czy warto studiować pielegniarstwo ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » czy warto studiować pielegniarstwo ?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 60 z 60 ]

56 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2017-09-09 15:28:33)

Odp: czy warto studiować pielegniarstwo ?
yessa napisał/a:

Jakbym miała drugi raz wybrać nie poszłabym na pielęgniarstwo. Tyle lat nauki (mgr, kursy, spec.) ciężkie studia a zarobki kiepskie. Jeśli ktoś planuje wyjechać to ok, ale ta praca z Pl się nie opłaca. W powołanie nie wierzę. Trzeba mieć pewne predyspozycje, być empatycznym człowiekiem przejawiającym jakąś tam chęć pomocy, ale coś takiego jak powołanie nie istnieje. Jak pójdziecie do pracy to same będziecie jak te waszym zdaniem bezduszne pielęgniarki, bo nie będziecie mieć czasu na głaskanie pacjenta po głowie. Tona papierów do wypełnienia, zleceń i po drodze jeszcze kilka innych obowiązków. To nie lenistwo czy brak współczucia, ale nadmiar obowiązków sprawia, że w Polsce pielęgniarki są jakie są. Facet pielęgniarz jak najbardziej, bo często jest to ciężka fizycznie praca, nie dla kobiety, ale w Polsce żaden facet o zdrowych zmysłach nie będzie pracował jako pielęgniarz, bo np. w budowlance lepiej zarobi, a i odpowiedzialności za ludzkie życie czy zdrowie uniknie.

powolanie w tym przypadku faktycznie brzmi zbyt patetycznie, to jednak praca, trzeba oczywiście mieć, jak napisalaś pewne predyspozycje, ale to w dalszym ciągu praca i obowiązki, z których należy się wywiązywać dobrze i mieć świadomość, że pracuje się na żywym organizmie, ponosi się odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzi. To jest duży stres. Obcuje się z chorymi, cierpiacymi ludźmi i trzeba mieć cierpliwosć, wyrozumiałość oraz więcej empatii niż siedząc za biurkiem w urzędzie. Także na pewno nie jest to praca dla każdego.
Zresztą u nas patrząc na zarobki chyba niewielu pragnie takiej pracy. Pielęgniarki to nie siostry miłosierdzia.

Zobacz podobne tematy :

57

Odp: czy warto studiować pielegniarstwo ?

adiaphora, pielęgniarki zarabiają teraz dużo lepiej niż jeszcze 10 lat temu, zwłaszcza w sektorze prywatnym. Ale iw SPZOZach tez sie poprawilo.

58

Odp: czy warto studiować pielegniarstwo ?

dużo lepiej, ale czy wystarczająco? Chodzi o to, aby zarabiały tyle, żeby nie pracować 2 razy więcej bo z takiej pielęgniarki żaden pożytek gdy chodzi jak zombi z przepracowania. Jeszcze pomyli pacjentom leki i wyprawi ich w zaświaty, albo sama umrze na dyżurze jak ta lekarka z Bialogardu, która ponoć pracowała 4 dobę z rzędu.

59 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-02-28 23:36:44)

Odp: czy warto studiować pielegniarstwo ?

warto;) ja wybrałamumieszczanie reklam na forum jest płatne. W tym roku zdaję maturę i marzę, aby pracować jako pielęgniarka!

60 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-06-27 10:48:56)

Odp: czy warto studiować pielegniarstwo ?

Moja siostra jest po pielegrniarstwie ( studiowała na SPAM). Poszła w ślady mamy i babci. Z pracą problemów nie ma ☺ jeśli czujecie się na siłach to moim zdaniem warto w to iść.

Posty [ 56 do 60 z 60 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » czy warto studiować pielegniarstwo ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018