pierścionek zaręczynowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » pierścionek zaręczynowy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: pierścionek zaręczynowy

Cześć,

będę bardzo wdzięczny za opinię i przemyślenia. Chciałbym wręczyć ukochanej pierścionek tylko JAKI?

Ona ubiera się zawsze w klasyki, stonowane kolory, jest spokojna i łagodna. Drobnej budowy ciała. Wychowana tak, że przywiązuje uwagę do przeszłości, tradycji itp. bez żadnych ekstrawagancji. W związku z tym uznałem że najlepszym pierścionkiem zaręczynowym będzie klasyczny czyli zloto plus diament np. Eternel z firmy YES. Wszystko spoko do czasu kiedy zacząłem myśleć nad rozmiarem diamentu. Z jednej strony chciałbym jak największy np. 0,3 ct lub 0,2 ct  ALE z drugiej strony:
1. ona nie nosi pierścionków (w swojej kolekcji ma tylko 1 - i tak nie mam do końca pewności czy to jej)
2. nawet jakby chciała to jest stomatologiem... przez co do pracy go nie będzie zakładać bo w rękawiczkach niewygodnie, w dodatku by komuś szorowała tym po zębach. Zresztą o ile mi wiadomo to maja wtedy nakaz zdjęcia takich błyskotek.

Nie chce zgrywać skąpca, ale Ona nie jest typem co uczucie mierzy przez wielkość diamentu, w dodatku obawiam się, że jeśli przesadzę z rozmiarem, wzorem, kształtem lub nie wpasuje się w jej tryb życia to pierścionek będzie leżał w pudełku... a przez swoją niekomfortowość nawet na nie nie będzie niewyjmowany... więc chyba lepiej by było przeznaczyć część pieniędzy na jakaś wycieczkę lub umeblowanie mieszkania.

Niestety nie mam kogo popytać o rady, a obawiam się ze Panie w sklepach powiedzą wszystko by tylko mi go sprzedać. Będę bardzo wdzięczny za rady i podpowiedzi jaki pierścionek byście wybrały/wybrali.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pierścionek zaręczynowy
MirekAZ napisał/a:

Cześć,

będę bardzo wdzięczny za opinię i przemyślenia. Chciałbym wręczyć ukochanej pierścionek tylko JAKI?

Ona ubiera się zawsze w klasyki, stonowane kolory, jest spokojna i łagodna. Drobnej budowy ciała. Wychowana tak, że przywiązuje uwagę do przeszłości, tradycji itp. bez żadnych ekstrawagancji. W związku z tym uznałem że najlepszym pierścionkiem zaręczynowym będzie klasyczny czyli zloto plus diament np. Eternel z firmy YES. Wszystko spoko do czasu kiedy zacząłem myśleć nad rozmiarem diamentu. Z jednej strony chciałbym jak największy np. 0,3 ct lub 0,2 ct  ALE z drugiej strony:
1. ona nie nosi pierścionków (w swojej kolekcji ma tylko 1 - i tak nie mam do końca pewności czy to jej)
2. nawet jakby chciała to jest stomatologiem... przez co do pracy go nie będzie zakładać bo w rękawiczkach nie wygodnie, w dodatku by komuś szorowała tym po zębach. Zresztą o ile mi wiadomo to maja wtedy nakaz zdjęcia takich błyskotek.

Nie chce zgrywać skąpca, ale Ona nie jest typem co uczucie mierzy przez wielkość diamentu, w dodatku obawiam się, że jeśli przesadzę z rozmiarem, wzorem, kształtem lub nie wpasuje się w jej tryb życia to pierścionek będzie leżał w pudełku... a przez swoją niekomfortowość nawet na nie nie będzie niewyjmowany... więc chyba lepiej by było przeznaczyć część pieniędzy na jakaś wycieczkę lub umeblowanie mieszkania.

Niestety nie mam kogo popytać o rady, a obawiam się ze Panie w sklepach powiedzą wszystko by tylko mi go sprzedać. Będę bardzo wdzięczny za rady i podpowiedzi jaki pierścionek byście wybrały/wybrali.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Mirek, czy w innych kwestiach też będziesz zasiegac rady innych osób? Zaręczyny to pierwszy krok ku stworzeniu związku małżeńskiego - integralnej instytucji o której Ty i partnerka bedziecie decydować... Wybór pierscionka powinien byc TYLKO TWOJĄ DECYZJĄ. Ty ...pytasz. No sorry, ale to nie tak! Masz sam zdecydować bez wzgledu na opinie, mieć swoje własne zdanie i sam dokonac wyboru. Co ma tu do rzeczy, ze oblubienica jest dentystką? Nic... W kazdej pracy sa sytuacje, że wszelakie ozdoby stają się problemem i wymagają ściągnięcia. Skoro sam wiesz, ze nie przywiązuje Twoja oblubienica aż takiej wagi do błyskotek (co się chwali) to nie sil się na cuda - wystarczy symboliczny, subtelny i skromny - wszak liczy się to jako symbol własnie... A nadmiar gotówki mozesz przeznaczyc na stworzenie okoliczności na jeszcze lepsze poznanie się (np. jakiś wyjazd). Przemyśl to, co napisałem... Jesteś facetem i wkrótce byc moze będziesz w zaawansowanym związku - a tam trzeba mieć swoje zdanie i umieć podejmowac decyzję big_smile

3

Wybacz, ale nie przeczytałaś ze zrozumieniem. Zgadzam się z tym, ze wybór pierścionka należny do mnie. A do forumowiczów pytanie skierowałem bo chciałbym aby nie był on kolejnym przedmiotem lezącym na dnie pudełka ale czymś czym będzie mogła chętnie chodzić. Panie jako ekspertki z tutejszego forum moga podzielić sie opiniami, jaki w tej sytuacji byłby najodpowiedniejszy dla niej. Sugestie na pewno by mi pomogły dokonać najodpowiedniejszego wyboru.

Napisałem ze jest dentystką, bo jak wskazałem w uzasadnieniu takich błyskotek wtedy nie mogą nosić. Kazdy pracuje 5 dni w tygodniu, wiec z góry wiem ze pierścionek z takim wystającym dzyndzlem nie wejdzie w gre (ale ja mam na taki właśnie ochotę). Z mojego pierwszego tekstu dużo wniosków można wyciągnąć, jednak należy to czytać ze zrozumieniem dla sytuacji jak również dla mnie... prostego chłopa, który sie na tym nie zna smile

Chciałbym aby jego parametry/właściwości zachęciły ją do noszenia takich błyskotek, aby wielkość i masywność jej nie przerosła biorąc pod uwage ze w pracy nie za bardzo możliwości jego noszenia.

4

To zależy co ona lubi. jak ma delikatne dłonie, szczupłe to na pewno bardziej będzie pasować skromny cienki pierścionek a nie wielki gruby pierścień.
wszystko zależy od gustu dziewczyny, bo przecież każdy ma inny.

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

5

Ma delikatne i małe dłonie. Jaki rozmiar kamienia wybrać? Gust ma taki, ze nie lubi rzucac sie w oczy, lubi ładnie, schłodnie i klasycznie. Zastanawiam sie nad rozmiarem chciałem 0,2ct lub 0,3? ale teraz mam wątpliwosci ze bedzie za duzy i nie poręczny

6

Nie znam się specjalnie na rozmiarach diamentów, ale powiem ci od siebie, że ja bym wolała mały, bo po prostu gustuję w delikatnych. Wybierz taki, żeby podobał się twojej narzeczonej, najlepiej znasz jej gust. A nie patrz na to, żeby kupić duży diament tylko po to, żeby pierścionek wyglądał na drogi, to moim zdaniem bez znaczenia.

7

Wiesz, ja na przykład diamentów nie lubię a raczej takich klasycznych pierścionków z diamentami które są prawie takie same - nudne klasyki - no i wszystkie kobiety dzierżą je na palcach.

Ja osobiście lubię pierścionki oryginalne ale proste.

Może poszukaj w jakiś autorskich galeriach.

Nie bierzesz pod uwagę aby jej jednak coś pokazać aby mogła wybrać a przynajmniej wskazać w jakim iść kierunku?

8

JuliaKaa napisał/a:

Nie bierzesz pod uwagę aby jej jednak coś pokazać aby mogła wybrać a przynajmniej wskazać w jakim iść kierunku?

Mężczyźni dosyć często tak robią, że zabierają przyszłą narzeczoną do sklepu jubilerskiego i proszą, aby wskazała co jej się podoba, po czym sami dokonują ostatecznego wyboru.
Są kobiety, które mają w tej kwestii bardzo sprecyzowane oczekiwania, dlatego jeśli coś jest nie tak, to potem czują się rozczarowane, czasem nawet bardzo, na szczęscie są i takie, dla których nieważne jest jak pierścionek wygląda, najważniejsze w jakim celu i przez kogo został wręczony. Niestety nie ma tu żadnego złotego środka.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

9

Najważniejsze żeby znac mniej więcej gust przyszłej narzeczonej. Przeciez jeśli ona Cię kocha autorze, to nie będzie na pewno zła ze wybrałeś taki a nie inny.

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

10 Ostatnio edytowany przez JuliaKaa (2015-12-29 19:22:14)

Nie wiem jak inne dziewczyny Ci odpowiedzą ale kobiety bardzo lubią samo oczekiwanie. Moment zaręczyn, czy wybór czasu, miejsca, okoliczności niech należy do Ciebie a wskazówki z jej strony byłyby mile widziane bo oczekiwałaby na pierścionek który również jej się podoba oprócz samego magicznego momentu zaręczyn.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » pierścionek zaręczynowy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018