteligentnego życia nie jest łatwe

Odp: Ulubiony cytat !

"Nigdy nie umrzemy, pozostając w sercach tych, których spotykamy na swej drodze".  Thomas Campbell
"To, co pochodzi prosto z serca, wzrusza do głębi".  Don Silbert
"Tam, gdzie panuje miłość, można osiągnąć to, co niemożliwe".  indiańskie przysłowie
"Miłość przelicza godziny na miesiące, dni na lata, a każda, nawet najkrótsza nieobecność, jest wiekiem".  John Dryden

Irydzie jeżeli o mnie chodzi to rozumiem inaczej kwestię życia inteligentnego na Ziemi. Moim prywatnym zdaniem w każdym gatunku zaklęta jest inteligencja.

18

Odp: Ulubiony cytat !

Coś tam czytałem co piszesz o zwierzętach. Ale mam wątpliwości co do choćby wirusów.
Ale każdemu wolno wierzyć. Żeby nie było, że piszę nie na temat, to powinienem jakiś aforyzm.
To może wymyślę.
Jak miło jest rozmawiać z człowiekiem, który kończąc zdanie pamięta jeszcze od czego zaczął.

Odp: Ulubiony cytat !
iryd napisał/a:

Coś tam czytałem co piszesz o zwierzętach. Ale mam wątpliwości co do choćby wirusów.
Ale każdemu wolno wierzyć. Żeby nie było, że piszę nie na temat, to powinienem jakiś aforyzm.
To może wymyślę.
Jak miło jest rozmawiać z człowiekiem, który kończąc zdanie pamięta jeszcze od czego zaczął.

Istnieją ciągle wątpliwości, czy wirusy należą do świata żywego. Chodziło mi bardziej o inteligentne rozwiązania działającej losowo i przypadkowo ewolucji.
"Nieznośna jest mi myśl, że spędzę całe swoje życie jak bezpłodna pszczoła, mieszkając zawsze samotnie w zadymionym, brudnym Londynie. Wyobraź sobie tylko miłą, czułą żonę na sofie, kominek, książki i może muzykę. Ożeń się, ożeń się, ożeń!".   Charles Darwin

20

Odp: Ulubiony cytat !

iryd przykro mi ale nie bardzo wiem co masz na myśli ?

"Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka
nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś,
jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?"

21

Odp: Ulubiony cytat !

?Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: ?Jak ten czas szybko mija!? ? a to my mijamy.?
Stanisław Jachowicz

Mirra napisał/a:

iryd przykro mi ale nie bardzo wiem co masz na myśli ?

Chodziło mi o post z 8 września z zakończeniem ?Myślę że dam radę ale jednak .. jest strach?
Ale pomińmy to.

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Istnieją ciągle wątpliwości, czy wirusy należą do świata żywego. Chodziło mi bardziej o inteligentne rozwiązania działającej losowo i przypadkowo ewolucji.

Tak tego nie zrozumiałem myślałem, że może chodzi Ci o inteligencję jaką mają wszystkie zwierzęta. Przyznam się, że nie czytałem Twojego wątku o zwierzętach tylko coś niecoś. Nie bardzo mnie to interesuje lub wolę posłuchać co naukowcy nowego wymyślili, niż samemu się głowić. Z resztom jak? Bez mozolnych badań naukowych na zwierzętach, wnikliwej  obserwacji itd. To takie tylko bajdurzenie.

22

Odp: Ulubiony cytat !

iryd - nie spodziewałam się że tak dokładnie czytasz każdy post - sama już o nim zapomniałam ..ale już wiem o który Ci chodzi ... widzisz a teraz wszystko mi się wali ...mimo że ja kocham cały świat jest przeciw mnie ..i pewnie znowu zostanę sama ... ale trudno nie ma się co użalać nad sobą ..

a oto cytat który doskonale pasuje do mojej obecnej sytuacji

"Są takie momenty, kiedy mamy chęć uciec... daleko ... kiedy czujemy się tacy niepotrzebni "

23

Odp: Ulubiony cytat !

"Open your eyes",
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą",
"I love you Baby"
" I'm going my own way"
Ale kilka Waszych nie znałam i dodaję do ulubionych smile

24

Odp: Ulubiony cytat !

"Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku."

25 Ostatnio edytowany przez Summerka (2013-12-22 17:18:32)

Odp: Ulubiony cytat !

św. Augustyn

Dopóki wal­czysz, jes­teś zwy­cięzcą.

Odp: Ulubiony cytat !

"Jeśli w miłości nie potrafisz brać i dawać bez ograniczeń, to znaczy, że nie jest to miłość, lecz transakcja".   Emma Goldman
"Jeśli potrafię uleczyć choć jedno złamane serce, to znaczy, że nie żyję na próżno".  Emily Dickinson
"W małżeństwie nie jesteś ani mężem, ani żoną. Jesteś miłością pomiędzy dwojgiem ludzi". Nisargadatta
"Dopóki podziwiasz i kochasz, pozostaniesz młodym".  Pablo Casals
"Czułe słowa, które do siebie mówimy, są przechowywane w tajemniczym sercu nieba. Pewnego dnia spadną niczym deszcz, a nasza tajemnica zazieleni się i zakwitnie na cały świat".  Rumi

27

Odp: Ulubiony cytat !

Sa­mot­ności, ja­kaś ty przeludniona!

28

Odp: Ulubiony cytat !

A ja uwielbiam pewien cytat z sygnaturki jednej z forumowiczek. smile
"Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód."
Idealnie pasuje do wielu sytuacji w życiu.

I jeszcze jeden...
"Dwie rzeczy nie mają granic:wszechświat i ludzka głupota" - Albert Einstein

29

Odp: Ulubiony cytat !

Kochać to znaczy być. Zaw­sze. Trwać przy tej oso­bie. Być dla Niej opar­ciem. Ro­bić wszys­tko aby ta oso­ba była szczęśli­wa. Cie­szyć się Nią. Dbać. Pożyczać Jej kur­tkę. Ocierać łzy. Od­pro­wadzać bez­pie­cznie do do­mu. Tańczyć na­wet na środ­ku uli­cy. Dzielić się swoim op­ty­miz­mem, ra­dością. Od­kry­wać wraz z Nią świat. Kłócić się o to, kto bar­dziej kocha, tęskni, by na końcu pod­dać się i usłyszeć Jej śmiech. Pragnąć Jej. Jej blis­kości. Jej za­pachu. Jej sma­ku. Od­da­wać dru­gie śniada­nie. Życzyć Jej miłego dnia i sta­rać się, aby ta­ki właśnie był.
Może to nie cytat ale bardzo prawdziwe smile

Odp: Ulubiony cytat !
Mirra napisał/a:

Kochać to znaczy być. Zaw­sze. Trwać przy tej oso­bie. Być dla Niej opar­ciem. Ro­bić wszys­tko aby ta oso­ba była szczęśli­wa. Cie­szyć się Nią. Dbać. Pożyczać Jej kur­tkę. Ocierać łzy. Od­pro­wadzać bez­pie­cznie do do­mu. Tańczyć na­wet na środ­ku uli­cy. Dzielić się swoim op­ty­miz­mem, ra­dością. Od­kry­wać wraz z Nią świat. Kłócić się o to, kto bar­dziej kocha, tęskni, by na końcu pod­dać się i usłyszeć Jej śmiech. Pragnąć Jej. Jej blis­kości. Jej za­pachu. Jej sma­ku. Od­da­wać dru­gie śniada­nie. Życzyć Jej miłego dnia i sta­rać się, aby ta­ki właśnie był.
Może to nie cytat ale bardzo prawdziwe smile

Urocze, poruszające mą Duszę i serce, romantyczne.

"Pod dotykiem miłości, każdy staje się poetą".    Platon
"Słuchanie to pierwszy obowiązek miłości".   Paul Tillich
"Kochać i być kochanym to znaczy czuć słońce z obu stron". David Viscott

31

Odp: Ulubiony cytat !

Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stają żadne drogowskazy.

32

Odp: Ulubiony cytat !

,,Jesli czegos bardzo pragniemy to caly wszechswiat dziala potajemnie na nasza korzysc''
,,Ilekroc zechcesz cos osiagnac musisz miec oczy szeroko otwarte i skupic sie bowiem nikt nie trafia do celu z zamknietymi oczami'' Paulo Coelho

33

Odp: Ulubiony cytat !

Cytat z ksiazki autorstwa Paulo Coelho ,,Weronika postanawia umrzec''
,,Co to jest prawdziwe Ja?
To kim jestes,a nie to,
co z Ciebie uczyniono''

34

Odp: Ulubiony cytat !

Lubie jego cytaty smile

Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie. Z troską myślą o przyszłości, za­pomi­nając o chwi­li obec­nej i w ten sposób nie przeżywają ani te­raźniej­szości ani przyszłości. Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli.

35 Ostatnio edytowany przez Summerka (2014-01-01 16:53:42)

Odp: Ulubiony cytat !

Ko­bieta poz­wo­li ze sobą zro­bić, co zechcesz, by­lebyś jej o tym nie mówił.
*
Każdy ma swo­je miej­sce ulu­bione w dzieciństwie. To jest oj­czyz­na duszy. 

Stefan Żeromski

36

Odp: Ulubiony cytat !

Ktoś kiedyś powiedział, że w chwili, kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy kochasz kogoś, przestałeś go już kochać na zawsze.

37

Odp: Ulubiony cytat !

Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia wewnętrzną wolność
Thomas Merton

38 Ostatnio edytowany przez dorinka3 (2014-01-26 11:19:52)

Odp: Ulubiony cytat !

?Jest tyle światów, ile par oczu otwiera się każdego ranka?

39

Odp: Ulubiony cytat !

Moj jeden z ulubionych cytatow
Są marzenia ktore spelnic sie nie mogą
Są burze,ktorych przetrwac nie mozemy"
i cos bardziej optymistycznego:
"Cisza pozwala nasluchiwac
tego tajemniczego glosu,
ktory mowi w nas
dla przemiany naszego zycia"
i jeszcze jeden,krotki:
"Kazdy wieczor jest obietnicą poranka"

40

Odp: Ulubiony cytat !

i jeszcze wiersz,jaki dostalam kiedys od kolezanki ze studiow na urodziny:
Trzeba dawac zanim sie otrzyma,
budowac zanim sie zamieszka
wiem doskonale ze to miraz,
ale mnie sie nie da oszukac,
A jezeli mi sie podoba isc do mirażu?
A jezeli mi sie podoba miec nadzieję?

41

Odp: Ulubiony cytat !

"Jeżeli kogoś kochasz - puść go wolno. Wróci - jest Twój. Nie? To znaczy że nigdy nie był..."

Odp: Ulubiony cytat !

"Non omnis moriar".

43

Odp: Ulubiony cytat !

"Jak sie czlowiek uchleje, to w Kersku tez Kilimandzaro"
Hrabal

44

Odp: Ulubiony cytat !

http://c.wrzuta.pl/wm3776/ddc6f1270020936d507f66c5/cytaty_o_przyjazni._przyjaciel_cytaty_przyjazn






http://img20.dreamies.de/img/795/b/2voaxujb1sk.jpg

45

Odp: Ulubiony cytat !

Ja też uwielbiam cytaty, więcej niż jeden..ale tym chce się podzielić:

"Przy czekaniu nie budzę się o 5 rano, rezygnując z najlepszych snów. Nie przychodzę także z tego powodu już o 7 do biura. Przy czekaniu mleko nie traci dla mnie smaku. Przy tęsknocie tak."

/J.L.Wiśniewski/

46 Ostatnio edytowany przez Unikalny (2014-02-22 22:44:28)

Odp: Ulubiony cytat !

ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY

Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko ? zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką ? wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.


Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze ? miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

47

Odp: Ulubiony cytat !

Lasciate ogne speranza, voi ch?intrate.

(Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją.)

Boska Komedia do dziś wymiata.

Posty [ 48 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024