Narzeczony chce wyjsc na piwo z kolezanka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Narzeczony chce wyjsc na piwo z kolezanka

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 87 z 87 ]

77

Odp: Narzeczony chce wyjsc na piwo z kolezanka
Edmund Dantes napisał/a:
Husky napisał/a:

Rany, sądząc po niektórych postach to ja osobiście po wejściu w związek musiałabym zrezygnować z wszelkich form aktywności towarzyskiej, bo wszyscy moi przyjaciele i większość znajomych to faceci.
Mam wrażenie, że niektórym w tym wątku bliżej mentalnie do krajów arabskich niż do xxi wiecznej Europy, lol.
Nie rozumiem jak można tak bardzo fiksować się na seksualności, żeby robiła nam różnicę płeć przyjaciół partnera/partnerki.

Pamietaj że facet to świnia, bezwolne kierowane instynktami zwierze.
A kobiety tylko czekają aż pojawi się 'lepsza' partia... big_smile

Wybaczcie, ale tryb ironii i sarkazmu mi się włączył big_smile

Wierzę Ci, że znasz siebie:) Bo tak naprawdę tylko siebie znamy, i mnie taki przymusowy nocleg pod namiotem z instruktorem z siłowni by nie złamał, o ile wcześniej bym tego nie chciała.:)
Ale wiara że znamy drugą osobę to naiwność.
Z innej strony bez sensu kogoś pilnować i tracić na to nerwy- ja mimo złych doświadczeń i tak bym tego nie robiła.
Ale jeszcze czymś innym jest okazywanie szacunku do uczuć partnera. I tu też trzeba wypracować równowagę.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach
Zobacz podobne tematy :

78 Ostatnio edytowany przez Wzl (2019-05-16 09:50:22)

Edmund Dantes napisał/a:

Pamietaj że facet to świnia, bezwolne kierowane instynktami zwierze.
A kobiety tylko czekają aż pojawi się 'lepsza' partia... big_smile

Wybaczcie, ale tryb ironii i sarkazmu mi się włączył big_smile

Poczytaj trochę o monogamii.
Proponuje przeczytać np ciekawą książkę prof.  Bogusława Pawłowskiego "Nagi umysł". Możesz się zdziwić jak wiele z tego co ci się wydaje jest tym co...  tylko ci się wydaje a nauka ma dowody na to, że jest dokładnie na odwrót.

Ela210 napisał/a:

mnie taki przymusowy nocleg pod namiotem z instruktorem z siłowni by nie złamał, o ile wcześniej bym tego nie chciała.:)

Eee tam. Tyle wiemy o sobie,  ile nas sprawdzono.
Wyjedź najpierw z nim na tygodniowe wakacje i później pogadamy wink

79

Do naukowych dowodów w kwestiach związanych z ludźmi, wolną wolą, decyzjami itp mam dość sceptyczne podejście. Psychika ludzka to nie jest przedmiot nauk ścisłych.
A coraz większa tendencja do schematycznego traktowania ludzkich zachowań która nasila się we współczesnej psychologii zaczyna ocierać się już nową religię z zakresu czarnej magii ;-)

80

O, wydaje mi się jednak, że psychologia jest nauką bardzo ścisłą- nie ma zachowań niewytłumaczalnych.
Rzecz w tym, że zmiennych jest tak wiele i z tak różnych sfer- ze nie mamy nigdy dostępu do wszystkich danych.
Ale jakieś prawdopodobieństwo zawsze da się "wyliczyć".
Nie ma tam magii..
Tylko fascynujący ludzki mózg- produkt ewolujący wink

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

81

To, że coraz więcej ludzi uważa się za mądrzejszych od specjalistów to też fakt.
Podobnie jak coraz większa ilość rozwodów, mniejsza ilość ślubów, coraz krótszy średni czas związków i przeciętna ilość związków osoby w życiu.
Wszystko to pewnie potwierdza, że monogamia jest naturalna dla ludzi.

82

Jeszcze chwila a napiszecie, z tego dziecinnego tematu, rozprawę habilitacyjną "Wpływ piwa z panną z siłowni na związek narzeczeński" tongue

83 Ostatnio edytowany przez Edmund Dantes (2019-05-16 11:20:04)

Ela210 napisał/a:

O, wydaje mi się jednak, że psychologia jest nauką bardzo ścisłą- nie ma zachowań niewytłumaczalnych.
Rzecz w tym, że zmiennych jest tak wiele i z tak różnych sfer- ze nie mamy nigdy dostępu do wszystkich danych.
Nie ma tam magii..

Tutaj się nie zgodzę Elu...
Próba 'matematycznego' opisywania ludzkich zachowań może co najwyżej osiągnąć sukces w statystycznym zakresie wyników.
Fascynujące są natomiast sytuacje kiedy 'obiekt' zachowa się inaczej niż przewidział psychologiczny model. Wteeeedy dopiero zaczyna się festiwal elaboratów. ;-)
Bo inżynieria wsteczna nagle nie działa i (szok!!!) daje sprzeczne wyniki. Wtedy to taki 'obiekt' jest 'niespójny'.A huk tam że Pan(Pani) Naukowiec przyjęli błędne założenia i utonęli w swojej wszechwiedzy big_smile

Z czegoś trzeba żyć...:D

84 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-05-16 11:30:54)

Edmund Dantes napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Nie ma tam magii..

Tutaj się nie zgodzę Elu...
Próba 'matematycznego' opisywania ludzkich zachowań może co najwyżej osiągnąć sukces w statystycznym zakresie wyników.
Fascynujące są natomiast sytuacje kiedy 'obiekt' zachowa się inaczej niż przewidział psychologiczny model. Wteeeedy dopiero zaczyna się festiwal elaboratów. ;-)
Bo inżynieria wsteczna nagle nie działa i (szok!!!) daje sprzeczne wyniki. Wtedy to taki 'obiekt' jest 'niespójny'.A huk tam że Pan(Pani) Naukowiec przyjęli błędne założenia i utonęli w swojej wszechwiedzy big_smile

Z czegoś trzeba żyć...:D

ale obiekt nie zachował się inaczej z powodu tajemniczych czynników smile
Przecież w naukach szczycących się swoją ścisłością- np budowa mostów czy czegokolwiek innego-stosuje się jakieś "sprawdzone rozwiązanie" dopóki coś z hukiem nie walnie- i wtedy jadą, mierzą, ważą i drapią się po głowach smile a potem znajdują przyczynę big_smile i budują inaczej.
Nawet chęć inżynierów do podważania naukowości kierunków humanistycznych da się wytłumaczyć big_smile

Ciekawe tylko dlaczego AGH walczyło o zmianę nazwy na UNIWERSYTET, a warunkiem było dodanie tych "humanistycznych" niedocenianych dziedzin.. hmm wink

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

85

I tak doszliśmy do zasady nieoznaczoności Heisenberga big_smile

86

No zgoda, ale mimo tego ze trudno wszystko przewidzieć, na jakiś zasadach buduje się i mosty i małżeństwa.
A ponieważ związki to materiały różne- to ich trwałosć zależy od doboru elementów, ale i pozornie niedobrane jakieś elementy stabilizujące mają smile
Tak patrząc statystycznie wychodzenie na piwo z atrakcyjną, flirtującą koleżanką solo do nich nie należy, chociaż przyznaję- zależy od materiału poddanego naciskaniu.. tak kończąc off top smile

Ja podlewam czystą wodą
I uważam na zaklęcia

87

Lady Loka napisał/a:

Sama też nie chciałabym, żeby czegoś mi zakazywał, dla mnie taka postawa jak Autorki wątku i innych tutaj, którzy twierdzą, że trzeba kontrolować albo wcinać się w spotkania innych sprawiłyby, że zastanawiałabym się nad sensem związki.

Uważam podobnie. W ogóle, o ile czegoś nie przeoczyłam, to zgadzam się chyba ze wszystkim co napisałaś w tym wątku. I również nie wyobrażam sobie, abym miała mojego męża pytać czy gdzieś lub z kimś mogę wyjść. Mówię gdzie i z kim wychodzę, ewentualnie wcześniej to z nim konsultując, żeby nie okazało się, że nam to z czymś koliduje, ale nie pytam czy mi wolno. Jestem dorosła, odpowiedzialna, sama wiem gdzie leżą granice, których przekraczać się nie powinno i tego się trzymam. Człowiek nie jest niczyją własnością, także ten będący w związku, a nawet z obrączką na palcu, zaś ograniczanie swobody ma to do siebie, że drugi może zacząć się w takiej relacji dusić, a wtedy osiąga się efekt odwrotny do zamierzonego.

Z drugiej strony warto dać drugiemu prawo do mówienia o swoich uczuciach, także wtedy, a właściwie przede wszystkim wtedy, gdy coś go niepokoi, starać się doceniać szczerość oraz rozumieć i szanować te uczucia. Jeśli wiemy, że partner/partnerka w danej sytuacji nie czuje się komfortowo, to wyraźnie z czegoś to wynika i warto dojść do przyczyny problemu, a te mogą być bardzo różne - od zaniżonego poczucia własnej wartości poprzez negatywne doświadczenia z przeszłości (dotyczące tak obecnego, jak i poprzednich związków) aż po zwykłą, patologiczną zazdrość i zaborczość.

Ela210 napisał/a:

Wierzę Ci, że znasz siebie:) Bo tak naprawdę tylko siebie znamy (...)
Ale wiara że znamy drugą osobę to naiwność.
Z innej strony bez sensu kogoś pilnować i tracić na to nerwy- ja mimo złych doświadczeń i tak bym tego nie robiła.
Ale jeszcze czymś innym jest okazywanie szacunku do uczuć partnera. I tu też trzeba wypracować równowagę.

Nie sposób nie zgodzić się z tym, co napisałaś. 
Osobiście zawsze twierdziłam i twierdzę nadal, że będąc w związku nieustannie należy zadawać sobie pytanie czy dane spotkanie, zachowanie, rozmowa już narusza tę cienką granicę, za którą kończy się lojalność, czy nie. To oczywiście przychodzi automatycznie, ale nie zmienia faktu, że taka refleksja wystarczy, by nie doprowadzać do potencjalnie ryzykownych sytuacji. Przecież sami najlepiej czujemy jakie są nasze prawdziwe intencje i czy ze świadomością, że coś robimy zaczynamy czuć się niekomfortowo, a nawet to ukrywać.
Być może partner Autorki zachował resztki rozsądku i dlatego doskonale zdając sobie sprawę, że to się nie ukryje, otwarcie powiedział jaką otrzymał propozycję i co ma zamiar z nią zrobić, a być może słowa z pierwszego posta "mój narzeczony nic dziwnego nie widzi w takim wyjściu" są zgodne z tym jak on to odbiera. Prawdziwy problem zacznie się wówczas, gdy takie wyjścia na piwo zacznie ukrywać.

I jeszcze na koniec:

Ewitka napisał/a:

Nie wiem co robić. Zabronić mu? Zarzucic focha? Awantura?

Naprawdę uważasz, że którekolwiek z tych 'rozwiązań' może przynieść efekt, którego oczekujesz? Co prawda spotkanie na ten moment zostało przez Kasię odwołane, ale warto to przemyśleć także na przyszłość.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 77 do 87 z 87 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Narzeczony chce wyjsc na piwo z kolezanka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018