Wrocław forum - Wrocławianki łączmy się ! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Wrocław forum - Wrocławianki łączmy się !

Strony Poprzednia 1 13 14 15 16 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 771 do 825 z 850 ]

771

Odp: Wrocław forum - Wrocławianki łączmy się !

Minou, 11 listopada to i tak niedziela hehe ale jak ktos pracuje w ten dzien, to wiadomo, ze wolny bedzie smile

Ja zmienilam ze wzgledu na faceta, Ania tez, chyba troche nas tutaj czytali i co nieco sie dowiedzieli tongue choc mój sie zarzeka, że nie, ale jakoś mu nie wierzę. Teraz to on nie wie na bank jaki mam nick, a ze tutaj ktos napisze do mnie po starym nicku to on i tak nie bedzie wiedział, bo zanim odkopie wszystkie moje posty, to ja zdarze wrocic do domu lol

Ja mam teraz srode, czwartek wolne, potem cały tydz pracuje chyba, i potem znów 2 dni wolnego i znów cały tydz pracy, jakos tak to szło smile nie chce mi sie do grafiku zagladac tongue

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile
Zobacz podobne tematy :

772

Selene ja nie mam weekendów wolnych, więc mnie święto w weekendowy dzień cieszy. wink

773

Minou nie czepiaj się szczegółów wink Mój ma więcej tutaj nie zagladać...choć nie do końca jemu wierzę.
Leże z grypskiem w łóżku sad

Laura 04.01.2017 godz 19:15

774

Ja też zastanawiam się nad zmianą, bo mój coś tam cichutko powiedział, że wchodzi tutaj... ;-)

U mnie teraz weekend odpada, bo będę za Zgorzelcem u rodziny mojego lubego, w poniedziałek też nie dam rady, bo ginekolog ;(... Później jestem już wolna.

'I can feel the magic floating in the air
Being with you gets me that way...'

775

ja mam w srode i w czwartek czas jak cos smile w srode tylko do gina ide, ale to na 16 jakos.

776

Hej wink mogę do was dołączyć. Widzę że się już znacie i spotykacie, ale mam nadzieję że nie robi to problemu. Ja jestem bardzo chętna na spotkanie wink

777

Widzę, że wątek się rozrasta o nowe osoby. Fajnie. wink
Pewnie, że można dołączyć. Im nas więcej tym lepiej. wink

778

Można dołaczyc, mozna smile co do tego sppotykania sie to bym sie tak nie galopowała lady hehe poki co tylko z Peonią się spotykam, z reszta jestesmy na etapie umawiania sie bez skutków tongue

779

Kurcze laski ja też mam czwartek wolny, ale w tej chwili trzyma mnie przeziębienie...chyba że wyskoczymy tylko na kawkę to  raczej dam radę, bo piwko i dłuższe pogaduchy u mnie odpadają smile

780

ja chetnie spotkam sie chocby na kawke/herabetke smile no ale Ania, pewnie znow tylko my bedziemy chetne haha

781

Sorki, ale źle spojrzałam. Ja mam wolny piątek big_smile big_smile big_smile

782

no to juz klapa, bo ja pracuje tongue

783

Ja tez w pt pracuje. smile
Co tam w ogóle u Was? Prócz przeziębień oczywiście. smile

784

Umnie już praktycznie po przeziębieniu smile więc już coraz lepiej smile
To może przyszły tydzień?

785

U mnie antybiotyki... ;(

A co do przyszłego tygodnia, mam weekend w miarę wolny, a tak siedzę w Bogatyni znowu. Ewentualnie za dwa tygodnie. I wtedy już na 100 procent, bo tylko odbieram wyniki cytologii i idę do chirurga.

786

W przyszlym tygodniu ja mam 2. zmiany, wiec odpadam. wink

787

ok, czyli przyszły tydzień odpada.
Mika jak ja cię dawno nie widziałam...

788

ja tez odpadam w przyszłym tyg, bo codziennie pracuje, ale za 2 tyg chetnie sie gdzies wybiore tylko wiem, ze jak zwykle nic z tego nie wyjdzie dlatego ja siue na to juz nie pisze, sorry ;P

Ania, my sie mozemy zgadac przez tel co do dnia smile

789

Mika baaardzo chętnie. smile Zgadamy się jak będziemy miały wolne i pójdziemy na kawkę...albo na zakupy.Zobaczymy co nam wpadnie do głowy wink

790

To miłego wypadu wam życzę. ;-)

791

Dzieki igla...mam nadzieję że komus uda się do nas dołaczyć.Jesli nie to pozostaja nam pogaduchy na forum wink

792

Na razie pogaduchy ograniczają się do ustalania terminu. tongue
Ja jeszcze nie wiem jak bede pracowała po 18.11.

793

Najlepiej by bylo jakby kazda napisala, jaki ma grafik, kiedy ma wolne i kiedy by jej pasowało, bo takim zgadywaniem sie, to nigdy do spotkania nie dojdzie smile

Ania,a chetnie sie spotkam, akurat dzis moj poszedł na piwko, a wiem ze masz wolne wiec szkoda, ze sie wczesniej nie zgadałysmy bo wieczor spedze samotnie tongue

794

Witam wszystkich tu obecnych. wink Co prawda nie jestem niestety w Wro ale jestem tym miastem zainteresowany od pewnego czasu. Czy jest tu może ktoś kto przyjechał tu studiować i/lub pracować?

Gdy osiągasz coś czego pragnąłeś - jesteś w tym dobry. Jeśli udaje Ci się zrobić to samo gdy inni nie wierzyli że Ci się powiedzie - jesteś lepszy niż byłeś. Ale gdy zdobędziesz to o czym marzyłeś zaczynając od kompletnego zera i dna, gdy spełniają się rzeczy o których nawet nie marzyłeś - wtedy jesteś profesjonalistą.

795

Ciemnooki, ja jestem. wink

796

Minou napisał/a:

Ciemnooki, ja jestem. wink

O, to miło. smile Mogłabyś tutaj lub na privie trochę opowiedzieć o tym jakie panują tam warunki jeżeli chodzi o pracę, mieszkanie, czy trudno jest się zaaklimatyzować i ogólnie jak jest w tym mieście? Daje lepsze perspektywy?

Gdy osiągasz coś czego pragnąłeś - jesteś w tym dobry. Jeśli udaje Ci się zrobić to samo gdy inni nie wierzyli że Ci się powiedzie - jesteś lepszy niż byłeś. Ale gdy zdobędziesz to o czym marzyłeś zaczynając od kompletnego zera i dna, gdy spełniają się rzeczy o których nawet nie marzyłeś - wtedy jesteś profesjonalistą.

797 Ostatnio edytowany przez Selene1 (2012-11-11 13:13:21)

Ciemnooki, hahaha ja sie moge wypowiedziec big_smile sprowadził mnie tu facet 1.5 roku temu i mieszkamy razem, nie wynajmujemy, bo mamy swoje mieszkanie. Ja skonczylam studia w czerwcu w opolu i od tamtego momentu poszukuje pracy jednak bezskutecznie i nic nie zapowiada sie, ze sie cos zmieni. Bylam zmuszona wiec podjac jakakolwiek prace, co by miec jakis grosz no i zostałam nianią do dziecka, zreszta rok temu na wakacjach było to samo smile owszem, pracowalam w kilku sklepach typu selgros (tu we wrocławiu), ale wszystko to było na krotsza mete, wiec wstyc w ogole wpisac to do CV, a ze studiowałam dziennie, to tez nie miałam zbytnio jak pracować. Urząd Pracy gówno ma i choć jestem w nim zarejestrowana, to pracy jak dotad zadnej mi nie przydzielili, bo brak kasy big_smile
Takze jesli chodzi o prace, to dla mnie jest to po prostu żenujące, wiec nie wypowiadam sie tongue

Zaklimatyzowałam się dość szybko, podoba mi się to miasto, choc wbrew pozorom i tak niekiedy staje sie nudne, bo jak człowiek chodzi w kolko do jednych i tych samych miejsc, to juz po pewnym czasie flaki mu sie wywracają na samą myśl o tymże miejscu tongue komunikacja miejska jest nawet spoko, hipermarkety praktycznie pod nosem, galerii też jest sporo big_smile nie wiem co dokładnie chciałbys wiedzieć smile ja akurat po klubach tak nie chodze, ale jeszcze rok temu łaziłam tu i tam na piwko czy potancówke smile

798

No wiesz, mam pewien plan i zastanawiam się czy przeniesienie się do Wro jest dobrym pomysłem. Chodzi mi głównie o wyrwanie się z dotychczasowego miejsca pracy i życia i po to by coś zmienić w swoim życiu, zmienić pracę na lepszą a może i odłożyć coś jak się da. wink I zdaję sobie sprawę z tego że to ostatnie może być 'trudne' a wręcz 'niemożliwe' ale praca i życie tu i teraz obecnie już mi po prostu zbrzydło. Bodaj wczoraj przez moment szperałem po necie i patrzyłem ile by kosztowało wynajęcie pokoju/kawalerki dla jednej/dwóch osób i po krótkich poszukiwaniach zauważyłem że ceny się wahają gdzieś od 500-600 złotych do 1000-1100. Trochę sporo ...

799

No tak, za kawalerke to ja widzialam ogłoszenie 800zł plus media w centrum, wiec to kolo tysiaka tez by wyszło. Tak schodza ceny, mam tu znajomych i placa od 500-650zł za osobę w wynajmowanym pokoju. Trochę drogo ale niestety coś za coś, albo mieszkasz z rodzicami, albo na swoim ale masz kredyt na głowie tak jak my albo płacisz komus za wynajem big_smile nadeszły ciężkie czasy moim zdaniem i zeby wybić się, znalezc fajna robote to albo trzeba miec znajomosci albo rzeczywiscie mieć jakieś mega doświadczenie i zawód, który jest pożądany w tych czasach, Ja skonczylam resocjalizacje, wiec na dzien dziejszy tym mgr moge sobie conajwyżej tyłek podetrzec, bo nigdzie mnie nie chcą, a byłam w nie jednej placówce. Może Tobie się uda, pozanos na poczatek CV, porozysłaj je tam, gdzie sie ida, i dopiero wtedy jak bedzie jakis odezw to szukaj mieszkania smile swoją drogą teraz moze byc ciężko ze znalezieniem nawet pokoju, bo jednak już ten szał studencki opadł i zapewne wiekszoc ofert moze byc już zajęta i nieaktualna.

800

Może nie do końca wyjaśniłem, nie szukam ani pracy ani mieszkania 'na już'. smile Zastanawiam się czy akurat wyjazd tam jest opłacalny a po drugie - to taki plan do zrealizowania za powiedzmy minimum rok. smile Trzeba by właśnie porozsyłać cv, poszukać tego czy owego, porozglądać się za mieszkaniem, odłożyć trochę pieniędzy z obecnej pracy na wyjazd i pierwsze miesiące bytności tutaj i tak dalej.

801

Ciemnooki, zależy w jakim sektorze praca. Znajomy studiując dziennie na 4 roku znalazł sobie pracę w zawodzie (coś związanego z IT, nie pamiętam dokładnie kierunku). Praca na 3/4 etatu, zarabia 2k netto na dzień dobry. Znam dużo takich przypadków.

Pokoje/kawalerki to zależy od lokalizacji, ale musisz się liczyć z minimum 400 zł za taką przyjemność.

"(...)szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

802

Na początek to brałbym co by tylko było byle się zaczepić, mieć jakiś dochód na opłacenie bieżących kosztów i tak dalej. Nie znam się zbytnio ale wydaje mi się że nawet najmniejsza płaca tam byłaby wyższa ( koszty utrzymania także ale to już inna sprawa ) niż w jakimś mniejszym mieście.

803

Jeśli tak uważasz, nic nie trzyma Cię w obecnym miejscu, to warto spróbować.

"(...)szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

804

A wy w czym pracowaliście na początku? Albo gdzie jest dobrze/łatwo się zaczepić na pierwsze miesiące po przybyciu tam? To jest raczej zamknięte miasto tylko dla specjalistów czy każdy może tam znaleźć coś dla siebie?

805

Selene,to ja sie pisze na taka kawalerke za 1000zł z opłatami. Nie wiem skąd masz takie fajne informacje, bo jak ja szukałam to nic takiego nie było jak jak było to w opłakanym stanie.
Ciemnooki, jeżeli chodzi o mieszkanie to nie jest ciężko znaleźć, ale ciężko jest z cenami. Ja za swoją płacę 1300zł ze wszystkim. Co do pracy, ja znalazłam zajęcie w niecałe 2 miesiące i jestem bardzo zadowolona. Przyznam, ze szukanie pracy nie jest łatwe, czasem trzeba być troche cwaniakiem, a czasem po prostu przydaje się łut szczęścia. wink

806

No tak właśnie przypuszczałem że mieszkanie to nie jest jakiś mega mega wielki problem, może być nieco gorzej z ceną ale coś się znajdzie i opłaci w taki a nie inny sposób. Ale jak jest z pracą? smile Tylko specjaliści czy każdy się tam odnajdzie? Co prawda nie mam jakiegoś super specjalistycznego wykształcenie i pewne oferty raczej na pewno mnie ominą ale też z drugiej strony nie interesuje mnie rozdawanie ulotek. wink

807 Ostatnio edytowany przez Selene1 (2012-11-11 17:10:05)

Minou, na jagodnie na słupie widzialam takie ogłoszenie, że w rynku umeblowana kawalerka do wynajcia za 800zł plus media smile ale w jakim ona jest stanie to nie wiem.
Ja pracowałam na poczatku przy wykładaniu towaru, pozniej dorabialam sobie w weekendy w Almie jako kompletująca , no a potem w CCC, ale studiowalam dziennie i dojezdzalam z wrocka do opola, wiec sam dojazd zajmował mi ponad 3h w dwie strony, a zajecia były prawie codziennie takze z ta praca mialam ciezko hmm a teraz szukam, wysylam, chodze ale bez odezwu raczej. Byłam na jakiś tam rozmowach, ale na tym sie skonczylo takze nie wiem co ja moge polecic, bo doswiadczenie mam tyko w handlu i jak widac niewielkie.

808

Ciemnooki, jak na moje oko, to jezeli sobie przyoszczędzisz teraz troche i na poczatek wynajmiesz pokój, a nie całe mieszkanie to dasz rade. Wolne pokoje są dostępne cały rok. To prawda, ze najwiekszy rzut jest wtedy kiedy szukają studenci, ale wtedy przy szukaniu można sie nerwicy nabawić. Ja zawsze szukałam jak studenci już przestawali szukać (rok temu znalazłam pokój w listopadzie, a dwa lata temu przeprowadzalam sie w grudniu).
Co do pracy to na prawde nie ma reguły. Mój chłopak też specjalistą nie jest i troche mu ciężej o prace. Na razie zaczepiał sie o produkcje, gdzie panuje moda na umowy śmieciowe, wiec jak na początek moze spróbuj tak? Ew.szukaj po sklepach, marketach, gdzie potrzebuja do wykladania towaru, itp. Wszystko zależy w jakiej dziedzinie szukasz.
Ja np. jestem ekonomistą i w zawodzie nie pracuje, bo wymagania są dla mnie nie do przyjęcia. Niestety studiując dziennie nie dałam rady wyrobić sobie po 10lat doświadczenia. tongue

809

Minou napisał/a:

Ciemnooki, jak na moje oko, to jezeli sobie przyoszczędzisz teraz troche i na poczatek wynajmiesz pokój, a nie całe mieszkanie to dasz rade.

Heh, ja jestem taki że zawsze oszczędzam. tongue I już teraz mam 'trochę' odłożone na 'różne rzeczy', jakby była okazja to z tego bym właśnie wyłożył na wyjazd i 'nowe życie'. A że jeszcze cały czas pracuję ...

I mam plan, na razie teoretyczny ale od czegoś przecież trzeba zacząć by pojechać tam z jeszcze jedną osobą i tam na początek albo wynająć malutką kawalerkę albo jeden/dwa pokoje w mieszkaniu, nie zakładałem od razu wynajmu całego mieszkania i to w tak dużym mieście a przynajmniej nie na początku. Nie mam jakiejś konkretnej dziedziny w której bym szukał, fajnie byłoby podłapać jakąś siedząca, 'suchą' posadkę. tongue

810

Ciemnooki, to przez neta cieżko Ci będzie znaleźć takie zajęcie. Musiałbyś się przywieźć na miejsce i polatać troche po różnych firmach, a później czekać na odzew.
No i jeszcze jedno, jeżeli chcesz się złapać czegokolwiek, to moze być na początku ciężko odłożyć jakaś kase. Wrocław to drogie miasto.

811

Wiesz, odłożenie kasy z pracy we Wro to nie byłby jakiś priorytet, zwłaszcza na początku. Zdaje sobie sprawę że jeżeli w ogóle dałoby się coś odłożyć to niewiele. Najbardziej zależałoby mi na 'zakręceniu się' tam, na miejscu i jakimś względnie spokojnym życiu, reszta byłaby nie ważna lub mniej ważna. smile

A co jeszcze oprócz mieszkania jest takie drogie we Wro? Bo sklepy to jak sądzę są te same co i w całym kraju. wink

812

U mnie mieszkanie pochłania największą część kasy, bo na nie idzie cała jedna wypłata, a z drugiej jakoś trzeba żyć.
Reszta, owszem, jak w całej Polsce.

813

Ja za kawalerkę(ze wszystkim) płaciłam ponad 1200zł i to daleko od centrum.Jak widać ceny są różne uwarunkowane lokalizacją i stanem.
Ciemnooki moim zdaniem warto jest zaryzykować.Nic nie tracisz a możesz zyskać smile

814

W przyszłym tyg mam wolne od srody do piątku....jesli nic się nie zmieni to jestem do waszej dyspozycji tongue

815

ja mam wolną srode i czwartek ,wiec tez jak cos moge sie spotkac smile moze tym razem nic nikomu nie wyskoczy i uda sie gdzies wyjsc smile

816

Mika to jesteśmy umówione...czy ktoś do nas dołączy???

817

Ja mam za to nieco inne pytanie - czy ktoś mógłby powiedzieć gdzie pracował/pracuje we Wro lub na jakim stanowisku i ile mniej więcej zarabia? Chyba że zna kogoś innego i mógłby nieco mnie oświecić w tej kwestii bo nie powiem - kwestie zarobkowe są i ważne dlatego że musiałbym sam opłacać pokój i inne opłaty a i tu gdzie obecnie mieszkam i zarabiam jest słabo pod tym względem i nie jestem pewien czy nie wyjdę na takiej wyprawie gorzej niż sądziłem ...

818

Ciemnooki, a co Ci da, ze ja napisze, ze pracuje tu i tu i zarabiam tyle i tyle? Wiadomo, ze nie kazdy do kazdej pracy sie nadaje. Wszystko zalezy od tego w jakim zawodzie szukasz.

Ja mam wolne chyba w czwartek. Jakby co to na jakas herbatke moge wpasc, bo na nocne eskapady to odpadam o w pt mam na 5:30 do pracy. smile

819

No to może na czwartek umówmy się, bo Ani tez pasuje smile ja poki co planów nie mam, ale tez wolalabym wyskoczyc gdzies w południe niż na wieczor, bo rano do pracy w piatek tongue

Ciemnooki, nie wiem jakies pracy szukasz, w jakim zawodzie, na jakim stanowisku. Od siebie moge powiedziec, że pracowałam w CCC za jakies 700zł na reke na pół etatu, wiec cały etat ok 1500zł wynosi. Innych stanowisk nie bede pisac, bo to było wykładanie towaru, kompletowanie zamówień i niania do tej pory.

820

Minou napisał/a:

Ciemnooki, a co Ci da, ze ja napisze, ze pracuje tu i tu i zarabiam tyle i tyle? Wiadomo, ze nie kazdy do kazdej pracy sie nadaje. Wszystko zalezy od tego w jakim zawodzie szukasz.

Tak, to prawda i ja to wszystko wiem, zastanawiam się tylko czy tam taka sama lub bardzo podobna praca jest lepiej płatna i czy wyjazd w ogóle lub konkretnie tam ma sens w moim przypadku a jakbym powiedział że jednym z czynników który nakręca mnie na wyjazd jest nieco lepsza płaca / warunki.

821

Mi też pasuje czwartek, więc jesteśmy umówione smile

822

Jutro z Peonia spotykam sie kolo 14, jest ktoś chętny? tongue Minou decydujesz sie na spotkanko z nami? big_smile

823

Dziewczynki nie chcecie się z nami poznać???

824

No nic Wasza strata! tongue

825

Uuuu, za późno przeczytalam, ale nie mialam czasu wejść na forum.
Szkoda, bo siedze wlasnie w domku. No trudno. Mam nadzieje, ze nastepnym razem sprawniej pójdzie.

Posty [ 771 do 825 z 850 ]

Strony Poprzednia 1 13 14 15 16 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Wrocław forum - Wrocławianki łączmy się !

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018