kindergeld - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: kindergeld

czesc dziewczyny.chciałabym Was zapytać o niemiecki kindergeld.mąż "były" mąż pracuje w Niemczech legalnie od 2013 roku.nie pobierał żadnych świadczen na dziecko.teraz dogadalismy się i chcielibyśmy o to wystąpić...czy któraś z Was miała z tym do czynienia?wiecie jakie dokumenty są potrzebne i czy potrzebuje prawnika?pomożecie

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Cayenne81 (2016-02-20 19:59:04)

Odp: kindergeld

Witaj.
My składaliśmy prawie roku temu wniosek o Kindergeld,póki co czekamy.
Dokumenty potrzebne to:
-międzynarodowy akt urodzenia dziecka,małżeństwa
-ksero dowodów osobistych rodziców
-zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu w PL
-zaświadczenie  z Mops o niepobieraniu/pobieraniu rodzinnego w PL
-Konto bankowe osoby pracującej-uprawnionej lub konto wspólne małżonków w Polsce lub Niemczech

Dokumenty niemieckie:
Kopie decyzji podatkowych (nazwa niemiecka Bescheid für 2011) za każdy rok podatkowy (np. für 2011 itd. ) w okresie ubiegania się o zasiłek w Niemczech maksymalnie za ostatnie cztery lata.
Kopie lub oryginały niemieckich zaświadczeń podatkowych – nazwa niemiecka Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung für np. 2011 lub kopie Besondere Lohnsteuerbescheinigung für 2011 za każdy rok podatkowy w okresie ubiegania się o zasiłek w Niemczech.
Kopie dokumentów potwierdzających meldunek lub wymeldowanie w Niemczech - nazwa niemiecka Anmeldung, Abmeldung, Meldebestätigung ,Aufenthaltsbescheinigung. Jeżeli opłaca Pan koszty mieszkania lub ma Pan umowę najmu to proszę dołączyć odpowiednie kopie dokumentów.
Kopie dokumentu uprawniającego do swobodnego pobytu i zamieszkania w Niemczech (nazwa niemiecka Freizügigkeitsbescheinigung EU lub Bescheinigung gemäß § 5 Freizügig G/EU, Bescheinigung gemäß Freizügigkeitsgesetz / EU)
Uwaga!!! Jeżeli prowadzi Pan własną działalność gospodarczą tzw. GEWERBE proszę dołączyć kopie dokumentów rejestrowych Gewerbeanmeldung, firmowych i podatkowych, bilans, rachunek wyników, decyzje podatkowe.
Kopie dokumentów A1 ZUS PL od momentu rozpoczęcia pracy w Niemczech do chwili obecnej
Oraz inne dokumenty niemieckie dotyczące pracy lub pobytu Niemczech , które mogą mieć istotne znaczenie dla uzyskania zasiłku rodzinnego.

Wszystko to załatwia nam specjalizująca się w tym firma.Prawnika z tego co wiem większość bierze dopiero wtedy gdy długo się czeka na decyzje,czyli min.2 lata.

3

A Wy macie prawnika?mieszka Pani z dzieckiem w Polsce?moj syn posiada orzeczenie o niepelnosprawnosci ma to jakies znaczenie?bo rodzinnego nie mam ale zasilek pielegnacyjny tak...czyli 153 zlote

4

Mieszkam z dziećmi w Polsce,nie mamy prawnika.
Nie wiem jak jest w przypadku zasiłku pielęgnacyjnego.
Najlepiej zorientować się w firmie zajmującej sie Kindergeldem.

5

Właśnie z tymi firmami mam problem...bo oni to przedstawiaja w różowych okularach...a ja nie chcę dostać pieniędzy,ktore potem będę musiała zwrócić.zastanawiam się też jak to jest z alimentami.poniewaz mąż mi je placi od 3 lat mniej wiecej od wtedy kiedy przyslugiwałby mi kindergeld.ma to jakies znaczenie?i może mogłaby mi Pani polecić taką firmę?

Cayenne81 napisał/a:

Mieszkam z dziećmi w Polsce,nie mamy prawnika.
Nie wiem jak jest w przypadku zasiłku pielęgnacyjnego.
Najlepiej zorientować się w firmie zajmującej sie Kindergeldem.

6

Wiesz z tego co czytałam gdzieś ponoć alimenty nie mają wpływu na kindergeld.
Firmy nie polecę bo ogólnie nie mam rozeznania,a korzystam z takiej małej w mojej okolicy.
Jeśli posiadasz konto na FB,znajdz grupę Polacy w Niemczech,tam ktoś Ci pomoże.

Dzień dobry, prowadzę działalność pomagającą kobietom z dziećmi po rozwodzie z mężem pracującym w Niemczech odzyskać należące się im pieniądze. Kwoty oscylujące w granicach 20000 zł i więcej pozostają w rękach byłego męża kiedy należą się Tobie. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji napisz pod e-mail tomek.03 lub wejdź na stronę odzyskajkindergeld i prześlij nam swoje podstawowe dane (Imię, numer telefonu itp.), a my się do Ciebie odezwiemy. Miłego dnia (:
(Końcówka linku to,eu, natomiast serwis w którym zarejestrowany jest e_mail to o2 jednak strona nie umożliwia publikacji odpowiedzi z linkiem)

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018