HIV nasza świadomość - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » HIV nasza świadomość

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 65 z 65 ]

56

Odp: HIV nasza świadomość

Marchewo, jestem w długoletnim związku, poza mężem z nikim nie sypiam, mam do niego zaufanie - wyłącznie dlatego nie proszę o wykonanie takiego badania. Niemniej oboje jesteśmy przebadani (potem zaszczepieni) na obecność HCV, a nawet zastanawiamy się czy nie zrobić tego samego z HIV (oczywiście bez szczepionki, której nie ma). Licho nie śpi, więc o ile człowiek ma do czynienia ze służbą zdrowia, igłami, dentystami, kosmetyczkami i tak dalej, to nigdy nie może być absolutnie pewien czy przypadkiem nie jest nosicielem.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

57 Ostatnio edytowany przez Trixi89 (2013-05-09 23:15:18)

marchewa91 napisał/a:

Tymczasem zastanówmy się (ja tu już nie mówię o sytuacjach skrajnych, gdzie ktoś uprawia seks bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy oczywiście), ile razy byłyśmy na manicurze czy pedicurze, gdzie kosmetyczka naruszyła głęboko naskórek przy płytce czy na piętach. Niby mają obowiązek sterylizacji narzędzi, ale kto ich tam wie jak dokładnie to robią i przede wszystkim czym. A fryzjer? też różnie z tym bywa, zwłaszcza przy maszynkach. A poza tym z ręką na sercu, ile razy na imprezie przegrzałyście i urwał wam się film na dłuższy czas? Zresztą tu nie chodzi o wnikanie w nas, ale to co przytrafiło się innym, którzy mogą nieświadomie zarazić nas. Oczywiście nie chcę wywoływać paniki, bo trzeba by mieć prawdziwego pecha, ale pewnym nie można być niczego. A jednak jakby nie patrzeć mimo wszystko nadal to przez seks najłatwiej się zarazić, a zwłaszcza dotyczy to kobiet.

Ja właśnie słyszałam od pewnej osoby z branży kosmetycznej, że dezynfekcja w gabinetach polskich wygląda raczej marnie. To znaczy nie stosuje się tych środków do przemywania cążek i innych sprzętów, bo są one po prostu drogie. Odpowiednie płyny są w gabinecie tylko jak ma być kontrola z sanepidu, na ogół można o takim "dobrodziejstwie" zapomnieć, a "dezynfekcję" przeprowadza się wodą z mydłem.
Podobno jest to praktykowane w wielu zakładach, nawet w tych drogich i profesjonalnych.
Przyznam, że od tego czasu nie wybrałam się ani razu na manicure, pedicure - robię sama w domu i jestem spokojna. Gdybym jednak poszła, to poprosiłabym panią, żeby przy mnie dokładnie zdezynfekowała narzędzia, w końcu płacę i wymagam.
Może są na forum kosmetyczki, które mogłyby się na ten temat szerzej wypowiedzieć, czy faktycznie tak jest.

Uważam, że ostrożności nigdy za wiele gdy w grę wchodzi nasze życie. Jestem z moim pierwszym partnerem od ponad 8 lat i ja byłam jego pierwszą partnerką, nigdy więc nie czułam potrzeby robienia testu na HIV. Znam jednak chłopaka, który robił, ze względu na częste kontakty z prostytutkami i jakoś specjalnie się tego nie wstydził (testu... chociaż w sumie prostytutek też nie). Na tamten czas wynik był negatywny.

Gdybym natomiast rozpoczęła spotykać się z nowym chłopakiem z pewnością zapytałabym go o zrobienie testu. W dzisiejszych czasach jest to dla mnie naturalne, normalne i zrozumiałe. Każdy może być zakażony, nie każdy natomiast zdaje sobie z tego sprawę. A ja wolałabym wiedzieć, niż podejmować bezsensowne ryzyko.

Nie wiem do końca jak to jest, ale ważny jest też chyba okres czasu jaki minął od ostatniego stosunku do zrobienia testu. Kiedyś słyszałam, że wirus można wykryć we krwi dopiero po 6 miesiącach od zakażenia. Nie wiem czy metody diagnostyczne się nie poprawiły, może można robić już test wcześniej i będzie on równie wiarygodny. Czy ktoś wie?

58

marchewa91 napisał/a:

nie spodziewałam się aż takiego odzewu, zwłaszcza, że odkopałam poniekąd ten temat, nie chcąc śmiecić i zakładać podobnego, oddzielnego wątku (chociaż pewnie w dziale Miłości, związków zrobiłby się zaraz popularny, a tym samym przekształciłby się zaraz w off top).

a teraz widzę, że temat trafił na samą górę ;p ale ok, niech się wypowiedzą przede wszystkim mężczyźni!!! Czy to ich bardzo obraziłoby?

Trixi, mam w rodzinie podologa (czyli kosmetyczkę specjalizującą się w stopach) i wiem od niej, że po jej interwencji, gdy zatrudniła się w salonie, szefowa zakupiła aparaturę do dezynfekcji, gdzie za pomocą wiązek promieni jakiś tam wszelkiego rodzaju drobnoustroje, wirusy są w 100% niszczone. Czas takiego "seansu" to blisko godzina. Nie sądzę, żeby każdy salon coś takiego miał, a już na pewno nie każdemu by się chciało na tak długo wkładać do niego te narzędzia. Co do czasu od zakażenia, to rzeczywiście aż 6 miesięcy. Jednakże w przypadku, gdy podejrzewa się, że mogło dojść, naraziliśmy się na taką sytuację, należy bezzwłocznie zgłosić się do przychodni w celu przyjęcia leków zmniejszających ryzyko przyjęcia się wirusa. Nie wiem na ile to skuteczne i jak wygląda w praktyce (coś mi się nie widzi, żeby NFZ to opłacał), ale przeczytałam coś takiego w punkcie pobierania krwi smile

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

59

marchewa91 to, czy chłopak się obrazi czy nie, to powinien być najmniejszy problem! Tu chodzi o Twoje zdrowie i Twoje życie. Czy tak samo zrezygnowałabyś z używania prezerwatywy, bo chłopak się obraził, gdy go o to poprosiłaś?

60 Ostatnio edytowany przez Trixi89 (2013-05-10 09:14:39)

marchewa91 napisał/a:

Co do czasu od zakażenia, to rzeczywiście aż 6 miesięcy. Jednakże w przypadku, gdy podejrzewa się, że mogło dojść, naraziliśmy się na taką sytuację, należy bezzwłocznie zgłosić się do przychodni w celu przyjęcia leków zmniejszających ryzyko przyjęcia się wirusa. Nie wiem na ile to skuteczne i jak wygląda w praktyce (coś mi się nie widzi, żeby NFZ to opłacał), ale przeczytałam coś takiego w punkcie pobierania krwi smile

To jest bardzo ciekawe! Nie wiedziałam, że tak można. Dzięki Marchewo, że wszystkich tutaj uświadamiasz smile

Jakiś czas temu na zajęciach doktor powiedział nam, że szacuje się iż we Wrocławiu na przykład zakażonych HIVem jest 1% studentów. Czyli 1 na 100! Byłam w szoku, gdy się o tym dowiedziałam. Uważam, że to bardzo dużo i jeśli dane te są prawdziwe to jest się czego bać.

Smutne, że tak mało ludzi wie cokolwiek na temat HIV i AIDS. Ja sama zresztą chciałabym wiedzieć więcej. Ostatnio mój chłopak nawet mnie pytał jak to w ogóle z tym jest, że HIV, a potem niby AIDS... skąd to się bierze i dlaczego, jak właściwie wygląda. Jednakże jak sama zaczynam mówić coś na ten temat, pytam o zdanie znajomych to widzę takie niezrozumienie, że po co o tym właściwie poruszać ten temat, nie ma sensu, to się nie zdarza często... Ludzie naprawdę myślą, że ich to w ogóle nie dotyczy.

61

Ja mam nowego partnera i poprosiłam go o zrobienie badań. Nie było żandego problemu ;-). Przynajmniej spokojna jestem ;-)

Nie panikujcie jednak tylko na spokojnie zróbcie sobie badania. Jako posiadaczka nerwicy lękowej, ostrzegam że dorobiłam się jej poprzez wkręcanie sobie różnych chorób. Nie warto!!!!! Jak ma sie wątpliwość to trzeba zbadać i zapomnieć.

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

62

Olinka na HCV nie mogłaś się zaszczepić - nie ma szczepionki. Zaszczepiłaś sie na HBS czyli wirusowe zapalenie wątroby typu B.HCV jest gorszy, a nosicieli jest ok. 100 tys - nie wszyscy wiedzą.
Podsumowując seks bez prezerwatywy to rosyjska nie watykańska ruletka.A 80 procent facetów w Polsce uważa prezerwatywę za wroga publicznego.

"Rzeczywiście tak jak księżyc, ludzie znają mnie tylko z jednej , jesiennej strony"
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars"

63

Przepraszam, oczywiście chodziło o szczepienie przeciwko wirusowi HBV, pomyliłam symbol.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Pomimo tego, że ludzie mają coraz większą świadomość jeśli chodzi o HIV to niestety nadal dla Polaków jest to temat tabu.

Jeśli chodzi o samą wiedzę na temat HIV to jest ona na tragicznie niskim poziomie, nadal słyszę zdania, że HIV-em można zarazić się pijąc z jednego kubka czy korzystają z tego samego ręcznika !

Ludzie raczej nie lubią rozmawiać na ten temat, wydaje mi się, że to wynika z tego, że takie rozmowy powodują dyskomfort, zaczynają się zastanawiać, że może jednak oni mogli się zarazić. etc.

Teoretycznie młodzież powinna się lepiej orientować w końcu jest internet różnego rodzaju masmedia, jednak ciągle słyszę teksty typu, prezerwatywa zła niedobra bo nie wygodna, bo zmniejsza doznania etc. , ale fakt, że zapewnia bezpieczeństwo to już mało ważny. Chyba w ogóle mało osób myśli o prezerwatywie w taki sposób. Oczywiście nie mówię o sytuacji w której jesteśmy w stałym związku, ale o przygodnych znajomościach.

Z HIV zrobili chorobę bardzo medialną, a niezmiernie rzadko wspomina się o choroba równie groźnych i nie zawahałabym się powiedzieć, że groźniejszych np. HCV.
Patogeneza tej choroby jest bardzo długa początkowo jest ona skąpoobjawowa i chory nawet nie wie, że jest chory i to może trwać latami, a gdy w końcu się ją wykrywa to zdąży już ona zrobić niezłe spustoszenie w organizmie.

Jeśli chodzi o badania to nie myślałam o tym żeby docelowo pójść i je zrobić wynika to z tego, że regularnie oddaje krew i tego typu badania mam robione w komplecie, więc wiem, że jestem zdrowa, aczkolwiek jak jeszcze nie oddawałam krwi to myślałam o tym, że nie mam 100% pewności.

Jeśli chodzi o moje podejście do osób zakażonych to nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, gdybym dowiedziała się, że jest zakażona to w moich oczach była by taka sama jak przed zakażeniem. smile

Pamiętaj nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu..

Posty [ 56 do 65 z 65 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » HIV nasza świadomość

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018