Novynette - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 109 ]

1

Temat: Novynette

Czy któraś z was brała te tabletki ja zaczęłam ostatnio i zostało mi 5 szt ale od trzech dni mam co wieczór mdłości i wymioty zastanawiam się czy to od pigułek czy któraś miała takie skutki uboczne.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Novynette

Ja je brałam bardzo krótko, bo powodowały u mnie drastyczne obniżenie nastroju. Ale mdłości ani wymiotów nie miałam. Swoją drogą ulotka naprawdę nie gryzie - tam masz wypisane wszystkie możliwe skutki uboczne, na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

I jeśli wymiotujesz codziennie w przeciągu kilku godzin od wzięcia tabletki, to radzę uważać - możesz ją zwracać i nie być zabezpieczona.

3

Odp: Novynette
Bladi napisał/a:

Czy któraś z was brała te tabletki ja zaczęłam ostatnio i zostało mi 5 szt ale od trzech dni mam co wieczór mdłości i wymioty zastanawiam się czy to od pigułek czy któraś miała takie skutki uboczne.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Roze sa skutki uboczne u roznych kobiet. Poczytaj ulotke!!!
Przez pierwsze 3 opakowania mozesz miec takie skutki uboczne.
Pozniej powinny minac,a jezeli nie,to lekarz powinien wtedy zmienic
Ci tabletki.

4

Odp: Novynette

to zależy od organizmu bo ja brałam te tabletki długi okres czasu i nie miałam żadnych skutków ubocznych z nimi związanych. jedyne co zauważyłam to zmniejszyło się moje libido ale u mnie to było plusem;) bardzo sobie chwalę te tabletki

5

Odp: Novynette

też je brałam,ani nie miałam mdłości ani nic...nie przytyłam,same plusy:) radzę zmiane tabletek:)

6

Odp: Novynette

MagicPrincess a jak dlugo je bierzesz?? ja wzielam dzis 9 tabletke, spadek libido i to straszny;/

7

Odp: Novynette

Ja je biore od półtora roku smile

i na samym poczatku przez pierwsze 2 tyg miałam osłabienie organizmu- cięzko mi było wejśc po schodach. Bylam z tym u lekarza i kazała mi przeczekać:)

Przeszło- teraz nie mam skutków ubocznych smile

8

Odp: Novynette

Również biorę te tabletki. Właśnie skończyłam 2 opakowanie.
Jak narazie to libido mam zerowe sad
Ale podobno takie skutki uboczne są normalne do 3 opakowań. Więc czekam mam nadzieje że moje libido chociaż troche podskoczy smile

9

Odp: Novynette

Biorę je już łącznie pięć lat. Po przerwie też miałam obniżone libido- przeszło.

10

Odp: Novynette

To nic tylko czekam smile
Wcześniej brałam microgynon (ponad pół roku) ale ze względu na to, że miałam bóle głowy, wahania nastroju i ZEROWE LIBIDO to poszłam do ginekologa i poprosiłam o zmiane. I przepisał mi własnie novynette. Powiedział że microgynon ma dawkę hormonów "jak dla konia" smile
Mam nadzieje że za niedługo wszystko będzie w normie smile
Pozdrawiam i miłego wieczoru życze smile

11

Odp: Novynette
Anemonne napisał/a:

Ja je brałam bardzo krótko, bo powodowały u mnie drastyczne obniżenie nastroju.

Tez biore Novynette i wlasnie dosc czesto czuje sie zle psychicznie. Dalas mi do myslenia czy to aby nie z tego powodu.. No,ale moje samopoczucie ma konkretny powod i przed ich braniem tez bylo chwiejne,wiec to chyba nie one.

Swoja droga bardzo dobre tabletki. Od poczatku nie mialam zadnych sk. ubocznych wink Jedyny taki, ze okres jest o wiele lagodniejszy ;d

12

Odp: Novynette

Ja je brałam i byłam bardzo zadowolona! Same plusy nawet schudłam w trakcie ich przyjmowania.

13

Odp: Novynette

tez je brałam , i nie narzekam , nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych .

14

Odp: Novynette

Witam smile dwa tygodnie temu lekarz bez badan hormonalnych przepisal mi tabletki novynette i wlasnie teraz siedze i zastanawiam sie czy mam je wziasc bo dzis dostalam okres,boje sie bo czytalam o skutkach ubocznych,nie chce przytyc bo moja praca na to nie pozwala i nie wiem co one wywoluja bo to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne,prosze pomozcie bo nie wiem co robic brac je czy nie

Odp: Novynette

i Ty sie boisz czy przytyjesz?!!!!!
Kobieto nierozsądna!Jest wiele skutków ubocznych m.in zakrzepica żył.Ona jest chyba gorsza
niż przytycie,co?i nie martwisz się nią lub innymi chorobami?
Ile masz lat?

16

Odp: Novynette

Ja również biorę te tabletki od 5 lat. Nie miałam żadnych skutków ubocznych więc bardzo sobie je chwalę!!!;)

17 Ostatnio edytowany przez ciemna88 (2010-05-28 08:17:22)

Odp: Novynette

skończ je brać, jak najszybciej znam dużo osób które brało właśnie te tabletki w tym ja i u każdej występowały mdłości, zawroty głowy, zero ochoty na sex, dziwne nastroje ( od płaczu do depresji po radość) w dodatku ja rozregulowałam sobie organizm na 1,5 okres miałam i nie miała;/ wiesz radze Ci idź do dobrego ginekologa niech zbada cię dokładniej da ci tabletki pod twój organizm, bo te dają zazwyczaj wszystkim co chcą tabletki ( takie uniwersalne jak bluzki w sklepie) uważaj na swój organizm bo będziesz miała takie problemy jak ja. A do tego nic nie jadłam naprawdę schudłam około 5 kg, przy wadze mojej 50kg to było bardzo wyraźne. Podkreślę jeszcze bo widzę, że dziewczyny wyżej czują się dobrze, każda ma inny organizm i inna tolerancje na leki, ale akurat nowynette ma bardzo spora dawkę hormonów przez co możesz mieć różne dolegliwości.

18

Odp: Novynette

tez je brałam i dobrze sie czułam ale wiadomo ze tez zależy od organizmu kobiety

19

Odp: Novynette

ja także biore tabletki Novynette. pierwsze opakowanie. zero nudności, wymiotów, libido także mi nie spadło. tylko mam inny problem: mam plamienia po tych tabletkach. raz mocniejsze, raz słabsze ale ciagle są. jak długo mogą takie plamienia występować?

20

Odp: Novynette

jestem w trakcie pierwszego opakowania, wczesniej brałam diane35 ale zmienilam lekarza i ten przepisal mi novynette. też mialam jedno krotkie plamienie.. poza tym nie odczułam innych skutkow ubocznych, jednak to dopiero pocżatek więc niewiele mozna stwierdzić. tak naprawde po ok 3 miesiącach można wydać jakąs opinię na temat tabletek

21

Odp: Novynette

Mam 20 lat i biorę Novynette już od 5 miesięcy, bardzo je sobie chwalę. W ciąży nie jestem, w dodatku schudłam. Tylko moje piersi odrobinę urosły, ale mój luby nie narzeka. smile

22

Odp: Novynette

hej dziewczyny mam do was ogromna prośbę mogłaby mi któraś odsprzedać jedno opakowanie NOvynette. wizytę u ginekologa mam umówiona na 6 października a 3 muszę wziąć pierwsza tabletkę. zaraz po wizycie wykupie receptę i odeśle bardzo proszę. moje gg 26707296

23

Odp: Novynette

Mrukenzi,jezeli masz tak zaplanowana wizyte,udaj sie do lekarza rodzinnego i powiedz jak sprawa stoi on Ci z pewnościa wpisze recepte na nie i bedziesz miala ,,problem,,z głowy.Pozdrawiam

24

Odp: Novynette

Po pierwszym blistrze Novynette miałam ochotę wziąć sznurek i iść na strych big_smile W sumie nie zauważyłam innych zmian oprócz tego nieszczęsnego spadku  nastroju, czasem nawet stanów depresyjnych.

25

Odp: Novynette

Rok brałam i było wszystko ok, później rok plastry i było ok, teraz znów novynette brałam ( bo zrobiłam przerwę) i moje libido = 0... równało. kupiłam asequrelle ale jak to z ziólkami bywa trzeba brac je długo i systematycznie by widziec efekty.

26

Odp: Novynette

ja tez biore novynette od 9 miesiecy... skutkow ubocznych nie zauwazylam jednak czytajac Wasze wypowiedzi dochodze do wniosku ze moje 'humorki' (o ktore chlopak ma pretensje) moga wlasnie byc spowodowane ich braniem. poza tym ochota na sex jest, ale orgazmu to nie widzialam juz od....nawet nie pamietam. chyba tez musze zmienic... sad

27

Odp: Novynette

No dobrze. Biorę 8 opakowanie i aktualizuję moje zdanie. Mam ochotę rzucić się pod pociąg, i to koniec. Na nic więcej nie znajduję chęci. Chłopaka czepiam się non stop. Wszyscy i wszystko mnie irytuje, najchętniej bym się nie ruszała z domu. Mój związek przeżywa naprawdę trudny okres.

Tabletki to zło. sad nie chcę zniechęcać, ale przez to świństwo moje życie jest ruiną. Idę do ginekologa czym prędzej po zmianę. Myślę o przeniesieniu się na Nuvaring, albo Yasminelle.

28

Odp: Novynette

Busiu-bralam Novynette 3 miesiące i nie dość że libido spadło do zera to miałaś huśtawki nastroju identycznie jak u Ciebie:( to wlaściwie nawet nie byly hustawki, mi sie po prostu nic nie chcialo, może to zabrzmi śmiesznie ale życie mnie meczylo:) nie odstawialam ich bo nie powodowaly u mnie tycia, a przy tym cena byla korzystna, ale po 3miechach nie wytrzymałam...ten mój grobowy nastrój, i pomysły które nieraz przychodziły do głowy...masakryczne:( Co do yasminelle bralam 2 miesiące i było nawet ok, chociaż też libido mi sie zmniejszyło, ale nie mialam po nich przynajmniej żadnego doła jak po novynette...

29

Odp: Novynette

Silencee89- dokładnie! Dokładnie to samo! O libido już nie mówię, bo seks mógłby dla mnie nie istnieć.

Byłam dzisiaj u ginekologa, przerzucam się na Nuvaring. Liczę na jakieś pozytywne zmiany, bo jak nie... to ogłaszam abstynencję seksualną!

30

Odp: Novynette

Witam
Ostatnio byłam u ginekologa po receptę na tabletki i przepisała mi Novynette dodaje że to są moje pierwsze takie tabletki.Mam pytanie okres już mi się skończył i czy mogła bym je teraz zacząć przyjmować zależy bo za trzy tygodnie jadę do mojego chłopaka i proszę o  rzeczową  odpowiedź czy bardzo bym sobie  zaszkodziła jak bym je zaczęła teraz brać i od kiedy była bym zabezpieczona bo po przeczytaniu ulotki nic nie wyczytałam na ten temat. Z góry dziękuję

31

Odp: Novynette

pierwsze opakowanie? poki jeszcze nie zaczelas to wyrażę swoją opinię. brałam je przez 8-9mcy. obniżyły mi libido do 0!, miałam wahania, okropne wahania nastrojów... co prawda nie przytyłam, ale po odstawieniu czułam sie bardzo niekomfortowo. pojawiły się nieregularne plamienia...
pamiętaj, że antykoncepcja hormonalna ma ogromny wpływ na organizm, rozreguluje go po najmniejszej dawce. ja już powiedziałam sobie, że to był mój pierwszy i na pewno ostatni kontakt z tego typu zabezpieczeniami.
zastanów się jeszcze...

32

Odp: Novynette
Magdusia napisał/a:

Witam
Ostatnio byłam u ginekologa po receptę na tabletki i przepisała mi Novynette dodaje że to są moje pierwsze takie tabletki.Mam pytanie okres już mi się skończył i czy mogła bym je teraz zacząć przyjmować zależy bo za trzy tygodnie jadę do mojego chłopaka i proszę o  rzeczową  odpowiedź czy bardzo bym sobie  zaszkodziła jak bym je zaczęła teraz brać i od kiedy była bym zabezpieczona bo po przeczytaniu ulotki nic nie wyczytałam na ten temat. Z góry dziękuję

Jeśli zaczniesz je brać w którymkolwiek dniu cyklu z wyjątkiem pierwszego (czyli dnia rozpoczęcia okresu), to NIE jesteś zabezpieczona. Jest to bez sensu - na ulotce przecież jest napisane, kiedy należy zacząć je przyjmować.

Co do skutków ubocznych, to na pewno jest to kwestia bardzo względna i indywidualna dla każdej kobiety. Choć ja akurat po Novynette miałam podobne "jazdy" jak dziewczyny powyżej - zero ochoty na seks i tak depresyjny nastrój, że miałam chęć się powiesić na gumce od majtek. Teraz od niedawna biorę Yasmin i póki co czuję się świetnie - absolutnie żadnych odczuwalnych skutków ubocznych za wyjątkiem niewielkiego, acz nieustannego plamienia (ale to akurat mnie nie dziwi, próbowałam już różnych tabletek i po każdych plamiłam przez okrągły miesiąc, tak najwyraźniej reaguję na sztuczne hormony).

33 Ostatnio edytowany przez AnnaMa (2011-01-12 13:21:26)

Odp: Novynette

Biorę te tabletki od ponad 2 lat i raczej wszystko jest ok. Ale jeśli u Ciebie są takie skutki uboczne to radzę jak najszybciej je odstawić! Wiem, że dopasowanie tabletek do swojego organizmu jest dość trudne, dlatego powinnaś spróbować czegoś innego smile

34

Odp: Novynette

Witam ja dziś wziełam 15 tabletkę ogólnie się czuję dobrze trochę libido mi spadło. Jednym problemem jaki mam to plamienia trwające od początku.Mam nadzieję że to niedługo minie. Pozdrawiam

35

Odp: Novynette

Cześć, ja brałam te tabletki przez trzy miesiące i miewałam po nich mdłości w9ieczorami i rano oraz zachwiania nastrojów, ogólnie działały ale nie byłam z nich zadowolona.. wcześniej brałam cilest i z tych byłam bardzo zadowolona lecz mój nowy lekarz zdecydował się na novynette.. ja jednak po tzrechmisiącach zrezygnowałam z nich,teraz zastanawiam się nad plastrami. Jeśli nie czujesz się po nich dobrze poproś lekarza o zmianę

36

Odp: Novynette

U mnie osobiście tabletki się średnio sprawdziły, więc ostatecznie zapadło na plastry. Wkładek nie chciałam, tabletki mi średnio szły,  a zdarzyło mi się też zapomnieć, więc koniec końców wyszły plastry evra. Kiedyś były znacznie droższe, ale teraz już spadły do rozsądnego poziomu dlatego też zmieniłam, ostatnio za komplet dałam w płockiej aptece za grosze raptem niecałe 37zł. Tabletki niby tańsze, nawet sporo niektóre, ale tak jak mówię, testowałam kilka i nie czułam się po nich dobrze, plastry znacznie lepiej sprawdziły się u mnie, ale wiadomo, u każdego inaczej, trzeba sprawdzić przeważnie na sobie, byle lekarz dobrze je dobrał.

37

Odp: Novynette

Czy  któraś po tym miała torbiel? Bo mam już drugą odkąd je biore ale nikt nie wiem czy to może być od tego?

38

Odp: Novynette

Novynette biorę od 2,5 roku. Ze względu na moją niską wagę ginekolog przepisała mi właśnie te tabsy bo mają małą dawkę hormonów (jej słowa). W zasadzie dobrze się po nich czułam, a nawet chwaliłam sobie - nie dość, ze dawały ochronę przed ciążą, to i cera się znacznie poprawiła, i cycki urosły wink Na początku tylko były niewielkie bóle głowy i wahania nastroju. Teraz jednak planuję je odstawić ze względu na zdrowie. Lekarka powiedziała, że z wyników mojej krwi widać, ze coś się dzieje w organizmie. Może to być spowodowane braniem hormonów przez długi czas. Powiedziała, że muszę pamiętać, że hormony  z a w s z e  rozregulowują organizm gdy długo je się bierze. Drugą przyczyną może być nadżerka, którą mam. I tu chcę się odnieść do pytania Zmienionej91 - w ulotce piszą, że tabletki mogą nasilić objawy pewnych chorób, m.in dotyczy to mięśniaków macicy. Ja borykam się z nadżerką, wkrótce mam zabieg usuwania jej i nie chcę żeby powróciła, dlatego odstawię tabletki, bo objawy tej dolegliwości nasiliły się dość mocno przez tabletki (choć nie od razu). Dziewczyny, czytajcie ulotki! Tam jest tyle niezbędnych informacji, które lekceważycie, odpowiedzi na wiele pytań. Novynette to nie cukierki tylko leki, mogące niestety zrujnować zdrowie. Dlatego czytajcie i obserwujcie swój organizm - nie tylko to, czy tyjecie, czy macie ochotę na seks czy nie, ale przede wszystkim czy nic się z Waszym organizmem nie dzieje od środka. Warto iść co jakiś czas zbadać krew, hormony, sprawdzić czy wątroba dobrze pracuje. Pozdrawiam i życzę upojnych nocy! big_smile

39

Odp: Novynette

ja brałam ponad rok i żadnych skutków ubocznych u siebie nie zauważyłam. Jeśli te Ci nie odpowiadają poproś Gina o zmianę,  Kazdy ma inny organizm i inaczej reaguje

40

Odp: Novynette

ja biore novynette około 3 lata. Zly nastrój miewałam tylko na początku brania, ale teraz mam zupełnie inny problem, LIBIDO! Totalnie nic, seks mógłby nie istniec dla mnie mimo że kocham faceta bardzo, jest cudowny, to on zawsze musi inicjowac seks bo mnie się po prostu nie chce, a kiedyś zanim brałam tabsy było zupełnie inaczej!
Już zapomniałam całkowicie co to jest ochota na seks, żałosne, prawda?? ogólnie tabletki wporządku, cena w miare, nie utyłam ale to libido... Boję się zmieniac , boję się że ginekolog da mi takie po ktorych przytyje albo po ktorych tez nie będę miała chęci na seks, już sama nie wiem... myślałam nawet o jakimś specyfiku abym nabrała ochoty ale to chyba beznadziejny pomysł.... hmm

41

Odp: Novynette

Ja mam 19 i pol lat i jeszcze nie bralam tabletek, nie chce truc mlodego organizmu, ale moze kiedys wink

42

Odp: Novynette
gabisiula napisał/a:

ja biore novynette około 3 lata. Zly nastrój miewałam tylko na początku brania, ale teraz mam zupełnie inny problem, LIBIDO! Totalnie nic, seks mógłby nie istniec dla mnie mimo że kocham faceta bardzo, jest cudowny, to on zawsze musi inicjowac seks bo mnie się po prostu nie chce, a kiedyś zanim brałam tabsy było zupełnie inaczej!
Już zapomniałam całkowicie co to jest ochota na seks, żałosne, prawda?? ogólnie tabletki wporządku, cena w miare, nie utyłam ale to libido... Boję się zmieniac , boję się że ginekolog da mi takie po ktorych przytyje albo po ktorych tez nie będę miała chęci na seks, już sama nie wiem... myślałam nawet o jakimś specyfiku abym nabrała ochoty ale to chyba beznadziejny pomysł.... hmm

Rozumiem Cię. Ja brałam przez rok Novynette, później przez rok plastry Evra, następnie znów Novynette. Cały czas było ok. Póki nie zaczęłam znów brać tabletek. Moje libido było chyba na poziomie -20. Dodatkowy stres wywoływał zdesperowany chlopak i wcale się nie dziwię. Wiesz... znalazłam sposób... Musi całować mnie po plecach... dziwnie ale to działa:)

43

Odp: Novynette

ja Novynette biorę od 8 dni i od tych 8 dni mam cały czas krwawienie i plamienie na przemian czy to jest normalne? Proszę o odpowiedź, bo zaczynam się pomału denerwować i łapać doła:( a dzisiaj przyjeżdża mój chłopak i nie wiem co mam mu powiedzieć. Dodam, że nie widzieliśmy się od tygodnia, więc wiadomo o co chodzi...:)

44

Odp: Novynette
stypii_89 napisał/a:

ja Novynette biorę od 8 dni i od tych 8 dni mam cały czas krwawienie i plamienie na przemian czy to jest normalne? Proszę o odpowiedź, bo zaczynam się pomału denerwować i łapać doła:( a dzisiaj przyjeżdża mój chłopak i nie wiem co mam mu powiedzieć. Dodam, że nie widzieliśmy się od tygodnia, więc wiadomo o co chodzi...:)

Wszystko o tym z tego co pamiętam powinnaś mieć w ulotce.

Jeśli krwawienie nie jest zbyt obfite, to bardzo możliwe, że jest to naturalna reakcja organizmu. Skontrolować należy wtedy, kiedy krwawienie jest obfite lub trwa dłużej niż 2-3 cykle.

Btw, Novynette powinnaś zacząć brać 1 lub 5 dnia cyklu, wtedy krwawienie standardowo jest naturalne, może się też nieco wydłużyć. Kiedy zaczęłaś je przyjmować?

45

Odp: Novynette

stypii, pierwszą tabletkę bierze się pierwszego dnia cyklu tj, pierwszego dnia miesiączki. Wiec to normalne, że masz krwawienie. Może wpływ na to ma to, ile dni trwa Twoja miesiączka? Zwróć się do lekarza o poradę.

Ja nie biorę już Novynette, tzn w ogóle już nie biorę pigułek. Miałam krwawienie i dzień po tym dniu, kiedy miałam już wziąć tabletkę (tj. 8 dnia) okropnie nabrzmiały mi piersi i były tkliwe. Później ok. Moje libido wzrosło a poziom wydzielanego śluzu pod czas podniecania tak wzrósł, że mój chłopak nie wiedział co się dzieje. Wcześniej to ledwie ledwie a teraz... Wg kalendarzyka, który prowadzę biorąc pod uwagę, że standardowy cykl ma 28 dni, okres powinnam dostać wczoraj. Bolą mnie piersi i mój śluz się zmienił. Ale okresu brak. Nie mniej jednak czuję się dobrze. smile

46

Odp: Novynette

Tabletki przyjmować zaczęłam 29 kwietni i do dzisiaj wydziela się brązowa wydzielina czasami czerwona. Nie wydziela się tego duże, jednak jest to uciążliwe i niepokojące. Ulotkę przeczytałam zawsze czytam, ale nie jestem pewna czy to jest normalna reakcja. Moja miesiączka zawsze trwała maksymalnie 5 dni teraz już 10 dni, czyli jeszcze raz tyle ile powinna trwać. Termin do mojego ginekologa mam dopiero pod koniec maja i nie wiem co mam robić:(

47

Odp: Novynette

To co opisujesz, to moze byc naturalna reakcja organizmu, powody do niepokoju mozesz miec, jesli bedzie sie utrzymywac dluzej niz dwa, trzy cykle i wtedy ginekolog powinien przepisac Ci inne tabletki.

Nie stresuj sie na zapas, wiele kobiet ma plamienia nawet przez caly cykl.

48

Odp: Novynette

Witajcie!
Rok temu przestałam brać te tabletki, bo rozstałam się z chłopakiem. teraz kiedy mam innego, i zdecydowaliśmy się na tabletki ponownie wracam do nich.
Zostało mi jedno opakowanie "w szufladzie" więc postanowiłam zacząć je brać. Zaczęłam od wczoraj bo też tak dostałam okres. Ale niestety dzisiaj przez nieuwagę i pośpiech zamiast zażyć tabletkę z podpisem jako "niedziela" wzięłam z "piątku". Czy to ma jakieś znaczenie??
Myślę że każda tabletka ma taki sam skład i niczym jedna od drugiej na blistrze się nie różni ale mogę się mylić... ?
niestety wizytę u lekarza mam dopiero na 24 marca hmm
będę wdzięczna z odpowiedź
miłego!

49

Odp: Novynette

Nie ma to znaczenia. Każda pigułka Novynette ma taki sam skład. Dni tygodnia napisane są dla naszej wygody.

50

Odp: Novynette

Właśnie się dowiedziałam że kolejność brania tabletek ma znaczenie przy tabletkach dwu fazowych. Novynette na szczęście są tabletkami jednofazowymi wink

dzięki CookieBitch za odpowiedź smile

51

Odp: Novynette

Nie ma za co. Dobrze, że pytasz o takie rzeczy. Gorzej by było jakby to była pigułka dwufazowa a Ty zbagatelizowałabyś kolejność. Na następny raz czytaj ulotki. Ja zawsze w razie czego miałam jedną i zawsze czytałam jeśli miałam jakieś wątpliwości.

Pozdrawiam.

52

Odp: Novynette

ja po novynette mialam obnizone libido i sany depresyjne, juz ich nie biore, zreszta dziewczyny zbadajcie sobie hormony orzed rozpoczecie brania jakichkolwiek tabletek, a lekarz ktory tego nie zleci jest ... ja neistety na takiego trafilam, bvralam niecałe 1,5 roku tabletki, 9 msc temu dostawiłam i do dziś mam tak rozregulowany cykl ze to poezja,.. chodze teraz do innego lekarza i powiedzial, ze u mnie tabletki zamiast pomoc zaszkodzily...

53

Odp: Novynette

Hey dziewczyny,ja biorę tabletki Novynette od 4 dni dopiero,ale jak na razie nie mam żadnych skutków ubocznych big_smile:D
no może troszkę senna jestem i mi się w głowie kręci,i nic poza tym smile przed tymi tabletkami brałam luteinę,po ktorej byłam wzdęta,miała ona mi wywołać miesiączkę ktorej nie mam od paru miesięcy,ale nie wywołała,więc lekarz mi novynette przepisał i zobaczymy co z tego wyjdzie:) a na dodatek mam jeszcze zespół jajników policystycznych smile
Pozdrowionka

54

Odp: Novynette

Róża, po 4 dniach to chyba jeszcze za wcześnie na stwierdzenie jakichkolwiek skutków ubocznych.
Ja w sumie też myślałam że jednak tym razem Novynette nie przysporzy mi skutków ubocznych, ale niestety czuję lekko depresyjnie, sennie.
Byłam u ginekologa przy okazji wizyty kontrolnej. Zlecił badania krwi i zobaczymy co przepisze,co powie.

55

Odp: Novynette
busiu napisał/a:

Silencee89- dokładnie! Dokładnie to samo! O libido już nie mówię, bo seks mógłby dla mnie nie istnieć.

Byłam dzisiaj u ginekologa, przerzucam się na Nuvaring. Liczę na jakieś pozytywne zmiany, bo jak nie... to ogłaszam abstynencję seksualną!

I jak się czujesz po nowych tabletkach?

Ja biore Novynette od pięciu miesięcy (jeszcze miesiąc i robię przerwę - biore je głównie na uregulowanie miesiączki), na początku poza przytyciem - co dla mnie jest korzystne big_smile - nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, albo po prostu nie zwracałam uwagi, nie przyjmowałam do wiadomości, że to przez tabletki. Teraz po tych 5 miesiącach coraz bardziej wszystko mnie irytuje i jak ktoś kiedyś napisał w tym temacie, złoszcze się na mojego chłopaka o najmniejszą głupote jaka może istnieć... wcześniej aż tak źle nie było, a przynajmniej nie zwracałam na to takiej uwagi. Teraz zażywam jeszcze Magnez B6 i jest coś lepiej ale zaczynam się zastanawiać czy mimo tego nie zmienić tabletek po mojej przerwie (nie wiem ile będzie trwała. Musze sprawdzić czy miesiączka mi się uregulowała). Jak myślicie? Dodam, że poza tymi skutkami, które wyżej wymieniłam nic mi nie jest.

56

Odp: Novynette

No ja po Novynette zero ochoty na seks ! Wtedy słyszałam od chłopaka po co bierzesz te tabletki jak nie chcesz się kochać.. przez 3 miesiące 17kg więcej! Tragedia jeszcze ginekolog wmawiał mi, że się opycham jedzeniem i że tabletki nie mogą powodować zmian nastroju. Ale się uparłam i zmienił mi na Cilest brałam 2 lata a teraz prezerwatywy, stwierdziłam że to jest najlepsze rozwiązanie chociaż na początku miałam uczulenie chyba na lateks, ale jakoś mi przeszło.No i wróciłam do swojej wagi:) Prawie:P

57

Odp: Novynette

To ja po tych 5 miesiacach 2 kg przytyłam. Ale i tak ostatnio pare gramów zrzuciłam. To masz dziwnego ginekologa... po każdych tabletkach anty można mieć zmienny nastrój! wszystko zależy od organizmu.

58

Odp: Novynette

ja też brałam te tabletki przez 7 miesięcy. teraz zmieniam na yaz i zaczne je brac od nastepnego tyg. po novynette nie było tragedii ale miałam częste mdłości, oraz co mi najbardziej przeszkadzało jeszcze bardziej bolesne niż wcześniej miesiączki, również duzo przytyłam i zauważyłam, że wzrósł mi po nich apetyt. nie za bardzo polecam ale wiadomo, że każdy reaguje inaczej smile

59

Odp: Novynette

Ja biorę Novynette dopiero od 6 dni. Wcześniej brałam Yasminelle i po tamtych urósł mi biust z czego byłam bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że dzięki N również odrobinę mi urośnie smile

Ja na razie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych bo to za krótki czas.

60

Odp: Novynette

dziewczyny potrzebuje waszej porady
Biorę novynette nie ze wzgledu na antykoncepcje, a przez torbiel ktory mam na jajniku, po tabletkach zaczął się zmniejszać, brałam 3 miesiace, potem poszlam do ginekologa i dostalam kolejne opakowania, ale zapomnialam zapytac sie kiedy powinnam przyjac pierwsza tabletke, z toztargnienia wzięłam ją w 7 dniu cyklu, dzis mam 10 i dopiero dzis sobie to uswiadomilam, nie powinnam czasem poczekac do 1 dnia nastepnego cyku? kurcze, co mam teraz zrobic?

61

Odp: Novynette

nie wiem jak to w sumie jest z torbielami i czy to ma jakiś wpływ. najlepiej zadzwoń do swojego lekarza i się zapytaj co masz robić, ja bym tak zrobiła dla wewnętrznego spokoju smile

62

Odp: Novynette

dziewczyny mam problem!!! POMÓŻCIE!!! zapomniałam wziąć tabletkę! Przyjęłam ją od razu jak tylko sobie o niej przypomniałam, czyli po 6 godzinach:( wiem jestem nieodpowiedzialna, ale to był wyjątek. Powiedzcie do ilu godzin można opóźnić zażycie tabletki i do kiedy jest się zabezpieczonym?

63

Odp: Novynette

o tym masz w ulotce że musisz zażyć tak szybko jak sobie przypomnisz nawet jakbyś miała 2 na raz wziąć, jak od dluzszego czasu bierzesz tabletki to chyba jestes bezpieczna, ale weź jeszcze ulotkę i doczytaj smile

64

Odp: Novynette

Ja dzięki Novynette dostałam właśnie dziś okresu,bo mam z nim problem.Poza tym,żadnych skutków ubocznych.Skończyłam pierwsze opakowanie ( 21 tabl ) i czuję się ok,nie przytyłam ani nic:)
Pozsdrawiam

65 Ostatnio edytowany przez nikydeeka (2011-06-08 11:41:11)

Odp: Novynette

stypii ja też parę razy zapomniałam wziąć tabletki i przyjmowałam czasem nawet po 10 godzinach a jeden raz w ogóle zapomniałam. tez się martwiłam, ale normalnie dostałam okresu i jest ok smile ale w razie czego możesz sie dodatkowo zabezpieczyć na pewno nic to nie zaszkodzi smile

Posty [ 1 do 65 z 109 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024