Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 46 ]

Temat: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Hej dziewczyny. Chcemy z męzem w tym roku gdzies wyjechac na kilka dni. Nie mielismy podrozy poslubnej wiec moze ta podroz by nam to troszke wynagrodziła. Jednak chciałabym wyjechac poza granice naszego kraju, ale z drugiej strony koszta i jezyk odgrywają tu duża rolę. Ostatnio zachwyciłam sie Czechami, jednak czy wiecie jak to wygląda z spedzeniem tam kilku dni, zwiedzaniem, jezykiem i kosztami? Co warto zwiedzic itp. W głowie chodzi mi jeszcze Słowacja, ale juz sama nie wiem... Dziewczyny doradzcie cos.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-04 15:05:28)

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Bibione we Włoszech. Najtańsze wakacje na jakich byłam i w dodatku naprawdę fajne. 450 zł za 10 dni z przejazdem ;-)
Poczytaj sobie opinie ludzi:

Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum.

Moderatorka Fumiko

3

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Czechy - a konkretnie Praga - ponoć drogo jak cholerka.
Na Słowacji jak weszło EURO to też nie ma rewelacji.

A może Bułgaria? Samochodem to będzie z 600 km, za paliwo na pewno wyjdzie mniej niż samolotem.
Warto wybrać się do biura podróży i wykupić sam nocleg z pełnym wyżywieniem.

4

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...
Juliette napisał/a:

A może Bułgaria? Samochodem to będzie z 600 km, za paliwo na pewno wyjdzie mniej niż samolotem.

Yyyy 600 ?? 600 to jest z Krakowa nad morze smile Wg google maps wyszło 1400 km big_smile

Więc nie tak blisko big_smile


Ze słowacji mam wspaniałe doświadczenia, mogę wiele rzeczy polecić, jednak nie wiem jak kształtują się ceny po wejściu euro ...

5

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Ja bym poleciła Włochy, nie są wcale tak drogie no i warto przeglądać oferty Last Minute, czasem trafi się coś ciekawego. smile

6

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Obecnie lasty do Turcji kosztują w granicach 1000 - 1200 zł od osoby - warto jechać teraz bo jest pieknie smile polecam!

7

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Chorwacja jest najtańsza na bałkanach no i zawsze jest gwarancja dobrej pogody smile

8

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

A może spróbujecie swoich sił w konkursie na stronie klubu miłośników dobrej herbaty? Można wygrać wycieczkę na Sri Lankę i do tego samodzielnie ja zaplanować;) Ja tez biorę udział:)

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...
julkajulka napisał/a:

A może spróbujecie swoich sił w konkursie na stronie klubu miłośników dobrej herbaty? Można wygrać wycieczkę na Sri Lankę i do tego samodzielnie ja zaplanować;) Ja tez biorę udział:)

julkajulka to jest ten konkurs ?Droga na Cejlon?? Ostatnio koleżanka podesłała mi linka na facebooku. Ciekawa opcja, szczególnie teraz, gdy z kasą krucho trochę tongue

10

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Tak, to jest ten konkurs!;) Myślę, że warto wziąć w nim udział, choćby z czystej ciekawości;) w ogóle na stronie Klubu Miłośników Dobrej Herbaty robią wiele fajnych konkursów.

11

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

A wracając do tematu smile, to Słowacja jest boska i wcale nie tak drogo, poza tym jeśli wyjeżdża się na kilka dni, to im blizej tym lepiej. JA polecam Tatry, duzo spokojniejsze  niż nasze polskie. Tatrzańska łomnica - fajne urokliwe miejsce i jeszcze kilka ośrodków SPA z wodami termalnymi w pobliżu.

12

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Byłam w Pradze i szczerze mówiąc, nie podobało mi się. W centrum fajnie, było ok. Ale gdziekolwiek poza centrum to już taka komuna, że szkoda gadać. Jeszcze przypadkiem trafiłam do ośrodka dla bezdomnych, bo nie mogłam znaleźć mojego hostelu... .

Część treści postu usunięta z powodu spamowania
Moderatorka-apoteoza

13

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Cioteczka Dobra Rada - w kwestii Czech, faktycznie w Pradze jest ładnie ale w innych miejscowościach nie wiem - myślę jednak, że na temat tego co warto zobaczyć w Czechach, gdzie pojechać, co omijać, jak się tam "odnaleźć" możesz poczytać sobie w książkach i artyułach Szczygła smile

14

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...
lulla napisał/a:

Chorwacja jest najtańsza na bałkanach no i zawsze jest gwarancja dobrej pogody smile

Chorwacja to jeden z droższych krajów na Bałkanach, ale piękny - to fakt.

Dużo taniej jest w Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie (nie bez kozery zwana Małą Jugosławią, warto zobaczyć Mostar - kontrast pomiędzy zniszczeniami wojennymi a nowym budownictwem), Macedonii i Albanii. Wszystkie z nich mają naprawdę dużo do zaoferowania smile i są trochę "dzikie". Do dziś mam w głowie pewien obrazek: Podgorica, południe, żar z nieba się leje. Główne skrzyżowanie w mieście (bądź co bądź miasto wielkości Białegostoku, cały kraj ma mniej mieszkańców niż Wwa). Przejeżdża rzucające się w oczy auto. Właściciel zatrzymuje się na środku skrzyżowania, wysiada, zamyka auto i idzie na zakupy ;d;d;d Ależ byłam zdziwiona!

Poza tym polecam Słowenię - morze, Alpy Julijskie, przepiękne jeziora, winnice, jaskinie, dobra infrastruktura... i każdy, nawet w najbardziej zapyziałej knajpce mówi po angielsku i jest pomocny smile

15

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Hm, ciekawa jestem, skąd opinia, że Chorwacja jest najtańsza na Bałkanach... Bałkany ogólnie przeżywają chyba turystyczny boom teraz...

16

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Praga jest przepiękna. Chyba już z 4 razy byliśmy z mężem, ceny przystępne, dogadasz się po angielsku bez problemu, a jak nie umiesz, to z polskim też sobie poradzisz smile Słowenia też jest śliczna, ale cholernie droga.

17

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Słowenia droga? Aż nie chce mi się wierzyć...

18

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Wakacje za nami.. Myślicie, że da się jakoś zatrzymać imprezowy, wakacyjny klimat? Oderwać się od pracy choć na trochę?

19

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Serdecznie polecam szukanie fajnych wycieczek w sieci. Ceny sa naprawdę niezle,  oferta bogata, każda znajdzie coś dla siebie, w dodatku wszystko mamy czarno na białym. Takich stron jest sporo w sieci, wystarczy trochę pogrzebać.

20

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Kama a widziałaś jakieś fajne oferty weekendowe?

21

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Hmm, oferty last minute to naprawdę niezła opcja, warto czatować na te najkorzystniejsze, ale tez trzeba wiedzieć gdzie szukac, przejrzec multum strony, aby wreszcie na coś natrafić, ja tam szukałam, ale nie żałuję. Szczególnie polecam strony, które grupują oferty podróży różnych biur. Dzięki nim mamy porównanie.

22

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

No faktycznie, trzeba trochę czasu spędzić na szukaniu, ale te największe linie lotnicze np. reklamują mega tanie loty weekendowe, więc wystarczy sobie wejść na ich strony...

23

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

A ja polecam Czarnogórę - jest tam naprawdę pięknie, niewielu turystów i o wiele taniej niż w sąsiedniej Chorwacji (noclegi można znaleźć pod koniec sezonu już za 5 Euro od osoby)

24

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Z mega weekendowych to chyba bym jednak postawiła na promowe ^^

25

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...
natallia napisał/a:

Hej dziewczyny. Chcemy z męzem w tym roku gdzies wyjechac na kilka dni. Nie mielismy podrozy poslubnej wiec moze ta podroz by nam to troszke wynagrodziła. Jednak chciałabym wyjechac poza granice naszego kraju, ale z drugiej strony koszta i jezyk odgrywają tu duża rolę. Ostatnio zachwyciłam sie Czechami, jednak czy wiecie jak to wygląda z spedzeniem tam kilku dni, zwiedzaniem, jezykiem i kosztami? Co warto zwiedzic itp. W głowie chodzi mi jeszcze Słowacja, ale juz sama nie wiem... Dziewczyny doradzcie cos.

Ja polecam osobiście Pragę-i ogólnie Czechy.

26

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Z ofertami na weekend jest trochę gorzej, a to dlatego, że usługodawcom nie opłaca się za bardzo czerpanie korzyści z klientów, którzy spędzą w jego hotelu czy będą spożywać posiłki w jego lokalu tylko przez parę dni. Dlatego warto planować weekendy ze znajomymi, wtedy jest zdecydowanie taniej.

27

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Ja polecałbym Brno w Czechach.. Klimatyczne i fajne miasteczko :]

28

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

To fakt, poza tym to niezwykle oryginalny pomysł!

29

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Brno - jest świetne!!! Albo Ołomuniec na przykład - Czechy są bliżej, a są nie mniej romantycznie niż Paryż tongue

30

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Powiadasz? A jak tam najlepiej jeździć? Samemu czy z biurem podróży?

31

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Proponuję sprawdzić ofertę funclub.Ja korzystam z tego biura i mają naprawdę świetne okazje. Za wakacje w Grecji czy Chorwacji zapłacisz nawet mniej niż gdybyś jechała nad polskie morze.Do tego transport nowoczesnym autokarem ze wszystkimi wygodami a nie spóźniające się polskie pociągi.

32

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Podróż marzeń można zorganizować znacznie taniej. Jeśli zaplanujemy samodzielnie ( głównie transport ) to kwestia wynajmu domku letniskowego jest bajecznie prosta smile

33

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Podróżuję od 10 lat, po całym świecie. Nie lubię wycieczek zorganizowanych, bo "gonią z miejsca na miejsce".

Na podróż poślubną polecam Chorwację, żeby było taniej:

- znajdzie jeszcze jedną parę (wtedy dojazd samochodem rozkłada się na 4 osoby)
- wynajmijcie apartament przez internet (będzie taniej), koniecznie taki z kuchnią lub aneksem kuchennym, wtedy można sobie pichcić (taniej)
- wyjazd poza głównym sezonem (ja 3 razy byłam koniec sierpnia - początek września), ceny wyraźnie wtedy spadają.

Czechy:
- owszem sama Praga jest droga, ale można do niej dojechać.
- ja polecam urokliwe miasteczko Mikulow (blisko granicy z Austrią), piękne krajobrazy, zamki i zameczki, winnice (b dobre wina), jaskinie i groty.

miłej podróży

34

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Jako lokalna z Balkan moge potwierdzic. Chorwacja jest piekna i moze tania po sezonie ale niestety droga w sezonie. I to bardzo. BiH nie jest droga ale maja niewielki dostep do morza jak ktos lubi ten klimat. Czarnogora owszem jest tania ale niezbyt czysta i srednio dbaja o zaplecze turystyczne. Slowenia jest droga bo po wejsciu do EU maja nieustajacy kryzys i wielu z nich zyje tylko i wylacznie z turystyki. Chrowacja jest nastawiona przede wszystkim na euro plynace z Niemiec i dlatego cale zaplecze turystyczne robione jest pod niemiecki desen. Dlatego wielu ludzi z Balkan wybiera malo znane miejsca w Turcji albo w Grecji. Piekne komentarze slyszalam o Albanii i Macedonii. Nie bylam choc mam blisko. Moze kiedys.....

Aaaa i bujda jest mowienie o tym, ze pogoda na Balkanach gwarantowana. W tamtym roku mielismy fale upalow toczaca sie od maja do wrzesnia. W tym roku juz zaczelo sie przepieknie i goraco. A tymczasem dzis zalozylam kurtke z ciepla podpinka i buty przeciw deszczowe.
Gwarancja slonca/goraca to jest chyba tylko na pustyni (i to w dzien bo i w nocy przymrozek bywa).


_________________________________________

Wieczne Miasto BG

35

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Polecam bardzo fajne miejsce nad naszym polskim morzem - Darłowo. Byliśmy całą rodziną już kilkukrotnie na wakacje  - na szczęście dzieciom się nie nudzi:) Miasteczko jest nie za duże, nie za małe - lecz w sam raz. Piękne duże plaże szerokie (a to rzadkość w Polsce), czysta woda, no cudownie. No i jest co zwiedzać, co oglądać. Z jedzenia mogę polecić włoską pizzerię na deptaku cosa nostra czy jakoś tak, a z noclegów sprawdzone rodzinne apartamenty baltickorona.pl  - rewelacja - czyściuteńko, świetnie urządzone i wyposażone, na miejscu jest wszystko - wystarczy z domu zabrać ciuchy, męża i dzieci (albo i nie:D w dwójkę też może być fajnie). Pozdrawiam!!!!

36

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Słowacki Raj, jeśli lubicie góry. Ekstra, byłam tam 2 razy, można pochodzić po górkach, nawet nie są wysokie a bardzo atrakcyjne szlaki smile

37

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

a tańszych podroży polecam Albanię.  Naprawdę jest co oglądac i niezły hotel można mieć w dobrej cenie.

38

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Albania. Bylam tam 4 lata temu, zanim zaczela byc modna. Tanio, cieplo, swieze jedzenie, przemili ludzie, bankomaty wydaja euro I walute lokalna, a hotele 3 gwiazdkowe wygladaja jak czterogwiazdkowe. Polecam.

39

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Hotele fajne, krajobrazy fajne, a nie ma takich tłumów jak np. w Grecji

40 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-23 16:48:47)

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Dobrze wypoczniesz w SPAM. Ośrodek w SPAM z pełnym wyżywieniem za lekką dopłatą moim zdaniem. Z synami jeździłem dwa lata pod rząd. Teraz robimy przerwę, ale w następnym roku na pewno tam wracamy, bo jest dużo do zrobienia, ciągle animacje się zmieniają, właściciele dbają o rozbudowę placów zabaw i atrakcji. Z tego powodu przede wszystkim polecam.

41

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Tanie opcje to na pewno Albania, Macedonia, Bośnia piekne regiony i póki co kierunki nie są mocno oblegane, więc i tanie.

42

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Albanię mogę polecić bo byliśmy w tym roku, spokój i tyle, hotele w wysokim standarcie, jednak na odludzi, więc All Inclusive i pełen relaks w wodzie i w sumie tyle, nam z meżem akurat to było potrzebne, a oferta za 2200zł od osoby w sierpniu super.

43

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...
mskuza89 napisał/a:

Albanię mogę polecić bo byliśmy w tym roku, spokój i tyle, hotele w wysokim standarcie, jednak na odludzi, więc All Inclusive i pełen relaks w wodzie i w sumie tyle, nam z meżem akurat to było potrzebne, a oferta za 2200zł od osoby w sierpniu super.

Albania bardzo fajna ale można ją zrobić dużo taniej. Pytanie jak chce sie wypocząć. Albo co zobaczyć. Akurat w tym tygodniu byłam na takim spotkaniu w Klubie Podróżnika i był tam Ambasador Honorowy Albanii i opowiadał o swoim kraju. Oraz o towarzystwie Albańsko-Polskim, które co roku organizuje wycieczkę do Albanii. O ile dobrze zapamiętałam, to było na 15 dni za ok. 800 zł. Oni to robią po kosztach by zapewnić wyjazd dla chętnych studentów, więc resztę miejsc sprzedają turystom. Opcja bardzo ciekawa i jedzie sie z osobami, które najlepiej znają ten kraj.

Chociaż ja bardziej ostatnio choruję na zupełnie inny kierunek. Bardziej odważny. W każdym razie dla mnie. Dużo czytam o Szlaku Jedwabnym i zastanawiam sie, czy nie wybrać się do jakiegoś kraju, który leżał na tym szlaku. Najbardziej mnie przekonuje Uzbekistan, bo znalazłam wycieczkę z Wytwórni Wypraw w tamten region wink Oczywiście najbardziej oczywiste byłyby Chiny, bo tam był start ale jakoś aż tak początek mnie teraz nie interesuje. Jest po drodze jeszcze Iran, ale to może innym razem wink Chociaż tam bardzo bezpiecznie jest. No ale obecnie skupiam sie raczej na Uzbekistanie i na tym, co tam można zobaczyć. A jest co.

44 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-01-12 17:11:15)

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Wiem, że to nie Zakopane, ale NAPRAWDĘ zobacz  SPAM - byliśmy tam właśnie i zakochaliśmy się od nowa w Krakowie! Hotel jest bardzo stylowy i w doskonałej okolicy, przy Wiśle i historycznym Kazimierzu.

45

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Ja w tym roku znalazłam świetną ofertę wyjazdu do Gruzji z Konsorcjum.pl. Program jest świetny, całość trwa 9 dni za 2500 złotych! W planie mamy zobaczyć Ushguli czy zwiedzanie Pałacu Dadianich. Nudy podczas tego wyjazdu na pewno nie będzie, szczególnie z takimi kompetentnymi przewodnikami. Koniecznie zobaczcie, oferta jest naprawdę okazyjna!

46

Odp: Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

A jakie ciekawe miejsca w Krakowie polecicie? I gdzie zjeść?

Posty [ 46 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Ciekawe wakacje za nieduze pieniądze...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024