" Uprzejmy " kolega w pracy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » " Uprzejmy " kolega w pracy.

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 61 z 61 ]

56

Odp: " Uprzejmy " kolega w pracy.

Gdy ,któryś z pracowników m.in. z produkcji przestaje mu się podobać lub mu zagraża opowiada szefostwu same negatywy na jego temat. Stosuje mobbing wobec tego pracownika.
Ostatnio facet w po 40stce ryczał jak bóbr... już jest na zwolnieniu chorobowym.

Zobacz podobne tematy :

57

Rozumiem.

58

janda77 napisał/a:

Witam

jest mi nieprzyjemnie opisywać moją tzn. naszą sytuację w pracy. Jesteśmy dobraną grupą , wspaniale nam się współpracuje. Jedni są w od paru lat inni od kilkunastu.
Staramy się sumiennie wykonywać nasze zadania i polecenia szefostwa. Jednak wśród nas jest osoba , która jest nieuczciwa w stosunku do przełożonych i do współpracowników.
"Donosi" , opowiada rzeczy , które nie istnieją wymyśla błędy , których nie popełniliśmy , zwraca uwagę na każde potknięcie .... oprócz tego spotyka się z właścicielami towarzysko po pracy.
Wszystko byłoby do zniesienia gdyby nie to ,że zaczyna prześmiewać się z nas i próbuje podkładać nam tzw. Świnie przez co parę osób czuje się zagrożone zwolnieniem ( z resztą kilka osób z innego działu wyleciało przez jego bajeczki) ..Cała nasza grupa wie , mamy dostęp do tego typu informacji ze względu na  nasze obowiązki , że oprócz bardzo wysokiego wynagrodzenia jak na warunki w Polsce otrzymuje inne wpływy - regularnie co miesiąc lub dwa razy w miesiącu.
Są to przeogromne kwoty. Nie zwracalibyśmy na to uwagi gdyby nie to ,że nas jako współpracowników traktuje przedmiotowo. Niezręcznie o tym pisać o... dodatkowe przelewy robi właścicielka a właściciel nic o tym nie wie.
Co robić? Boimy się ,że kiedyś obarczy winą np. księgową...np. że zgubiła faktury rozliczające wpłacone kwoty. Właścicielka rozmawiając z nami myśli ,że wszystkie kwoty rozliczane są prawidłowo fakturami ,rachunkami....a dokumentów nie ma.
Jeżeli już są to durne fakturki na papier toaletowy lub rzeczy ,których nie ma w firmie. Co robić ? Nie chcemy donosić ale kiedyś to musi się skończyć....

bo szefostwo to nie nadludzie i tez moga zostac zmanipulowani. on udaje w porzadku goscia i widocznie szef sie nabiera a do tego uwaza ze warto z nim spedzic czas po pracy. udaje wiec moze przyjaciela nawet.

jesli widzisz ze w systemie jest nieprawidlowosc o ktorej nikt z waszego zespolu nie wie, to mozna to zglosic do szefa. nie musisz mowic o tym ze sie z was smieje czy podklada swinie (chociaz mozesz, ale szef nie bedzie zadowolony jak mu powiesz ze jego najlepszy przyjaciel nowy nie ejst taki spoko jaki mu sie wydaje). szef tylko dlatego ze ktos z nim gada potrafi obronic takiego czlowieka. ja tez nie raz mialem albo pod gorke albo z gory tylko dlatego ze mialem dobre relacje z szefem, albo dlatego ze na mnie ktos donosil kto sam nic nie robil a gadal z szefostwem regularnie i wyszlo ze ja jestem winny (mimo ze nie bylem).

on po prostu lubi jego towarzystwo. nie wmowisz szefowi ze jest jak jest.

59

Właśnie rwaczkobiet....o to chodzi.
Gdybym nawet porozmawiała z szefem na ten temat ....nie uwierzy mi. Kolega spędza w pracy cale dnie . Właściciele traktują go jak rodzinę.
Nawet zapraszają na imprezy rodzinne.....

60

janda77 napisał/a:

Gdybym nawet porozmawiała z szefem na ten temat ....nie uwierzy mi. Kolega spędza w pracy cale dnie . Właściciele traktują go jak rodzinę.

no to wykonuj swoja prace i nie angazuj sie w klotnie. Bedzie problem w systemie to zglosisz to szefowi on zadecyduje. Nie mow mu tylko ze to ten jego nowy przyjaciel rodziny podklada swinei czy ze to jego wina. Po prostu powiedz ze jest blad o ktorym nikt nie wie, czy jakas operacja. Wykonujesz swoja prace i tyle.

61

janda77 napisał/a:

To jest układ, którego nie jesteś w stanie rozbić najwyraźniej.
Nie wiesz jakie tak naprawdę łączą ich powiązania czy zależności.
Zastanawia mnie tylko fakt, że we wcześniejszych wypowiedziach pisałaś o tym - że w zażyłości z tym pracownikiem jest głównie szefowa, a szef nic nie wie o jego poczynaniach.
Teraz okazuje się, że szef jest również jego przyjacielem ?
Niewiele możesz zrobić w obecnej sytuacji poza jak najlepszym wykonywaniem swoich obowiązków.
O ile przełożeni pozwalają na takie nadużycia finansowe, to nie sądzę, żeby garstce pracowników udało się wpłynąć na to.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

Posty [ 56 do 61 z 61 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » " Uprzejmy " kolega w pracy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018