Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 77 ]

Temat: Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Witam Was Kobietki. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem,jakim jest popuszczanie w matjki. Głupio mi z tego powodu wychodzić z domu,gdy się śmieję,tańczę leci ze mnie,a ja za nić w świecie nie umiem tego powstrzymać.
   Byłam już u lekarza,zalecił ćwiczenia,jakieś leki,ale to mało jak dla mnie. Głupio mi ,że akurat na forum o tym  piszę,ale kompletnie już nie wiem co robić.Ćwiczenia wykonuję tak jak lekarz zalecił i nic.. czy któraś  z Was miała podobny problem? Naprawde nie wiem jak sobie z tym radzić,niedojże nieprzyjemny zapach jest cały czas ze mną,to chodzę z mokrymi majtkami. Uzywałam już wkładek,niestety przemakają...
Bardzo chcialabym by potraktować mój post bardzo poważnie.
Macie podobny problem?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Wkładek używasz przy popuszczaniu moczu?! Spróbuj specjalnych podpasek w tym celu stworzonych.

3 Ostatnio edytowany przez ikoneczka (2011-05-05 11:49:40)

stokrootka napisał/a:

Witam Was Kobietki. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem,jakim jest popuszczanie w matjki. Głupio mi z tego powodu wychodzić z domu,gdy się śmieję,tańczę leci ze mnie,a ja za nić w świecie nie umiem tego powstrzymać.
   Byłam już u lekarza,zalecił ćwiczenia,jakieś leki,ale to mało jak dla mnie. Głupio mi ,że akurat na forum o tym  piszę,ale kompletnie już nie wiem co robić.Ćwiczenia wykonuję tak jak lekarz zalecił i nic.. czy któraś  z Was miała podobny problem? Naprawde nie wiem jak sobie z tym radzić,niedojże nieprzyjemny zapach jest cały czas ze mną,to chodzę z mokrymi majtkami. Uzywałam już wkładek,niestety przemakają...
Macie podobny problem?

Witaj stokrootka.
A próbowałaś moze cwiczyć mięśnie Kegla?
Dobrą metodą są stożki dopochwowe ,które można kupić w internecie , są niedrogie a bardzo pomagają. W internecie  możesz znalezc także urządzenia ,które regulują w pewien sposob pracę mięsni miednicy. Moja znajoma używała podobne urządzenie, była bardzo z niego zadowolona.

4

alaclaudie napisał/a:

Wkładek używasz przy popuszczaniu moczu?! Spróbuj specjalnych podpasek w tym celu stworzonych.

Tak ,narazie używałam wkładek higienicznych,dziękuję za radę,wypróbuje i podpaski.

5

ikoneczka napisał/a:
stokrootka napisał/a:

Macie podobny problem?

Witaj stokrootka.
A próbowałaś moze cwiczyć mięśnie Kegla?
Dobrą metodą są stożki dopochwowe ,które można kupić w internecie , są niedrogie a bardzo pomagają. W internecie  możesz znalezc także urządzenia ,które regulują w pewien sposob pracę mięsni miednicy. Moja znajoma używała podobne urządzenie, była bardzo z niego zadowolona.

Czesc. Tak ćwiczę mięsnie Kegla. Myslałam równiez o tym urządzeniu o którym piszesz. Dużo się o takowym urządzeniu dowiedziałam. Mimo tego iż troche kosztuje myśle,że warto spróbować.

6

Moja mama ma ten sam problem i Cwiczy mięśnie Kegla, robi to już od dłuższego czasu i są efekty.

Jeden przedszkolak mówi do drugiego:
- U mnie modlimy się przed każdym posiłkiem.
- U mnie nie. Moja mama bardzo dobrze gotuje.

7

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Ćwiczenia od razu nie przyniosą efektów, jednak za jakiś czas... Pamiętaj też, że to taka inwestycja na przyszłość. Z wiekiem nasze mięśnie wiotczeją i kobiety, które normalnie nie mają takich problemów, w pewnym wieku zaczynają je mieć. Więc jeśli nie będziesz ćwiczyć, może być kiepsko. Ale Ty masz motywację, jesteś młoda i chcesz żyć swobodnie.

Także życzę powodzenia i wytrwałości!

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

8

Regularne ćwiczenia  mogą zdziałać cuda. A sprawne i silne mięśnie Kegla nie tylko dla tego Ci się w życiu przydadzą. smile Ćwicz je przez długi czas i regularnie. W Google wpisz sobie "ćwiczenia na mięśnie Kegla" i wyszukaj jak je ćwiczyć, jak często i ile czasu.
Do tego czasu używaj podpasek dla tego rodzaju przypadłości Tena Lady.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

9

Zaciskanie mięśni pochwy, kulki gejszy a nawet seks, tzn. orgazm...

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

10

Możnaby rzec, że te ćwiczenia łączą przyjemne z pożytecznym, no ale niestety tematyka jest na tyle uciążliwa, że to aż niestosowne.
Ćwiczenia wymagają zaangażowania, bo pomimo prostoty jednak wymagana jest systematyczność, konsekwencja.

11

Tutaj jest parę suchych faktów o nietrzymaniu moczu. Może już o nich wiesz.

12

Już kilka dziewczyn poradziło Ci ćwiczenia mięśni Kegla. Rób to! Problem może też być w nerkach. Wprawdzie nie miałam takiej przypadłości jak Ty, to było coś poważniejszego, ale profilaktycznie dodałam do diety żurawinę. Biorę także ziołowe tabletki Urosept. Myślę jednak, że oprócz tego warto byłoby udać się do lekarza.

13 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-07-16 11:23:12)

Na wysiłkowie nietrzymanie moczu tabletek nie ma - to kwestia mięśni, a nie medycyny. Tak jak radzą dziewczyny, trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla. Problem w tym, że kobiety źle ćwiczą - nie te mięśnie które trzeba, albo za rzadko, albo porzucają ćwiczenia po kilku dniach. A to trzeba tygodni intensywnych ćwiczeń! Najlepiej to opisał Profesor Rechberger, tutaj na tej stronie
link usunięty

14

Dzięki za artykuł bardzo ciekawy zastanawiam się właśnie nad zakupem elektrostymulatora bo u mnie ćwiczenia jakoś się nie sprawdzają.
Czasem o nich zapominam, poza tym nie wiem czy dobrze to robię ale już 3 miesiące i efekty marne.

15

Czy ktoś ma doświadczenia w stosowaniu dopochwowych wkładek, np. contiform (można kupić przez internet, ale z Anglii) ponoć są skuteczne w wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

16

hmm wkładki nie wyleczą nietrzymania moczu mogą jedynie zakryc jego skutki ale moim zdaniem szkoda pieniędzy.

Ja teraz oszczędzam na BioBravo bo poczytałam i ma same dobre opinie a przede wszystkim mój lekarz go polecił więc jak tylko uzbieram to wolę w to zainwestować.

I mieć problem z głowy usuwając przyczynę a nie skutek nietrzymania moczu

17

Ja slyszalam o dobrych tabletkach nazywaja sie  FEMI PREV i sa bez recepty...warto sprobowac,one wzmacniaja miesnie  pecherza!

18

Ja polecam Biobravo bo mi pomógł. Kupiłam do w pażdzierniku i już teraz moje problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu praktycznie nie istnieją.

Niemniej jednak należy pamiętać że jezli ktoś ma NTM to tak naprawdę już zawsze powinien ćwiczyć mięśnie nawet jak problem zniknie. Jeżeli mieśnie wzmocnione elektrostymulacją bądź innymi ćwiczeniami po czasie osłabną problem może powrócić.
Mi lekarz zalecił profilaktycznie 1-2 razy w tyg stosować jeszcze urządzenie.

19

Moja Mama zmagała sie przez 5 lat z tym problemem, strach przed wyjściem z domu, spotkaniem z rodziną czy wyjściem na plażę, odwiedziła wielu lekarzy zanim trafiła na rehabilitację uroginekologiczną w krakowie, skierował ja tam jeden z lekarzy z niemiec, po 10 spotkaniach z rehabilitantem wreszcie poczuła ulgę, wcześniej ćwiczyła te ćwiczenia mięśni kegla, ale to nie było to samo, teraz robi aktywizowanie dna miednicy, jakiś specjalny treningi przygotowane przez stowarzyszenie niemieckich fizjoterapeutów, wcześniej brała leki i elektrostymulacje, ale efekty były marne, ale jak mięśnie nie trzymają to trzeba je trenować teraz to się wydaje logiczne, byle we właściwy sposób.

20

Dziewczyny!kulki gejszy sobie zakupcie, koleżanka miała problem nie tylko z nietrzymaniem moczu ale i również z zapadniem macicy? Coś w tym stylu. miała bolesne miesiączki i sex niespecjalnie ją kręcił. Dostała od męża kulki gejszy, które zadziałały cuda. Gdy poszła z nimi do ginekologa, z pytaniem czy jest sens je używać,lekarz powiedział że jak najbardziej!że gdyby mógł zapisywałby je na receptę. Także ruszajcie na zakupy!

21

ja po porodzie miałam problem popuszczania moczu jak skakałam czy kichałam. Pożaliłam się ginowi ze mam taka przypadłość a ten polecił mi elektrostymulator i dał ulotkę a tam było urządzenie biobravo.
stąd dowiedziałam sie o takich urządzeniach i w końcu zdecydowałam sie na zakup i nie żałuje po miesiącu ćwiczeń mój problem zniknął
teraz ćwiczę od czasu do czasu aby mieć pewność że to juz nie wróci.

22

ja osobiście nie mam z tym problemu, ale moja babcia narzekał, że nie daje już rady więc poszperałam w necie i znalazłam BioBravo zrobiliśmy w rodzinie zrzutkę i kupiliśmy babci na dzień babci:) czyli w styczniu. Po tych 2 miesiącach babcia jest bardzo zadowolona mówi, ze bardzo jej się poprawił komfort życia. Warto zainwestować

23

polecam też bardzo ciekawy artykuł na ten temat
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,12781423,Nietrzymanie_moczu__wstydliwy_problem__ktory_da_sie.html

niesamowita ciekawostka o kompletnym braku tego problemu u kobiet w Indiach, które od dziecka są szkolone w sztuce.. kamasutry.. smile tak, że CookieBitch - masz 100% racji.

24

Dość skutecznie działa elektrostymulacja. Po 6 tygodniach wyraźnie widać efekty.

25

Posty przeniesione

janka77 napisał/a:

czesc,szukam pomocy,porady w dosc wstydliwej dla mnie kwestii..zmagam sie z okropnym problemem..od jakiegos czasu zdarza mi sie nieutrzymac moczu,popuszczac:/ dostalam antybiotyk na zapalenie pecherza ale nie wiem jak radzic sobie z zabrudzona bielizna:/ nie wiem czy uzywanie zwyklych podpasek wystarczy?? jesli ktoras z Was ma takie nieprzyjemne doswiadczenia i jest wstanie mi cos poradzic to bede bardzo wdzieczna,bo jzu naprawde nie wiem co robic..:(

Wielokropek napisał/a:

W aptekach możesz kupić wkładki urologiczne dla kobiet. Są różne rodzaje, w zależności od stopnia nasilenia choroby. Możesz zapytać o nie w aptece lub też przeczytać o nich w internecie wpisując hasło "nietrzymanie moczu wkładki".

janka77 napisał/a:

Wielokropek dzieki za podpowiedz. wlasnie przegladam i szukam. a Ty tez moze takich uzywalas? wiesz ktore sie faktycznie sprawdzaja?

Wielokropek napisał/a:

Nie. Nie mam tego problemu.

janka77 napisał/a:

Szczęściara:) ale i tak fajnie,że sie odezwalas, to naprawde strasznie wstydliwe dla mnie:/  jesli ktoras z Was uzywala i jest w stanie mi cos polecic ,jakies dobre wkladki to byloby super..

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

26

Hej,jako że moje pytanie zostało tu przeniesione i faktycznie chyba trafiło w dobre miejsce to ponowie prośbe o porade. czy ktoraś z Was jest w stanie polecic mi jakies dobre, sprawdzone wkladki?? tak jak pisalam niestety tez sie zmagam z problemem popuszczania moczu:/ niestety na razie cwiczenia jeszcze nie daja efektow,chociaz wierze ze pomoga.no ale do tego czasu czekaja mnie wkladki:/ bede wdzieczna za podpowiedz.

27

Kobiety!
Owszem wszelkie kulki, stożki , elektro stymulacja poprawiają sytuację , ale jej nie niwelują .
Czy myślałyście o laserowym leczeniu nietrzymania moczu?
jestem po takim zabiegu i uwierzcie -po 2 miesiącach chodzę na siłownie-bez stresu. Oczywiście wspomagam leczenie "trenowaniem" mięśni Kegla.
Pozdrawiam
M.

28

Oprócz ćwiczenia mięśni kegla, można laserowo leczyć nietrzymanie moczu i to jest chyba najlepszy sposób by się pozbyć tej nieprzyjemnej "dolegliwości" czy jak to nazwać. Takie leczenie nie boli, laser wytwarza tylko ciepło, nie potrzebne jest znieczulenie, - pisze o laserze monalisa touch jak inne to nie wiem. Wg salonu Elite efekty utrzymują się do 2 lat - więc chyba długo ?

Carpe Diem..

29

Z ciekawości weszłam na stronę Elite żeby sobie poczytać o tym laserze i jakie zabiegi robią. No i przeczytałam, że są w stanie nawet mój problem rozwiązać, a myślałam, że to moja natura i się nie da. Ja mam, hmm nawet nie bardzo wiem jak to określić, dość szerokie wejście do pochwy i jeśli chodzi o satysfakcję z pożycia to tak średnio z tego powodu, no i susza straszliwa, bez lubrykantu nie ma szans, a tu jest napisane, że i jedno i drugie są w stanie załatwić. Ciekawe jaki koszt. Ależ by było moje szczęście, ehh się rozmarzyłam.

30

A jakimi sposobami robią w medicover? Podobno   do końca udzielają bezpłatnych konsultacji. Moze warto się wybrać, w sumie to szpital a nie salon kosmetyczny...

31

Hej. Od jakiegoś czasu meczy mnie problem nie trzymania moczu:( wstydze sie tego. Wszedzie i zawsze musze miec podpaske, do nie dawna wystarczala tylko wkladka hihieniczna teraz juz nie . Jak kicham jest katastrofa. Biore tabletki urinal , ale chyba powinnam udac sie do lekarza.... Ale wstydze sie sad piszecie tu o cwiczeniach  kegla czy jakos tak czy to naprawde wystarczy czy jednak jest konieczna wizyta u lekarza??

32

Tak. Konieczna jest Twoja wizyta u lekarza. smile Lekarz, jak to lekarz, przyzwyczajony jest do rozmowy o różnych schorzeniach. I ważne! Często nietrzymanie moczu można skutecznie wyleczyć.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

33

jeśli chodzi o zabezpieczanie się to bardzo dobre są Podpaski TENA MINI(sama wypróbowałam)Można je kupić w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym .

34

Też miałam podobny problem. Po drugiej ciąży dość mocno się to nasiliło i nie wiedziałam już co robić. Nosiłam wkładki, podpaski, ale to nie było leczenie problemu, a jedynie zapobieganie, by jego skutki nie zostały zauważone. Któregoś razu trafiłam na artykuł dotyczący sposobów leczenia tej dolegliwości i wyczytałam, że istnieje coś takiego jak laser MonaLisa Touch. Zabieg tym laserem rewitalizuje pochwę, co ma wpływ na nietrzymanie moczu. Długo się nad tym zastanawiałam i w końcu udałam się na zabieg. Wszystko jest jak dawniej, a poza odzyskaniem kontroli nad pęcherzem odczuwamy z mężem większą przyjemność z seksu. Polecam dziewczyny!

35

Ladrynka23 napisał/a:

Też miałam podobny problem. Po drugiej ciąży dość mocno się to nasiliło i nie wiedziałam już co robić. Nosiłam wkładki, podpaski, ale to nie było leczenie problemu, a jedynie zapobieganie, by jego skutki nie zostały zauważone. Któregoś razu trafiłam na artykuł dotyczący sposobów leczenia tej dolegliwości i wyczytałam, że istnieje coś takiego jak laser MonaLisa Touch. Zabieg tym laserem rewitalizuje pochwę, co ma wpływ na nietrzymanie moczu. Długo się nad tym zastanawiałam i w końcu udałam się na zabieg. Wszystko jest jak dawniej, a poza odzyskaniem kontroli nad pęcherzem odczuwamy z mężem większą przyjemność z seksu. Polecam dziewczyny!

W centrum laseroterapii wykonują taki zabieg, już chyba kiedyś pisałam o tym. Mozna tez poddać się operacji na nfz, moja ciocia tak miałą że wszywają siatkę która podtrzymuje...mięśnie? nie chcę wprowadzać w błąd, no ale to już jest operacja , bezpieczniej chyba poddać się takiemu zabiegowi laserowemu

Carpe Diem..

też słyszałam, ze ten laser działa cuda. u mnie również pojawiaja się tego typu problemy i noszę się z zamiarem, a jak koszta tego zabiegu? O operacji jeszcze nie mysle

Ktoś tu­taj był i był,
a po­tem nag­le zniknął
i upor­czy­wie go nie ma

37

Zainteresujcie się treningiem mięśni dna miednicy Izy Żak. Sam trening mięśni kegla jest niewystarczający, suplementy diety mnie śmieszą, lekarze tutaj nic nie pomogą - Iza, terapeutka, sama borykała się z tym problemem i rozwiązała go regularnym treningiem. Od tego czasu pomaga innym dziewczynom, niestety, ten problem w Polsce jest tematem tabu i mało kto o tym mówi, więc też mało kto podpowiada, jak naprawdę z tym walczyć. Uwierzcie mi, da się bez żadnych zabiegów pożegnać z tym problemem!

Too much love will kill you...

38

Ja też po ciąży miałam problem z nietrzymaniem moczu, jednak lekarz polecił mi elektrostymulację. Zakupiłam medyczne urządzenie BioBravo i efekt jest powalający. Stosuję od 2 miesięcy i jestem mega zadowolona. Polecam wszystkim.

Posty [ 1 do 38 z 77 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wstydliwy problem- nietrzymanie moczu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018