Czym się różnią katolicy od zielonoświątkowców? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czym się różnią katolicy od zielonoświątkowców?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 59 z 59 ]

56

Odp: Czym się różnią katolicy od zielonoświątkowców?
lukistaf napisał/a:

A i wiecie co możecie być zdziwieni ale nie liczy wyznanie czy ta cała otoczka liczy się człowiek...

W Biblii napisali, że przede wszystkim Bóg. smile

Zobacz podobne tematy :

57

No tak ...  przede wszystkim Bóg....   ale co jak nawet wtedy nie ma prawdziwej miłości dwojga ludzi  ??

58

Mt 7 . 21-24
"21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" 24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale."

Dlaczego Pan Jezus odrzuci tych co przecież wierzą, jak tu jest napisane? Bo wiara jest źle rozumiana przez protestantów. Bo wiara, to nie samo wyznawanie: Jezus - Pan mój i Bóg mój!

Kto wierzy, ten idzie za Jezusem, wypełnia jego słowa - czyni dobro, jest miłosierny, nie ocenia itd... Wiara to nie słowa, jedno zdanie, czy nie wstydzenie sie Jezusa. Wiara to czyny. Całe kazanie na Górze to wielka dawka tego co znaczy wierzyć (Mt 5)
Tam są szczególne słowa Mt 5, 21-26:
"21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka 8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 9 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz. "

Zobaczcie jakie mocne słowa - gniewasz się na brata ("tylko" nie ma w Tobie miłosierdzia) - Sąd; A kto by mu rzekł: "Bezbożniku" ("tylko" osądzanie), podlega karze piekła ognistego. ITD Nie jest tam napisane, że rób co chcesz bo wiara=zbawienie... Wiara to czyny, to pójście za Jezusem, to zapieranie sie siebie i wybór trudniejszej drogi. Nie po to Pan Jezus mówi o krzyżu, że jak się ktoś chce poumartwiać, to niech weźmie swój krzyż, a jak ktoś nie chce to go bez krzyża zbawie...

Długo można by pisać, wklejać kolejne cytaty... a przecież są 4 ewangelie, opis życia i POSTĘPOWANIA Pana Jezusa, ZALECEŃ, OSTRZEŻEŃ... po co? Wystarczyło by zdanie Zielonoświątkowców, też i Protestantów  - "wierzysz - będziesz zbawiony bez czynów"
Bo mamy mamy nad sobą pracować, mamy czynić ten  świat lepszy... gdy zaczniecie się zagłębiać w Pismo, to dostrzeżecie, że słowa "Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!"" to wyzwanie nie tylko by nie czynić zła, ale by czynić dobro, a nawet szukać sposobności do czynienia dobra! Mamy nie tylko nie być źli... mamy czynić dobro, siać je wszędzie i zawsze.... Pan Bóg nie zbawi nas na siłe wbrew naszej woli, tylko da nam Łaske Zbawienia, a my wolną wola zdecydujemy czy przyjmujemy tę łaskę, czy nie.... czyli czy idziemy, czynimy, postępujemy za Jezusem, czy mówimy, dla mnie za trudne, to rezygnujemy ze zbawienia. - decydujemy sie na sąd a nie na miłosierdzie

59

Zielonoświątkowcy są specyficzni, w stosunku do siebie są bardzo życzliwi, serdeczni, przyjacielscy, tworzą taką rodzinę, a na zewnątrz to nie wiem, jak się odnoszą, ale dostrzegałam trochę ironii, kiedy mówili o ludziach spoza kościoła. Kierują się biblią i tylko biblią, biorą ją bardzo poważnie i dosłownie. Jest dla nich wyznacznikiem życia. Zbawienie osiągają przez wiarę i uważają, że jest możliwe tylko w jednym kościele, czyli ich. Na nabożeństwach czytają i omawiają długie fragmenty biblii i kontekst, wymagana jest znajomość biblii, a nawet jej wielokrotne czytanie. Kładą nacisk, żeby w życiu naśladować Jezusa, oddawać mu swoje życie, powierzać problemy. "Nie ma takiego problemu, którego Bóg nie rozwiąże". Są uzdrowienia, nawet spektakularne. Żyją wiarą, modlą się za siebie nawzajem, interesują się, co się dzieje u innych braci, są troskliwi wobec siebie. Kościół nie jest hierarchiczny, pastor jest blisko ludzi, nie kreuje się na nadczłowieka i wszystkowiedzącego. Zdarzają się jasnowidzenia, które są tłumaczone jako głos Ducha św. Formuła nabożeństwa jest dość swobodna, pastor rozmawia z wiernymi, niektórzy jak mają potrzebę modlą się. Na początku są pieśni uwielbieniowe, później pastor trochę mówi swobodnie, co się wydarzyło w ostatnim czasie w kościele, albo przytacza świadectwa. Później długo czyta i omawia fragmenty biblii na konkretny temat, na końcu jest modlitwa.
Zasady wiary:
-  ma czyśćca – bo w biblii jest mowa, że są tylko 2 drogi, niebo albo piekło
- zbawienie tylko poprzez wiarę i "obmycie w krwi Chrystusa", czyli nie ma odpustów i handlu nimi, jak w KK
- nie oddają czci obrazom "dziełom rąk", Marii, ani świętym
- osobista reacja z Bogiem, Jezusem i Duchem św. przez pryzmat biblii, dopuszczają fakt, że do kogoś może przemawiać Bog
- to co dobre jest od Boga, złe od Szatana, jeżeli ktoś postępuje źle, to znaczy że jest zwiedziony przez Szatana

Posty [ 56 do 59 z 59 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czym się różnią katolicy od zielonoświątkowców?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018