Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku

Strony Poprzednia 1 2,898 2,899 2,900 2,901 2,902 2,916 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 110,163 do 110,200 z 110,791 ]

110,163

Odp: Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49312073_352097695373855_6448628674634711040_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=06182832cb490c5144e50016061b7d78&oe=5CD06329

Czytko,wygrzewanie poduszką elektryczną chyba nic nie da. Wysmaruj jakąś maścią.

Dziewczyny,moja koleżanka jest w szpitalu.Przed Sylwestrem lokatorzy już mieli dość,bo ciągle ich nękała i zadzwonili najpierw na policję,a potem po pogotowie.Dobrze się stało,że pogotowie ją zabrało,ponieważ córka miała iść z nią dopiero do lekarza,a znając realia naszej służby zdrowia, musiałaby czekać na miejsce w szpitalu,a tak została przyjęta od razu.Nie mogę jej na razie odwiedzić,bo w szpitalu psychiatrycznym może odwiedzać tylko najbliższa rodzina.

U mnie znów sypie.

big_smile
Zobacz podobne tematy :

110,164

Marta Brawo! Brawo! otworzyłaś okrągłą, ważną stronkę 2900 a dopiero nie dawno Niezwykła zastanawiała się komu przyjdzie w udziale ta przyjemność smile smile
Należałoby uczcić tą stronę szampanem smile smile

Niezwykła napisał/a:

Czesc Dziewczyny!
Nareszcie ożyłyście.
Raju. Ty jak piszesz, to jakos mi się robi "śmiech przez łzy"...
Dzis rozsyłałam prośbę o wsparcie jednym procentem dziewczyny, której na miesiąc przed ślubem pękł tętniak i od roku narzeczony i rodzice walczą o jej poruszanie sie, mowę, pisanie... Kiedy poznawałam szczegóły ich zycia, miałam przed oczami Twoje życie i Twojego "pacjenta". Jesli ten chłopak wytrwa w nadzwyczajnej miłości i oddaniu, to czeka go podobne do Twojego, życie. Czy facet temu podoła?

Niezwykła kochana niezwykle wrażliwa dziewczyno "śmiech przez łzy" ........ dobrze ujęłaś bo tak właśnie to wszystko wygląda.
Same łzy nic by mi nie dały........  czasami Wam opisuję swój codzienny dzień, swoje problemy..... no ale to taki opis sobie a muzom. Mnie przyszło żyć (od pewnego czasu) w innym świecie, tym gorszym, no ale cóż! jedni żyją aby brać a inni tylko po to aby dawać, a w tej grupie dawców nie znalazłam się z własnego wyboru.

Niezwykła Fajną akcję prowadzisz. Taka młoda dziewczyna i już na samym starcie takie nieszczęście.
Dotychczas nie spotkałam się z przypadkiem osoby po pęknięciu tętniaka i w dodatku u takiej młodej osoby.
Czy ten chłopak wytrwa? myślę, że to zależy od spustoszeń  jakie pozostawiło po sobie to pęknięcie szczególnie w sferze intelektualnej.
Jest tu wiele pytań...... a szczególnie jakie są rokowania. Medycyna ciagle się rozwija, to co było niemożliwe 20 lat temu, obecnie nie sprawia problemów.
Dziewczyna jest młoda a młody organizm ma większe szanse na powrót do normalności.
Czas działa na korzyść w rehabilitacji ale na pewno na niekorzyść w utrzymaniu związku.
Znam kilka par gdzie niestety mężczyźni nie dali rady i po prostu umieścili te swoje chore żony gdzie się dało...... jeden w Ośrodku, drugi u dzieci swojej małżonki (była to jego druga żona).
W początkowym okresie wszyscy są dobrej myśli..... rehabilitują, starają się, opiekują ale efekty są mizerne lub wcale ich nie ma i zwyczajnie odchodzą.
Może młodzi ludzie podchodzą inaczej i faktycznie miłość zwycięży.
Kobiety w opiece nad swoimi bliskimi są bardziej odpowiedzialne i trwaja do końca niejednokrotnie
wykańczając siebie.
Co tu dużo mówić..... jak świat światem opieka nad chorymi i starymi należy do rodziny. Owszem są fundacje, ośrodki, hospicja ale to wszystko są wspomagacze.

Marta456 napisał/a:

Dziewczyny,moja koleżanka jest w szpitalu.Przed Sylwestrem lokatorzy już mieli dość,bo ciągle ich nękała i zadzwonili najpierw na policję,a potem po pogotowie.Dobrze się stało,że pogotowie ją zabrało,ponieważ córka miała iść z nią dopiero do lekarza,a znając realia naszej służby zdrowia, musiałaby czekać na miejsce w szpitalu,a tak została przyjęta od razu.Nie mogę jej na razie odwiedzić,bo w szpitalu psychiatrycznym może odwiedzać tylko najbliższa rodzina.

Marta Taki scenariusz był raczej do przewidzenia, sąsiedzi zapewne się bali żeby nie doszło do nieszczęścia typu spalenie.... itp
Martuś zabrzmię byle jak..... ale to powiem..... nie mogę uwierzyć w zainteresowanie córki swoją matką (a Twoją koleżanką).
Przecież już kilka tygodni temu miała iść z matką do lekarza......

Bardzo nie podoba mi się ta zima sad:( ciągle sypie, jest mróz......

Teraz idę popalić papierosa "bez nikotyny" big_smile big_smile a kawę bez kofeiny piję rankiem big_smile natomiast piwa bez alkoholu nie piję, bo wcale pifka nie lubię big_smile

Długo przyglądaj się temu, co ci się podoba,
a jeszcze dłużej temu, co sprawia ci ból.

110,165

Witam w zimny poranek.

Zapraszam do stolika na gorącą kawę.

https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/xjvt79spzrcx-PL/image;s=644x461

Zimno na dworze - 13 na termometrze.
Jadę dzisiaj podciąć włosy.
Zrobię przy okazji zakupy.

Miłego piątku.

110,166

Witajcie smile https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49803101_537190323447119_2035719824339894272_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=40e3008a4f1e8a2ec9e578b53a82d754&oe=5CBE2B46

Wprawdzie nikt mi nie każe zwlec się z łóżka,ale ten zapach kawy jednak działa.
Najgorzej to ma Niezwykła,bo ona już z pewnością w pracy,a więc musiała się zwlec bardzo wcześnie,bo przecież jeszcze musiała odśnieżyć samochód.
Czytka też nie ma lekko,bo też musi wcześnie wstać. tongue
A jak tam z Twoim kręgosłupem,ból przeszedł?
Raju ,masz rację,córka koleżanki zbagatelizowała sprawę.Sygnalizowałam jej już wcześniej,sama też coś zauważyła,ale nic z tym nie robiła.Na pewne sprawy nie ma się wpływu. tongue
Pozdrawiam wszystkie i życzę radosnego dnia. smile  smile

big_smile

110,167

Dzień dobrrrrrry! (-11 na termometrze samochodowym)

Masz rację, Marto, Niezwykła od 6.15 na nogach... Ale wyspałam się, bo wsadziłam sobie stopery przeciwko nocnej aktywności kota. On o 4 - 5 godz. wali kupę, a potem tak energicznie zakopuje bobki w żwirek, że drapie pazurami w kuwetę, którą przesuwa i tłucze o podłogę i ściany. Sąsiedzi nie reagują...  jeszcze... Muszę coś z tym zrobić, podłożyć jakieś dywaniki, ręczniki.

Byliśmy wczoraj wreszcie na tai chi. Jesteśmy trochę rozczarowani, bo prowadzi te zajęcia bardzo miła pani w naszym (czyli tutejszym smile ) wieku, która nie za bardzo sama potrafi, a na pewno nie potrafi przekazywać wiedzy. Więc przez 1.5 godziny powtarzaliśmy za nią kroki i gesty, co było dość nudne i nie do zapamiętania kolejności. Kilku paniom w grupie szło lepiej, bo ćwiczą już jakiś czas. A my plątaliśmy się i jedyne, co podłapaliśmy, to ogólne zasady poruszania się. Już lepiej ćwiczyć z instruktorem z youtube. Nie jesteśmy pewni, czy wybierzemy się na następne zajęcia. Tanie to, ale amatorszczyzna. Ale zapał do tai chi nam nie minął. Cieszę się, że mój Chłopaczek chce ćwiczyć.

Też gratuluję Ci Marto trafienia w stronkę! Zagraj w lotto smile bo moze masz dobrą passę.

Czytko, tak ładnie podałaś dziś napój w klimacie orientalnym, że chętnie naleję sobie z tego dzbana mocną herbatę.

Rajeczko, tak ładnie do mnie napisałaś, że się po prostu rozczuliłam. O tym dawaniu to pomyśl, że kto daje, ten bierze. Jeśli się dotrze myślą i uczuciem do sedna tego dawania, to okazuje sie, ze ono sprawia wielką przyjemność, duzo większą, niż branie... Trzeba umieć wyrzucić z siebie poczucie męczeństwa, poświęcenia, a rozbudzić świadomość: robię to dla mojego bliskiego, ponieważ sprawia mi to przyjemność. Wiem, że łatwo gadać..., ale ja ćwiczę (albo zaczynam ćwiczyć) to samo... Mój Kochany traci pamięć i tylko ww zasada pozwoli mi przejść przez to, co zapewne mnie czeka...

Co do mojej wrażliwości, to masz dużo racji. Chociaż zgrywam twardziela babochłopa, to w środku mientka jestem i łzy mam często pod powiekami. Ostatnio każde wiadomości i relacje z tej tragedii w Koszalinie wywołują mój płacz. Jak pomyślę o tych dziewczynkach, ich rodzicach, rodzeństwie, to od razu ryczę...

Zawsze musi sie coś stać, żeby bałaganiarze, brudasy, lenie i nieodpowiedzialni "byznesmeni" zaczęli sie ogarniać. Musi się hala na ludzi zawalić, żeby odkryto, że śnieg z dachów trzeba usuwać. Muszą pozabijać samochodami niewinnych ludzi, żeby do łbów dotarło, ze droga publiczna to nie tor wyścigowy ... itd.

Dobrze, że ci sąsiedzi zareagowali i nie czekali do jakiegoś nieszczęścia spowodowanego przez chory umysł. Mnie kiedyś osiedlowy "wariat" - wielki i silny chłop chory na schizofrenię - gonił rozjuszony... Ledwo uciekłam do klatki schodowej.

Limetko, pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci miłych chwil podczas żegnania się z zakątkami, w których przeżyłaś kawał życia (ile lat?).

Oj, wtuliłabym się w podusię jak ten miś....

Jutro nie pośpię, bo chyba - jeśli pogoda pozwoli - ruszamy w trasę załatwiać sprawy "domu starców" smile

Dobrego dnia Wam życzę.

If you manipulate words it is a lie, if you play on words it is a joke, if you rely on words it is ignorance, if you transcend words it is wisdom. Sri Sri R.S.

110,168

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49761523_352004752049816_6025974506542071808_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a9d127d6955d1046dbea484b9a4bac06&oe=5CD687DA

big_smile

110,169

Wpadam na przywitanie i jednocześnie na dobranockę
Cały dzień przeleciał nie wiadomo o czym. Zrobiłam tylko faworki ale to mi zabrało tylko godzinkę a gdzie reszta godzin?
Z tymi faworkami to się bardzo udałam..... przed jedną z cukierni stała wielka reklama tych wypieków a więc wczoraj weszłam aby kupić.
Kupiłam 30 dkg a jak płaciłam to chciałam zawału dostać....... 80 zł za kg...... nie zrezygnowałam z zakupu bo mi było po prostu wstyd.
Zapytałam tylko czy się pani kasjerka nie pomyliła   i dlaczego nie ma ceny uwidocznionej przy tych faworkach, usłyszałam, że pomyłki nie ma, ale dlaczego brak jest ceny - to już nie usłyszałam.
Diabli mnie wzięli....... 80 zł/kg to gruba przesada.....
Dziś wzięłam się i zrobiłam swoje....... coś około 2kg a jak wyliczyłam koszt składników to wyszła mi kwota 7 zł - nie wyliczyłam tylko kosztu swojej pracy.......
Kupujecie faworki? lubicie? a może też same smażycie?

Niezwykła[/quote napisał/a:

Rajeczko, tak ładnie do mnie napisałaś, że się po prostu rozczuliłam. O tym dawaniu to pomyśl, że kto daje, ten bierze. Jeśli się dotrze myślą i uczuciem do sedna tego dawania, to okazuje sie, ze ono sprawia wielką przyjemność, duzo większą, niż branie... Trzeba umieć wyrzucić z siebie poczucie męczeństwa, poświęcenia, a rozbudzić świadomość: robię to dla mojego bliskiego, ponieważ sprawia mi to przyjemność. Wiem, że łatwo gadać..., ale ja ćwiczę (albo zaczynam ćwiczyć) to samo... Mój Kochany traci pamięć i tylko ww zasada pozwoli mi przejść przez to, co zapewne mnie czeka...

Niezwykła smile smile Ty też do mnie zawsze pięknie się zwracasz za co dziękuję smile a z tym dawaniem ?????? to mam trochę inne zdanie, bo jeśli tylko się daje tzn, że hoduje się pasożyta na własnej piersi big_smile
Dawanie będzie przyjemnością jeśli zachowana zostanie równowaga - jakakolwiek.
Niezwykła ja Ciebie bardzo proszę....... Ty nie ćwicz za bardzo tego dawania i nawet nie myśl o czymś takim...... niechaj Cię to nigdy nie spotka.
Powiadasz, że "kto daje, ten bierze"? a ja powiadam: kto tylko daje, to nic nie bierze....bo niby skąd ma brać?

Jeśli chodzi o poranne wstawanie, to ja się znajduje w tych godzinach co Czytka i Niezwykła wstaję o 6-ej a czasami nawet o wpół do szóstej.
Kiedy pracowałam zawsze marzyłam o tym aby rankiem tak się snuć bez celu, bez pośpiechu smile a więc teraz to robię.... piję kawę, palę peta na balkonie i nigdzie mi się nie śpieszy.

Czytka, Marta, Limetka, Niezwykła tylko tyle nas pozostało?
Serdecznie pozdrawiam obecne i Te, które nas porzuciły: Anulkę i Karinę może przeczytają.

110,170

Rajeczko to prawda.
Nie można tylko dawać, bo można zostać bez niczego.
Musi jak to napisałaś być równowaga.

O matko!!!! Jakież drogie te faworki.
Ja nie robię, czasami kupowałam.
Jak tylko będę w cukierence to zobaczę cenę tych faworków i ci napiszę.
Ale ta cena 80 zł to chyba z kosmosu.

Wstaję codziennie o 5 lub 5,15.
Strasznie rano jak dla mnie, ale inaczej nie zdążymy z mlekiem.
Po 6 przyjeżdża co drugi dzień samochód po mleko.

To dziwne, że Anusia i Karinka odeszły od nas bez słowa wyjaśnienia.
Dziewczyny dlaczego ?

110,171 Ostatnio edytowany przez czytelniczka51 (2019-01-11 21:06:45)

Podcięłam dzisiaj włosy, ale zapomniałam kupić farbę do pomalowania .
Nic to ! Jutro jedziemy z mężem to kupię.

Niezwykła ty też nie posiedzisz ani minutki.
Wciąż gdzieś cię nosi.
Jestem bardzo ciekawa tego domu starców.

Martusia boli jeszcze kręgosłup.
Smaruję maścią i robię masaże tym masażerem.

https://2.allegroimg.com/s128/06e008/c69cfaa94820852fd36fe7f0b292

Limetko jeszcze przed tobą tylko pół miesiąca i będziesz w swoim kraju.

110,172

Herbata na rozgrzanie

http://blog.celmar.pl/wp-content/uploads/2015/01/herbatazcytryna.jpg

110,173

Witam smile  smile

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49698541_537346416764843_5023278262025977856_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a6bb27026f8cf2f859a51c1842005adb&oe=5CCBB131

Lubię jeść faworki,ale sama nie robię.Kiedyś robiłam,ale teraz nie mam dla kogo.
Raju ,cena tych faworków zwala z nóg.Chociaż jęzor wisiałby mi do kolan,nigdy bym nie kupiła takich drogich.
Dziewczyny z tym dawanie i braniem to jest różnie.
Często słyszę:-Pomagasz innym,kiedyś Ci się to zwróci.
Jeżeli coś robię,to robię to ,bo chcę ,a nie po to,żeby czekać na jakąś zapłatę.
Sama się już na własnej skórze przekonałam,że kiedy ja potrzebowałam pomocy,to jej nie otrzymałam.
Smutne? Tak smutne,ale prawdziwe.
Czasem myślę sobie,że może tylko ja jestem taką osobą,która na swojej drodze spotyka takich ludzi.
Przyznam się ,że w tej chwili już jestem bardzie ostrożna w tym dawaniu.
Czytko,dziewczyny z pewnością podczytują ,ale na razie zrobiły sobie przerwę.
Pozdrawiam i życzę miłej soboty.

big_smile

110,174

Witam Was, Neteczki. Niestety, wcielo mi posta, wiec napisze pozniej, w wolnej chwili.
Pozdrawiam Was i milego dnia zycze.

110,175 Ostatnio edytowany przez Marta456 (2019-01-12 14:49:14)

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50401027_321813658429217_1816032685236158464_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c0aaa91a7ed4bb701a7d0aae450d3cf4&oe=5CC60D9B

Limetko,zdarza się,każdej z nas to spotkało i to nie jeden raz. smile
Tak więc zostałaś piątym żywiołem lol  lol

big_smile

110,176

Witajcie popoludniem, mam nadzieje milym i spokojnym.
Za oknem nastaly juz ciemnosci, wiec nie widac, jaka mam rozkapryszona pogode.
Zupelnie jesienna, deszczowa, przygnebiajaca.
Niezwykla, moja obecna sytuacja wcala nie jest ciekawa, wrecz odwrotnie, zaczyna mi brakowac cierpliwosci.
Opieszalosc urzedow zwlaszcza doprowadza mnie do szalu, powoli dochodze wiec do tego "piatego zywiolu", zacytowanego przez Marte.
                        Faktem jest, ze los jeszcze bardziej rozrzucil moja rodzinke po Europie. Linie lotnicze nie daja zadnych ulg, ale nauczylysmy sie rezerwowac bilety kilka miesiecy wczesniej, wtedy ceny sa duzo nizsze.
Poza tym biore pod uwage, ze z wiekiem coraz bardziej atrakcyjne stanie sie dla mnie mieszkanko i dzialeczka ewentualnie niz ciaganie sie po miedzynarodowych lotniskach. Zobaczymy, czas pokaze.
W HH mieszkam  22 lata z malymi przerwami.
Troche szkoda, troche sie boje zycia w Polsce, ale to rozwiazanie jest dla mnie optymalne.
Poza tym, jak powiedziala Czytka wracam do swojego kraju, wiec z czasem z pewnoscia przyzwyczaje sie, chociaz nie ukrywam, zmienilo sie przez te lata moje spojrzenie na wiele spraw.
Raju, chrustu nigdy sama nie robilam i jakos nie pale sie do robienia. Owszem, lubie sobie schrupac takiego, ale tylko wiem, ze smakuje superowo.
Staram sie ograniczac...wiesz, a jak zaczne sama kombinowac w kuchni, to bedzie znaczylo, ze moje nowe nawyki zywieniowe poszly w sina dal.
Marto, tego piatego zywiola to podsunelas specjalnie dla mnie?
Juz mi nie duzo brakuje, by wziac jakas lage i poustawiac pod sciana wszystkich tych, co pieniedzy chce wiecej i wiecej a od siebie nic nie daja.
Czytko,nawet mniej jak pol miesiaca. 24-go zdaje mieszkanie a 27-go wsiadam w autobus relacji Hamburg - Koszalin z biletem tylko w jedna strone.
Wtedy zacznie sie nowy etap w moim zyciu.
                                  Poruszylyscie wazny i bolesny temat opieki nad ludzmi chorymi lub starszymi.
I mnie ten problem dotknie, bowiem bede miala w swym najblizszym srodowisku dwie osoby, wymagajace stalej opieki i zainteresowania.
Bedac tutaj rozmyslam, jak bede mogla im pomoc w chorobie, urozmaicic zycie, poprawic samopoczucie.
Poki co doszlam do tego samego wniosku, ze tacy ludzie objeci sa opieka, ale jedynie najblizszej rodziny. Nawet w szpitalu nie maja odpowiednich warunkow, by godnie przezyc dzien.
Nie badzcie na mnie zle za to, co napisze, ale tutaj nie ma takich problemow, bo nawet bezdomni i bezrobotni otrzymuja jakas pomoc od specjalnych instytucji.
Czlowiek zas ma to do siebie, ze do ostatniej chwili swojego zycia chce zachowac swoja godnosc.
Ech...
Pozdrawiam jeszcze raz i milego wieczoru zycze. Pa.

110,177

Witam Czytkę smile Martę smile iLimetkę smile wieczorową  porą

Hej! ja też jestem dziś piątym żywiołem czyli wku**oną  kobietą a to z powodu awarii wody. Gdzieś na ulicy pękła rura i nie mogą się dokopać do tego uszkodzenia. Rano włączyłam pranie i dobrze, że w porę zauważyłam brak wody bo mogłabym jeszcze zaliczyć awarię pralki.
Przez cały dzień woda pojawiała się i znikała......aktualnie się pojawia......

Marta456 napisał/a:

Raju ,cena tych faworków zwala z nóg.Chociaż jęzor wisiałby mi do kolan,nigdy bym nie kupiła takich drogich.
Dziewczyny z tym dawanie i braniem to jest różnie.
Często słyszę:-Pomagasz innym,kiedyś Ci się to zwróci.
Jeżeli coś robię,to robię to ,bo chcę ,a nie po to,żeby czekać na jakąś zapłatę.
Sama się już na własnej skórze przekonałam,że kiedy ja potrzebowałam pomocy,to jej nie otrzymałam.
Smutne? Tak smutne,ale prawdziwe.
Czasem myślę sobie,że może tylko ja jestem taką osobą,która na swojej drodze spotyka takich ludzi.

Przyznam się ,że w tej chwili już jestem bardzie ostrożna w tym dawaniu.

Martuś ja też bym nie kupiła tych faworków gdybym wcześniej zapytała o cenę. Skąd takie ceny biorą? Czy już nikt nie panuje nad tym.
A tak przy okazji jak będziesz w sklepie zobacz ile u Ciebie kosztują te wyroby, Czytka eż powiedziała, że rzuci okiem...... bardzo jestem ciekawa.
Marta.....no właśnie tak wygląda to "dawanie i branie" /..... też się wiele razy przekonałam i spotkało mnie to samo co i Ciebie. Mało tego
miałam nawet przypadki, że osoby "obdarowane" występowały z pretensjami, że gdybym się nie angażowała w to "dawanie" to by lepiej na tym wyszły. Ponadto, zazwyczaj osoby, którym się pomaga z zaangażowaniem, unikają później kontaktu, dlaczego? - nie chcą pamiętać? a może się wstydzą? nie wiem.......

Tak więc nie tylko Ty spotykasz takie osoby....... a może Koziorożce tak mają?

Limetko nie tylko u Ciebie pogoda jest beznadziejna, u mnie to samo. Wczoraj duży mróz i śnieg, dziś na plusie i pada deszcz. Wokół błoto i brudno.
Limetko przed Tobą wielkie i ciężkie wyzwanie. Na nowo musisz się uczyć żyć w innych realiach i w dodatku na stałe uczestniczyć w opiece nad
starszymi schorowanymi osobami. Nie chcę krakać.......ale nie jeden raz zatęsknisz za dawnym życiem.
Życzę szybkiej adaptacji.

110,178

Witajcie smile  smile

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50003348_353426268574331_2720763422969954304_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=be1864611c3915f4774a98551816d74f&oe=5CC1602D

Raju,znam ten ból. tongue Kiedyś u mnie nagminnie nie było wody z powodu awarii,dlatego chcąc się zabezpieczyć, pod wanną zawsze miałam pojemniki z zapasową wodą,żeby była przynajmniej do spłukania w ubikacji.Wymienili rury na całym osiedlu i teraz na razie jest spokój,ale kiedyś to był horror.Jak widziałam,że na osiedle wjeżdża koparka,to już wiedziałam,że jest awaria i trzeba napuścić wody.

Raja napisał/a:

Nie chcę krakać.......ale nie jeden raz zatęsknisz za dawnym życiem.
Życzę szybkiej adaptacji.

Raju nie strasz,bo Limetka się rozmyśli ,a przecież już siedzi na walizkach i ma puste mieszkanie. lol  lol
Myślę Limetko,że nie będzie tak źle.Na początku może być ciężko,ale przyzwyczaisz się na nowo do starego życia.
Na pewno czasem zatęsknisz za dotychczasowym życiem,ale każdy z nas za czymś tam tęskni. smile
Czytko wczoraj oglądałam program" Pani  Gadżet" (bardzo lubię to oglądać) i właśnie prowadząca  prezentowała  takie urządzenie masujące,jakie Ty pokazałaś.Cena tego urządzenia powaliła mnie z nóg,prawie 600zł.
Tak się napaliłam na zakup,ale już mi się odechciało.
Ciekawe jak u Niezwykłej posuwają się sprawy z  jej "domem starców"?
Pozdrawiam wszystkie i życzę przyjemnej niedzieli. smile  smile

big_smile

110,179

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50060759_2016366531774700_906007459712204800_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=bf64a1560aa2df7048e89418b64b7544&oe=5CC0E377

big_smile

110,180

Witam wszystkie serdecznie

U nas też zmiana pogody.
Na termometrze 0 stopni.

Martusia ja tą poduszkę masującą kupiłam w biedronce za 99 zł.
Jest dobra, naprawdę dobra.

Limetko faktycznie to już niedługo kupisz bilet w jedną stronę.
Będzie dobrze, zobaczysz.
Masz swoje mieszkanie, swoje pieniądze.
To jest najważniejsze.
Jasne, że na początku będzie trudno się przyzwyczaić.
Człowiek jest taką istotą, że do każdej sytuacji przywyknie.
Najgorzej będzie z polską służbą zdrowia.
To nie będzie to co u ciebie teraz.
Miejmy nadzieję, że bardzo rzadko będziesz z niej korzystała.
Trzymam kciuki, abyś szybko opanowała nasze realia.
I abyś nie tęskniła.

Rajeczko u nas często woda jest wyłączana.
A potem z kranów leci brudna, brązowa.
Tak naprawdę woda w naszych kranach jest okropna.
W czajniku non-stop odkłada się kamień.

110,181

Martusia jak pisałam posta ty byłaś, ale już cię nie ma.

110,182

Czytko cały czas jestem . smile
Siedzę przed komputerem , sprawdzam,porównuję  ceny  OC w Towarzystwach Ubezpieczeniowych,bo przecież muszę ubezpieczyć samochód. Chyba przerzucę się na hulajnogę elektryczną,będzie tańsza. Przecież za niedługo pójdę z torbami,bo te ceny mnie powalają. tongue  tongue

big_smile

110,183 Ostatnio edytowany przez Marta456 (2019-01-14 09:18:06)

Witajcie smile  smile

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50064337_538473026652182_3134247174460669952_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e307a8b7b26f911ed265665e23702166&oe=5CD509E1

U mnie od soboty leje.Wprawdzie jest jeszcze śnieg,bo było go dużo,ale już niewiele.Dzisiaj ostatecznie kończę z elementami świątecznymi.Miałam czekać do kolędy,ale postanowiłam już dzisiaj wszystko posprzątać.

https://img1.picmix.com/output/pic/normal/5/8/0/9/4199085_3e055.gif

Może jakoś po kawie wystartuję z robotą,bo na razie to jestem powolna jak żółw. smile  smile

Miłego dnia życzę. smile

big_smile

110,184 Ostatnio edytowany przez Marta456 (2019-01-14 09:19:07)

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50397954_2016368198441200_1518715833323356160_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=3f62f5cb565b9ef53d8e5538a27c9c30&oe=5CD573FB

lol  lol  lol  lol

big_smile

110,185

iiii....-a, iiiiiiiii......-a, iiiii- a
To ja - oślica smile
Witam Was!
Tak mam, jak na tym łobrazku. Haruję nawet w weekendy (trochę przesadzam..., jak się dobrze przyjrzeć)

To harowanie to jazda samochodem w trudnych warunkach. Ale było fajnie. Kolejny obiekt z przeznaczeniem na "dom starców" wyeliminowany (trzeba duuużej kasy, żeby przywrócić świetność),  drugi na dobrej drodze (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć, bo sprawy formalno-prawne trwają). Uchylę Wam rąbka tajemnicy, że starców będzie w liczbie 3 = my+Mama. Ale też sąsiedzi emeryci, więc staruchy w kupie. Mama jeszcze kaprysi, bo nie chce się wyrwać ze swojego mieszkania w centrum Wawy, ale zapewne będzie rezydentką "domu staruchów" sezonowo.

Byliśmy też na wsi. W wyziębionej chałupie ugotowaliśmy przywiezione z domu pierogi i spałaszowaliśmy w kurtkach i czapkach :-) Ale pogoda była piękna, ze śniegu sterczały w słońcu słomiane chochoły na młodych drzewkach. Ciekawe, czy wzejdą nasadzone jesienią cebulki krokusów, czosnków, szafirków, hiacyntów, tulipanów.... och!

Mama odmieniona - miła, serdeczna, minimalnie czepialska. Nie ta sama kobita, na którą tak narzekałam rok temu. Słabo chodzi, ale zmusiłam Ją do spaceru na czystym powietrzu. Oby czas się dla Niej zatrzymał. I dla nas też...

Zaraz poczytam, co tam naszrajbowałyście i pewnie jeszcze do kafejki wrócę.

P.S. jestem bardzo przygnębiona tym strasznym atakiem na prezydenta.

If you manipulate words it is a lie, if you play on words it is a joke, if you rely on words it is ignorance, if you transcend words it is wisdom. Sri Sri R.S.

110,186 Ostatnio edytowany przez Marta456 (2019-01-14 14:05:53)

Nie martw się o posadzone cebulki, z pewnością na wiosnę wszystko  wzejdzie. A widok ośnieżonych drzew i krzaków na pewno dech zapierał.
Rzeczywiście Mamie będzie trudno opuścić warszawskie mieszkanie,bo jak to mówią,że starych drzew się nie przesadza,ale początkowo sezonowo,a potem może na stałe dołączy do Was.
Ojjjjjj,też bym chciała,żeby czas się zatrzymał.

To okropne,co wydarzyło się w Gdańsku .
Jak on się przedostał na estradę? Gdzie były i co robiły służby,które miały pilnować porządku?
Miejmy nadzieję,że nie będzie powikłań po operacji i Prezydent Gdańska powróci do zdrowia.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50285520_2273354009561937_8017577509149212672_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=8dc88eca762f1f6cdb3b25be41dc70ce&oe=5CCA3369

big_smile

110,187

Dzień dobry smile  smile

Jestem w szoku po wczorajszych informacjach.
Każdego roku WOŚP to był dzień radości,a w tym roku taka tragedia.Na dodatek Owsiak rezygnuje z przewodnictwa fundacji.Wcale mu się nie dziwię,bo przecież co niektórzy właśnie jego obwiniają za całą tragedię.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50445782_539399273226224_803357251711533056_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=89365a9019389b25b488d9e8f57cbb0d&oe=5CC2C64C

Pozdrawiam i życzę radosnego dnia.  smile

big_smile

110,188

Dzien (niech bedzie) dobry, mimo wszystko.
Ciagle jeszcze jestem w szoku po wczorajszych wydarzeniach, ktore praktycznie mialy swoj poczatek juz przed wczoraj.
Nienawisc ogarnela caly kraj i z pewnoscia nie jest to zasluga ludzi dobrej woli, takich jak Adamowicz, Owsiak czy wielu innych, ktorzy dzialaja na rzecz ludzi.
Wybaczcie, nie bede wglebiac sie w ten temat, bowiem jest to zjawisko z gruntu chore i mysle, ze dopoki nie usunie sie ze sfer rzadzacych wszystkich tych pieniaczy i pieniaczek, nawolujacych do nienawisci, w kraju naszym bedzie panowal chaos, "wolna amerykanka", gdzie kazdy bedzie uzurpowal sobie prawo do wymierzania sprawiedliwosci, wedlug wlasnych, czesto chorych kryteriow.
                         To prawda Neteczki, ze takie wydarzenia dzialaja na mnie bardzo negatywnie, wierze jednak, ze nie duzo juz trzeba, by nawet przecietny, srednio wyksztalcony Polak umial wyciagnac odpowiednie wnioski i przewidziec, do czego doprowadzi nas ten "system".
                         Niezwykla , a tos mnie rozczarowala...myslalam ze Twoj dom staruszkow bedzie nie tylko dla Was i Mamy.
I tak zycze Ci powodzenia w realizacji tego zamierzenia.
Raju, Marto, Czytuniu, Neteczki, ktore sie nie ujawniaja, pozdrawiam Was wszystkie cieplutko i do swojej codziennosci wracam.

110,189

limetka napisał/a:

..., ze dopoki nie usunie sie ze sfer rzadzacych wszystkich tych pieniaczy i pieniaczek, nawolujacych do nienawisci, w kraju naszym bedzie panowal chaos, "wolna amerykanka", gdzie kazdy bedzie uzurpowal sobie prawo do wymierzania sprawiedliwosci, wedlug wlasnych, czesto chorych kryteriow.

Masz rację Limetko,ja już nie chciałam tej kwestii poruszać,bo jak tylko pomyślę o pewnych osobach,to się we mnie gotuje.

big_smile

110,190

Witam

Smutno, bo nie tak powinien wyglądać dzień, kiedy
zbierane są pieniążki na szczytny cel.
Ginie człowiek bez powodu.
Tak być nie powinno.

Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego.
Na 12 byłam w przedszkolu wnusi , bo był dzień babci i dziadzia.
Teraz sprzątam, bo jutro z rana ksiądz po kolędzie.
Tak wyszło, że będę przyjmować księdza sama, bo wszyscy
domownicy muszą wyjechać.

U nas ślisko, bardzo ślisko

110,191

Dzień dobry

Kawa proszę pań !!! smile smile smile

https://i.pinimg.com/originals/f7/ef/1d/f7ef1d7245a0767ad5b5aef24883461e.png

Już wszystko gotowe na przybycie księdza.
Kiedy do nas przyjdzie będzie zależeć z której strony zacznie kolędę.
No nic zaczekam.

110,192

Dzień dobry smile  smile

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49664347_1806771856112674_8964568603361804288_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a7cccdf9d90d39b4e0d339adbf6c626f&oe=5CBC4E56

No to Czytko dzisiaj obie kolędujemy. big_smile  big_smile
U mnie dopiero będzie późno po południu,ale też już wszystko sobie przygotowałam.
Wczoraj była piękna zamieć i nasypało mnóstwo śniegu,ale po południu już zaczął mżyć deszcz i teraz już nie ma tak biało.
A może wreszcie się to już skończy i jakoś doczekamy wiosny?
Nie wiem jak Wy,ale ja z pewnością bym się cieszyła,że już nie będzie śniegu.
Pozdrawiam wszystkie i życzę pogodnego dnia. smile  smile

big_smile

110,193 Ostatnio edytowany przez Marta456 (2019-01-17 14:15:20)

Witam smile

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50301105_1866714633439293_966619481302368256_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=49154359d382103190e640cfcdc3a16b&oe=5CB640FA

Gdzie Was wszystkie wcięło?

Zauważyłyście,że dzień jest już dłuższy?
Miłego,ciepłego dnia wszystkim życzę. smile

big_smile

110,194

Czesc Martus, dzien dobry Neteczki.

No coz, albo slonce i mrozik, czesto ze sniegiem, albo cieplo z zachmurzonym, ociekajacym deszczem  niebem.
Tak zle i tak niedobrze, ale musimy przetrwac.
Masz racje Marto. Ja rowniez zauwazylam, ze dzien jest juz widocznie dluzszy. Rano z wieksza ochota wychodze na pierwszy psi spacer, bo "wzrocznosc" mi sie poprawila, a godzina szesnasta nie jest juz ta pora, kiedy zmrok bezwarunkowo zapadal.
Sniegu skosztuje moze dopiero, jak zjade do Polski, chociaz nikt mi nie chce tego zagwarantowac.
No i dobrze, snieg ma swoj urok w gorach i najlepiej na obrazkach, oczywiscie dla nas, seniorek, bowiem dzieci i mlodzi rodzice ciesza sie, kiedy moga w nim pobaraszkowac.
Czytko, to obowiazek koledowania macie z Marta juz w tym roku za soba.
Bez wzgledu na to, z ktorej strony, z pewnoscia ksiadz dotarl do Ciebie z Bozym blogoslawienstwem.
                    Neteczki, konczyc musze, obowiazki wzywaja a czas galopem ucieka. Pozdrawiam wszystkie i milego dzionka zycze.

110,195

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50431418_2203315899994784_4715169931119820800_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=89107dded8a0f7928da36349739832ac&oe=5CB34624

big_smile

110,196

Witam Was Czytko smile Marto smile Limetko smile

Czytka z Martą dziś przyjmowały księdza? U mnie był na drugi dzień po Nowym Roku i w tej chwili już zapomniałam o tym oczekiwaniu.
Wspominałyście, że u was ministranci chodzą z księdzem i zapowiadają wizytę - u nas nigdy nie było takiego zwyczaju, ksiądz chodzi sam.
W poprzednich latach zdarzało się, że w bloku chodziło dwóch księzy - jeden z górnego piętra, drugi z parteru ale obecnie jest tylko dwóch w całej parafii (kiedyś było 4-ch) i muszą się sprężać.
Chyba w kościele też brakuje etatów.

Marta ja to jeszcze nie odczułam dłuższego dnia, nadal ciemno chociaż dziś na trochę pokazało się słonko i zrobiło się wiosennie smile
śnieg zniknął wreszcie........ mogłoby tak zostać. Najbardziej ze wszystkiego nienawidzę śniegu.

limetka3 napisał/a:

Sniegu skosztuje moze dopiero, jak zjade do Polski, chociaz nikt mi nie chce tego zagwarantowac.

Limetko ja Ci gwarantuję śnieg smile będziesz się nim cieszyć a nawet narzekać na niego przez cały luty a pewnie i w marcu.

Dziewczyny muszę sobie zrobić kilkudniową przerwę od komputera. Przytłaczają mnie te wszystkie wiadomości, komentarze, opinie itp
Poczytam książki w wolnym czasie ewentualnie obejrzę jakiś serial.

Pozdrawiam WSZYSTKICH bardzo serdecznie.

110,197 Ostatnio edytowany przez Marta456 (2019-01-18 10:16:39)

Dzień dobry smile  smile

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49939064_1807385546051305_2736150843387543552_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=79c32f72a7b17da4ff43745f8253f22e&oe=5CB7D53C

Raja napisał/a:

Przytłaczają mnie te wszystkie wiadomości, komentarze, opinie itp

Raju,całkowicie się z Tobą zgadzam, że za dużo tego wszystkiego.
Nie będę się na ten temat wypowiadała,ale też mam swoje zdanie.
Limetko, może załapiesz się jeszcze na śnieg,bo byłoby zbyt pięknie,gdyby to był już koniec zimy. tongue
Ciekawa jestem, jak się odnajdziesz w nowych realiach. smile
Niezwykła ,a co z Tobą?
Jesteś chora, czy przygniotła Cię praca?
Pozdrawiam wszystkie i życzę miłego dnia. smile  smile

https://2.bp.blogspot.com/-_OUj1k8ONx0/VvB2oO3zqeI/AAAAAAAAQpA/7XUu1x87KsMqYR-473hEn_6gIoRS8w6cA/s320/dzien%2Bdobry%2Bkawa%2Bblue31WP.gif

big_smile

110,198

Cześć Babeczki!

Jakoś mnie odrzuciło od wszelkich mediów.
Chcesz czy nie chcesz, to natrafiasz na wrogość, jad i agitację polityczną jakichś zacietrzewionych ludzi (jak w sąsiedniej kafejce). To nie moje klimaty.
W całym tym wydarzeniu znowu - jak po dramacie smoleńskim - tematy zastępcze i fałsz zacierający prawdę, byle opłacalny politycznie.

Poza tym mam dużo pracy - jestem w trakcie dużej roboty redakcyjnej nad publikacja, którą sama wymyśliłam.

Postaram się wpadać do Was.
Dziś byłam u "pierwszego kontaktu". Lakarka ma straszną opinię w Internecie. Zastanawiałam się, czy pod wpływem tych opinii nie zmienić, ale musiałabym czekać, a zależało mi na skierowaniu. Zaryzykowaliśmy oboje z moim Chłopcem. I jakież miłe zaskoczenie. Mądra, kompetentna, zainteresowana... Będziemy się oboje u niej leczyć. To przestroga - nie czytać hejtu na żaden temat. Nie pozwolić sobą manipulować, wyrabiać sobie własne zdanie na każdy temat.

Dobrego dnia!

110,199 Ostatnio edytowany przez Marta456 (2019-01-18 13:27:25)

Niezwykła,sama widzisz,że nigdy nie należy kierować się opiniami innych,trzeba samemu wyrobić sobie zdanie na pewne tematy.
Sama robię to od dawna.Oczywiście wysłucham (przeczytam),jakie są opinie innych,ale zawsze staram się sama o tym przekonać.

Niezwykła napisał/a:

Poza tym mam dużo pracy - jestem w trakcie dużej roboty redakcyjnej nad publikacja, którą sama wymyśliłam.

Życzę owocnej pracy. smile

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50244722_2275951152635556_7670111798749560832_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=29ff3509d26b572cba0db71e8fbd88b4&oe=5CCD6769

big_smile

110,200

Dobry wieczor Neteczki.

Ogolne przygnebienie zapanowalo chyba wszedzie.
Wszystko jednak wydaje mi sie upolitycznione, a polityka nie cieszy sie moja aprobata ani sympatia.
Toz to najbardziej bezwzgledna  prostytutka...
Wybaczcie, skoncze na tym swoje refleksje na temat tego, co sie obecnie dzieje.
   U mnie rowniez powialo lekko zima, zabielilo sie na kilka godzin, temperatura spadla do -2°.
No i na tym sie skonczylo. Przynajmniej na chwile obecna.
Sloneczko wyszlo na kilka godzin i odgraza sie, ze jutro tez zaswieci. Dla niego bez narzekania zniose minusowe temperatury.
Najbardziej ucieszyly moje oko kwitnace przebisniegi. Pokazuja sie gromadkami na trawnikach i w ogrodkach.
Jest wiec nadzieja na wiosne, nie tylko te w Naturze ale rowniez te w naszych duszach.
Milego wieczoru i spokojnej nocki Wam wszystkim zycze.

Posty [ 110,163 do 110,200 z 110,791 ]

Strony Poprzednia 1 2,898 2,899 2,900 2,901 2,902 2,916 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018