Niekonwencjonalna suknia ślubna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Niekonwencjonalna suknia ślubna

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 45 z 45 ]

39

Odp: Niekonwencjonalna suknia ślubna

Jestem wielką fanką białych, prostych sukni z kolorowymi dodatkami: błękit, fiolet, czerwień w postaci paska, jakiś aplikacji....

Zobacz podobne tematy :

40

Nie wiem czy to już może zyskać miano niekonwencjonalnej ale ja nie miałam całej białej:) Wybrałam suknie z beżowym dołem góra biała koronka, projektu Violi Piekut. Nie powiem, trochę się bałam bo gdy już kupiłam wszystkie kumpele pytały "no ale jak to nie cała biała??" No więc nie cała biała;) I nie żałuje:) Biel jest piękna ale można zaszaleć z odcieniami jeśli krój i styl sukni nam pasuje.

41

Po roku jeszcze coś od siebie dodam. Skoro ktoś jest chętny odrzucić jakąś część tradycji/rytuału (bo moda? bo chęć bycia "inną"), to dlaczego całego rytuału nie wywalić do kosza i w ogóle nie brać kościelnego (bo chyba o kościelnym tu mowa). Czemu tylko ten fragment zw. z kolorem sukni ma iść do odstrzału?
A co do bieli sukni, to chyba nie jest ona związana z dziewictwem (miałoby się spr. błonę dziewiczą?), a z duchowością.

42

marakujka napisał/a:

A co do bieli sukni, to chyba nie jest ona związana z dziewictwem (miałoby się spr. błonę dziewiczą?), a z duchowością.

Modę na białą suknie ślubną wprowadziła królowa Wiktoria. Wcześniej kolor sukni nie miał znaczenia, kobiety biedne ubierały się w suknie odświętne lub regionalne, bogate aby podkreślić swój status społeczny wybierały suknie zdobione szlachetnymi kamieniami, haftowane złotem, najbogatsze stroiły się w czerwień i purpurę, ponieważ te barwniki były najdroższe. Również welon nie jest symbolem dziewictwa, kiedyś normą było zakrywanie przez kobiety  głów w kościele. Zwyczaj ten obowiązuje do dziś np. we Włoszech czy Hiszpanii.  Jak widzisz kolor nie jest z niczym powiązany, ani z dziewictwem, ani z duchowością.
Symbolem dziewictwa był wianek na głowie panny młodej.

43 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-03-18 18:32:30)

PaniA napisał/a:
marakujka napisał/a:

Modę na białą suknie ślubną wprowadziła królowa Wiktoria. Wcześniej kolor sukni nie miał znaczenia, kobiety biedne ubierały się w suknie odświętne lub regionalne, bogate aby podkreślić swój status społeczny wybierały suknie zdobione szlachetnymi kamieniami, haftowane złotem, najbogatsze stroiły się w czerwień i purpurę, ponieważ te barwniki były najdroższe. Również welon nie jest symbolem dziewictwa, kiedyś normą było zakrywanie przez kobiety  głów w kościele. Zwyczaj ten obowiązuje do dziś np. we Włoszech czy Hiszpanii.  Jak widzisz kolor nie jest z niczym powiązany, ani z dziewictwem, ani z duchowością.
Symbolem dziewictwa był wianek na głowie panny młodej.

Właśnie jeszcze nic nie widzę. smile A dlaczego królowa Wiktoria akurat nie zdecydowała się na na jakiś inny kolor? Albo inaczej zapytam - dlaczego akurat biały?

44 Ostatnio edytowany przez PaniA (2019-03-18 20:14:34)

marakujka napisał/a:

Właśnie jeszcze nic nie widzę. smile A dlaczego królowa Wiktoria akurat nie zdecydowała się na na jakiś inny kolor? Albo inaczej zapytam - dlaczego akurat biały?

Wiktoria wybrała biel, ponieważ chciała się wyróżnić na tle innych Panien Młodych, Jej ślub z księciem Albertem był szeroko komentowany w ówczesnej prasie, gdzie też można było podziwiać fotografię sukni królowej. Po tym wydarzeniu, najpierw arystokratki  a potem kobiety niższych stanów, wybierały białe suknie ślubne.
Wiktoria zapoczątkowała modę na biel, ale jako pierwsza na ten kolor zdecydowała się Maria Stuart. Jej wybór był jednak nie trafiony, ponieważ jej narzeczony  Franciszka II Walezjusza był francuzem, gdzie we Francji biel była przypisana wdowom smile

45 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-03-19 22:06:53)

PaniA napisał/a:
marakujka napisał/a:

Wiktoria wybrała biel, ponieważ chciała się wyróżnić na tle innych Panien Młodych, Jej ślub z księciem Albertem był szeroko komentowany w ówczesnej prasie, gdzie też można było podziwiać fotografię sukni królowej. Po tym wydarzeniu, najpierw arystokratki  a potem kobiety niższych stanów, wybierały białe suknie ślubne.
Wiktoria zapoczątkowała modę na biel, ale jako pierwsza na ten kolor zdecydowała się Maria Stuart. Jej wybór był jednak nie trafiony, ponieważ jej narzeczony  Franciszka II Walezjusza był francuzem, gdzie we Francji biel była przypisana wdowom smile

O, dzięki. smile

Podczytałam nieco i teraz ta biel jest symbolem - jak to Wiki pisze - "czystości duchowej" (oraz tego nieszczęsnego dziewictwa jednak też). W każdym razie ja to rozumiem, jako coś takiego, że kocha się tego faceta, któremu się przysięga przed ołtarzem, i nie ma się żadnych innych uśpionych/czynnych/ - miłości i miłostek w tyle głowy.

Posty [ 39 do 45 z 45 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Niekonwencjonalna suknia ślubna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018