Jak wygląda sprawa z kredytem na mieszkanie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Jak wygląda sprawa z kredytem na mieszkanie?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 56 z 56 ]

39

Odp: Jak wygląda sprawa z kredytem na mieszkanie?

sandra9011 A myslałaś o skorzystaniu z programu "Mieszkanie dla Mlodych" ? Mój brat i bratowa wzieli w nim udzial i miesiać temu wprowadzili się do swojego nowego M3;) Jeśli jest ktoś w podobnej sytuacji i chciałby sprawdzić czy spełnia warunki polecam

Zobacz podobne tematy :

40

Dajcie spokoj, z tymi kredytami teraz na mieszkanie to trzeba się niezle nagimastykowac? ja z mężem to na początku nie wiedzieliśmy od czego zacząc. Ja to już w ogole nie ogarniam takich finansowych kwestii, a jeszcze w bankach tak wszytsko tlumacza, ze człowiek wychodzi i, i tak nie za bardzo wie, co i jak.
Sanda, my tez wybraliśmy rate, jakos nie bardzo chcieliśmy się ladowac w rzadowe programy?
Kredyt w sumie wybrany dzieki wyszukiwarce offerunt. Nie wpisywaliśmy zadnych danych, chyba tylko kod pocztowy, a w bankach to zaraz chcieli jakis kontakt do nas. Na stronie zrobili symulacje, no i kredyt wzięty. Teraz tylko zostaje spłacać.. przez 12 lat.
Ale to i tak calkiem spoko. Moja znajoma ma wzięty na 30 lat.. nie wiem, czy bym się na taki decydowala.

One day you will be mine...

41

Od 2015 czyli za kilka dni minimalny wkład własny 15%..
Pozdrawiam

[tu był niedozwolony link]

42 Ostatnio edytowany przez serducho (2015-04-22 12:34:01)

Tak - dlatego chyba jest potrzebna konkretna nieruchomość, żeby oszacować. Czasem chyba nawet trzeba mieć umowa przewstępna,zeby starać się o kredyt. Moim zdaniem najwygodniej korzystać z biur doradczych, samemu cięzko sprawdzić oferty kilkudziesięciu banków... Jak kupujesz od developera to oni często mają podpisane umowy z takimi firmami.

Miłość wywraca życie do góry nogami...

43

serducho napisał/a:

Jak kupujesz od developera to oni często mają podpisane umowy z takimi firmami.

Mają, ale pobierają za to pośrednictwo dodatkową prowizję.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

44

"Usługi świadczymy całkowicie bezpłatnie" - to ze strony Dozbudu - jak bezpłatnie, to znaczy, że nie doliczają już tego do ceny mieszkania.
W sumie, to się nie dziwię, trzeba czymś zachęcać. Tak samo jak developerzy budują mieszkania pod MdM.

45

W dzisiejszych czasach bezpłatność to nie to samo co darmo.

46

Markizik napisał/a:

"Usługi świadczymy całkowicie bezpłatnie" - to ze strony Dozbudu - jak bezpłatnie, to znaczy, że nie doliczają już tego do ceny mieszkania.
W sumie, to się nie dziwię, trzeba czymś zachęcać. Tak samo jak developerzy budują mieszkania pod MdM.

No tak tylko u mojej koleżanki wymagali także aby ubezpieczyła mieszkanie, a był to dodatkowy koszt. Nie wiem czy oni w ogóle mogli tego od niej żądać, pomimo tego znalazła najniższą umowę na rankomacie. Czy firma u której bierzemy pożyczkę może domagać się ubezpieczenia mieszkania?

47

angelOn napisał/a:

No tak tylko u mojej koleżanki wymagali także aby ubezpieczyła mieszkanie, a był to dodatkowy koszt. Nie wiem czy oni w ogóle mogli tego od niej żądać, pomimo tego znalazła najniższą umowę na rankomacie. Czy firma u której bierzemy pożyczkę może domagać się ubezpieczenia mieszkania?

Tak, oczywiście, nie tylko może wymagać, ale jest to wręcz standardowe działanie. Mało tego, z umowy ubezpieczenia z reguły zrobiona jest cesja na bank, co znaczy, że w przypadku szkody do wypłaty odszkodowania bank uprawniony jest w pierwszej kolejności, a na pewno musi wyrazić zgodę na taką wypłatę na rzecz kredytobiorcy. Dlaczego? Ponieważ mieszkanie stanowi zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego, a jego oszacowana wartość ma wpływ na warunki, na jakich kredyt został udzielony. Gdyby w wyniku szkody wartość nieruchomości uległa obniżeniu, to byłby problem, a tak ubezpieczenie pokrywa tę brakującą różnicę, co pozwala na przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego. To tak prostymi słowami, żeby była jasność wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

48

Garść rad kredyt w walucie w której zarabiasz podstawa.
Kredyty hipoteczne udzielane bez wkładu własnego całkowicie zniknęły z rynku z początkiem 2014 roku. Stało się to za sprawą zapisów rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, które narzuciły bankom przykręcenie kredytowej śruby poprzez ostrzejsze podejście do zabezpieczeń systemu bankowego, a także samych kredytobiorców, przed ryzykiem kredytowym.

Od stycznia minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym to co najmniej 5 proc. jego wartości. Co gorsza, dla planujących kupno własnego M, już za blisko miesiąc, o kredyty hipoteczne będzie jeszcze trudniej. Przyznawane będą pod warunkiem posiadania jeszcze wyższego udziału własnego w finansowaniu zakupu nieruchomości - co najmniej 10 proc..

Wdrażanie zapisów rekomendacji S

Rok    Minimalny wkład własny    Wymagany wkład własny pod warunkiem wykupienia ubezpieczenia brakującego wkładu własnego
Źródło: KNF
2014    5 proc. wartości nieruchomości    5 proc. wartości nieruchomości
2015    10 proc. wartości nieruchomości    10 proc. wartości nieruchomości
2016    15 proc. wartości nieruchomości    10 proc. wartości nieruchomości
2017    20 proc. wartości nieruchomości    10 proc. wartości nieruchomości

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

49

Zdolność kredytowa Polaków rośnie wraz ze spadkiem stóp procentowych. Z drugiej strony, wymóg coraz wyższego wkładu własnego bije szczególnie w młodych ludzi.

Blisko 450 tys. zł - na taki kredyt mieszkaniowy może teraz liczyć trzyosobowa rodzina z dochodem 5 tys. zł netto. Możliwy do zaciągnięcia dług odpowiada więc niemal 90-krotności miesięcznego wynagrodzenia.

W przedstawionym przypadku rodzina musiałaby zadłużyć się na 30 lat, korzystać z bankowego rachunku i karty kredytowej, a w niektórych bankach także kupić dodatkowe ubezpieczenie. Jednak zgodnie z zaleceniami KNF, by dostać wspomniane wyżej 450 tys. złotych, musi mieć co najmniej 22,5 tys. złotych wkładu w gotówce.  Po 1 stycznia będzie to musiało być już 45 tys. złotych.

Radzę się dobrze zastanowić czy nie poczekać rok lub dwa na złagodzenie przepisów lub skorzystanie z jakiegoś programu gdzie państwo dopłaca kasę.

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

50

angelOn napisał/a:
Markizik napisał/a:

Markizik - rozumiem, że jak kupujesz u nich to masz bezpłatnie, a nie przychodzisz od innego developera, zeby sobie wykorzystac ich specjalistów.

słodko-kwaśny napisał/a:

Radzę się dobrze zastanowić czy nie poczekać rok lub dwa na złagodzenie przepisów lub skorzystanie z jakiegoś programu gdzie państwo dopłaca kasę.

Czyli wracamy do MdM. wink

Miłość wywraca życie do góry nogami...

51 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-07-06 10:48:13)

to oczywiste że najpierw mieszkanie potem kredyt bo musisz wiedzieć na ile masz wziąć.
a uzyskać kredyt o warunkach dla nas korzystnych jest ciężko. Pamiętam jak latałam od banku do banku i każda z kolei wizyta mnie załamywała. W końcu zdecydowałam się iść do doradcy kredytowego. Nic innego mi nie pozostało bo sama się we wszystkim gubiłam. Udałam się nawet do najbliższego jakiego mogłam.

[post został edytowany ze względu na naruszenie Regulaminu Forum]

52

serducho - tak by to na logikę wyglądało, ale lepiej pewnie przedzwonić i się dowiedzieć.

53 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-10-23 17:01:31)

Biorąc kredyt wystarczy iść do dowolnego doradcy kredytowego i bez problemu dowiemy się wszystkich niezbędnych informacji. Ponadto doradca będzie mógł od razu zaprezentować nam oferty z kilku banków, tym samym będziemy mieli pewność, że wybierzemy najlepszą. Należy pamiętać jednak, że kredyt to nie takie hop-siup i należy przemyśleć wszystko. Z kilku ofert jakie otrzymałam wybrałam ostatecznie [spam]. Jeszcze do spłaty zostało 20 lat. Tak więc jest to zabawa na bardzooo długo.

54

My braliśmy, no przyznam szczerze ze nierealne byłoby dla nas kupno mieszkanie na Wilanowie za gotówkę haha może za sto lat tongue a zalezalo nam żeby jednak przeprowadzić się jeszcze poki zośka jest mala, bo chcemy ja poslac do prywatnej podstawówki na Wilanowie

55

Najlepiej udaj się do banku i zapytaj lub skontaktuj się z pośrednikiem finansowym (na rynku działa kilka firm ogólnopolskich) i o wszystkim się dowiesz.

Szybkie sprawdzenie i porównanie kredytów i pożyczek [tu był nieregulaminowy link - został usunięty przez moderację]

56

Kredyt teraz to raczej standard, trochę spadły same stopy procentowe i lepiej się to kalkuluje niż kilka lat temu. Jeżeli chcesz więcej informacji to idziesz to jednego, drugiego banku pytasz i przygotowują Ci kalkulacje i wybierasz. Do tego na forach o bankach masz mase porównań gdzie możesz  poczytać opinie ludzi.

Posty [ 39 do 56 z 56 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Jak wygląda sprawa z kredytem na mieszkanie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018