55 lat, i co dalej? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: 55 lat, i co dalej?

Rozpisałam się i pożarło wszystko...
Mam ładny dom, mieszkam w nim sama, chcę zapraszać do siebie gości, którzy po prostu przez tydzień lub dwa będą ze mną mieszkali, korzystając z mojej obsługi- sprzątanie, gotowanie, towarzystwo...osoby starsze, wyręka na czas urlopu dla opiekunów rodziców, nie wynajem pokoi, tylko - pobyt w domu - jak u rodziny...
Sama nie wiem, podpowiedzcie coś...
Ktoś ma depresję i koniecznie musi z kims być....
Ktoś chce "nie być sam" - w ładnych okolicznościach przyrody...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 55 lat, i co dalej?

Co to za okolice ? Jeśli coś godnego uwagi to myślę rozważyć Twoją propozycję. Czy weekend też wchodzi w rachubę ? Pozdrawiam.

Nie jestem doskonały, ciągle się uczę.

gg: 8291948

3

Dzięki twojej odpowiedzi mogę się bardziej "uszczegółowić"- teren to Beskid Żywiecki, prawie na granicy ze Słowacją, łagodne górki, piękne widoki....
Ale ja tutaj nie szukam chętnych, chociaż - czemu nie, ja pytam o  pomysł, o szanse na realizację...
Docelowo mój wymarzony gość to osoba , która potrzebuje osoby towarzyszącej - ja chce jakos na tym zarabiać...
Moim pierwszym pomysłem na pracę były wyjazdy do opieki do Niemiec, ale kto wtedy zaopiekuje się moim domem?
Więc może podopieczny przyjeżdżałby do mnie?
Ale taki " w miarę " sprawny, jak na wczasy...
Błądzę po omacku...

4

Witam. Nie wiem, jakie masz warunki w domu. Ludzie starsi chcą mieć pełny komfort. Ile gości mogłaby przyjąć?

5 Ostatnio edytowany przez rojka (2015-12-03 07:52:10)

To jest całkiem dobry pomysł.
Ludzie ok 60 ,szczególnie Ci przechodzący na emeryturę chętnie pojadą gdzieś "pogadać".
W teraźniejszych czasach gdzie dla emerytów jest coraz mnie atrakcji w miastach ,na miejsce w sanatorium czeka się rok a świat przestał przypominać ich lata młodości dobrym pomysłem moze być przybliżenie im tego.
Stwórz miejsce gdzie tak jak dawniej chodzili na dancingi były wieczorki zapoznawcze i tańce przy ich muzyce z lat młodości.
Zrób turnusy wczasowe. Takie jak kiedyś za dawnych czasów wczasów pracowniczych.
Tego już nie ma. A kto wie może zechcą chociaż na chwile wrócić do dawnych lat.
Mój wujek ( 75 lat) pojechałby pierwszy gdybyś tylko zapewniła mu towarzystwo fajnych babek,wódeczkę i coś dobrego na zagryzkę a do tego jeszcze spacer w pięknych okolicach : dla niego żyć nie umierać.
Cena też powinna być przystępna nie każdy emeryt ma godną wypłatę.

6

Dzięki za odpowiedzi, ale to nie tak...
Spróbuję ująć to inaczej-
mieszkam sama, ale mogę wynająć mój dom wraz ze mną komuś, kto chce pobyć poza swoim domem, ale nie w samotności, albo nie ma siły by siebie obsłużyć- bo albo rekonwalescencja, albo depresja, nie wiem, zastanawiam się po prostu, czy są ludzie, którzy potrzebowaliby pobyć u kogos - obcego, ale życzliwego, empatycznego, kto ugotuje, herbatkę zrobi, w spacerze potowarzyszy, wysłucha, ....
Ja kiedyś musiałam na kilka dni "uciec od wszystkich", a nie miałam jeszcze tego domu, i spędziłam kilka dni w pensjonacie, i było kiepsko, bo ludzie się "gapili" podczas posiłków na samotną, zaryczaną....A pokoik nie był duży, więc uczucie pobytu w klatce...
Szukam koncepcji, pomysłu, ale to też nie agroturystyka, bo mimo że na wsi, to nie jest wiejski dom, z kurami lub barankami...
Mogłabym jednocześnie dwie -max trzy osoby zaprosić, ale takie, które szanowałyby moja obecność jako gospodyni, poza tym kuchnia jest otwarta na pokój dzienny z kominkiem...
Tak sobie gdybam i kombinuję...

7

super sprawa , czasami chętnie bym gdzieś wybyła ,   własnie o to chodzi , niby chciała bym być sama ale nie sama  , tak jak pisałaś na samotną w hotelu czy pensjonacie
ludzie się "gapią "  ,  fajny pomysł jestem   'za' smile

8 Ostatnio edytowany przez Summerka (2015-12-04 20:09:40)

Ja tu widziałabym artystów, a nie ludzi starszych, przynajmniej nie na polskiej emeryturze. Mogę się mylić. Jeszcze koszt pobytu jest ważny.   A jakie atrakcje oferujesz oprócz towarzystwa i opieki? Zwierząt nie będzie, jak rozumiem, to może oryginalne potrawy?   Albo formy  terapii czy relaksu?

9

Ciekawa okolica, sam właśnie eksploruje teraz te okolice, kiedy tylko mam wolny weekend. Akurat robię wyjazdy, bo potrzebuję oddechu od spraw które mnie obecnie przerastają (sprawy rodzinne). Żywiecczyzna akurat, bo odległość od mojego zamieszkania jest dość bliska, a miejsca są tu urokliwe, wystarczy się tylko rozejrzeć. Wczoraj byłem w Szczyrku na cały dzień wraz z pieszym wejściem na szczyt Skrzycznego, akurat pogoda dopisała. Rozważam wyjazd kilkudniowy, ale prawdopodobnie jak będzie więcej śniegu (narty).

Nie jestem doskonały, ciągle się uczę.

gg: 8291948

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018