Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 115 do 152 z 157 ]

115

Odp: Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Dziewczyny biore te tabletki na tego torbiela .przez pierwsze opakowanie mialam ciagle plamienia , przy współżyciu byla tez krew , zreszta caly czas od poczatku brania tych tabletek byla krew . Czy to normalne? Czy wy też tak mialyscie ? Zaczęłam brać drugie opakowanie, jestem przy siódmej różowej tabletce i nie mam okresu, czy to normalne? Kiedy dostanęokres? Ciaza raczej nie jest chyba możliwa. ? Do lekarza mam się zgłosić za niecałe 2 miesiące.  Dodam że objawy typu duży wzdety brzuch , ciągły apetyt unormowało się i nic nie przytyłam, chłopak zauważył nawet że moja cera się wygladzila trochę.  Dajcie znać i odpowiedzcie, bo nie wiem. Czy iść do lekarza czy jak ? Kiedy teraz powinno się dostać okres ? Bo ja powinnam według kalendarza swojego dostać 5 dni temu. Będę wdzięczna za odpowiedź 

Zobacz podobne tematy :

116

Przez pierwsze trzy opakowania może się dziać wszystko tongue plamienia, brak okresu. Okres powinien już przy 2/3 opakowaniu się unormować.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

117

Plamienia na początku to rzecz w miarę normalna, krwawienia niekoniecznie. Ja bym się pilnie skontaktowała z lekarzem, a nie czekała ..

118

Po pół roku brania vibinu niestety muszę przyznać rację Cyngli. Wszelkiego rodzaju efekty uboczne z tygodnia na tydzień są coraz gorsze. Migreny, zaburzenia widzenia, bóle brzucha przy okresie gorsze niż przed tabletkami, przybranie masy ciała, spadek libido do poziomu wręcz aseksualności.

To ja dziękuję i odstawiam. Mam tylko nadzieję, że przy odstawianiu mi teraz nie obsypie twarzy.

119

Jeżeli pojawiły Ci się tak zaostrzone, to trzeba było od razu pogadać z lekarzem, a nie brać tyle czasu... Być może trzeba zmienić je na inne.

120

efekty uboczne pojawiły się praktycznie dopiero przy ostatnim opakowaniu, które brałam. Teraz ustąpiły po odstawieniu. Póki co sobie daruję tabletki. Najwyżej bedę szukać innej formy antykoncepcji.

121

Kurcze dziewczyny. jeśli pojawiają się u Was jakieś uboczne skutki, nie ma co z tym czekać, a jak najszybciej powiadomić lekarza. U mnie akurat Vibin mini nie powoduje żadnych ubocznych skutków, sprawdza się bardzo dobrze, ale wiadomo, że każdy organizm jest inny.

122

Hej dziewczyny. Opiszę swoją sytuację 3 lata brałam tabletki daylatte postanowiłam je zmienić gdyż miałam bardzo nikly okres 3 dni. Moja poprzednia lekarz powiedziała ze to może być spowodowane tabletkami wiec poszłam skonsultować to z innym lekarzem i potwierdził wiec poprosiłam o zmianę (zaproponował Vibin) powiedział ze będę się lepiej czula bo mają mniejszą dawkę hormonów. Z pierwszym opakowaniem było ok ale od 14 tabletki drugiego opakowania czuje się fatalnie nagle wstałam z łóżka i dopadły mnie złe myśli, nic mnie nie cieszy, mam lęki, wpadłam w depresję. Jestem bez sensu i moje życie. Nic nie mogę jeść ani spać. Denerwuje się swoim stanem. Czy to wina zmiany hormonów ? Byłam dziś u lekarza i powiedział ze jest zdziwiony bo przez zmniejszenie powinnam się czuć lepiej a jest odwrotnie. Czy powinnam zmienic spowrotem ? Juz wole mniejszy okres bo czułam się dobrze niż depresję.

123

Przede wszystkim porozmawiaj z lekarzem, że masz takie objawy. Mogą, ale nie muszą wynikać z vibinu.

124

jestem zadowolona z vibinu, biorę od 4 lat, teraz na początku blistra zapomniałam wziąć 2 tabletki, zawsze biorę rano, teraz wzięłam ją razem z trzecią ale póżnym wieczorem , w dniu przyjęcia drugiej współżyłam bez zabezpieczenia, proszę powiedzcie mi jakie jest ryzyko ciąży

125

Ja trochę nie rozumiem. Bierzesz te tabletki rano czy wieczorem? Skoro bierzesz rano to czemu przyjęłaś dwie naraz wieczorem? Przyjęcie do 12h niczego nie zmienia w ochronie. Ale jak przyjmujesz dwie jednocześnie to nie wiem. Może byś ulotkę poczytała?

126

biorę vibin rano, zapomniałam o drugiej tabletce, połknęłam ją dopiero następnego dnia wieczorem , minęło ponad 12 godzin, a współżyłam bez zabezpieczenia

127

no to możesz zajść w ciążę.
Ulotka się i tak kłania wink

128

z ulotki wynika żeby skontaktować się z lekarzem, problem w tym że dopiero w piątek, zwariuję do tego czasu, na test za wcześnie, jeśli zaszłam to branie vibinu dalej bardzo ryzykowne

129

przez pierwsze 1-2 tygodnie ciąży branie leków nie ma znaczenia. Prawda jest taka, że tak wcześnie i tak nie wiadomo czy jesteś w ciąży czy nie. Testy robi się po 14 dniach, lekarz pewnie też nic wcześniej nie zobaczy.

130

podobno w pierwszym dniu po miesiączce szanse na ciążę są małe, sama nie wiem, z obliczeń wychodzi że to 8 dzień cyklu

131

przy pigułkach to różnie bywa.
Swoją drogą skoro wiedziałaś, że nie zażyłaś 2 tabletki, a 3 zażyłaś ponad 12h po czasie, to po co godziłaś się na seks bez zabezpieczenia?

132

tak jakoś wyszło, myślałam że jak wezmę 2i 3 razem co prawda z opóżnieniem to nic się nie stanie, nigdy mi się to nie zdarzyło, jakie mogą być szanse na dzidziusia?

133

A zanim zaczęłaś brać te tabletki to przeczytałaś ulotkę? Od tego powinno się branie tabletek zacząć branie antykoncepcji w tabletkach... Po to ta ulotka jest.

Nie wiem jakie mogą być szanse, nie jestem lekarzem.

Jeżeli od pominięcia tabletki upłynęło mniej niż 12 h, skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana; pominiętą tabletkę należy jak najszybciej przyjąć, a kolejną - o zwykłej porze. Jeśli od pominięcia tabletki upłynęło więcej niż 12 h skuteczność działania może być zmniejszona, należy wówczas postępować w niżej opisany sposób. Nigdy nie wolno przerywać przyjmowania tabletek na dłużej niż 7 dni. Koniecznych jest 7 dni nieprzerwanego przyjmowania tabletek, aby zachować właściwy stopień zahamowania osi podwzgórzowo-przysadkowo-jajnikowej. Tydzień 1. W przypadku pominięcia tabletki w 1. tyg. należy przyjąć ją jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, następne tabletki przyjmować o zwykłej porze. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowo antykoncepcję mechaniczną. Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do stosunku płciowego istnieje możliwość zajścia w ciążę. Im więcej tabletek zostało pominiętych i im mniej czasu minęło od okresu przyjmowania tabletek placebo, tym większe ryzyko zajścia w ciążę. Tydzień 2. W przypadku pominięcia tabletki w 2. tyg. należy przyjąć ją jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, następne tabletki przyjmować o zwykłej porze. Jeżeli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki preparat przyjmowano prawidłowo, nie trzeba stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Jeżeli natomiast pominięto więcej niż 1 tabletkę należy przez 7 dni stosować dodatkowo barierowe metody antykoncepcyjne. Tydzień 3. W przypadku pominięcia tabletki w 3. tyg. możliwe są dwa warianty postępowania. Jeżeli przez 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki preparat był stosowany prawidłowo można wybrać jedno z poniższych zaleceń bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych metod antykoncepcyjnych, w przeciwnym wypadku należy wybrać zalecenie A i przez 7 dni stosować barierowe metody antykoncepcyjne. A - Pominiętą tabletkę należy przyjąć jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, następne tabletki przyjmować o zwykłej porze, aż do czasu zakończenia przyjmowania tabletek zawierających substancje czynne. Należy wyrzucić 7 tabletek z ostatniego rzędu (tabletki placebo) i od razu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania (krwawienie z odstawienia wystąpi po dokończeniu drugiego opakowania, w trakcie przyjmowania tabletek może wystąpić plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe). B - Można przerwać przyjmowanie tabletek z aktualnego opakowania, rozpocząć stosowanie tabletek placebo z ostatniego rzędu przez okres do 7 dni, wliczając te, w których pominięto przyjmowanie tabletek, a następnie rozpocząć nowe opakowanie.

134

wychodzi na to że nie czytasz uważnie tego co piszę, w takim razie po co siedzisz na forum i się wymądrzasz

135

Gdzie nie czytałam? Napisałaś co wynika z ulotki, a ja Ci wkleiłam, co powinnaś zrobić. Skoro wiedziałaś, że zapomniałaś tabletki to trzeba było się zabezpieczyć.
Bladego pojęcia nie mam jakie masz szanse na dziecko, bo to zależy od tygodnia brania tabletek (w ulotce). 8 dzień cyklu to pierwszy tydzień brania tabletek, więc chyba możesz doczytać?

Czytaj ulotki zamiast wystawiać się na forum dla takich co się wymądrzają.

136

czytałam ulotkę i zalecają kontakt z lekarzem, a pozatym  o tym że zapomniałam tabletki zorientowałam się po współżyciu, teraz to nie ważne, sory że tak piszę ale to stres, jak wkleiłaś ulotkę to się wkurzyłam myśląc że się wymądrzasz, ulotkę prześwietliłam mnóstwo razy,

137

no bo w ulotce piszą kiedy się zabezpieczać, a kiedy nie. Plus piszą o wcześniejszych współżyciach, późniejszych i wszystkim co powinnaś wiedzieć. Prawda jest taka, że po 14 dniach od seksu możesz zrobić test. Wcześniej lekarz jedynie może dać Ci skierowanie na betaHCG, ale to też nie będzie miarodajne tak wcześnie.

138

robiłam test dziś i jest ujemny, może to za wcześnie? współżyłam 18-stego

139

I kto tu kogo nie czyta smile
miarodajny test ciążowy jest 14 dni po możliwym zapłodnieniu.

140

sory, ale tak bardzo się stresuję że chyba na mózg mi się rzuca,

141

powiedzcie mi czy jak zapomni się o tabletce i weżmie ją po24 godz. to co może oznaczać ból w dole brzucha?

142

przy pierwszym (czasem równiez drugim) opakowaniu tabletek przeważnie wystepują krwawienia, tak powiedział mi ginekolog gdy ja równiez tak miałam przy sybilli 21+7.  Po 2 miesiącach wszystko było w porządku wink

143

beata.pikula napisał/a:

powiedzcie mi czy jak zapomni się o tabletce i weżmie ją po24 godz. to co może oznaczać ból w dole brzucha?

nawet jeśli zapomnisz wziąc tabletke to i tak jesteś chroniona przez kolejny dzień.
Przykład:
wzięłaś tabletkę w poniedziałek, ale juz we wtorek zapomniałaś
to i tak ta tabletka zażyta w poniedziałek będzie Cię jeszcze 'chronic' we wtorek a ból brzucha to chyba raczej zbieg okoliczności

144

ewka514 napisał/a:
beata.pikula napisał/a:

nawet jeśli zapomnisz wziąc tabletke to i tak jesteś chroniona przez kolejny dzień.
Przykład:
wzięłaś tabletkę w poniedziałek, ale juz we wtorek zapomniałaś
to i tak ta tabletka zażyta w poniedziałek będzie Cię jeszcze 'chronic' we wtorek a ból brzucha to chyba raczej zbieg okoliczności

Nieprawda.
Tabletka chroni jeżeli jest wzięta do 12h.

145

potrzebuję porady czy ktoś wie jaka może być przyczyna bólu w podbrzuszu takiego jak tuż przed okresem, tylko że ja mam je od zeszłego tygodnia a do okresu tydzień, poza tym pojawił mi się raz śluz biały i przejrzysty z domieszką krwi jak tuż przed okresem i taki brudny  jak na końcu miesiączki. a te bóle mam prawie codziennie, przychodzą i odchodzą, mają charakter kłócia, poradzicie mi co robić?,

146

beata.pikula napisał/a:

potrzebuję porady czy ktoś wie jaka może być przyczyna bólu w podbrzuszu takiego jak tuż przed okresem, tylko że ja mam je od zeszłego tygodnia a do okresu tydzień, poza tym pojawił mi się raz śluz biały i przejrzysty z domieszką krwi jak tuż przed okresem i taki brudny  jak na końcu miesiączki. a te bóle mam prawie codziennie, przychodzą i odchodzą, mają charakter kłócia, poradzicie mi co robić?,

idź do ginekologa.

147

wizyta za 2 tygodnie, możesz podpowiedzieć co o tym sądzisz?

148

Kochana, nikt Ci tu nie wywróży. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego, to po prostu szoruj do ginekologa. Najlepiej tego, który przepisał Ci pigułki.

149

Jeśli chodzi o Vibin to jego skuteczność jest dobra, jednak jeśli chodzi o jego wady to po 1.5-2 latach stosowania moje libido spadło do 0, tak naprawdę to dla mnie największa wada tego leku, dodatkowo w moim organizmie zatrzymywał bardzo dużo wody. Teraz stosuje belare i jest o niebo lepiej. Pamiętaj jednak ze wszystko zależy od organizmu.

150

też biore, bez żadmnych skutków ubocznych

151

Czasem tak jest, że nie pojawiają się żadne, czasem coś tam się dzieje. Każdy organizm jest inny. smile

152

Cześć! przypadkiem wczoraj zjadłam 2 tabletki i nie wiem czy dzisiaj mam odpuścić czy normalnie zjeść następną...

Posty [ 115 do 152 z 157 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki antykoncepcyjne ¨VIBIN¨

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018