ubytki w zębach moim kompleksem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » ubytki w zębach moim kompleksem

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 45 ]

Temat: ubytki w zębach moim kompleksem

witam mam 20 lat i jestem dziewczyną smile
Od paru lat borykam się z moimi zębami lecz nic z nimi nie robie bo wstydze sie pojsc do dentysty a co gorsze nie mam na to pieniedzy. Mam strasznie zepsute zęby u gory mam tylko 6 zębów (1,2,3 Z obu dwoch stron) reszta to masakra, same korzenie bez zęba.. Czuje straszny dyskomfort, nie moge sie usmiechac smiac szczerze przez co jestem niesmiala i bardzo zamknieta w sobie.. Chcialabym to zmienic lecz boje sie isc do dentysty. Slyszalam ze z NFZ mozna leczyc za darmo i wstawią mi proteze aczkolwiek nie wiem. Strasznie się boję !! POMOCY

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ubytki w zębach moim kompleksem

A co się stało z Twoimi zębami? Dlaczego masz tyle ubytków? Do dentysty nie ma co się wstydzić iśc- w końcu od tego oni są. wink

3

kukuska123 ja swego czasu też miałem spore problemy z zębami tęż mi było głupio pojawić się u dentysty, nie wiem jaka jest przyczyna twoich problemów, ja porostu zaniedbałem trochę swoje zęby.
Wiadomo pojawiła się na którymś jakaś próchnica albo coś się ukruszyło ale to nic później przecież  pójdę i tak to trwało na początku mi się porostu nie chciało iść a potem to już mi głupio było że mam zaniedbane zęby no bo co dentysta powie, sporo czasu to trwało niestety.
W pewnym momencie zdałem sobie sprawę że jak nic z tym nie zrobię to w końcu będzie naprawdę nieciekawie, zebrałem się na odwagę i poszedłem. Wiesz co raczej nigdy żałować nie będę bo to najlepsze co mogłem dla swoich ząbków zrobić. Trafiłem na bardzo miłą panią dentystkę i było ok uwierz mi że dentysta się tym zajmuje i spotyka się z tym na co dzień ja w tej chwili mam już spokój ząbki poleczone:)
A więc kukuska123 oczywiście że na kasę chorych możesz sobie ząbki poleczyć więc tylko zbierz się na odwagę zacznij działać dentyści teraz potrafią zdziałać cuda wiele zębów na pewno da się jeszcze odratować uwierz mi.
Na necie morze zerknij sobie na ranking lekarzy z twojej okolicy w komentarzach wyczytasz sobie czy dany dentysta jest ok bo jak trafisz na jakiegoś gbura to morze cię to zniechęcić niepotrzebnie, ale na pewno będzie ok  tak więc powodzenia 3mamj się dziewczyno

4

Znam ten problem,strach przed dentystą jest zrozumiały,ale wstyd?Nie ma czego sie wstydzić,oni widzieli już wiele,nie jesteś ani pierwsza ani ostatnia.Ten kompleks nie zniknie dopóki sama się za to nie wezmiesz.

5

idz  od razu, nie przejmuj sie ...dentysci duzo widzieli....sa wspaniale rozwiaznia stomatoligiczne, poradza tobie i doradza, aby bylo najtaniej....bedziesz innym czlowiekiem jak ta sprawe zalatwisz!!!!

6

Zrezygnuj ze słodyczy. Idź do pracy. 1,2,3 zrobisz (chyba) na fundusz, ale resztę raczej nie. Zarób i zadbaj o siebie. Zaniedbane zęby mogą znacznie skrócić Ci życie. nie jest to tylko kwestia jedzenia. Chodzi o bakterie, które się namnażają, a potem atakują Twoje serce.

"Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy" - Oscar Wilde
"Wszystko jest trudne, nim stanie się proste" - Margaret Fuller

7

czesc jestem studentką stomatologii .pamiętaj że dentyści są po to żeby pomagać , taki jest nasz zawód i nie jedno w życiu widzieliśmy , nie ma się czego wstydzić . Musisz zadabać o swoje uzebienie , nikt niestety za Ciebie nie usiądzie na fotelu im dłużej będziesz to odkładać tym gorzej dla twoich ząbków .warto zadabać nawet o te które zostały .Gdy zrobisz sobie uzupelnienie protetyczne ( za darmo na NFZ ) POPRAWI SIĘ twoja samoocena , bedziesz się lepiej czuła gwarantuje, poprawi się też komfort jedzenia .Musisz zebrać się w sobie i przełamać starch.My nie gryziemy.Nie odkładaj tego na póżniej pamiętaj że czas działa na twoją niekorzyść! Jestes młoda i daj sobie szansę na to żeby sie poczuc lepiej smile póżniej bedziesz sie smaiła ze tak długo zwlekałaś z tym jestem pewna !!!

kukuska123 napisał/a:

witam mam 20 lat i jestem dziewczynom smile
Od paru lat borykam się z moimi zębami lecz nic z nimi nie robie bo wstydze sie pojsc do dentysty a co gorsze nie mam na to pieniedzy. Mam strasznie zepsute zęby u gory mam tylko 6 zębów (1,2,3 Z obu dwoch stron) reszta to masakra, same korzenie bez zęba.. Czuje straszny dyskomfort, nie moge sie usmiechac smiac szczerze przez co jestem niesmiala i bardzo zamknieta w sobie.. Chcialabym to zmienic lecz boje sie isc do dentysty. Slyszalam ze z NFZ mozna leczyc za darmo i wstawią mi proteze aczkolwiek nie wiem. Strasznie się boję !! POMOCY

8

Brak mi słów. Czy mycie zębów i dbanie o nie wymaga jakiegoś wielkiego zachodu? U mnie 3x dziennie ajona, nowa szczoteczka co trzeci miesiąc i zęby są w idealnym stanie. Kurde - jak można nie dbać o zęby? Ludzie - weźcie się do pracy w końcu. Dbanie o zęby to jakaś podstawa, minimalny obowiązek, ale wy nawet o to nie dbacie... Dla mnie jest to niezrozumiałe...

9

wiesz dobijać cię nie chcę, ale zapomnij o wstydzie i idź do dentysty. Lepiej pokazać jemu zepsute zęby, niż czekać aż się popsują bardziej, co zrobisz jak cię zaczną boleć? albo co gorsza wypadną. Zęby są naszą wizytówką i naprawdę warto poświęcić trochę czasu na to, żeby o nie zadbać.

10

Wiecie co . ja nigdy nie miałam problemów z zębami do memntu aż zaszlam w drugą ciążę , to co ja juz przeszla z zębami to jedna Bozia wie , Teraz ostatnio niby mam wyleczone zęby ale któryś zaczyna mi się odzywać , prawdopodobnie jest to górna szóstka , tylko jak ja przeglądam sobie zęby lusterkiem to nic tam nie ma , nie ma wgl żadnej dziurki sad co sie dzieje ?

11

Ząb może psuć się od korzenia, dlatego nie widać żadnej dziurki. Musisz wybrać się do stomatologa zanim zacznie boleć bardziej. Możesz poprosić o prześwietlenie.

Czasem ratują nas prawdziwe drobiazgi : zmiana pogody, gest dziecka, filiżanka doskonałej kawy.
Jonathan Carroll "Dziecko na niebie".

12

kukuska123 napisał/a:

Osobiście uważam, że Twoim najważniejszym problemem dotyczącym zębów, jest to, że nic nie robisz w kierunku ich naprawy. Przede wszystkim powinnaś się umówić na wizytę kontrolną, prywatnie. Odżałować jakąś tam kwotę i ocenić stan swojego uzębienia. Stomatolog wykona profilaktyczne badania, być może zleci badanie RTG zębów i oceni co robić.
Wówczas możesz leczyć część zębów na NFZ. Ale aby cokolwiek zrobić, musisz się przygotować na długą i ciężką pracę na stanem swojego uzębienia. Absolutnie nie możesz z tym zwlekać.

[tu był nieregulaminowy link]

13 Ostatnio edytowany przez załamana122 (2016-07-20 12:01:27)

Ja tez się bałam . I skończyło się na tym  że u góry z przodu nic niema a reszta jest strasznie popsuta. Mam tylko u dołu 1,2,3,4,5 które również nie nadają się do naprawy. Reszty dolnych tez już niema , zostały z nich tylko korzenie.:( Nie mogę już znieść tego bólu. A nadal się boję Pomocy! sad(

14

załamana122 napisał/a:

Ja tez się bałam . I skończyło się na tym  że u góry z przodu nic niema a reszta jest strasznie popsuta. Mam tylko u dołu 1,2,3,4,5 które również nie nadają się do naprawy. Reszty dolnych tez już niema , zostały z nich tylko korzenie.:( Nie mogę już znieść tego bólu. A nadal się boję Pomocy! sad(

Przepraszam, ale kurde, gdzie Ty miałaś rozum?
Jak można doprowadzić się do takiego stanu?

Nie masz kasy to się idzie na NFZ.

Pokrętna ta Twoja logika, boli Cię, ale tak i tak nie pójdziesz bo się boisz. A czego się boisz, bólu? Przecież tak i tak Cię boli.
Dziewczyno idź do tego dentysty!!!
Ile Ty masz lat?

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

15 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-07-20 12:12:23)

Dentysci widzieli takie uzebienia, ze wam sie o tym nie snilo.....Macie cale zycie przed soba. Uzebienie jest bardzo wazne. Nie tylko ze wzgledow estetycznych. Czy wyobrazasz sobie, jak ci nieprzyjemnie pachnie z ust? nie calujesz sie z chlopakami? nie chcesz byc pocalowana, tak dlugo, namietnie przy blasku swiec? ja tam chce....

Czy mozesz zapytac sie w NFZ jakos, czy ci uzebienie zafunduja? Gdzies zadzwonic z tym zapytaniem?

Ja nie pojmuje polskiego lecznictwa. Ludzie sa ubezpieczeni, a kasa nie placi. Ale mnie tam nie ma i ja na ten temat nie gadam.

Przelam strach i wstyd. Nie marnuj sobie calego zycia.

16

załamana122 napisał/a:

Stań przed lustrem ,otwórz gębę , weź kombinerki i działaj! Sama jesteś sobie winna! Jak mogłaś doprowadzić do takiego stanu? Trzeba było zacząć coś z tym robić jak zaczęły się psuć! Ale ty nie poszłaś bo się boisz! I masz teraz nauczkę! Boli? I dobrze! Trzeba było tyłek ruszyć kiedy jeszcze nie było za późno! Jak nie miałaś kasy to trzeba było odłożyć! Dziewczyny wy dbajcie o siebie!

17

Naprawdę tak ciężko myć zęby 2-3 razy dziennie?
Masakra.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

18

no właśnie...myjcie się dziewczyny, nie znacie dnia ani godziny... wink

19

Cyngli napisał/a:

Masakra.

Samo mycie jeszcze nie gwarantuje że zęby będą zdrowe.
Ja np. mam elektryczną szczotkę i myje zęby przynajmniej 2 razy dziennie a i tak się psują, ile to ja wydałem na dentystę to nie zliczę, no ale co się nie robi dla własnego zdrowia tongue

20

Tom94 napisał/a:

Ja np. mam elektryczną szczotkę i myje zęby przynajmniej 2 razy dziennie a i tak się psują, ile to ja wydałem na dentystę to nie zliczę, no ale co się nie robi dla własnego zdrowia tongue

Oczywiście. Czasem winę za podatność na próchnicę ponosi jakość szkliwa, a czasem sama kość jest słaba, odwapniona. Winę za to może ponosić genetyka, wady zgryzu (powodujące nadmierne ścieranie się brzegów siecznych, mikroubytki) lub przebyte choroby, niekoniecznie więc musi to wynikać z braku dbałości o higienę. Nie wiem jak kość, ale szkliwo na pewno można wzmacniać, nawet samodzielnie, czyli w domu.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

21 Ostatnio edytowany przez Swanen (2016-07-20 22:34:12)

załamana122 napisał/a:

Jeśli aż tak się boisz, to wyjściem jest leczenie pod narkozą, tyle że to droga sprawa.

Bardzo ważny jest dentysta, chodzi mi o osobowość. Ja się trzymam jednej. Ona wprowadza spokój, mam do niej pełne zaufanie, że jak pokaże, że boli to przestanie, da więcej znieczulenia. Poza tym jak założy plomby to się wieki trzymają, no i nie naciąga - bardzo uczciwa. Jeśli jesteś z Warszawy mogę polecić.

22

kukuska123 napisał/a:

Przy dużych zaniedbaniach potrzebujesz dużo kasy, by to naprawić. Nie masz możliwości wziąć pożyczki? Bez tego trudno coś doradzić. Jak znajdziesz dobrego spokojnego lekarza, to może ci przepisać środki uspokajające, żeby ograniczyć twój stres. Najlepiej byłoby wyleczyć w narkozie ale to kosztuje. Skąd jesteś?

23 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2016-07-21 00:30:47)

Protezy dla pewnej grupy pacjentów są za darmo.
Kwalifikacja jest chyba przez ilośc ubytków.
Iść zapytać sie.
Jest tez opcja droga za 25 kawałków wbić kilka implantów i połozyć na to proteze na zatrzask kulkowy.

Interesowałem sie tym tematem ostatnio ponieważ okazało sie ze jakiś osioł zle zaleczył mi zab 10 lat temu i regularnie mi tam cos puchnie.
Ostatecznie przyjdzie mi go kiedyś wyrwać i wsadzić implant.
Ale nim to zrobie dostane mikroproteze.
Ceny implantów sa niestety przykre.
Zastanawiłałem sie nawet czy istnieje czarny rynek handlu używanymi z implantami.
Nie wziałbym z trupa no ale jakby taki uzywany dobrze umyć cif to przecież w sumie nawet dobre hmm

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

24

załamana122 napisał/a:

Boisz się dentysty, zęby albo co z nich zostało bolą, ale nie chcesz nic z tym robić.
Ok. Rozumiem.
Pomijając temat bólu, zagrożenia zdrowia i życia, pomyśl że:
Masz dopiero 25 lat, brak uzębienia przyspiesza proces starzenia się twarzy. W miejscach ubytków, twarz się zapada,skóra wiotczeje, tworzą się zmarszczki. Za 10 lat, zamiast na 35 latkę, będziesz wyglądała jak zmęczona życiem staruszka.
Chyba nie tego chcesz ?
Zmobilizuj się i zrób coś ze swoim zdrowiem ( zębami ).

25 Ostatnio edytowany przez igla16 (2016-07-21 01:20:32)

Cyngli napisał/a:

Masakra.

Mycie, nitkowanie oraz używanie odpowiednich preparatów do płukania zębów czasami nie nie dają rady. Wystarczy wada zgryzu. Jestem tego najlepszym przykładem. Myję zęby trzy razy dziennie, do tego nić dentystyczna, płukanie i bóg raczy jeszcze wiedzieć co - zęby i tak się psują. W dużej mierze odpowiada za to koszmarna wada zgryzu. Nie mam bardzo krzywych zębów, ale wystarczy, że twarzoczaszka jest źle zbudowana, zęby są stłoczone i 'normalne' metody nie wystarczają.

Co nie zmienia faktu, że odpowiednia higiena oraz konsultacje stomatologiczne i/lub ortodontyczne pomagają w utrzymaniu prawidłowego stanu uzębienia.

'I can feel the magic floating in the air
Being with you gets me that way...'

26

Tom94 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Masakra.

Oczywiście, ze samo mycie zębów nie wystarczy, dlatego co 6 miesięcy sie chodzi na kontrolę do dentysty.

A piszę o myciu, bo znam multum osób, które ten aspekt zaniedbują. Umycie zębów przed snem, chociaż raz dziennie to podstawa.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

27 Ostatnio edytowany przez Krejzolka82 (2016-07-21 09:04:45)

igla16 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Masakra.

Mycie, nitkowanie oraz używanie odpowiednich preparatów do płukania zębów czasami nie nie dają rady. Wystarczy wada zgryzu. Jestem tego najlepszym przykładem. Myję zęby trzy razy dziennie, do tego nić dentystyczna, płukanie i bóg raczy jeszcze wiedzieć co - zęby i tak się psują. W dużej mierze odpowiada za to koszmarna wada zgryzu. Nie mam bardzo krzywych zębów, ale wystarczy, że twarzoczaszka jest źle zbudowana, zęby są stłoczone i 'normalne' metody nie wystarczają.

Co nie zmienia faktu, że odpowiednia higiena oraz konsultacje stomatologiczne i/lub ortodontyczne pomagają w utrzymaniu prawidłowego stanu uzębienia.

A nie myślałaś o aparacie ortodontycznym?

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

28 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2016-07-21 09:13:57)

Cyngli napisał/a:
Tom94 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Masakra.

Oczywiście, ze samo mycie zębów nie wystarczy, dlatego co 6 miesięcy sie chodzi na kontrolę do dentysty.

A piszę o myciu, bo znam multum osób, które ten aspekt zaniedbują. Umycie zębów przed snem, chociaż raz dziennie to podstawa.

niechby raz na 3 lata poszli, albo w ogole, to byloby dobrze. Zeby doprowadzic zeby do takiej ruiny, prawie totalnej szczerby, to trzeba dlugiego czasu i samozaparcia.
W glowie sie nie miesci po prostu, jak mozna byc takim niechlujem.  Ciekawe co ile majtki zmieniaja....

29

Pierwsze co robię,to zwracam uwagę na uśmiech...i to u facetów i babeczek.Nawet odzienie mnie tak nie interesuje,czy fryzura.

Bycie bezzębnym w wieku 20 lat?Masakra

Stopki nie będzie big_smile

30

Krejzolka82 napisał/a:
igla16 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Masakra.

No właśnie...
Aparat droga sprawa, ale znam ludzi, którzy wzięli kredyt, by sobie zafundować aparat ortodontyczny i leczenie.

Dla mnie dbanie o zęby, szczotkowanie, chodzenie na kontrolę to jest po prostu normalką, coś jak mycie tyłka. Higiena i tyle. Dziwi mnie, że ktoś woli stracić zęby, niż iść do dentysty. Szczerbata kobieta wygląda obrzydliwie i niechlujnie, jak widzę kobietę bez zębów, to mi się ciśnie na usta tylko jedno słowo: PATOLOGIA.

31

Kukuska i załamana - i tak musicie podzielić to na 2 etapy: usunięcie/wyleczenie tego, co się da a potem protetyka.

Zacznijcie od leczenia/usunięcia. Jedno co mogę wam na pewno powiedzieć to, że obecne środki znieczulające naprawdę sprawiają, że nie boli. Sam zastrzyk też nie boli, bo najpierw pokryją wam dziąsła żelem znieczulającym (na wszelki wypadek trzeba poprosić). Najważniejsze to odpowiedzialna dentystka, bo polecam wam kobietę. Są lepsze i znacznie delikatniejsze.

Jak to załatwicie, to potem będziecie się martwić o protetykę i jak skombinować kasę na nią.

Warto to załatwić. Poczujecie się lepiej i poprawi się jakość waszego życia. Praca, faceci, wszystko będzie łatwiejsze i bardziej dostępne.

32

Krejzolka82 napisał/a:

[

Będę miała aparat po operacji szczęki. Póki co muszę się ratować odpowiednią dietą oraz mega restrykcyjną higieną.

Cyngli napisał/a:

Dla mnie dbanie o zęby, szczotkowanie, chodzenie na kontrolę to jest po prostu normalką, coś jak mycie tyłka. Higiena i tyle. Dziwi mnie, że ktoś woli stracić zęby, niż iść do dentysty. Szczerbata kobieta wygląda obrzydliwie i niechlujnie, jak widzę kobietę bez zębów, to mi się ciśnie na usta tylko jedno słowo: PATOLOGIA.

Dla niektórych to za dużo. Dentysta jest ostatni w kolejce. Dopiero jak zacznie boleć, wypadać czy gnić. Jak byłam w podstawówce to mieliśmy zajęcia z higieny jamy ustnej, mało kto w późniejszym czasie z tego korzystał. A później są takie kwiatki.

Ja sama mam problem z moim uzębieniem, zęby się psują, ale nie chodzę szczerbata czy coś. Wystarczy ruszyć cztery litery, dbać o higienę, pytać lekarza o możliwe rozwiązania. Nawet w takich przypadkach jak moje - uzębienie jest ok, coś tam się popsuje. Ale wystarczy chcieć. Albo aż chcieć.

33

no to musisz wiedziec czy bardziej sie wstydzisz ludzi czy dentysty....
ja sobie nie wyobrazam chodzenia po swiecie z takim uzębieniem...
zdajesz sobie sprawe ze takie zepsute zęby bardzo brzydko pachną?
kazde pieniadze na zęby
dentysci teraz robią wszystko ze znieczuleniem, nic nie boli

34

Cyngli napisał/a:
Krejzolka82 napisał/a:
igla16 napisał/a:

No właśnie...
Aparat droga sprawa, ale znam ludzi, którzy wzięli kredyt, by sobie zafundować aparat ortodontyczny i leczenie.

Ponieważ w jakimś sensie od dawna stan uzębienia jest obrazem statusu społecznego.
Rozmaicie można to interpretować.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

35

kwadrad napisał/a:

Ponieważ w jakimś sensie od dawna stan uzębienia jest obrazem statusu społecznego.
Rozmaicie można to interpretować.

To przekonanie prawdopodobnie wzięło się z tego, że tak zwany hollywoodzki uśmiech to bardzo droga inwestycja. Niemniej czym innym jest zafundowanie sobie takich "perełek", a czym innym postawowa dbałośc o stan uzębienia, w tym w razie utraty zęba wstawienie w jego miejsce uzupełnienia. Jeśli ktoś jest ubezpieczony, to w ramach NFZ też ma takie możliwości. Co prawda one nie są doskonałe, ale wszystko wygląda lepiej niż puste przestrzenie w szczęce. Nie wspominając o konsekwencjach zdrowotnych.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

36 Ostatnio edytowany przez Revenn (2016-07-26 02:00:50)

Ale czego się boisz ? Bólu czy wstydu? Bo to pierwsze jestem w stanie zrozumieć ale to drugie już nie. Owszem ma się wstyd że tak się doprowadziło w tych czasach zęby ale to nie powinno ciebie powstrzymywać przed wizytą bo to głupota i będzie tylko gorzej, nie daj jak dostaniesz zapalenie miazgi. Druga sprawa są leki uspakajające które bierze się przed wizytą u dentysty, nie jakieś ziołowe tylko takie które wypisze tobie lekarz.

His body is made out of swords, His blood is of iron and his heart of glass, He survived through countless battles, Not even once retreating, Not even once being understood, He was always alone, Intoxicated with victory in a hill of swords, Thus, his life has no meaning, That body was certainly made out of swords

37

Revenn napisał/a:

Ale czego się boisz ? Bólu czy wstydu? Bo to pierwsze jestem w stanie zrozumieć ale to drugie już nie. Owszem ma się wstyd że tak się doprowadziło w tych czasach zęby ale to nie powinno ciebie powstrzymywać przed wizytą bo to głupota i będzie tylko gorzej, nie daj jak dostaniesz zapalenie miazgi. Druga sprawa są leki uspakajające które bierze się przed wizytą u dentysty, nie jakieś ziołowe tylko takie które wypisze tobie lekarz.

Jednak ludzie o tym nie wiedzą. Bo skąd?

Rozumiem strach, wstyd czy zażenowanie. Jednak, kiedy zęby lecą, ludzie 'boją się' iść do specjalisty. Czemu? Tego nigdy nie zrozumiem. Dentysta jest od leczenia, prewencji oraz edukacji - nie ma czego się bać. Szczególnie, że są świetne metody, aby bólu czy strachu uniknąć.

38 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-09-21 00:07:04)

Kurcze z zębami nie ma żartów!! Ja miałam już 2 kanałowe a teraz zastanawiam się nad wyborem stomatologa do implantów ponieważ prawdopodobnie będę chciała implant zębowy. Ktoś z Was ma taki implant albo może coś więcej na ten temat napisać?

------------
Post został edytowany z powodu naruszenia Regulaminu Forum.

Posty [ 1 do 38 z 45 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » ubytki w zębach moim kompleksem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018