jak założyć sklep internetowy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 140 ]

1

Temat: jak założyć sklep internetowy?

Witam,
czy może któraś (ktoś) z Was prowadzi sklep internetowy albo posiada wiedzę w tym temacie ?
Chcę zacząć pracować na własny rachunek bo to bezrobocie mnie zaczyna przerażać.
Mam pomysł na sklep internetowy i coraz większą wiarę, że powinnam się tym zająć zawodow.

Mam kilka pytań:

1. Jakie są koszta otwarcia takiego sklepu, chodzi mi głównie o kwestie internetową tz. założenie strony, pozycjonowanie, domena?
 
2. Do kogo się zwrócić o założenie strony, może zlecić przez internet, znacie jakieś godne polecenia osoby, firmy? (osobiście nie znam nikogo w tym fachu)

3. W jaki sposób można promować sklep, jakie są Wasze sposoby? wiadomo reklama dzwignią handlu:)

4. Jak długo działacie na tym rynku?

5. Plusy i mninusy takiego sklepu widziane z Waszej perspektywy.

Proszę o Wasze sugestie i opinie z góry dziękuję smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Witaj ,wiesz własnie chce odstapić komus tego typu biznes ,cięzko zachorowałam i nie daje rady prowadzić działalnosci .Myslalam nawet ,zeby zatrudnic kogos do prowadzenia sklepu ,ale to nie jest wcale latwe .Jesli jeszcze nie założyłas sklepu ,wejdź  na allegro ,w oferty hurtowe ,kategoria  odzież ,albo wpisz tam po prostu  "sklep internetowy",jest tam moja oferta .Jesli byłabys zainteresowana ,możemy troche ponegocjowac cenę ,poza tym zależy mi na tym ,aby nowy własciciel dobrze prowadził sklep ,który jest jak moje dziecko ,włożyłam w niego dużo pracy i kasy .Pozdrawiam ciepło ! Ania200036

3

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Też jestem zainteresowana tym tematem big_smile

może ktoś jednak skusi sie na odpowiedź??

4

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Witam,

osobiście nie polecam kupowania gotowych rozwiązań dla sklepów internetowych, tzw. tanich produktów internetowych, chociaż to tak naprawdę zawsze zależy od tego, jaki będzie asortyment sklepu (rodzaj produktów oraz ich ilość) , jakie moduły w sklepie będziesz chciała mieć (czyli między innymi czy będzie forum na witrynie, czy klienci będą mogli kierować do Ciebie pytania przez specjalnie do tego stworzone formularze, itp. ,możliwości naprawdę wiele).
Najlepiej (ale to już zależy od Twoich funduszy) zwrócić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się e-commerce (której projekty wcześniejsze widziałaś i Ci się podobają) i określić swoje potrzeby, wtedy taka firma wyceni Twój projekt (zawsze możesz wysłać zapytanie do kilku, ale unikaj firm "kogucik" albo takich, które nie pokazują swoich projektów, na stronie firmy zawsze powinny znajdować się portfolio).. koszt około 2-3 tys. ,naprawdę zależy (za sklep, wraz z projektem graficznym)

domena i hosting- domena zależy czy darmowa (są takie opcje, ale nie polecam, za domenę płacisz około 100 zł rocznie, zawsze na cały rok z góry, więc kwota nie jest zabójcza), a hosting zależy gdzie i u kogo i zależy jakie będą potrzeby sklepu-czyli między innymi od tego, jakie będzie jego obłożenie ze strony produktów oraz Twoich klientów , ile osób odwiedzi sklep dziennie, itp.

pozycjonowanie - raczej niezbędne- zależy od słów kluczowych, czy są to frazy popularne, na które pozycjonuje się dużo ludzi, jak np. 'strony internetowe' , czy 'modne torebki', czy też mniej "wzięte". Pozycjonowanie wycenia też zawsze firma, od około 100 zł miesięcznie za frazę (pozycjonujesz się zazwyczaj na kilka fraz, jak np masz sklep z biżuterią możesz pozycjonować się na 'modne kolczyki', 'bransoletki', itp.) ale płacisz firmie za efekty, czyli jeżeli w danym miesiącu na konkretną frazę utrzymywałaś się na pierwszej stronie np w googlach to płacisz, jeśli Cię tam nie "wepchnęli" to nie płacisz.

fajną opcją jest też kampania w google adwords, i oczywiście integracja ze społecznościówkami (Facebook)
jeśli potrzebujesz informacji pisz na priv, jakieś konkretne firmy , czy dokładniejsze ceny
pozdrawiam, gosia

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Na początek zacznij od Allegro. Zobaczysz o co w tym chodzi... Tam kwestie promocji masz z głowy.

Jest to praca fizyczno-umysłowa.

Nie wchodź w wojny cenowe - to najważniejsze.

Sklep własny jest bardziej skomplikowany...

6

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Poprzednicy mają trochę racji, ale nie do końca. Najlepiej zrób tak, jak ja. Wybierz firmę, w której wszystkiego się możesz dowiedzieć, ja mogę Ci podpowiedzieć z własnego doświadczenia, załatwiłam wszystko kompleksowo i oprogramowanie i hosting i porady w firmie sprzedającej wprawdzie gotowe sklepy, czego moi przedmówcy nie polecali, ale według mnie jest najlepszym właśnie rozwiązaniem, przynajmniej tak jak ja trafiłam - wszystko krok po kroku załatwili za bardzo rozsądną kwotę a samo oprogramowanie sklepu Zencart Professional to naprawdę rewelacja! O wszystkim możesz sobie poczytać na ich stronie: "zencart com pl" - ja byłam miło zaskoczona (przynajmniej porównując do prefesjonalizmu innych firm oferujących sklepy!). A za dobrą radę możesz odwiedzić mój sklep na "sklep neonail pl" - może znajdziesz coś ciekawego dla siebie?

Odp: jak założyć sklep internetowy?

spam
Moderatorka-apoteoza

8

Odp: jak założyć sklep internetowy?

To zależy na jakim poziomie zaawansowania ma działać sklep. Im wyższy, tym lepiej zdecydować się na platformę sklepową. W takim zestawieniu najkorzystniej wypada platforma z przystępnym panelem administracyjnym click shop od home. Wydaje mi się, że osoby wchodzą do e-biznesu powinny przestawić się na obsługę takiej platformy.

9

Odp: jak założyć sklep internetowy?

też zaczęłabym od allegro moja siostra tak zrobiła i okazało się, że to co chciała sprzedawać nie było opłacalne dzięki temu nie straciłą dużo kasy

10

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Co do sklepu internetowego wstrzymalambym sie z tą decyzją poniewaz inwestycja jest duża.  Internet jest załadowany informacjami i cieżko wybić sie z wypromowaniem własnego sklepu internetowego lub produktu. Można spr na allegro na początek bo jak założysz firmę ZUS bedziesz musila płacić nawet jeśli nic nie zarobisz. Przy sprzedaży online jest bardzo dużo pracy : zakup towaru, zrobienie zdjec , opis lub wymiary , sprawdzenie płatności, pakowanie i wysylka, czasami dochodza reklamacje lub zwrot towaru.

11

Odp: jak założyć sklep internetowy?
rozwielitka napisał/a:

To zależy na jakim poziomie zaawansowania ma działać sklep. Im wyższy, tym lepiej zdecydować się na platformę sklepową. W takim zestawieniu najkorzystniej wypada platforma z przystępnym panelem administracyjnym click shop od home. Wydaje mi się, że osoby wchodzą do e-biznesu powinny przestawić się na obsługę takiej platformy.

zgoda, zwłaszcza jak decydujesz się na określony hosting. Idąc tym tropem, jak wybierasz home to logiczne jest, że w pierwszej kolejności rozważasz ich platformę sklepową. Co do Click Shop to generalnie szkopuł tkwi w tym, że oprócz standardowych opcji platformy zyskujesz jeszcze pakiety biznesowe wedle uznania i to całkiem korzystne, jak zależy Ci żeby efektywnie rozbujać biznes.

12

Odp: jak założyć sklep internetowy?

jak dla mnie, na moje laickie oko to całkiem dobry produkt. Lubie kiedy wszystko jest jasne i zrobione na miare jakby. Mam hosting w home, wiec chyba sie zdecyduje na click shop. Jesli ktoś ma to niech coś powie.

13 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-08-29 16:06:01)

Odp: jak założyć sklep internetowy?
monikab napisał/a:

jak dla mnie, na moje laickie oko to całkiem dobry produkt. Lubie kiedy wszystko jest jasne i zrobione na miare jakby. Mam hosting w home, wiec chyba sie zdecyduje na click shop. Jesli ktoś ma to niech coś powie.

Wiem,  że dla laików to bardzo dobre roziwązanie, bo są też jakieś biznesowe narzędzia. Coś mi się obiło,  że  jakiś czas testuje się za darmo. Ogólnie to można Click Shop poczytać w artykułach, tam jest dość dobrze opisane spam

14 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-07-23 13:51:27)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

spam

15

Odp: jak założyć sklep internetowy?

1. Koszty otwarcia sklepu: domena - najtaniej będzie jak weźmie się .pl na 2 lata, teraz mają takie promocje, w uti.pl widziałam od 47zł. Do tego hosting. Ceny porównywalne. Do tego certyfikat ssl z ubezpieczeniem na 10tys USD. Najtaniej widziałam w uti.pl bo od 35zł.

2. Zleceniobiorcy szukaj na spam Zgłosi się sporo chętnych i wybierzesz kogo i za ile chcesz.

3. Spróbuj z google adwords, marketingiem szeptanym, facebook adwords - wyjdzie najtaniej

4. i 5. Działam od 2 lat. Plusy to dobre pieniądze. Na początku jest ciężko bo zus trzeba płacić a zanim się klienci znajdą mija trochę czasu. Dobrze jest, jak masz sklep taki fizyczny, bo wtedy niewiele ryzykujesz. Ale spróbować warto, szczególnie jak się jest zdeterminowaną.

16

Odp: jak założyć sklep internetowy?

No dobra co do opcji startu, czyli w tym wypadku platformy jak najbardziej się zgadzam. Pozostaje jeszcze kwestia tego, jakie dodatkowe opcje promocji zastosować, tu też padło pytanie. Wydaje mi się, że jaką formą są programy partnerskie, jak zaczynasz o wyboru hostingu, potem opcji platformy, to warto zastanowić się na określony PP w pakiecie, tak wychodzi najtaniej i najkorzystniej...

17

Odp: jak założyć sklep internetowy?

not o akurat w home z promocją jest fajnie, bo daja ci jakieś narzędzia do ręki - masz darmowe kupony na ad wordsy w googlach i Facebook ads smile

18

Odp: jak założyć sklep internetowy?

W mojej opinii lepiej jest jednak zainwestować w profesjonalną firmę, wtedy odpadają nam problemy związane z projektowaniem grafiki i hostingiem. Dodatkowo możemy znaleźć firmę która oferuje sklepy zintegrowane z allegro i porównywarkami cenowymi, a to już jakiś plus i sposób na zwabienie klientów smile

19

Odp: jak założyć sklep internetowy?

spam

20

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Jeśli kupujesz coś w jakimś sklepie internetowym to spróbuj się skontaktować z ludźmi prowadzącymi ten sklep z zapytaniem jak oni zaczynali, może mogli by Ci polecić jakąś dobrą firmę smile

21

Odp: jak założyć sklep internetowy?

spam

22

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Poszukaj w internecie, jest sporo firm które pomogą Ci stworzyć sklep dopasowany do Twoich potrzeb, może któraś z firm oferujących tego typu usługi miała by możliwość darmowego przetestowania oprogramowania

23

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Należy pamiętać, że sklep internetowy pochłania bardzo dużo pracy, dlatego trudno tutaj mówić, że dzięki niemu będziemy mieli więcej czasu wolnego.

24

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Czy ja wiem? Gdy prowadzimy sklep internetowy nie mamy z góry narzuconych godzin pracy czyli nie siedzimy w biurze od 8 do 16 tylko możemy sobie w każdej chwili wyskoczyć pozałatwiać sprawy. A dodatkowo możesz zatrudnić pracownika, jedna osoba do obsługi sklepu powinna starczyć.

25

Odp: jak założyć sklep internetowy?

jesli ktos lubi internet tak jak ja np to praca w takim sklepie to przyjemnosc. A teraz jak zabrac sie za otwarcie?
no coz, nalezy wybrac dobry hosting, domene i szablon dla sklepu, tu polecam firmę spam która się w biznesie internetowym specjalizuje. Poza tym nalezy dobrze wypromowac: pozycjonowanie, fora, blogi, artykuly, fanpage FB - tym moze zajac sie kolejna firma zajmujaca sie ereklamą. Poza tym nalezy codzinnie dogladac sklepu, odpowiadac na pytania itp wink

26

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Jak już lecą oferty to ja polecę msite.pl mój brat miał tam sklep, który niestety już nie istnieje (upadł przez głupotę brata tongue) a jeśli chodzi o reklamę to można się tym zająć samemu, np. dodając strony do katalogów stron, płatnych i bezpłatnych, prócz tego to co zostało wcześniej napisane, facebook, fora internetowe itp.

27 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-11-10 15:58:07)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

spam

28

Odp: jak założyć sklep internetowy?

no niby można się zająć reklamą samemu,ale po co się dodatkowo męczyć?? Jak można komuś zlecić? Poza tym nie można zapominać o tym, że mimo iż różnego rodzaju promocja mimo, że wydaje się niezbyt trudna wymaga jednak pewnych umiejętności. Żeby wiedzieć, jak dobrze prowadzić kampanie. Ostatnio coraz bardziej popularne staje się prowadzenie kampanii w Internecie, wiecie Facebook, blogi nawet i artykuły na różnych portalach. Kampanie z tego co kojarzę wcale nie są jakoś specjalnie kosztowne, a same przyznacie, że za pomocą netu można dotrzeć do sporej grupy osób. Wydaje się, że prowadzenie profilu na facebooku jest bardzo proste, z takiego założenia wyszedł mój znajomy, ale już na samym wstępie napotkał na jakiś tam trudności, poza tym internet i wszystko bardzo szybo się zmienia, dlatego lepiej jest jak się chce wypromować firmę zlecić to profesjonalistom, a najlepiej ludziom takim jacy pracują w Advanced Art, z pasją, zakochanych w tym co robią. Wiem, że jak się zaczyna prowadzić własny biznes to każdy chce oszczędzać i nie wydawać pieniędzy na m.in. reklamę, ale myślę, że inwestowanie w promocję, może się z czasem opłacić, bo jaki jest sens prowadzenia firmy, sklepu, o którym nikt nie wie??

29

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Sklep internetowy to jest bardzo dobre rozwiązanie na pogodzenie pracy i domu smile
Na początku wiadomo - łatwo nie jest,jak w każdym biznesie,ale z czasem się dobrze wypromujesz zaczynasz zarabiać.
Podstawą jest dobrze trafiony pomysł,hosting,domena i reklama. Nie łatwo jest wybrać,bo konkurencja na rynku duża.
Moja siostra korzysta z usług spam i ma wszystko w jednym miejscu.
Kiedy już rozkręcisz się trochę,możesz do pomocy zatrudnić pracownika - jedna osoba wystarczy.
Wszystko trzeba jednak rozawżnie przemyśleć i zaplanować,bo dla laika nie jest to takie łatwe.

30 Ostatnio edytowany przez Kimi1992 (2012-04-10 20:17:36)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Jak sklep internetowy to najlepsze jest bezpłatne oprogramowanie Prestashop. Ma mnóstwo opcji, dzięki którym można ustawić dokładnie pod własne wymagania. W sklepie z odzieżą przydają się atrybuty - ustawiam nimi rozmiary ciuchów od M do XXL smile

31

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Przeczytaj spam znajdziesz tam wiele przydatnych informacji o twożeniu sklepów internetowych. Są tam poruszone różne zagadnienia min. Skąd wziąć oprogramowanie sklepu internetowego? Jak wybrać najlepszą ?siedzibę? sklepu, czyli hosting i adres internetowy? Poznasz nowoczesne zasady promocji sklepu w internecie. Jak założyć działalność gospodarczą? Jak poradzić sobie z urzędem skarbowym?  W jaki sposób pozycjonować swoj sklep w wyszukiwarkach internetowych?
Zachęcam też do odwiedzenia strony spammożna tam wiele ciekawych poradników.

Domene możesz kupic np. spam znajdziesz tam też cennik usług. Nazwa domeny powinna być łatwa do zapamiętania, nie powinna być zbyt długa i powinna się kojażyć klientom z twoją firmą. W nazwie unikaj słów które ciężko się piszą i sa trudne do zapamiętania. Należy pamiętać, że adres URL wpływa na pozycję w rankingu wyszukiwarek takich jak np.google. Co do pozycjonowania to zależy od firmy, którą wybierzesz i od wynikow jakich oczekujesz. Na cenę pozycjonowania ma wiele czynników takich jak branża, ilość słów kluczowych, budowa strony i jej wielkość a także to, k?órą pozycję chcesz zająć w wyszukiwarce google. spam
Możesz  stwożyć profil firmy na portalach społecznościowych w celu rozeznania rynku a także rozpoczęcia promowania twojego sklepu zanim go założysz.W drodze dyskusji możesz zdobyć informacje na temat gustów potęcjalnych klientów a więc: czego potrzebują, ile są w stanie wydać, a także co sądzą o tobie i o twoim pomyśle.

32

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Moja znajoma prowadzi sklep internetowy z biżuterią. zakładała go 3 lata temu i pamiętam, że wtedy bardzo dużo czasu mu poświęcała, żeby wszystko się rozkręciło. Od początku intensywnie go promowała. Dała ofertę do w panoramy firm, dzięki temu ludzie częściej znajdowali jej sklep wyszukując biżuterie w przeglądarce. Reklamowała się też przez znajomych... Nie wiem jakie są koszta otwarcia takiego sklepu, ale myślę, że warto bo jej całkiem dobrze prosperuje, więc jak się chce to się da smile

33

Odp: jak założyć sklep internetowy?

spam

34 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 14:01:04)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Ja polecam zlecić to firmie..Ostatnio moja przyjaciółka zdecydowała się podajże na spam i była z nich naprawdę zadowolona. Szkoda jej było własnego czasu, wydała w zasadzie tyle co by straciła na tworzenie sklepu samemu.  W tej chwili nie martwi się żadnymi problemami, gdyż firma ta w zasadzie opiekuje się tym sklepem a ona może z wolną głową robić swoje.

35 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 14:00:40)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

1. Ceny za stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego zaczynają się od 2500, 3000 zł netto. Za 5-6 tyś możesz mieć w pełni profesjonalny sklep (min połączony z kontem allegro, hurtownią) Domena to  50 zł rocznie (polecam spam) Serwer od 15 zł miesięcznie (polecam home.pl). Pozycjonowanie - proponuję od 1000 zł netto miesięcznie aby przyniosło jakiekolwiek efekty. Wszystko zależy od branży w jakiej działasz - konkurencji.
2. Polecam firmę spam Współpracują z firmami z USA i UK więc znają się na rzeczy.
3. Pozycjonowanie + promocja na FB + reklamy płatne Google + bony rabatowe + promocja na forach + udzielanie się w kręgach związanych ze sprzedawanymi produktami + dodatkowa sprzedaż na Allegro ...
4. Musisz pytać konkretnej firmy.
5. Plusy: nie musisz zatrudniać pracowników, niskie koszty utrzymania, zarządzasz sklepem z domu, nie potrzebujesz lokalu, łatwość w obsłudze, szybki dostęp do danych sprzedaży (analiza wyników) ... Jeżeli chodzi o minusy - jeżeli zaczniesz oszczędzać na sklepie / maretingu i wybierzesz firmę pod względem ceny a nie profesjonalizmu to wyjdą wtedy minusy: błędy ... masa błędów. Jest to inwestycja. Jeżeli zainwestujesz więcej to więcej otrzymasz. Raz stworzony sklep będzie na Ciebie zarabiał przez wiele lat. Na rynku jest duża konkurencja i firmy będą Ciebie kusić przede wszystkim cenami. Dlatego odrzuć wszystkie oferty za 1000 czy 1500 zł i przygotuj sobie 5-6 tyś. Skorzystaj z firmy, która nie tylko stworzy Tobie sklep ale doradzi w kwestii marketingu i promocji (popytaj znajomych, którzy mają już sklep internetowy i są zadowoleni lub patrz punkt 2.).

36 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 13:58:27)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Ja także polecam spam bardzo fajna i słowna firma..stworzyli mi rewelacyjny sklep w krótkim czasie w sumie za niewielkie pieniądze..Sklep jest szybki i łatwy w obsłudze..nowe produkty dodaję w kilka chwil i wszystko działa tak jak powinno

37 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 13:58:54)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Ostatnio sama sprawdziłam spam i jestem z nich bardzo zadowolona..stronę zrobili mi po prostu piękną. Działa niezwykle szybko i jest łatwa w obsłudze..Koszt w porównaniu do innych tego typu firm na prawdę niewielki

38 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 13:59:19)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

też pracowałam z spam ..trochę mi się spóźnili z realizacją zlecenia ale poza tym wszystko si:)

39 Ostatnio edytowany przez markos (2012-11-08 18:59:35)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć:
1. zakup domeny. Ja domenę kupiłam na ovh pl w porównaniu do np home pl cena jest o połowe mniejsza. należy pamiętac ze domenę, czyli nazwę naszej witryny czy sklepu internetowego kupujemy raz i chcemy z tego korzystać kilka lat. Duże serwisy kuszą nas domeną za 0 zł ale po roku trzeba płacić po 100 zł (np .pl) na ovh domeny .pl sa po ok 12 zł za pierwszy rok a potem 50 zł
2. hosting - ja swój mam na linuxpl.com - najtańsza opcja jest za 49,20 brutto za rok !!! na początek w zupełności wystarczy. serwis jest po polsku, prosty w obsłudze, poza tym można podpiąc dowolna ilość domen i kont pocztowych (na wypadek gdybyśmy zapragnęły miec kilka sklepów internetowych) POza tym maja mnóstwo darmowych aplikacji(w tym popularne sklepy internetowe) więc nie musimy się martwić, że nie będziemy potrafili zainstalować na hostingu naszej strony. W większości wszystko robi nam się tam automatycznie.
3. oprogramowanie sklepu - ja korzystam z darmowego gekosale. jest to polskie oprogramowanie i jest bardzo dobrze rozbudowane, jak czegoś nie wiemy to mamy pomoc na polskim forum - ja nie polecam gotowców ponieważ zostaje nam niewielki wpływ na wygląd sklepu i dodatkowe możliwośći. na poczatku może to wszystko przerażać ale z czasem możemy chcieć rozbudować nasz sklep o dodatkowe funkcje i warto wtedy mieć taką możliwość. grafikę sklepu możemy dowolnie zmieniać. mozna zreszta zajrzeć na stronę gekosale i forum gdzie są linki do przykładowych sklepów opartych na tym oprogramowaniu. Mozna tam wgrac szablon ( w internecie są i płatne i darmowe) albo na razie zostawić szablon domyślny (zanim nie nauczymy się samemu zmieniać wygląd) za dodatkowe niewielkie pieniądze można nasz sklep zinterować z płatnościmi.pl lub np z allegro albo z porównywarkami cenowymi. jak chcecie zobaczyć moj przykładowy sklep to zapraszam na abcsuplementydiety pl - sklep dopiero buduję, ale robię to sama.zaznaczam, że nie miałam pojęcia o budowaniu stron, wszystkiego uczyłam sie i uczę cały czas.  Z czasem można zrelić komus zrobienie profesjonalnego wyglądu sklepu, ja jednak uważam, że na początek lepiej zainwestować pieniądze na reklame i promocję. Co nam po pięknym sklepie jak nie będzie widoczny.
4. sklep internetowy, jako że zbiera dane osobowe klientów, to baza powinna być zarejestrowana w GIODO. rejestracja jest darmowa ale trzeba wykupić specjalny klucz SSL który szyfruje dane wpisywane przez klientów na naszej stronie. Certifikat SSL  jest już płatny i cena zależy od tego do czego chcemy go uzywać. można kupić go już do 100 zł za rok. 
5. pozycjonowanie - tu nie szalałabym od razu z wykupywaniem pozycjonowania. zresztą wszystko zależy od firmy, której zlecamy pozycjonowanie. najważniesza jest optymalizacja naszego sklepu, żeby strona nie zawierała błędów, żeby linki były "przyjazne" wyszukiwarkom, żeby była odpowiednia treść na stronie. I tu jeśli korzystamy z gotowców to a lbo nie mamy na to wpływu, albo jesteśmy uzależnieni od serwisu,który raczej nie zmieni kodu gotowca tylko dla naszych potrzeb. Jeśli chodzi o pozycjonowanie słów kluczowych tez trzeba zwracać uwagę na to jaki efekt chcemy osiągnąc. Często wysoka pozycja w google nie wystarczy. co z tego ze jesteśmy na pierwszym miejscu na dane słowo jak osoby, ktore wejdą do naszego sklepu nic w nim nie kupią. trzeba tez dodawać stronę do ogłoszeń, seriwów społecznościowych, katalogów stron przy czym tu raczej unikać katalogów typu link za link ponieważ google tego nie lubi i można sobie bardziej zaszkodzić nić pomóc, zresztą na stronie google można poczytać co można robić żeby nasza strona była wyżej w wyszukiwarkach. jest pełno artykułów na temat SEO - po co komuś płacić za coś co można zrobić samemu - chyba, że nie mamy na to czasu. Pozycjonowanie to czasochłonny proces i nie da rady osiągnąć wysokiej pozycji w tydzień. Podsumowując, musimy dostosować strone tak, aby była przyjazna i ciekawa dla użytkownika. Jesli jest ciekawa to ludzie do niego linkują, jeśli linkują to strona jest popularna, a jeśli jest popularna to jest wyżej w wyszukiwarce. Mozna np pisać artykuły o naszych produktach i umieszczać je na różnych serwisach internetowych. W treści artrykuły zostawioamy linka do naszegfo sklepu. Jeśli taki artykuł bedzie ciekawy to na pewno przyciągnie nam klientów do naszego sklepu. Dany serwis w zamian ma gotowy artykuł do zamieszczenia na swojej stronie.
reklama w zależnośći od naszego budżetu możemy zainwestować w reklamę na róznych portalach, gdzie mogą być osoby zainteresowane nasza ofertą, tu przydadzą nam sie zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na gotowy sklep, zrobiony przez firmę zewnętrzną.

podsumowując na rozpoczęcie potrzebujemy
domena - ok 12 zł
hosting - 45 zł
cerifikat SSL - 100 zł

czyli niecałe 160 zł
mamy więc o wiele większy budżet na reklamę i pozycjonowanie

40

Odp: jak założyć sklep internetowy?

markos - regulamin ci się wysypuje na stronie, a polityki prywatności brak. No i nie jest to stricte sklep internetowy, a kolejny MLM - w tym wypadku CaliVita. Co więcej, Każdy klient dokonujący zakupu powyżej określonej kwoty staje się automatycznie członkiem klubu, co w moim odczuciu łamie (albo przynajmniej nagina i pozostawia niesmak) przepisy o ochronie konsumenta. Tym bardziej, że z tego co widzę, to spora cześć produktów jest droższa niż ów wspomniany próg. I klient nawet nie wiedząc i kupując produkty tej firmy gdzie indziej, to napędza twoją kieszeń.

Acha - w stopce masz dość przydługi tekst, w którym pada stwierdzenie, że strona ma charakter informacyjny. Otóż nie - strona ma charakter handlowy, bo za jej pośrednictwem sprzedajesz konkretny produkt.


I nie jest to jedyna twoja stronka....więc pisanie, że "nie miałam pojęcia o budowaniu stron, wszystkiego uczyłam sie i uczę cały czas" nie jest do końca prawdą (delikatnie mówiąc), bo dość szybko odnalazłem oprócz wspomnianej stronki, jeszcze dwie podające jako admina, twórcę i właściciela ciebie. I wszystkie promują lub zachęcają do kupna produktów CaliVita i wstąpienia do klubu. Gdybym cię zgłosił do urzędu ochrony konsumenta to poszłabyś z torbami, bo takie zagrywki jawnie naruszają przepisy.

41

Odp: jak założyć sklep internetowy?
yoghurt007 napisał/a:

markos - regulamin ci się wysypuje na stronie, a polityki prywatności brak. No i nie jest to stricte sklep internetowy, a kolejny MLM - w tym wypadku CaliVita. Co więcej, Każdy klient dokonujący zakupu powyżej określonej kwoty staje się automatycznie członkiem klubu, co w moim odczuciu łamie (albo przynajmniej nagina i pozostawia niesmak) przepisy o ochronie konsumenta. Tym bardziej, że z tego co widzę, to spora cześć produktów jest droższa niż ów wspomniany próg. I klient nawet nie wiedząc i kupując produkty tej firmy gdzie indziej, to napędza twoją kieszeń.

Acha - w stopce masz dość przydługi tekst, w którym pada stwierdzenie, że strona ma charakter informacyjny. Otóż nie - strona ma charakter handlowy, bo za jej pośrednictwem sprzedajesz konkretny produkt.


I nie jest to jedyna twoja stronka....więc pisanie, że "nie miałam pojęcia o budowaniu stron, wszystkiego uczyłam sie i uczę cały czas" nie jest do końca prawdą (delikatnie mówiąc), bo dość szybko odnalazłem oprócz wspomnianej stronki, jeszcze dwie podające jako admina, twórcę i właściciela ciebie. I wszystkie promują lub zachęcają do kupna produktów CaliVita i wstąpienia do klubu. Gdybym cię zgłosił do urzędu ochrony konsumenta to poszłabyś z torbami, bo takie zagrywki jawnie naruszają przepisy.

Uważam, że odpowiadasz nie na temat. To jest wątek jak założyć sklep internetowy, a nie jakie ja ma strony i o jakiej tematyce, mimo to dziękuję za Twoje uwagi. 
Poza tym ten post zamieściłam zgodnie z tematem : JAK ZAŁOŻYĆ SKLEP INTERNETOWY!!!  podałam zarówno DLA PRZYKŁADU swoja stronę (bo pisze post na swoim a nie czyimś przykładzie) i podałam gdzie szukać innych sklepów opartych na platformie z której korzystam.

To ze to nie jest jedyna moja strona to jeszcze nie znaczy ze jak zaczynałam to nie miałam o tym pojęcia. Jest to mój pierwszy sklep, robiony przeze mnie samodzielnie. sklep jest w trakcie budowy jak już wspomniałam i jest to napisane na stronie, naprawdę wszystkiego uczę się sama.   Pozostałe strony to blogi  - jak ktoś chce wiedzieć jak samodzielnie uruchomić własną stronę to nie będzie tego szukał w wątku o sklepie.
Jak ktoś nie chce korzystać z moich rad to nie musi - chce pokazać ze nie zawsze trzeba wydawać tysiące . Tym bardziej ze na początku działalności każdy grosz się liczy. Nie rozumiem twojego oburzenia. Jesteś z jakiejś firmy zajmującej się tworzeniem stron czy co?, boisz się ze jak się każdy sam nauczy tworzyć strony to nie będziesz  miał klientów?

Super ze potrafisz odróżnić sklep internetowy od MLM (na stronie nie ma o tym słowa) a dalej piszesz ze za pośrednictwem strony sprzedaje produkt to w końcu jest to sklep czy nie sklep ? smile Przeczytaj prosze jeszcze raz regulamin ze zrozumieniem. warunkiem zakupów w niższych cenach jest wstąpienie do klubu i dzieje sie to automatycznie poprzez zakup (jednorazowy) za określona kwotę. Jak ktos nie chce sie zapisac to nie musi ale nie będzie mial znizki i nie jest to niezgodne z prawem konsumenta. To jest bonus dla stałego klienta.

42

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Podpisuję się pod wypowiedzią Markosa - dobre podsumowanie tego, jak wygląda początek przygody z ebiznesem. O Gekosale nie mam zdania, sama używam oprogramowania Sky-shop. Ma to, o czym mówi Markos, czyli bardzo łatwo dokładać nowe funkcje i ogółem, budować stronę nawet, jak się jest antytalentem w tych sprawach, jak ja;) Na stronie softu można sobie zresztą podejrzeć demo sklepu. Co do kosztów, ja płacę abonament 235 zł - spora kwota, ale dzięki temu mam najlepszy pakiet pozycjonerski i nie muszę do tego dopłacać innej firmie. A taka niestety prawda, że nawet z najlepszym pomysłem na biznes dziś bez SEO się zginie.

43

Odp: jak założyć sklep internetowy?

ja też nie miałam pomysłu na siebie, ale w końcu postanowiłam założyć sklep internetowy (mam 2 dzieci, więc chciałam pracować w domu), od strony technicznej (czyli projekt sklepu) nie miałam pojęcia, ale mój przyjaciel polecił mi usługi sprawdzonej firmy (Domena i Hosting), sklep jest prosty w obsłudze i funkcjonalny, jednak od strony pomysłowej musisz wymyślić coś takiego co przyciągnie klientów, a to już nie jest takie proste...

44

Odp: jak założyć sklep internetowy?
magdallenka napisał/a:

ja też nie miałam pomysłu na siebie, ale w końcu postanowiłam założyć sklep internetowy (mam 2 dzieci, więc chciałam pracować w domu), od strony technicznej (czyli projekt sklepu) nie miałam pojęcia, ale mój przyjaciel polecił mi usługi sprawdzonej firmy (Domena i Hosting - dih.pl), sklep jest prosty w obsłudze i funkcjonalny, jednak od strony pomysłowej musisz wymyślić coś takiego co przyciągnie klientów, a to już nie jest takie proste...

a coś już zrobiłaś w tym kierunku? bo ja też zamierzam założyć sklep internetowy

45

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Tyle tu spamu, polecania firm itp. I po co. Każdy jak będzie chciał, to sam znajdzie odpowiednią firmę. Tymczasem są gotowe szablony sklepowe, niektóre całkowicie darmowe lub dość tanie (od ok. 300 do 2 tys. zł), które się implementuje na stronie. Najlepiej wybrać taki, do którego nie będzie potrzebny informatyk, bo wiadomo, że małych sklepików na początku działalności nie stać na taki wydatek. Do darmowych szablonów dokupuje się dodatkowe moduły. Jeśli ktoś chce poznać nazwy szablonów i moją indywidualną opinię o nich, to zapraszam na PW, tu nie chcę być podejrzana o reklamowanie czegokolwiek. Acha, i moje opinie są podyktowane wyłącznie tym, że marketingiem sklepów internetowych zajmuję się od kilku lat.
Jeśli już mamy moduł sklepowy, to potrzebujemy grafiki. I tu mamy do wyboru: gotowe darmowe templatki, kupne templatki (lepsze od poprzednich pod względem funkcjonalności) oraz grafikę robioną dla nas przez profesjonalistę. To ostatnie rozwiązanie jest drogie, ale gwarantuje że sklep będzie się dobrze prezentował, będzie funkcjonalny dla klienta.
W tzw. międzyczasie warto podłapać kontakty z dostawcami, dystrybutorami. Dogadać się co do dostępności, marży, aktualizacji stanów magazynowych (warto, by w sklepie była dostępna opcja automatycznych aktualizacji z plików dostarczanych przez dystrybutorów załóżmy raz na tydzień). Ponadto przed startem sklepu trzeba powprowadzać produkty oraz podpisać umowę z pocztą i kurierem. Wprowadzanie produktów warto zacząć wcześniej, bo już na tym etapie mogą zaskoczyć nas niespodzianki związane ze specyfiką modułu sklepowego. Poza tym przed rozpoczęciem tego typu działalności warto poczytać specjalistyczne publikacje, im więcej tym lepiej, zarówno dotyczące prowadzenia sklepu, funkcjonalności, jak i użyteczności strony internetowej. Reklamę typu Adwords każdy jest w stanie obczaić sam, natomiast z pozycjonowaniem gorzej, tu zdałabym się na specjalistę. Wybór musi być przemyślany, pozycjonowanie oferowane przez agencję przede wszystkim etyczne, żeby nie stało się ze sklepem to, co swego czasu z Allegro i porównywarkami.
Z wartościowych publikacji to na pewno Karwatki i Sadulskiego "E-commerce. Proste odpowiedzi na trudne pytania". Nowa i dobra książka. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania, to służę wiedzą i pomocą. A przy okazji - szukam pracy w tym obszarze, może być zdalna lub w promieniu 50 km od Bielska-Białej. E-commerce to moja pasja smile.

46 Ostatnio edytowany przez vinnga (2013-01-16 11:42:39)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

SPAM

47

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Koszty nie muszą być wysokie, możesz np. kupić gotowca na zakupach grupowych dla firm. Radzę jednak sprawdzić firmę, żebyś się nie wpakowała, bo tam różnie bywa.

48 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-01-31 15:16:23)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

ostatnio pojawił się w sieci taki portal, w dużej mierze adresowany do właścicieli sklepów internetowych, gdzie można zwyczajnie skorzystać z bazy wizualizacji produktów przykładowo AGD i następnie zamieszczać na stronie sklepu, a jest to spam - zapowiada się całkiem sensownie, ale jak to z wszystkim dzisiaj bywa, zobaczymy:)

49

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Niestety nie mogę podać wam nazwy darmowych sklepów do założenia samodzielnie, na tym forum jest cenzura i widocznie nie preferuje darmowych porad dla innych forumowiczów. Być może boją się konkurencji. Szukajcie więc w google jak założyć sklep internetowy. Pozdrawiam.

50

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Na forum obowiązuje regulamin, którego jeden z punktów brzmi:
11. Nie zamieszczaj na forum linków do innych forów, stron internetowych, linków do zdjęć, reklam lub filmów pornograficznych. Nazwa Twojego profilu nie może mieć formy linku do strony internetowej, nie może być nazwą własną produktu lub firmy. Stopka nie może zawierać aktywnych linków prowadzących na inne strony internetowe, chyba, że są to prywatne, niekomercyjne strony użytkowników  (w żaden sposób nie obrażające użytkowników tego forum ani niczego nie reklamujące) - wtedy możesz dać swojego linka w stopce w zamian za umieszczenie naszego Logo i linka na swoim blogu.

51 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-17 20:00:01)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Ja kilka lat temu zakładałam sklep. Nie znałam się na tym zupełnie, więc wszystko zleciłam firmie. Udało mi się otrzymać dotację na firmę, więc początki były łatwiejsze. Firmę prowadzę do dziś i mogę na siebie zarobić. Dlatego bardzo polecam - fajny sposób w dobie wielkiego bezrobocia. A jeśli szukacie firmy co Wam to zrobi polecę tą z która sama zaczynałam - Advox z Poznania. Tu są ich przykładowe prace: link

52

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Jest różnie, niektóre gotowce są bardzo dobrze przygotowane, wszystko zależy od firmy. Jeśli obniżają cenę po to tylko, żeby się wypromować, a nie zarobić na ludzkiej naiwności to są to super produkty, bo każdy klient i każde polecenie jest na wagę złota. Są sklepy, które łatwo jest pozniej uzupełniać samemu. Poszukaj na zakupach grupowych, np. b2bdeal, jest tam wiele firm i agencji które wystawiają takie coś. Powodzenia!

53

Odp: jak założyć sklep internetowy?

1. Sklep utrzymanie domeny około 2000-6000zł /rok
2. Pozycjonowane może nawet od 1000-32000 / mc licząc Adwords
4. 2 lata
Jest na rynku konkurencja i zawsze będzie, a sklep internetowy to tylko się tak ładnie nazywa. Do tego dochodzą koszty księgowej, podatek  vat, pit-7, zus, zatrudnienie pracownika jeśli dasz mu 1600zl na rękę to płacisz 2600zl w tym te około 1000zł opłat, może jeszcze Ci zachorować urlop więc 2 drugi na umowa zlecenie, do tego koszty kuriera, zwrotów towaru itd. około 1000-5000zł, to wszystko musisz dodać do ceny towaru, koszt drukarki tonera, komputera,

54

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Z mojego doświadczenia z sklepami internetowymi mogę stwierdzić, że koszty prezentowane w tym temacie są troszkę przesadzone. Kwestia domeny i hostingu to wiadomo, konkurencja duża i jest w czym wybierać. Ale nie polecam darmowych domen i tanich hostów, musimy pamiętać że za ceną idzie jakość. Potrzebna jest możliwość darmowego sprawdzenia hosta z danym oprogramowaniem, czy wszystko razem dobrze współgra. Żeby uniknąć niespodzianek przed podjęciem decyzji i opłaceniu czegoś co potem okazuje się niekompatybilne. Ja osobiście używam dzierżawionego oprogramowania sStore i ich serwera także nie miałam problemów technicznych. Jestem zadowolona z takiego rozwiązania bo wszystkie usługi mam u jednego dostawcy, płacę jedną fakturę i to nie jest kwota przekraczająca 2k na rok. Co do pracownika to wiadomo, że takie koszty są spore, ale na szczęście daję sobie sama radę smile

55

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Polecam sklep oparty o magento, bardzo przyjazny cms, do tego darmowy.

56

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Z gotowymi systemami jest tak, że fajnie się sprawdzają jak niewiele nam trzeba, ale gdy przyjdzie coś zmienić to już zaczynają się większe koszty. Jak poważnie myślisz o sklepie to najlepiej stworzyć coś pod swoje wymagania. Mój facet się tym zajmuje, nie żebym go tutaj reklamowała tongue, ale to są jego słowa smile

57

Odp: jak założyć sklep internetowy?
duza_syrenka napisał/a:

Moja znajoma prowadzi sklep internetowy z biżuterią. zakładała go 3 lata temu i pamiętam, że wtedy bardzo dużo czasu mu poświęcała, żeby wszystko się rozkręciło. Od początku intensywnie go promowała. Dała ofertę do w panoramy firm, dzięki temu ludzie częściej znajdowali jej sklep wyszukując biżuterie w przeglądarce. Reklamowała się też przez znajomych... Nie wiem jakie są koszta otwarcia takiego sklepu, ale myślę, że warto bo jej całkiem dobrze prosperuje, więc jak się chce to się da smile

Mówisz, że Twoja znajoma dużo czasu poświęcała na funkcjonowanie sklepu. To jest czasochłonne zajęcie. Ale zawsze można nieco ułatwić sobie sprawę, np. poprzez zatrudnienie kogoś do pomocy przy obsłudze sklepu. Dzięki temu można zyskać więcej czasu na promowanie swojej działalności. Może to być pracownik lub zewnętrzna firma. Taką obsługę należy sobie dopisać do kosztów działalności. W przypadku pracownika są to: płaca, rozliczenia z urzędem skarbowym i odprowadzania składki ZUS. Jeśli chodzi o firmę to w grę wchodzą jedynie koszty zlecenia (zwykle jest to do uzgodnienia) na stworzenie sklepu bądź też stała współpraca na jego obsługę. Na rynku jest cała masa agencji e-commerce (np. spam) które tylko czekają na głoszenie się do nich. Taką decyzję należy podjąć samemu.

58

Odp: jak założyć sklep internetowy?
Kamil_1991 napisał/a:
duza_syrenka napisał/a:

Moja znajoma prowadzi sklep internetowy z biżuterią. zakładała go 3 lata temu i pamiętam, że wtedy bardzo dużo czasu mu poświęcała, żeby wszystko się rozkręciło. Od początku intensywnie go promowała. Dała ofertę do w panoramy firm, dzięki temu ludzie częściej znajdowali jej sklep wyszukując biżuterie w przeglądarce. Reklamowała się też przez znajomych... Nie wiem jakie są koszta otwarcia takiego sklepu, ale myślę, że warto bo jej całkiem dobrze prosperuje, więc jak się chce to się da smile

Mówisz, że Twoja znajoma dużo czasu poświęcała na funkcjonowanie sklepu. To jest czasochłonne zajęcie. Ale zawsze można nieco ułatwić sobie sprawę, np. poprzez zatrudnienie kogoś do pomocy przy obsłudze sklepu. Dzięki temu można zyskać więcej czasu na promowanie swojej działalności. Może to być pracownik lub zewnętrzna firma. Taką obsługę należy sobie dopisać do kosztów działalności. W przypadku pracownika są to: płaca, rozliczenia z urzędem skarbowym i odprowadzania składki ZUS. Jeśli chodzi o firmę to w grę wchodzą jedynie koszty zlecenia (zwykle jest to do uzgodnienia) na stworzenie sklepu bądź też stała współpraca na jego obsługę. Na rynku jest cała masa agencji e-commerce (np. spam) które tylko czekają na głoszenie się do nich. Taką decyzję należy podjąć samemu.

Tyle że to są dodatkowe koszta, dobrze jeśli biznes się już rozkręci ale na początek no nie wiem.

59

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Wszystko zależy od branży sklepu. Pojedynczy sklep internetowy sprzedający popularne artykuły jest praktycznie bez szans w starciu z gigantami. Jedyne co może dziś się udać to tylko wynalezienie czegoś dopiero się rozkręcającego. Szukaj niszy, a w popularne działy nie wchodź smile

60

Odp: jak założyć sklep internetowy?

3. W jaki sposób można promować sklep, jakie są Wasze sposoby? wiadomo reklama dzwignią handlu:)


Jako, że też zaczynałam niedawno swoją przygodę z promocją swojego sklepu internetowego to podziele się własną opinią na ten temat. Czytałam na różnych forach, iż jest wiele skutecznych technik, które pomogą w reklamie mojego sklepu, po czym zaczęłam je testować i stwierdzam, iż zbyt żmudna to dla mnie robota. Kolejnym krokiem jaki wykonałam było odnalezienie odpowiedniej działalności, która pomoże mi w tym przedsięwzięciu. Okazało się iż nie jest to takie proste jak mi się uprzednio wydawało. Szperałam, przeglądałam i w końcu znalazłam ciekawą opcję, która wydaje mi się w dalszym ciągu odpowiednim rozwiązaniem na rozkręcenie tego typu biznesu. Jest to pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych z możliwością płatności wyłącznie za uzyskane efekty. Zaskoczona byłam, iż istnieje taka możliwość, a przy tym nie bardzo dowierzałam, że pomoże to mojej sprzedaży. Okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę - już po miesiącu współpracy mój sklep internetowy zaczeło odwiedzać mnóstwo osób. Oczy wychodziły mi z niedowierzania wink Odnaleziona przeze mnie działalność nazywa się spam i serdecznie polecam ją wszelkim osobom, które mają problem z reklamą sklepu w internecie.

61

Odp: jak założyć sklep internetowy?

1 strona w wyszukiwarkach nie koniecznie równa się z powodzeniem przedsięwzięcia. W dzisiejszym natłoku wszelakich biznesów internetowych, a szczególnie w całej masie sklepów, naprawdę bardzo trudno się przebić

62

Odp: jak założyć sklep internetowy?

To fakt trudno się przebić przez masę podobnych produktów, które zalewają rynek, ale... Może warto pomyśleć nad czymś unikalnym i stworzyć sklep, który zaoferuje swoim klientom jakieś unikalne produkty z węższej specjalizacji. Naprawdę to da się zrobić, tylko trzeba kreatywnie i może nawet niestandardowo podejść do sprawy.
Póżniej konieczne będzie dobre określenie naszego odbiorcy i jego potrzeb. Na samym końcu pozostaje wybór doświadczonej firmy, która mogłaby wykonać profesjonalny sklep internetowy. Jeśli biznes ma być oryginalny, to strona też powinna być indywidualna, a nie szablonowa (za przysłowiowe 500 zł). Profesjonalny sklep można zlecić już za 3000.

63 Ostatnio edytowany przez jpw20@t.pl (2014-06-09 11:16:48)

Odp: jak założyć sklep internetowy?
anka27 napisał/a:

Witam,
czy może któraś (ktoś) z Was prowadzi sklep internetowy albo posiada wiedzę w tym temacie ?
Chcę zacząć pracować na własny rachunek bo to bezrobocie mnie zaczyna przerażać.
Mam pomysł na sklep internetowy i coraz większą wiarę, że powinnam się tym zająć zawodow.

Mam kilka pytań:

1. Jakie są koszta otwarcia takiego sklepu, chodzi mi głównie o kwestie internetową tz. założenie strony, pozycjonowanie, domena?
 
2. Do kogo się zwrócić o założenie strony, może zlecić przez internet, znacie jakieś godne polecenia osoby, firmy? (osobiście nie znam nikogo w tym fachu)

3. W jaki sposób można promować sklep, jakie są Wasze sposoby? wiadomo reklama dzwignią handlu:)

4. Jak długo działacie na tym rynku?

5. Plusy i mninusy takiego sklepu widziane z Waszej perspektywy.

Proszę o Wasze sugestie i opinie z góry dziękuję smile

Dobrze się składa Aniu ja mam sklep sky-shop i pracuje na własny rachunek, nie podawaj się ja też miałam wątpliwości. Ale teraz już nie mam. Mam dobrze prosperujący sklep z odzieżą dziecięcą.
Koszty otwarcia i użytkowania sklepu wahają 20- 120 zł za miesiąc. A jeżeli chcesz mieć integracje z hurtownią to od 55 - 120 zł. Ceny są stałe jak dotąd. Ja promowałam w ten sposób że wykupiłam sobie pozycjonowanie z sky-shop i teraz mam już stronę pomiędzy 2 a 5 miejscem w Google. Minusy są takie że nigdy nie było żadnych promocji. Ciekawostką jest to że ostatnio bardzo dużo przybyło tam hurtowni. Sky-shop ma już ich ponad 100 -tke. A jak byś chciała wiedzieć więcej wejdź na ich stronę.
Laura

64 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-08-12 15:28:32)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Mój braciak od chyba roku prowadzi sklep internetowy, idzie mu całkiem nieźle. Gdy dopiero planował, zastanawiał się kto mu stworzy ten sklep, ja się do tego wszystkiego zabrać, co z kwestiami prawnymi itd. Przeszukał chyba cały internet, opcji było kilka, należało wybrać odpowiedni kompromis pomiędzy ceną, a jakością usług. Nie pamiętam już nazw tych wszystkich systemów, ale wiem że po dłuższym namyśle wybrał wreszcie spam
  Twierdził, że warunki są spoko, a sam sklep jest napakowany wszystkim czym trzeba... Dziś dalej korzysta z ich usług, sklep przynosi zyski, sam panel bardzo się rozbudował na przestrzeni roku, wsparce Facebooka itd.  Chwali sobie bardzo specjalistów i to że praktycznie każdy element sklepu może sam konfigurować, dokładnie tak jak chciał, w razie problemów pomoc jest błyskawiczna, wystarczy telefon i problem po jakimś czasie jest usuwany. Jakiś czas temu była opcja stworzenia i testowania sklepu za 1zł, nie wiem czy ta promocje jeszcze obowiązuje. Najlepiej wejść na stronę, tam jest wszystko czytelnie przedstawione.

65 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-10-07 00:06:27)

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Witam serdecznie

Po zalożeniu sklepu pamiętaj żeby dostosować wszystkie wymagane dokumenty do wymagań ustawy o ochronie danych osobowych. Proponuję zapoznać się z [spam]
Są tam wyjaśnione wszystkie sprawy z tym związane itp
pozdrawiam

Posty [ 1 do 65 z 140 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024