Niesmaczne zachowania faceta, jest szansa na zmiane? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Niesmaczne zachowania faceta, jest szansa na zmiane?

Strony Poprzednia 1 2 3 4

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 115 do 134 z 134 ]

115

Odp: Niesmaczne zachowania faceta, jest szansa na zmiane?

Tak a propos różnych niesmacznych zachowań meżczyzn - mój kolega postanowił sprawdzić czy naprawdę panowie nie myją rąk po wyjściu z toalety, czy tylko tak narzekamy. Przeprowadził obserwację w toalecie gdzieś przy autostradzie czekając na swoją dziewczynę - tylko 2 lub 3 panów na 30 umyło ręce po skorzystaniu z łazienki.

A my tutaj o prezentach rozmawiamy big_smile

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone
Zobacz podobne tematy :

116 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-05-04 21:06:18)

Ślimaczyca napisał/a:

Dorias,
nie napisalam, że nie można nałożyć sobie więcej niż ktoś inny, tylko tak, żeby wystarczyło dla innych, to spora różnica.

Te zasady kto komu i jak podaje rękę i kto powonien wstać od stołu i kogo przywitać ma się nijak do dzisiejszej rzeczywistości urodzin cioci Wiesi...tu nie chodzi o to, że facet skinął głową zamoast podać rękę, tylko o to, że w ogóle się nie przywitał. To przecież zupełnie inny kaliber.

a moim zdaniem trzeba albo być przygotowanym, żeby coś dołożyć, albo kupić mniejsze talerze big_smile
I nie robić żadnych min na apetyt gościa, bo to jest dopiero gafa..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

117

Excop napisał/a:
dorias napisał/a:

Ale tu problemy się  nawarstwily ze zwykłym przywitaniem ^^

Zgodnie z zasadami sv to osoba zaptaszajaca osoba towarzysząca  porusza temat prezentów i wychodzi z inicjatywą w tej kwestii.  I tu nie ma pola do dyskusj. Zapraszasz to podejmiesz temat.

Nigdzie nie ma sprecyzowane ile kto ma nakładać na talerz, jest tylko wymóg aby nie paskudzic.
Slimaczyca nie ma zasady która mówi nie nakładam na talerz więcej niż inni smile

I teraz przywitanie temat rzeka smile
Przychodząc do kogoś w gości nie mówi się pierwszemu przywitania A gospodarz powinien pierwszy wyjść z tą inicjatywą dopiero potem my.

Tak samo gospodarz przedstawia osobę towarzystwu i po tym przychodzi przywitanie.
Podczas przywitania i pożegnania mężczyźni powinni wstać zawsze kobiety tylko w wypadku gdy powitanie i pożegnania jest że starsza kobieta. Przywitanie może być poprzez zwrot lub gest skinienie głowy lub podanie ręki przy czy nie podaje się ręki przez stół jak I osobie która w danej chwili je.
Tak samo nie ma obowiązku do dania się że wszystkimi z osobna po przedstawieniu przez gospodarza inicjatywa zależy od gości czy chcą czy nie.
Kobieta jako pierwsza podaje rękę w celu przywitania usciskiem dłoni jednak nie może za wysoko ręki dac aby nie doszło do pomyłki i mężczyzna nie odebrał tego jako gest pozwalający pocałować dłoń.

I Tak to jest bardzo uproszczone do minimum.

Tak samo dobre zasady wymagają że gdy jest problem to opisuje się to na tyle dokładnie aby nie było żadnych nie domowien czyli  pisząc nie wita się  opisuje się sytuację. Ale aby zarzucić komuś gafe trzeba samemu znać na tyle dobrze zasady, a czy tego chcesz droga autorko zasady są jasno sformułowane i dotyczą każdego tak samo A teraz sama sobie odpowiedź podaj ile Ty rad strzelilas?

Zgadzam się z wszystkimi radami o powinnościach w zachowaniu wskazanymi przez Dorias, ale trochę interpunkcji przydałoby się jednak. smile

Ciężko mi O to dbać jedna ręka pilnując mięsa na patelni A druga pisząc:) także wybaczcie;)

Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz.
=Bob Marley=

118

Ela210 napisał/a:
Ślimaczyca napisał/a:

Dorias,
nie napisalam, że nie można nałożyć sobie więcej niż ktoś inny, tylko tak, żeby wystarczyło dla innych, to spora różnica.

Te zasady kto komu i jak podaje rękę i kto powonien wstać od stołu i kogo przywitać ma się nijak do dzisiejszej rzeczywistości urodzin cioci Wiesi...tu nie chodzi o to, że facet skinął głową zamoast podać rękę, tylko o to, że w ogóle się nie przywitał. To przecież zupełnie inny kaliber.

a moim zdaniem trzeba albo być przygotowanym, żeby coś dołożyć, albo kupić mniejsze talerze big_smile
I nie robić żadnych min na apetyt gościa, bo to jest dopiero gafa..

haha, mniejsze talerze to dobry pomysl big_smile

119 Ostatnio edytowany przez BulgGirl (2019-05-05 09:43:41)

Ta Twoja matka to jakaś wieśniara z XX wieku. A Ty też nie zawracaj ludziom głowy takimi pierdołami i się ogarnij, dziewucho. Szukanie dziury w całym i nic więcej. Nie ma chemii i tyle. Proste jak świnski ogon.

120

Nie napisałaś o jakie zachowanie konkretnie chodzi więc trudno ci coś doradzić Myślę że powinnaś szczerze porozmawiać ze swoim facetem w cztery oczy i powiedzieć co ewentualnie nie podoba ci się w jego zachowaniu i co powinien zmienić

121

dorias napisał/a:

]
[...]
Ciężko mi O to dbać jedna ręka pilnując mięsa na patelni A druga pisząc:) także wybaczcie;)

Wybaczam, Dorias. smile

facet po przejściach

122

dla mnie niesmaczne jest patrzenie komuś w talerz i oczekiwanie prezentów z okazji jakieś imprezy.

123

Widzę, że Asiabe została zbanowana, czy można wiedzieć dlaczego? o.O

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

124

Monoceros napisał/a:

Widzę, że Asiabe została zbanowana, czy można wiedzieć dlaczego? o.O

Bo była trollem, żerującym na zainteresowaniu i chęci pomocy innych osób.

Jeżeli ma wieśniackie zachowania, to możesz go ich oduczyć, tym bardziej, że jest ugodowym człowiekiem. Z drugiej strony będzie to rządzenie nim przez Ciebie, ustawianie go. Ideału nie znajdziesz. Musisz też przeanalizować, czy bardziej Ci się opłaca z nim być, czy nie.

126

Monoceros napisał/a:

Tak a propos różnych niesmacznych zachowań meżczyzn - mój kolega postanowił sprawdzić czy naprawdę panowie nie myją rąk po wyjściu z toalety, czy tylko tak narzekamy. Przeprowadził obserwację w toalecie gdzieś przy autostradzie czekając na swoją dziewczynę - tylko 2 lub 3 panów na 30 umyło ręce po skorzystaniu z łazienki.

A my tutaj o prezentach rozmawiamy big_smile

Mój kolega kiedyś na basenie stwierdził że po co myć ręce skoro dotyka się najczystszej części swojego ciała. Odpowiedziałem mu że owszem ale za czystość klamek w łazienkach to nie dam nic sobie uciąć.

W sumie nie znam bezpośredniej przyczyny ale szkoda że autorka została zbanowana. Ciekaw jestem kiedy i po jakim wykroczeniu zostawi tego "niewychowanego prostaka"....

127

Dla mnie jest dziwne, ze banuje się ludzi, którzy jednak generują jakąs dyskusję, no ale to już sa decyzje administracji.
Autorka miała problem, może dla niektórych dziwaczny, ale co to szkodzi porozmawiać.
Coraz bardziej nie rozumiem tego forum smile

" ..niektóre etapy tego procesu bywają nużące i cały sekret polega na tym, żeby je przekształcić w spotkania z samym sobą, albo czymś wzniosłym." Czarownica z Portobello

128

GabrielaKlym napisał/a:
ulle napisał/a:

Autorko, chyba wiem o jakim czeresniactwie piszesz, ale ja zapewniam cię, że to są pierdoły, którymi absolutnie nie powinnaś się przejmować. Jeśli widzisz, że pod wszystkimi innymi względami facet ci odpowiada, to nie zrażaj się do niego za takie głupstwa.
(...) jakie fajnego faceta sobie wychowasz.

Dziewczyna nie jest od wychowywania. Takie podejście jest dość wieśniackie "Grażyna, nie przesadzaj, przecież wychowasz sobie tego chłopa".

Nie chciałabym być z kimś za kogo muszę się wstydzić w towarzystwie. Każda impreza rodzinna będzie dla ciebie męczarnią...

Właśnie, to nie jest jego matka żeby go czegokolwiek uczyć a on nie jest jej dzieckiem tylko dorosłym facetem, który powinien wiedzieć jak się zachować

129

Benita72 napisał/a:

Dla mnie jest dziwne, ze banuje się ludzi, którzy jednak generują jakąs dyskusję, no ale to już sa decyzje administracji.
Autorka miała problem, może dla niektórych dziwaczny, ale co to szkodzi porozmawiać.

Czasami jest to zmienianie treści wypowiedzi użytkoników bez użycia niebieskiej czcionki. Robi to konkretna osoba z moderacji (w tym wątku niaktywna).

Czemu tak jest? Jeśli ktoś wyznaje liberalny nurt społeczny, to bardzo często stosuje narzędzia wykluczenia społecznego, odpowiednią retorykę, itp. Przekracza również zasady w celu osiągania doraźnych efektów. Jeśli sama wyznacza "zasady" jednocześnie się do nich nie stosując jest tzw. "świętą krową".

Mnie nie dziwi ban tutaj bo styl pisania wskazuje na jedną osobę. Ale słuszna jest uwaga że forum od jakiegoś czasu stało się nieprzejrzyste a tzw. zasady płynne.

Jest to wynikiem braku zasad wogóle co chyba nie trudno zauważyć?

130

narielka napisał/a:
GabrielaKlym napisał/a:
ulle napisał/a:

Autorko, chyba wiem o jakim czeresniactwie piszesz, ale ja zapewniam cię, że to są pierdoły, którymi absolutnie nie powinnaś się przejmować. Jeśli widzisz, że pod wszystkimi innymi względami facet ci odpowiada, to nie zrażaj się do niego za takie głupstwa.
(...) jakie fajnego faceta sobie wychowasz.

Dziewczyna nie jest od wychowywania. Takie podejście jest dość wieśniackie "Grażyna, nie przesadzaj, przecież wychowasz sobie tego chłopa".

Nie chciałabym być z kimś za kogo muszę się wstydzić w towarzystwie. Każda impreza rodzinna będzie dla ciebie męczarnią...

Właśnie, to nie jest jego matka żeby go czegokolwiek uczyć a on nie jest jej dzieckiem tylko dorosłym facetem, który powinien wiedzieć jak się zachować

Oczywiście, że powinien, ale widać w jego domu nie przykładało się do tego wagi, by mówić "dzień dobry" "do widzenia" i "proszę?, zamiast "co??".
Autorka miała go rzucić narielko?

131

Benita72 napisał/a:

Benita72 - zawsze, jeśli masz pytanie do moderacji, możesz zwrócić się z tym bezpośrednio do moderatorów poprzez e-mail.
Korzystając z okazji, chciałabym Cię zapewnić, że Autorka tego wątku wcale nie miała żadnego problemu, oprócz może nadmiaru wolnego czasu, który wykorzystywała tylko do tego, żeby mnożyć u nas trollowe konta i prowokacyjne wątki o podobnej treści.
A ponieważ jest to niezgodne z zasadami naszego forum - każde jej wcielenie zostało zbanowane.
Natomiast w tym temacie toczy się już bez udziału Autorki ciekawa dyskusja, i na razie nie ma podstaw do tego, żeby go zamykać smile

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

132

Witajcie ! Byłam z chłopakiem a raczej narzeczonym 7 lat pierwszy raz był z nim.. miał być ślub była suknia ślubna garnitur ale okazało się ze nie mamy dość pieniędzy na wesele przełożyliśmy.. ale po roku czasu on powiedział ze chyba nie ma sensu.. i bam rozstanie.. poznałam kogoś.. zamieszkaliśmy razem.. tak wiem szybko.. mija już 8 miesięcy od rozstania a ja nadal tesknie za byłym..:( mamy wspólnego psa .. wienc czesto go widze .. obecnego  chłopaka szanuje itd ale nie chce go okłamywać wienc nie długo się wyprowadzam.. czesto tesknie za byłym płacze nie mogę się skupić tesknie pomóżcie proszę sad

133

A skąd założenie ze nie znam tematu  od początku?lub forum?l.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

134

Moim zdaniem można porozmawiać o takich rzeczach. Rodzice może i powinni nauczyć, ale wiadomo że różnie to bywa i różne zachowania są akceptowane/wymagane w różnych środowiskach. Ludzie mają umiejętność zmieniania zachowań. Możesz mówić o swoich odczuciach i oczekiwaniach.
Skoro byłaś z nim na rocznicy rodziców, to wiedziałaś czy jest prezent od was czy nie i można było coś zorganizować, poruszyć z chłopakiem ten temat. Jak dla mnie pasowałoby dać wspólnie prezent.
Chyba, że jak już ktoś pisał wcześniej, gdzieś w głębi będziesz czuła, że on ci nie odpowiada. Nie ma co się śpieszyć z poważniejszymi krokami aż lepiej się nie poznacie i nie "dotrzecie".

Posty [ 115 do 134 z 134 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Niesmaczne zachowania faceta, jest szansa na zmiane?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018