Wątpliwości przed ślubem to znak ostrzegawczy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Wątpliwości przed ślubem to znak ostrzegawczy.

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 43 z 43 ]

39

Odp: Wątpliwości przed ślubem to znak ostrzegawczy.

Miałam krótki przebłysk wątpliwości.
Na dzień przed ślubem. Tak sobie siedziałam i dumałam smile
I prawdę mówiąc, nie o tym czy długo ze sobą wytrzymamy, tylko czy to na pewno ten.
Nie było żadnych powodów. Zasadnicze kwestie mieliśmy dawno omówione. Od pół roku mieszkaliśmy wspólnie.
Dumałam póki nie przyjechał mój przyszły. Wątpliwości odpłynęły smile
Już jakiś czas po ślubie, powiedziałam mu o tym i przyznał się, że też tak miał.

Od tamtej chwili minęło ponad ćwierć wieku.......

Zatem, to chyba normalne.
Natomiast wątpliwości mające uzasadnione podstawy (alkohol, przemoc, niedojrzałość, etc.) powinny być poważnym znakiem ostrzegawczym.

Zobacz podobne tematy :

40

jakaś niepewnośc zawsze jest, ale głowa do góry i trzeba napierać,  Ja dla rozrywki zapytałem kuzyna  kiedy w dzień ślubu już w garniaku wyszedł przed dom gotowy do swojej "ostatniej drogi" kawalerskiej, krzyknąłem z pytaniem " Marek masz jeszcze szanse się rozmyślić " a on na to  " teraz już nie  ale rano jeszcze była szansa na zmianę decyzji " no i pojechał do szcześcia

41

Miałam wątpliwości. Tuż przed ślubem. Wtedy zaczęłam zastanawiać się czy to aby nie za szybko i czy nie mylimy (bardziej czy on nie myli) miłości z zauroczeniem. Podobnie jak Luc usiadłam i zaczęłam myśleć.
Zaraz potem przyszła refleksja, że przecież ja jestem pewna, że jeśli z kimś mam być, to właśnie z nim, że on miał przecież przede mną kilka związków, ale z żadną z tych kobiet nie chciał się zestarzeć, że przecież oboje nas trafiło jak grom, że znaliśmy się krótko, ale za to bardzo intensywnie, spędziliśmy ze sobą mnóstwo czasu, sprawdziliśmy w przeróżnych sytuacjach, że przecież to on o mnie walczył, to on pierwszy głośno powiedział o ślubie, to on dosyć niespodziewanie się oświadczył.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

42

A co jeśli na kilkadziesiąt dni przed ślubem pojawiają się wątpliwości nie do partnera, a do tego, czy chcę takiego życia? Czy chcę założyć rodzinę, ustatkować się, ułożyć, mieć dzieci? Co jeśli ma się ochotę zwiać na koniec świata i z ulgą stwierdzić "uff, o mały włos wyszłabym za mąż"?
Czy takie wątpliwości są normalne? Nie w stosunku do partnera, ale życia jakie niedługo czeka?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

43

Nemezys, myślę, że zasada jest podobna jak w przypadku wątpliwości odnoszących się do partnera - to i to wiąże na całe życie, przynajmniej w założeniu, przy czym w pierwszym przypadku mowa o konkretnym człowieku, a w drugim o wyborze własnej, życiowej drogi. Każdy z nas chce być szczęśliwy, a żeby to miało szansę się spełnić, to trzeba dobrze swoim życiem pokierować. Niestety nikt nam nie da gwarancji, że dokonujemy właściwych wyborów, ale intuicji na pewno warto słuchać.

Zauważyłam też, że czasem nam się wydaje, że czegoś nie chcemy (tu: założenia rodziny), ale tak naprawdę chodzi o człowieka, bo potem pojawia się ten właściwy i wątpliwości znikają jak za dotknięciem magicznej różdżki. Tak dzieje się w kwestii małżeństwa, jak i na przykład macierzyństwa.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 39 do 43 z 43 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Wątpliwości przed ślubem to znak ostrzegawczy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018