Intercyza plus córecza Tatusia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Intercyza plus córecza Tatusia

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 128 ]

77

Odp: Intercyza plus córecza Tatusia
Beyondblackie napisał/a:

(...) żeby ino baba się za samodzielna nie stała.

... i odkleiła od tatusia, bo teraz wyrocznią ma być autor.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski
Zobacz podobne tematy :

78 Ostatnio edytowany przez Wzl (2019-01-06 13:46:51)

Beyondblackie napisał/a:

Sam się prosiłeś by Ci pogrzebano, to teraz się nie obruszaj, że ktoś ma zdanie nie po Twojej myśli.

Prosił o opinię na temat intercyzy i życia z "córeczką tatusia".
Polewka i ironizowanie z jego oświadczyn to bonus, o który się nie prosił a dostał od całego zastępu forumowych komików.

W dalszym ciągu nikt nie wyjaśnił w jaki niby sposób teść mógłby stracić firmę na rzecz zięcia gdyby nie intercyza skoro darowizny i spadek i tak nie trafiłyby do niego?

79

A co ma dostać innego?
Ja nawet gdybym o zaręczynach wczesniej rozmawiala, to gdybym dowiedziala sie ze moj facet poszedl do ojca a nie do mnie, powiedzialabym nie.

I tyle.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

80

Lady Loka napisał/a:

A co ma dostać innego?

Może opinie na temat kwestii o których pisał. Czyli, przypomnijmy jeszcze raz tym z krótką pamięcią:
"opinię na temat intercyzy i życia z "córeczką tatusia"."

81

Myślałem że to oczywiste dla osób o tak błyskotliwym poczuciu humoru Ale dodam że prosiłem o aprobatę żarówka mame I tatę Kasi.

82 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-06 13:51:13)

No cóż to prawda że autor nie prosił o opinię odnośnie formy oświadczyn ale jest to kontekst całej sytuacji więc naturalnie kontekst również będzie poruszany przez użytkowników taka specyfika forum.
Aforma oświadczyn według wielu osób ma bezpośredni związek z pytaniem odnośnie córeczki tatusia.

tomaszz12 napisał/a:

Myślałem że to oczywiste dla osób o tak błyskotliwym poczuciu humoru Ale dodam że prosiłem o aprobatę żarówka mame I tatę Kasi.

Wszystkich tylko nie kasie sad
Autorze kiedy się jej oswiadczasz?

83

tomaszz12 napisał/a:

/.../"Teść" powiedział, że zgadza się na ślub, ale po podpisaniu intercyzy. Szczerze mówiąc poczułem się jakby ktoś dał mi w mordę i nazwał ostanim oszustem i złodziejem /.../ oczułem się bardzo urażony potraktowali mnie jak jakiegoś złodzieja i oszuta a nim nie jestem.
Co wy o tym myślicie?

Myślę, że sobie dośpiewałeś niecne intencje „teścia” zamiast zapytać wprost o powody takiego postawienia sprawy. Może on Ciebie chce chronić?

Druga sprawa córeczka Tatutsia ożenił się ktoś z Taką? Da się żyć? Da się to jakąś przeciąć? Nie chce być tym trzecim...

Hahaha :-D
Zabawna refleksja w dniu rzekomych oświadczyn.
Jak się nie da z nią żyć to się rozwiedziesz. Przynajmniej Cię nie oskubie, jak będziecie mieli intercyzę.

84

jjbp napisał/a:

No cóż to prawda że autor nie prosił o opinię odnośnie formy oświadczyn ale jest to kontekst całej sytuacji więc naturalnie kontekst również będzie poruszany przez użytkowników taka specyfika forum.
Aforma oświadczyn według wielu osób ma bezpośredni związek z pytaniem odnośnie córeczki tatusia.

tomaszz12 napisał/a:

Wszystkich tylko nie kasie sad
Autorze kiedy się jej oswiadczasz?

Wtorek

85 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-06 13:57:29)

Ja uważam że najłatwiej sprawdzisz czy 'da się żyć z córeczka tatusia' jak porozmawiasz z nią o tej intercyze. Jak zobaczysz że ma jakieś własne zadanie i nie ulega tacie' bo tak' to masz dobry znak. Jak mimo rozmowy z Tobą i ewentualnych własnych wątpliwości zrobi z zasady jak radzi ojciec to masz zły znak. Ja bym to pewne tak potraktowała i widzisz sam teść Ci podsunal sposób jak się przekonać big_smile

86

MagdaLena1111 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

/.../"Teść" powiedział, że zgadza się na ślub, ale po podpisaniu intercyzy. Szczerze mówiąc poczułem się jakby ktoś dał mi w mordę i nazwał ostanim oszustem i złodziejem /.../ oczułem się bardzo urażony potraktowali mnie jak jakiegoś złodzieja i oszuta a nim nie jestem.
Co wy o tym myślicie?

Myślę, że sobie dośpiewałeś niecne intencje „teścia” zamiast zapytać wprost o powody takiego postawienia sprawy. Może on Ciebie chce chronić?

Druga sprawa córeczka Tatutsia ożenił się ktoś z Taką? Da się żyć? Da się to jakąś przeciąć? Nie chce być tym trzecim...

Jak się nie da z nią żyć to się rozwiedziesz. Przynajmniej Cię nie oskubie, jak będziecie mieli intercyzę.

A nie lepiej zamiast sie rozwodzić przełożyć slub popracować na coreczka Tatusia I żyć normalnie?

87

No ale skoro przeszkadza Ci to, że ona o wszystko pyta ojca, to pytanie go o zgodę na ślub jest strzałem w kolano.
Jakbyś chciał pomóc jej się usamodzielnić to byś to zrobił inaczej. A Ty tylko podkreśliłeś rolę ojca w jej życiu i myślisz, że cokolwiek teraz się zmieni? Zamiast ją wapierać w samodzielności to jeszcze to podkopujesz pokazując jej, że bardziej dla Ciebiw liczy się opinia jej rodziców niż jej samej.

Niby ona ma decydujące zdanie, ale ci byś zrobił gdyby jej rodzice odmówili?

Skoro przeszkadza Ci ich relacja to po co się oświadczasz?

88 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-06 13:59:23)

Co masz na myśli mówiąc popracować nad coreczka tatusia?
O Lady Loka ciekawe pytanie - co by było jakby rodzice odmówili? big_smile

89

tomaszz12 napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

Co wy o tym myślicie?

A nie lepiej zamiast sie rozwodzić przełożyć slub popracować na coreczka Tatusia I żyć normalnie?

Chcesz być nowym tatusiem, który wychowa córeczkę po swojemu? :-D

90

Wielokropek napisał/a:
tomaszz12 napisał/a:

(...) Jak mogę być z kimś kto na przed zawarciem małżeństwa sugeruje mi ze jestem oszustem i chce jeść i majątków (...)

Współczuję. Sposobu myślenia.

Podpisuję się pod wielokropkiem.
Nie czai gość co to intercyzja tylko się spina.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

91

Podejrzewam, że nie tylko autor nie czai, na czym polega intercyza, ale także tata Kasi (na cholerę mu ten zapis, skoro to raczej nie byłoby w interesie córki).
Za to ojciec pokazał już przed ślubem, że będzie się wpieprzał.

92

Lady Loka napisał/a:

No ale skoro przeszkadza Ci to, że ona o wszystko pyta ojca, to pytanie go o zgodę na ślub jest strzałem w kolano.
Jakbyś chciał pomóc jej się usamodzielnić to byś to zrobił inaczej. A Ty tylko podkreśliłeś rolę ojca w jej życiu i myślisz, że cokolwiek teraz się zmieni?

Ale zdajesz sobie sprawę, że to "pytanie o zgodę na ślub" to tylko kurtuazja taka tradycja, nie faktyczne pytanie? Poza tym powtarzał to kilkukrotnie: pytał RODZICÓW a nie ojca.

93

Wzl napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Jakbyś chciał pomóc jej się usamodzielnić to byś to zrobił inaczej. A Ty tylko podkreśliłeś rolę ojca w jej życiu i myślisz, że cokolwiek teraz się zmieni?

Ale zdajesz sobie sprawę, że to "pytanie o zgodę na ślub" to tylko kurtuazja taka tradycja, nie faktyczne pytanie? Poza tym powtarzał to kilkukrotnie: pytał RODZICÓW a nie ojca.

A co jakby rodzice powiedzieli nie? big_smile wtedy to też tylko kurtuazja? Bo ja myślę że to by była mega niezreczna sytuacja dla wszystkich stron big_smile

94

Pomyślcie też, że ojciec dziewczyny może być bardziej sprytny niż tutaj piszemy. Może chce wciągnąć córkę w firmę i np. wziąć kredyt na kilka milionów na rozwój i jakieś inwestycje. Jeśli nie wypali to Kasia z ojcem będzie bankrutem a autor będzie miał czyste konto i mógł utrzymywać rodzinę. Bez rozdzielności komornik siedziałby na obojgu. Rozdzielność nie zawsze ma charakter "to jest moje i nie chcę się tym dzielić" tylko często służy zabezpieczeniu się na wypadek....

95 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-06 14:32:05)

Teeom nie chce mi się wierzyc że ojciec planuje wciągać córkę w długi. Myślę że prędzej chce jej coś przepisać i albo sam nie ma wiedzy jak działa intercyza albo domyśla się że bez rozdzielnosci majątkowej istnieje jakiś sposób /kruczek aby położyć łapę na tym co córka dostanie od rodziców czy też po rodzicach. Bo dość ryzykowne byłoby zakładanie że jak z córką narobia długów w firmie to zięć na 100% będzie chciał córkę utrzymywać że swoich niezajetych przez komornika oszczędności.

96

Jeżeli to tylko kurtuazja, to oświadcza się najpierw dziewczynie, a potem urządza uroczystą kolację z rodzicami by przedstawić pierścionek i się pochwalić big_smile To daje jasny komunikat, że decyzja jest młodych, a rodziocom robi się jedynie uprzejmość.

97 Ostatnio edytowany przez Wzl (2019-01-06 14:38:22)

teeom napisał/a:

Pomyślcie też, że ojciec dziewczyny może być bardziej sprytny niż tutaj piszemy. Może chce wciągnąć córkę w firmę i np. wziąć kredyt na kilka milionów na rozwój i jakieś inwestycje. Jeśli nie wypali to Kasia z ojcem będzie bankrutem a autor będzie miał czyste konto i mógł utrzymywać rodzinę. Bez rozdzielności komornik siedziałby na obojgu. Rozdzielność nie zawsze ma charakter "to jest moje i nie chcę się tym dzielić" tylko często służy zabezpieczeniu się na wypadek....

Poważnie piszesz czy sobie jaja robisz?
Naprawdę pomyślałaś, że "dam zgodę na ślub pod warunkiem intercyzy" to w trosce o zięcia?
Co wy pijecie?

Beyondblackie napisał/a:

Jeżeli to tylko kurtuazja, to oświadcza się najpierw dziewczynie, a potem urządza uroczystą kolację z rodzicami by przedstawić pierścionek i się pochwalić big_smile To daje jasny komunikat, że decyzja jest młodych, a rodziocom robi się jedynie uprzejmość.

Nie będę cię uświadamiał jak wyglądały przez wieki oświadczyny.  Wygoogluj sobie.

98

Dlatego najprościej byłoby gdyby autor jak już chce się ustatkować porozmawiał z teściem jak mężczyzna, a nie zaperzony chłopczyk.
Ale na to, nie wygląda, patrząc na ton ostatnich wypowiedzi.
CO do samej formy oświadczyn- to nie jest to żadne ubezwłasnowalnianie- bez przesady.
A córeczka tatusia to lepszy materiał na żonę niż córeczka mamusi wink zwłaszcza dla tradycjonalisty.. big_smile

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

99

Wzl napisał/a:
teeom napisał/a:

Poważnie piszesz czy sobie jaja robisz?
Naprawdę pomyślałaś, że "dam zgodę na ślub pod warunkiem intercyzy" to w trosce o zięcia?
Co wy pijecie?

Może być w trosce o córkę, że jak ich biznes pójdzie na dno wtedy zięć będzie mógł wspierać... wątpię ale nie widzę powodów żeby wykluczyć taką opcję. Samemu prowadzę interes i nie widzę powodu żeby robić intercyzę wyłącznie dla przepisywanego i dziedziczonego majątku. Nie ma żadnych kruczków na jego przejęcie. Większość osób w zasadzie myśli tutaj jak autor, że ojciec dziewczyny traktuje potencjalnego zięcia jak oszusta.

Jest jeszcze inny wariant. Może ojciec dziewczyny chciał po prostu sprawdzić reakcje chłopaka, czy zależy mu wyłącznie na jego córce, czy na tym aby mu się wygodnie z nią żyło.

100 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-01-06 14:56:52)

teeom napisał/a:

Jest jeszcze inny wariant. Może ojciec dziewczyny chciał po prostu sprawdzić reakcje chłopaka, czy zależy mu wyłącznie na jego córce, czy na tym aby mu się wygodnie z nią żyło.

dokładnie o tym pomyślałam.. Test na dojrzałość chyba oblany wink
I chodzi mi o reakcję na propozycję- bo On ma z czego utrzymać żonę a teść też nie milioner..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

101

Dorosła dziewczyna a tata testy na dojrzałość narzeczonemu robił będzie. XXI wiek. I'm out.

102 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-01-06 15:06:38)

tomaszz12 napisał/a:

Wiesz dla mnie w związku najważniejsze jest zaufanie. Jak mogę być z kimś kto na przed zawarciem małżeństwa sugeruje mi ze jestem oszustem i chce jeść i majątków I majątków.jego teściów. Teściowej sie trochę dorobili Ale bez szalu

Oszustwo dopowiedziałeś sobie sam, na podstawie warunku intercyzy. Zaufanie nie ma tutaj nic do rzeczy.

103

Ja stawiam,  że teściu wie o intercyzie tyle co większość forumowiczów a chodziło mu tylko o pokazanie, że w przyszłości firma będzie córki a nie zięcia.
Na miejscu autora bym się tym nie przejmował.
Oświadczaj się,  jak przyjmie pogadacie o intercyzie, której jak kilka razy było tu napisane,  nie ma się co bać.

104

Wzl napisał/a:

Ja stawiam,  że teściu wie o intercyzie tyle co większość forumowiczów a chodziło mu tylko o pokazanie, że w przyszłości firma będzie córki a nie zięcia.
Na miejscu autora bym się tym nie przejmował.
Oświadczaj się,  jak przyjmie pogadacie o intercyzie, której jak kilka razy było tu napisane,  nie ma się co bać.

Popieram

105

Wzl napisał/a:
Beyondblackie napisał/a:

Nie będę cię uświadamiał jak wyglądały przez wieki oświadczyny.  Wygoogluj sobie.

Nie żyjemy w 18- nastym wieku, a córka to nie własność tatusia.

106

Skoro to tylko kurtuazja (nie wiem, nie znam się, pierwszy raz się z czymś takim spotykam, aby najpierw pytać rodziców), to w takim razie to nie tata powinien był stawiać warunek o intercyzie, ale córka.
A skoro ojciec z tym wypalił, to moim zdaniem to nie będzie związek dwójki, ale trójkąt z (wiecznie decydującym o wszystkim) ojcem. Myślę, że ojciec miał temat obgadany z Kasią, a ona schowała za plecami ojca.

107

jjbp napisał/a:

Co masz na myśli mówiąc popracować nad coreczka tatusia?
O Lady Loka ciekawe pytanie - co by było jakby rodzice odmówili? big_smile

Pomóc jej być samodzielną. Pomóc jej w podejmowaniu decyzji bez tatusia. Wspierać, pokazywać, że potrafi sama.

Wzl - ja wiem, że pytał rodziców. Ale matka siedziała cicho.

Wiecie, w islamie też nikt nie bierze pod uwagę woli kobiety. W tym kierunku idziemy?
To, że coś działalo w 18 wieku nie znaczy, że powinno dzialac teraz.
Przypomne tylko, ze o rękę pytalo sie ojca, bo kobieta nie miala prawa zadecydowac, z kim wezmie ślub. A jak zadecydowała wbrew woli ojca to potem ponosila tego konsekwencje bardzo długo. Małżenstwo bylo umową między teściem i mężem odnośnie korzyści finansowych, które mogli sobie nawzajem zapewnić.
Serio chcecie dalej mówić, że to taka piękna tradycja jak się pyta ojca o życie córki?
Dla mnie to żadna kurtuazja.

108

Lady Loka moje pytanie bylo do autora smile ciekawa jestem jak on to widzi

109

Wiem, odniosłam się do pierwszej cześci komentarza smile

110

Lady Loka napisał/a:

Serio chcecie dalej mówić, że to taka piękna tradycja jak się pyta ojca o życie córki?
Dla mnie to żadna kurtuazja.

Ty możesz uważać co chcesz.
Dla ciebie to może być zacofanie podobnie jak np prośba o błogosławieństwo (a co by było gdyby odmówili?) Ja też "pytałem o zgodę" rodziców narzeczonej. Tylko u nas to się robi w jej obecności.
Kogo obchodzi czy ty uznajesz czyjąś tradycję czy nie? Ty możesz brać ślub przy dwójce znajomych w USC jak ci pasuje. Będzie nowocześnie.
Nie tego dotyczyło pytanie.

111 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-06 15:40:57)

Wzl ale czemu twierdząc że to tylko kurtuazja powołujesz się na to jak oświadczyny odbywały się wieki temu? Przecież dobrze wiesz ze wtedy proszenie ojca o rękę córki nie było żadna kurtuazja, chodziło o coś zupełnie innego. To się rozjezdza zupełnie.
Poza tym to co Ty zrobiłeś albo co proponuje Blackie to trochę co innego niż pytanie rodziców o rękę córki bez jej wiedzy i nie w jej obecności.

112

Wzl napisał/a:
Olinka napisał/a:

Poza tym Ela ma rację - jeśli przyszły teść jest właścicielem firmy, to jest to wystarczający powód do spisania intercyzy. I tak między nami, to ja się wcale nie dziwię, że postawił taki warunek - po prostu chciałby, aby firma pozostała w rodzinie.

To ciekawe co piszecie tylko zastanawiam się w jaki sposób ta firma miałaby "wyjść" z rodziny gdyby nie było intercyzy, skoro już było wyjaśnione, że darowizny i spadki są odrębnym majątkiem małżonków.

Przypuszczalnie teść założył sobie, że nawet zyski firmy, które będzie otrzymywać córka w formie wynagrodzenia (czy jakiejkolwiek innej) mają nadal nie wychodzić poza rodzinę i zasilać jej konto osobiste. Niektórzy już tak mają, że jak coś budują od podstaw, to nie chcą się tym później dzielić. Tu jednak widać jak na dłoni, że przyszły zięć traktowany byłby jak ktoś z zewnątrz, obcy, a nie członek rodziny, czego będąc na miejscu córki nie potrafiłabym zaakceptować.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

113 Ostatnio edytowany przez Wzl (2019-01-06 16:28:49)

jjbp napisał/a:

Wzl ale czemu twierdząc że to tylko kurtuazja powołujesz się na to jak oświadczyny odbywały się wieki temu? Przecież dobrze wiesz ze wtedy proszenie ojca o rękę córki nie było żadna kurtuazja, chodziło o coś zupełnie innego. To się rozjezdza zupełnie.
Poza tym to co Ty zrobiłeś albo co proponuje Blackie to trochę co innego niż pytanie rodziców o rękę córki bez jej wiedzy i nie w jej obecności.

Kiedyś pytano o zgodę a teraz dla zachowania tradycji i okazania szacunku "pyta się o zgodę", kurtuazyjnie. Obie strony przeważnie wiedzą, że to tylko tradycja. Jedna strona nie odmówi, bo nie wypada (chyba, że jest jakiś duży konflikt ale wtedy narzeczony by nie pytał) a druga nie wyobraża sobie, że ewentualny brak zgody by go powstrzymał.
Czego tu nie rozumiesz?
Po raz siódmy: nie o ocenianie jego podejścia do tradycji chodziło autorowi ani o poznanie waszego wyobrażenia nowoczesnych oświadczyn.

Olinka nie tworz nowych teorii tylko wyjaśnij pierwszą :
"chciałby, aby firma pozostała w rodzinie."

114 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-01-06 17:45:15)

Wzl napisał/a:
jjbp napisał/a:

Kiedyś pytano o zgodę a teraz dla zachowania tradycji i okazania szacunku "pyta się o zgodę", kurtuazyjnie. Obie strony przeważnie wiedzą, że to tylko tradycja. Jedna strona nie odmówi, bo nie wypada (chyba, że jest jakiś duży konflikt ale wtedy narzeczony by nie pytał) a druga nie wyobraża sobie, że ewentualny brak zgody by go powstrzymał.
Czego tu nie rozumiesz?
Po raz siódmy: nie o ocenianie jego podejścia do tradycji chodziło autorowi ani o poznanie waszego wyobrażenia nowoczesnych oświadczyn.

Czego nie rozumiem? Czemu powołujesz się czasem na to że to tylko kurtuazja a czasem rzucasz teksty "wygoogluj sobie jak wyglądały zaręczyny przez wieki". Rozbiega się trochę to podejście. Ale mniejsza z tym, to sprawa pobocza najbardziej nie rozumiem tego ze nie widzisz różnicy między proszeniem o reke CORKI w obecności jej rodziny aby uczynić zadosc tradycji a proszeniem RODZICÓW bez wiedzy córki.

Posty [ 77 do 114 z 128 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Intercyza plus córecza Tatusia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018