Czy związek z katoliczką ma sens? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Czy związek z katoliczką ma sens?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 56 z 56 ]

39 Ostatnio edytowany przez Marata (2019-01-11 22:52:05)

Odp: Czy związek z katoliczką ma sens?
zwyczajny gość napisał/a:

Śmieszy mnie gdy ateiści żąglują wyrwanymi z kontekstu cytatami i to bez znajomości antyczej kultury i historii.
I to często po kilkukrotnym tłumaczenìu.
Owszem, są wśród ludzi ortodoksi wzorujący się dosłownie na każdym słowie sprzed dwóch tysięcy (i więcej- Stary Testament) lat. Jak niektóre odłamy judaizmu.
Ale cytowanie ich i wyśmiewanie to szczyt gł....ignorancji.

Nie wiem, też skąd to przekonanie, że seks katolików musi być jakiś nudny i ponury.  Bo wszystko co służy umocnieniu wzajemnej miłości, więzi pomiędzy małżonkami nie jest grzechem.
Owszem, katolicyzm nie dopuszcza zdrady, rozwodów czy poligamii.

I jeszcze jeśli myślicie, że współczesny seks różni się od tego antycznego to jesteście w błędzie :)
Gorsze rzeczy działy się w starożytnym Rzymie.....

Po jeden - nie jestem ateistką i nie jestem katoliczką.
Po dwa - ten wątek śledzę chętnie, bo to dla mnie takie ciekawe poznawanie jakby trochę innej kultury i pozwala mi poznać lepiej mojego męża, który jest katolikiem ale wielu rzeczy nie potrafi mi wyjaśnić.
Po trzy - nie wyśmiewam się - cytat nie jest wyrwany z kontekstu. Była prośba o cytat i jest. I wciąż powtarzam, żeby czytać Biblię a nie jak to cielę podążać za tym, co kto tam powiedział. Chętnie także czytam opracowania do Biblii i także je polecam. Cytowanie źródeł nie jest szczytem ignorancji i głupoty jak to zasugerowałeś. Tym bardziej że teraz możesz sobie sprawdzić czy Cię nie okłamałam podając te wersy.
Po cztery - autor poprosił o konkretny cytat i go ma. Hmm... Ups byłam jedyną osobą ktora w ogóle go znała. Wg Ciebie jestem ignorantką. Wg mnie każdy kto uważa się za chrześcijanina a nie zna nawet źródeł swojej wiary jest ignorantem.

Chcesz się czepiać to proszę bardzo. Gdybym nie napisała, że nie jestem katolikiem, to nie miał byś nawet czego.

Zobacz podobne tematy :
Marata napisał/a:

Chcesz się czepiać to proszę bardzo. Gdybym nie napisała, że nie jestem katolikiem, to nie miał byś nawet czego.

Sorry, pisanie o Piśmie Świętym .....per "fajna książka :D " jest średnio stosowne.....żeby mocniej nie skomentować.

41

Lady Loka napisał/a:

Znajdź sobie ;) to nie jest trudne.

KK opiera się na Biblii i Katechizmie :)

btw. chyba średnio u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem.

KKK napisał/a:

2366 Płodność jest darem, celem małżeństwa, ponieważ miłość małżeńska ze swojej natury zmierza do tego, by być płodną. Dziecko nie przychodzi z zewnątrz jako dodane do wzajemnej miłości małżonków; wyłania się w samym centrum tego wzajemnego daru, którego jest owocem i wypełnieniem. Dlatego Kościół, który "opowiada się za życiem" 105 , naucza, że "każdy akt małżeński powinien pozostać sam przez się otwarty na przekazywanie życia ludzkiego"

2370 Okresowa wstrzemięźliwość, metody regulacji poczęć oparte na samoobserwacji i odwoływaniu się do okresów niepłodnych 112 są zgodne z obiektywnymi kryteriami moralności. Metody te szanują ciało małżonków, zachęcają do wzajemnej czułości i sprzyjają wychowaniu do autentycznej wolności. Jest natomiast wewnętrznie złe "wszelkie działanie, które - czy to w przewidywaniu aktu małżeńskiego, podczas jego spełniania, czy w rozwoju jego naturalnych skutków - miałoby za cel uniemożliwienie poczęcia lub prowadziłoby do tego"

Moim zdaniem ten drugi cytat i pogrubiony fragment wyraźnie mówi, że wytrysk poza pochwą, jako zapobieganie poczęciu nie jest w KK uznawany za dobry ;)

Dziękuję

Juz wiem czego mogę się spodziewać. Nie podoba mi się to. Ale na dziewczynie dalej mi zależy

42

Marata napisał/a:

Sorry, pisanie o Piśmie Świętym .....per "fajna książka :D " jest średnio stosowne.....żeby mocniej nie skomentować.

Dlaczego? Po prostu dla niektórych jest to tylko i wyłącznie fajna książka.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

43 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2019-01-11 23:08:29)

Śmieszy mnie gdy ateiści żąglują wyrwanymi z kontekstu cytatami i to bez znajomości antyczej kultury i historii.
Gorsze rzeczy działy się w starożytnym Rzymie.....

Kto Ci powiedział że na forum piszą ateiści i gdzie widzisz cytaty wyrwane z kontekstu? Nikt się nie wyśmiewa tylko mówi jak jest. I nie jest prawdą że kościół zakazuje rozwodów. Słyszałeś o rozwodach kościelnych? Dziewczyna jest wybitnie wychowana w silnej wierze i zasadach skoro 4 piwa to patologia. Brak rozmowy o pożyciu seksualnym bo nie wypada może sprawiać wrażenie że seks dla niej jest mało ważny. Dla autora seks jest chyba ważny skoro szczegółowo pyta czy wg. katechizmu można tak albo inaczej. Więc jeżeli autor ma duże potrzeby seksualne a kobieta nie zmieni swojego podejścia do tematu to może mieć problem z tym. Pytasz czym różni się obecny seks od antycznego? A czym różni się katechizm obecny od poprzedniego? KKK wyraźnie mówi co jest dozwolone i co jest grzechem i koniec. Jakiekolwiek naciąganie że katechizm mówi tak ale ja zrobię inaczej bo...jest profanacją. Albo katechizm jest przewodnikiem albo nie. W tym wypadku nie można palić ale się nie zaciągać. I co do tego ma starożytny Rzym? to jak by " a przez 8 lat jak rządziło PO...

alvaroso napisał/a:

Dziękuję
Juz wiem czego mogę się spodziewać. Nie podoba mi się to. Ale na dziewczynie dalej mi zależy

No widzisz, zrozumiałeś mniej więcej na co możesz liczyć w związku. Mnie też za bardzo nie podoba się takie stwierdzenie że może będziemy rozmawiać o seksie ale po ślubie. A może nie będziemy bo to nie po Bożemu.

44

Marata napisał/a:
alvaroso napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Jest w Piśmie Św ;)

Podasz cytat? W katechizmie o tym ani słowa.

Ależ proszę cię bardzo:
Księga kapłańska "Nieczystość z powodu wylewu nasienia" 16* Jeżeli z mężczyzny wypłynie nasienie, to wykąpie on całe ciało w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora.

Czytaj Biblię. Fajna książka. Polecam :D

Wolę Tolkiena

santapietruszka napisał/a:
Marata napisał/a:

Widzisz, Talmud czy Koran też nie jest dla mnie istotny, ale z szacunku dla milionów wierzących tak bym ich nie nazwał. Ot taki przyczynek co do tolerancji.
Zwłaszcza na podstawie wyrwanych cytatów z "Faktów i mitów"

46 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-12 01:08:30)

Widzisz, Talmud czy Koran też nie jest dla mnie istotny, ale z szacunku dla milionów wierzących tak bym ich nie nazwał. Ot taki przyczynek co do tolerancji.

Wiesz, niektórzy ludzie - na całym świecie - wierzą w całkiem inne różne fajne książki. I ich nie interesuje, że ktoś te książki nazywa po prostu fajnymi książkami. Mają to w nosie, bo dla nich one są ważne i nie interesuje ich, co kto inny na ten temat myśli. Nawet jakby była niefajna, bo źle mi się czyta, to co? Obraża Cię to jakoś?
Ale generalnie nie o tym ten temat :)

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

47 Ostatnio edytowany przez zwyczajny gość (2019-01-12 08:18:58)

Wiesz, niektórzy ludzie - na całym świecie - wierzą w całkiem inne różne fajne książki. I ich nie interesuje, że ktoś te książki nazywa po prostu fajnymi książkami. Mają to w nosie, bo dla nich one są ważne i nie interesuje ich, co kto inny na ten temat myśli. Nawet jakby była niefajna, bo źle mi się czyta, to co? Obraża Cię to jakoś?
Ale generalnie nie o tym ten temat :)

W książki nikt nie wierzy, tam się zapisuje zasady wiary.......tak, co kto myśli o tych zasadach wiary jest zapewne im obojętne........ale to co publicznie głosi to już nie. Za hejt, obrażanie nie nadstawia się drugiego policzka ....a można zapłacić głową.

Mnie trudno obrazić, raczej pozostaje absmak. I świadczy to o piszącym.
Ostatno w Polsce jest swoista moda na obrażanie katolików, księży, Kościoła, na seanse nienawiści.....dziwnym trafem wyjęte z zasady tolerancji.

Ten cały wątek jest tego przykładem. Autorowi przeszkadza, że jego dziewczyna ma swoje zasady....i jeszcze jest zdziwiony, że je przestrzega .......no niezwykłe w dzisiejszych czasach. :) I albo toleruje zasady dziewczyny, albo odchodzi i nie zawraca jej głowy.
Zapewne kolejny troll by sobie na katolikach poujeżdżać....

Przepraszam za off top ....ale autor to zapewne kolejny troll.

48

Ja akurat barzdziej myslalam o historii Onana, ktorego Bog ukaral za unikanie wytrysku w pochwie :)
Akurat zasady z ksiegi kaplanskiej nas nie obowiazuja :) w sensie katolikow.

A i nie ma rozwodow koscielnych.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lady Loka napisał/a:

Ja akurat barzdziej myslalam o historii Onana, ktorego Bog ukaral za unikanie wytrysku w pochwie :)

Sprawa Onana jest zdecydowanie bardziej skomplikowana :)
Bo wbrew obiegowej wiedzy Onan się nie onanizował......a tylko nie kończył w ....
Został ukarany za brak chęci spłodzenia potomstwa z owdowiałą bratową i utrzymania rodu.

50

Lady Loka napisał/a:

Bo wbrew obiegowej wiedzy Onan się nie onanizował......a tylko nie kończył w ....
Został ukarany za brak chęci spłodzenia potomstwa z owdowiałą bratową i utrzymania rodu.

No a pytanie było o to, czy seks w dni płodne z wytryskiem poza pochwą jest grzechem ;)
więc tak, jest grzechem.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lady Loka napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

No a pytanie było o to, czy seks w dni płodne z wytryskiem poza pochwą jest grzechem ;)
więc tak, jest grzechem.

Zdania uczonych są podzielone :)

52

W książki nikt nie wierzy, tam się zapisuje zasady wiary.......tak, co kto myśli o tych zasadach wiary jest zapewne im obojętne........ale to co publicznie głosi to już nie. Za hejt, obrażanie nie nadstawia się drugiego policzka ....a można zapłacić głową.

Mnie trudno obrazić, raczej pozostaje absmak. I świadczy to o piszącym.
Ostatno w Polsce jest swoista moda na obrażanie katolików, księży, Kościoła, na seanse nienawiści.....dziwnym trafem wyjęte z zasady tolerancji.

Ten cały wątek jest tego przykładem. Autorowi przeszkadza, że jego dziewczyna ma swoje zasady....i jeszcze jest zdziwiony, że je przestrzega .......no niezwykłe w dzisiejszych czasach. :) I albo toleruje zasady dziewczyny, albo odchodzi i nie zawraca jej głowy.
Zapewne kolejny troll by sobie na katolikach poujeżdżać....

Przepraszam za off top ....ale autor to zapewne kolejny troll.

A według mnie autor zapytał o konkretne rzeczy które są dla niego ważne i otrzymał konkretną odpowiedź.
Nie jeździł po katolikach i księżach tylko pytał o konkretne sprawy.
Dokładnie o wytrysk w pochwie w dni płodne.

W moich postach do tego tematu także nie ma jeżdżenia po katolikach i księżach.
To Ty nie akceptujesz mojego podejścia do tego tematu.

A i definicja tolerancji - (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szacunek ten przybiera formy wyrozumiałości i życzliwości dla tego, co nie musi być naszym udziałem, ale co cieszy się naszą akceptacją istnienia w imię demokratycznej wolności.

53

latex_pain napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

I nie, wg Kościoła wytrysk ma być w pochwie. To czy wcześniej będzie inna forma to już ich nie interesuje, ale wytrysk ma być w pochwie.

Ej no przecież jest spowiedź zawsze, także można trochę pogrzeszyć chyba?

ksiądz chętnie posłucha takiej spowiedzi i nie robię sobie jaj, tylko to prawda.

54

że np w dni płodne, można inaczej okazywać sobie miłość z finałem

Finał jest tylko jeden słuszny, każdy inny to ZUO!!!

55

Autorze tekstu. Zmagam się z podobną sytuacją. Kocham ją, ale coraz trudniej mi znosić brak seksu i jej radykalne podejście do tego tematu. Jej napięcie, gdy dochodzi do jakiegokolwiek zbliżenia. Jej o omijanie tematu za wszelką cenę. Łzy mi się cisną do oczu, bo nie wiem czemu tak dobry związek ma tak poważny problem.

56

Te z kiedys interesowałem sie tymi tematami tj. seks i katolicyzm. Wnioski były smutne.
Jezus sprawie seksu, prostytucji, antykoncepcji nie poświęcił wiele czasu/słów. Jego nauka to głownie nauka o miłości do drugiego człowieka i nauka o przebaczaniu. Nie czuciu urazy. Także Bóg jest gotów nam przebaczać.
Kościół rzymskokatolicki obok luteranskiego, kalwinistycznego to tylko jedna z interpretacji nauki Jezusa. Do Polski reformacja nigdy nie dotarłam my miedzy kośiołem katolickim a nauką Jezusa stawiamy znak "=".
Dla paru miliardów ludzi na swiecie nie jest to jednak tożsame.
Może warto samemu poszukać "u zrodeł" a nie przyjmować na slepą wiarę to co powie ksiądz. Bo często anuka kościoła katolickiego w Polsce i nauka papieża Franciszka to prawie jak 2 różne wiary. Dodatkowo i jedna i druga nauka w wielu tematach są daleko od nauki Jezusa. Kościół katolicki daje do wierzenia wiele zasad które nie padły z ust Jezusa, nie są zapisane w ewengelii, są tylko i wyłącznie jednostronną interpretacją nauki Jezusa z pewnym przeinaczeniem treści. Nauka KK to taka "post prawda" uprawiana od ponad 1000 lat.

Posty [ 39 do 56 z 56 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Czy związek z katoliczką ma sens?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018