W poszukiwaniu prawdy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » W poszukiwaniu prawdy.

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 93 z 93 ]

77 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-24 21:37:28)

Odp: W poszukiwaniu prawdy.
Hrefi napisał/a:

nieregulaminowe złośliwości

Takie epitety świadczą jedynie o słabości autora. Jak brakuje rozsądnych argumentów i wiedzy, pozostają obelgi.
Zaraportowałem to i mam nadzieję, że moderatorki podziękują panu za udział w dyskusji.

Zobacz podobne tematy :

78

Drogi autorze, problem jest taki, że chcesz miłości i czułości od kogoś, kto Ci jej nie chce dać.

I co z tym zrobisz?

No nic. Nie zmusisz jej. Nie przekonasz. Nie wybłagasz. Skoro ona JASNO i WYRAŹNIE daje Ci znać, że nie chce z Tobą mieć nic wspólnego, to naciskając, prosząc i mówiąc jak Ci źle, nic nie osiągniesz. Naprawdę. Nikt jeszcze nie wybłagał prawdziwej miłości.

To jest strasznie trudne. I współczuję tej sytuacji, bo wiem, że niezależnie od tego, jakie winy każdy z was ma, to nikt się nie pakuje w to świadomie.

Masz prawo być na nią wściekły, masz prawo być rozczarowany, czuć się porzucony, zdradzony. Te uczucia to reakcja na sytuacje i są jak najbardziej adekwatne. Wcale się nie dziwię, że nie działasz logicznie, bo to w tym momencie emocje, a nie logika, rządzą twoim życiem.

Mam tylko nadzieję, że jeszcze znajdziesz w sobie odrobinię siły, żeby zadbać o siebie i chronić swój tyłek, jak radzą forumowicze. Niestety, nie wygląda na to, żeby twoja żona zamierzała zachowywać sie fair, więc musisz działać.
I albo z nią gadasz rzeczowo, już bez prób wracania do tego co było (a czego ona już nie chce od CIebie), iprzegadacie, jak dalej ma wyglądać wasze małżeństwo, wspólne sprawy, opieka nad dzieckiem... albo szykuejsz się do rozwodu z jej winy.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

79

Wszystkim za wszystkie uwagi i rady bardzo dziękuję. Wiem, że okazałem się marnym uczniem. Pytam o rady a nie potrafię się do nich zastosować. Obiecuję, że będę je czytał niemal codziennie - może dotrze coś do mojej głowy.

80 Ostatnio edytowany przez 12miecio12 (2019-06-25 20:25:06)

Dariusz R napisał/a:

Wszystkim za wszystkie uwagi i rady bardzo dziękuję. Wiem, że okazałem się marnym uczniem. Pytam o rady a nie potrafię się do nich zastosować. Obiecuję, że będę je czytał niemal codziennie - może dotrze coś do mojej głowy.

Darku, jestes swiezo po ciosie w plecy zadanym przez najblizsza osobe, aby wszystko ogarnac musisz przede wszystkim spojrzec na wszystko z dystansu, bo teraz rozliczasz wszystko przez pryzmat twojej ukochanej zony, a wszystko wskazuje ze ona juz ani nie twoja, ani nie ukochana dla ciebie

moim zdaniem ona szuka ucieczki przed odpowiedzialnoscia za wasza chora corka,

81

Ona cie oczernia bo ma plan jak się ciebie pozbyć i żeby najbliszsi jej nie potępili. Moim zdaniem nie masz szans jej odzyskać.

82

zacznij dzialac, jak cie stac to detektyw, jak nie sam musisz dojc kto jest twoim nowym szwagrem, najlepiej nagrywaj ja jak gada z innego pokoju

83

żona już go zgasiła jak peta....także darka juz tu nie zobaczymy podejrzewam...

84

Witam Was. Cóż tak jak wyżej. Zaglądam tutaj i czytam i analizuje. To wszystko nie jest takie proste. Małymi kroczkami staram się wcielać Wasze rady w życie zwłaszcza te dotyczące 34 kroków. Chwilami się wydaje że jest lepiej i kiedy na chwile odpuszczę wszystko wraca do początku. Nadal każde rozmowy o nas kończą się tym ze wychodzi z niej samo zło. Jedyny plus jest taki, że zachowuje spokój . Nadal jednak robi wszystko aby być poza domem. Pozdrawiam

85

W chwili obecnej odpuść sobie - rozmowy o was - i to na dłużej, po 1 dlatego że to tylko będzie was nakręcać, po 2 uniemożliwia to Tobie zastosować 34 kroki, po trzecie uśpi jej czujność co może umożliwi Tobie czegoś się dowiedzieć.
Wiesz gdzie ona spędza czas poza domem?

86

Dariusz, ja wiem jedno- musisz oderwać się od córki i wyjść z chałupy do ludzi. Mam wrażenie, że ta emerytura zrobiła z ciebie mentalnego staruszka, który osiadł na dopie, włożył ciepłe kapcie i snuje się smętnie po chałupie od ściany do ściany. Za chwilę zrobisz się zrzedzacym starym zgredem, od którego wszyscy będą uciekać, bo nikt nie chce być zarażamy zła energia. Wyrwij się z domu i od razu poczujesz się lepiej.

87

No ale coś wiadomo? Jest ten kochanek czy nie ma?
Jej telefon? Masz dostęp? Śpi z nim? Kasuje wszystko z uporem? Tam wszystko będzie.
Czasami komuś ginie telefon.... Nawet może się na drugi dzień gdzieś znaleźć.
Dyktafon uruchamiany głosem kiedy nie ma Cię w domu?
Warto coś ustalić. Może się nawet okazać, że nie zdradza.
Najpierw konkrety a potem pomysły co z tym można robić.

88

Witajcie. Tak w dużym skrócie . Wyjechałem na tydzień żeby pd tego odpocząć i przemyśleć . Po powrocie najważniejsze co usłyszałem to - ze to był najszczęśliwszy tydzień w jej życiu . Zmieniła nawet nr telefonu.  Wiec wyniosłem się do mieszkania kumpla którego mieszkaniem się opiekuje. Po 2 tygodniach zaproponowała żeby zacząć normalnie od nowa. Trwało to 3 dni. Odwiedziły nas córki było dość wesoło - niestety po tych dniach wszystko runęło . Siedzimy razem a jakby osobno.

89

Zreszta nasza sytuacja zmieniania się niemal codziennie . Czasami nawet mnie nagrywa. Wszystko to jednak można przesunąć na drugi plan. Zdradzają ja jej oczy a w nich odraza i nienawiść . Ja udałem się do psychiatry - dała mi leki i jestem bardziej wyluzowany

90 Ostatnio edytowany przez 12miecio12 (2019-08-09 16:49:35)

darku nagrywaj ja w ukryciu, potrzebujesz dowodu co ona mowi do swojego boczniaka, kolezanek, bo to bedzie dowodem dla ciebie I pomoze zrozumiec co ona faktycznie planuje
bo moim zdaniemu niej w planach jest totalna rozpierducha waszego zwiazku, ale ona potrzebuje byc w oczach rodziny otoczenia meczennica, taka co ucieka od tyrana
podejrzewam ze boczniak jej sporo naobiecywal, dlaeto rozwod to kwestia czasu, dla ciebie lepiej jesli bedziesz do niego przygotowany
piszesz o szukaniu prawdy, moim zdaniem poszukaj adwokata, dobrego w rozwodach, takiego co cie przygotuje do batalii twojego zycia
do uczucia nikogo nie zmusisz, a na pewno nie takiej co strasznie zakochana w drugim, czy jej jawnie okazywana nienawisc, upokarzanie cie na kazdym kroku nic ci nie mowi? ona ma przygotowane gniazdko u niego, teraz pracuje nad wizerunkiem, bo to ty masz byc obwiniony o rozpad, to od ciebie maja sie wszyscy odwrocic po rozwodzie, dlatego dowody, dowody dowody - kto to jest co ich laczy, to twoja polisa na zachowanie szacunku u corek, rodziny, znajomych

91 Ostatnio edytowany przez paslawek (2019-08-09 19:38:12)

Strategia na przetrzymanie może być nieskuteczna Darku nic samo nie minie.
Twoja jż Ciebie testuje czy ma nad Tobą władzę i jak wyżej Miecio napisał pracuje nad przewagą "propagandową" tym sobie załatwia skrupuły i preteksty utwierdza się w tym że ma rację i prawo tak robić - będziesz wszystkiemu winien nawet temu "że musiała" wziąć sobie kochanka.Rodzina będzie po jej stronie jak będziesz uległy prochy to na krótką metę Ci pomogą nie trać czasu.
Twoje dobre uczynki w imię przeszłości i małżeństwa mogą się zemścić na Tobie żebyś się nie zdziwił
Zadbaj na wszelki wypadek o swoje sprawy i dowody bo może być za późno jak będziesz liczył na litość i sentymenty  oprzytomnienie jż.

92

Słuchaj, weż tę swoją ślubną za fraki i oznajmij jej, że nie jest  dzieckiem i SAMA musi sobie poradzić ze swoim kryzysikiem a jak nie umie, to niech idzie do psychiatry, bo za worek treningowy robić nie będziesz.  I zacznij wychodzić z domu

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

93

Autorze. twoja historia poruszyła mnie bardzo. Jesteś dobrym człowiekiem. Całe swoje życie poświęciłeś rodzinie. Powinieneś być z siebie dumny. Rozmowa z psychologiem to oczywiście zawsze bardzo dobry krok.

Pierwsza sprawa. Nie wiem na jakim etapie wtajemniczenia są Twoje córki ale powinieneś z nimi porozmawiać. Szczerze. One są już dorosłe, powinny wiedzieć co się dzieje i powinny znać Twój punkt widzenia. Powinieneś opowiedzieć im całą swoją historię jako monolog tak jak nam tutaj. Pamiętaj, że onę są jedną z najważniejszych części Twojego życia, więc nie pozwól żeby się od Ciebie oddaliły przez oszczerstwa żony.

Druga sprawa. Chciałbyś być jeszcze kochany ze wzajemnością i to wszystko jest jeszcze możliwe, ale niestety nie z Twoją żoną. Ona jest już na innym etapie i być może chce częściowo przy Tobie być a częściowo mieć możliwość odskoczni przy kimś innym. Tego nie wiemy, nie znamy jej wersji. Czytając jednak opis z Twojej perspektywy, jedno jest pewne - ona Cie nie szanuje. Odpowiedz mi proszę Dariuszu, dlaczego koniecznie chcesz pozostać przy tej kobiecie skoro większość czasu i tak spędzacie osobno? Skoro, ona mówi o Tobie najgorsze rzeczy, wzbudzając poczucie winy? Rani Cię, urządzając sobie rozmowy z innym mężczyzną w takemnicy. Dlaczego? Przez wzgląd na dawne czasy?  Może masz sentyment. Przykro mi Dariuszu, że żona tak bardzo się zmieniła. Jesteś jednak już w takim wieku,  że wcale jej nie potrzebujesz na siłę przy sobie zatrzymywać. Masz córki, które Cię kochają (jak tylko z nimi szczerze porozmawiasz i z prawdziwymi emocjami opowiesz co czujesz - będziesz miał ich wsparcie). Możesz mieć swoje zainteresowania, swoje hobby. Sam zajmujesz się chorą córką, kiedy możesz. Po co Ci w tym wszystkim żona która tylko dokłada problemów, nie wspiera, obraża, romansuje, nigdy jej nie ma? Chcesz się poczuć kochany? Do tego nie trzeba wiele. Miłość objawia się na wiele sposobów. Masz miłośc od córek, w każdej chwili możesz mieć miłośc przyjaciół. Jeżeli nie masz nikogo bliskiego to nawet na tym forum może za jakiś czas znajdziesz przyjazną duszę, której zawsze bedziesz mógł sie wygadać. Otwórz się na miłośc i pokochaj przede wszystkim samego siebie, to reszta sama sie jakoś poukłada. Wiem, że mi teraz łatwo mówić, ale prawda jest taka, że to jak się teraz xzujesz i jak się będziesz czuł za tydzień/miesiąc/rok  - jest tylko w Twoich rękach.

PS. Polecam Ci Dariuszu książkę Małgorzaty Kalicińskiej "Zwyczajny facet". Skojarzyła mi się z Twoją historią bardzo. Po przeczytaniu może będzie Ci troche raźniej smile

Trzymaj się dzielnie!

Posty [ 77 do 93 z 93 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » W poszukiwaniu prawdy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018