Zdrada własnej matki. Czy dobrze zrobiłam ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zdrada własnej matki. Czy dobrze zrobiłam ?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 115 do 152 z 185 ]

115

Odp: Zdrada własnej matki. Czy dobrze zrobiłam ?
santapietruszka napisał/a:
Wzl napisał/a:

Wiemy tyle ile napisała autorka.
Wolę pisać na temat niż tworzyć swoje teorie i podważać to co pisze.

Ja nie podważam. Tylko staram się nie przeoczyć niczego, co pisała.

W mojej ocenie to przeoczylas duza czesc tekstu autorki tematu

Zobacz podobne tematy :

116

W niektorych odpowiedziach jest trasznie duzo jadu. Kochana niewiesz jakie relacje byly miedzy rodzicami. Moze matka byla strasznie przez niego zaniedbywana a moze jej sie poprostu w glowie poprzewracalo. Romans miala od lat eiec szkoda ze nie wyszlo to wczesniej. A po takich wydarzeniach ludzie tez do siebie wracaja. Przewazniekochanek w rzeczywistosci okazuje sie byc nie lepszy od meza. Chociaz troche moze za duzo ich "wspierasz" najpierw wspieralas matke bo byla nieszczesliwa teraz ojca.

117

authority
dzięki za wywód chociaż go nie oczekiwałem - wiem czym jest przemoc i jej formy.Mój wpis był raczej małą prowokacją żeby zastanowić się czy zdrada nie jest formą przemocy psychicznej. Ja uważam że można ją pod to podciągnąć, dlaczego? otóż w czasie trwania zdrady i czasem po niej niejednokrotnie osoba zdradzana zaczyna być obwiniana o wiele rzeczy np. o oschłość, oziębłość, o zaniedbania siebie związku ze jest się do doopy itd. itd. itd. Najczęściej jest tak że zanim doszło do zdrady to wszystko jest ok. Dlaczego tak jest? no trzeba sobie jakoś wytłumaczyć czy tez siebie sobie wytłumaczyć (wybielić) dlaczego zdradzam i najczęściej kosztem partnera.

authority napisał/a:

odejście bez zdrady też boli i to zazwyczaj jeszcze mocniej ponieważ nie ma świństwa czyli gniewu która pozwala dojść do siebie jak się zrozumie iż to nie jest wina zdradzonego

Sądzę że boli i to bardziej niż rozstanie bez zdrady. Rozstanie boli, zdrada boli - to się kumuluje.  Zdrada nie jest wartością ujemną tylko dodatnią - w sensie potęguje ból psychiczny w skrajnych przypadkach również fizyczny.
Napisałeś:

nikt nie jest niczyją własnością

W sensie dosłownym nie ale czy jak przedstawiamy żonę nie mówimy "moja żona" "mój mąż" lub dla mojej/mojego/ lub z moją/moim wchodząc z kimś związek stajemy się w pewien sposób współwłasnością drugiej osoby oczywiście w sensie pozytywnym a nie złym np. rozstawiania po kątach, robienia za worek treningowy czy sprowadzony do roli bankomatu. Czyli następuje tu dobrowolne poddawanie siebie innej osobie czyli dopasowujemy siebie do drugiej osoby z którą chcemy być - jedna ważna sprawa to nie oznacza że dajemy siebie tłamsić.
Często osoba zdradzająca tłumaczy się zdradzonej osobie - "nie jestem twoją własnością" jasne że nie, tylko czy ktoś kazał jej/jemu wchodzić w ten związek? czy wchodząc w związek nie wiedziała że nie należy zdradzać? Czy osoba która zdradziła wcześniej nie uważała że "należą" do siebie? Dlaczego ta odkrywcza myśl "nie jestem twoją własnością" pojawia się dopiero po zdradzie?

Zdrada to oszukiwanie a co lepsze niektórzy na to pozwalają jest to moralnie naganne ale nikt nie jest niczyją własnością.

"Zdrada to oszukiwanie" - oszukiwanie zawsze boli osobę oszukaną.
"a co lepsze niektórzy na to pozwalają" - jeśli jest zgoda partnera to nie można mówić o zdradzie gdy robimy coś za jej wiedzą i przyzwoleniem.
"jest to moralnie naganne" - dlaczego? tylko osoby wierzące wierzą w przykazanie -" nie cudzołóż" dla osób nie wierzących to nie powinno być naganne.
"nikt nie jest niczyją własnością" - oczywiście tylko jeśli chcemy robić co MY chcemy nie patrząc na partnera to po co wchodzimy w jakieś związki?
Takie tam luźne myśli cool

118

maku2 napisał/a:

nikt nie jest niczyją własnością

W sensie dosłownym nie ale czy jak przedstawiamy żonę nie mówimy "moja żona" "mój mąż" lub dla mojej/mojego/ lub z moją/moim wchodząc z kimś związek stajemy się w pewien sposób współwłasnością drugiej osoby oczywiście w sensie pozytywnym a nie złym np. rozstawiania po kątach, robienia za worek treningowy czy sprowadzony do roli bankomatu. Czyli następuje tu dobrowolne poddawanie siebie innej osobie czyli dopasowujemy siebie do drugiej osoby z którą chcemy być - jedna ważna sprawa to nie oznacza że dajemy siebie tłamsić.
Często osoba zdradzająca tłumaczy się zdradzonej osobie - "nie jestem twoją własnością" jasne że nie, tylko czy ktoś kazał jej/jemu wchodzić w ten związek? czy wchodząc w związek nie wiedziała że nie należy zdradzać? Czy osoba która zdradziła wcześniej nie uważała że "należą" do siebie? Dlaczego ta odkrywcza myśl "nie jestem twoją własnością" pojawia się dopiero po zdradzie?

Ciekawe rozważania. Chyba wiem, co masz na myśli, chociaż zamiast „współwłasności” bardziej mi odpowiada „współzależność”, czyli dwoje żyje z sobą że świadomością, że działania jednego mają wpływ na drugiego, dlatego uuwzględniam tego drugiego w swoich działaniach.
Tylko jedno mi nie pasuje, bo czytam sobie forum od kilku miesięcy i bardziej widzę złość tych zdradzonych, że ich „własność” pozwoliła sobie na samowolkę.

119

Autorko, ja to widzę tak :
- matka lepiej zna Twojego ojca i chce sie od Niego uwolnić, czy choćby tylko chwilowo czy na dłużej to trudno powiedzieć,
- nie mam pojęcia bo za mało tu napisane o przekroczonych granicach - zdrady, do tego wolę się nie odnosić,
- z tego co opisałaś to najbardziej mnie zdziwiła bierna postawa ojca w działaniu i Twoja nadmiernie czynna - tutaj mam identyczne spostrzezenia jak Olinka - zupełnie sobie nie wyobrażam wkroczenie w MOJE wybory przez moich synów w taki sposób jak to Ty robisz.

I to ponizsze zdanie :

trzezwy napisał/a:

Dlaczego wszystkich  ludzi z tego forum traktujesz jak ekspertow?

wydaje mi się trafione - widać Twoją ogromną niepewność, nie wiem czy tak jest ale faktycznie wygląda to tak jakbyś była poddawana manipulacji.

120

Po jaką cholerę ładujesz się w związek ojca i matki będąc dorosłą osobą? Co Ci daje przepytywanie matki z jej prywatnych spraw i związków?
Ty nie masz do tego prawa a ona nie ma obowiązku Ci się spowiadać.
Chciała się rozstać z ojcem,rozmawiała o tym z Tobą-czyli ufała i potraktowała jak przyjaciółkę.A Ty jej z tekstem,że szkoda zaprzepaścić tylu lat małżeństwa? No weeź...
Gdyby ja była tą matką nie gadałabym z córką a gdyby córka powiedziała mi o zdradzie jej taty powiedziałabym i jasno postawiła granicę,że ma się od naszego małżeństwa odwalić. I to nie jest zakłamanie,hipokryzja i co tam jeszcze wymyślisz.Tu chodzi wyłącznie o relacje między rodzicami a dziećmi.Ja bym sobie na coś takiego nie pozwoliła.
Sama byłam świadkiem zdrady ojca.Miałam wtedy 19 lat i przyłapałam go i jego kobietę u nas w domu.
Na początku byłam oczywiście w takim szoku,że pewnie powiedziałabym mamie.Ale ogarnęłam się i stwierdziłam,że to nie jest moja sprawa.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

121 Ostatnio edytowany przez assassin (2019-01-06 23:05:27)

gojka102 napisał/a:

Sama byłam świadkiem zdrady ojca.Miałam wtedy 19 lat i przyłapałam go i jego kobietę u nas w domu.
Na początku byłam oczywiście w takim szoku,że pewnie powiedziałabym mamie.Ale ogarnęłam się i stwierdziłam,że to nie jest moja sprawa.

Więc opowiedziałaś się z góry po jednej stronie (tej złej) i tyle.

122 Ostatnio edytowany przez Secondo1 (2019-01-07 00:14:28)

Skad się wziął temat przemocy ??

Z postów autorki nie można tego wyczytać .
Jedynie konfabulować z tego co samemu dopisze się miedzy wierszami.

Temat zaczął się 3 lata wcześniej kiedy matka zaczęła korzystać z życia sama, szczerze wyznając że zależy jej na pieniądzach ojca i korzystać z nich.
Poznała kochanka i zaczęła się żalić na ojca.
Autorka ja wspierała , pocieszała nawet napisała :
„Jeżeli była nieszczęśliwa faktycznie chciała to zakończyć - mogła. Przecież mogła odejść od ojca. Nikt Jej tego nie zabraniał, niczego na Niej nie wymogłam. Nie zaciskała zębów, co prawda nie jestem w stanie znać każdej minuty z każdego ich dnia,ale wiem, że zaczęło się psuć jak mama całkiem zmieniła zachowanie i przestało Jej zależeć na ojcu. Zwyczajnie odkąd brat założył Jej konto na portalu...Z dnia na dzień przestałam poznawać własną matki”

Nikt jej nie nakazywał zostać z ojcem, nikt jej nie ograniczał, miała wsparcie w autorce, jej narzekania na męża zaczęły się z momentem rozpoczęcia aktywności „poza małżeńskiej”.
Można dywagować dlaczego jedno jej stwierdzenie , że „może jeszcze poznać innego faceta” sugeruje znudzenie i chec skorzystania z uroków życia  w „kwiecie wieku”.

O relacjach pomiędzy matka i ojcem pisała :
Po zastanowieniu się pojechałam do rodzinnego domu i wszystko powiedziałam Ojcu. Matka wtedy wpadła w furię, nawyzywała mnie od żmij wychowanych na własnym mleku i wyrzuciła z domu. Nie odzywałyśmy się kilka miesięcy. Kiedy wróciła od brata z zagranicy tata poprosił mnie, żebym "przełamała lody" i żeby było normalnie”
Ojciec dążył do ugody pomiędzy matka a córka , pomimo tego że dostał dowody zdrady matki.
Przemocowiec ?
Jakoś za bardzo ugodowy na przemocowca.
Poza tym :
„Znam swojego ojca, ale chyba nie znałam matki.”
Wydaje się, że tu na forum wiele osób zna lepiej jej matkę i jej ojca niż ona sama przez prawie 30 lat:)
I:
Nie mogę uwierzyć w to, że przez wychodzi na to kilka lat matka manipulowała Nami i kłamała na każdym kroku
Raczej matka stosowała przemoc psychiczna, manipulując otoczeniem i skarżąc się na ojca w czasie kiedy kwitł jej romans.
Problemem autorki nie jest chec odejścia matki od ojca , ale oszustwo matki.

Co do braku dowodów zdrady, autorka pisała przecież :
Na jaw wyszła zdrada matki z " kolegą z dawnych lat". Dostaliśmy niezbite dowody w postaci rozmów, wyznań, zdjęć itd. z jednego z portali społecznościowych.
Trzeba czegoś więcej ?  Czego - nagrań spod łóżka ? Może znad łóżka ?:)

123

Źle zrobiłaś. Nie wtrącaj się w relację rodziców, jesteś ich DZIECKIEM  a nie partnerką. Dziecko korzysta z dobra i miłości obojga rodziców, nieważne czy są razem czy osobno. Dziecko stając po stronie jednego z rodziców będzie siłą rzeczy obrywać argumentami drugiego rodzica. Tak to nie działa.
Narysuj drzewo genealogiczne - jesteś pod rodzicami, którzy wobec ciebie są w takiej samej hierarchii. Zatem nie stawaj pomiędzy nimi.

U kobiet słowo "kocham" oznacza zapewniasz mi najwięcej korzyści, jeszcze mi się nie znudziłeś i nie mam do kogo odejść kto zapewnia tych korzyści więcej.

gg 25414758

124

Secondo1 napisał/a:

Przemocowiec ?
Poza tym :
Wydaje się, że tu na forum wiele osób zna lepiej jej matkę i jej ojca niż ona sama przez prawie 30 lat:)
I:
Nie mogę uwierzyć w to, że przez wychodzi na to kilka lat matka manipulowała Nami i kłamała na każdym kroku
Raczej matka stosowała przemoc psychiczna, manipulując otoczeniem i skarżąc się na ojca w czasie kiedy kwitł jej romans.
)

Dokładnie tak.
Dodam jeszcze, że autorka nie wtrącała się w życie rodziców tylko ingerowała na wyraźną prośbę bezradnego i załamanego ojca, który szukał wszelkiej pomocy w ratowaniu małżeństwa.
Czy myślicie, że ojcu było łatwo się przemóc i prosić o pomoc córkę? Żaden przemocowiec by tak nie postąpił......

125

Ja mam nieco inne zdanie na temat przemocowców i wiem, do czego są zdolni smile A bezradnych i załamanych też potrafią nieźle grać przed otoczeniem big_smile
Ale nie zamierzam się kłócić, nie o to chodzi, nikt z nas tak naprawdę nie wie, jak było.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

126

assassin napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Więc opowiedziałaś się z góry po jednej stronie (tej złej) i tyle.

To Twoja opinia.Moja jest zgoła inna.
Nie mam potrzeby naprawiania świata zgodnie z moim własnym systemem wartości-bo nie uważam się za boga.
A Ty-owszem.I tym się różnimy smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

127

Cóż jedna osoba nie potrafi żyć w kłamstwie inna je popiera lub zamyka oczy na zasadzie nie moja sprawa.
Może zaczekacie aż autorka się odezwie, chociaż niektórzy po niej pojechali.

128

maku2 napisał/a:

Cóż jedna osoba nie potrafi żyć w kłamstwie inna je popiera lub zamyka oczy na zasadzie nie moja sprawa.
Może zaczekacie aż autorka się odezwie, chociaż niektórzy po niej pojechali.

Niewiele a właściwie nic nie zrozumiałeś.

129

Wstyd. Wstyd powinno być Tobie. Nic Ci do tego i do spraw Twojej matki. Nie wiesz co nią kierowało? i nie miałaś PRAWA ingerować w nie SWOJE życie. Nie dziwie się matce i szczerze podziwiam ją, że się z Tobą pogodziła.

Rozwaliłaś życie matce, ojcu, żonie kochanka.... a teraz się zastanawiasz dlaczego nie śpisz po nocach ?!
co trzeba mieć w głowie żeby rozpieprzać życie innym ludziom.

Twoja matka chciała odejść od ojca i trzeba było jej tego nie UTRUDNIAĆ bo to była jej decyzja.

Dobro zawsze wraca :-)

130 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2019-01-07 12:40:16)

Autorka postąpiła prawidłowo. Wybrała pokazanie prawdy. Niestety w społeczeństwie ludzi zakłamanych, ludzi którzy oszukują innych, samych siebie, taka postawa jest definiowana negatywnie. To jest oczywiście kolejne przekłamanie rzeczywistości. W sytuacji zaangażowania emocjonalnego, a tak jest w przypadku rodziców, nie ma dobrego wyjścia. Wycofanie się i wybranie postawy "biernej" jest najczęściej przejawem zwykłego konformizmu, zwłaszcza jeśli dziecko jest już dorosłe, wystarczy nawet zwykłe ale stanowcze wyrażenie swojego zdania. Nie wyrażenie go z innych powodów niż akceptacja sytuacji zdrady u rodzica (i takie przypadki się zdarzają) jest często przejawem postawy w celu nienarażania się rodzicom, w celu uzyskania, czy uzyskiwania od nich korzyści, teraz lub w przyszłości. Niekonformistyczna postawa autorki jest w tym kontekście godna pochwały bo wszystko co robiła, robiła z troski o małżeństwo rodziców, nie licząc na nic. Fakt, nie wychodzi na tym najlepiej, a najgorzej chyba na tym forum, wśród ludzi w swoich życiach zakłamanych, gdzie zapomina się o tym, że wszystko co się tam dzieje, wynikało ze zdrady matki, jej kłamstw, oszustw, itp., nazywanych przez niektórych SZUKANIEM SZCZĘŚCIA. Nie wiem śmiać się czy może płakać, a raczej ubolewać nad stanem moralnym niektórych, szukających usprawiedliwienia swoich własnych działań poprzez taki obraz ZDRADY? Trzeba też podkreślić, że postawienie na dobre relacjie z matką poprzez konieczność życia w kłamstwie i konieczność jego akceptacji jest po prostu obrzydliwe. Tak my wszyscy stajemy się, albo staliśmy w takich sytuacjach obrzydliwi i potem z tą obrzydliwością musimy żyć. ILE JEST TAKICH SYTUACJI W NASZYM ŻYCIU?

Ja autorce gratuluję stanowczości, niekonformizmu i odwagi. Natomiast reszta to szczegóły, które wynikły z sytuacji (np. prośba ojca, działania w celu ujawnienia zdrady na jego prośbę, szukanie dowodów na jego prośbę, itp.) na prośbę ojca, który raczej nie dałby sobie z tym rady. Nie należy do tego przywiązywać jakiejś wielkiej wagi bo to są zupełnie "losowe" sytuacje a trudno przecież odmówić osobie zaangażowanej emocjonalnie. I w żaden sposób nie jest to działanie na czyjaś niekorzyść a raczej pomoc w ujawnieniu zdrady. Do tego dochodzi chęć postawienia matki w sytuacji konfrontacji z tym co robi przez ujawnienie jej działań, działań jej kochanka, również wobec wobec jego żony. Nie wiem też jak można w ukrywaniu tego widzieć coś dobrego. Tutaj córka również mierzy się z tym, również w tym celu działa, walczy z zakłamaną postawą matki, jej kłamstwami i obłudą. Działanie to jest w celu skłonienia matki do zajęcia jasnej postawy, określenia przez nią swojego działania. Jednak matka wypada tutaj bardzo blado, okazuje się człowiekiem wybitnie żyjącym w kłamstwie.

Autorka prezentuje NAM ważną postawę, wybory i przykład, bo jest przykładem dla innych, dla siebie, dla swojego dziecka, męża, dla wszystkich. Natomiast innym problemem jest to, raczej wiedza o tym (wynikająca z doświadczenia) że potem nie należy za bardzo się angażować w te problemy rodziców poza wsparciem np. ojca i gotowością do rozmowy z matką. Ojciec może matkę przyjąć np. z powrotem i wtedy będzie problem z obecnością w takim domu. Jednak gdyby to miało być kosztem kłamstwa, życia w kłamstwie to rezultatem byłoby niszczenie całej rodziny, innych osób "wiedzących", tak samo jak matka po cichu niszczyła ojca autorki i ich relację przez 3 lata od samego początku swojej zdrady poprzez zakłamywanie tej relacji, ukrywanie intencji swojego postępowania i zachowania. ILE OSÓB żyje w związkach z takimi kłamcami, którzy po cichu niszczą ich poczucie wartości, poczucie bezpieczeństwa i zakłamują wobec nich obraz rzeczywistości a czasem wręcz wpędzają w stany chorobowe. Drugi człowiek czuje chociaż może nie mieć świadomości tego z czego różne rzeczy wynikają, jeśli żyje z kłamcą.

131

DoswiadczonyDaro napisał/a:

Autorka postąpiła prawidłowo. Wybrała pokazanie prawdy. Niestety w społeczeństwie ludzi zakłamanych, ludzi którzy oszukują innych, samych siebie, taka postawa jest definiowana negatywnie. To jest oczywiście kolejne przekłamanie rzeczywistości. W sytuacji zaangażowania emocjonalnego, a tak jest w przypadku rodziców, nie ma dobrego wyjścia. Wycofanie się i wybranie postawy "biernej" jest najczęściej przejawem zwykłego konformizmu, zwłaszcza jeśli dziecko jest już dorosłe, nie jest tu problemem kwestia angażowania się (to zależy od charakteru) ale zwykłe wyrażenie swojego zdania. Nie wyrażenie go z innych powodów niż akceptacja sytuacji zdrady u rodzica (i takie przypadki się zdarzają) jest często przejawem postawy w celu nienarażania się rodzicom, w celu uzyskania, czy uzyskiwania od nich korzyści, teraz lub w przyszłości. Niekonformistyczna postawa autorki jest w tym kontekście godna pochwały bo wszystko co robiła, robiła z troski o małżeństwo rodziców, nie licząc na nic. Fakt, nie wychodzi na tym najlepiej, a najgorzej chyba na tym forum, wśród ludzi w swoich życiach zakłamanych, gdzie zapomina się o tym, że wszystko co się tam dzieje, wynikało ze zdrady matki, jej kłamstw, oszustw, itp., nazywanych przez niektórych SZUKANIEM SZCZĘŚCIA. Nie wiem śmiać się czy może płakać, a raczej ubolewać nad stanem moralnym niektórych, szukających usprawiedliwienia swoich własnych działań poprzez taki obraz ZDRADY? Trzeba też podkreślić, że postawienie na  dobre relacji z matką poprzez konieczność życia w kłamstwie i konieczność jego akceptacji jest po prostu obrzydliwe. Tak my wszyscy stajemy się, albo staliśmy w takich sytuacjach obrzydliwi i potem z tą obrzydliwością musimy żyć. ILE JEST TAKICH SYTUACJI W NASZYM ŻYCIU?

Ja autorce gratuluję stanowczości, niekonformizmu i odwagi. Natomiast reszta to szczegóły, które wynikły z sytuacji (np. prośba ojca, działania w celu ujawnienia zdrady na jego prośbę, szukanie dowodów na jego prośbę, itp.) na prośbę ojca, który raczej nie dałby sobie z tym rady. Nie należy do tego przywiązywać jakiejś wielkiej wagi bo to są zupełnie "losowe" sytuacje a trudno przecież odmówić osobie zaangażowanej emocjonalnie. I w żaden sposób nie jest to działanie na czyjaś niekorzyść a raczej pomoc w ujawnieniu zdrady. Do tego dochodzi chęć do postawienia matki w sytuacji konfrontacji z tym co robi przez ujawnienie jej działań, działań jej kochanka, również wobec wobec jego żony. Nie wiem jak można w ukrywaniu tego widzieć coś dobrego. Tutaj córka również mierzy się, również w tym celu działa, z zakłamaną postawą matki, jej kłamstwami i obłudą. Działanie jest też w celu skłonienia matki do zajęcia jasnej postawy, określenia swojego działania. Jednak matka wypada blado, okazuje się człowiekiem żyjącym w kłamstwie.

To są bardzo ważne postawy, wybory, przykład bo to jest przykładem dla innych, dla siebie, dla swojego dziecka, męża, co akceptujemy w życiu a co nie i mamy do tego jaknajbadziej prawo. Natomiast innym problemem jest to, raczej wiedza o tym, że potem nie należy za bardzo się angażować w te problemy poza wsparciem np. ojca i gotowością do rozmowy z matką. Ojciec może matkę przyjąć np. z powrotem i wtedy będzie problem z obecnością w takim domu. Jednak gdyby to miało być kosztem kłamstwa, życia w kłamstwie to rezultatem byłoby niszczenie całej rodziny, innych osób "więdzących", tak samo jak matka po cichu niszczyła ojca autorki i ich relację przez 3 lata od samego początku swojej zdrady.

Czyli ja rozumiem, że można zbierać kamyki na matkę ? Wszak sprawa jest oczywista i niepodlegająca dyskusji wink

http://s1.dmcdn.net/MzJNO/1280x720-NJj.jpg

132

Secondo1 napisał/a:

Temat zaczął się 3 lata wcześniej kiedy matka zaczęła korzystać z życia sama, szczerze wyznając że zależy jej na pieniądzach ojca i korzystać z nich.
„Jeżeli była nieszczęśliwa faktycznie chciała to zakończyć - mogła. Przecież mogła odejść od ojca. Nikt Jej tego nie zabraniał, niczego na Niej nie wymogłam. Nie zaciskała zębów, co prawda nie jestem w stanie znać każdej minuty z każdego ich dnia,ale wiem, że zaczęło się psuć jak mama całkiem zmieniła zachowanie i przestało Jej zależeć na ojcu. Zwyczajnie odkąd brat założył Jej konto na portalu...Z dnia na dzień przestałam poznawać własną matki”

Nikt jej nie nakazywał zostać z ojcem, nikt jej nie ograniczał, miała wsparcie w autorce, jej narzekania na męża zaczęły się z momentem rozpoczęcia aktywności „poza małżeńskiej”.
Można dywagować dlaczego jedno jej stwierdzenie , że „może jeszcze poznać innego faceta” sugeruje znudzenie i chec skorzystania z uroków życia  w „kwiecie wieku”.

Po zastanowieniu się pojechałam do rodzinnego domu i wszystko powiedziałam Ojcu. Matka wtedy wpadła w furię, nawyzywała mnie od żmij wychowanych na własnym mleku i wyrzuciła z domu. Nie odzywałyśmy się kilka miesięcy. Kiedy wróciła od brata z zagranicy tata poprosił mnie, żebym "przełamała lody" i żeby było normalnie”
Ojciec dążył do ugody pomiędzy matka a córka , pomimo tego że dostał dowody zdrady matki.
Przemocowiec ?
Poza tym :
I:

Na jaw wyszła zdrada matki z " kolegą z dawnych lat". Dostaliśmy niezbite dowody w postaci rozmów, wyznań, zdjęć itd. z jednego z portali społecznościowych.

+1

Osoby, które zdradzają nigdy nie są w stanie powiedzieć, czemu to robią. Bo za tym nie idzie żaden specjalny powód. To co potem wydobywa się z ich ust to jest tylko i wyłącznie próba usprawiedliwienia swoich czynów. To tak jak z mówieniem, że ładna dziewczyna/przystojny facet podoba mi się, bo jest miła/miły, a co ciekawe takiej cechy u kogoś mniej atrakcyjnego w ogóle byśmy nie cenili. Tak samo jest po zdradzie, nagle zdradzony partner znęcał się nad nami, nie dbał i takie tam. Nonsens, to po prostu szukanie zrozumienia dla swoich czynów.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet, nie zapomnij bicza!

133 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-07 14:22:16)

Burzowy napisał/a:

Tak samo jest po zdradzie, nagle zdradzony partner znęcał się nad nami, nie dbał i takie tam. Nonsens, to po prostu szukanie zrozumienia dla swoich czynów.

Tylko że w opisanej sytuacji mowa o przemocy była 3 lata przed zdradą. Taka mała uwaga smile A to, że córka "niczego takiego nie zauważyła", wcale o niczym nie świadczy, przemoc psychiczna ma to do siebie, że osoby postronne rzadko ją widzą, bo na zewnątrz wszystko wygląda pięknie i ładnie...

I jeszcze raz, może wytłuszczę nawet, bo widzę, że niektórzy usiłują mi wmawiać, że mówię coś, czego nie mówię i nigdy bym nie powiedziała - nie usprawiedliwiam zdrady, o ile taka nastąpiła. Po prostu mam inny pogląd na sytuację i sam temat wątku, który dotyczy (przypomnę) tego, czy Autorka słusznie zrobiła, że wtrąciła się w małżeństwo rodziców - a jak to wszystko wyglądało naprawdę, to wiedzą tylko matka i ojciec Autorki, bo nawet sama Autorka nie.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

134 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2019-01-07 12:56:31)

Burzowy napisał/a:
Secondo1 napisał/a:

Przemocowiec ?
Poza tym :
I:

+1

Osoby, które zdradzają nigdy nie są w stanie powiedzieć, czemu to robią. Bo za tym nie idzie żaden specjalny powód. To co potem wydobywa się z ich ust to jest tylko i wyłącznie próba usprawiedliwienia swoich czynów. To tak jak z mówieniem, że ładna dziewczyna/przystojny facet podoba mi się, bo jest miła/miły, a co ciekawe takiej cechy u kogoś mniej atrakcyjnego w ogóle byśmy nie cenili. Tak samo jest po zdradzie, nagle zdradzony partner znęcał się nad nami, nie dbał i takie tam. Nonsens, to po prostu szukanie zrozumienia dla swoich czynów.

Dokładnie tak jest. Wcześniej nie było problemu ale w sytuacji ujawnienia ZDRADY trzeba przecież poszukać jej POWODÓW, bo przecież trudno powiedzieć wszem i wobec, że to było tylko dla "ZABAWY" czy "urozmaicenia swojego życia". Ktoś kto kłamał będzie dalej brnął w kłamstwo zamiast podjęcia "drogi" autorefleksji nad samym sobą. Niestety takie postawy stawiają drugą stronę pod ścianą. Ile bowiem osób pragnie wybaczyć zdradę ale druga strona zamiast przepraszać, widzi winę w tej osobie, którą skrzywdziła. Bo NAJBARDZIEJ NIENAWIDZIMY TE OSOBY, KTÓRE KRZYWDZIMY. Będzie więc jej (tej skrzywdzonej) wmawiać dowolną winę. Nie można tego akceptować a "postawienie pod ścianą" oznacza, że i osoba, która chce przebaczyć, jest jakby zmuszana, przez to kłamstwo, do nieprzebaczenia. Skutki kłamstwa, zdrady są bowiem i w taki też sposób tragiczne.

Poza tym, w sytuacji zdrady następuje zaburzenie relacji między małżonkami, "odpychanie" jednego z nich przez drugiego zaangażowanego w inną już relację. To ODPYCHANIE ma miejsce w sferze intymnej, psychicznej, mentalnej i przejawia się w różny sposób. Wywołuje również reakcję u osoby krzywdzonej, która jednak nie ma pojęcia co się dzieje i dlaczego to się dzieje. Reakcje są, bo nie ma podświadomej zgody na ogromne świństwo, które jednak się w podświadomy sposób odczuwa. Może dochodzić do różnych sytuacji między małżonkami ale pierwotnym powodem tego jest ZDRADA jednego z nich.

135

gojka102 napisał/a:

...nie uważam się za boga.

A teraz się w niego bawisz?

gojka102 napisał/a:

Niewiele a właściwie nic nie zrozumiałeś.

By twierdzić co rozumiem a co nie? Mój wpis nie był skierowany do Ciebie, to skąd potrzeba "boskiej" interwencji?

gojka102 napisał/a:

Nie mam potrzeby naprawiania świata zgodnie z moim własnym systemem wartości

Jesteś tego pewna?

136

Autorka postąpiła prawidłowo. Wybrała pokazanie prawdy. Niestety w społeczeństwie ludzi zakłamanych, ludzi którzy oszukują innych, samych siebie, taka postawa jest definiowana negatywnie.

Tylko, widzisz, prawda ma różne oblicza, a tutaj jej ujawnienie NIKOMU się nie przysłużyło, więc czy aby na pewno powinna stać ponad wszystkim i bez względu na koszty, jakie w jej wyniku zostają poniesione?
I tak sobie myślę, że w tym samym społeczeństwie przecież panuje też zasada "mowa jest srebrem, milczenie złotem" oraz "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane" - dlaczego więc nie czerpiemy z wielopokoleniowej mądrości narodu? wink

A już zupełnie na marginesie, to strasznie bawią mnie uogólnienia w typie "w społeczeństwie ludzi zakłamanych" - rozumiem, że Ty do tego społeczeństwa nie należysz? I nie mam tu na myśli, że stoisz ponad tym wszystkim, ale przynależność w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Ja mam nieco inne zdanie na temat przemocowców i wiem, do czego są zdolni smile A bezradnych i załamanych też potrafią nieźle grać przed otoczeniem big_smile

Podpisuję się. Znałam na przykład pana na zewnątrz kreującego się na kogoś na poziomie, szarmanckiego, grzecznego, zadbanego, z bardzo wysoką pozycją społeczną, który - jak się później okazało, zresztą ku zdumieniu całego otoczenia - w czterech ścinach urządzał swojej żonie piekło. Bił tak, żeby nie było śladów, a poniżał, żeby - pomimo jej równie wysokiej pozycji - doskonale znała swoje miejsce w szeregu.
I to tylko jeden przykład, bo mogłabym podać ich więcej.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

137

Burzowy napisał/a:

Tak samo jest po zdradzie, nagle zdradzony partner znęcał się nad nami, nie dbał i takie tam. Nonsens, to po prostu szukanie zrozumienia dla swoich czynów.

Tylko że w opisanej sytuacji mowa o przemocy była 3 lata przed zdradą. Taka mała uwaga

To prawda była mowa, tylko nie wiemy kiedy do zdrady mogło dojść. Być może już wtedy. Niektórzy zdradzacze atakują zdradzonego w momencie ujawnienia zdrady ale niektórzy robią to w momencie gdy zaczynają zdradzać. Dlaczego? Myślę że powód jest ten sam - chęć posiadania powodu dla którego to robią, choć powód nie koniecznie musi być prawdziwy. 
Czy ojciec się znęcał?, tego nie wiemy ale autorka jako dziecko z nimi mieszkała, sądzicie że mogła nie zauważyć że ojciec jest agresywny i czy to fizycznie czy psychicznie znęca się nad matką? Przypomnijcie sobie czy jako dzieci nie wyczuwaliście "kwasu" między rodzicami?
Oczywiście mógł się zmienić gdy dzieci się wyprowadziły jasne że tak ale po co tkwić w takim małżeństwie ?
Autorka napisała:

, była nawet u adwokata i jeszcze na tym etapie Ją wspierałam, bo wierzyłam, że to może być wszystko prawda : udręczona życiem kobieta chce czegoś od życia, ok.
Później zaczęła prosto z mostu mówić, że chce odejść od ojca, bo jeszcze jakiegoś normalnego faceta sobie znajdzie. Kiedy zaczęliśmy z bratem tłumaczyć Jej, że nie warto marnować 30 lat małżeństwa naskakiwała na Nas, obrażała się, płakała i twierdziła, że Ją zostawiamy, że Ona zła, że całe życie dla Nas poświęciła itd.

Jak wiemy matka została, tylko dlaczego skoro drań znęcał się nad nią? Wyrachowanie? Miłość?
Problemem nie jest to że matka chciała sobie ułożyć od nowa życie bo miała do tego prawo, problemem nie jest to ,że dzieci nie chciały żeby rodzice się rozeszli (jak to dzieci), problemem nie jest to że córka zareagowała jak dziecko (małe dziecko) problemem jest zdrada matki i jej manipulacja wszystkimi najbliższymi. Mogła odejść i ułożyć sobie życie jak chciała a zdecydowała się pozostać w małżeństwie, zdradzić i oszukiwać. Dlaczego?
Zauważcie że ten stan trwa od około 3 lat wtedy to się zaczęło autorka wskazał przyczynę"portal społecznościowy", owszem poinformowała ojca co wie, oberwało się jej od matki z tego powodu.
Ale zobaczcie co się stało, ten tyran widocznie nie uwierzył córce lub wybaczył żonie i:

Kiedy wróciła od brata z zagranicy tata poprosił mnie, żebym "przełamała lody" i żeby było normalnie

wszyscy się pogodzili. I żyli szczęśliwie, szczęśliwie?
Bo kiedy :

W sylwestra mój ojciec, ja i mój brat dostaliśmy obuchem w głowę. Na jaw wyszła zdrada matki z " kolegą z dawnych lat". Dostaliśmy niezbite dowody w postaci rozmów, wyznań, zdjęć itd. z jednego z portali społecznościowych.

zrobił się dym.
Ciekawe co znaczy "dostaliśmy" ktoś przysłał pocztą te dowody? 
Nie możemy zbyt surowo oceniać autorki że zachowała się jak dziecko, dziecko którym jest i co z tego, że jest już dorosła, gdy chodzi o naszych najbliższych potrafimy się zachowywać bardzo...dziecinnie.
Co do poinformowania żony kochanka matki, jeśli ojciec prosił ją o pomoc to mogła pomóc zdobywając informacje ale to jej ojciec powinien poinformować tamta kobietę a nie ona. Tu powinna postawić granicę.

Śpiewaczek napisał/a:

Serce mi się kraja, bo to ojciec i matka. Nie mogę uwierzyć w to, że przez wychodzi na to kilka lat matka manipulowała Nami i kłamała na każdym kroku. Jak sobie z tą całą sytuacją poradzić ?

Już wiesz że ludzie oszukują, kłamią, manipulują. Tak było, jest i będzie u Ciebie akurat trafiło na matkę. Nie dociekaj dlaczego bo możesz nigdy się tego nie dowiedzieć, daj sobie z tym spokój. Chcesz wspierać ojca? wspiera ale już nie wchodź w rolę mediatora czy pomagiera. Nie kontaktuj się z kochankiem czy jego żoną  jeśli tego nie zaprzestaniesz będziesz musiała wybrać stronę a to zaboli.

138 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2019-01-07 14:22:59)

Olinka napisał/a:

Autorka postąpiła prawidłowo. Wybrała pokazanie prawdy. Niestety w społeczeństwie ludzi zakłamanych, ludzi którzy oszukują innych, samych siebie, taka postawa jest definiowana negatywnie.

Tylko widzisz, prawda, ma różne oblicza, a tutaj jej ujawnienie NIKOMU się nie przysłużyło, więc czy aby na pewno powinna stać ponad wszystkim i bez względu na koszty, jakie w jej wyniku zostają poniesione?
I tak sobie myślę, że w tym samym społeczeństwie przecież panuje też zasada "mowa jest srebrem, milczenie złotem" oraz "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane" - dlaczego więc nie czerpiemy z wielopokoleniowej mądrości narodu? wink

A już zupełnie na marginesie, to strasznie bawią mnie uogólnienia w typie "w społeczeństwie ludzi zakłamanych" - rozumiem, że Ty do tego społeczeństwa nie należysz? I nie mam tu na myśli, że stoisz ponad tym wszystkim, ale przynależność w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Podpisuję się. Znałam na przykład pana na zewnątrz kreującego się na kogoś na poziomie, szarmanckiego, grzecznego, zadbanego, z bardzo wysoką pozycją społeczną, który - jak się później okazało, zresztą ku zdumieniu całego otoczenia - w czterech ścinach urządzał swojej żonie piekło. Bił tak, żeby nie było śladów, a poniżał, żeby - pomimo jej równie wysokiej pozycji - doskonale znała swoje miejsce w szeregu.
I to tylko jeden przykład, bo mogłabym podać ich więcej.

Niestety. Osoba inteligenta powinna odczytać, iż pisząc "ILE JEST TAKICH SYTUACJI W NASZYM ŻYCIU?" również sytuacje zakłamania odnosiłem do swojego własnego doświadczenia. Jednak celowo nie napisałem, że miałem i takie doświadczenia ale potem żałowałem swojego postępowania, bo na tym forum nie warto się przecież zbytnio uzewnętrzniać. A to, że to forum jest również przejawem "społeczeństwa ludzi zakłamanych" to chyba niewiele osób ma co do tego wątpliwości? Można wiele o tym pisać, tylko po co?

Natomiast pisałem o życiu w sytuacji zakłamania, gdzie osoba okłamywania, zdradzana, podświadomie odbiera sygnały o tym co się dzieje, co w rezultacie rzutuje na jej poczucie wartości, bezpieczeństwa, zachowanie, zdrowie fizyczne i zdrowie psychiczne. Nie można komuś wyrządzić większej krzywdy i bardziej ubezwłasnowolnić drugiego człowieka skazując go (również przez milczenie) na życie w kłamstwie. Byłem świadkiem takiej sytuacji (kiedy jeszcze nie wiedziałem) jak osoba zupełnie zdrowa, wrażliwa, która żyła z osobą ją notorycznie zdradzającą, gdzie te wszystkie sygnały, które odbierała zostały przekierowane w kierunku .... choroby psychicznej, czyniąc ją potem, nawet bezwolnym narzędziem w rękach tej drugiej osoby, nawet w kwestii realizacji zdrady!!!! To się nie mieści w głowie ale może po prostu na co dzień nie mamy do czynienia z takimi przypadkami, te które widzimy są "słabsze" ale nie inne Ale przecież ludzie zabijali masowo innych, gazowali to i takie rzeczy mają miejsce. Jestem tym naznaczony, byłem bezpośrednim świadkiem i prawdę ujawniłem, żeby ta osoba mogła żyć w prawdzie bo jest człowiekiem i ma wolną wolę. Skutki tego znam. Została dalej bezwolna, bo zbyt długo to trwało i zbyt długo były stosowane uzależniające leki.

A nie mówienie prawdy to inna forma kłamstwa. Nie jest to złoto tylko coś zupełnie innego. Jak w powiedzeniu ze świstakiem. Niby pozornie jest "lepiej" ale pod powierzchnią jest zupełnie coś innego. A ta powierzchnia to właśnie kłamstwa, niedomówienia. Jest to też wyrazem postawy konformizmu bo wiadomo, że źródło złych wieści zawsze obrywa.

"Serce mi się kraja, bo to ojciec i matka. Nie mogę uwierzyć w to, że przez wychodzi na to kilka lat matka manipulowała Nami i kłamała na każdym kroku. Jak sobie z tą całą sytuacją poradzić ?"

Dokładnie. Kłamstwo w tym nie pomorze. I ukrywanie. Tacy jednak są ludzie.

139 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-01-07 14:31:06)

Autorka dostała 2 porady
1. wtrącać się i mieć złe układy z przynajmniej z 1 z rodziców
2. pozostać neutralną- i mieć dobre z oboma, lub złe z 1 , lub złe z obojgiem.

To nie temat o zdradach smile

jak ktoś ma wizję w jaki sposób jej wtrącanie mogłoby przynieść coś dobrego i dla kogo- to scenariusz sf..
Bo gdyby jej przyniosło poczucie dobrze spełnionego obowiązku- nie byłoby tego tematu,
Mało jest na szczęście takich osób, które zrobią coś po to, by poczuć spokój sumienia, nie patrząc na skutki..

autorki nie potępiam- bo w jej działaniach rodzice mają udział.
Najbardziej trafnej i zwięzłej porady udzielił w tym wątku Gary.

"Powiedzieć   "Wybaczcie mi wszystkie działania jakie podjęłam w waszym małżeństwie. Myślałam, że robię dobrze. Przepraszam i więcej się nie wtrącam, to wasze małżeństwo, wasze sprawy. Będę już tylko córką. W relacji do waszego małżeństwa będę jak trzy mądre małpy... "

dodałabym tylko- kocham Was oboje.. smile

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

140

Olinka napisał/a:

Tylko, widzisz, prawda ma różne oblicza, a tutaj jej ujawnienie NIKOMU się nie przysłużyło, więc czy aby na pewno powinna stać ponad wszystkim i bez względu na koszty, jakie w jej wyniku zostają poniesione?

Możesz wymienić chociaż 3 oblicza prawdy (oprócz Kwiczołowskich) jestem ciekaw. Dlaczego twierdzisz że ujawnienie prawdy nie przysłużyło się nikomu? I jakie koszty masz na myśli?

141

To temat o zdradach, bo mało kto z piszących tutaj zna się na psychologii zdrady. A to jest główny powód problemu jaki jest poruszony w temacie. Po prostu ludzie nie umiejąc ruszyć tyłka i sięgnąć po to co im potrzebne, szukają poprawy swojego stanu w innych osobach. Ojciec na pewno wolałby o tym wszystkim wiedzieć jak najszybciej i z tego tytułu należało to zrobić. A autorka z matką kontaktu nie musi utrzymywać, jeżeli nie chce.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet, nie zapomnij bicza!

142

Burzowy napisał/a:

(...) Ojciec na pewno wolałby o tym wszystkim wiedzieć jak najszybciej (...)

vs

Śpiewaczek napisał/a:

(...) On wolałby nie wiedzieć.... (...)

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

143 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2019-01-07 14:49:26)

Burzowy napisał/a:

To temat o zdradach, bo mało kto z piszących tutaj zna się na psychologii zdrady. A to jest główny powód problemu jaki jest poruszony w temacie. Po prostu ludzie nie umiejąc ruszyć tyłka i sięgnąć po to co im potrzebne, szukają poprawy swojego stanu w innych osobach. Ojciec na pewno wolałby o tym wszystkim wiedzieć jak najszybciej i z tego tytułu należało to zrobić. A autorka z matką kontaktu nie musi utrzymywać, jeżeli nie chce.

Ale ludzie tak żyją latami. W sytuacji kłamstwa. I przez lata ciągnie się ta "kiła i mogiła". Potem po latach się okazuje, że rodzicie to zupełnie inni ludzie a wspomnienia z domu rodzinnego zbudowano na jednym wielkim kłamstwie. Rozumiem tylko, że "5-10 latkowi" się takich rzeczy nie mówi bo nie jest on zdolny do dźwigania tego. Ale jaki jest cel ukrywania prawdy przed osobą dorosła, zwłaszcza prawdy o tym, że ta druga osoba jest przez inną perfidnie oszukiwana? Chronienie oszusta i naszych relacji z nim jest ważniejsze? Eh,... Rozumiem jednak, że jeśli chodzi o osoby obce to z reguły się nie wtrącamy. Ale jeśli sytuacja dotyczy bliskich, związanych z nami osób, rodziny, ludzi których spotykamy na co dzień, którym patrzymy w oczy a jednocześnie co? nie ujawniamy przed nimi prawdy? To kim się wtedy stajemy? Nie czasem również oszustami? Jak potem możemy spojrzeć sobie w oczy? Możemy spojrzeć w oczy tej drugiej, okłamywanej osobie bez wyrzutów sumienia?

Są bardzo nieliczne powody konieczności przemilczeń i dotyczą one głównie dzieci a nie osób dorosłych. Jest za to wiele bardzo negatywnych skutków życia w kłamstwie, które to rodzi kolejne kłamstwa. Zgoda na to, to zgoda na bierne bądź czynne uczestnictwo w pewnych sytuacjach i zjawiskach.

144

Niekonformistyczna postawa autorki jest w tym kontekście godna pochwały bo wszystko co robiła, robiła z troski o małżeństwo rodziców, nie licząc na nic.

I gdzie jest teraz to małżeństwo rodziców? Matka wyprowadziła się a ojciec jest nieszczęśliwy.

145 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2019-01-07 14:57:08)

Marata napisał/a:

Niekonformistyczna postawa autorki jest w tym kontekście godna pochwały bo wszystko co robiła, robiła z troski o małżeństwo rodziców, nie licząc na nic.

I gdzie jest teraz to małżeństwo rodziców? Matka wyprowadziła się a ojciec jest nieszczęśliwy.

Czy to czasem nie są skutki zdrady tej kobiety? Bo mi się wydaje, że mylisz przyczynę ze skutkiem.

Śpiewaczek napisał/a:

Jednak życie w kłamstwie wywoływało określone skutki, na które osoba nieświadoma jest skazywana bez swojej winy. I tu nie chodzi tylko o relacje międzymałżeńskie niszczone tą sytuacją, ale także o zachowanie matki, również wobec dzieci, wmawianie różnych rzeczy osobom wokół, życie na "kredyt" zaufania drugich osób. To wszystko zaburza bardzo wraźliwe sfery u drugiego człowieka, który odbiera te nieświadome sygnały i traci taki "życiowy grunt". Chyba czas skończyć z jakimś mitem, ze zdrada ukryta nie rani osoby, która o tym nie wie. Ludzie nie tylko mają przeczucia, nie tylko odczuwają co się dzieje z osobami bliskimi ale wiele osób odbiera i bardziej konkretne sygnały. To "nie wiedzieć" jest teksnotą za tym okresem zycia, który się już nie wróci. Z powodu zdrady a nie możliwości jej ukrycia.

146

Niezależnie od tego, co o opisanej sytuacji sądzimy my - użytkownicy forum, autorka wątku napisała zdanie, które raz jeszcze przypomnę

Śpiewaczek napisał/a:

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

147

Wielokropek napisał/a:

Niezależnie od tego, co o opisanej sytuacji sądzimy my - użytkownicy forum, autorka wątku napisała zdanie, które raz jeszcze przypomnę

Śpiewaczek napisał/a:

Zdrada ujawnia się nie dlatego, że jest to działanie bez wpływu na nasze życie ale dlatego, że jest działaniem desktrukcyjnym. Znam przypadki, gdzie w ujawnieniu zdrady miała dominujące znaczenie intuicja a nawet treść snów. Były to sytuacje, gdzie zakłamanie było tak wielkie, że zaczęło niszczyć życie drugiej osoby. Coś lub ktoś pomogło to ujawnić. To może czas zacząć dyskutować o tym, jaki poziom zakłamania jest dozwolony a jaki nie, wprowadzić swoisty wskaźnik dopuszczalności jego poziomu, może stężenia?

No ale jakie to by było wszystko piękne nadal jakby nic nie "wyszło". Matka autorki nadal jeździła by sobie na wczasy z kochankiem. Autorka nadal by żyła w przeświadczeniu, że zachowanie matki jest ok. nie widząc wpływu pewnych aktywności swoich czy męża na swoje i jego życie, różnych potencjalnych skutków potencjalnych sytuacji, których może teraz ona i jej mąż będą unikać? Ojciec nadal były szczęśliwy, jak świstak patrzący na zawinięte sreberko nie wiedząc co jest w środku. Prawdziwy obraz "idylli" i naszego społeczeństwa.

148

Matka zdradza, córka donosi. Charakter poszedł po genach. Ciekawe czy twój mąż już na to wpadł, jeśli nie to wpadnie niedługo albo go naprowadzą.

149 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2019-01-07 15:18:25)

(...) To może czas zacząć dyskutować o tym, jaki poziom zakłamania jest dozwolony a jaki nie, wprowadzić swoisty wskaźnik dopuszczalności jego poziomu, może stężenia? (...)

Tyle tylko, że nie o to zapytała autorka wątku i nie wspomniała o tym, iż interesują ją rozważania, które proponujesz. Napisała zaś w jednym z ostatnich swych postów o tym, że ojciec jest teraz nieszczęśliwy, że - po raz trzeci przypomnę - wolałby nie wiedzieć, że żona go zdradza/zdradzała.

150

Wielokropek napisał/a:

(...) To może czas zacząć dyskutować o tym, jaki poziom zakłamania jest dozwolony a jaki nie, wprowadzić swoisty wskaźnik dopuszczalności jego poziomu, może stężenia? (...)

Tyle tylko, że nie o to zapytała autorka wątku i nie wspomniała o tym, iż interesują ją rozważania, które proponujesz. Napisała zaś w jednym z ostatnich swych postów o tym, że ojciec jest teraz nieszczęśliwy, że - po raz trzeci przypomnę - wolałby nie wiedzieć, że żona go zdradza/zdradzała.

Jest nieszczęśliwy bo żona go zdradziła albo przez ostatnie 3 lata on się starał bo ona niezadowolona, nieszczęśliwa a teraz się okazało że ona może jest niezadowolona ale... z kochanka a na nim z tego powodu się wyładowywała wink
Ja też przypomnę pół roku teraz autorka poinformowała matkę i ojca co wie, efekt? matka wyrzuciła ja z domu. Ale wtedy nie było dymu, czemu? nie wiem. Za to dym zrobił się w sylwestra:

W sylwestra mój ojciec, ja i mój brat dostaliśmy obuchem w głowę. Na jaw wyszła zdrada matki z " kolegą z dawnych lat". Dostaliśmy niezbite dowody w postaci rozmów, wyznań, zdjęć itd. z jednego z portali społecznościowych.

I tu rodzi się pytanie kto te dowody dostarczył - córka, syn, ojciec, ktoś życzliwy?

151 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2019-01-07 16:25:43)

Może warto przypomnieć inne słowa autorki:

"wiem, że zaczęło się psuć jak mama całkiem zmieniła zachowanie i przestało Jej zależeć na ojcu. Zwyczajnie odkąd brat założył Jej konto na portalu...Z dnia na dzień przestałam poznawać własną matkę. Ja w pewnym czasie wspierałam Ją nawet w decyzji o odejściu, ale raz chciała odejść a potem było na pozór wszystko ok. Zależało Jej na pieniądzach ojca, bo wielokrotnie używała Jego karty do np. zakupu kolczyków, czy perfum tłumacząc, bo coś mi się należy od życia."

Co wynika z tego opisu? Ano, to że kobieta straciła głowę jak założyła konto na portalu społecznościowych gdzie zapewne poznała swojego uwodziciela. Do tego zdradzała korzystając z pieniędzy męża (kolczyki, perfumy). Wiemy też że ojciec autorki głęboko przeżył fakt ujawnienia zdrady poprzez dowody wcześniej wierząc żonie bagatelizował sytuację. Czy więc słowa o nie wiedzeniu można uznać za akceptacje zdrady? Naprawdę trzeba być głęboko niemoralną osoba żeby coś takiego twierdzić. Każdy cżłowiek, zwłaszcza taki umocowany przez wiele lat w czymś nie chce tego zmieniać, chce utrzymać, nie chce tego przeżywać. Ale prawie nikt nie chce żyć w sytuacji kłamstwa. Tak samo jak nie chce usmiechać się do osoby, która sprzedaje mu jakąś rzecz 100x drożej niż jest warta nie robiąc tego charytatywnie.

Dzisiaj dochodzi do kuriozalnych sytuacji na forum, gdzie zdrada staje się nie czymś złym ale szukaniem szczęścia. Gdzie kłamstwo nie jest czymś złym ale ma być narzędziem utrzymania innego kłamstwa, nawet poprzez zmuszenie osoby, która się z tym nie zgadza do takiego działania.

Autorka pisze: "Moje rozterki dotyczą tego, czy dobrze zrobiłam, bo nie jestem do końca przekonana. Z jednej strony chciałam prawdy i tym kierowałam się być może w za dużych emocjach. Z drugiej strony boję się o ojca, bo jest w kiepskiej formie, nie wiem jak będzie dalej. On wolałby nie wiedzieć....Nie mszczę się na matce, nie mam żadnych skrywanych żali, tu kompletnie to nie o to chodzi"

Jak słowa On wolałby nie wiedzieć, można odczytywać jako jednoznaczną deklarację ojca autorki a nie jak jej normalną relację i refleksję nad odczuciami ojca?!!!!! Jaką dziś trzeba mieć już znieczulicę w stosunku do innych ludzi, ich przeżyć, zdarzeń, żeby w taki sposób "upraszczać rzeczywistość"? Może za dużo, może za wiele, może tak trzeba w sobie przyswajać te wszystkie patologiczne sytuacje, żeby uważać, że to jest normalne. Tak się znieczulić.

Dlaczego autorka zrobiła dobrze? Żeby dosadnie pokazać. Jest taki program "ZDRADY" gdzie może inscenizowane ale widać emocje towarzyszące odkryciu zdrady. Czasami trzeba pokazać po to, żeby nie utrwalać zła. Czasami inaczej nie można uwierzyć. Jakby wyglądało życie w tym związku u rodziców, jakby matka nadal zdradzała, nadal wydawała pieniądze męża, nadal go wstrętnie traktowała? Nadal przypisywała wszystkie winy jemu, jak to mają w zwyczaju zdradzający i oszuści? A co z żoną kochanka? A co jeśli tamci mieli też dzieci?

152

Ten spór, w takiej formie, podobnie jak wiele jemu podobnych, nie zostanie rozwiązany.
Nie zostanie, bo wartości - czy komuś się to podoba, czy nie podoba - nie podlegają negocjacjom. Stąd w miarę upływu czasu u niektórych emocje wzrastają, stąd inwektywy niektórych pod adresem mających inne od nich poglądy.

Posty [ 115 do 152 z 185 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zdrada własnej matki. Czy dobrze zrobiłam ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018