Escapelle - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 39 ]

Temat: Escapelle

W 9 dniu cyklu kochałam się z chłopakiem, dwa razy użyliśmy gumki, a za trzecim zastosowaliśmy seks przerywany. Była to noc z czwartku na piątek. Mimo, iż nie skończył we mnie, w piątek dla pewności poszłam po receptę na Escapelle, a w sobotę ją przyjęłam. Parę dni później kochaliśmy się ponownie, ale w prezerwatywie i dla pewności nie skończył w środku. Wczoraj tj. 20 marca dostałam plamienia. Początkowo myślałam, że to okres pomimo, że  do spodziewanej daty jeszcze tydzień. Jednak to plamienie okazało się jednorazowe. Dzisiaj po południu zaczął mnie boleć brzuch jak gdyby na okres i znowu to  plamienie, które się utrzymuje. Jest ono brązowe z niewielką ilością krwi. Mam delikatnie obolałe piersi i nie wiem co o tym myśleć, ponieważ nigdy tak nie miałam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Escapelle

Wzięłaś tabletkę po, więc masz teraz rozregulowane hormony. W Twoim organizmie jest burza i nawałnica hormonalna.
Może lepiej zabezpieczajcie się czymś innym niż stosunek przerywany?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Potwierdzam- to po prostu sprawka tabletki po. Przez najbliższe 2-3 cykle podobne sytuacje mogą się zdarzać. Jeśli jednak odczuwasz lęk, niepokój lub też bardzo źle się czujesz- lepiej odwiedzić lekarza.

4

zgadzam się z zaradną-dziewczyną-to działanie hormonów, ale zawsze może lepiej wybrać się do lekarza, rozwieje wątpliwości; w końcu każda z nas jest inna; ja z chłopakiem zabezpieczaliśmy się przez stosowanie prezerwatyw; jednak od ostatniej kontrolnej wizyty u ginekologa, czyli ponad pół roku temu, przeszłam na tabletki belara; trochę miałam obawy ale organizm od początku dobrze je toleruje;

5

Czy Wy też jak brałyscie escapelle to wam się na języku rozpuscila? Czy to wgl zadziała?

6 Ostatnio edytowany przez agusiiade (2018-07-30 07:31:14)

Hej, moj przypadek wygladal tak, ze dzien po skonczeniu okresu odbylam stosunek, w ktorym pekla nam prezerwatywa. Przerazona skontsktowalam sie z lekarzem i w 13h wzielam tabletke escapelle i przez pierwsze dni nie odczuwalam zadnych skutkow ubocznych poza lekkim bolem podbrzusza. Wczoraj wieczorem mialam straszne mdlosci, az w koncu zwymiotowalam (raczej myslalam, ze zdjadlam cos i moze stanelo mi na zoladku), ale dzis (5dzien od wziecia escapelle) dostalam krwawienia. Od skonczenia ostatniej miesiaczki mija dzis tydzien.. Jak traktowac to krwawienie? Jako skutek oboczny tabletki, czy przyspieszona miesiaczke? Pozdrawiam

7

Witam dnia 26.07 miałam ostatnia miesiączkę dnia 08.08 pękła nam gumka 13 dzień cyklu 3 godziny po badaniu ginekologicznym zazylam escapelle początkowe 3 dni było mi nie dobrze w piatym dniu po zazyciu tabletki pojawilo się trochę białego gęstego śluzu potem już nie mija 9 dzień od zazycia a mi kręci się w głowie czasami jest mi nie dobrze bolą mnie piersi .czy jeżeli miałam tylko trochę tego białego śluzu i to w piatym dniu od zazycia czy to dobre znaki ?Proszę o odpowiedź .

8

A skąd my to mamy wiedzieć?
Wzięłaś tabletkę, w której są hormony. Ich działanie na Twój organizm może być naprawdę różne.
Na pewno nie czułabyś jeszcze żadnych objawów ciąży gdybyś w niej nawet była. Śluz i ból piersi w tydzień po potencjalnym zapłodnieniu to bzdura.

Zrób sobie test ciążowy w przyszłym tygodniu.

9

Ok na niektórych forach piszą ze ta tabletka powoduje zagęszczenie śluzu aby nie doszło do zaplodnienia a ja miałam go mało i nie od razu .

10

I czy klucie jajnika to normalne ?

11

Przeczytałaś ulotkę?

Mnie po Escapelle nic nie było, poza tym, że dostałam krwawienia tydzień wcześniej niż powinnam, a kolejna miesiaczka opóźniła się kilka dni. Nic mnie nie bolało, nie było mi niedobrze.

Ale każda kobieta reaguje inaczej, to przecież spora dawka hormonów.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

12

Tak ale jeszcze czuje taki puls pod brzuchem i klucie jajników często mi nie dobrze i zawraca mi się w głowie a to już 10 dzień po zażyciu i nadal nie wiem czy jeżeli nie miałam  tego śluzu gęstego zaraz po escapelle to czy jest coś nie tak bo potobno ta tabletka zagęszczanie sluz żeby nie doszło do zaplodnienia a ja miakam.piczatek go trochę tylko po 5 dniach a potem wcale albo trochę kremowego zadkiego.

13

Ja tam nie zauważyłam u siebie żadnego dziwnego śluzu.
Jeśli się niepokoisz, idź do lekarza. My tu nic nie wymyślimy.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

14

Po tej tabletce tez nie miałaś gęstego śluzu?

15

xdklaudi napisał/a:

Nie.
Nie miałam w ogóle żadnych objawów, oprócz tego, że dostałam krwawienie tydzień wcześniej, a następny okres się opóźnił parę dni.

16

Cyngli napisał/a:
xdklaudi napisał/a:

Nie.
Nie miałam w ogóle żadnych objawów, oprócz tego, że dostałam krwawienie tydzień wcześniej, a następny okres się opóźnił parę dni.

Ja miałam mdlosci i zawroty minęło 10 dni i tez tak nie swojo się czuje ale jyz lepiej nie dostalam plamienia.

17

To jeszcze raz ja mija 2 tydzień od zazycia tabletki nie mam żadnego krwawienia czy musze się czegoś obawiać?

18

Fizjologia:
Krwawienie pojawia się po 14 dniach od owulacji.

Więc na logikę jeżeli wzięłaś tabletkę, która opóźnia owulację to i krwawienie się opóźni.
Zrób sobie test dla pewności i tyle.

19

Zrób test, jeśli od stosunku minęło 14 dni.

20

Ok ale czy po 2tygodniach wyjdzie test? Teraz mam mieć okres licząc co 28dni 23.08a nie czuje żadnych objawów chociaż ostatnio spóźnił mi się okres I dostałam w 32 dc

21

Wynik powinien być miarodajny po 14 dniach od stosunku.

22

Ok zrobię 23.08 juz sama nie wiem co myśleć ...

23

xdklaudi napisał/a:

Ok zrobię 23.08 juz sama nie wiem co myśleć ...

Wkręcasz sobie niepotrzebnie i tyle.

24

Martwi mnie tylko ze nie mam krwawienia a teraz sluz jest przezroczysty i nie na okres hmm

25 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-08-21 17:39:59)

xdklaudi napisał/a:

Martwi mnie tylko ze nie mam krwawienia a teraz sluz jest przezroczysty i nie na okres hmm

Jak sobie zaczniesz wkręcać, to wszystko zacznie Cię martwić.
Zrobisz test, wyjdzie pozytywny, to będzie powód do zmartwień.

26 Ostatnio edytowany przez xdklaudi (2018-08-21 19:55:29)

A czy wodnista wydzielina rzadka po 2 tygodniach od wpadki może oznaczać ciążę ?

27

xdklaudi napisał/a:

A czy wodnista wydzielina rzadka po 2 tygodniach od wpadki może oznaczać ciążę ?

Po 2 tygodniach nie ma objawów ciąży. Nie wkręcaj sobie.

28

xdklaudi napisał/a:

Przestań się nakręcać...
Po 2 tygodniach nie ma żadnych objawów ciąży.

Jak nie wyluzujesz, to będziesz miała coraz więcej dziwnych objawów, ze stresu zacznie Ci się spóźniać okres i ześwirujesz z nerwów.
Wyluzuj. Zrobisz test i będziesz wiedziała, ale moim zdaniem nie ma się czym przejmować.

29

Dostałam okres smile

30

xdklaudi napisał/a:

Dostałam okres smile

Co za niespodzianka... ;-P

31

Hej to jeszcze raz ja dostałam okres dzień przed spodziewana miesiaczka pierwsze dwa dni miałam normalne krwawienie z bolem kolejne dwa dni to brązowe plamienie robiłam test dwa tygodnie po stosunku wynik był negatywny czy te objawy mogą być po zazyciu escapelle?

32 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-08-25 18:25:34)

xdklaudi napisał/a:

Hej to jeszcze raz ja dostałam okres dzień przed spodziewana miesiaczka pierwsze dwa dni miałam normalne krwawienie z bolem kolejne dwa dni to brązowe plamienie robiłam test dwa tygodnie po stosunku wynik był negatywny czy te objawy mogą być po zazyciu escapelle?

Tak. Przeczytaj ulotkę, tam jest wszystko napisane.

33

W ulotce nie pisało ze może być normalny okres praktycznie w dniu spodziewanej miesiączki i ze połowę z niego brązowe plamienia

34

xdklaudi napisał/a:

W ulotce nie pisało ze może być normalny okres praktycznie w dniu spodziewanej miesiączki i ze połowę z niego brązowe plamienia

W ulotce jest wyraźnie napisane, że mogą wystąpić krwawienia okołomiesiączkowe, plamienia oraz ogólne zaburzenia miesiączkowania. I mogą występować nawet do 6 miesięcy po zażyciu Escapelle. Ta tabletka to nie drops owocowy.

35

Ok czyli mogłam mieć okres normalny a potem te plamienia ?dzięki naprawdę za poradę ...

36

xdklaudi napisał/a:

Ok czyli mogłam mieć okres normalny a potem te plamienia ?dzięki naprawdę za poradę ...

Tak, mogłaś.
Mogłaś też nie mieć normalnego okresu, tylko krwawienie wywołane przez Escapelle.
I najprawdopodobniej tak było.

U mnie Escapelle wywołała krwawienie podobne do miesiączki, tydzień przed jej terminem.
Następny cykl opóźnił mi się za to o ponad tydzień.

37

Ale ka dostałam takich bólów jak ma okres i w tym samym czasie co mógł być dopiero dwa tyg po stosunku i zazycia escapelle początkowo było jak okres potem kolejne dwa dni juz nie .

38

Bez różnicy. Test wyszedł negatywny.
Mozesz go powtórzyć za tydzień dla pewności.

Posty [ 1 do 38 z 39 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018