Kobieta z mocnym charakterem, jak to widzicie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Kobieta z mocnym charakterem, jak to widzicie?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 99 ]

Temat: Kobieta z mocnym charakterem, jak to widzicie?

Witam, postanowiłem napisać na kobiecym forum bo chce zobaczyć co o tym myślą inni. Jestem z moja dziewczyna już spory czas. Jest wszystko w porządku ale moja dziewczyna ma dość silny charaker. W zwiakzu są kompromisy, jest dobrą partnerką dla mnie, ale nie będę ukrywał ze niektóre sytuacje nie do końca mi pasują. Chodzi mi o sytuacje w miejscach publicznych, jak gdzieś jesteśmy. Kocham ją i lubie jej bezpośredniość i poczucie humoru, ale... np byliśmy w restauracji i dostaliśmy niezbyt smaczne danie. Ona od razu zawołała kelnera i powiedziała wprost ze to danie jest niesmaczne. Raz zjechała jakiegoś faceta na ulicy bo nie chciał jej w czymś pomóc. W sklepie potrafi skomentować głośno długa kolejkę przy kasie, a ona się akurat spieszy. Czasem ludzie dziwnie się patrzą, nie żeby mi to przeszkadzało, ale chyba nie kazda kobieta w ten sposób się zachowuje. Raz otworzyła szybę w aucie i ochrzaniła jakaś kobietę która zle jechała.
Czy Wam coś takiego by przeszkadzało?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kobieta z mocnym charakterem, jak to widzicie?

Janusz w sukience. smile W sumie takie osoby w życiu mają łatwiej. smile

3

michał_ek napisał/a:

Witam, postanowiłem napisać na kobiecym forum bo chce zobaczyć co o tym myślą inni. Jestem z moja dziewczyna już spory czas. Jest wszystko w porządku ale moja dziewczyna ma dość silny charaker. W zwiakzu są kompromisy, jest dobrą partnerką dla mnie, ale nie będę ukrywał ze niektóre sytuacje nie do końca mi pasują. Chodzi mi o sytuacje w miejscach publicznych, jak gdzieś jesteśmy. Kocham ją i lubie jej bezpośredniość i poczucie humoru, ale... np byliśmy w restauracji i dostaliśmy niezbyt smaczne danie. Ona od razu zawołała kelnera i powiedziała wprost ze to danie jest niesmaczne. Raz zjechała jakiegoś faceta na ulicy bo nie chciał jej w czymś pomóc. W sklepie potrafi skomentować głośno długa kolejkę przy kasie, a ona się akurat spieszy. Czasem ludzie dziwnie się patrzą, nie żeby mi to przeszkadzało, ale chyba nie kazda kobieta w ten sposób się zachowuje. Raz otworzyła szybę w aucie i ochrzaniła jakaś kobietę która zle jechała.

A czego Ty oczekujesz od dziewczyny, zeby zjadla niesmaczne danie i jeszcze podziekowala z usmiechem? Bardzo dobrze, że nie daje sobie w kasze nadmuchac.

4

Są rzeczy za które komuś należy się kulturalny- zaznaczam ochrzan i takie, na które ktoś nie ma wpływu.
Pytanie czy ona je odróżnia? restauracja, pirat drogowy- ok.
kolejka- facet co nie chciał pomóc?- no niestety pomaganie nie jest obowiązkowe- chyba że przy zagrożeniu życia i zdrowia.
Jak Cię to drażni, nigdy nie krytykuj jej przy ludziach.
Może są sytuacje gdy sam mógłbyś przejąć ster- np z tym kelnerem? powiedzieć: Kochanie, ja to spokojnie załatwię, ok?
Jak będziecie budować dom, wyślesz ją do majstrów. smile

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

5

Sytuacja z kelnerka zdrowa, w końcu płaci się za coś,  a jak jest niesmacznie  przyrządzone,  to...
Resztę scenek mogę sobie wyobrazić,  bo znałam takie osoby. Mnie to męczyło, więc nie koleguje się z takimi osobnikami, niezależnie od płci. Ale co kto lubi i co komu pasuje.

gg 48623644

6 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-12 13:04:44)

Pytanie jeszcze, czy danie było niesmaczne dlatego, że było np. niedogotowane (wtedy jak najbardziej trzeba reklamować), czy pani spodziewała się innego smaku po prostu... bo to lekka różnica jest...

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

7

Pytanie czy to jest silny charakter czy brak kultury wink

8

Nie wiem, czy brak kultury można nazwać ,,mocnym charakterem".
Osobiście nie chciałabym z kimś takim się zadawać. Dziewczyna świadomie albo nie, czycha na okazje, gdzie można kogoś zjechać.

Edit: widzę, że luc mnie uprzedził/a smile

Na tym właśnie polega problem z rajem. Nic tak nie przyciąga złego.
,,Na końcu tęczy''

9 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2019-01-12 13:31:39)

luc napisał/a:

Silna ekstrawertyczka. Zawsze musi być w centrum uwagi. I chociaż by nie to tak. Albo jakieś ukrywane (może nieświadomie) kompleksy, swoim zachowaniem próbuje o nich nie wiedzieć.

10 Ostatnio edytowany przez michał_ek (2019-01-12 13:50:14)

Danie w restauracji było niesmaczne. Czy ona chce być w centrum uwagi? Całkiem możliwe. Jest dość lubianą osobą i uchodzi za przebojową. Chociaż z tego co mi opowiadała to jako dziecko była bardzo nieśmiała i to się u niej zmieniło. W szkole podobno wstydzila się powiedzieć coś publicznie. Napewno jest teraz jej łatwiej, mówi to co myśli i zazwyczaj umie wyjść z opresji. Niestety w miejscu publicznym trochę mi to przeszkadza bo w jej świetle wychodzę na ciapeusza

11 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-12 13:53:01)

michał_ek napisał/a:

Nie widzę tutaj silnego charakteru a tendencję do awanturowania się.
Sytuacja w restauracji jeszcze by jakoś uszła, chociaż i tak niezadowolenie można było wyrazić grzeczniej to jest podczas płacenia rachunku, o ile ocena potrawy miała miejsce ze względu na odczucia kubków smakowych dziewczyny, a nie na niestaranność obsługi czy zaniedbania kucharza.
Reszta sytuacji - do odstrzału - facet na ulicy, kolejka w sklepie czy pani nieudolnie prowadząca auto. Tylko czekać kiedy dziewczyna trafi jak przysłowiowa kosa na kamień.

Pij kefir.

12

michał_ek napisał/a:

Danie w restauracji było niesmaczne. Czy ona chce być w centrum uwagi? Całkiem możliwe. Jest dość lubianą osobą i uchodzi za przebojową. Chociaż z tego co mi opowiadała to jako dziecko była bardzo nieśmiała i to się u niej zmieniło. W szkole podobno wstydzila się powiedzieć coś publicznie. Napewno jest teraz jej łatwiej, mówi to co myśli i zazwyczaj umie wyjść z opresji. Niestety w miejscu publicznym trochę mi to przeszkadza bo w jej świetle wychodzę na ciapeusza

Na ciapeusza to wychodzisz mając takie podejście do niej i do tematu. Przeszkadza Ci jej zachowanie, ale nie mówisz jej wprost, tylko skarżysz się na anonimowym forum i rozważasz odejście, bo czujesz się stłamszony lol
Podobnie jak część poprzedników dostrzegam tu rozróżnienie pomiędzy sytuacjami, gdzie reakcja mogła być słuszna, a tymi gdzie po prostu wykazała się brakiem kultury. Ty wrzucasz je do jednego wora i traktujesz jako wymierzone przeciw sobie. Jednocześnie ani słówkiem jej nie piśniesz, że coś Ci nie pasuje bądź w danej sytuacji zachowuje się jak wyrwana od pługa. Rzeczywiście ciapeusz.

13

michał_ek napisał/a:

Chociaż z tego co mi opowiadała to jako dziecko była bardzo nieśmiała i to się u niej zmieniło.  Napewno jest teraz jej łatwiej, mówi to co myśli i zazwyczaj umie wyjść z opresji.

Jak widać z jednej skrajności przeszła w drugą.
Radzenie sobie w różnych sytuacjach (opresjach), mówienie wprost, może być także robione w sposób kulturalny.
Ja tu zauważam brak kultury. Być może ona tego nie widzi, bo wydaje jej się, że po prostu  poradziła sobie z dawną nieśmiałością. W sumie faktycznie sobie poradziła, ale jej obecny sposób zachowania budzi moje wątpliwości (oględnie rzecz ujmując). Jak widać Twoje też.
Możesz z nią (spokojnie) porozmawiać? Powiedzieć, które zachowania Ci się nie podobają i dlaczego?

14

Janix2 napisał/a:
luc napisał/a:

Silna ekstrawertyczka. Zawsze musi być w centrum uwagi. I chociaż by nie to tak. Albo jakieś ukrywane (może nieświadomie) kompleksy, swoim zachowaniem próbuje o nich nie wiedzieć.

O nie, wypraszam sobie! Sama jestem mocną ekstrawertyczką i to nie jest usprawiedliwienie. Trzeba coś trudniejszego załatwić i ktoś nie czuje się na siłach? Pomogę. Pani w sklepie wyrzuciła bułkę na podłogę i wrzuciła z powrotem do reszty? Podejdę i spokojnie wytłumaczę, dlaczego nie powinna się tam znaleźć. Ktoś zachowuje się nie w porządku wobec bliskiego? Albo grzecznie porozmawiam, albo pojadę, zależy od sytuacji. Ktoś nie chce mi pomóc? Podejdę do kogoś innego. Nie czuję się źle, zaczynając rozmowę z kimś obcym na imprezie, a jeśli mam powód, to nawet na ulicy podejdę do osoby, która wybitnie mnie zaciekawi. To ekstrawertyzm.
A zachowanie Twojej dziewczyny jest spowodowane po prostu brakiem kultury. Porozmawiaj z nią o tym. Mocny charakter jest super i jeśli spróbuje się dostosować do norm społecznych, będzie ogromną pomocą w życiu, ale tak... Wstyd straszny, bo kto by się chciał wiązać z pyskatym Januszem? Może mieć problemy, więc jeśli będzie chciała rozmawiać z Tobą o swojej kulturze i poprawić się, a nie będzie potrafiła, możesz zasugerować terapię.

15

convallaria napisał/a:
Janix2 napisał/a:
luc napisał/a:

O nie, wypraszam sobie! Sama jestem mocną ekstrawertyczką i to nie jest usprawiedliwienie..

Przecież nikt nikogo nie usprawiedliwia, dlatego napisałem "albo..."Kolega napisał że kiedyś była bardzo nieśmiała więc przeszła w skrajność jak ktoś stwierdził. A kolega też widzę trochę nieśmiały, może warto by tak jej delikatnie zwrócić uwagę że się z jej zachowaniem źle czuje.

16

Moja dziewczyna nie widzi w tym zachowaniu nic dziwnego. Rozmawiałem z nią. Ta jej przebojowość na początku bardzo mnie zaintrygowała, widać ze nie da sobie w kasze napluć. Jest po studiach, pracuje, widzę ze ma sporo znajomych bo ludziom się to podoba

17

michał_ek napisał/a:

Moja dziewczyna nie widzi w tym zachowaniu nic dziwnego. Rozmawiałem z nią. Ta jej przebojowość na początku bardzo mnie zaintrygowała, widać ze nie da sobie w kasze napluć. Jest po studiach, pracuje, widzę ze ma sporo znajomych bo ludziom się to podoba

Są rozmowy i są rozmowy, także wiesz wink Co konkretnie jej powiedziałeś i co konkretnie ona odpowiedziała.

18 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2019-01-12 14:43:11)

michał_ek napisał/a:

widzę ze ma sporo znajomych bo ludziom się to podoba

A nie widzi czasami że niektórzy z politowaniem uśmiechają się na jej "przebojowość". Dla mnie było by to męczące być takim ciągle przebojowym.

19

michał_ek napisał/a:

Ta jej przebojowość

Widać mamy inne definicje przebojowości wink

Podpinam się pod pytanie Klio: jak z nią rozmawiałeś? Co konkretnie jej powiedziałeś?

20

Janix2 napisał/a:
michał_ek napisał/a:

widzę ze ma sporo znajomych bo ludziom się to podoba

A nie widzi czasami że niektórzy z politowaniem uśmiechają się na jej "przebojowość". Dla mnie było bu to męczące być takim ciągle przebojowym.

Może ma sporo znajomych, bo się boją, że jak przestaną być znajomymi, to będzie po nich jechać big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

21 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2019-01-12 15:51:07)

santapietruszka napisał/a:

Może ma sporo znajomych, bo się boją, że jak przestaną być znajomymi, to będzie po nich jechać big_smile

Też mam podobne zdanie. w stylu" a, przyjmę jej zaproszenie na fejsie bo będzie gębę darła i się na pewno pogniewa na 2 miesiące".

22

Rozmawiałem z nią np po sytuacji w sklepie. Stoimy w kolejce przy kasie a ona na głos coś w stylu „oooo ludzieeee ile będziemy tutaj czekać, ja się spieszę, może ta kasjerka by się szybciej ruszyła” popatrzyłem na nią specjalnie takim zszokowanym wzrokiem. Powiedziałem ze takie komentarze może zachować dla siebie bo dziwnie i niesmacznie to wygląda. Ona nic z tego sobie nie zrobiła, jest w związku dobrą kobietą dla mnie, kocha mnie. Powiedziała ze gdyby się do mnie zwracała w ten sposób to faktycznie byłby problem ale to są dla niej obcy ludzie. Nie zauważyłem żeby ktoś się z niej smial, bardziej ludzie czuja respekt do niej, jest twarda i stanowcza. Tak jak pisałem wcześniej to jest fajne ale momentami czuje się jakbym był z facetem smile

23

luc napisał/a:

W samo sedno!
Restauracje rozumiem, ale jej głośne uwagi w sklepie są zwyczajnie niegrzeczne. Jak ma problem niech uprzejmie spyta o moźliwośc otwarcia kolejnej kasy. Ona troche zbyt dużo oczekuje i za wiele sobie pozwala.
Jakoś musisz złagodzić jej zachowania. Takie osoby może mają łatwiej ale nie są ani lubiane, ani szanowane.

24

michał_ek napisał/a:

Rozmawiałem z nią np po sytuacji w sklepie. Stoimy w kolejce przy kasie a ona na głos coś w stylu „oooo ludzieeee ile będziemy tutaj czekać, ja się spieszę, może ta kasjerka by się szybciej ruszyła” popatrzyłem na nią specjalnie takim zszokowanym wzrokiem. Powiedziałem ze takie komentarze może zachować dla siebie bo dziwnie i niesmacznie to wygląda. Ona nic z tego sobie nie zrobiła, jest w związku dobrą kobietą dla mnie, kocha mnie. Powiedziała ze gdyby się do mnie zwracała w ten sposób to faktycznie byłby problem ale to są dla niej obcy ludzie. Nie zauważyłem żeby ktoś się z niej smial, bardziej ludzie czuja respekt do niej, jest twarda i stanowcza. Tak jak pisałem wcześniej to jest fajne ale momentami czuje się jakbym był z facetem smile

Spojrzenia sobie daruj, bo ani telepatii nie opanowałeś, ani ona jeśli nie będzie chciała zrozumieć aluzji uda, że nie rozumie i na tym Twoje znaczące spojrzenia się skończą.
Trzeba było jej powiedzieć, że od pyskowania kolejka się nie skróci, ani też nikomu tym dnia nie poprawi, a sama wychodzi na ostatniego chama. To by dotarło do takiej osoby, a nie że coś jest "niesmaczne".
To jak się odnosi do innych pokazuje jaka jest naprawdę. Dla Ciebie na razie ma ugładzone oblicze, ale to prawdziwe, codzienne pokazuje w codziennych sytuacjach. To jak ludzie odnoszą się do obcych, zwłaszcza tych, którzy w danym społecznym kontekście są niżej, np w usługach, pokazuje jacy są. Możesz się cieszyć, że do Ciebie się tak nie odnosi, ale to tymczasowe. Przestanie się hamować wraz ze stażem związku.
Ludzie czują respekt? Nie sądzę.
Tak jak ktoś wyżej pisał, jeszcze nie trafiła na swój kamień, ale takim zachowaniem wyzwala w innych negatywne emocje i nie raz jej chamstwo wróci do niej ze zdwojoną siłą.
Jeżeli chcesz z nią rozmawiać postaraj się aby przekaz był klarowny i docierał. Obserwuj czy rzeczywiście zachodzą jakieś pozytywne zmiany. W przeciwnym razie z czasem i Ty będziesz wysłuchiwał jej bezsensownych pyskówek i będzie Cię mieszać z błotem. Poczujesz respekt? wink

25 Ostatnio edytowany przez luc (2019-01-12 15:15:36)

michał_ek napisał/a:

Stoimy w kolejce przy kasie a ona na głos coś w stylu „oooo ludzieeee ile będziemy tutaj czekać, ja się spieszę, może ta kasjerka by się szybciej ruszyła”

Utwierdzam się w moim zdaniu. Taka odzywka jest nie tylko niekulturalna, ale wręcz chamska.

michał_ek napisał/a:

Powiedziała ze gdyby się do mnie zwracała w ten sposób to faktycznie byłby problem ale to są dla niej obcy ludzie.

Aha.
Czyli w stosunku do obcych można się tak zachować hmm

michał_ek napisał/a:

Nie zauważyłem żeby ktoś się z niej smial, bardziej ludzie czuja respekt do niej, jest twarda i stanowcza. Tak jak pisałem wcześniej to jest fajne ale momentami czuje się jakbym był z facetem   smile

Respekt? W pewnym sensie może i tak.
Ja osobiście nie wdaję się w przepychanki z takimi osobami, ale bynajmniej nie dlatego, że czuję przed nimi respekt. Wręcz przeciwnie.
To naprawdę wydaje Ci się fajne?
Nie chcę Cię urazić, ale wygląda na to, że sam czujesz się słabym mężczyzną i wydaje Ci się, że takie zachowania świadczą o sile charakteru.
I nie. Facet też nie powinien się tak zachowywać.

michał_ek napisał/a:

Powiedziałem ze takie komentarze może zachować dla siebie bo dziwnie i niesmacznie to wygląda

I to wszystko co jej powiedziałeś na temat tych wszystkich zachowań?

26 Ostatnio edytowany przez Znerx (2019-01-12 15:27:49)

michał_ek napisał/a:

byliśmy w restauracji i dostaliśmy niezbyt smaczne danie

Źle zrobione(kucharsko)/niezgodne z zamówieniem czy "nie smakuje mi, bo np.: zamówiłem pieczeń a oni ją doprawiają kminem rzymskim (zgodnie z kartą/typowym przyprawianiem takiego dania), a ja go nie lubię"?
To jest kolosalna różnica.

michał_ek napisał/a:

Raz zjechała jakiegoś faceta na ulicy bo nie chciał jej w czymś pomóc.

Serio?
Ktoś ma obowiązek pomagać księżniczce, bo jak nie to cham, prostak i należy go ukrzyżować.
Czyżby wychodziły kompleksy i przerost ego?

michał_ek napisał/a:

W sklepie potrafi skomentować głośno długa kolejkę przy kasie, a ona się akurat spieszy.

Co to ma wspólnego z silnym charakterem?
To raczej całkiem normalne. Ponarzekać na kolejki wink

michał_ek napisał/a:

Raz otworzyła szybę w aucie i ochrzaniła jakaś kobietę która zle jechała.

Oczami wyobraźni widzę to tak:
Dziewczyna autora zatrzymuje się na środku drogi/skrzyżowania, otwiera okno, wystawa środkowy palec i krzyczy do kobiety: "Jak jeździsz g**** p*****". lol

Zgodziłbym się, że to może być takie "pokrywanie kompleksów". Tak w oparciu w szklaną kulę wink.

27

Jak to już wyżej zauważono: to nie chodzi o respekt, gdyż koło respektu to nawet nie leżało. Nie każdy ma ochotę użerać się z krzykaczami- po co sobie ciśnienie podniosić?
To tak jak w podstawówce: rozrabiaka, krzykacz i cham może mieć wielu znajomych i kumpli, bo kto by chciał być na jego celowniku? Do momentu, aż parę dzieciaków się nie zmówi i nie utrze mu nosa.

Na tym właśnie polega problem z rajem. Nic tak nie przyciąga złego.
,,Na końcu tęczy''

28 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-01-12 15:43:12)

Nie Klio- ludzie pokazują jacy są w 4 kątach właśnie. Wielu super uprzejmych na zewnątrz dla obcych właśnie- w domu jest inaczej.
jak dziewczyna tak nadreagowuje- ma do przepracowania. Ale prawdziwy problem to masz wtedy, gdy ją nerwy ponoszą w domu..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

29 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2019-01-12 15:48:45)

michał_ek napisał/a:

bardziej ludzie czuja respekt do niej, jest twarda i stanowcza.

To nie jest żaden respekt, po prostu widzą że jej słoma z butów wystaje. Jak ludzie widzą taką osobę wychodzą z założenia " nie tykaj g.wna bo będzie..." Mówisz że się nie śmieją, mylisz się, w duchu śmieją się z Ciebie kogo Ty oprowadzasz i pewnie myślą jak on z nią wytrzymuje. Ale nie bój nic, jak trafi na inną "przebojową" to na sytuację w sklepie  ta druga odpowie jej" jak Ci się spieszy głupia pindo to siadaj na drugą kasę i będzie szybciej".

30

michał_ek napisał/a:

Hm, doczytałam, ona wydaje się jednocześnie bardzo zakompleksiona (co próbuje pokryć tupetem)i jest najzwyczajniej w świecie niegrzeczna dla ludzi. To się skończy tym, że trafi na "silniejszego", a znajomi się pomału wykruszą.
Jako partnerka musi być szalenie męcząca.

gg 48623644

31 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-01-12 16:00:40)

michał_ek napisał/a:

[...] Nie zauważyłem żeby ktoś się z niej smial, bardziej ludzie czuja respekt do niej, jest twarda i stanowcza. Tak jak pisałem wcześniej to jest fajne ale momentami czuje się jakbym był z facetem smile

Respekt? A może po prostu nie wdają się w dyskusję z awanturnicą.

Pij kefir.

32 Ostatnio edytowany przez emilia.ja (2019-01-12 16:04:31)

michał_ek napisał/a:

Napewno jest teraz jej łatwiej, mówi to co myśli i zazwyczaj umie wyjść z opresji. Niestety w miejscu publicznym trochę mi to przeszkadza bo w jej świetle wychodzę na ciapeusza

Musisz więc pierwszy sam zaczynać komentarz, krzyczeć na skrzyżowaniu i opieprzyć kelnera, wkońcu para musi do siebie pasować...
A jak wiemy zwykle to niższy poziom ciągnie innych w dół, miłego lotu z ukochaną...
Nikt Cie wtedy nie nazwie w myślach "ciapeuszem", co to to nie...

33 Ostatnio edytowany przez michał_ek (2019-01-12 16:07:03)

emilia.ja napisał/a:
michał_ek napisał/a:

Napewno jest teraz jej łatwiej, mówi to co myśli i zazwyczaj umie wyjść z opresji. Niestety w miejscu publicznym trochę mi to przeszkadza bo w jej świetle wychodzę na ciapeusza

Musisz więc pierwszy sam zaczynać komentarz, krzyczeć na skrzyżowaniu i opieprzyć kelnera, wkońcu para musi do siebie pasować...
A jak wiemy zwykle to niższy poziom ciągnie innych w dół, miłego lotu z ukochaną...

Trochę zle mnie rozumiesz, jeżeli jedziemy razem w aucie, ona prowadzi i w tym momencie zjechała kogoś w innym aucie to ja automatycznie siedząc obok zle się z tym czuje, bo nie znam innej kobiety która tak by się zachowywała. Takie akcje zazwyczaj robią faceci

34

Jeżeli chodzi o relacje prywatne ona jest świetna dziewczyna i nie sądze aby celowo panowała nad tym jak się zachowywac. U nas bardzo rzadko występują konflikty w związku, a nawet jeśli to ona dąży do jego załagodzenia, trochę porozmawiamy na poważnie, trochę z żartem i nigdy się nie zdarzyło żebyśmy się awanturowali na siebie. Kiedyś rozmawialiśmy o tym to powiedziała ze nie można dać sobie wejść na głowę ludziom.

35

michał_ek napisał/a:

Kiedyś rozmawialiśmy o tym to powiedziała ze nie można dać sobie wejść na głowę ludziom.

Ty też tak oceniasz opisane sytuacje?

Co do tego, że "prywatnie jest świetną dziewczyną".
Mnie by "prywatnie" też przeszkadzało gdyby mój mąż "publicznie" się tak zachowywał.

36

michał_ek napisał/a:

Niestety w miejscu publicznym trochę mi to przeszkadza bo w jej świetle wychodzę na ciapeusza.
(...)
Trochę zle mnie rozumiesz, jeżeli jedziemy razem w aucie, ona prowadzi i w tym momencie zjechała kogoś w innym aucie to ja automatycznie siedząc obok zle się z tym czuje, bo nie znam innej kobiety która tak by się zachowywała. Takie akcje zazwyczaj robią faceci

Zrozumiałam że Tobie przeszkadza że przy niej jesteś odbierany jako ciapa. A nie to że jej zachowania bywają chamskie.

Znam ludzi budzących respekt i oni nie brzęczą jak pierwsza skarbonka z 2zlotymi w środku. Oni mówią z szacunkiem, konretnie i sensownie.
Wrzaski na ulicy, komentarze w sklepie...nie to nie jest przebojowość, to brak kultury.
Jak Tobie sie podoba jej zachowanie to nie ma problemu.
Ja nie twierdze że to "zła kobieta", że jest zołzą po całości,  po prostu bywa chamska.

37

michał_ek napisał/a:

Ona nic z tego sobie nie zrobiła, jest w związku dobrą kobietą dla mnie, kocha mnie. Powiedziała ze gdyby się do mnie zwracała w ten sposób to faktycznie byłby problem ale to są dla niej obcy ludzie. Nie zauważyłem żeby ktoś się z niej smial, bardziej ludzie czuja respekt do niej, jest twarda i stanowcza. Tak jak pisałem wcześniej to jest fajne ale momentami czuje się jakbym był z facetem smile

Czyli ona ma świadomość że coś z jej zachowaniem było nie halo skoro uważa że w związku tak nie wypada się do siebie zwracać. Czyli mówiąc inaczej dzieli ludzi na tych co są z nią w związku i na obcych. Ja bym się obawiał o to co się stanie gdy pomyśli że jednak jesteś tym obcym. Gdy nastąpi między wami jakiś duży konflikt i będzie nie po jej myśli. Albo gdy byście mieli się z jakiegoś powodu rozstać np rozwieść (po ślubie) myślisz że dalej by się przy Tobie hamowała? Czy całą tą swoją przebojowość (czy tam chamstwo) by przypadkiem nie obróciła przeciwko Tobie?

Jak chcesz z nią być to wiedz że raczej jej nie zmienisz. Możesz co najwyżej powiedzieć że się źle czułeś w takiej sytuacji gdy ona kogoś zrugała. Ale ona taka jest ma z tego korzyści więc nie licz że się zmieni.

38

A z jakiej rodziny dziewczyna pochodzi?
Ja raczej nie widzę niczego zdrożnego w tym, że ktoś potrafi zawalczyć o swoje i np. oddać w restauracji danie, które jest niestrawne. Ja sama wiele razy ustępowałam i w sumie potem traciłam. Ma dziewczyna charakter i wcale nie musi to oznaczac braku kultury. Czy człowiek kulturalny to taki, który zniesie wiele i pozwoli sobie narobić w kapelusz?
Moim zdaniem nie. Właśnie ktoś, kto wie czego i za co może się spodziewać , oraz gdzie może wyrazić swoje zdanie to człowiek na pewnym poziomie. Dopóki twoja dziewczyna nie robi awantur staruszce w tramwaju, żeby ustąpiła jej miejsca, można przyjąć że ma rację smile

W sumie uważam, że masz szczęcie smile Z taką  kobietą można każdą przeszkodę w życiu pokonać.
Pozdrawiam.

Posty [ 1 do 38 z 99 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Kobieta z mocnym charakterem, jak to widzicie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018