Oczyszczanie organizmu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 47 z 47 ]

39 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-06-15 23:28:12)

Odp: Oczyszczanie organizmu
Matylda18 napisał/a:

Ciekawi mnie, czy rzeczywiście mamy wpływ na możliwośc oczyszczenia organizmu. Mamy sprzeczne informacje mówiące o tym że z jednej strony można to zrobić glodowkami oczyszczaniem jelit itp co przekłada się na usuwanie toksyn, złogow, czy nawet guzów.

Do oczyszczania organizmy służy wątroba i nerki, a nie soki czy inne wymysły.

Zobacz podobne tematy :

40

Miłycham napisał/a:
Matylda18 napisał/a:

Ciekawi mnie, czy rzeczywiście mamy wpływ na możliwośc oczyszczenia organizmu. Mamy sprzeczne informacje mówiące o tym że z jednej strony można to zrobić glodowkami oczyszczaniem jelit itp co przekłada się na usuwanie toksyn, złogow, czy nawet guzów.

Do oczyszczania organizmy służy wątroba i nerki, a nie soki czy inne wymysły.

ale można nerki i wątrobę wspomóc

41 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-06-16 20:59:18)

Ludzie czerpią teraz wiedzę bezrefleksyjnie, a jak nie mają wiedzy to uzupełniają ją przekonaniami, których dodatkowo bronią. Nie wiem czy jest sens podejmować takie tematy na forach internetowych. Jeśli organizm jest w dobrym stanie, nie ma potrzeby się martwić tym tematem. Natomiast można przez odpowiednie żywienie zmniejszyć np. ilość metali ciężkich. Należy skupić się na zmianie nawyków żywieniowych na rozsądne. Tematy tego typu w ogóle nie będę potrzebne, a pojęcie detoksu, które jest nadużywane w celach marketingowych być może się skończy, albo zacznie być prawidłowo rozumiane.

42

Miłycham napisał/a:

Ludzie czerpią teraz wiedzę bezrefleksyjnie, a jak nie mają wiedzy to uzupełniają ją przekonaniami, których dodatkowo bronią. Nie wiem czy jest sens podejmować takie tematy na forach internetowych. Jeśli organizm jest w dobrym stanie, nie ma potrzeby się martwić tym tematem. Natomiast można przez odpowiednie żywienie zmniejszyć np. ilość metali ciężkich. Należy skupić się na zmianie nawyków żywieniowych na rozsądne. Tematy tego typu w ogóle nie będę potrzebne, a pojęcie detoksu, które jest nadużywane w celach marketingowych być może się skończy, albo zacznie być prawidłowo rozumiane.

Dziękuję za podzielenie się swoimi refleksjami:-)

43

A co myślicie o oczyszczaniu dietą dr Dąbrowskiej? smile

44

shinygirl napisał/a:

A co myślicie o oczyszczaniu dietą dr Dąbrowskiej? smile

Dieta, która opiera się głównie na spożywaniu warzyw i owoców nie nadaje się do dłuższego stosowania. Powoduje niedobór witamin, minerałów i ubytek masy mięśniowej. Najlepsza jest dieta zdrowa, zbilansowana. I tak jak kolega wyżej napisał - wątroba i nerki poradzą sobie z oczyszczeniem organizmu z "toksyn".

45

Po prostu warto wprowadzic sobie deite bogata w mieso robione na parze (zwlaszcza ryby), do tego duzo warzyw, owoce takie jak linkoa czy grejpfrut i jazda

46

Na otyłość najlepsza jest zdrowa dieta i zwiększenie ilości ruchu. Dieta oczyszczająca nie pomoże w łagodnych guzach za to odpowiedni tryb życia dużo owoców warzyw wody nie palenie tytoniu i uprawianie sportu na pewno można zastosować jako profilaktykęaby do  takich zmian nie doszło. Diety oczyszczające to nie najlepszy pomysł. Hipoglikemia, omdlenia to nie jest tego warte.

47

mallwusia napisał/a:

Matyldo
radzę mimo wszystko poczytać, bo odstawić cukier i nie skusić się na ciasto podczas rodzinnej imprezki jest naprawdę trudno. Trzeba sobie w głowie zakodować, jak bardzo to zaśmieca organizm, no chyba że masz taką silną wolę smile

Na początek radzę wywalić właśnie cukier i białą mąkę oraz wędliny i mocno przetworzone produkty.
Kupić olej z wiesiołka i czarnuszki (ten drugi ma udowodnione działanie antyrakowe). Olej z czarnuszki jest w smaku okropny, jak pasta do butów, ale można się przyzwyczaić. Albo sypać czarnuszkę do potraw. Ja dodaję do wszystkiego, wczoraj np. do chłodnika, to te czarne ziarenka:

https://live.staticflickr.com/65535/48048356852_46276c275d_b.jpg

Tylko polecam podejść do tematu na poważnie. Nie jakieś tam oczyszczania, a potem znów te same złe nawyki, ale zmiana sposobu odżywiania na stałe. Na pewno nie zaszkodzi, a nie masz się co obawiać, że będziesz sobie wciąż odmawiała pyszności, bo to wszystko także bardzo smakuje, wygląda i pachnie big_smile

Nabrałam ochoty na taki chłodnik smile

Dużo ciekawych informacji w twoich postach.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

Posty [ 39 do 47 z 47 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018