Poradnik Dobrej Żony : ) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Poradnik Dobrej Żony : )

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 90 z 90 ]

77

Odp: Poradnik Dobrej Żony : )

marioosh666, ja bym tak tej Ukrainy nie apoteozował, chyba że wschodnią część masz na myśli. Specyficzny kraj, a podejście Pań często hajsopędne, by wyrwać bankomat. Sporo gold diggerek. IMO mentalność bliska zachodniej Europie, szczególnie w zachodniej Ukrainie. Ja bym dalej na wschód sięgał : )

"Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi"
Reklama
Zobacz podobne tematy :

78 Ostatnio edytowany przez _v_ (2018-01-06 16:31:10)

hehheh napisał/a:
_v_ napisał/a:

jesli chodzi o emocje i podejmowanie pod ich wpływem decyzje, to najczęściej robią to mężczyźni wink

e te emocje wypływają z... penisa tongue

takze tego wink

Można się zgodzić. Chociaż wiadomo, że stereotyp jest sprzeczny.

nie mówiąc juz o tym, ze jak ich jakiś inny facet szturchnie albo niby zle spojrzy to juz sa sklonni do bitki albo awantury - wiec gdzie tu to logiczne i racjonalne myslenie

albo dziewczyna da im kosza wink

mam jeszcze podawac przyklady? wink

79

Mi nie musisz. big_smile Staram się patrzeć trzeźwo. big_smile ...mimo bycia samcem. big_smile

Reklama

80 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-06 17:55:20)

hehheh napisał/a:

Tak jak napisałem: biorę to określenie tak jak używane jest przez prostych ludzi, większość wyborców.

Czyli nie wiem, ale się wypowiem. Większość ludzi powtarza co słyszą, bo tej większości wcale nie interesuje coś więcej, poza plakietkami.

81

Nie, nie zdarzają się często w moim otoczeniu takie sytuacje za kółkiem. Naprawdę znam odpowiedzialnych kierowców. No, a ja nie jestem z osobą, które uważają, że wiedzą lepiej i będą innych pouczać.

Nie, kobiety też umieją podejmować poważne decyzje, nie tylko te codziennie. Niekoniecznie ulegają emocjom. Emocje można kontrolować niezależnie od płci. Wiesz, ludzie umieją też podejmować decyzje wspólnie bez szantażów, ja z moim facetem umiem. Najlepiej mieć ogólnie podobne poglądy, to większość powodów konfliktów odpada.

Praca u mało kogo wygląda jak gadanie i nie robienie niczego. Nawet jak z zewnątrz wygląda na to, że pracownicy rozmawiają i mają czas, to i tak często to pozory, oprócz tego mają wiele obowiązków. Kobiety pracują często tak samo ciężko, też muszą zarabiać, kasjerki to już w ogóle mają ciężko i sporo dźwigania.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska
Reklama

82 Ostatnio edytowany przez hehheh (2018-01-06 17:56:59)

Miłycham napisał/a:
hehheh napisał/a:

Tak jak napisałem: biorę to określenie tak jak używane jest przez prostych ludzi, większość wyborców.

Czyli nie wiem, ale się wypowiem. Większość ludzi powtarza co słyszą, bo tej większości wcale nie interesuje coś więcej, poza plakietkami.

Omg. Przecież wiem, jak ludzie powszechnie się wypowiadają. Ale może Ty nie wiesz. Mówimy o plakietce. W definicji plakietki nie ma potrzeby wychodzić poza plakietkowość.

83 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-06 17:58:47)

truskaweczka19 napisał/a:

Nie, kobiety też umieją podejmować poważne decyzje, nie tylko te codziennie. Niekoniecznie ulegają emocjom. Emocje można kontrolować niezależnie od płci.

Nie ma co nad tym nawet dyskutować. Wiele kobiet prowadzi dom i podejmują ważne decyzję finansowe w tych domach. A uściślając emocjonalne wybory to bez emocji, człowiek nie jest w stanie wybrać czy najpierw nadziać ziemniaka z talerza czy kotleta.

84

Miłycham napisał/a:

Nie, kobiety też umieją podejmować poważne decyzje, nie tylko te codziennie. Niekoniecznie ulegają emocjom. Emocje można kontrolować niezależnie od płci.

Nie ma co nad tym nawet dyskutować. Wiele kobiet prowadzi dom i podejmują ważne decyzję finansowe w tych domach. A uściślając emocjonalne wybory to bez emocji, człowiek nie jest w stanie wybrać czy najpierw nadziać ziemniaka z talerza czy kotleta.

Dokładnie. Dlatego nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że kobiety nie umieją podejmować takich decyzji.

Wisława Szymborska

85

Miłycham napisał/a:

Dokładnie. Dlatego nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że kobiety nie umieją podejmować takich decyzji.

Pewnie z przypisywanych cech, które krążą jako opowieści na temat płci. Tak jak to, że mężczyźni myślą tylko o jednym. A z mojego doświadczenia to więcej kobiet się do mnie dobierało, niż na odwrót.  Pewnie częściowo z modelu rodziny, w której dany człowiek się wychował.

86 Ostatnio edytowany przez Leśny_owoc (2018-01-06 22:07:01)

jjbp napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Znam trochę dziewczyny ze wschodu.
Faktycznie, są przyzwyczajone do tradycyjnego modelu raczej.
Ale facet musi być facetem i dodatkowo traktować ją jak księżniczkę..
Były tu już podobne tematy na forum.
Ciekawie by było gdyby dziewcznyna z Ukrainy napisała tu posta o swoich obserwacjach.

Też jestem ciekawa, jaką by taka dziewczyna miała opinię o tym jacy są faceci, związki itd w Polsce

Jak ktoś umie Русский алфавит to bez problemu znajdzie damskie fora z Ukrainy, Rosji czy Białorusi wink. Ukrainki dziwią się, że Polki przejmują się zdaniem mężczyzn na swój temat tj. "nazbyt chcemy dobrze wypadać w ich oczach zamiast dbać o własne interesy, tak jak oni to robią". Uważają nas za zbyt uczuciowe i rozpuszczające mężczyzn bez powodu - zawsze jest coś za coś! Właśnie w porównaniu do Polek mają w poważaniu co sądzą o nich mężczyźni, i nie powiem są sprytne oraz inteligentne. Czasami dobrze jest się pewnych faktów o naszych Panach dowiedzieć ze wschodu. Wiedzą, że wielu mężczyzn chciałoby tradycyjnej kobiety i jak fajnie można sobie ułożyć dzięki temu życie.   

Oczywiście nie generalizuję Ukrainek. Aby nasi Panowie się nie wystraszyli wink.

Miłycham napisał/a:
Miłycham napisał/a:

Pewnie z przypisywanych cech, które krążą jako opowieści na temat płci. Tak jak to, że mężczyźni myślą tylko o jednym. A z mojego doświadczenia to więcej kobiet się do mnie dobierało, niż na odwrót.  Pewnie częściowo z modelu rodziny, w której dany człowiek się wychował.

Dokładnie tak jest. Im człowiek mniej obyty z ludźmi, a bazujący tylko na internecie i książkach tym tak naprawdę mniej wie. Dokształcanie się dobra rzecz o ile posiadamy wartościowy lejek doświadczeń przez który przechodzą informacje. Takie ograniczanie się na własne życzenie. Również mogę przeczytać o Taiwanie, ale jeśli tam nie byłam to lepiej ostrożnie postępować z osądami. Nie mówiąc o zachowaniach ludzi - socjologia i psychologia są najmniej aktualnie rozwiniętymi naukami dotyczących człowieka. Wiele przed nami smile. Czasami zamiast ślepo wierzyć każdej literce, trochę porozglądać się dookoła. Problem z tym mogą mieć ludzie tylko aspołeczni.
Przez to mężczyźni nie mogą płakać, kobieta musi ulegać w związkach aby nie wchodzić na ego faceta (nie poczuł się "pantoflarzem"), są odgórnie przypisywane podziały ról (to jakaś choroba uwsteczniająca ludzkość, bo gdyby wszystko co było kiedyś było dobre to nadal siedzielibyśmy w jaskiniach i palili ludzi na stosie za herezje), uprzedzenia do osób które nie pracują w zawodach "przypisanych" dla własnych płci, pozwalanie na więcej dzieciom ze względu na płeć (u mężczyzn to agresja, u dziewczynek to niestabilność emocjonalna) i wiele wiele innych rzeczy.
Ile to czytałam na temat, że mężczyźni nie chcą "walczyć i konkurować w domu", "chcą mieć spokój bez konfliktów" zatem sami wychodzą z założenia, iż kobiety wręcz nie powinny podejmować ważnych decyzji tj. dochodzenia własnych racji. Jak taka młoda i naiwna to przeczyta (nie rzadko zdesperowana) to później właśnie mamy związki gdzie kobieta zostawia "głowie rodziny" podejmowanie decyzji i stąd poglądy takiego marioosh666 na temat kobiet. Męskie ego jest kruchsze od kobiecego.

Wracając do emocji to napiszcie mi jeśli kobiety podejmują decyzje pod wpływem emocji to pod jakim wpływem robią to mężczyźni jeśli chodzi o związki? Podoba się Panu X Pani Y to decyzje względem Jej bazują na czym? Wynikałoby, że mężczyźni są niezdolni do miłości i przywiązania. Ba do wychowania dzieci, bo na początku najważniejszy jest prawidłowy rozwój emocjonalny! Durny absurd. Bazujący na micie samca alfa, który już dawno został obalony.

87

Leśny_owoc napisał/a:

Wracając do emocji to napiszcie mi jeśli kobiety podejmują decyzje pod wpływem emocji to pod jakim wpływem robią to mężczyźni jeśli chodzi o związki? Podoba się Panu X Pani Y to decyzje względem Jej bazują na czym? Wynikałoby, że mężczyźni są niezdolni do miłości i przywiązania. Ba do wychowania dzieci, bo na początku najważniejszy jest prawidłowy rozwój emocjonalny! Durny absurd. Bazujący na micie samca alfa, który już dawno został obalony.

to nie tak smile Mężczyzna jak najbardziej w miłości jest zdolny do emocji, poświęcenia i bólu w przypadku utraty i zdrady. Powiedziałbym, że jest bardziej wrażliwy niż kobieta w tej kwestii. Widać to czasem na przykładach Panów, którzy długo nie mogą poskładać się po porzuceniu, zdradzie. Paniom często dużo łatwiej zmienić gałąź. Przykre to, ale bywają bardziej cyniczne i wyrachowane w tej kwestii. Przeciętny facet, który jeszcze nie wyzwolił się z białorycerskiego myślenia miewa ciężko.

"Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi"

88

Chyba jej nie zrozumiałeś. Ja w sumie też sie zastanawiałem o co jej chodziło. Jednak pod koniec nazwała to "durnym absurdem". Więc chyba samej jej chodziło przecież o to, że mężczyźni są emocjonalni.

89

To też prawda. Facet jak kocha to czasem wręcz przeżywa to jeszcze gorzej, potrafi bardzo długo nie zamykać tego rozdziału. Czasem też niestety jak wchodzi w następny związek nadal mieć w głowie byłą, mimo upływu długiego czasu. Takich tematów jest sporo. Czasem to jest nawet za duża emocjonalność, a niektóre kobiety szybko to sobie poukładają, tzn potrzebują czasu, ale niekoniecznie latami i niekoniecznie mszczą się za poprzednie zranienia co robi sporo facetów co też widać na forum jak często są zranieni i zamiast podejść do tego z rozsądkiem po czasie, to wręcz uważają, że wszystkie kobiety są takie. To jest prędzej problem z emocjonalnością, zwłaszcza jak mija wiele czas i jakiś brak stabilności u tego faceta.

Wisława Szymborska

90

Unreal napisał/a:
Leśny_owoc napisał/a:

to nie tak smile Mężczyzna jak najbardziej w miłości jest zdolny do emocji, poświęcenia i bólu w przypadku utraty i zdrady. Powiedziałbym, że jest bardziej wrażliwy niż kobieta w tej kwestii. Widać to czasem na przykładach Panów, którzy długo nie mogą poskładać się po porzuceniu, zdradzie. Paniom często dużo łatwiej zmienić gałąź. Przykre to, ale bywają bardziej cyniczne i wyrachowane w tej kwestii. Przeciętny facet, który jeszcze nie wyzwolił się z białorycerskiego myślenia miewa ciężko.

Czytamy całą wypowiedź. Niestety z natury jestem osobą sarkastyczną oraz bezpośrednio konfrontującą poglądy drugiej strony poprzez podsumowanie ich toku myślenia, a w internecie niektórym trudno to wyczuć. Co więcej wrażliwość jest pośrednio związana z emocjami człowieka - jedno bez drugiego nie ma prawa bytu. Zatem bacząc na to co napisałeś wychodzi, że to mężczyźni częściej podejmują decyzje zbyt emocjonalnie tak? To prawda, że są bardziej podatni na choroby psychiczne? Chyba tylko psychopata jest zdolny do oddzielenia emocji od działań... Można napisać, że nie rozumie się emocji pod wpływem którymi działa przeciwna płeć, ale nie że jedna jest bardziej emocjonalna. To jest indywidualna kwestia. Przez to mężczyźni z  dużą wrażliwością mają problemy. Zatem argument "kobiety podejmują decyzję pod wpływem emocji" traktuję jako "nie mam argumentów na własną niewiedzę, zatem trzepnę tradycyjną ripostą z otchłani internetu". Podobnie jak kobieta pisze, że mężczyźni potrafią tylko rozwijać się w sferze intelektualnej, a w emocjonalnej zawsze będą "kalekami"/klockami.

Unreal napisał/a:

Przeciętny facet, który jeszcze nie wyzwolił się z białorycerskiego myślenia miewa ciężko.

Jeśli rycerz zamiast do księżniczki woli smoka to czyta to wina? To tak jak z tych chorym przesądem "jak ktoś jest dobry to musi mieć twardą dupę" nie musi i mówię to po własnych doświadczeniach o ile nie daje się wykorzystywać. Dotyczy to obu stron. Takie szukanie przyczyn własnych problemów w zachowaniach innych (kiedy je akceptujemy!) powoli zaczyna "ocierać się" o poważne problemy z samym sobą. Trochę narcystyczne podejście do życia.
Nie lubię jak ktoś jest "ideałem" tylko płeć przeciwna jest winna jego aktualnemu stanowi. To nie tak, że partnerka/partner muszą dążyć do doskonałości, bo jesteśmy za słabi, aby jak dojrzały człowiek brać odpowiedzialność za własne życie, w tym decyzje. Związek tworzą dwie strony.

To też prawda. Facet jak kocha to czasem wręcz przeżywa to jeszcze gorzej, potrafi bardzo długo nie zamykać tego rozdziału. Czasem też niestety jak wchodzi w następny związek nadal mieć w głowie byłą, mimo upływu długiego czasu. Takich tematów jest sporo. Czasem to jest nawet za duża emocjonalność, a niektóre kobiety szybko to sobie poukładają, tzn potrzebują czasu, ale niekoniecznie latami i niekoniecznie mszczą się za poprzednie zranienia co robi sporo facetów co też widać na forum jak często są zranieni i zamiast podejść do tego z rozsądkiem po czasie, to wręcz uważają, że wszystkie kobiety są takie. To jest prędzej problem z emocjonalnością, zwłaszcza jak mija wiele czas i jakiś brak stabilności u tego faceta.

Oj Truskaweczko mam podobne wnioski. Według mnie spokojnie mężczyźni są bardziej emocjonalni od kobiet. Często koncentrują się głównie na rozwoju intelektualnym zaniedbując emocjonalne - przez co nie potrafią wczuć się w sytuację kobiety i wolą zakryć swoją postawę tekstem "nie panujesz nad emocjami/często podejmujesz decyzje pod wpływem emocji". Mężczyźni szybciej dążą do konfliktów oraz przy niższej biologicznej podatności na psychotropy/związki uzależniające popadają w uzależnienia. Dlaczego? Aby nie musieć uzewnętrzniać emocji, bo to jest złe i takie niemęskie. Przecież to te złe baby są emocjonalne. Posiadają wyższą podatność na choroby oraz zaburzenia psychiczne. Tak samo jest wyższy odsetek synków mamusi, niż córeczek tatusia - uzależnienia emocjonalne. Co więcej kwestia honoru/tradycji również nie ma podstaw logicznych, a raczej emocjonalne (przywiązanie) - czasami lepiej odpuścić. To właśnie zauważyłam. Oczywiście są bardzo dobre strony tej emocjonalności. Człowiek w każdej sytuacji działa pod wpływem emocji oraz analizuje aktualny stan rzeczy. Jednocześnie działa logika i emocje. Po prostu obie płacie do różnych kwestii podchodzą w odmienny sposób i stąd nieporozumienia.
Do czego dążę. Nasza kultura poprzez całkowite odcinanie mężczyzn od własnej emocjonalności zrobiła im krzywdę. Ale który tradycjonalista to przyzna wink?

Posty [ 77 do 90 z 90 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Poradnik Dobrej Żony : )

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018