Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku

Strony Poprzednia 1 1,882 1,883 1,884

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 112,981 do 112,996 z 112,996 ]

112,981 Ostatnio edytowany przez AnkaS-AnkaS (2022-01-07 21:19:24)

Odp: Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku

Witam wieczorem. smile
Byłam dzisiaj u fryzjera, aby wycieniować włosy, bo wyglądały, jakby były obcięte od miski. Pogoda taka sobie. Niby w dzień było dużo słońca, ale był też mrozek. Jedyne czego zabrakło to śnieg. Nie lubię takiego szarego krajobrazu.
Wczoraj Foksik skończył rok. Ten czas gna, że hej. Super z niego "chłopak", chociaż urwis niesamowity. Z okazji tego małego święta upiekłam kolejny chleb tongue. Tym razem pszenno-żytni. Jest niższy, ale ma lepszy smak. Ciągle piekę chleb na drożdżach, bo nie mam zakwasu. Nie chce mi się go robić, dokarmiać i czekać. Podobno gotowy zakwas jest do kupienia w sklepie z bio żywnością. Tylko czy w takie sklepowe bio można wierzyć?
Zauważyłyście miłe Panie jak wszystko podrożało. Praktycznie 100 zł wyskakuje z portfela, a w siatce prawie nic nie ma.
Pozdrawiam smile.

Zobacz podobne tematy :

112,982

Dzień dobry!

Przeciągam się jeszcze w łóżku, a Wy, skowronki już pewnie w kursie dnia.

Wczoraj wybrałam się wreszcie na narty, ale po jednym zjeździe wrocilam zgnębiona. But narciarski uciskał haluks i ból był nie do wytrzymania.A warunki trudne, jazda na śniegu sztucznym, miejscami lód i kamienie. Musi spaść śnieg i muszę sobie kupić nowe buty, bo mam za ciasne.
Ten haluks mnie wkurza, chciałabym się go pozbyć, ale podobno operacja nic nie daje, a wręcz pogarsza sprawę.

If you manipulate words it is a lie, if you play on words it is a joke, if you rely on words it is ignorance, if you transcend words it is wisdom. Sri Sri R.S.

112,983

Anko, widzę, że jesteś na chlebowej fali. Też tak miałam. Wymyślałam różny skład chleba i zakwasu, różne proporcje zakwasu, różne dodatki smakowe, np kardamon, koper włoski, orzechy, sliwki. Zależało mi, żeby chleb szybko znikał, bo już chciałam pięć następny.
Na początku najbardziej mnie zdziwiło, że do chleba trzeba dawać tak dużo soli, bo w przeciwnym razie ma jałowy smak.
Gdy tylko osiądę w nowym miejscu albo wyremontuje kuchnie w starym miejscu, to znowu zabiorę się za chlebek.

If you manipulate words it is a lie, if you play on words it is a joke, if you rely on words it is ignorance, if you transcend words it is wisdom. Sri Sri R.S.

112,984

Halu, co z Twoim kuzynem? Udała się operacja?

Czytko, coś nas ostatnio zaniedbujesz. Nie ma kawki ani herbatki, to pychy w kafejce.

112,985

Witam. smile
Wczoraj dostarczyłam wujka do szpitala, a dzisiaj piekę chleb sitkowo-pszenny. Nic nie dodaję poza mąką, wodą, masłem, płaską łyżką cukru i łyżeczką soli oraz drożdżami. Mnie nie tyle zaintrygowała ilość soli, co ilość cukru. W przepisach niemieckich wszędzie są 2 łyżki cukru. Dla mnie jest to nie do przeskoczenia, więc daję 1, a i tak zastanawiam się, czy nie zmniejszyć, ale obawiam się, iż wówczas drożdże nie wyrosną. Nie dodaję żadnych ziół, ziaren, owoców, itp., bo lubię, aby chleb miał smak chleba.
Za oknem słońce, zero śniegu i cieplej niż wczoraj. Taka zima bez zimy.
Czytam informacje z regionu i ogólne, a tam jak zwykle sensacje, kłótnie, spory, wypadki i oczywiście covid. Będąc wczoraj przez 2,5 godziny na izbie zauważyłam, że personel medyczny nie nosi żadnych maseczek, a pani terytorials siedziała z nosem w tel. nie sprawdzając u ludzi temp., ani nie mając maseczki. Jak widać, gdyby wyłączyć media to ludzie zaczęli by żyć i umierać, a przede wszystkim leczyć się normalnie.
Pozdrawiam smile.

112,986

Anko, cukier trzeba? To niedobrze...
Do tej mojej machiny, do której wsypuję suche drożdże, nie daję cukru. Drożdże radzą sobie z sama mąką. Przecież jak robię placki drożdżowe, to bez cukru, tylko mleko, jajka i mąka + jabłka.

Jest też program na słodki chleb typu chałka, ciasto drożdżowe, ale to inna inszość :-)

Co będą robić wujkowi? Operować?
I wujek nieszczepiony?

112,987 Ostatnio edytowany przez AnkaS-AnkaS (2022-01-10 01:16:05)

Niezwykła napisał/a:

Anko, cukier trzeba? To niedobrze... Do tej mojej machiny, do której wsypuję suche drożdże, nie daję cukru. Drożdże radzą sobie z sama mąką. Przecież jak robię placki drożdżowe, to bez cukru, tylko mleko, jajka i mąka + jabłka.

- a ja zawsze do placków drożdżowych z jabłkami dodawałam łyżeczkę. Przez większość życia miałam za niski poziom cukru, a teraz mam cukier albo poniżej, albo w normie, więc ta łyżeczka cukru do drożdży znikła niezauważona. Wracając jednak do przepisów, to jest niemiecka wersja, a tam wszystko jest z cukrem i to 2 łyżkami. Ja dodaję 1 płaską.

Niezwykła napisał/a:

Co będą robić wujkowi? Operować? I wujek nieszczepiony?

- Tak, nie jest szczepiony. Podali mu krew i spuszczają wodę, bo serce w niej pływa.

Upiekłam ten chleb sitkowo-pszenny, ale średnio mi smakuje. Zabawne, że przecież całe życie takie pieczywo było w sklepach i nigdy nie zwracałam na to uwagi, a teraz przez te wypieki poznaję wszystkie smaki oddzielnie. Zauważyłam też, iż domowe pieczywo jest znacznie lżejsze dla żołądka od tego ze sklepu. Zastanawiam się co oni do niego dodają?
Do następnego postu/a smile.

112,988

Witam

Podam kawę, bo swoją już wypiłam.

https://th.bing.com/th/id/R.924b970af0ed4e9e3248c4c3b84c0120?rik=LSgnxNkHiiOR5w&riu=http%3a%2f%2fimg4.garnek.pl%2fa.garnek.pl%2f013%2f588%2f13588337_800.0.jpg%2fkawka-dla-jotef.jpg&ehk=FgomNYuU79SffL430kZvojSoOmmml3yPiHp3rG1PO4Y%3d&risl=&pid=ImgRaw&r=0

Pieczywo już kupiłam, obrządki zrobiłam, śniadanie zjadłam, kawę wypiłam.
Za chwilkę pójdę rozpalić w piecu.
Mąż pojechał do fryzjera.
Nie najlepiej się czuję, stąd mniej moich wpisów.
Doświetlam się lampą, ale nie robię tego codziennie.
Wciąż coś przeszkadza.

Jeszcze herbata dla Niezwykłej

https://th.bing.com/th/id/R.cf5269a997fc23da393ad920d50d2b48?rik=xUSKtzRjQqbmQQ&riu=http%3a%2f%2fr-scale-52.dcs.redcdn.pl%2fscale%2fo2%2ftvn%2fweb-content%2fm%2fi%2ff7f580e11d00a75814d2ded41fe8e8fe%2f9b47858c-f4c0-11e0-b4cf-0025b511229e.jpg%3ftype%3d1%26quality%3d100%26srcmode%3d0%26srcx%3d1%2f1%26srcy%3d1%2f1%26srcw%3d99%2f100%26srch%3d1%2f1%26dstw%3d668%26dsth%3d376&ehk=MsyskX9jeKdfTub5yEju5ZobctyCyTq8vtQZOaOhj7k%3d&risl=&pid=ImgRaw&r=0

112,989

Dzień dobry Dziewczęta!

Co tu taka cisza?

Hala, Ty pewnie zajmujesz się kuzynem po operacji.

Anko, co z wujkiem?

Czytko, porozstawiałas swoje dziatki po szkołach, żłobkach i przedszkolach?
Dużo zajęć męczy w naszym młodym wieku, ale nie pozwala na deprechę.

Niech Wam się wszystko pozytywnie układa. Odezwij się się.

112,990

Witam.
Zatęskniłam do Was,nie miałam czasu i tak zeszło.
Otóż kuzynem się zajmuję,żal mi go ponieważ wdowiec,córka w Belgii i troje dzieci ma,syn 20 km od ojca.
Zaznaczam,że dzieci są zainteresowane ojcem.
Tak więc odwiedzam go co drugi dzień,brudne ciuchy piorę i jestem łącznikiem wśród rodziny.Przy tym nie ma odwiedzin,ale ja jeszcze  mam znajomości,to
mi pozwalają odwiedzać.
Jest na dobrej drodze,w poniedziałek lub we wtorek idzie do domu.Na opiekę przyjeżdża do niego siostra z mężem z Niemiec.
Piękne to zjawisko,ta pomoc rodzeństwa.
Niezwykła,pewnie,że zrobisz jak zechcesz.Każdy jest kowalem swojego losu.
Wiesz, żeby to człowiek miał ze 40 lat,to by jeszcze ho,ho.
Druga wiadomość jest taka,że zmarła moja oddziałowa,która wprowadzała mnie do zawodu.Miała miastenię,a zmarła na perforację wrzodu żołądka.
Na 18 idę na różaniec,a jutro na 11 jest pogrzeb i o 15 kolęda.
Zawirowanie.W poniedziałek jadę do lekarza z moimi pajączkami i tak w kółko.Jestem zalatana,a może to trzyma człowieka?
Niezwykła na drugi raz opiszę Ci operację Halluksa.Sama miałam ją 2 razy,a trzeci raz miałam usuwane główki kości palców stopy 2,3 i4-go
Kości były obniżone,zrobił się pod stopą twardy kościsty guz,okropnie bolał.Czego ja nie robiłam,zabiegi,wkładki,fale uderzeniowe,nie dało się z tym żyć.
Teraz guza nie ma,chodzi się zupełnie dobrze,ale stopa o pół numeru zrobiła się mniejsza.Ale co tam,to nic w porównaniu z bólem.
Czwarta operacja moja,to ginekologiczna,a piąta to nawykowe zwichnięcie stawu barkowego,w wyniku wypadku.
Kolejność była inna.
Jeszcze jedno,po świętach przymierzyłam dopasowane spodnie,dopnę się,ale są ciasne.Rozpoczęłam dietę.Wiecie,ja chcę utrzymać się w wersji normalnej,odchudzać się,to nie mój wiek,ale nie pozostaje nic jak wziąć się do roboty i dopasować spodnie.
AnkaS tam gdzie drożdże to i cukier.Jeśli robisz chleb na zakwasie plus drożdże,to można to ominąć.
Czytelniczko,jesteś naprawdę zajęta,nie masz za dużo czasu na odpoczynek,a z wnukami też człowiekowi się nie nudzi,wiem coś o tym.
Dziewczyny trzymajcie się.

112,991

Helloł!
Halu, dobrze, że Kuzyn ma Ciebie i udane rodzeństwo. Wyobrażam sobie, że oprócz swojego stanu fizycznego, ma jeszcze uczucie straty po śmierci żony, więc wsparcie bliskich mu potrzebne podwójnie.

W wolnej chwili napisz mi o doświadczeniach z haluksem, bo do mnie docierają od znajomych wieści, że operacja niepotrzebna, bo potem jeszcze gorzej. Mam cholerny kłopot ze stawami i kośćmi stopy. Nie wiem, czy nie jest to skutek dawnej kontuzji, gdy koń mnie nadepnął smile Pierwszy i jedyny raz siadałam konia, a on wierzgnąl, zrzucil mnie i nade mną zatańczył. I tak dobrze, że tylko na stopę nadepnął.

Serdeczności na dobranoc dla Wszystkich Kafejowiczek

112,992

Witam po przerwie. smile
Po fazie pieczenia chleba postanowiła spróbować upiec bułki. I o dziwo udało się. Wyszły bardzo smaczne. Dawno nie jadłam ciepłych bułek z masłem i to takich puszystych i delikatnych. Polecam. smile

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8ca05b65bf64.jpg

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/915c665e40f2.jpg

Za oknem byle jak, chociaż w dzień chwilami widać było słońce. Dni mijają jak szalone. Zaczynam się gubić w ich nazwach, bo ledwo zacznie się poniedziałek, jak już jest sobota.
Wujek dostał krew, nowe leki i wczoraj wrócił do domu zatruwać życie swojej siostrze big_smile. Oczywiście nie obyło się bez afery. Otóż w poniedziałek, jak zadzwoniłam do szpitala miałam niemiłą rozmowę z panią doktor. Nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Otóż mój wspaniały wujcio uważał, że skoro leży na sali sam, to może bezkarnie palić w ŁÓŻKU. Całe szczęście, ze nie spalił siebie i szpitala. Przeprosiłam, powiedziałam, aby jego gadaniem się nie przejmowała i niech zabiera papierosy i zapalniczkę. Ot, takiego to mam wujaszka.
U mnie w parafii kolęda była na zamówienie e-mailem. Wysłałam zaproszenie 30.11 i wczoraj przez 5 h czekałam i nikt nie przyszedł. Nie będę ponownie zapraszać. E-mail na pewno doszedł, bo nie wrócił. Najwyraźniej jednak albo wpadł do spamów, gdzie ksiądz nie zaglądał, albo ... sama nie wiem co.

Pozdrawiam smile.

112,993

Anko, gratuluję udanych wypieków. W razie wojny ...tfu tfu!...taka umiejętność się przydaje.

Bardzo lubię takie bułeczki i czasami piekę, ale później pożeramy sama, bo mój Chłopiec jada tylko ciemny chleb, najchętniej słonecznikowy. To samo z domowymi pączkami, słodkimi bułeczkami. Dla mnie są niebezpieczne, bo nie umiem się powstrzymać..., a przy Chłopcu mogą leżeć.

Wujek czadowy! Bywa, że staruszkowie zachowują się jak niesforne dzieciaki. Ale, że szpital nie potrafi sobie poradzić bez skarżenia się do opiekuna?

112,994

Niezwykła napisał/a:

Ale, że szpital nie potrafi sobie poradzić bez skarżenia się do opiekuna?

- też to było dla mnie zaskakujące. Powinni wezwać straż i nałożyć mandat, aby w ten sposób nauczyć wujka rozumu, bo nic do niego tak nie trafia, jak kara finansowa. A tak z innej strony to sobie pomyślałam, że chyba szpital wyszedł z założenia, że ja wpadnę dam mu klapsa i to pomoże.
Wujek nie jest takim staruszkiem tongue. Ma 63 lata. Jest tylko schorowany i ma "szczególny" charakter. tongue

Dziękuję za pochwałę moich wypieków. smile Sama jestem zdziwiona, iż te bułki tak się udały. Zobaczymy jak będą jutro smakować.

112,995

63 lata? To w moim wieku!
Żebyś się nie dowiedziała, że Wujcio zgwałcił pielęgniarkę hihi... Skoro taki huligan.

Ale to oznacza, że Ty jesteś małolatka wink

112,996

Niezwykła napisał/a:

Ale to oznacza, że Ty jesteś małolatka wink

- Gwałty odpadają. Molestowanie również. Przynajmniej tego mogę być pewna tongue.
Nie, to nie oznacza, iż ja jestem małolata, a jedynie, że trafił mi się niewiele starszy wujek. Mam siostrę cioteczną, która mogłaby być moją córką i wujka, który mógłby być moim starszym bratem. Ot, dziadkowie jak widać nie wiem, czy często, ale na pewno w różnym wieku dokazywali big_smile.

Posty [ 112,981 do 112,996 z 112,996 ]

Strony Poprzednia 1 1,882 1,883 1,884

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021