Międzynarodowy Dzień Bajki dla Dzieci - co czytać dziecku? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Międzynarodowy Dzień Bajki dla Dzieci - co czytać dziecku?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Międzynarodowy Dzień Bajki dla Dzieci - co czytać dziecku?

Jakie książki, bajki i dlaczego uważacie za najbardziej wartościowe dla rozwoju dziecka i dlaczego? Które historie i legendy, najczęściej opowiadacie lub opowiadałybyście swoim pociechom?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Międzynarodowy Dzień Bajki dla Dzieci - co czytać dziecku?

Moim skromnym zdaniem bardzo wartościowe są baśnie braci Grimm . W każdej można znależć jakiś dobry przekaz do przemyślenia . Uważam , że większość starych , zakurzonych baśni i bajek ma niezwykłą moc pouczającą i rozbudzającą ciekawość i wzruszenie . Baśnie Andersena - to prawdziwa uczta dla wyobrażni . ZAwierają wszystkie ludzkie elementy , które wzruszają serca , a jednocześnie związane są z historią , przyrodą . Humor , zawarty w nich jest zarówno dobroduszny jak i złośliwy , z lekką nutką pobłazania . Godne polecenia są też utwory Jana Brzechwy . Chyba nikt tak jak Brzechwa nie znał tak dobrze natury i psychiki dziecka . Dzięki temu wszystkie wiersze tak łatwo wpadają w serca i umysł dziecka . Dzieci wprost uwielbiają je słuchać , a przy tym są niezwykle pouczająco-moralizujące . W 1991 roku została wydana ZŁOTA ENCYKLOPEDIA BAJEK , a w niej naprawdę najpiękniejsze bajki . Ostatnio jest ona wznawiana . I bardzo dobrze , że następne pokolenia mogą się na niej wychowywać .

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

3

A ja zawsze bałam się baśni braci Grimm. Będąc dzieckiem zawsze odbierałam je jako bajki z mroczną scenerią. Obecnie na rynku jest dużo bajek terapeutycznych, które również dają  do myślenia i są z tzw. przesłaniem.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

4

Jakie konkretnie masz na mysli tytuly, autorow wspomnianych bajek terapeutycznych MagdaZ?
Ja zawsze bede uwazala, ze klasyka jest niepokonana. Nasi polscy bajkopisarze: Tuwim, Brzechwa i wspomniani juz Grimm!

Psycholog z wyksztalcenia.
Obszar zainteresowan: piękno człowieka.

5

Kiedy miałam problemy ze swoją pociechą pani psycholog poleciła mi "Bajki na dobry sen" G.Ortner, "Nowe historie"  B.Ferrero czy wesołe bajeczki ks. Malińskiego. Nie wiem czy zalicza się je do kanonu bajek terapeutycznych ale mojej córce bardzo przypadły do gustu i bardzo je lubi.
Zgadzam się, że Tuwim, Brzechwa to niepokonana klasyka, i wśród bardzo wielu innych książek moje dzieci mają je w swojej bibliotece obok Andersena, Tove Janssona i jego Muminków. Ale bracia Grimm nigdy nie przypadli mi do gustu. Może dlatego że większość ich bohaterów nie miała mamy (Kopciuszek, Śnieżka, Jaś i Małgosia, Roszpunka, Śpiąca Królewna).

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

6 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-04-15 22:26:56)

U mnie królował tom "Śpiewająca Lipka", z czego bardzo się cieszę, bo to była moja ulubiona książka z dzieciństwa. Niestety maluchy nie zawsze chciały zasnąć przy bajkach czytanych, więc wspomagałam się nowoczesną  technologią w postaci tableta i portalu [nieregulaminowy link] i jakoś szło smile Ale czytanie zdecydowanie częściej smile

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Międzynarodowy Dzień Bajki dla Dzieci - co czytać dziecku?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018