różne rodzaje fobii i lęków - spis - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » różne rodzaje fobii i lęków - spis

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 83 z 83 ]

77 Ostatnio edytowany przez miodowyblond (2012-10-19 18:25:16)

Odp: różne rodzaje fobii i lęków - spis

odontofobia - lęk przed stomatologiem (umiem iść tylko do brata:P)
tanatofobia - lęk przed śmiercią
tokofobia - lęk przed porodem (o nie, nie będę mieć dzieci)
antropofobia - lęk przed ludźmi (nieustannie)
monofonia - lęk przed samotnością
agorafobia - lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni (a raczej jej odmiana)
arachnofobia - lęk przed pająkami
apiofobia - lęk przed pszczołami
etnomofobia - lęk przed owadami
helmintofobia - lęk przed robakami
demonofobia - lęk przed duchami, demonami
fobofobia - lęk przed lękiem
Do tego niewymieniona emetofobia - lęk przed wymiotami. NIENAWIDZĘ! tongue Nie pamiętam, kiedy ostatni raz wymiotowałam, bo zawsze robię wszystko, żeby tylko tego nie robić, jest to dla mnie tak nieprzyjemne, że aż się tego bardzo, a to bardzo boję.

Tak wszystko po trochu. wink Przy pająkach, pszczołach, owadach (zwłaszcza latających) to lęk wręcz paniczny. big_smile Pozostałe to tak po prostu się boję.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

fonofobia - lęk przed hałasem,
nyktofobia - lęk przed ciemnością,
fobofobia - lęk przed lękiem
batofobia - lęk przed głębokością, tunelami
majeutofobia - lęk przed ciążą
antropofobia - lęk przed ludźmi

wymienilam te bardzo silne w moim przypadku. dobrze ze przynajmniej z niektorymi fobiami da sie zyc w miare normalnie np. z lekiem ciemnosci radze sobie po prostu spiac przy swietle. dla mnie najbardziej destrukcyjna fobia jest lek przed ludzmi.
uwazam ze zadna fobia nie jest naciagana. absolutnie.

79

Terra93 napisał/a:

maniafobia - lęk przed chorobą psychiczną
Mieć fobię na punkcie nie posiadania fobii...
Owszem, naciągane. I w dodatku śmieszne =,=

w tej fobii nie chodzi o lek na punkcie nie posiadania fobii a o to by nie zachorowac psychicznie, tak po chlopsku, zeby nie zwariowal. smile

Reklama

80 Ostatnio edytowany przez Miyoshi (2013-01-03 17:01:04)

Podobnie jak CookieBitch, też boję się manekinów, a nawet porcelanowych czy też innych zwykłych lalek. wink Z tej listy mam arachnofobię, tanatofobię, gerontofobię, homichlofobię, akrofobię, klaustrofobię, tafefobię, oprócz tego koulrofobię (lęk przed klaunami). Kiedyś miałam antropofobię, ochlofobię, agorafobię, skolionofobię.

Nie wspieraj finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
[tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora]

81

odontofobia- TAK!!

Mam jeszcze jedną fobię, ale nie wiem czy i jak się nazyw.

Otóż uwielbiam jeździć samochodem, bardziej jako kierowca niż pasażer. Problem w tym, że panicznie boję się wypadku, w którym stracę nogi. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale ma to od zawsze.

Tam dom Twój, gdzie kot Twój.

Wiek średni poznajemy po tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają się miejscami...
Reklama

82

Ej sorry, że zamartwię, ale jest tego dużo więcej. Ja akurat też mam dużą część tych lęków wink
Np. Arachnofobie, Tanatofobie, Awiofobia, Geryfobie itd.

Posty [ 77 do 83 z 83 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » różne rodzaje fobii i lęków - spis

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018